Uit de Rijnstreek. Telegrammen. Laatste Berichten Marktberichten. BAROMETER. telegrafisch weerbericht naar waarnemingen verricht in den mor gen van 29 Maart 1928, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologische Instituut te De Bilt. Hoogste barometerst.: 763.7 te la Coruna. Laagste barometerst.: 732.8 te Blacksod. Verwachting tot den avond van 30 Mrt.: Aanvankelijk krachtige, later afnemen de Zuidelijke tof Westelijke wind. Meest zwaar bewolkt of betrokken, aanvanke lijk met regenbuien. Iets zachter. luchttemperatuur. 9.4 gr. O. licht op voor fietsers e.a. Van Donderdagnamiddag 6.57 uur tot Vrijdagmorgen 5.14 uur. a. r. k. a. Gisteravond S uur hield de afdeeling haar Jaarvergadering in Hotel den Burcht. De' Voorzitter, de heer Sontrop, opende vergadering en constateerde met ge noegen de talrijke opkomst der leden. In 't kort schetste hij de houding der Regee ring in het afgeloopen jaar en de gevoerde actie van do afdeeling. Voor kennisgeving werd aangenomen een schrijven der afd. Venlo i.z. afschaffing classificatie. Ingekomen was een schrijven van den bond van Groote Gezinnen om zoo nu en dan een bekwame spreker te inviteeren over leerzame onderwerpen. Vanwege de kosten verzoekt men aan sluiting om die gezamenlijk te botalen. Aan verschillende afdeelingen hier ter plaatse o.a. de Hanze, P. T. T„ Handels reizigers, L. T. B., St. Paulus enz. was eveneens een verzoek gericht. Hoewel overtuigd van het goede in dit fctreven kon men hier niet op in gaan, van- iwege de belangrijke kosten die onze af deeling toch reeds had, anderen opperden het bezwaar, dat men toch reeds zoo vaak huis is voor een of andere vergadering te bezoeken en achtten het dan beter om .Z-elf lee,>rüka boeken aan ta -aehaffen. De Secretaris, de heer. Kriek, gaf een duidelijk jaarverslag over 1927, waaruit bleek dat er 6 leden»:-en 5 bestuursverga deringen en 1 feestavond waren gehouden. De afdeeling was met 4 leden vooruitge gaan. Twee voorstellen waren er ingediend voor het Congres, de groep der gemeente ambtenaren had met: genoegen en succes gearbeid. Een beroep op de leden voor trouwe opkomst werd gewenscht om de Arka te doen blóeienl Oprechten dank werd gebracht aan de Redactie van „De leidsche Courant" voor de prompte plaat sing in haar kolommen van de verslagen. De penningmeester, de heer v. d. Top gaf een gespecificeerd uitvoerig verslag van de ontvangsten en uitgaven, de contributie- regeling en ten slotte de begrooting over ">28. De vergadering was voldaan over deze verslagen en de voorzitter dankte den ijverigen secretaris die geen moeite spaart om de afdeeling groot te maken en steeds met onvermoeide kracht arbeidt voor de belangen der leden, alsmede den accuraten penningmeester voor de moeilijke werk zaamheden, speciaal verleden jaar vanwege Je groote uitgaven en kleine inkomsten, dat ontmoedigend werkt, doch waarin thans een beter perspectief is geopend. Met algemeene stemmen werden her kozen tot leden van het -bestuur de hceren Wap, burgemeester van Zoeterwoude en v. d. Top. In de kascommissie werden benoemd de heeren Sloots en Balsieben; al deze hceren waren bereidwillig de functie te aanvaar den. Als afgevaardigde voor het Congres dat op 15 en 16 Mei te Venlo wordt gehouden, werd benoemd de heer G. Bulten, burge meester te Voorhout. In verband met het belangrijke voorstel van de afd. Leiden inzake uitbreiding van het Orgaan en het échten van een Centraal Bureau achtte men liet wenschelijk en van 't hoogste nut dat den heer Bulten als afgevaardigde dit z°u willen verdedigen. Onder voorwaarde Ham genoemde heer dit aan. Als 2e afge vaardigde voor het congres werden be noemd de heer Sontrop en als plaats vervangend de heer Kriek. Verschillende voorstellen voor de alge meene vergadering werden besproken. Aan het H B. zou worden bericht dat de afd. Leiden zich e-r o^er uitspreekt een Cen traal bureau te stichten in die geest neer gelegd in het rapport met dien verstande, dat geen scheiding blijft tusschen het Secretariaat en het Centraal Bureau. Volgens het rapport bedroegen de kos ten f 12000 doch met samenvoeging zou het eenige duizenden guldens besparing geven. De bespreking omtrent de wijze van vie ring van het lustrum in Juni e.k. moest we gens vergevorderd uur uit worden gesteld tot een volgende vergadering, waarna d(' vergadering werd gesloten. het houden van hare Algemeene Jaarver gadering, onder leiding vap. haren voorzit ter den heer \V. Bink. Na een kort openingswoord, worden de notulen gelezen en ongewijzigd vastge steld. Uit hot uitgebracht verslag van den kassier den heer Tj. Kuypers blijkt, dat de omzet der Bank in het: afgeloopen jaar weer is toegenomen en het ledental vermeerderde. Hqt vertrouwen wat de Raiffeisenbanken genieten is oorzaak dat steeds meer spaargelden bij haar werden gedeponeerd. De rentevoet bleef ongewij- zirgd en voor spaargelden dus bepaald op 4 pet. met 2 dagen opzegging. Gestort werd het afgeloopen jaar 111417.23, gld. en terugbetaald 96082.93 gld., zoodat per 31 December 147 spaarboekes in omloop wa ren, waarop een bedrag was geplaatst van 118173.92 gld. Aan rente werd vergoed 4307.84 gld. Wat de voorschotten betreft, werden dit jaar 14 nieuwe voorschotten verstrekt met, een totaal van 14700 gld. Afgelost werden 15 voorschotten tot een bedrag van 17190 gld. Per 31 December stonden 21 voor schotten uit tot een bedrag van 27683 gld. Aan rente werd betaald 2190*08 en aan prov. en kosten 40.35 gld. Er waren 32 rekening-couranthouders, waarvan werd ontvangen, 83899.13 gld. en aan wie werd uitgegjeven 98404.82 gld. Per 31 Dec. was van lien; te vorderen 139047.16 en was aan hen verschuldigd 1947.05 gld. Aan rente werd ontvangen 5789.08 gld. en aan prov. en kosten 266.99 gld. Van de Centrale Bank te Utrecht werd ontvan gen OlSSO.Ote gld. en, gestort 98512.92 gld. Per 31 Dec, was opgenomen 45553.98 gld. Aan rente werd betaald .2518.37 gld. De netto winst bedroeg 893.20 gld. Be sloten werd die bij het resrvefonds te voe gen, waardoor dit fonds steeg tot 5287.61, gulden. Na enkele besprekingen wérd de reke ning vastgesteld in ontvangsten en uitga ven op 319878.42 gld. en balans op 176286.85 gld. De kassier werd dank gebracht- voor het gevoerde beheer. Als bestuurslid werd herkozen de heer W. Bink en als lid der Raad van Toe zicht in de vacature ontstaan door het vertrek van den heer J. L. van der Post, werd met groote meerderheid van stem men gekozen do heer P. J. Koldermah, Beiden namen hunne benoeming aan. Daar dikwijls aanvragen tot toetreding als lid worden gedaan door personen wier bedrijf nauw verband houdt met den tuin bouw, doch zelf geen tuinder zijn, wordt op voorstel van het bestuur besloten het reglement zoodanig te wijzigen, dat bloe misten en landbouwers als lid der Bank kunnen worden aangenomen. Als ledencomniisre voor het jaar 1928 worden benoemd de heeren van der Zeeuw en G. Knotter. Bij de rondvraag worden verschillende aangelegenheden der Bank besproken. Ge constateerd werd, dat nu de twee veiling- vereenigingen tot een zijn gekomen de Tuindersleenbank tot grootere uitbreiding en bloei zal komen, wat algemeen werd .toegejuicht. Ten alotte werd do zeer goed geslaagde vergadering door den voorzitter met dank voor de opkomst gesloten. Verhuurdersbond voor Leiden en Omstreken. Bovengenoemde bond heeft gisteren in haar eigen vereenigingsgebouw een Alge? meene vergadering gehouden. Na opening van de vergadering door den Voorzifcer, d.en heer H. D. van Weizen, werden door hem. eeïiigc waardeerende woorden geuit aan de nagedachtenis van liet bestuurslid, den heer A. van 't Riet, die Maandag jl. plot seling door dpn dood aan de zijnen wa$ ontvallen. Het uitgebreide jaarverslag Vaa' den Secretaris, clen heer M. Splinter Gzn.werd goedgekeurd evenals het financieel© rap? port over 1927 van den penningmeester den' heer J. van der Steen. Bij mondë van den heer Beukering, bevestigde de kascommis<- sic het juiste fjnancieele beheer van den penningmeester. - Bij de periodieke verkiezing van be- stuürsleden werden de heer J. Engels als 2e penningmeester en de heeren iH. P. L. Vorst en N. A. van Zijp als compiissieler den herkozen. In de vacature van secreta ris werd bij enkele candidaatstelling de lieer P. T. de Jong gekozen, die verklaarde de benoeming te willen aanvaarden. Tijdens de bespreking over het onder zoek door hét. Gemeentebestuur ingesteld naar de gevolgen vah het intrekken Van dö Huurwetten, werd medegedeeld, dat geen gevallen van onredelijke huuropdrijving waren geconstateerd, waarbij leden van den bond, als verhuurlors van woningen waren betrokken. Na eenige besprekingen van vereenï- gings-belangen, bracht de Voorzitter dank aan den heer AI. Splinter Gzn., die gedu rende 14 jaar de veel omvattende taak van Secretaris van den Bond heeft vervuld maar thans te kennen heeft gegeven, dat 't steeds groeiende werk te veel van zijnen, beschikbaren tijd gaat vergen. Na de rondvraag werd de geanimeerde vergadering door den voorz. gesloten. bepalingen getroffen zijn, bijv.! 's-Gravenhage. Volgens artikel ;57 van de politieverordening is liet personen van beneden 16 jaar verboden een paard te besturen of aan de hand te geleiden. Overtreding wordt gestraft met een maxi mum boete van 25. Amsterdam. Personen beneden 16- jnrigen leeftijd mogen niet als koetsier dienst doen. Rotterdam. Geen personen beneden den lS-jarigen leeftijd mogen als koetsier dienst doen op wagens, welke speciaal be stemd zijn voor het uitoefenen van het' vrachtrijders-bedrijf en evenmin als. koet sier in het stationeerbedrijf. Personen bo ven 18 jaar mogen dit beroep slechts uit oefenen indien zij in het bezit zijn van een plaatselijk rijbewijs. Coöperatieve- Tuindersleenbank. Gisteravond vergaderde bovengenoemd»' Rank, welke aangesloten ia bij de CoÖpe latieve Raiffeisenbank in Zomerlust, tot Door de Secretarissen van hier ter stede gevestigde afdeelingen van den Nederl. Bond van Christelijke Fabrieks- Haven- en Transportarbeiders, den Nederl. R. Iv. Transportarbeidersboad „St. Bonifacius" en den Cenlralen Bond van Transportar beiders, handelende in opdracht vari hunne respectievelijke organisaties, is een adres aan den raad gericht, waarin gezegd wordt, dat onder de leden hunner organisaties, werkzaam in het koetsiersbedrijf, sleepe- rijen enz., het verlangen is opgekomen, dat door het Gemeentebestuur maatrègelen worden genomen om bij verordening te verbieden dat jeugdige personen beneden den leeftijd van IS jaar als bestuurders van met paarden bespannen voertuigen werkzaam zijn, zulks in het belang van de veiligheid; dat het om deze reden tevens gewenscht is dat ook personen boven den 18-jarigen leeftijd deze werkzaamheden slechts mo gen uitoefenen, indien zij in het bezit zijn van een door de autoriteiten afgegeven rij bewijs; dat in meerdere pla-a(*en dienaangaande I ALPHEN AAN DEN RIJN. Aangereden. Gistermiddag werd op de Stationsstraat een vijfjarig meisje door dat zij plotseling de straat overliep, door den auto van dokter m.' aangereden. Het kind bleek weinig letsel te hebben beko men. Begin van brand. Gisteren ontstond door het wegwerpen van heele asch een begin van brand in een schuur in de Wil lemstraat, Het brandje werd echter tijdig ontdekt, zoodat men het in 'Zijn aanvang met behulp van emmers water nog kón blusschen. Gevonden voorwerpen,,Bruine porte- monnaie. Zwart geverfde schuit. Zwarte portemonnaie met inhoud. Zwart lederen acte-tasch. 'Honden-hals band. Klein bruin hondje. Beursje met inhoud. Streng touw. Twee zeu gen. Klein' model waterpot. Zilveren ketting met medaille. Een lap voering. Belastingplaatje 1928. Damesarm- bandhorloge, NOORDEN. Zangvereeniging. De R.-K. zangver- eenigiug O.B.K. alhier heeft besloten aan het concours te Gouda deel t© nemen in de 4e afdeeling. ZOETERWOUDE. Hanze. Alorgen. Vrijdagavond, des avonds om half acht wordt in het Patro naat sgebouw aan den Scbenkehveg de al gemeene jaarvergadering v. d. R.-K. Alid- denstandsvereoniging dc;Hanze gehouden. R.-K. Middenstanders uw belang ligt voortdurend in uwe organisatie. Komt daarom trouw ter vergadoriug. ZEVENHOVEN. gemeenteraad. Vermenigvuldigingcijfer pl. in komstenbelasting 1.5 (vorig jaar 1.2) Subsidie voor een hoogte- zon De eerste gebruikers van het nieuwe raadhuis. De Raad dezer gémcente kwam in open bare vergadering bijeen. Tegenwoordig alle leden. De notulen der vorige vergadering wor den onveranderd goedgekeurd.' Medegedeeld wordt o:a.' dat' ten behoe ve der O. L. school voor één jaar vrijstel ling is verleend voor het.geven van onder wijs in vak jde Rekening 1927 en be grooting 1929 der Gezondheidscommissie te Bodegraven; dankbetuiging van de Wed. de Bruin te Gouda voor toegekende ver goeding, welke stukken alle voor kennis- gering worden aangenonienv Van de Ouder-Cie. te NietiWveen is inge komen een verzoek om een bijdrage in de kosten van den assistent aan de O. L. school aldaar, voor de 1'eerfingen op die school uit deze gemeente, en wel tot hef bedrag, dat een leerling aan de O. L. school alhier aan de gemeente kost. B. en W. stellen voor afwijzend op dit verzoek te beschikken, daar hiermede geen enkel gemeentebelang wórdt gediend; het tegendeel is eerder waar, voojral als ge noemde leerlingen de O. L. school alhier zouden bezoeken. Met algemeene stemmen wordt afwijzendop het verzoek beschikt. De woning bij. de O. L. school wordt voor 2.per week verhuurd, totdat deze we der door een hoofd betrokken zal worden. De Voorz. deelt mede, dat tot. aanschaf fing van stempels voor den Vleeschkeu- ringsdienst moet worden overgegaan en B. en W. daarom voorstellen de keurloonen te herzien, om uit de meerdere opbrengst daarvan deze kosten te bestrijden. De heer Breedijk rs "hier tegen, omdat op die manier iemand, die bijv. een koe dood heeft, nog eens extra meer keurloort betalen moet; de keuring geschiedt niet alleen voor den boer, maar voor het alge meen belang, waarom hij van meening is, dat de kosten uit de gewone inkomsten gedekt moeten worden. B. en W. veranderen ook van inzicht, waarop met alg. st» van verhooging der keurloonen wordt afgezien; wel wordt B. en W. opgedragen een ander tarief vast te stellen, vooral ten aanzien van klein vee. Tot herkeurings-véeart-s wordt in de plaats van den heer Karsemeier 'e Nieuw- veen, die indertijd zijn ontslag heeft aan gevraagd, benoemd do heer A. Burggraaf te Bodegraven. Na toelichting door den voorzitter, en mode op advies van B. en W. wordt het vermenigvuldigingcijfer voor de plaatselij ke inkomstenbelasting voor het belasting jaar 1928'29 vastgesteld op 1.5 (vorig jaar 1.2); deze verhooging doordat het vorig belastingjaar ruim 2200.minder op brengt dan geraamd was. B. en W. stéllen voor, de regeling tot steun aan z.g. uitgetrokken werkloozen, in te trekken, omdat zij meencn dat de tijd, waarvoor deze regeling in het leven is geroepen, voorbij is, terwijl deze boven dien het naar-werk-zoeken niet in de hand werkt. Dan zijn er op dg eerste plaats nog Diaconie en Armbestuur, om onderstand te geven; de gemeente moet slechts aanvul lend optreden. Dc heer Brunt meent, dat deze instellin gen daarin wel eens te-kort schieten, waar om hij. van oordeel is, dat het toch wel op den weg der gemeente ligt, deze werkloo zen te steunen, waarop de voorzitter zegt, het beter te oordeelen, dat elk geval op zichzelf beoordeeld wordt, en eerst dan, als Diaconie en Armbestuur niet kunnen of mogen steunen; hij acht een algemeene regeling, waaruit een bepaald rochfc kan voortvlocion, niet meer op zijn plaats. Hierna wordt het voorstel van B. cn W. met alg. st. aangenomen. Op voorstel van B. en W. wordt besloten het oude raadhuis to verkoopen, zoodra het nieuwe in gebruj^zal zijn genomen. Van de afd. Zevenhoven van het Groene Kruis en het plaatselijk ziekenfonds en Dr. Lucardie is ingekomen een verzook, 'om een, bijdrage van 100.in de kosten van aanschaffing van een hoogtozon, welke vol gens 'het verzoek circa 250.k 300 kost hot Groene Kruis draagt 50.en het Ziekenfonds 100.bij. B. en W. stellen voor niet op het verzoek in te gaan, daar de groote moeilijkheid is, wie eigenaar der .hoogtezon zal worden, waar ze geplaatst zal worden, wie er bestraald zullen worden en tegen welken prijs. B. en W. gevoelen er meer voor, dat de dokter tot den aankoop overgaat, cn dan van gemeentewege een jaarlijksche bijdra ge te verleenen; de dokter is dan vrij in het gebruik. Zou de Raad tot eop bijdrage besluiten, dan stollen B. en W. voor, daar aan de voorwaarde te verbinden, clat on- en minvermogenden in dit geval daaronder de z.g. busklanten te verstaan, tegen den kostenden prijs bestraald moeten worden. De heer Breedijk meent, dat do gemeen te als eigenaresse zou kunnen optreden, en de zon bij den dokter geplaatst zou kunnen worden, waartegen de Voorz. opmerkt, dat dé kosten Van onderhoud dan ook voor on ze rekening' zullen komen, het een wir war wordt, waar niet uit te komen is. Na nog eenige discussie wordt besloten, genoemde vereenigingen voor te stellen, als door B. en W. gezegd, cn de gemeente lijke'bijdrage eerst te bepalen, als deze ver eenigingen dit ook hebben gedaan. Op voorstel van B. en W. wordt aan J. v. Vliet voor het uitoefenen van toezicht op alle gemeentewerken een vaste beloo ning van 75.toegekend, per jaar vast te stellen; dit in tegenstelling met de te genwoordige regeling, dat v. Vliet 5 pet. van het nota-bedrag geniet. Bij. de in aanbouw zijnde burgemeesters- woning zal een waterstoep wordon ge maakt, hetzij oen betonnen of houten, na opgaaf, naar bevinding van zaken door B. cn W. uit te voeren, evenals de plaatsing van een hek. Voor de eerste geboorte-aangifte op het nieuwe raadhuis wordt een bedrag van 10.gevoteerd, te plaatsen ten name van het kind op een spaarboekje bij de Boerenleenbank, met bepaling, dat daar over eerst bij bereiken van den 21-jarigen leeftijd kan worden beschikt. Voor het eerste huwelijk, dat in het nieuwe raadhuis zal worden voltrokken, wordt 10.toegestaan voor aankoop van een kunstvoorwerp. Op voorstel van den heer Breedijk wordt bepaald, dat door de gemeente uit te voe ren werken, gaande boven 25.— publiek moeten worden aanbesteed; betreft het werk, waarvoor slechts één vakman in do gemeente is gevestigd, dan zal publieke aanbesteding plaats hebben als de gedane opgaaf 10 pet. boven het begrootingsbedrag gaat. Berichten, opgenomen in een gedeelte onzer vorige oplage. binnenland. i Massa-ontslag van mijnwerkers. Alinisterieele bemiddeling. Naar aanleiding van een telegram, dat de Nedorl. Mijnwórkersbond naar den mi nister van Waterstaat en den Minister van- Arbeid heeft gezonden met verzoek om be- middelend te willen optreden inzake het I aan150 arbeiders gegeven ontslag op de O. N. III heeft de minister van Water staat bericht gezonden, dat hij zoowel bij de Staatsmijn als bij de particuliere mijn- ondernemingen zijn invloed zal aanwenden ten, einde dezo mijnondernemingen te be- I wegen de ontslagen arbeiders in hun on dernemingen te plaatsen. De Minister van Arbeid zal nader over wegen in hoeverre voor evëntuecle arbei ders, die niet geplaatst kunnen worden, eën wachtgeldregeling kan worden getrof fen. BIOSCOPEN. Luxor: Goedgekeurd - voor volwassonen. Casino: Goedgekeurd voor volwassenen. Trianon: Goedgekeurd voor volwassonen. City: Qoedgekeurtl. De Duitsche Oceaanvliegers. De „Brem on" nog niet gestart. DUBLIN, '20 Alaart (V,?D.). Ook he denmorgen is de „Bremen" nog niet ver trokken. Alles was voor de vlucht in ge reedheid gebrachtdoch nadat de vlie gers hot vliegterrein hadden geinspoo» teerd en de weerberichten hadden bestu deerd, weid bosloten. het vortrek nog uib to stellen. Vliegtuig neergestort. PARIJS, 29 Maart. (V. D.). Bij Chan tres is een militair vliegtuig van 200 AL neergestort. De bestuurder en de waarne mer weixlen ernstig gewond. Zaterdag geen kranten te Munchen. MIN CHEN, 29 Maart. (V. D.). In ecu gisteravond gehouden vergadering van drukkers te Alunchen werd besloten Vrij dag te middernacht in staking te gaan. Dientengevolge zullen Zaterdag te Mun-> chon gcon kranten vorschijnon. Èen gruwelijke vondst. GELSENK IR CHF.N, 20 Maart, fVD.). Gistermiddag is door een postbeambte in do nabijheid van het ItaliaanRche kerkhof een gruwelijke vondst gedaan. Do beambte vond in krantenpapier verpakte lichaamsdeelen. Men brengt deze vondst in verband mot een moord, welke dezer dagen te Glndbach heoft plaats gehad. De politie stelt een onderzoek in. Door den architect Jan Stuyt te Den Haag werd heden namens hot R. K. Paro chieel Kerkbestuur der H. Familie te Den Haag (onder R. K. organiseerde aanne mers) aanbesteed het bouwen van het Pension Eykenburg e.a. aan do Perziklaan aldaar. Laagste inschrijver was P. Rosenhart Haarlem voor 429120. buitenland. Passagiersvliegtuig veronglukt. NEW YORK, 28 Alaart (V.D.). Uit Me xico wordt gemeld, dat een Amerikaansch passagiersvliegtuig dat van Arizona naar Alexico City vloog, is gevallen. De drie in zittenden werden gedood. Brutaal. Hij had bijna den uitgang van het mon daine café bereikt toen, juist op het oogen- blik, dat hij den zaalchef voorbijging, een zilveren suikerstrooier uit zijn jaszak viel. Doodkalm keerde hij zich om, keek langs de tafeltjes cn vroeg, zéér uit de hoogte: Welke vlegel heeft mij dat ding na gegooid 1 Aan de gevolgen overleden. Te Amersfoort werd Dinsdagmorgen de 11-jarige S. V. door een vrachtauto over reden. Het kind is hedenmorgen aan de gevolgen ov ..eden. Den -e1 iffeur treft geen schuld. GOUDA, 29 Maart. Vee. Totaal-aan voer 2419 stuks, waarvan 340 slachtvarkens, vette 0.290.30, Londonsche 0.220.24, zou ters 0.260.27 (levend met 2 pet,, korting), 725 magere varkens J 25—35, 744 biggen 612, 10 runderen 250375, 532 nuch- j tere kalveren 6—13, 8 schapen 25—33, 1 3 lammeren, 21 bokken of geiten 37. j Handel vette varkens, Londenscho, zou- ters, mAgeere varkens, biggen, runderen, nuchtere kalveren en bokken en geiten matig, overige soorten vlug. Kaas. Aanvoer 175 partijen kaas. Ie kw. met rijksmerk 52—55, 2e kw. idem 4851, zonder rijksmerk 4652. Han del matig. j Eieren. Aanvoer: 534 parijen eieren. Kipeieren, 5—6, eendeneieren 5—5.50, per 100 stuks. Handel ma-tig. Boter. Aanvoer: 1874 ponden boter. Goeboter Ö.90—1.00, Wcibotor 0.70— 0.80, per pond. Handel ïnatig. BOSKOOP, 28 Ataart.. Bloemenveiling. Rozen per stuk: Ophelia 6 et. Golden Ophelia 16 ct., Hadley"i922 et, Butterfly 15 et., Rosaludia 18 ct, Johan C. Monsing 13 ct. Diversen per bost Tulpen 2510 ct, Prunis Triloba 32 ct, Lathyrus 30 ct, Bal rozen 21 ct., Doutria 19 et., Corasus Hisa» kura I 45 ct., idem II 30 ct, idem III 20— 25 ct, Azalea mollis 31 ét., per tak, Azalea indica 5458 ct„ per stuk. NIEUWKOOP, 27 Maaft Eierenveiling Aangevoerd 13000 eiéren; Kipeioren 5.20—6.50, eendeneieren,/ 4.95—5.20, por 100 stuks. Handel ving. VOORSCHOTEN, Afaart. Veiling V. P. V. Aangevoord 5323 eioren. Kipeieren 5.806.40, eendeneieren 5.200.10, ganzeneieren 1619, kalkoeneieren 11, per 100 stuks; duiven 0,20—0.24, kippen f 0.70—1.55, per et.uk. VEUR-L'DAM, 28 Maart. Vrije Veiling. Aangevoerd 4647 kipeiéron 5.50—6.20, 548 eendeneieren 3.40—0, per 100 stuks; ganzeneieren 0.19—0.20, duiven 0.17— 0.28, konijnen 1.051.65,kippen 1.65— 2.00, hanen 1.502.20, per stuk; Leidsche kaas 0.40—0.50, Zoetkas (r.m.) 0.40 0.61, per pond. Groentenveiling. ICropsla 10IC, idem 2e soort 37, stoofsla 0.200.30, per Kilo," sninazie f 1418. KOUDEKERK-RIJNDIJK, 27 Maart Eieren. Aanvoer 5010 stuks. Kippeneie» ren 5.20—6.50, eendeneieren 5.5.50, konijnen 1—2.50. WISSELNOTEKRÏXQEN (AMSTERDAM). (Niet ofliciocl). Berlijn 50.38 London 12.121/» Now-York 2.48^ Parjjs. i 9.771/2 Brnnfol 84.67 Zwitserland 47.87 Milauo 28.121/2 Madrid 41.87 Oflo66.301/2 ltopenlingM» 66.55V" Stockholm 66.871/» Weonoo 34.98ty£ Prang 7-36 BEURSOVERZICHT. Van gisteren. De affaire was heden beporkt Voor In? dustrieelen was de animo stork bekoeld. In Philips flinke omzetten en een vaste houding. Voor Kunstzijdo geringo belang stelling, bet aanbod had do overhand, zoo dat de koersen terugliepen. Rubbers over 't algemeen weinig vorandord. Vrijwel geen handel in Tabakkon. Scheepv. bij mi nimale'omzetten prijshoudend. Suikers op den achtergrond. Kon. Olie in doorsnee iets lager. Yankeemarkt stil. Alleen Mil- waukees gaven een kloine beweging te zien. Voor United States Leathers en In- terc. Rubbers was de belangstelling vrij» wel verdwenen. Prol. 3 3/4 pet. G-J

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 3