Gem. Berichten. Buitenl. Berichten. SPORT. derde blad ONGELUKKEN. DE ONBEWAAKTE OVERWEGEN. Een vrachtauto gegrepen en vernield. Geen persoonlijk© ongelukken. Gistermorgen is op den onbewaakten overweg nabij het Liesbosch onder de ge meente Etten en Leur de vrachtauto van den vrachtrijder P. Assman te Zevenbergen door den goederentrein Roosendaal—Breda gegrepen en gedeeltelijk vernield. Persoon lijke ongelukken zijn niet voorgekomen. SLACHTOFFERS VAN HET VERKEER. Van een vrachtauto gevallen. Overreden en gedood. Gistermorgen is de 46-jarige Eunen te Kerkrade van een vrachtauto gevallen. Hij kreeg een der achterwielen over de borst en was dadelijk dood. Overreden en gedood. Gistermiddag te ongeveer vijf uur was de 8-jarige C. Barendrecht, gewoond heb bende Frans Bekkerstraat 20, op de Briel- sche Laan te R'dam aan het spelen. Toen bij den rijweg overstak week hij uit voor een auto en zag daardoor niet een andere auto, een bus met werklieden, bestuurd door C. v. t H. De chauffeur kon niet ver- kinderen, dat de zware wagen over het lichaam van het kind heenreed. Het ventje was op slag dood. Het lijkje werd inaar het ziekenhuis aan don Coolsingel overgebracht. 1 Te Nijmegen is het 2 1/2-jarig zoontje Van N. Zondag onder een wagen gekomen. Zwaar inwendig gekneusd werd de kleine opgenomen. Gisteren is hij aan de gevol gen overleden. Te Chèvremont (Kerkrade) is de 46- Jarige E. van een vrachtauto gevallen, toen hij onder het rijden naar den motor wilde zien, welke in brand was geraakt. Hij kreeg een wiel over de borst en was on middellijk dood. Aan de gevolgen overleden. D© weduwe O., die op het Bakenesser- hofje te Haarlem met de brandende kachel in aanraking kwam en in brand ge raakte, is aan de bekomen brandwonden pverleden. TRAGISCH FAMILIEDRAMA. Moordaanslag en zelfmoord. Gistermorgen heeft zich ten huize van fle familie Van E., wonende in dé De Lai- a-essestraat te Amsterdam een verschrik kelijk drama afgespeeld. Er was een twist gerezen tusschen den heer E. en diens 28- jarige echtgenoote. Zonder iets vooraf ge merkt te hebben, hoorde het personeel eenige schoten snel achtereen. Boven ge- Jcomen vond het do dame zwaar gewond op den grond liggen. Zij was door een kogel in heb hoofd getroffen. De heer des huizes werd dood aangetroffen, een kogel door het hoofd had een einde aan zijn leven gemaakt. De dokter, die hulp verleende, liet de politie waarschuwen; een voorloopig on derzoek werd ingesteld door den commis saris van heb bureau Overtoom, den heer D. Dijkstra. In ernstigen toestand is de dame naar het Burgerziekenhuis vervoerd. Daar de revolver vlak bij de-n heer v. E. lag kan met groote zekerheid vastgesteld worden, dat de echtgenoot na zijn vrouw te hebben neergeschoten, het wapen tegen zich zelf gebruikt heeft. Brandje in het Onze Lieve Vrouwe- Gasthuis te Amsterdam. Een kleine brand ontstond gisteravond in een deel van het Onze Lieve Vrouwe gasthuis aan de Eerste Oosterparkstraat te Amsterdam, n.l. in het St. Anna-pavil- joen Daar het een ziekenhuis gold, rukte de brandweer onder leiding van den waar- nemenden commandant met veel materiaal uit. Het bleek dat op de eerste verdieping, in kraamkamer 13, een babytafel aan het smeulen was geraakt, omdat men vergeten had de electrische verwarmingsinstallatie voor dit toestel uit te schakelen. Het be- FEUILLETON. HET HUIS OM DENHOEK Uit het Engelsch van: Louis Tracy. (Nadruk verboden). 24) 't Was juist omdat ik voelde, dat je woorden waarheid bevatten, dat ik pro beerde die erkenning van je af te dwingen. Ik moet nu helaas wel gelooven, dat mijn arme vader in een vreeselijke misdaad ver wikkeld is geworden. Alles zal nu uitkomen. Als de politie hem nu te pakken krijgt, komt hij in de gevangenis. Maar ik wil al les voor hem opofferen, mijn naam, mijn geluk, mijn leven als het moet. En daarom wil ik niet dat mijn moeder hier komt. Ik zal hier niet vandaan gaan, maar zij moet in Cornwall bij mijn vader blijven, om hem te beschermen als dat noodig mocht zijn. Je hebt er geen idee van hoe onhandig hij in alledaagsche dingen is. Alsals hij naar het buitenland zou moeten vluchten., zou hij dat nooit zonder haar kunnen doen. Ik moet hier blijven, om te zien hoe het afloopt. Ik zal moeder schrijven en Kaar vertellen wat ik weet en met haar een of ander plan in elkaar zetten, waardoor va der in staat zal zijn aan een arrestatie te ontsnappen. O! Ik kan niet precies zeggen wat ik voel, maar jij bent zoo lief en zoo vriendelijk, dat je me wel zult begrijpen., en toe.... help me! Zeg, dat je me helpen zult en ik zal moedig zijn en vertrouwen hebben! Terwijl ze sprak kwam ze op hem toe j gin van brand in de kamer was spoedig gebluscht. De schade is niet belangrijk. Op een tweetal brandweerauto's na was het materiaal spoedig na aankomst weer weggereden. Ernstige vechtpartij. Gisternacht werd een zekere J. H. te Steijl aangevallen door P. K. De aanvaller ging den man met een mes te lijf en bracht hem drie messteken toe, waarvan een ter diepte van 8 c.M. in de linkerschouder. Ernstig gewond werd hij opgenomen en naar het ziekenhuis vervoerd, waar de dokter met een tang het afgebroken mes uit de wonde moest trekken. De dader is gearresteerd. Het slachtoffer is wonder boven wonder niet levensgevaarlijk ge wond. Zijn kostbaas met een schaar gesneden. Een Duitsche bankwerker, de 27-jarige K. P., die logeerde in een pension aan de Nieuwe Haven te Rotterdam, maakte ge durende don laatsten tijd het hof aan een mede-pensionate. Dat was niet naar den zin van den pensionhouder V. I., die den Duitscher er op wees, dat hij zijn hofma kerij moest staken, of dat hij anders liet pension had te verlaten. De bankwerker deed geen van beide. Zondagavond werd hem door den pensionhouder de deur ge wezen. De Duitscher maakte zich toen zoo kwaad, dat hij het eerste het beste wapen, dat bij tegenkwam, in dit geval een schaar, greep en daarmede zijn kostbaas een diepe wonde in het hoofd toebracht. Hot gevolg was, dat de pensionhouder naar het ziekenhuis aan den Coolsingel vervoerd moest worden, en dat de heetbloedige Duitscher in het politiebureau aan den Oppert werd opgesloten. De inval in een communisten-kolonie. In verband met den inval door de poli tie in de communisten-kolonie te Best, is Zondag door de marechaussees aldaar nog aangehouden zekere P. O., eveneens deel uitmakende van genoemde kolonie. Bedoelde persoon wordt verdacht van diefstal van- het paard, dat Zaterdag in be slag werd genomen. Een geheimzinnige vondst. Zondagmorgen vroeg vond een wachts- man op den wal van de Wijnhaven N.Z. te R'dam onder de Viaduct een pet, een busje met geconserveerde visch en eenige reepen chocolade. Bovendien bemerkte hij, dat een dek zeil, dat over eenige stukgoederen lag, aan de zijde van het water was opgesla gen, zoodat vermoedelijk iemand er on der had liggen slapen. Hij waarschuwde de politie, die te kwart over acht begon met dreggen tot twaalf uur. Een lijk werd echter niet ge vonden, doch wel werd een blauwe col bertjas opgehaald, waarin een Buitsche krant van Zaterdag, een pakje sigaretten en een zelfde busje ruct visch, als op den wal werd gevonden. Men vermoedt, dat de eigenaar aan den wallekant heeft liggen slapen, te water geraakt en verdronken is. Het lijk kan zijn afgedreven. Een nieuwe truc. Zaterdagavond werd een Duitsche ma troos in de Boompjes te Rotterdam aan gesproken door een hem onbekenden, Duitsch sprekenden man, die hem voor stelde samen een glas bier te gaan drin ken. De matroos stemde daarin toe. Nau welijks waren zij op weg naar een café, of een derde man kwam voor hen loopen. Plotseling riep deze man, dat hij zijn beurs had verloren en dat de beide ach ter hem loopende mannen deze beurs had den opgeraapt. De Duitsch sprekende on bekende liet zich daarop fouilleeren. De beurs werd niet op hem gevonden. Daarna hebben de derde man en de Duitschspre- kende'^ samen den matroos gefouilleerd, Ook bij hem is de beurs niet gevonden. Dadelijk na het onderzoek zijn de twee mannen weggegaan. De matroos merkte even later, dat uit zijn beurs een bedrag van 130 mark was gestolen. De politie ver moedt, dat. men hier te doen heeft met de twee zelfde mannen, die al meermalen op gelijke wijze menschen op straat heb ben bewogen tot het zich door hen laten fouilleeren. Deze mannen spreken nu eens Eugelsch en dan weer Duitsch. Vermoede lijk zijn het Polen. en legde haar hand schuchter op zijn schouder. Hij keek neer in haar betraande oogen en zag daarin het argelooze vertrou wen van een kind. Nooit was een man zóó sterk in verzoeking gebracht om een vrouw in zijn armen te nemen en haar tranen weg te kussen, maar hij bood weerstand aan deze verleiding. Alleen legde hij zijn beide handen op haar schouders. En zonder dat ze het wisten, stonden ze in de houding van twee geliefden. Ik ben blij dat je me dat zegt, meiske, zei hij rustig. Ik zal je niet teleurstellen. Al zouden, we ook tegen de wet moeten handelen, we zullen je vader redden voor de gevolgen van zijn eigen ondoordachthe den of wat het zijn mag. Laat alles verder maar aan mij over. Wanneer vreemden of de politie jou vragen stellen, verwijs ze d;«~ allemaal naar mij, naar „je neef". Denk eraan, dat je niets weet en niets kunt ver tellen van vroeger, terwijl als iemand je vraagt naar het tegenwoordig adres van je vader, je gerust mag zeggen dat ik je verboden heb, dat op te geven. We moeten niet den schijn op ons nemen of we de auto riteiten tarten. Jouw rol is die van je rein ste onwetendheid, gecombineerd met een begrijpelijke nieuwsgierigheid naar wat cr al gaando is. We moeten den indruk vesti gen dat ik een verre bloedverwant ben, die er bezwaar tegen heeft, dat men jou lastig valt over een zaak, waarvan jc niets af weet. Nu nog iets ik moet hot hand schrift van je vader zien. Wil je me de en veloppe geven van den bi\;r, dien je van middag gekregen hele Ik weet nog bete r zei Marguerite, ter wijl ze haar oogen afdroogde, - ik zal „de le1dsche courant* Een goede politiehond. Na een onderzoek met den politiehond Walda, heeft de Haagsche politie twee personen aangehouden als verdacht van diefstal van wijn ten nadeele van een restaurant aan den Lange Vijverberg. Beide mannen waren werkzaam bij een bouwwerk naast genoemd restaurant. In den muur tusschen het bouwwerk en het restaurant was een gat gemaakt, waardoor de dief stal geleegd kon worden. De politie had een zakje gevonden, waarin zich vier flesschen wijn bevonden. „Walda" werd lucht gegeven aan het zakje, waarna hij de daders, die reeds be kend hebben, uit dc ongeveer veertig op het bouwwerk arbeidende mannen aanwees. De Culemborgsche moordzaak. Uit Culemborg wordt aan het „U. D." geschreven: Naar wij vernemen, zijn de vorige week door den rechter van instructie te Tiel wederom getuigen in verhoor genomen in verband met de Culemborgsche moord zaak. Zijn wij goed ingelicht, dan zou het in de bedoeling liggen deze zaak opnieuw in behandeling te nemen. Schip aan den grond geloopen. Tengevolge van den mist is de Vlaar- dingsche stoombeuger VI. 201 gisteren bij het binnenkomen op het fort Harsens bij Helder vastgeloopen. Een sleepboot ver leent assistentie. Terecht. De echtgenoote van S., wonende bi de Cortinghlaan te Groningen, die sinds de vorige week Maandagavond met hare bei de kleine kinderen was verdwenen, is thans opgespoord bij een familielid te Am sterdam. Legaten. Wijlen mevrouw wed. H. Berends te Oudenbosch heeft gelegateerd aan de vol gende instellingen aldaar: St. Elisabeths- gesticht 30.000, R. K. parochie der H.H. Agatha en Barbara 60.000, Mij. tot ver betering der maatschappelijke en zedelij ke belaDgen der bewoners van St. Willi- brord (Rucplien) 10.000, St. Vincentius en St. Elisabethsvereeniging elk 2000 en harmonie Eendracht 1000. Een zware steur. De logger Nederland V. K.W. 36 heeft Maandagochtend te IJmuiden een steur aaugebracht die 111 K.G. woog. ONGELljKKEN, Ernstig mijnongeluk. Twee doocten, 1 gewonde. Naar uit Buer gemeld wordt, zijn bij een steenstorting in de mijn „Graf Bis marck" te Buer-Erle een drietal personen bedolven. Twee werden gedoodde der de werd ernstig gewond. Auto onder toeschouwers, 2 dooden, verscheidene gewonden. Een B.T.A.-telegram uit Verona meldt: Bij het einde van een automobielwed strijd te Delpozzo reed een auto twee fas cistische militairen omver, die gedood werden. Verscheidene toeschouwers wer den gewond. Engelsche treiler gestrand. Drie leden der bemanning verdronken. In een dichten mist is Zondagmorgen een treiler bij Peterhead (Engeland) aan den grond geraakt. Drie leden van de be manning zijn verdronken. De brand in de Aurora-mijn. 1 overlevende. Reuter seint uit Mexico d.d. 2G dezer: Uit Tezintlan wordt gemeld, dat slechts één mijnwerker van de 27, die bij den jongsten brand in do Aurora-mijn werden ingesloten, levend i6 teruggevonden. je den beelcn brief geven. Je zult het wel een heel onschuldig document vinden. Om den brief te voorschijn te halen, dien zc in de zak van haar japon gestoken had, moest ze haar hand van Armathwaite's schouders afnemen. Hij had toen geen ex cuus meer om zijn beschermende houding te laten voortduren en ook hij nam zijn handen weg. Plotseling was hij er zich van bewust dat Percy Whittaker door l:et raam naar hen gluurde. Zijn eerste impuls was het meisje op de hoogte te stellen van dit verdekt spionneeren, want dat was het. Ze waren met him tweeën in de eetkamer, zoodat Whittaker met opzet het portiek voorbij moest zijn geloopen, om naar binnen te kunnen kijken. Maar Armathwaite be dacht ter rechter tijd dat ze genoeg ver driet had en dat hij niet ook nog vijand schap moest zaaien tusschen haar en een ouden vriend van haar. Toen zij den brief te voorschijn haalde, draaide hij zijn rug naar het raam, oogen- schijnlijk om beter licht te hebben. Het handschrift van den brief was dat van een geleerde, maar duidelijk leesbaar. De inhoud wierp een geheimzinnig licht op de gebeurtenissen en was onder deze om standigheden zeker bezwarend voor den schrijver! Mijn lieve Meg, luidde de brief. Chester is altijd een echte boekenstad geweest sinds de dègen van Julius Caesar al. Ik twijfel er niet aan. dat, als iemand diep afdaalde in haar sch ^hoeken hij een orgineel manuscript in liet eigen hand schrift van Julius Caesar zou vb den. Ik ga jou een minder zware uak opleggen. Een priester vermoord? Aan de „Msb." wordt gemeld: Op den weg naar Chalus to Champsac in het departement Haute Vienne is de deken van Chalus dood gevonden naast zijn vernield rijwiel. De positie van het lijk doet vermoeden, dat men niet met een fiotsongeluk te doen heeft. Bovendien zijn het verdwijnen van de portefeuille van don priester en de aard van sommige zijner verwondingen voor de politie aanwijzingen om aan mis daad te gelooven. Moord. Uil Kleef wordt gemeld, dat in hot na burige Wissel een dienstineisjo vermoord is. De dader is vermoedelijk oen boeren knecht, die met haar betrekkingen onder hield. Op diens kleeren werden bloedspo ren aangetroffen, terwijl nog vastgesteld is, dat hij zijn rijwiel extra schoongemaakt, heeft, vermoedelijk om de zich daarop be vindende bloedsporen te doen verdwijnen. De verdachte is voorloopig in hechtenis genomen en naar het huis van bewaring te Kleef overgebracht. VOETBAL. DIOC. HAARL. BOND. Uitslagen 25 Maart. Ie klasse. A A'dam: Z.P.C.De Meer 2 110 A'dam: P.V.C.B.—Zwaluwen 2 24 Ouderkerk: N.E.A.R.K.A.V. 2 12 C Den Haag: Gr. Fl.Excelsior 2 50 Den Haag: S. D. O.Celer 10 K'dam: BpartaanBI. Zwart 02 2e klasse. A Alkmaar: A.R.C.Beverwijk 3 52 B A'dam: Wilskracht 3Roda 31 A'dam: D.O.S.S. 2—R.K.A.V. 3 3-2 C Santpoort: Santpoort 2—T.Z.B. 23 D Delft: D.H.L. 2—B.I.A. 2—3 E Gouda: Donk 2V.G.M. 15 3e klasse. A Heemskerk: A.D.O. 2Limmen -12 N.-Scharw.: Voorw. 2D.E.M. 2 03 Alkmaar: A.R.C. 2G.V.O. 2 33 B A'dam: De Meer 3Unity 2 09 Nieuwendam: V.V.A. 2Forward 2 44 O Purmerend: PurmerendAmsteld, 81 E R'veen: D.O.S.Edoh 2 93 Voorschoten: V.V.L.S.J.O. 2 51 Oegstgeest: O.V.V.Leiden 2 0—3 Stompwijk: S.N.A.Teijlingen 2 10 G Den Hnag: V.A.P.-H.V.C. 1—4 II R'dam: St. Lodewijk 2Cclcr 3 1-12 Schiedam: Excelsior 4Activitas 17 4e klasse. A Castricum: Vitesse 3S. V. W. 0—3 Warmerhuizen: ViosA.D.O. 3 03 B A'dam: V.V.Z. 3St. Louis 2 02 A'dam: Zwaluwen 4Wilskracht 4 38 C A'dam: N.V.A. 2Volendam 3 12 A'dam: De Meer 4Constantius 2 13 D A'dam: St. Louis 3Z.P.C. 2 11 A'dam: 11.K.A.V. 4—D.O.S.S. 4 2-3 F Heemstede: H.B.C. 3Onze Gez. 2 32 G Leiden: Leiden 3Teijlingen 3 20 H Den Haag: L. en Sn. 3—A.V.V. 2 120 J Den Haag: Gr. Floris 3Valken. 31 K R'dam: Celer 4V.G.M. 2 23 Schiedam: S.G.V. 2St. Lodow. 3 23 Exetra-Competitie. A Naaldwijk: Westl.St. Lodew. 44 E Bennebroek: B.S.M.T.Y.B.B. 3 70 F Zandvoort: T.Z.B. 2Santpoort 3 18 Beker-Competitie. A'dam: ZwaluwenR. K. A. V. 1—3 Haarlemsche Districts-elftal. Na een oefenwedstrijd tusschen twee proefelftallcn waarbij de eene partij met 41 de sterkere bleek werd het Haar- lemsch districts-elftal als volgt samenge steld: doel: H. v. d. Bosch (R.K.V.Z.); ach ter: v. Deursen (H.B.C.) en Gigengack (Geel Wit); middeno Wittcvecn (Geel Wit), Duinhoven (H.B.C.) en Kamer (T. IJ. B.B.); voor: A. v. d. Bosch (R.K.V.Z.), Karper (T.IJ.B.B.), v. d. Vlugt (H.B.C.), Drayer (T.IJ.B.B.) en Leuven (T.IJ.B.B.) Dit. elftal zal in April uitkomen tegen het Noord-Hollamlsclie en Leidsche dis- trictselftal. Rommel eens rond in een paar tweede hands boekwinkels en zie voor me te krij gen Wentworth Webster's Basque Legends, uitgegeven in Londen 1877 en ]s79. Ik brand van verlangen naar je. Zie ze vlug te krij gen en kom thuis. Ik heb je scherpe jonge oogen noodig. Als altijd. Vader Genoeg, om iemand op te hangen, niet?, zei Marguerite, toen Armathwaite klaar was met lezen. Mag ik den brief houden? Ik zal er goed voor zorgen. Bewaar hem als een souvenir. Hel boek, waar hij om vraagt, ligt op tafel in de bibliotheek. Er was een sombere trek op haar ge zicht toen ze dit zei, want ze kon niet ont kennen dat haar vader heel goed wist dat het boek in de Grange was en dat bij het bestaan ervan opzettelijk negeerde. Hallo! riep hij, Whittaker is weer terug. Whittaker, die terzijde stond, deed of hij hem op hetzelfde oogenblik pas in de ga ten kreeg en hij kwam weer binnen. Thompson houdt er ook een raar taal tje op na, zei hij; maa. het feit dat hij een jongen op de fiets w tuurde en drie shillings aannam, doet me gelooven dat Iiij het telegram verzonden horft. Percy, zei Margueito ernstig; Mijnheer Armathwaite en ik hebben een heel ernstig en vertrouwt .ijk gesprek ge had terwijl jij weg was. Hij raadt me aan om moeder hier te laten komen, maar ik heb om verschillende redenen besloten de- 1 ""Ti strijd zelf uit te v ton, met jouw j hulp en die van mijnhe« i Armathwaib; na- j tuurlijk. 1 -V. dinsdag 27 maart 1928 Uit het District Leiden. Dc R. Iv. Voetbalvorceniging to Rijpwe- tering, welke tot heden niet aangesloten is bij den D. H. V. B., heeft thans stappen gedaan om tot aansluiting to komen. Daar toe zal zij Woensdag, 28 Maart a.s., een vergadering houden mot hare leden waar bij tegenwoordig zullen zijn de Geest. Adv. van het District Leidon benevens on- dergeteekende. De vergadering wordt ge houden in haar vereenigingslokaal en vangt te 7 uur aan. Wij willen hier (ovens do gelegenheid openstellen, wetende dat er nog meerdere R. K. Voetbalvcrocnigingen in dc Venen zijn, welke nog niet aangesloten zijn bij don D. H. V. B., om zich op de hoogte to stellen „waarom aansluiten bij den D. H. V. B. noodig en gewenscht is!" Daarom noodigen wij bestuurderen dezer verceni- gingen beleefd uit op deze vergadering vertegenwoordigd te willen zijn. Wij hopen en vertrouwen dat belanghebbenden en belangstellenden aan onzen oproep go- boor zullen geven door do besprekingen bij te wonen. D. HAVERKORN. Secretaris-Penningmeester. R.-K. Sportvereeniging A. V. V. Onder begunstiging van schitterend voetbalweer speelde het le riftal Zondag zijn laatsten competitiewedstrijd tegen Wilhelmus 2, welke wedstrijd echter niet geheel werd afgespeeld. Vanaf den aftrap ontwikkelt er zich tor- stond een vlug spel, waarbij beide par tijen om beurten in den aanval zijn: Hel is echter wel merkbaar, dab Wilhelmus, dat niet 7 of 8 spelers uit het zich terug getrokken le elftal uitkwam, ccn sterke combinatie vormt. Toch is A. V. V. geens zins de minder en zit geregeld gevaarlijk voor het Wilhclmus-doel, waar echter do verdediging, zij het dan ook met een wei nig geluk, weet stand te houden, doch ook do uitvallen van Wilhelmus zijn gevaar lijk. Bij een dezer aanvallen komt Wilhel mus al heel goedkoop aan de leiding, als de A.V.V.-keeper, die overigens schitte rend werkte, een zacht rollertje onder zijn handen laat doorglijden. A.V.V. is echter .niet ontmoedigd en spoedig ligt dan ook de gelijkmaker in het net 11. Met dezen stand wordt gedraaid. Na de rust blijft het spel heen en weer gaan, Wilhelmus heeft wederom hei eersl succes, doch A.V.V. maaxö bijna even spoedig op schiterende wijze wederom gc lijk (22). Als er dan nog 20 minuten te spelen is, wil een der Wilhelmus-spclers zelf voor scheidsrechter spelen en necmi, wanneer de scheidsr. voor een do-»r hein vermeende overtreding niet fluit, den bal met do handen op. De scheidsc. fluit nu voor handsbal, doch dit is niet naar den zin van dezen speler, die zegt namens bel bestuur van Wilhelmus den wedstrijd staken. Na overleg tusschen beide aan voerders en den scheidsr. wordt beslo ten den wedstrijd uit te spelen, doch of schoon de scheidsr. weder beg'imcn fluit, verschijnt Wilhcdmus niet meer in hel veld en kunnen ook do scheidsr. en A. Y. V. inrukken, zoodat de wedstrijd mi i den stand 22 door Wilhelmus werd g.- staakt. Het 2© elftal moest naar Kijkduin te Den Haag om daar L. en S. 3 te bekam pen. Wegens ziekte van verschillende spelers vertrokken zij met slechts 8 man, waaronder nog vier spelers van het 3do elftal, naar Den Haag on moesten daar, zooals te begrijpen is, een groote neder laag lijden. L. en S. wist maar even 12 maal het A.V.V. doel te doorboren, waar tegen A.V.V. geen enkel tegïnpunt stel len kon. Het 4c el tal, dat met 10 maa uitkwam, heeft te Delft tegen D.TI.L. 4 een goeden wedstrijd gespeeld en ofschoon met 2O werd verloren, is het resultaat nog heel good tc noemen. R. K. Sportvereeniging V. V. IT. V.V.L. I ontving S.C.J. II en ging oj> den goeden weg voort door oen 5—1 overwinning op dit elftal te behalen. Na tuurlijk liet de scheidsrechter wederom op zich wachten, zoodat inet beider goed vinden onder de goede leiding van E. Oor schot werd aangevangen. V.V.L. pakt da delijk goed aan, doch ook S.J.O. zit niet stil. V.V.L. kan echter niet tot doelpun ten komen en zoo nam S.J.O. (dit schijnt traditioneel te worden bij V.V.L.) met een goed schot van haar linksbuiten de loi- \V tilt taker werd m het oog loopond ver- legen en verward bij deze inededccling en na eenige aarzeling pas zei hij: Ik verwachtte zooiets al een beetje, Meg. Ik kan me met den toestand, zooals die nu is, absoluut niet vereenigen; daarom nam ik zelf het initiatief en heb Edie ge vraagd, mevrouw Ogilvey te telegrafeer©n, om met den eersten den besten trein naar Elmdale tc komen. Dat heb jo toch zeker niet durven doen? hijgde ze, bleek van ontsteltenis. Dat durfde ik heel zeker wel. Een man moet zich bij bepaalde gelegenheden laten gelden en op eigen verantwoordelijk heid handelen, niet waar? Ik zie wel, dat jo van plan bent in Elmdale te blijven, tot het geheim, waarin jo betrokken bent, is opge lost. In dat geval is jo moeder do aangm wezen persoon om dc zaak te. behandelen. Je zult ongetwijfeld wel boos op me zijn ori me vertellen dat ik me in deze zaak niet had mogen mengen, maar ik had mijn eigen meening cn dio stel ik tegenover do jomvjp. Voordat we een week verder zijn, zul je me dankbaar zijn. Wacht maar eens af. Zoolang ik leef, zal ik jc dit nooit ver geven. Ik wist wel dat je dat zeggen zou en zal het dienen to dragen. In ieder geval kunnen we er nu niets meer aan doen eu je kent Edie voldoende om te weten, dat ze zal doen wat ik haar gevraagd heb. Wat heb je haar gevraagd? Ik heb hot recht dat te weten. Ik heb een afschrift -an het telegram bij me, zei hij onverschillig. OV 'ordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 9