r itt BEEKMAN ](ljiGÊ|IS'K LEIDING PITTIjÉE NlffDELLEN ORIG.' ENGELSCH/i ZEER- SOE'IEDT Uit de Rijnstreek. i O INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. ,W. hiervan kennis was gegeven, zoodat de •weth. geen andere maatregelen nemen kon. Er worden hierover nog lange bespre kingen gevoerd, waarop de voorz. de toe zegging doet en verklaart, dat iets derge lijks niet meer gebeuren zal, voor een en ander is reeds terstond opdracht gegeven. De vergadering wordt dan verdaagd tot Donderdag 29 Maart, des avonds te 7 uur, waarop dan de verder agenda zal afge handeld worden,. UITHOORN. GEMEENTERAAD. Aankoop veilingsgebouw. Aan schaffing leermiddelen. Een salariskwestie. Voorzitter mr. D. F. Pont, burgemees ter. Opening met gebed. Afwezig de hee- ren Bosman on Camphuynder. Wegens ziekte van den secretaris kon den de notulen nog niet vastgesteld worden. Aan de orde: Voorstel aankoopen van het veilingsgebouw. Dit onderwerp was in een gesloten raadsvergadering reeds be handeld en gaf nu geen stof tot spreken. Besloten wordt do 42 aandeelen voor 3000 van den burgemeester over te ne men ad 6 pet., ingaande 17 Maart '27. Vervolgens werden twee aanvragen be handeld betreffende het aanschaffen van leermiddelen en hulpmiddelen voor licha melijke oefening. No. 1 van de Bijz. L. School in dc Z. Legmeer ten bedrage van 172. ïen laatste werd een adres behandeld van den heer Galesloot, waarin den Raad verzocht op het vorig genomen raadsbe sluit terug te komen en dit in te trekken. Het betreft een besluit, waarin zijn ,sala- iis aan een herziening werd onderworpen. B. en W. adviseeren, dit adres voor kennisgeving aan te nemen, gezién de houding van den Raad in zijn vorige ver gadering, gelet op het feit, dat do heer Galesloot niet gekomen is met een voor stel. De heer Blom heeft een onderhoud gehad met den heer Galesloot, die ge zegd had een minnelijke schikking te willen. De heer Geurts, die de vorige raadsvergadering niet had bijgewoond, vraagt inlichtingen. De voorzitter legt hem de situatie bloot cn leest het raadsbesluit voor. Tevens verklaart hij het standpunt van B. en W. 't Gaat over een verschil van 250. Er ontstaat een breede discus sie tusschen den voorzitter en den heer Geurts. Bij stemming wordt het praead- vies van B. en W. met 5 tegen 4 stemmen aangenomen. Tegen de heeren Essenuis, Geurts, Könst en van Diepen. Bij de rondvraag wordt de heer Blom Ingelicht door Geurts omtrent de hoogere aanslag in de personeele belasting. Hierna sluiting. ALKEMADE. Geboren: Leonardus Josephus z. v. L. P. J. M. van Akkeren en G. M. C. Nef- kens. Maria Anna d. van Jacobus Turk en Klazina van Klink. Hendricus Leo nardus z: van Thomas van Ruiten en He lena Hoogenboom. Maria Helena, d. v. Johannes Halvemaan en Cornelia Spring in 't Veld. Henricus Petrus Cornells Maria zoon van Petrus Cornelis Gijsbcrtus van Dooren en Paula Suzanna Maria Francisca Krugers. Louisa Apolonia, d. van Johannes van der Meer en Geertrui- de Koot. Petronella Helena Johanna d. van Johannes Heudrikus Gregorius Wort- man en Cornelia van der Zwet. HILLEGOM. Uitbreidingsplan. Het uitbreidings plan der gemeente Hillegom, dat ter gem. secretarie ter inzage ligt, is een mooi stuk werk. Het wordt er nog mooier om, doordat het. zeer weinig geld gekost heeft niet meer honderden, dan elders duizen den. Het werd op gemeentewerken ge maakt en betreft bijna uitsluitend het Oostelijk gedeelte der gemeente, dus de Elsbroeder-, Venneper-en Vosse- en Weer- lanerpolder.s. De meest oostelijke weg loopt van de Steenfabriek af door den polder naar de Haven. Een tweede weg, mede in die nabijheid, kruist de Haven en de Meerstraat, loopt dwars cloor de 3 laatstgenoemde polders en Patrimonium en komt bij de Oosteinderbrug weer te AVeeresteinstraat. Dit wordt een breede verkeersweg buiten de kom der gemeente, die den Rijksweg van het enorme drukke verkeer gedeeltelijk zal ontlasten. Do zoo druk bebouwde Leidschestraat valt mede in die plannen. Voor pleinen hier cn daar is zorg gedragen, ook voor villa-bouw- straten. De rooilijnen zijn voorgeschreven en het is te hopen dat B. en W. niet zoo kwistig zullen zijn, met afwijking verlec- nen, als het college tot heden pleegt te doen. De beide scherpe hoeken in Loos- terweg II zijn afgesneden, terwijl de Wil- helminalaan buiten het plan van Zuid- Holland als verbouwing voor het pro vinciaal wegenplan van Zuid-Holland, als verbinding van Zilk met den Rijksweg en Haarlemmermeer. Dit wordt een be timmering, waardoor de mooie laan nog zeer in waarde zal stijgen. Het nieuwe uitbreidingsplan, dat geleidelijk in uitvoe ring komt, heeft naast, doelmatige pers pectieven het groote voordeel, dat het den Rijksweg en andere drukke gedeelten der gemeente voor het verkeer veiliger gaat maken. Werkloozen. Het aantal werkloo- zen alhier bedraagt vo'gens de officicele opgave van het intecc >n munale arbeids bemiddelingsbureau nog ini. Het is niet d. v. EL Holeman—Jonkers. z. v. B. BakkerBout. z. v. M. A. Turkenburg Kroon van Diest. z. v. C. W. Witte- man—Meskers z. v. C. W. Borchers—v. d. Staayz. v. J. E. VeelenturfSeij- sener. Overleden: A. Heemskerk m. 64 j. C. de Haan m. 80 j. KATWIJK AAN DEN RIJN. Eerste steenlegging Vereenigingsgebouw. Ruim 11 uur wencl gisteren de eerste steen gelegd voor het Vereenigingsge bouw. Voor de kerkelijke inzegening had de zeereerw. heer pastoor J. M. H. Spoor- man uit eerbied en dankbaarheid voor het vele goede, dat de eerw. Paters Jezuiten voor de parochie hebben gedaan, den zeereerw. zeergel. rector J. H. Keysers uitgenoodigd. De pastoor bracht daarbij ook naar voren ,dat deze steun beschouwd kan worden a-ls een blijvende herinnering aan den arbeid der Paters, nu dit jaar het College zal verplaats worden. Na de plechtigheid dankte de pastoor voor de priesterlijke zegening en sprak de hoop uit de jeugd te kunnen vormen naar het systeem van den H. Ignatius, die zoovelen had gevormd tot een keur bende der H. Kerk. De zeereerw. zeergel. rector dankte voor die eer, de sociëteit en hem bewezen, en wenschte den pastoor Gods Zegen toe over dezen arbeid, zoodat ook uit deze parochie mogen komen man nen van karakter, de eerste en grootste strijders voor Gods Kerk. Daarna werd den bouw bezichtigd zoowel de architect den heer Nic. J. Nij- man te Heemstede als aannemer de heer A. Voordouw mogen groot gaan op het door hen verrichtte. Als verblijvend monument staat op den steen gegrift: Que anno, obeunte collegio, parochus juventuti curam gessit hunc primum po- suit lapidem. DrB. J. H. Keysers rector ad. 8. Wille- brordi. Die 26 Maart 1928 in festo annun- tiationis B. M. V. In het jaar, waarin bij het heengaan van het College, de pastoor zorgde voor de jeugd, heeft dezen eersten steen gelegd, Dr. J. H. Keysers rector aan het St. Willibrordus College. 26 Maart 1923, op den feestdag van de Boodschap aan de Heilige Maria Maagd. LISSE. Geboren: Jan z. D. Eigenbrood en A. Kingma. Wilhelmina Maria Jo se phina d. v. P. W. van Dijk en K. J. Beuk. Gerhard Willem Johan z. y. P. L. Betlem en G. Th. Meffert. Wilhel mina Petronella d. v .W. Straathof en Th. v. d. Putten. Overleden! Mathijs Kooymans wedn. van J. Reyerkerk, 76 j. Jannetje Bogerd echtgen. van R. v. d. Neut 36 j. NIEUW-VENNEP. Van de trap gevallen. Mej. Vaalburg, Kerkstraat alhier, had Zondagmorgen het ongeluk met een ketei kokend water van de trap te vallen, waardoor zij eenige brandwonden opliep. Bovendien kreeg zij een ernstige hoofdwonde, vermoedelijk door het vallen op de waterketel. Door dr. van Haeringe alhier werd hulp verleend. NOORDWIJK. Het Wit-Gele Kruis. Onder voorzit terschap van den heer W. de Ruiter er- gaderde het Wit-Gele Kruis in het Ju venaat. Na opening en welkom werden een tweetal notulen onveranderd onder dank gearresteerd. Het volgende punt der agenda was een zeer belangrijke mededeeling inzake de T.B.C.-bestrijding. net bestuur had een conferentie gehad met het afd-bestuur van het Groene Kruis en hoewel nog niet geheel definitief, zullen uit deze bespreking goede resulta ten komen, waardoor de afd. van het Wit- Gele Kruis in de gelegenheid zal worden gesteld cle bestrijding dezer zoo go- vreesde ziekte met kracht ter hand te kunnen nemen. De G. A. deelde alsnog mede. dat op 18 April a.s. te Utrecht een Congres, uitgaande van het Wit-Gele Kruis gehouden zal worden, waartoe hij allen aanspoorde dit bij te wonen. De be stuursverkiezing wegens periodiek aftre den van de heeren Job Vink en J. H. A. v. d. Weijden had tot resultaat, dat beiden met groote meerderheid werden herkozen. Vervolgens kwam aan de orde het be stuursvoorstel tot uitbreiding van art. van het H. R. met het volgende: Zij die lid wenschen te worden en zich opgeven voor 1 Juli 192S, betalen geen entree. Na dien datum betaalt elk nieuw lid, welke in de gelegenheid was, vóór bovengenoem de datum zich op te geven, de contributie van het loopend jaar vanaf 1 Januari f lus ƒ2.50 entree. Wanneer men na dien da tum zijn lidmaatschap opzegd en verli°st door royement en later weer lid wenscht te worden betaalt men weer de contribu tie vanaf 1 Jan. plus 2.50 entree. Onder deze bepaling vallen niet zij die zieh met terwoon komen vestigen of zij die een zelf standig huishouden oprichten. Na eenige besprekingen wordt deze wijziging in het II. R. opgeuomen. Het jaarverslag van den penningmeester Dr. F. J. Visser, hetwelk tevens aan alle leden was toegezonden, gaf een mooi overzicht van de verrichte werkzaamheden en de stand der zaken. Door een noodzakelijke contributievcrhoo- ging was in het begin van 1927 het leden tal flink achteruit gegaan, doch bij het af sluiten der boeken over dat jaar \.as bijna het oude ledental weer bereikt cn be draagt nu 449. Het magazijn hetwelk voortdurend een buitengewone zorg ge niet, werd uitgebreid, vernieuwd en gerei nigd; uit dit magazijn werd in het afge- loopen jaar 253 keer een verplegingsarti- kel uitgeleend, terwijl de ligtenten, lig stoelen, ledikanten met behooren, bijna het geheele jaar door geregeld in gebruik waren. Onze eerste R. K. gedipl. wijkver pleegster Zuster Eugenia, werd in dit jaar door haar Overheid vervangen door Zuster Leonora. Zeer tot het genoegen van het bestuur en naar wij weten tot zeer grooten dank van dc zieken, vervul den beiden dit jaar haar dikwijls zwaren plicht met liefde en opgewektheid, in P3 gezinnen werden dit jaar 2953 verpleeg', zoeken afgelegd. In bet afgeloopen jaar INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. EK 2382 M8ET BUSJES! KOREVAARSTR. verbeterde financieele toestand der vereeniging merkbaar, daar in 1926 een tekort was van 108.36'1/2 terwijl 1927 sluit met een overschot van 599.72. Dit is eerstens te danken aan den verhoogde contributie, doch niet minder door de gc- Daraestooneelclub „De Blijde Wereld", hetwelk een batig saldo van ƒ289.in de kas deed vloeien. De totale ontvang sten in 1927 bedroegen 3140.98 1/2 en de totale uitgaven 2541.26 1/2, alzoo een ba tig saldo vormend van 599.72. De voor zitter bracht dank aan Dr. Visser voor zijn keurig jaarverslag en het gevoerde fi- nantieelo beheer en sprak hierbij den wensch uit, dat hij nog vele jaren aan di^ schoone liefdewerk zijn krachten moge schenken, hetwelk door de vergadering met applaus wordt onderstreept. De kas controle-commissie bracht hierna verslag uit van hun werkzaamheden welke de be scheiden den penningmeester in de vol- maakste orde hadden mogen bevinden. In de rondvraag werd nog ter sprake ge bracht het voeren van propaganda door huisbezoek. Eenige dames en heeren ga ven zich bereids op, hierin het bestuur een behulpzamen hand te biéden. Hierna niets meer aan de orde zijnde, sloot de voorzit ter onder dar.k voor opkomst, deze bijeen komst met de Chr. groet. OUDEWETERING. Groene Kruis en Ziekenverplegingsfonds, In Hotel Van den Bosch heeft een zeer belangrijke gecombineerde vergadering plaats gehad van bovenstaande af deelin gen. De voorzitter de heer P. Roeloffs opende de vergadering met een woord van welkom, doch drukte er zijn spijt over uit, dat -zoo weinig leden slechts 36 wa ren aanwezig waren opgekomen. Het gaat dezen avond toch over de al of niet handhaving van het instituut Vijkvcrple- ging te dezer plaatso. De secretaris leest dan de notulen der vorige vergaderingen welke worden goedgekurd. Dan wordt be sloten tot het aangaan van een nieuwe geldleening, groot 500 bij den Coöp. Boerenleenbank te Rijpwetering. Deze geldleening moet worden aangegaan, daar door het overlijden van den heer Coert uit Nieuwe-Wetering de met dezen eer tijds afgesloten leening moest worden af gelost. Dan kwam het belangrijkste punt der agenda: „Kunnen wij het Instituut der Wijkverpleging zelfstandig handha ven" aan de orde. De voorzitter geeft heb woord aan den Penningmeester, den heer C. van den Berg, die in een uitvoerig be toog aan de vergadering een beeld geeft van den toestand, welke geschapen is doordat de afdeeling Leimuiden, thans nu de verpleegster mej. Prins ontslag heeft, aangevraagd tegen 15 Mei a.s. be richt heeft, dat op gezamenlijke instand houding van de wijkverpleging geen prijs meer wordt gesteld. Daardoor staat de af deeling Oudewterihg e. O. voor de beant woording van de vraag, zooals hierboven aangegeven. Spreker zet uiteen, dat gedu rende de twee eerstkomende aren, wan neer het Hoofdbestuur vau Zuid-Holland nog subsidie geeft, het handhaven der wijkverpleging nog wel mogelijk zal zijn, met dien verstande dat in deze jaren res pectievelijk ƒ250 en 350 extra uit de kas van het Fonds voor Ziekenverpleging bij gedragen zal moeten worden. Hierbij komt dan, dat degenen, die in Leimuiden thans bij de wijkverpleging aangesloten zijn, ook aangesloten zullen blijven. Het derde en'de daarop volgende paren wordt do zaak evenwel eenigszins bezwaarlijker, daar dan de subsidie van de afdeeling Z.- Holland ophoudt. Spreker hoopt evenwel dat wanneer de wijkverpleging nog 2 jaar zal hebben gefunctionneerd, de leden zoo zeer van het groote nut en de onmisbaar- I beid der wijkverpleging overtuigd zullen 1 zijn, dat zij door extra-bijdragen of^ vrij- willige vérhooging van cte contributie de vercenigingskas zullen steunen, opdat we ook dan in staat- zullen zijn het instituut i te handhaven. Nadat enkele leden inlich tingen gevraagd hebben, verleent de vocv- zitter het woord aan den Weled. Heer D. Bakker, oud-hoofdbestuurslid van de af- djeeling Zuid-Holland van het Groen Kruis, die in een krachtig betoog uitem- zot het groote nu van de wijkverpleging Het zon de eerste maal zijn, zegt. spreker, dat een eenmaal opgerichte wijkverple ging weer zou worden opgeheven. Spre. r moet echter toegeven, dat de zaak hier niet gemakkelijk is op te lossen, doch wanneer allen eendrachtig samenwerken dan zal het toch wel mogelijk zijn om hier hot instituut to handhaven. Nadat nog en kele leden hadden gerepliceerd werd t«n slotte met algemeene stemmen besloten, om de wijkverpleging te handhaven. Er zal dus een nieuwe wijkverpleegster wor den opgeroepen op eeu aanvangsalaris van 1350.De heer Bakker feliciteert de leden met het genomen besluit en brengt hulde aan de leden, die het woord heb ben gevoerd, in het bijzonder aan Ds. Brouwer, die het instituut op zoo uitne mende wijze heeft verdedigd. Medegedeeld wordt, dat een zuurstof-apparaat is r-n geschaft, te gebruiken voor het opwekkeu der levensgeesten bij drenkelingen, en ook i wel geschikt om in sommige gevallen bij longpatiënten gebruikt te worden. Na de gebruikelijke rondvraag sluit de voorzitter deze zeer geanimeerde vergadering. R0EL0FARENDSVEEN. Brandwaarborg Mij. Vrijdagavond had alhier een ledenvergadering plaats van de vereeniging Onderlinge Brandwaarborg Maatschappij „St. Pancratius". Wegens ongesteldheid van den voorzitter, den heer Vergeer, werd de vergadering geopend door den 2en voorzitter, den heer Bakker, die de beste wenschen uitsprak tot een spoedig herstel van den voorzitter. De notulen werden hierna gelezen en onver anderd goedgékeurd. Hierna wérd reke ning en verantwoording gedaan over het afgeloopen jaar. Met voldoening kon wor den geconstatéerd dat de vereeniging steeds vooruitgaande is en meer en meer het vertrouwen begint te winnen. 23 nieu we leden werden dan ook weder inge schreven tegen 5 afschrijvingen wegc» s overlijden en vertrek uit de gemeente. Het aantal leden bedroeg op 31 December 1927 526. Aan nieuwe verzekeringen werd dit jaar ingeschreven voor een bedrag ad 146750.aan verhoogingen voor 31.500 alzoo tezamen voor een bedrag 3.614.390, terwijl nog aan tijdelijke verzekeringen was verzekerd een bedrag ad 350.000.zoo dat bijna de 4 milliooen bereikt was. Het saldo van de kapitaalrekening bedroeg op 1 Januari 1928 31.508.50. Met dank baarheid kan het bestuur dan ook terug zien op het jaar dat achter hem ligt. De boeken cn bescheiden waren op 10 Maart 1928 nagezien en accoord bevonden door 3en heer H. M. Verhulst, accountant te Leiden. De heeren H. Bartels, D. Dobbe en E. J. Bodewijk die periodiek moesten af treden werden wederom herkozen en na men hunne benoeming aan. Door den heer C. Huigsloot werd de vraag gesteld of de vereeniging ook kon verzekeren het goot- werk der kassen. De voorzitter antwoordde dat de vereeniging waarbij men zich tegen hagel kan verzekeren ook het glas kan verzekeren, doch omtrent het gootwerk kon spr. geen antwoord geven. De voorzit ter zegde evenwel toe in het Westland waar reeds jaren kassen staan te zullen in- formeeren hoe aldaar de kassen zijn ver zekerd. De heer Huigsloot dankte reeds bij voorbaat voor deze toezegging. Hierna werd de vergadering door den Voorzittter op de gebruikelijke wijze gesloten. TER AAR. Geboren: Anna Cornelia Maria d. v. S. J. v. S. J. van Smoorenburg en C. M. Kelder. Maria d. v. N. van Eijk en J. Brcwe. O v e rl e d e n:', te Leiden G. Am- brechtsheer 7 jaar. W0UBRUGGE. Geboren: Clazina Helena d. v. C. van Santen en H. C. van Dijk. Klaas z. v. J. D. Zandstra en B. Hoogteijling. Janna d. v. C. Schijf en A. van der Sluis. Gehuwd: G. de Bruijn jm. 22 j. en M. Kinkel jd. 23 j. BOSKOOP. GEMEENTERAAD. De openbare school. Herzie ning der Zuidkade. De muziek tent. Aanwezig 12 raadsleden. Voorzitter Bur gemeester Colijn. Alvorens tot behandeling der agenda over te gaan, wilde de voorz. even gedenken het zoo plotseling overle den raadslid Grootendorst. Spr. wilde kort zijn; ook de overledene was spaarzaam met zijn woorden. Vijf jaar was hij in den raad, en hebben we hem leeren kan nen als een man met nobel en gaaf ka rakter, altijd klaar om de belangen van onze gemeente te dienen. Zijn nagedach tenis zal bij ons in eere blijven. Vervolgens werden de heeren Loef. Hordijk en van Kleef verzocht den ge loofsbrief te onderzoeken van het nieuw benoemde raadslid den lieer A. Keijzer. Na afloop hiervan verklaarde deze com missie dat alles in orde was, behalve dat er geen uittreksel bij was van het geboor teregister de heer Keijzer is geboren te Waddinxveen maar de commissie advi seert toch tot toelating. De voorzitter vond het toch beter dat. eerst een akte werd geschreven van bekendheid, waarna de heer Keijzer werd binnengeleid. Door den heer Keijzer werd de eed van trouw en de zuiveringseed afgelegd, en hij werd vervolgens door de voorz. ver welkomd. Bij behandeling der ingekomen stuk ken werd door de heeren Loef, van Kleef en Noest de aandacht gevestigd op het rapport van het hoofd dor openbare school, den heer Frank, waarin ook werd gewezen op enkele dingen, welke niet in orde waren, als de centrale verwarming, de verlichting en de lucht die er is van de I olie, welke in de verschillende localen is gebruikt. De voorz. zegt, dat niet alles in eens gaat; echter zullen B. en W. met 1 de gedane bemerkingen rekening houden cu zal allereerst de volle aandacht wor- den geschonken aan de centrale verwar ming. De heer Noest zegt, dat hij dezer Jagen i gezien heeft dat gemeentewerklieden het j bruggenhoofd hebben gerepareerd bij den I heer van Straten v. Nes; spr. is van mee ning, dat de afwijking van genoemd brug- gehoofd is ontslaan door de auto van den heer van Straten van Nesdeze moest de schade dan ook zelf herstellen. Dc voorz. zegt, dat de afwijking is ontstaan door het uitzetten der gemaakte schoeiing bij ver breeding der Achterkade. Hot herstel komt dus voor gemeenterekening, even goed als de verzakte riolen. Bij de aanbieding van het beredeneerd verslag van hetgeen met betrekking tot verbetering der volkshuisvesting geduren de het jaar 1927 is verricht, vraagt de heer de Wolf, toch vooral spoed te betrachten .""et den woningbouw. De voorz. zegt, dat B. en W. wel spoed betrachten, maar het rijk heeft geen haast. Spr. kan echter de verzekering geven, dat heb zaakje goécb loopt. Advies van B. en W. op een adres van G. J. v. Noordt en andere, houdende ver-' zoek de Zuidkade op voldoende wijze te -; verharden of bestraten. De bedoeling is„ dat de Zuidkade wordt bestraat tot heb Ij terrein van Gebr. Nijhof. Door den heer jj van Kleef wordt bezwaar gemaakt tegen deze uitgave. We zullen spoedig op elke raadsvergadering een# aanvrage hebben voor verbetering van een of andere weg der gemeente, en als men dan maar toe hapt, wordt het toch te bar, want er zijn steeds duizenden mee gemoeid. Ook de heer Boekraad is van deze meening. Dc voorz. zegt, dat het financieele gedeelte niet langs B. en W. heengaat, maaT het is j de bedoeling dat dit werk gebracht wordt op de begrooting van 1929. De heer Loef wil het dan maar uitstellen tot de begroo- tingsvorgadering. De heer, Brand gaat met het voorstel van B. en W. accoord ea i wil voortgang maken met het plan. De voorz. zegt, dat het niet cle bedoeling is, om er zoo spoedig med te beginnen als het kan nog wel a.s. herfst, en dftn boe- i king 1929. In verband, met de bezw»»'cn van enkele leden tegen de groote uitga ven voor wegverbetéring, zegt de voorz., dat B. en W. niet te toegeefelijk zullen zijn. Als het moet kan men ook neen zeg gen. We moeten ons echter op het stand punt stellen, dat wegverbetering alhier hoogst noodig isen we zullen daarvoor als extra uitgaven den eersten tijd wel op 10.000 moeten rekenen per jaar. Het voorstel werd zonder stemming aangeno men. De heer Houdijk wil echter geacht worden te hebben tegengestemdspr, vindt het bezwaarlijk om op deze aanvra ge zoo maar in te gaan. Aan cle orde is het voorstel van B. en W. om te besluiten tot overdracht in eigendom, beheer en onderhoud van „Dc Zijde" aan de provincie. Na korte discussie aangenomen. B. en W. adviseeren afwijzend te be schikken op een verzoek van de Feest commissie 1919 e.a. om van gemeentewege over te gaan tot aanschaffing van em verplaatsbare muziektent, welke na ge dane informatie ongeveer 2000 zal kos ten. De heer de Ruiter is voor aanschaffing van een muziektent, maar hij is van mee- ning, dat er toch wel iets goedkoopers te krijgen is. De voorz. zegt, dat, wanneer er eventueel een muziektent komt, deze wel opgesteld zal worden bij het nieuw te bouwen raadhuis en dan zal men toch iets goeds moeten koopen; spr. is echter van meening, dat dit maar eens uit moest gaan van de muziekvereenigingen, en, wanneer men dan eens goede gegevens heeft, dan kan men altijd nog weer bij de gemeente aankloppen. Voorstel van B. en W. aan genomen. Voorstel van B. en W. om aan den heer J. Muller een tegemoetkoming van 100 te verleenen in de kosten van slootdem- ping. Aldus besloten. Voorstel van B. en W. om te besluiten tot vergrooting van het gebouw der Rijks tuinbouwschool. Aldus besloten. Voorstel van B. en W. om advies uil td brengén i.z. herclassificatie van de ge meente voor de personeele belasting. Aangenomen. Voorstel van B. en W., om te besluiten tot aanvaarding van vier geschilderde ra men voor het nieuwe gemeentehuis. Hier toe wordt besloten; er zal hartelijke dank aan de schenkers gebracht worden. Bij de rondvraag zegt de heer Brand, dat het werk bij de nieuwe brug onder hands is gegeven; spr. vindt aanbesteding beter. De voorz. zegt, dat genoemd werk niet hoog begroot was en de persoon, die de jaarbeurt heeft, wil het hiervoor heb ben, en daarom meende men niet aan het princiep van aanbesteden te moeten vast houden. De heer Brand kon zich er wel mede vereenigen maar clan moet cle mau die clo .jaarbeurt heeft niet do ve'fce kluifjes er uitpikken; en, als' men dan hoort, dat do wethouder van publieke werken van dit werk niet op do hoogte was, klinkt het toch wel gek. De voorz. zegt, dat een wethouder van pubL werken in een gemeente als Boekoop zich niet met alles kan bemoeienanders mocht men voor dit post wel 'n ƒ2000 per jaar uit trekken. De heer Boekraad zegt, dal door het leggen der electrische tabel in de Nieuwslraat de straat aldaar van dien aard is geworden, dat verbetering drin gend noodzakelijk is. De voorz. zegt een onderzoek toe. De heer van Kleef is van raeening, dat er wel wat gerekt wordt met. cle plannen voor den bouw van het raad huis, en, daar de nationale bank spoed wil betrachten met, den bouw van hun bank gebouw, is het wenschelijk, dat ook de gemeente haast maakt, omdat het in aan sluiting moet gaan. De voorz. zegt, dat de plannen ongeveer zijn uitgewerkt en dat vermoedelijk Mei begonnen kan worden» Hierna sluiting. ALPHEN AAN DEN RIJN. Zouaaf overleden. Gisteren overleed op 82-jarigen leeftijd in het St.-Josoph-ge- - sticht alhier P. de Rijk, ou^-zoup"! bij het auselijk leger. Hij ruste in vrede Winkelruit ingereden. In hd persei bewoond door den heer G. in de Van Man- dersloostraat werd gistermorgen door ctn. wagen, bespannen -net honden, een vin* kelruit ingereden. Geboren: Huibertha Wilhelmina d. v. N. Westerhoud en M. O. S. Ankerma. Antje d. v. A. Kouwenhoven en J. Hoo- i geveen. Cornelis Johannes z. v. „A vnifj Wijk en M. van Leeuw i. -- GerarduS Franciscus z. v. P. I. Pijn acker en G Prins. Margje d. v. H. J. Oost en A Kroezen, (won. te Hoogeveen). Rutger z. v. P. Verduyn en H. Verhoef. Ann Authonia d. v. A. Noorlander en B. J Bijl. Johannes Petrus Coenradus Ja soph z. v. W. J. van Vonderen en A. S v. d. Weyclen. Will/ Petronella d. A. O. de Jong en A. Hoogendam. Overleden: Theodora d" Vlieg wccL] van M. Hoogteijling 83 j. O. W. Kers bergen jd. 11 mnd. M. A. Arnoldus jm, 21 j. W. M. van Randwijk jd. 68 j. Gehuwd: H. Bruné jm. 23 j. en A. Burggraaf jd. 21 j. W. H. van den Berg I jm. 30 j. en O. van der Bijl jd. 27 j.

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 6