Land en Tuinbouw BINNENLAND. Letteren en Kunst Uit de Omgeving. TWEEDE BLAD „DE LEIDSCHE COURANT" DINSDAG 27 MAART 1928 ALGEMEENE VEREENIGING VOOR BLOEMBOLLENCULTUUR. (Vervolg). 'Aan het einde zijner rede herdacht de heer Krelage de sinds de laatste alg. vergadering ontslapen leden: mevr. Wil link, ambachtsvrouwe van Benneoróek, en de heeren J. Reydcn, de pionier van de onderlinge arbitrage in het blocmbol- lenbedrijf, H. S. van Waveren, voorzitter van de afd. Westelijk behouwen, en J. Wassenaar, secr. van de afd. Katwijk. Spr. deelde tenslotte mede, dat de ver- eeniging thans 4267 leden telt, hetgeen een aanwas beteekent van 167 sedert dc vorige vergadering. Na de oproeping der afdéelingen wer den de notulen en de jaarverslagen van secretaris en penningmeester goedgekeurd De afd. Voorhout en N.ocrdwijk hadden aanmerkingen op de hooge kosten van het Scheidsgerecht. Ook de commissie vm kasnazieners had daarop gewezen. De voorzitter las een brief voor van den se cretaris van het scheidsgerecht, waaruil bleek, dat dit jaar het aantal behandel de geschillen belangrijk minder was. De afd. Noordwijk wemelde een rechts kundig persoon aan het scheidsgerecht te verbinden. De voorzitter gevoelde daar weinig voor; de tegenwoordige serretails is volkomen voor zijn taak berekend. Mededeeling werd gedaan van liet rap port betreffende het instellen van een hooger beroep bij het scheidsgerecht. Hier in werd geadviseerd niet tot het instellen van hooger beroep over te gaan. De alg. vergadering kon zich met het rapport vereenigen. De voorzitter gaf in verband hiermede, een „vaderlijke vermaning". Spr. wees er op, hoe een commissie 2 jaar lang gewerkt had en een lijvig rapport had samengesteld, alléén om te voldoen aan den inval van een willekeurig lid, dat door de afdeelingsvergadenng klakkeloos .werd overgenomen. Spr. zou de afd. in overweging willen geven slechts na rijg beraad met een voorstel op Je Alg. Ver gadering te komen. Het voorstel der afd. Hillegom luidende: ieder besluit der Algemeene Vergade ring, waaraan binnen vijf jaar geen uivoe ring is gegeven, moet na afloop van dien termijn opnieuw worden herzien en be krachtigd anders zal hee als verjaard worden beschouwd, werd met een klein amendement van het H.B. z.h.s. aangeno men. Punt 8 was daarna aan de orde: het Hoofdbestuur wenscht de Alg. Vergade ring in de gelegenheid te stellen zich uit te spreken over de wenschelijkheid van het houden van een tweeden beursdag in de week gedurende den drukken handels tijd. Nadat enkele afdeelingen zich tegen de invoering van een tweeden beursdag had den verklaard, werd met groote meer derheid besloten niet tot invoering over te gaan. De vergadering ging daarna eenige mi nuten in geheime zitting, waarin werd medegedeeld, dat minister J. B. Kan tot eerelid der vereeniging was benoemd. Bij de rondvraag vestigde de afd. Heem stede er de aandacht op, dat zij in de re de van den voorzitter bij het opsommen der jubileerende afdeelingen was verge ten. De afd. Katwijk wees op het feit, dat reeds 11 leden bedankten, omdat zij niet deel wenschen tenemen aan het 2-cent- per-Roe-fonds. Zij rekenen er op toch bij de verschillende veilingvereenigingen te kunen veilen. De voorzitter zal dit punt ter kennis brengen van het Centr. Bloem bollencomité, dat daar maatregelen tegen kan nemen. De vergadering werd hierop gesloten, waarna het woord gegeven werd aan prof. dr. E. v. Slogteren, die enkele mededee- lingen zou doen over onderzoekingen aan het Laboratorium voor Bloembollen on derzoek. Prof. van Slogteren zeide deze gelegen heid tot spreken aangegrepen te hebben, omdat een nauwe voeling tusschen theorie en practijk noodzakelijk is. Intusschen is er een leelijke kink in de kabel geko men door den brand in het laboratorium. Daardoor is het moeilijk een ónderhou- denc} betoog te voeren alle demonstratie materiaal is door de vlammen vernield en spr. heeft wegens tijdgebrek zijn plan om een kort overzicht te geven laten varen. Hij zal zich beperken tot het bespreken van enkele punten, die ten nauwste sa- menhanger met de goede reputatie van onzen bollen in het buitenland. Zooals allen bekend is, werd door het buitenland op onze reputatie een groofendeels onver diende blaam geworpen. Do Narcissen zijn op onrechtmatige wijze uit Amerika bui tengesloten. Men heeft veel meer last met ingebeelde dan met werkelijke ziekten. Spr. zeide, dat men moet beginnen met openhartig tegenover de afnemers te be kennen, dat ziekten en mislukkingen niet uitgesloten zijn. De vrees van vakgenoo- ten, om telkens de aandacht te vestigen op de plantenziekten is wel niet onge grond, evenals him klacht dat het aantal ziekten evenredig toeneemt met het aantal plantendokters, maar het is struisvogel- politek. Wij zijn immers in staat volko men gezonde bollen te leveren, die aan alle te stellen eischen voldoen. Op de eerste plaats dient het bloei vermogen verbeterd; daarom veel zorg be steed aan de verpakking en zich niet laten verleiden tot een te vroege verzending der bollen. x\lleen de onkundigheid van den buitenlandschen broeier kan dan schuld zijn, dat de bloemen mislukken. Verder wordt veel geklaagd over de verschillende ziekten: kwade brand en vuur, en vooral uit Amerika kwamen veel klachten over een zwam, die, naar bij on derzoek bleek, in Amerika eerst optreedt. Er komen brieven en brieven met klach ten binnen, en het is noodig dat zij weer legd worden, waarom spr. op aller mede werking rekende. Ook zijn er vele klachten binnengeko men over beschadiging der bollen, door broei gedurende den reis. In het volgond seizoen zal een ruim onderzoek naar de transportgevaren worden ingesteld. Een verschijnsel, dat belangrijke af breuk doet aan de waarde van de mooiste tulpen is het z.g. kiepen. Bij den brand zijn juist de kassen, waarin hieromtrent proeven werden genomen, totaal verwoest. De oorzaak van dit. verschijnsel heeft men nog niet gevonden. Spr. gelooft niet, dat het kiepen aan parasieten is toe te schrij ven, gelijk sommige Amerikaansche onder zoekers meenen. Het schijnt een kwestie van verzwakken te zijn. Gebleken is, dat bij gekiepte bloemen de spanning veel hooger is en veel meer zetmeel aanwezig is. Of dit de oorzaak van het omvallen is, of omgekeerd, is nog niet kunnen worden onderzocht. Ten slotte besprak spr. het geelziek ii\ de hyacinthen. Op uitgebreide schaal zijn proeyen genomen met desinfectie-midde- len. Dc resultaten daarvan zijn nog niet bekend. Sublimaat is nog steeds het aan gewezen ontsmettingsmiddel; proeven met andere, minder gevaarlijke middelen zul- I len worden genomen. j Spr. verzocht aan het slot van zijn me- I dedeelingcn aller medewrking in den vorm van toezending van materiaal. De voorzitter dankte prof. van Slogte ren voor zijn woorden, waarna de verga ring uiteenging. HET TWEEDE KAMERLID MR. BOMANS. Er is in de pers een en ander geschre ven over de zeer vele afwezigheid in de Tweede Kamer van Mr. Bomans. Naar aanleiding hiervan heeft de heer Bomans in „De Maasbode" een „ophelde ring" geschreven in drie deelen. „De Maasbode" reageert hierop en geeft daarbij tegelijkertijd het essenti- e e 1 e in Mr. Bomans' verweer, zoodat onze lezers in het volgende het hoor en wederhoor hebben. Mr. Bomans' opheldering zal met ge mengde gevoelens zijn gelezen. In een be toog, dat door breedsprakigheid en over- bodigen omhaal minstens evenzeer zon digde als sommige van de door onzen af gevaardigde gewraakte begrootingsrede- voeringen in Kamer> Staten of Raad.... heeft de heer B. desniettemin de kwestie in de roos geraakt, om echter ten slotte toch nog bij een averechtsche conclusie te belanden. Mr. B. mist het recht om achter de cri- tiek van katholieke persorganen op zijn veelvuldige absenties, min oirbare oog merken van persoonlijken aard te veron derstellen. Mr. B. mist eveneens het recht om op een kleineerenden toon, als hij deed, te spreken over „de Ropmsehe pers" Maar dezen kant der kwestie daarge laten, Mr. Bomans heeft, hoe men de zaak ook nooge wonden of kecren, onge lijk en schuld bekend, toen hij schreef: men moet enkele jaren terug gaan om over mij als een normaal aan wezig, en ijverig Kamerlid te spreken".' Lichten we het essentieele deel uit de derde opheldering nog even naar voren. Sinds ik lid van Gedeputeerde Staten ben, welk cpllege sinds onheuglijke tijden Woensdags vergadert, is toevallig de club vergadering vroeger te hooi en te gras gehouden, op een vasten dag gesteld: 's Woensdags. De gevolgen zijn verlam mend. In afdeelingen bemerkte ik een opinie te verdedigen, die in de club lang besproken maar. ten slotte verworpen was In de Kamer meende ik fel te mogen ageeren tegen een of andere wet (b.v. op de Vennootschappen) tot men mij influis terde, dat de» club er vóór zou stemmen. Sprekers waren, hoezeer niet aangewezen dan toch genoemd over onderwerpen (bijv. Radio), wa'arvoor ik mij geprepareerd had Gedachtig aan „non bis in idem" en er wordt toch te veel gesproken, zwegen wij. Maar het gevolg is nóg erger: één van de dertig: zij zullen er wel voor zorgen. Er is ook geen kwaad uitgebrouwen, maar men zal mij moeten toegeven; als er iets fout is, zit hier de fout en niet in de persberichten over afwezigheid op pu blieke vergaderingen. Dit laatste kan een deugd zijn, is althans een gevolg van in zicht, waarover men kan praten, maar door den samenloop van de bovéngeschet- ste omstandigheden begon ik mij te gevoe len als geen taak meer hebbend in het Parlement en dan is de vraag gerecht vaardigd, of men er nog langer lid van moet blijven. Inderdaad. Of het samenvallen van de bijeenkomst van de katholieke Kamerclub met de vergadering van Ged. Staten van Noord-Holland een onontkoombaar feit is, weten we niet. Of dit samenvallen alleen 's heeren Bomans5 parlementaire inactivi teit afdoende kan verklaren, weten we evenmin. Maar in deze inactiviteit in het algemeen zit de fout, meer dan in de en kele afwezigheid op publieke vergaderin gen. En als de heer Bomans inderdaad zoo zeer als hij schrijft is afgesneden van het leven en handelen der katholieke Kamer fractie, dan is zijn gevoel „als geen taak meer hebbend in het Parlement" volko men verklaarbaar, en dan wordt voor een ijverig en ambitieus bewindsman als dozen afgevaardigde de vraag „of men er nog langer lid van moet blijven5' uitermate ge rechtvaardigd. We zullen dan ook voor het oogenblik den heer B. niet volgen in onnutte, want ten dezen volkomen irrelevante beschou wingen over doel, omvang en beteckenis van begrootingsdebattcn, voor een Ka merlid, dat geen taak meer meent le heb ben, staat maar één conclusie open. En zulk een Kamerlid dient zijn beslis sing over heengaan of aanblijven niet af hankelijk to maken van den subjectieven maatstaf, of partij-organen en kiezers het over zijn canditatuur in voldoende mate eens zijn. Voor zulk een afgevaardigde «Hent bij het nemen van deze beslissing 1 alleen de objectieve norm, of lrj overeen komstig zijn capaciteiten aandeel neemt in het werk der fractie, maat- en doorslag gevend te zijn. DE MELKVOORZIENING OM AMSTERDAM. Rijksbijdrage in de oprichtingskosten van 12 melkcursussen. Naar het „Hbld." verneemt, heeft de minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw, mr. J. B. Kan, zich bereid ver klaard, de oprichting van een twaalftal Xielkcursussen in en om de hoofdstad van wege het Melkcontrolè-station Amsterdam (Meca) door toekenning van een rijksbij drage in de kosten mogelijk te maken. Beveiliging tegen Röntgenstralen. Maatregelen in overweging Op het Departement van Arbeid, Han del en Nijverheid worden maatregelen overwogen allen, die werkzaam zijn of be handeld worden in Röntgeninrichtingen, daartegen wettelijk te beschermen. De wettelijke maat regelingen zouden zich ook uitstrekken tot de omgeving der be doelde inrichtingen, aangezien in belen dende panden door Röntgenstralen ook meermalen schade schijnt te zijn aange richt. Katholiek Internationaal Bioscoopcongres Den Haag. Zooals men weet, woidt op 23, 24 en 25 April a.s. in Hotel De Witte Brug, het Eerste Katholieke Internationale Bios coopcongres gehouden. In het eere-comité, dat bij deze gelegen heid gevormd wordt, hebben zitting geno men: mgr. H. v. d. Wetering, aartsbis schop van Utrecht; prof. J. D. J. Aen- genent van het groot-seminarie Warmond, dr. L. N. Deckers, lid van de Tweede Ka mer; prof. dr. Jac. van 'Ginniken rector- in agnificus van de R. K. universiteit te Tilburg; J. M. J. H. Lnmbooy, minister van Oorlog; mgr. dr. W. H. Nolens, lid van de Tweede Kamer; jhr. mr. Ch. J. M. J. Ruys de Becrenbrouck, voorzitter, di recteur van het R. K. Centraal Bureau voor Onderwijs en Opvoeding; J. B. Ves- ters, voorzitter Ned. R. K. Journalisten Vereeniging; J. J. G. Baron van Voorst tot Voorst, voorzitter van de Eerste Ka mer en M. A. M. Waszink, Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen. Van Gend en Loos. Naar de „Volkskr." verneemt, zal Van Gend en Loos niet worden overgenomen door de A. T. O. Er zal nu opgericht worden de N.V. Expeditie-onderneiniiig,Van Gend en Loos De Argentijnsche gezant. In den toestand van den gezant van Argentinië, den heer Guesalaga, die ver leden week van de laatste H.H. Sacra menten cler Stervenden is voorzien, is een langzame verbetering gekomen. Droevige cijfers! Uit de statistieken en mededeelingen der gemeente Rotterdam blijkt, dat in 1927 4872 huwelijken werden gesloten, en dat het aantal ingeschreven echtscheidin gen 459 bedroeg dus bijna 10 pet. Mevr. A. W. D. C. Berganius— van Gorkum t In den ouderdom van 69 jaar overleed te Vucht mevrouw A. W. D. C. Bergan- sius-Van Gorkum, echtgenoote van gene raal Bergansius. Onder den schuilnaam Daniella schreef zij meerdere novellen, met name in de „Katholieke Illustratie". STOMPWIJK. GEMEENTERAAD. Vereeniging van Stompwijk en Veur. Het praeadvies van B. en W. De annexatie met den Haag. Zaterdag 24 Maart 526, nam. 2 uur kwam de Raad dezer Gemeente in openbare ver gadering bijeen. Voorz. burg. W. Keijzer, secr. H. J. van Delft-, aanwezig alle leden, de voorz. opent de vergadering met gebed. Voorstel inzake vereeniging Gemeenten Stompwijk en Veur. Do voorz. zegt, dat het wel overbodig zal zijn om het prae advies, etc. van B. en W., wat 13 bladzij den omvat, hier voor te lezen, daar allo leden een en ander voldoende hebben kunnen bestudeeren; hij wil daarom niet verder uitwijdden, het is voldoende be kend, dat indertijd uit beide Raden stem men opgingen voor een Vereeniging van beide Gemeenten, daarom zijn B. en W. thans met een praeadviesc gekomenhij opent daarom thans gaarne de algemeene beschouwingen over deze zaak. De heer van Dam zegt, ook namens zijn medelid Small, dat zij het praeadvies. etc. van B. en W. grondig hebben bestudeerd en de zaken terdege onder de oogen heb ben gezien, zoowel maatschappelijk, eco nomisch, cultureel als historischde Ge meenten zijn zoo in elkaar gegroeid, alles gaat bijna gezamelijk, er is één Burge meester, één Secretaris, etc.alles is door hen overwogen en zij zijn dan ook ten zeerste voor samenvoeging der beide Ge meenten en zullen dan ook hun stem geven aan het voorstel van B. en W.hij stelt voor Ged. Staten te vragen om de Ge meenten Stompwijk en Veur op te heffen en te stichten ééne Gemeente, met den historischen naam Leidschendam. In den breede wordt nog door 'spreker over een en ander uitgewijd. De voorz. zegt weinig hierop te kunnen antwoorden, hij brengt spreker intusschii ■'ruk, dat hij met het voorstel van B. en Vu ""--rd gaat. De heer Verheijen zegt, dat het hem niet juist lijkt om aan de hand van het rapport en de Begrooting, welke 3 weken ter inzage hebben gelegen nu een besluit te nemenhij zegt, dat een Commissie moet benoemd worden om te onderzoeken, of dit wel de beste oplossing is. Hij als S. D.A.P.'er is natuurlijk geenszins tegen een vereeniging van 2 Gemeejiten, doch hij is niet voldaan, dat B. .en W. niet ern stiger en flinker gewerkt hebben voor de annexatie bij Den Haag, waarvoor inder tijd een stemming is gehouden, waarvan de uitslag zoo overweldigend voor Den Haag washij ontkent dat dc Gemeente Stompwijk zou hebben aangedrongen op vereeniging met Veur, bij Veur heeft deze zaak voorgezeten en aan Veur kan een vereeniging niets anders dan aangenaam zijn. In het prae-advies bespreken B, en W. de forensenbelasting, hij zou gaarne van B. en \V. vernemen, of zij tegenstan ders zijn van deze belasting. Spreker wijdt in den breede en zeer juist over alles uit en zegt bereid te zijn mede te werken tot vereeniging der beide Gemeenten; wan neer B. en W. met bewijzen kunnen sta ven, dat annexatie met Den Haag onmo gelijk is. De vootz. zegt, dat B. en W. steeds heb ben getracht'en geijverd voor annexatie bij Den. Ilaag, doch Ged. Staten hebben nim mer eenige hoop gegeven; wat de foren senbelasting betreft, merkt de voorz. op, dat B. en W. nimmer voor forensenbelas ting waren, doch hieraan is door hen niets te veranderen. De voorz. zegt vernomen te hebben, dat er momenteel in Den Haag geen plan bestaat om Veur te annexeeren, dus nog minder Stompwijk, ook den Com missaris der Koningin was een dergelijke meening toegedaan. De heer v. d. Bosch zegt, dat het rap port, etc. van B. en \V. voldoende zegt en hij kan zich hiermede dan ook volkomen vereenigen; hij kan echter niet nalaten ernstig te protesteeren tegen uitlatingen, welke Donderdag j.l. gebezigd zijn op de vergadering der Kiesvereeniging te Veur, waar men minder fair gesproken heeft over Stompwijk en het liet uitkomen als zou Stompwijk gesteld zijn op vereeniging etc. De voorz. antwoordt, dat hij thans hier over niets wil zeggen, doch volgende week in Veur zal hij een ernstig woord van pro test doen hooren over deze vergadering; zeer zeker, aldus de voorz., zou op deze vergadering reeds hierover geprotesteerd zijn, indien de voorz. de vergadering niet zoo plotseling gesloten hadeen en ander is echter reeds in een weth.-vorgadering besproken. De heer Small zegt een warm voorstan der geworden te zijn voor samenvoeging van de Gemeenten Stompwijk cn Veur zijn medelid van Dam heeft reeds ook zijn meening gezegdalleen wil hij opmerken, dat het hem verwondert, dat dc heer Ver heijen nu komt voor annexatie bij Den Haag. De heer Willems dankt B. en W. voor het keurige prae-advies hij bespreekt het ongelukkig contract met Delft van het Electriciteits-bedrijf, van welk contract men bij vereeniging der Gemeenten vol gens art. 22 kan afkomen, hij geeft cijfers van schulden, etc. van Stompwijk en -Veur en wijdt in den breede en zeer juist over alles uit om ten slotte den Raad te advi- seeren met het voorstel van B. en W. mede te gaan om beide gemeenten te ver eenigen. De voorz. dankt den heer Willcmse en licht een en ander nog nader toe. De heer v. d. Meer zegt tegen vereeni ging van Veur en Stompwijk te zijn, waar op de voorz. hem antwoordt, dat het hem spijt, dat hij tegen deze vereeniging is en het voorstel van B. en W. nader uiteen zet. Do heer de Lange zegt verheugd ge weest te zijn over het juiste rapport van B. en W. en zegt hiermede volkomen ac- coord te gaan, waarbij hij uiteenzet, waar om hij voorstander is. De voorz. stelt de heeren in dc gelegen heid nog nader te antwoorden. De heer van Dam zegt, naar aanleiding van een opmerking van het lid Verhêijen, dat hij inderdaad vroeger voor annexatie bij Den Haag was, doch daar hij hiervan weinig ziet gebeuren, meent hij nu een andere weg te moeten inslaan en wel ver eeniging met Veur. De heer Verheijen merkt op, dat B. en W. zeggen, dat zij meermalen hebben ge confereerd met Ged. Staten, doch dat deze geen definitief antwoord gaven 'aan gaande annexatie bij Den Haag, hij kan dit niet begrijpen. Hij beantwoordt verder de antwoorden van den voorz. en vraagt, waarom de stukken betreffende annexatie bij Den Haag niet ter tafel zijn gekomen hij bespreekt de vergadering van j.l. Don derdag in Veur en is van meening, dat Veur evenzoo voor vereeniging moet zijn als Stompwijk, hij stelt echter de annexa tie bij Den Haag voorop. Hij dient daarom de volgende motie in: De Raad der Gemeente Stompwijk in openbare vergadering bijeen op 24 Maart '28 noodigt het Gemeentebestuur van Veur uit in overleg te treden met het Gemeen tebestuur van Den Haag om besprekingen te voeren, die kunnen leiden tot annexa tie bij Den Haag. Do heer Small zegt de motic-Verheijen thans erg scheef te vinden, men is thans bijeen om naar aanleiding van het prae advies van B. en W. tot vereeniging te komen van Stompwijk en Veur cn nu kun nen we toch niet weer beginnen met an nexatie bij Den Ha.g. De heer Willcmse ontraadt een annexa tie bij Den Haag en vindt de motie hier niet op zijn plaats. De voorz. beantwoordt wederom de ver schillende sprekers, waarna de motie nog nader wordt toegelicht; deze motie wordt dan in stemming gebracht, doch vindt geen ondersteuning en wordt dus verwor pen. De heer Verheijen bespreekt dan nog een brief, welke gekomen zou zijn van het Gemeentebestuur van Den Haag betref fende annexatie; de voorz. licht dit nader J toe en zegt, dat deze brief ontvangen is I naar aanleiding van een persoonlijk sehri - van van den Burgemeester, weshalve de UIT DE RADIO-WERELD. V Programma s voor Woensdag 28 Maart. Hilversum, 1000 M. 12.00 Politieber. 12.30—2.00 Lunchmuziek door net ïrio Groeneveld. 3.00 Cursus leerbewerkmg. 3.004.00 Maak het zelfdoor Mevr. Schaake-Verkozen. 5.507.15 Dinermuziek door het Um- roep-orkest. Esth. Cosman: sopraan. 7.157.-15 Gezondheidshalfuurtjo door Dr. J. B. J. v. Gils: De Emmablocm-col- leete. 7.45 Politeber. S.05 Kamermuziek door het Trio. Mevr. T. Se verens: piano. J. Blazer: cello. Lajos Szikra: viool. 8.42—9.14 Felix Timmermans, over het ontstaan van 7»jne werken. 9.14 Vervolg Kamermuziek. 9.38—10.00 Felix Timmermans leest uit eigen werken voor. 10.00 Persber. 10.10—12.00 Dansmuziek door het dins- orkest Rentmeester. Huizen 340.9 (na G uur 1950 M.) 12.30—1.45 N.C.R.V. Lunchconcert. 5.15—6.15 Kinderuurtje o. 1. v. Mej. G. Ingwersen, Amsterdam. Zang: Mevr. A. van Eyk-Muljer. Piano: den heer A. Hert- stein. 77.30 N.C.R.V. Cursus Stenographic „Groote 7.308.Sprekers N.C.R.V. Daventry, 1600 M. 10.35 Kerkdienst. 11.20 Gramofoonmuriek. 12.20 Balladenconcert. 12.50 Dansmuziek. I.202.20 Orkestconcert. 2.50 Spraakles. 3.10 Muziek. 3.20 Gedichtenbespreking. 3.50 Muziek. 4.05 Causerie. 4.20 Licht klassiek concert. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Muziek. 6.40 Tuinpraatje. 6.50 Nieuwsber. 7.05 Muziek. 7.20 Landbouwber. 7.35 Bach's sonates voor viola da Gam ba en cembalo. 7.45 Sportcau8erie. 8.05 Het Catterall kwartet. 9.20 Niouwsberj 9.35 Lezing: The way of the world. 9.50 Nieuw sber. 9.55 Chopin-concort door Virg. McLean. 10.05 De Macdona spelers in „The man of destiny", van G. B. Shaw. II.2012.20 Dansmuziek. „R a d i o - P a r i s", 1750 M. 10.5011.00 Concert. 12.502.10 Orkostconcert. - 4.055.05 Orkest concert. 8.5011.20 „La Mcsse en Ré" (Mis in B.) van Beethoven, orkest, koor en soli. L a n g e n b e r g, 469 M. '12.251.50 Oorkestconcert. 5.206.20 Kamermuziek voor bhtas-in- strumenten. 7.35 „Altwestfalische Bauernhochzeit", hoorspel met zang en dans van K. Wa- genfcld. Daarna tot 11.20 Concert door de Erwin Rebicek-kapel. KonigswuBtorhausen, 1250 M. (Z e e b e n). 11.207.30 Lezingen en lessen. 7.50 Oscar Strauss-Emmer. Kalman. Concert. 9.5011.50 Dansmuziék. Hamburg, 395 M. 3.35 Concert voor piano, viool en cello. 4.20 Solistenconcert. 5.20 Orkestconcert. 7.20 „Die Hochzeit in der Pickbalgc", vroolijk spel in 4 acten. 10.5011.50 Dansmuziek. Brussel, 509 M. 5.206.20 Trioconcert. 8.5010.35 Solisten- en koorconcort. Weth. volkomen juist meenden dozen brief niet bij de stukken te moeten leggen, om dat hierover thans geen sprake zou zijn. Naar aanleiding van deze brief worden echter weder lange besprekingen gevoerd; hierna wordt het voorstel van B. en W. tot vereeniging van Stompwijk en Veur in stemming gebracht en aangenomen met 8—3 stemmen. Weth. van Wijk merkt nog op, dat hij steeds voor samenvoeging der gemeenten geweest is, doch dat hij, zoo deze zaak door de vergadering van j.l. Donderdag in Veur door den Raai van Veur 2c:t ver- w orpen worden, hij nimmer meer zal me dewerken aan een vereeniging der beide gemeenten. De notulen der vorige vergadering woi> gelézen en na een enkele kleine opmer king onveranderd goedgekeurd. Er is een vraag ingekomen van het lid v. d. BoBch betreffende den Stompwijk- schen Weg, welke den laatsten tijd in zulk een slechten toestand verkeert en waar over zooveel klachten komen; hij be spreekt ook het gobruik van grint in plaats van basalt. Meerdere heeren voeren hierover nog het woord en geven do mid delen aan voor het goed onderhouden van, dezen weg. Do voorz. zegt, dat deze weg de volle aandacht heeft van B. en W. zoolang ech ter de waterleiding nog niet geheel klaar is, kunnen B. en W. aan dezen weg niet be.ginnen, er zullen echter verschillende proeven genomen worden. Nog is con vraag ingekomen vnn het lid Small, waarom bij den brand deze week <le Haagsche Brandweer is opgebeld en niet de Voorburgschede voorz. licht dit I nader toe en zegt, dat hij afwezig was en 1 dat men toen bij hem van particuliere i zijde Den Haag heeft opgebeld, roods* B» j en W. hieraan niets K. ;;cn doen. Een e'4 ander was reeds gebeurd zonder dat B, ea

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 5