R.K. ORATÖRIÜM-VE EENIGiNG LINOLEUM KROMMENIE Uit de Omgeving. Uit de Rijnstreek Telegrammen. Marktberichten. Advertentiën. A. J. B. PJÖRTMAN, telegrafisch weerbericht aar waarnemingen verricht in den mor- van 27 Maart 1928, medegedeeld o0r het Kon. .Ned. Metcorologischo Instituut te De Bilt. Hoogste barometerst.: 763.3 te la Coruna. aagste barometerst.: 746.5 te Storno- Verwachting tot den avond! van 28 Mrt.: Meest matige Zuidelijke tot Westelijke Zwaar bewolkt of betrokken met ijds op regen. Later opklarend. Aanvan- elijk iets zachter. luchttemperatuur. «8 gr. O. licht op voor fietsers e.a. Van Dinsdagavond. 6.54 uur tot Woens- orgen 5.1S uur. Een beste klant. Bij den winkelier C. F. op de Haarlom- lerstraat vervoegde zich een hem onbe- ;ndc schipper, die een costuum wenschte koopen. De schipper bleek echter geen eld bij zich te hebben en vroeg den win dier, hem een bediende met liet pak mee i geven ohi bij #ijn schuit het geld in ïtvangst te nemen. Do winkelier vond dit goed en deed den jhipper doof zijn bediende vergezellen, aderweg zeide de schipper; dat hij ook >g een pet moest koopen. Nu bleek de nkélier bereid hem het hoofddeksel zon- ir oogenblikkelijke betaling af te staan. De tocht naar de schuit werd hervat, laar aangekomen daalde de schipper in de igewanden van de boot af om niet meer an de oppervlakte te verschijnen. De he iende informeerde eens maar de schipper, ie ih t geheel niet op die schuit thuis leek'te hooren, was en bleef weg, zoodat Ioor den bediende er niets anders op zat, ian het costuum weer naar zijn patroon erug te brengen. De pettenwinkelier kon chter dien dag een kwade post noteeren. N. V. te Leiden, heeft bij de politiè aan- ifte gedaan dat in de Korte Raamsteeg ijn rijwiel is gestolen. Verdacht hiervan aangehoudèm de' I7-jarige"W. V., bij'wien et rijwiel in beslag is Do le luit. C. R. Bartels van bet 15e rcg. if. te Nijmegen, thans op -nonaotiviteit, ordt 1 April in acticven dienst hersteld ii ingedeeld bij het 4e reg. inf. alhier. heer W. F. K. de Kievit, alhier, werd Zaterdag te Utrecht gehouden ver gadering gekozen tot bestuurslid van den Bond van Ambtenaren bij de Rechterlijke Collegiën in Nederland. Fan het bestuur der 3 Octobevvereeniging pvingen wij het in druk verschenen jaar- •«rslag, uitgebracht door den secretaris, [den heer N. G. Spaargaren, op do alge- Imeene ledenvergadering van 30 Januari j.l. Bij de politie alhier heeft J. P. aangifte gedaan, van mishandeling op de .Doelen- jracht door een hem onbekenden militair. M. F. te Leiden heeft bij de politie alhier .aangifte gedaan,, dat gistermiddag haar [rijwiel uit het portaal der Hartcbrugskerk is orilvreemd.- Door de Commissie van Beheer over Endegeest, Voorgeest en Rhijngeest werd ledenmorgen ten raadbuize aanbesteed: le levering van melk gedurende het 2e en )e kwartaal 1928. Ingeschreven was als volgt: T. C. v. d. Stoel, volle zoete melk 11.45 per 100 L., karnemelk 7 cent per L.; Coöp. Melkin richting „de Landbouw" volle zoete melk 10.02 cent per L., karnemelk 6 cent per L.; tr. v. d. Poel, volle zoete melk 11.50 per 100 L., karnemelk 7 cent en taptemelk 7 rent per Liter; G. J. Verberg, vollo zoete 11.45 per 100 L., karnemelk 5.50 per 100 L. Alle inschrijvers zijn te Leiden ■woonachtig. Daarna- werd aanbesteed bestek no. 12 w de acht volgende perceelen: 1. Het leveren en wijzigen van meubi lair. 2.: Het aanbrengen van een Ameri- kaansch grenen riftvloer (pl.m. 480 M2.) in de groote zaal der Stadsgehoorzaal. 3. Het vernieuwen van gedeelten zinken en rubberoid dakbedekkingen, en het her stellen van - een leibedekking. 4. a. Het verbeteren van privaten en urinoirs in verschillende scholen; b. Ilct vernieuwen van trasramen met bijbehoorende werken aan de school Ma- resingel; c. Het vernieuwen van een scheidings muur op de speelplaats achter de school aan de Paul Krugerstraat. 5. a. Het bouwen van een rijwielloods ter behoeve van de Zweminrichting „Do Zijl" b. Het bouwen van een smederij aan d s hoofdpost der brandweer aan de Garei .markt. .6. o. Het maken van 70 M. boordvoor Jiening.aaj) den Lagen Rijndijk met bijbe hoorende werken; l vemieuwen van 2 eiken stootpa- en, bij de Kwaakbrug en de Kerkbrug; c. Het losmaken, trekken, slaan en be vestigen van twee door besteders te leve ren palen van de remmingswerken bij de Blauwpoortsbrug. 7. Het leveren en inheien'van perkoen- palen en het trekken, leveren en inheien van meerpalen. 8. Het maken van 550 M. ijzeren afsche ring langs taluds en gazons. Ingeschreven was als volgt: D. Kloots: 1 1914, 2 2828, 4 7100, 5 5178; W. E. Neuteboom: 4 8i25; 11. Massaar: 1 1198, 5 5590; Firma Lorrie en Co to 's-Gravenhage: 1 1855; N.V. Parketindustrie Nederland te Rotterdam: 2 2208; F. Gcerling Den Haag: 1 2049; N.Y. „De Loodgieter": 3 3425; Bak en de Jong te Hendrik Ido Ambacht: 2 2671; Firma Marcelis en Heemskerk: 1 13Ü0, 2 3080, 3 2330, 4 8347, 5 7252, G 5650, 7 4225; W. Oudshoorn en Zoon: 2 2195: W. A. van Rijn: l 1199, 2 2290; M. Langezaal: 8 1100; Wed. II. van Driel, Koudekerk: 4 5220, 5 5020; J. J. Tiolo Wassenaar: 1 123S.50; C. J. van Valde- ren: 2 4115, 3 2538, 4 5661, 5 5916. Totaal 18530; N. Verhoef: 8 777; J. A. Scheer: 1 147S; P.,van Weeren: 1 1785; J. Warnaar: 1 1800, 2 5300, 3 4900, 4 r 7000, 5 «2600; A. P. Blok: 8 835; T. L. J. Zitman: *6 4590, 7 2675; J. v. d. Linden, Vijfhuizen: 8. 585; Croenewegen en Zoon, De Bildt: S 1Ö46; Ph. Mooten: 8./.779; M. S. v. d. Voort Aarlaridervcen: 0 2989, 7 2318; H. Korswagcn: 1/1100; W. en P. Hoogstraaten: 1 1690, 2 f 5200, 5. 7689, 8 1174; G. A. Koning: 6 4S00, 2 2700; P. v. d. Dool, Ammerstol: 7 4189; La Chapelle's Parketfabriek, Bre da: 2 4.15 per M2.; v. d. Linden en v. d. Drift: 2 2395; Th. G. Barthen: 4 6740, 5 5400, samen 12100. Voor zooverre geen woonplaats vermeld is deze Leiden. Verder werd aanbesteed: Het leggen van een starariool in den Maresingel en aangrenzend terrein vanaf het hoofdrioolgemaal tot den Haarlem merweg. Er waten 6 biljetten ingekomen t. w. van Firma Gebrs. A. en J. den Ouden, te Alphen aan den Rijn en Oegstgeest 56980, Firma Jae. van Riet. 56419; N.V. 'Beton en Woningbouw Mij. te Gouda 53100; N. Gorsenuiller Uithoorn 51650; Firma Marcelis en Heemskerk 49999; N.V. tot Aanneming van Grondwerken v./h. W. Visser en Zonen te Wassenaar 49990. Voor zooverre geen woonplaats vermeld is deze Leiden. Tenslotte had door B. en W. de open bare -verpachting jDlaats van: a. De opbrengst der bruggeldheffing "aan de Zijl- of -Spanjaardsbrug nabij Lei den over de Groote. Vaart 's-Gravenhage (Rotterdam) Amsterdam, voor den tijd van 3 jaren, ingaande 1 Mei 1928. b. De opbrengst van de tolheffing aan het Zijl héle onder de gemeente Leiderdorp voor den tijd van 3 jaren, ingaande 1 Mei 1928. c. De opbrengst der bruggeld- en tolhef fing aan de. Leiderdorpscbe brug over den Rijn onder de geméén te Leiderdorp, voor den tijd van één jaar, ingaande 1 Mei 1928 Oncler elk dezer verpachtingen is begre pen de huur ecner wonin. 3. Spanjaardsbrug: D. Ossevoort 450 p. jaar door de gemeente bij betalen; C. J. Huilers, Haarlemmermeer 250; J. Hille- brand, Leiderdorp, tegen opbrengst der bruggelden; J. Wcsselman 550; J. C. Heij Apeldoorn 300; J. A. Vreeburg Leiden 400. b. Zijlhek: L, Tijhuis Rijssen voor 4336 tot Zijlhek en Spanjaardsbrug 4516; J. Wesselman 2550; J. Hillebrand Leider dorp 2257; W. Ramb, Leiderdorp 2100; P. W. van Steijn, Oudewetering 5100; J. Albers en J. A. Vreeburg 2001B. en W. Alkemade 3900. c. Leiderdorpsche brug: P. J. Ramaker Leiderdorp 2000: C. J. van Haasteren, Leiden 1620. Voor zooverre geen woonplaats vermeld is deze Leiden. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. op W0ENSDAS a.s. te 9 uur PREPfES in?hel Patronaat. Aller opkoipst zeer gewensctré HET3ESTUUR ingezonden mededeeling. NIEUW VENNEP. Brand. Zondagnacht woedde om streeks één uur ecu felle brand in een schuur achter dc woning van P. L. Spreeuw. De bewoners waren afwezig. In den brand kwamen 3 varkens, 1 geit en wat pluimvee jammerlijk om. De schuur brand de tot den grond toe af. Verzekering dekt de schade. N00RDWIJK. Hanze. De Hanze vergaderde gister avond in ht Juvenaat onder leiding van den heer Ph. v. d. Werf. Door den voorz. werd c-en uitgebreid schrijven van- liet Hoofdbestuur voorgelezen, waarin werd meegedeeld, dat men het' oude brandver zekeringscontract heeft opgezegd en een nieuw heeft afgesloten door tusscherikomst van R. Mees en Zonen, bankiers, en de fa. Rloru en v. d. Aa, de grootste assuradeurs in den lande. Verschillende aanwezige le den konden berekenen dat ze, wanneer zeverzekerd zouden zijn volgens het nieu we contract, de helft van de premie zouden betalen soms nog minder zooals een der leden die nu 85 betaalt en dan slechts 40. Als agent zal optreden de heer A. van Sehie, die de leden zal bezoeken en hun de voordeelen zal aanwijzen. Hierna kwam de Geest. Adviseur, kapelaan Hesp aan heb woord, die zijn lezing voortzette over de geschiedenis der R. K. S taais HaarEemtnerstr. 130^136. 24 4 partij, vanaf Le Sage'ten Broek tot de tijd van Mr. Jan Baptist van Son en het over lijden van Koning Willem de lie. Aan het einde van deze leerzame rede bracht do heer J. v. d. Werf een woord van lof aan den kapelaan, die op een dergelijke wijze oen betrekkelijk drogo stof wist te ver werken in een voor allen genotvolle rede. Hierna sluiting. Ruzie met den groentenboer. Bij de politie alhier werd aangifte gedaan van mishandeling. Een groentenboer, die aan een inwoner een koolraap had geleverd, wenschte hiervoor, zooals gebruikelijk, be taling, hetgeen de kooper blijkbaar zoo vroeg in den morgen niet naar den zin was. In elk geval, de groentenboer ont ving als tegenprestatie een schop en een klap. Deze echter, hiermede niet. tevreden, deed aangifte bij de politie. Het gevolg zal dus wel niet uitblijven, omdat anders deze wijze van verrekenen algomeen in gang zou vinden. Personalia. Dr. C. H. Hermanidcs, voorzitter de-r Noordw. Reddings-Brigade, is door den Ned. Bond tot Redding van Drenkelingen tob Hoofdconsul voor de Kustbrïgades benoemd. Personalia. Door B. en W. is op ver zoek van Ch. Deurman, stoker aan de gasfabriek eervol ontslag verleend met in gang van 29 April aanstaande wegens het bereiken van den pensioengerechtigden leeftijd. Geen reclamebord. Ged. Staten zijn bezig met den laatsten tijd voor onze ge meente streng toe te passen de provinciale reclamevcrordening. Aan alle houders van reclameborden buiten do bebouwde kom men is aangezegd, dat zij deze moeten ver wijderen. Schoeiing weggevallen. Een groot ge deelte van de schoeiing bij dc Scbiebrug is in de vaart gestort. Met. het oog op het gevaar voor het verkeer is ter plaatse langs den weg een afscheiding geplaatst. Het is te hopen in het belang van het verkeer te water en te land dat spoedig door het ge meentebestuur de noodige voorzieningen zullen worden getroffen. Wegverbreeding. Van gemeentewego is men thans begonnen het zeer drukke verkeerspunt Wilhelminas'traatHeilige Geesbweg te verbreeden. Een groot gedeel te van den voortuin van het wooifhuis van den heer Th. van Went is door de genieen- to aangekocht en wordt bij de straat ge trokken. Dit is een belangrijke verbetering op dit zeer drukke verkeerspunt. Vergunning. Door B. en W. is een ver lof ingevolge de Drankwet verleend aan C. A. Koornen voor de lunchroom „Terminus", aan liet Stationsplein te Noordwijk aan Zee. OEGSTGEEST. Gemeenteraad. Donderdagavond om 7 uur nam. komt de raad dezer gemeente in openbare vergadering bijeen. Te behan delen 'punten: 1. Onderzoek geloofsbrieven van den heer Paardekooper. 2. Installatie nieuw ge kozen raadslid. 3. Mededeeling ingekome/T stukken. 4. Verzoek om onderhandsche verpachting vischwater. 5. Voorstel wijzi ging gemeenterekening 1926. 6. Subsidie aanvragen door Ziekenhuisverpleging voor alle gezindten; zwemvereeniging Poelmeer en A. N. W. Toeristenbond voor Nederland 7. Comptabililejt. 8. Vaststelling kohier verlichtingsbelasting. 9. Reclame school geld. 10. Bespreking plaats en bouw open bare school. SASSENHEIM. Gunning afbouw der kerk. Door het Kerkbestuur is de afbouw van do St. Pancratiuskerk gegund aan den laagsten inschrijver, de firma W. P. do Vreede te Noordwijk voor 119.380. VOORHOUT. Kievitsei. Door den heer G. v. Wouw, alhier is het eerste kievitsei gevonden. Ge noemde heer heeft dit ei aan H. M. de Koningin aangeboden. VOORSCHOTEN. Motorongelukken. Zaterdagavond stond een jongetje, ge- heelen K„ met zijn hoepel aan den Loid- schen straatweg. Een motorrijder kwam aanrijden van de richting Voorschoten. Heb knaapje zag de motor blijkbaar niet aan komen, stak met zijn hoepel dén weg over cn liep legen liet motorrijwiel aan. Hevig bloedend werd het knaapje bij zijn ouders door den hevig 'verschrikten motorrijder binnengebracht. Onmiddellijk verleende Dr. R. Birkhoff de eerste geneeskundige hulp. Liet de toestand van het knaapje zich in den beginne zeer ernstig aanzien, thans kunnen wij gelukkig melden, dat do jongen vooruitgr ando is cn wel zal her stellen. Gistermorgen om halftien is nabij de R. K. kerk do heer V. uit Leiden, met zijn motorrijwiel over den kop geslagen, door dat een hond plotseling den weg overstak en voor zijn voorwiel liep. De heer V. bleef bewusteloos op den grond liggen, terwijl het bloed uit een ga pende wouue boven het rechteroog gutste. Dr. Birkhoff verleende de.eerste hulp en bracht den patiënt met den chef der Voor- schotensche- politie naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden. De heer V. maakt het naar omstandigheden redelijk wel. Aanbesteding. Door het ingenieurs bureau Hederik te Rotterdam is na on- derliandscho aanbesteding, ten behoeve van de uitbreiding der waterleiding alhier aan den lieer G. J. Iperlaan, aannemer alhier, opgedragen het verlagen van de duiker in den Paapwegpolder. Mij. van Landbouw. In hotel Deurloo kwam de afd. Voorschoten van de Hol- landsche Mij. van Landbouw bijeen onder leiding van den heer E. Vernédo. De reke ning cn verantwoording van den penning- .meester werd nagezien en accoord bevon den. Het batig saldo was aanmerkelijk la ger dan heb vorig jaar. Do gehouden land- bouwcursus werd besproken, ovenals de voor enkele dagen opgerichte vereenigifig van oud-leerlingen. Tot bestuurslid werd herkozen de heer M. do Graaf. De circu laire over de gladheid dor wegen werd be sproken en de vergadering was van oordeel dat een bitumineering niet zoo glad was als een betonweg. In dien geest zal worden geantwoord. Getracht zal worden, een ver tooning te krijgen van de film over lever- bot-ziekte, zoo mogelijk met medewerking van den L. T. B. en dc vcrceniging van oud-lcerlingcn. Pogingen zullen in het werk worden gesteld oin con kaasmaak- demonsfratie te krijgen, waarvoor de heer A. Anker voorbereidingen zal treffen. De circulaire in verband met mond- en klauw zeer werd nog besproken en beeritiseerd; men noemde dit „mosterd na den maal tijd", daar het Rijk geen inspuitingen meer verricht. WARMOND. Hanze. Gisterenavond was door de plaatselijke R. K. Middenstandsvereeni- giug „De Hanze" een propaganda-verga- dering belegd in Hotel „Stad Romo" te 8 uur. Niet alleen aan de 40 leden, doch aan alle middenstanders waren uitnoodi- gingen gezonden, doch toen de voorz:, do heer Slager, to half negen de bijeenkomst opende, waren, behalve geestelijk adviseur en bestuursleden, slechts een 14-tnl perso nen, die aan de uitnoodiging hadden ge hoor gegeven. Als spreker was aangekondigd de lieer Chr. Jansen, met het onderwerp ,.De Een- manswagen". Echter was ook de spreker verhinderd wegens ziekte en verscheen in diens plaats do heer Detcring, ponningra. van het hoofdbestuur en voorz. der afd. Haarlem. In een gloedvolle red.? heeft ge noemde heer uiteengezet de plichten en rechten, zoowei als de voordeelen van stof- felijken aard, welke voor den R.K. Midden stander heb lidmaatschap van de Hanze bijna noodzakelijk maken. Alleen door krachtige en eensgezinde samenwerking kan een organisatio bloeien en vruchten dragon voor de georganiseerden. Wanneer, zoo betoogde spr., alle Mid denstanders van dit feit doordrongen wa ren, zouden wantoestanden welke nu nog welig bloeien, cn zelfs door de overheid in de hand worden gewerkt., niet kunnen vortkomen. 8pr. denkt bij deze bewering op de eerste plaats aan het groote on recht, wat do regeering heeft gedaan ton opzichte van de Middenstand sbank „De Hanze", tegelijkertijd dat een „Roba-ver." met millioenen door de regeering werd gesteund, liet men eeu Ilanzcbank crepee- ren. Dat was maar van middenstanders, doch spreker geeft de verzekering, dat wanneer achter deze Middenstandsbank 'n krachtige Middenstands-organisatie, met vertegenwoordiging in de Tweede Kamer, had gestaan iets dergelijks niet zou zijn voorgevallen. Ook het gemeente-initiatief wat betreft gemeente-bedrijven en winkels, is volgens spr. uit den booze, daar dit het terrein is van den middenstand. Daarom ook spoort hij in zijn slotwoord alle aan wezigen nog eens extra aan te werken en actie te voerén, om door gezamelijke en eendrachtige samenwerking te komen tot een groote R. K. Middenstandsorganisatie. Nadat door den heer Slager den spreker was dank gebracht voor zijn mooie rede, werden door den hoer C. M. van Rtiin Jr. nog eenigo.opmerkingen naar voren ge bracht, wcllce echter niet op deze vergade ring thuishoorden, doch op de eerstkomen de ledenvergadering zullen worden onder 't oog gezien. Hierna sluiting. Hotel „De Zon". Bij de lieden gehou den verknoping ten overstaan van Notaris P. Ronieijn, is hotel „Dc Zon" in bod gozet op 33.400 door den heer Paardekooper te Leiden. LEIDERDORP. Personalia. Dc heer P. J. de Bruine is beroepen als dominé to Vrouwenpolder Gipinge (Zl.) en heeft zijn beroop aange nomen. De heer J. Bos is beroepen te Mon nikendam als dominé en heeft eveneens zijn beroep aangenomen. Schietwedstrijd. Do Burgerwacht heeft gisterenavond haar eindwedstrijd gehou den met de buks. De prijzen zijn als volgt: G. de Koning met 954 punten; A. Slinger land 950 p.: J. P. Vervark 936 p.; G. Groe nendijk 926 p.; K. Winkel 914 p.; Joh. DoLmpeling 913 p.; G. de Braver 913 p.; W. Moraal 908 p.; Jan Spaargaren 897 p.; J. C. Tein 894 p.; Jac. Spaargaren 888 p.; Adr. Rijnsburger 878 p.; K. Spaargaren 856 p.; J. M. de Koning 852 p.; J. Appel 843 p.; B. Borrcman 816 p.; F. Zandber gen 805 p.; G. Goedhart 794 p. ZEVENHOVEN. Kerkschapen. Bij do gehouden vev- kooping der schapen van de R.-K. kerk brachten de ruim 70 exemplaren door el kaar ƒ41 op. Berichten, opgenomen in een gedeelte onzer vorige oplage. LEIDEN. 0UD-Z0UAAF OVERLEDEN. In het St. Elisabethgesticht is gisteren morgen in den ouderdom van 77 jaar over leden de oud-zouaaf, de heer W. Mulder, gewoond hebbende aan de Langegracht alhier. De heer W. Mulder werd geboren op 27 Februari 1851 en st-eed gedurende twc< jaren van 1868 tob 18. onder de Pauselij- BI0SC0PEN. Lux or: Goedgekeurd voor' volwassenen. Casino: Goedgekeurd voor volwassenen. Trianon: Goedgekeurd voor volwassenen. City: Goedgekeurd. f ke vanen, waarbij hij toon ook zijn aandeel had in do overwinning bij Mentann. De thans overlcdeno werd Zondag 17 ■Maart wederom door een beroerte ge troffen, dio thans aan dit good besteed lo ven con einde heeft gemaakt. Donderdagmiddag werd hij naar het St. Elisabothzickenhnis overgebracht, nadat hem thuis dc laatste II.II. Sacramenten der Stervenden waren toegediend.. Zooals gezegd, is de hoer Mulder giste renmorgen aldaar overleden. De overledene was drager van de me daille „Bene Merenti". De begrafenis op het R. K. Kerkhof aan de Zijlpoort zal plaats hobben Woensdag a.s. des morgens om negen uur. Vandaag is aan Prinses Juliana het eerste kievietsei aangeboden door J. van Hanc te Katwijk a. d. Rijn. LEIDEN. Bevorderd tot doctor in dc rechtswetenschap op proefschrift, getiteld: „Het toepassingsgebied der Tekenproce dure dc heer J. C. Maris (Tiel). nieuwe 0verstr00mingsramp in california. Honderd slachtoffers. Do stad Sacramento geteisterd. SAN FRANCISCO, 27 Maart. Een nieu we overstroomingsramp heeft het. centrale gedeelte van California geteisterd. Tcnge- volgo van liet intreden van den dooi zijn verscheidene rivieren buiten haar oevers getreden. Vooral de steden Reno, Nevada en Sacramento hebben van het hoogo wa ter te lijden. NEW-YORK; 27 Maart. (V. D.). Do overstroomingsramp bij Sacramento in Californië heeft volgens de laatste berich ten 100 slachtoffers geëiseht. Do matc- ï'iecle schade bedraagt vele millioenen. Vele dorpen cn vrij staande boerderijen staan onder water. Door den voortduren- den regen blijft het water stijgen. De Duitsche Oceaanvliegers. Zullen zij morgen starten? LONDEN, 27 Maart. (V. D.). De Duit sche vliegers werden bij hun aankomst op heb vliegveld to Baldonncl begroot door de officieren van de Iersche luchtstrijd krachten. Tot hun vertrek voor den vlucht over den Oceaan zullen zij do gasten van de offici'cron zijn. Indion de weersomstan digheden gunstig zijn, zullen de vliegers morgen starten. Een beslissing zal waar schijnlijk nog heden worden genomen. WISSELNOTEERLNGEN (AMSTERDAM). (Niet offioicel). Berlijn 59.381/4 Londen ,12.12 New-York 2.48'/, Parijs. 9.77*/^ Brunsel 34.64 Zwitserland 47.83 Milaan13.11i/2 Madrid 41.67 Oslo66.261/.» Kopenhagen 66.59'/" Stockholm 66.651/.. Weenen 3-1.93 P nng 7.36 LEIDEN, 27 Mrt. Vette varkens. Aangevoerd aantal 315. Vette varkens 291 Prijs p. K.G. (levend gewicht) hoogste ƒ0.61, laagste ƒ0.60, 21 licht soort hoogste ƒ0.60, laagste ƒ0.56. Handel vlug. ROTTERDAM, 27 Maart. Vee. Prij- ze per 1/2 K.G. Vette koeien 4950, 41— 44, 30—32 1/2, Ossen 48—50, 41—44, 31), Stieren 4315, 39, 35, Kalveren 9095, 72 1/2—77 1/2, 58—62 1Ï2. Per stuk: Melk! koeien 190390, Kalfkocien 200100, Stie ren 4201.90, Pinken 90130, Vaarzen 175 225, Werkpaarden 200350, Sla ch tpaa r- den 100200, Hitten 145200, Fokkulvercn 1928, Biggen 713, Overloopers 15—30, Slachtkalvoren 811, Biggen p. weck 1.25. BODEGRAVEN, 27 Maart. Kaas. Aangevoerd 147 partijen Goudsche kaas. waaronder 130 mot rijksmork, zijnde 0573 stuks, wegndo 52480 K.G. Met rijk«m. lc lew. 55—58, id. 2e kw. 4853, zonder rijks mork 4053. Handel flauw. Z0ETERW0UDE, 26 Maart. Veiling. „Ik leer nog". Aanvoer 5089 stuks. Kip- peneiren 5.706.50, Kricleiorcn 4.Een deneieren 5.5.30 per 100 stuks. Kippen 0.751.30, Hanen 1.751.80, Duiven 0.22— 0.30, Konijnen 0.332.35 per stuk. HAZERSW0UDE, 26 Maart. Veiling. Kippeneieren 13549 stuks. Prijs 5—6.15, Eendeneieren 4.35ƒ5.40 per 100 stuks. Hanen 2.—, Kippen 0.75, Ganzen 15, Konijnen 2.25 per stuk. Wegens ziekte wprdt de prak tijk van 4 waargenonefl dok'ioren! BRUININf DE GRAlFF. Art», de volgende BRUININ DE*""" HOVENS^REVE. MUliZElfr. RASSERS.

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 3