BEEKMAN Mjjtl neerï i ELEGANTE CfyjPE PRIMA STOFFEN7 j^EET DOMST! LUCHTVAART. Uit de Rijnstreek CHEVR0LET-0LIE. „KOEKÖPT Leiden KERKNIEUWS. AANBESTEDING PAARDENMEST. Een Internationaal Voetbaltournooi in Italië? Tegen het Olympisch .Voetbaltournooi en tegen de F. I. F. A. gericht. Men schrijft uit Milaan aan de N. R. Crt. Het is, naar mij ter oore kwam, thans ook buiten Italië bekend geworden, dat het deelnemen van een Italiaansche ploeg aan de Olympische voetbalwedstrijden twijfel achtig geworden is. Maar de ware reden voor dit eventueel terugtrekken valt uit de berichten in de Europeesche pers niet op te maken. De hoofdoorzaak is gelegen in een streven van Italië om zelf een tournooi tot stand te brengen, om in eigen land het succes te hebben, hetwelk de Italianen in 'Amsterdam voor zichzelf twijfelachtig ach ten enwaarschijnlijk aan Holland niet gunnen. De ware bedoelingen der Italianen leert men kennen door een uitvoerig artikel in Littoriale, waarvan uitgever is Leandro 'Arpinatie burgemeester van Bologne, presi dent van den Italiaanschen Voetbalbond en een politieke en persoonlijke vriend van Mussolini. In dat artikel wordt uiteengezet, dat er behoefte is aan een tournooi van de sterkste vertegenwoordigende elftallen van Europa, dat Italië dit denkbeeld verwezen lijken wil en dat men er zeker van is, dat de zes sterkste landen zullen deelnemen. Reeds heeft men de data en de plaatsen Waar gespeeld zal worden vastgesteld en wordt het volgend programma gepubli ceerd: Zondag 27 Mei te Bologne: Engeland Tsjecho-Slowakije; te Milaan: ItaliëSpan je en te Turijn: HongarijeOostenrijk. Maandag 28 Mei te Genua: Spanje Tsjecho-Slowakije; te Padua: ItaliëOos tenrijk en te Milaan: EngelandHongarije "Woensdag 30 Mei te Rome: Italië— Tsjecho-Slowakije; te Turijn: Hongarije Spanje en te Genua: EngelandOostenrijk Vrijdag 1 Juni te Triest: ItaliëHonga rije; te Rome: EngelandSpanje en te FlorenceOostenrijkTsjecho-Slowakije. Zondag 3 Juni te Bologne: SpanjeOos tenrijk; te Turijn: Tsjecho-SlowakijeHon garije en te Milaan: ItaliëEngeland. Wij Arpinati, zoo eindigt het artikel twijfelen geen oogenblik aan het wel slagen vaD dit tournooi. Intusschen is mij gebleken, dat men hier met Zuidelijke voortvarendheid te werk gaat, d.w.z. al programma's opmaakt zon der de zekerheid van het doorgaan van het tournooi te hebben. Littorale zegt, dat Engeland zich al eeni ge malen „in principe" tot deelnemen bereid verklaarde, dat Spanje als „zusternatie" in geen geval zal willen wegblijven en dat men van de andere landen heelemaal zeker is, doch definitief schijnt toch nog niets vast te staan. Aan geld, officieelen steun zal het niet ontbreken, maar daarmede alleen is men nog niet klaar. Haar aanleiding van de Italiaansche plannen merkt het Tsjechische blad Sport- Woche op: „Maar de F. I. F. A. bezit zij niet zooveel autoriteit om dit tournooi, hetwelk een concurrentie voor Amsterdam is, te verhin deren?" Het Tsjechische blad komt dan tot de conclusie dat de F. I. F. A. niet invloed rijk genoeg is om deze „Gegenverantstalt- ung" te verhinderen. De N. R. Crt. heeft even den heer Hirsch- man, den secretaris der F. I. F. A., naar zijn oordeel gevraagd. Voor een dergelijk tournooi is de toe stemming der F. I. F. A. vereischt en deze toestemming is tot dusver niet gevraagd. «Wordt zij gevraagd dan zal de F. I. F. A., ook al geldt het een tournooi van beroeps- ploegen, die toch niet in Amsterdam ko men, in elk geval bezwaren hebben tegen de data. Overigens is in beginsel tegen een dergelijk tournooi niets in te brengen, doch de heer Hirschman meende, dat het tot stand komen wel niet meevallen zou en dat Engeland zou deelnemen verwachtte hij niet. Neemt Engeland niet deel, dan krijgt men feitelijk een herhaling van de vele landen-wedstrijden die er tusschen de be treffende ploegen tóch al gespeeld worden en doet men in zekeren zin zijn eigen wed strijden concurrentie aan. R. K. FEDERATIE. De uitslagen. Eerste klasse A. Beek: CaesarKimbria 24 Heerlen: V.V.H.Valkenburg (gest.) 30 Eerste klass eB. Hees: HeesMulo 23 Helmond: KolpingNoviomagum 10 Yenlo: VenloGennep 53 Overgangsklasse C. Schiedam: ExcelsiorD.H.L. 13 Den Haag: Graaf WillemG.D.A'. 21 Den Haag: EdohLenig en Snel 24 DIOC. HAARL. BOND. Eerste klasse C. Den Haag: Gr. Floris IExcelsior II 50 Den Haag: SD.C. ICeler I 10 Derde klasse E. .Voorschoten: V.V.L. ISJ.C. I 51 Junioren-Competitie. District Leiden. Sassenlieim: Tcijl. IIV.V.L. Lisse: Lisse IIS.J.C. 7—1 2—1 INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. KORFBAL. De uitslagen. Westelijke klasse N. Koog a.d. Zaan: Koog Zaand.Exc. 60 Amsterdam: D.T.V.D.E.V. 55 Oostelijke le klasse A. Deventer: HellasE.K.C.A. 31 DING KLEEDfN G NAAR MAAT I EN KOSËVAARSTR. Noordelijke le klasse. Jubbega: W.K.Nic. 81 Veenhuizen: Rood ZwartVoorw. 44 Westelijke 2e klasse E. Leiden: Fluks IIS.D.O. 19 Proefwedstrijd. Den Haag: Haagsch-Leidseh XII-tal Rotterdamsch-Dordrechtsch XII-tal 1—7 GYMNASTIEK. Uitvoering „Aquaduct". De turnclub „Aquaduct", samengesteld uit het personeel van de Leidsche Duinwa termaatschappij neemt een heel bescheiden plaatsje in onder de turnverecnigingen te Leiden, doch hoe kan het ook anders, waar de turners bijeengebracht moeten worden uit een betrekkelijk klein personeel en de meesten van hen reeds op verderen leef tijd zich aan de sport gewaagd hebben. Dit in aanmerking- genomen, mogen we onze bewondering uitspreken voor hetgeen het groepje van twaalf weet te presteeren. De uitvoering, Zaterdagavond in l'Union gegeven, was daarvan wel het beste bewijs. De instructeur, de heer K. Karstens, heeft ongetwijfeld geen gemakkelijke taak, maar hij heeft eer van zijn werk. Wat we Za terdagavond van Aquaduct zagen bewijst ongetwijfeld, dat deze turners zich met liefde aan de sport wijden. Na den opmarsch riep de heer J. Bos boom, voorzitter der club, de aanwezigen een hartelijk welkom toe, in het bijzonder den beschermheer van Aquaduct, den heer Ch. van Spall. Spr. wees erop, dat, hoewel de heer v. Spall in Wassenaar woont, hij toch meeleeft met de verrichtingen der club. Daarom was het spreker een genoe gen de- beschermheer een eere-teeken als zoodam te kunnoa, aanbieden, welke me- dedeelii met applaus door de aanwezi gen were, ontvangen. Verder heette spr. welkom het bestuur van den Turnkring Leiden en Omstreken, in het bijzonder cien heer Anton Metz, do nateurs en donatrices en het personeel der L. D. M., vooral dat uit Katwijk. Een terugblik werpend op het afgeloopen jaar, wijst spreker er o. m. op, dat de club met vier leden van het personeel uit Kat wijk is uitgebreid. Spr. brengt voorts hulde aan den leider der club, den heer Karstens en zegt ten slotte nog dank aan den heer Nievaart, die vanaf de oprichting de club geleid heeft. Hierna werd met het programma aan gevangen. Allereerst kregen we eenige vrije oefeningen te zien, die hoewel vrij in gewikkeld, toch over het algemeen vrij goed werden uitgevoerd. Hetzelfde mag ook van de brugoefeningen gezegd worden. Als overal bevat ook Aquaduct enkele vrij goede turners, die nog heel wat kunnen aanleeren bij goede training. De paardoefeningen slaagden minder, waarschijnlijk wel daardoor, dat de oefe ningen vrij ingewikkeld waren. Na de pauze kregen we tenslotte het nummer hoogrek te zien, welke oefeningen in groote trekken alge^ieene verwondering wekten. Let men speciaal op onderdeelen, dc meer technis e afwerking, dan ont breekt er natuu.-.jk nog wel veel, maar de vrijmoedigheid, waarmee gewerkt werd, viel ten zeerste te loven. De oefeningen werden afgewisseld door eenige voordrachten en een blijspel, welke zeer in den smaak vielen. Aan het slot sprak de heer Ch. van Spall zijn dank uit voor het hem verleende eere metaal. De waardeering voor het weinige dat spr., naar hij zeide, ^or de club deed, stelt spr. op hoogen prijs. De heer v. Spall spoorde aan voort te gaan op den inge slagen weg en ried de leden aan te trach ten meerderen uit het personeel voor Aquaduct te winnen. Na afloop van het officieele gedeelte bleef men nog eenigen tijd gezellig bijeen. WIELRENNEN. Den Haag—Brussel. Gisterenmorgen om 7 uur vertrokken uit Den Haag 145 wielrenners voor het maken van den tocht naar Brussel. Om on geveer kwart over twee kwam als eerste te Brussel aan de Antwerpenaar Maes. Hij had den afstand MoerdijkBrussel afge legd in 3 uur 59 min. 6 sec. Tweede was de Hollandsche amateur Braspenning, derde Kuys, eveneens een onzer amateurs. Dan volgden resp. Van Rossum (Sparta), Fran sen (prof.), Polak (nieuweling), Van Ivuijen (am.), A. Vanderstuyft (België, prof.), Rob bert, v. d. Rijt, Raemaekers, Van Pols, Veltman, Bakker en Hendricks. De verecnigingsprijs werd door Sparta, de organiseerende Haagsche club, gewon nen. Niet minder dan 21 renners gaven on derweg den strijd op. mité voor de aldaar in 1935 te houden we reldtentoonstelling in beginsel besloten heeft tot het bouwen, dicht bij het voor de tentoonstelling te Laeken-Heysel bestemde terrein, van een stadion, dat 75.000 toe schouwers zal kunnen bevatten. Met den bouw zon men echter reeds in 1930 moeten klara zijn. Aldus zouden, terwijl te Antwer pen en te Luik wereldtentoonstellingen wor den gehouden, ter gelegenheid van het eeuwfeest der Belgische onafhankelijkheid, in de hoofdstad groote sport-fcesten kunnen ytforden op touw gezet. Een vliegtuig tusschen de menigte. Eendoode; verscheidene gewonden. Een vliegtuig, dat door den eigenaar van een bioscoop te Stalj'bridge gehuurd was om de film „What Price Glory" zoo snel mogelijk over te brengen, moest gis teren een noodlanding maken te Dukin- field in het graafschap Chester (Enge land). Het vliegtuig kwam temidden van het publiek terecht, waarbij een jongen werd gedood en verscheidene personen gewond. Vliegongeluk in Tsjechoslovakije. Uit Kaschau wordt gemeld: Bij exerci ties waaraan ook vliegtuigen deelnamen, is een verkennersvliegtuig neergestort. De machine werd geheel vernield; de twee in zittenden werden zwaar gewond. Het wrak van Hinchliffe's vliegtuig gevonden? Uit Halifax (Nieuw Schotland) wordt gemeld: Twee stukken van een vliegtuig wrak, die naar men vermoedt afkomstig zijn van een verongelukte machine welke den Oceaan poogde over te vliegen, zijn door den Franschen consul te Halifax ont vangen van den gouverneur van het eiland St. Pierre. Een groot stadion te Brussel. Uit Brussel wordt gemeldt, dat het be stuur der Belgisoue hoofdstad aan het co- WEKELIJKSCH O VEE ZICHT KAASHANDEL. Grootere aanvoeren met matigen handel gunstige export-cijfers over Februari. Thans kon men zien dat bij verschillen de producenten de kaasmakerij reeds eenigen tijd aan den gang is. Op alle markten kon een ruime aanvoer worden geconstateerd, welke bijv. voor Gouda nog al van beteekenis was.. Op deze markt wa ren aangevoerd 157 partijen d. i. ongeveer het dubbele van de vorige week. To Bode graven werden aangevoerd 100 partijen, te Woerden 60, en te Leiden 41 partijen. Door dit meerdere aanbod was de han del ook eenigszins gedrukt, wat hoofdzake lijk bij de mindere kwaliteiten in den prijs tot uitdrukking kwam. In de noteeringen van deze week kwa men prijzen voor beneden de 50, iets wat de laatste maanden bijna niet was voorgekomen. De direct bruikbare, prima kaas werd deze week nog niet minder verkocht, getuige de noteering te Gouda en te Bodegraven, die beide nog tot 60 noteerden. Men kan wel aan het verloop der markten bemerken, dat, nu het aanbod de vraag schijnt te overtreffen, de handel niet erg veel lust heeft om deze prijzen, „op risico", te besteden. De aanvoeren zul len nu wel grootere stijging gaan vertoo- nen, zoodat de veronderstelling niet onge wettigd iss, dat daardoor een verdere da ling der kaasprijzen zal worden veroor zaakt, alhoewel bïijkt dat de export steeds 'n gunstig verloop blijft vertoonen. Ondanks dat de prijzen van jonge, maar vooral vanoude kaas belangrijk hooger zijn, geeft de export over Januari en Fe bruari nog 'n stijging van 45 ton te zien tegenover dezelfde periode van 1927. De daling in de kaasprijzen zal verder moeten worden afgewacht, doch, gezien de geringe voorraden, zal dit voorhands nog wel niet zoon vaart loopen. HAZERSV/0UDE. Coöp. Boerenleenbank. De Coöpera tieve Boerenleenbank „Hazerswoude— Koudekerk" hield verleden week haar 29e Algemeene Jaarvergadering in café T. de Bruin te Koudekerk. Nadat de voorz. v. h. Bestuur, de heer P. F. Veelenturf, de vergadering met een woord van welkom heeft geopend, ver heugd over de belangrijke opkomst (te weten 105 personen), en de notulen zijn gelezen werd overgegaan tot het behande len van de rekening en balans over het boekjaar 1927, welke werd goedgekeurd. Uit het verslag ontleenen wij, dat aan spaargelden in het afgeloopen jaar, werd ingelegd 697.929.12 en terugbetaald 677.667.45. Aan nieuwe voorschotten werd verstrekt 163.970.en op uitstaan de voorschotten werd afgelost 191.828. In rekening-courant werd ontvangen 955.121.96 en uitgege-ven 966.677.75. Van de Coöp. Centrale Raiffeisenbank werd ontvangen 643.060.91 en verzonden werd naar (lie instelling 676.551.27. De balans vermeld in activa: Uitstaan de voorschotten 512.970.debiteuren in rekening-courant 253.® «Q 74, Coöp. Cen trale Raiffeisenbank 45.787.56. Effecten en obligaties C. B. 118.410.Kassaldo, Postrekening en diversen 8.896.80. On- verschenen rente effecten 1.446.25. Totaal 941.359.35. Passiva: Spaargelden 8S5.900.33. Crediteuren in rekening-cou rant 25.301.16. Reserve-rekening 23.308.56. Nog te betalen rente aan ter- mijngelden 3.988.07. Saldo winst 2.861.23. Totaal 941.359.35. De winst en verliesrekening staat credit voor rente van voorschotten 28.492.64. Rekening-courantrente 13.590.90. Centra le Raiffeisenbank 1.550.97, effecten 9.no2.50. Diverse ontvangsten 458.40. N g te ontvangen rente van effecten 1.4it.25, totaal 49.501.66. Eü debet voor uitgegeven rente van spaargelden 30.681.69, in rekening-cou rant 1.048.92. Coöp. Centr. Raiffeisen bank 1.383.64. Afschrijvingen 710.72. Di verse uitgaven 8.827.39. Nog te betalen rente aan termijn-gelden 3.988.07. Saldo winst 2.861.23. Totaal 49.501.66. De aan de" beurt van aftreding zijnde heeren M. Heijker (lid v. d. Raad v. Toe zicht) en Arn. J. de Jong en P. de Jong Czn. (bestuursleden) werden met groote meerderheid van stemmen herkozen. Nadat de voorz. nog een opwekkend woord gesproken had, waarin verzocht werd, dat ieder lid ook propagandist zou wezen voor de Coöp. Boerenleenbank en diens belangen zou behartigen, werd de vergadering gesloten. NIEUWKOOP. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente komt Dinsdag 27 Maart a.s. des voorm. 9.30 uur, in openbare vergadering bijeen. Onderwerpen ter behandeling: 1. Mededeelingen. 2. Voorstel inzake nieuwe organisatie van den politic-nacht dienst, met ontslag van den nachtwaker in het Dorp, ingaande 1 Mei a.s. 3. Voor stel inzake bestrijding van de kosten voor politietoezicht bij openbare vermakelijk heden. 4. Voorstel tot regeling van de kos ten voor bouwpolitie, als in de vorige ver gadering aan de orde gesteld. 5. Voorschot aan de bijzondere scholen voor 1928. 6. Wijziging van de begrooting voor 192S. 7. Vaststelling van het verhoudingscijfer voor het belastingjaar 19281929. Voorge steld wordt dit te brengen op 2 voor Nieuwkoop en 1.8 voor Achttienhoven. 8. Voorstel tot het verleenen van ontslag aan Mej. F. Bijlstra, als onderwijzeres aan de O. L. School in het Dorp, ingaande 1 Ja nuari 1928 en benoeming met ingang van dien datum als onderwijzeres in de nuttige handwerken. 9. Vaststelling van het licht- tarief voor 1928. 10. Wijziging van de be grooting voor 1927. WADDINXVEEN. GEMEENTERAAD. De plaatselijke inkomstenbelas ting ongewijzigd Verbetering van den Bloemendaalschen rijweg Het begraven van huizen bij Gouwebrug-verhooging Kosten bestratingen. In de Donderdagavond gehouden raads vergadering zijn aangeboden de rekenin gen der gemeentebedrijven over 1927, waar uit blijkt, dat het gasbedrijf een winst heeft opgeleverd van 834.64, het waterlei dingbedrijf van 3997.61 en het electrici- teitsbedrijf van 8021.65. Medeöeeling werd gedaan van een plan tot verbetering van den Bloemendaalschen rijweg, ter verbinding van deze gemeente met Gouda, bestaande in het maken van een aantal uithaalplaatse'n, waarvan de kosten worden begroot op 5000. Hierin zal de gemeente Waddinxveen hebben bij te dragen 1000. Deze verbetering zal het verkeer belangrijk vergrooten, zoodat de meerdere kosten van onderhoud worden begi'oot op 1500. In deze kosten zal vol gens het schema de gemeente hebben te betalen 15 pet. Gevraagd wordt om een garantie voor den tijd van 10 jaren. Na breedvoerige bespreking wordt besloten hierin te treden. Verder werd besloten water uit de lei ding ten behoeve van de industrie, met 'n minimum van 1000 M-3. per jaar beschik baar te stellen voor 15 cents per M3. Voor watergemalen en dergelijke wordt als tarief voor de levering van electriciteit 'n eenheidsprijs vastgesteld van 10 cents pet K. W. U. Ten behoeve van de openbare werken werd het dagelijksch bestuur gemachtigd tot den verkoop van een motorwegenwals voor den prijs van ten hoogste 5500. Een aanbieding van mej. de Wed. A. Verstoep om aan de gemeente te verkoo- pen ongeveer 84 A. land tusschen de Zuid kade en den Ringdijk van den Zuidplaspol- der voor 5000 werd geaccepteerd. Dit land zal worden gebruikt voor den te ma ken verbindingsweg tusschen de Gouwe en de halte Zuidplaspolder van den in aan bouw zijnclen spoorweg. Het vermenigvuldigingscijfer van de plaatselijke inkomstenbelasting voor het dienstjaar 19281929 werd evenals verle den jaar bepaald op 1.2. Breedvoerig is van gedachten gewisseld over de plannen van het provinciaal be stuur om de brug over de Gouwe te ver- hoogen. Was het voornemen om de brug aanvankelijk op een hoogte van 2.50 M. te leggen, later werd deze hoogte weder te ruggebracht tot 1.25 M. Deze verandering houdt ten nauwste verband met do vaart verbetering RotterdamGoudaAmster dam. De meeningen liepen zeer uiteen. Eenerzijds stelt men wel prijs op een hooge brug, omdat deze dan voor de schepen niet zoo dikwijls behoeft te worden geopend, terwijl men anderzijds de belangen der be trokken ingezetenen in het oog houdt, wier huizen als het ware onder den grond zul len worden gestopt. Blijkens de ingekomen begrooting van T straatwerk aan de Dorpstraat, den Kerk- weg en de Zuidkade zullen de kosten daar van bijna 23.000 bedragen. Telefotf'n 557 1102 Retraite voor de marine. Zaterdag is te Noordwijkerhout de ze vende marine-retraite begonnen met als conferencier de bekende kanselredenaar Pater D. v. d. Geest O.P. te Nijmegen. Voor hen, die belang stellen in het moeizaam werk der godsdienstige verzorging bij de Marine, is het wellicht interessant eenige cijfers te vernemen. De eerste marine-re traite werd georganiseerd door vlootaal- moezenier Alink, destijds kapelaan te Hel der en telde 14 deelnemers. De tweede marine-retraite, kon door verschillende omstandigheden eerst in 1922 worden ge organiseerd en telde 57 deelnemers. De derde in 1923 met 53 deelnemers; de vierde in 1925 met 45 deelnemers; de vijfde in 1926 met 52 deelnemers; de zesde in 1927 met 57 deelnemers en de zevende in 1928 eveneens 57 deelne 3. De retraite» van 1922, 1927 en 1928, ai en rahouden te Noord wijkerhout waren dus voltallig. Op WOENSDAG 4 APRIL a.s., des middags te twaalf ure, zal door den Commandant 6e R.V.A. in de Doelen kazerne te Leiden, in het openbaar worden AAN BESTEED: Het weghalen j\an den Mest derpaarden van genoemd Korps. Bij wijze van pijpef zal het weghalen worden/aanbesteed zoowel: a gedurende het tijdvak 1 Mei 1928 tot en met 31/ d.a.v. (6 maanden), b als gedurende hét tijdvak van 1 Mei 1928 tot en met 30 April 1929 teen jaar). Nadcro inlicht'ngen nopens deze aanbested.ng kunnen bij den Administrateur 6 R.V.A. bureau Doelenkazerne worden ingewonnen. 1110 Bericht van Inzet Bij de op Vrijdag 23 Maart 1.1. gehouden veiling ten over staan van NOTARIS M. G. BON te Leiden, zijn de per- ceeien in bod gebracht als volgt: 1. de smederij met boven- wonjng-vaan de iTostdwars- gr^cht i». 99a^te Leiden (bpven kn behalve de ver plfchte ®vernaule van gereed schappen en jborraden voof 500.-—) op: 4 ƒ5700.— 2. Het- iiujs' Emmastraat 5 te Lefden op 1000.— 3. Het Muis Rjnmastraat 7 te Leiden-pp 920. 4. Hefcf Muis Emmastraat 6 te Leiden/op 1000. 5. Het/huis Emhiastraat 8 te Leifiep op 1020. 6. Heè huis en erf aan het Prins Hendrikplein no. 8 te Leiden op 5300^-^ 7. Het Heerenhuis en erf aan de Julianalaan no. 16 te Oegstgeest op 8100.— Verhoogingen als gebruike lijk (zonder premie). Combina tie van de perc. 1 tot en met 5 voorbehouden. De afslag blijft bepaald op Vrijdag 30 Maart 1928. 1130 DIENSTMEISJE Gevraagd 15 April voor Hilver sum, een net meisje in klein ge zin met 1 kindje tan 3 jaar, bur gerpot kunnende; koken. Brieven onder no. 1096b bureau van dit blad. FLINK DAGMEISJE gevraagd Hooglandsche Kerk- 'gracht 3. 1124b Biedt zich aan: R. K. JUFFROUW liefst om de verzorging van 1 of •■2\kinderen op rich te nemen, ook genegen.in .de huish. behulp zaam te zijn. Brieven Zandvliet's Boekh. Ha?p-leiAmerstraat, on der no. 1094b. R. K. JONGEMAN 29 jaar geg. burgerstand, zoekt kennismaking met meisje van luftten. Brieven onder no. 1093b bureau van dit blad. Biedt zich aan R. K. BOERENKNECHT best kunnende melken en rijden en met alle bodrenwerk bekend, leeftijd 22 jaar.-' Brieven met op gaaf van loon "onder no. 13991b bureau van difrhlad. KAPPERS-LEERLING of aankomendq bediende ge vraagd. HoogK Kerkgracht no. 3. 1125b JONGSTE BEDIENDE (Vr.) gevraagd jjekqhd met typen, cyclostyle-werk yen verdere een- Vou dige kan todrwerkzaamheden met voll. inlichtingen en opgaaf van vtfrl. salaris onder no. 1098b bureau van dit blad. TE HUUR een mooi Bovjenljuis, Heerensin gel 51A. Te bevragen Hooge Rijndijk 49. I 1119b Z0ETERW0UDE Dinsdagavond 7.30 uur, oprich- ting van een Biljartclub meL-"-^" medewerking? „club Stormwrijk"^ L. J. DEN HOLLANDER, Café Landzicht. 1091 SCHOONMAAK 1928 Moeten tijdensde schoonmaak n Bedden met Veeren of Kapi worden bijgevuld o tjjken worden ^ooi eens prijsopgaafaaff^ "W. LOÖ- MANS Jz. Hazerswoudo (Dorp). 2398 VERFWAREN leveren wij uitsluitend in dc beste kwaliteiten. Grondverf 70 cent per kilo; Glansverf 80 cent per kilo. Vakkundige bereiding. Thuisbezorging. Drogisterij DE JONGH, Verfhandel, Nieuwe Rijn 53. naast St. Franciscus Liefdewerk. 1133b 4-3

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 8