HOLLANDSCH-ZWITSERSGHE LOCARA REEPEH ONZE NIEUWSTE METHOD BEREID VOLGENS Rechtzaken. DAMES-KLÉEDING Ü2ET PUSJSU Gem. Berichten. |MrtF70NnFN MEHF. HEELING. M J vorm vaststaat, let men alleen op. of het ornamentiek met zooveel artistiek beleid uitgevoerd is, dat het een mooie vlakvulling geeft. We zagen cenigc vazen, Nos. C, 7, 36 ou 37, die uit beide oogpunten zeer tc Tvaardeeren zijn. Ook met haar borden en schotels is mevr. Van Stolk gelukkig ge veest, wanneer zij fantastische diervormen als draken en visschen schilderde. Sympa thiek deden ook aan een paar borden met voorstellingen van „de Verkondiging", „de H. Familie", het „Paradijs" alles naïef op gevat met strenge in achtnamo van den cirkel, waarbinnen alles op heel goede wij ze werd opgelost. Aardig zijn ook do fan tastische diervormen als Pegasus, varken tjes, enz. Laten wij het toch waardeeren, dat er Hollanders zijn, die zich door do na tuur en opvattingen van het Zuiden laten inspirccren door langdurig verblijf aldaar, terwijl zij toch in wezen Hollanders blij ven, wat zich telkens weer verraadt. Tegenover de strenge wit en zwartbunst van Escher maakt het frissche kleurige aardewerk van mevr. Van Stolk een prct- tigeu indruk, zoodat de geheelo expositie zich oplost in een harmonisch geheel. Wij vragen er belangstelling voor. Zoo wel de Leidsche Kunstvereeniging als de exposanten, verdienen belangstelling. N. J. SWIERSTRA. André Boesnach. f In den ouderdom van 32 jaar is gisteren morgen te Schiedam in het gemeentelijk ziekenhuis overleden de heer Andreas Louis Boesnach, directeur-regisseur van de filmstudio Eureka aldaar, tevens met mevr. Adricnno Solser leider van de film school, aan de studio verbonden. Dc overledene werd op 12 Januari 1806 uit Hollantlsche ouders te Pretoria geboren, Zijn filmtechnische studies heeft hij ge maakt in de groote filmcentra van Amerika en verder te Parijs en Berlijn. Gedurende eenigen tijd heeft de heer Boesnach een kantoor gehad te Rotterdam op het gebied van filmindustrie. Uit dien tijd dateeren zijn populaire „Bek'-films. Vorig jaar Mei besloot hij tot de oprichting j van een eigen filmstudio, waarvoor hij op het voormalige theater Odeon te Schiedam aan de Tuinlaan, beslag wist te leggen. Op 22 September werd onder groote belang stelling, met een rede van burgemeester A. J. Gijsen, deze studio geopend. Dezer da gen zouden juist de opnamen worden ge maakt van do eerste meters speelfilm. On der zijn leiding werd ook de film van den Eersten Scliicdamschen boomplnntdag, op 10 November jl., gemaakt. Het overlijden van dezen voor een eigen Nedorlandschc filmindustrie veelboloven- den man, komt geheel onverwacht. Vrijdag was hij nog voor zijn werkzaamheden in zijn studio aanwezig. Een acute longontste king rukte hem uit het leven weg. „Msb." Corn. A. Galesloot. Den len Mei van dit jaar hoopt de nes tor der mannenkoordirigenten Corn. A. Ga lesloot te Utrecht-, den dag te herdenken waarop het 60 jaar geleden zal ziju dat hij. zijn muzikale loopbaan begon. Op den len Mei van het jaar 186S werd hij door den toenmaligen Pastoor der R. IL kerk te Jutphaas, aangesteld tot direc teur-organist van het R. K. Kerkkoor al daar en vanaf dien tijd heeft hij zich geheel en onafgebroken aan do toonkunst ge- wijd. Wat hij als koordirecteur en vooral als directeur van de Utrechtsche mannenzang- vereeniging „Orpheus" heeft gepresteerd is niet alleen in den lande doch ook in het buitenland meer dan bekend. Nog steeds gaat de 76-jarige, onvermoei de kunstenaar geheel in zijn „vak" op, zoo dat hij op heden nog de leiding heeft van de navolgende mannenkoren: Utrechtsche mannenzangvefeeniging „Orpheus", „Apol lo" Hilversum, Zeister Mannenkoor te Zeist „Harmonie" tc Vianen, R. K. Kerkkoor te Vianen, R. K. Mannenkoor te Maarssen. Naar wij vernemen zijn plannen in voor bereiding om het heuglijk feit op waardige wijze te herdenken, waarvan t. z. t. nadere medcdeeling gedaan zal worden. „Msb." KANTONGERECHT TE LEIDEN. Bedorven vleesch. Voor den Kantonrechter Mr. F. Ligtcn- berg stonden gisterenmiddag terecht W. F. G. van E. en J. J. S. te L e i d e n, die in een percool aan de Heerengracht aanwezig zouden hebben gehad een partij vleesch, waarvan Dr. Spcrna Weiland, adjunct-di recteur van het Openbaar Slachthuis ver klaarde, dat het in hooge mate bedorven was. Get-, had vrijwel alle stukken onderzocht en bevonden, dat er zich massa's maden in het vleesch bevonden. Mr. de Clercq, raadsman van verdach ten, steldo den deskundige eenigo vragen omtrent dc bruikbaarheid van afgekeurd vleesch. Keurmeester Stoelman en de agent van politie K. v. d. Vliet kondon als ge tuigen gehoord, aangaande het vleesch zelf niets verklaren. Get. J. C. Oud verklaarde, dat hij het a'leesch voor Van Gelderen aan verd. v. E. hacl geleverd. Zelf had hij het niet kunnen gebruiken, daar het vleesch te zout was. Het vleesch was een poosje blijven staan cn is toen iets bedorven. Get. Van Geldcren bevestigde deze laat ste verklaringen, terwijl get. C. Zwetsloot verklaarde, dat het vleesch verkocht was als varkensvoer. Als get. a décharge werd gehoord A. Bui telaar, die het vleesch als varkensvoer zou hebben weggehaald. Get. had dikwijls dergelijke artikelen als varkensvoer gehad. De ambt. meende dat het tenlaste ge legde was bewezen en eischte tegen v. E. een hechtenisstraf van 14 dagen en tegen Mej. S. 50 subs. 20 dagen. Do raadsman Mr. de Clercq hield vervol gens een pleidooi, waarin bij aantoonde, dat in deze wijze van vleesclihandel nimmer het vleesch onder de menschen kwam. Verd. hebben volkomen te goeder trouw gehandeld, waarom hij voor verd. v. E. een zeer clemente straf verzoekt, terwijl hij meent dat Mej. S. zal moeten worden vrijgesproken. Do uitspraak werd daarna bepaald op heden over 14 dagen. Drankwet. M. B. to Leiden, zou zonder vergun ning sterken drank hebben verschaft. Verd. ontkende. Get. v. d. Weijdcn verklaarde, dat hij daar wel bier gebruikt, maar dit nimmer had betaald, hij werd bij het kaarten door verd. getracteerd. Get. J. v. d. Wijngaard verklaarde, dat zij bij het kaarten om bier vroegen, dat dan op hun rekening werd op geschreven. Tot- heden was er nog niets be taald. Get. van der Steen verklaarde weer an- j ders nl. dat hij bier had gebruikt en dit had betaald met 17 cent per flesch. De ambtenaar eischte 10 of 5 dagen, conform welken eisch de kantonrechter ver oordeelde. Vervolgens worden bij verstek veroor deeld J. v. d. G., TJmuiden, overtreding der Spoorwegwet 10 of 10 dagen; A. van B., Katwijk, alsvoor 3 maal 2 of 2 dagen; S. v. d. H., Alkemade, met een rijwiel rijden zonder rood achterlicht, 3 of 3 dagen; H. D., Voorschoten, met een auto rijden zonder behoorlijke verlichting, idem; J. v. B„ Alphen a. d. Rijn, als bestuurder van een motorrijtuig niet de bevelen van een verkeersagent opvolgen, 2 of 2 dagen; F. A. H., met een auto zich op den weg be vinden zonder behoorlijke verlichting, 3 of 3 dagen; L. J. Oeglsgeest, alsvoor 2 maal 3 of 3 dagen; M. C. A. van Z., Al phen, met een tweewielig motorrijtuig rij den zonder licht, 4 of 2 dagen; J. v. d. M., Oegstgeest, met een rijwiel rijden zon der licht 3 of 3 dagen; J. L. de G., Lei derdorp, alsvoor, idem; M. B., Wassenaar, met een rijwiel rijden door de Watersteeg. 1 of 1 dag; A. R., Leiderdorp, overtreding verordening van Leiden op het rijden, f 2 of 2 dagen; D. T., met een voertuig rijden door een verboden straat, 1 of 1 clag; B. P. M. L., Zegwaard, met een auto te snel rijden, 5 of 5 dagen; J. F. B., Ouderijn, alsvoor, idem; N. H. H., Den Haag, met 'n motorrijtuig door een verboden straat rij den, 3 of 2 dagen; E. v. W., Leiderdorp, met een rijwiel door een verboden straat rijden, 1 of 1 dag; B. J. H„ Oegstgeest, alsvoor, idem; J. H. B., Warmond, met oen rijwiel rijden zonder licht, 3 of 3 dagen; N. F„ Noordwijk, alsvoor, idem; A. H., id., alsvoor, idem; J. v. d. M., Rijnsburg, met een auto rijden zonder spiegel, idem; J. v. d. M., idem, met een auto rijden zonder rij en nummerbewijs 2 maal 3 of 3 dagen; W. K., Amsterdam, met een auto rijden zonder rijbewijs, 5 of 5 dagen; J. B., idem met een auto rijden zonder nummer met letter hebben aangebracht, idem; A. v. S., Katwijk, met een auto rijden zonder licht, 10 of 10 dagen; C. van S„ Zoetermeer, varen in water Aan Rijnland zonder ver gunning, idem; G. v. K., Hai'melen, te snel a'aren in water van Rijnland, idem; J. V., Katwijk, alsvoor, idem; H. K., Amsterdam, alsvoor, idem; D. v.' B., Leidschendam, met een vaartuig varen zonder hot roer- of stuur toestel te bedienen, 5 of 5 degen; M. K., Stellendam, alsvoor, idem; W. K., alsvoor, idem; W. C. V., Oegstgeest, als bestuurder van een auto het verkeer be lemmeren 2 of 2 dagen; H. J. Z„ Leider dorp, loopen op verboden grond, 1.of 1 dag; G. d. W„ Oegstgeest, alsvoor, idem; W. C. R., op een hondenkar zitten, 4 of 4 dagen; J. O., Noordwijk, overtreding mo tor- en rijwielrogelement 3 of 3 dagen; A. V., oa-ertreding der Visscherijwet 5 of 5 dagen; W. v. R., overtreding verordening van Leiden op dc keuring van waren idem; L. J. v. d. H., Noordwijk, overtreding ver ordening van Noordw ijk on de keuring van waren, 4 of 4 dagenM. H. vr. v. H., idem alsA'oor, 2 maal 3 of 3 dagen; J. C. W„ Amsterdam, met een auto rijden zonder spiegel, 3 of 3 dagen; A. K„ Katwijk, met een auto rijden zonder rijbewijs, idem; H. A. H., op den openbaren weg personen naschreeuAven, ƒ5 of 5 dagen; L. v. W., met een rijwiel rijden zonder bel, 3 of 3 dagen J. J. N., Noordwijk, openbare dronken schap, 5 of 3 dagen; F. M., met een rij wiel in A-erb. richting rijden 1 of 1 dag; L. v. d. M., Hillegom, varen in water van Rijnland zonder vergunning, 5 of 5 dagen Waar geen woonplaats is a-ermeld, is deze tc Leiden. Brandstichting. Voor de Almelosche Rechtbank" lieeft een bakker uit Noord-Berghuizen, gen. Losser, terecht gestaan, die op 26 Dec. 1927 's avonds half elf zijn bakkerij in brand stak, waardoor deze totaal uitbrand de. Verdachte verklaarde een gehuurde bakkerij in gebruik te hebben en toen de zaak niet meer floreerde en zijn bedrijfs- kapitaaltje verdwenen was, had hij er den brand ingestoken, om zich van de verzeke-. ringspenningen meester te maken. De eisch was twee jaar; de rechtbank veroordeelde hem Dinsdag tot een jaar cn zes maanden. Opzettelijke brandstichting. Het gerechtshof te Amsterdam heeft ar rest gewezen in de zaak van een inwoner van Vinkeveen, die op 7 Juni 1927 door do j Utrechtsche rechtbunk wegens het uitlok ken van brandstichting was veroordeeld tot zes maanden gevangenisstraf. Verd. had in 1926 te Vinkeveen een huis gekocht en toen hij er na eenigen tijd af wilde, de zaak met een Anriend besproken. Deze had toen een gebaar a*an brand stichting gemaakt. Inderdaad stak laatst genoemde ecnige dagen later een en an der in het huis in brand. Het vuur bleef echter zeer beperkt. Het Hof a-eroordeclde verd. tot een jaar gevangenisstraf met aftrek van drie maan den preventicA-e hechtenis. -NGEZONOEN MEHEnr'N<-. J A?QN!«EES AARQtGE MODELLEN DIVERSE STOFFEN MANTELS GROOTE VERSCHEIDENHEID EN 7750 KOREVAARSTR. ONGELUKKEN. MET VUUR GESPEELD. Een drie-jarig kind verbrand. Dinsdagmiddag omstreeks half vijf is, vermoedelijk door het spelen met vuur door kinderen, de schuur staande naast de boer derij van Fleerkotte te Tubbergen afge brand. Door den hevigen wind sloegen de vlammen oDmiddclijk door het groote ge bouw. Van de twee kinderen, die in de schuur aan het spelen waren, Avist een den uilgang te bereiken. Het andere, een drie jarig jongetje, is in de vlammen omgeko men. Later 'werd het lijkjo vlak bij een deur uit de puinhoopen gehaald. Op hot beriohtrvan den bra^id was do btfrgemeester met de gemeentepolitie on middellijk ter plaatsoaanwezig. Daar do Avind in de richting van de groote boerde rij stond, gelastte de burgemeester dat de brandweer van Almelo gewaarschuwd moest worden. Binnen een uur was deze ter plaatse aanwezig en begon met twee slangen op de motorsouit het blusschen. Ook de subsistuut officier van justitie, mr. Blok, was sooedig ter plaatse. In den avond was de brand zoo goed als geheel gebluseht. Twee varkens kwamen in de vlammen om, terwijl een aantal landbouw gereedschapoen verloren ging. Verzeke ring dekt de schade. De a-ader van het slachtoffer was denzelfden middag uit het ziekenhuis teruggekomen. Vergiftigingsverschijnselen. De achterdochtige zuster, die zelf schuld had. In een familie, die in een der kleine straten van het Noordelijk stadsdeel te Rotterdam woont. Avas Zondag een aller onaangenaamste twist gerezen tusschen man en vrouw. De echfcolieden hadden geen van beiden willen toegeven, zoodat, toen het avond was, de vrouw naar den zolder ging, daar een veldbed soreidde en haar echtvriend beneden liet. Die bracht den nacht door in de slaapkamer bij de kinderen, een tweeling van twee jaar en een kindje a-an drie jaar. Maandagmorgen bleken de kleinen on wel: er deden zich n.l. vergiftigingsver schijnselen voor, waarbij de hulp van een dokter moest worden ingeroenen. Een zus ter van de vrouw, die begrijpelijkerwijze de partij van haar had gekozen, kreeg toen een boos vermoeden. Zij liep naar dc po litie en vertelde dat de man die gemee- nerd zijn kinderen had vergiftigd om zich te wreken op zijn onschuldige atouav. De zaak had de onmiddellijke belang stelling van do politie, die echter den giftmenger en a.s. kindermoordenaar nog niet direct in de boeien sloeg, omdat de aanklacht ietwat merkwaardig leek. Toen nu een der kinderen in het ziekenhuis aan den Bergweg onderzocht werd, bleek, dat de maag een geringe stoornis had onder vonden door het drinken van melk, waar in zich bleekpoeder had bevonden. Toen werd het raadsel opgelost: de ach terdochtige zuster had Zondags de wasch in dc bleekpoeder gezet en bij ongeluk een weinig daarvan in de melk gemorst. De ouders leven weer in pais en vvc3 de kinderen zijn weer gezond en vroolijk. Een vrouw verbrand. In de controlewoningen aan de Zomer- weg te 's-Gravenhago heeft zich een droe vig treurspel afgesnoeid. Een vrouw kort geleden uit het ziekenhuis ontslagen is op onverklaarbare wijzo in brand geraakt. Voorbij gangers zagen de wouw in vlam men gehuld uit de woning gillende do straat op rennen. Onmiddellijk trachtten de voorbijgangers het vuur te dooven doch konden daarin aanvankelijk niet slagen. Toch wist men met veel moeite het vuur te dooven. Zij is door de Eerste Hulp naar het ziekenhuis vervoerd en hedennaoht overleden. Vermoed wordt dat de vrouw door lichamelijke pijn zich met haar twee jarig kindje bij de kachel heeft neergezet en niet bemerkt heeft dat zij met het vuur in aanraking is gekomen. Het kindje bleef ongedeerd. Het tragische der gebeurtenis ligt o.m. ook in de omstandigheid, dat de omstanders niet konden ingrijpen doordat de vlammen dit beletten. Do vrouw woon de eerst sedert kort in de controlewonin- gen. Onder een zandwagen gedood. Gistermorgen is het 8-jarig kind \'an den hoer A. Akse, wonend aan den Vriezen- veenschcn weg, uit school komende op den Ootmarsummerweg door een zandwagen overreden en gedood. Waarschijnlijk is het kind op.een disselboom geklommen van twee aaneengekoppelde wagens en er af gevallen. Verdronken. De 73-jarige J. Warningen is te Almelo bij het verrichten van werkzaamheden, in een sloot geraakt en verdronken. Het te Amsterdam doodgevonden meisje. De sectie op het lijk van '"et meisje, dat Maandag in Zeeburgerdorp to Amsterdam dood werd gevonden heeft uitgemaakt, dat het kind aan een gewelddadigen dood is gestorven. Op welke wijze de dood is inge treden, wordt op het oogenblik nog onder zocht. ERGERLIJKE VERWAARL00ZING EN VRIJHEIDSBER00VING. Een 56-jarige vrouw acht dagen op een privaat opgesloten. Aan de Snippeling bij Deventer heeft oen ergerlijk geval a-an verwaarloozing en vrijheidsberooving plaats gehad, waarvan een 56-jarige gehuwde atouav het slacht offer werd. Gisteren heeft de marechaus see te Deventer ingegrepen, tot mogelijke redding van de in jammerlijken toestand verkeerende atouw. De toestand dezer treurige aangelegenheid is als volgt: Aan den Waterdijk te Snippeling woont het echtpaar S., waarbij eon paar jaren geleden een zoon cn schoondochter kwa men inwonen. De verhouding tusschen de schoondochter en de oude vrouw S. was voortdurend slecht. De oude atouw schijnt wat achterlijk te zijn, doch, blijkens me dische verklaring, in geen geval krankzin nig. Eenigen tijd geleden moest de politie ingrljnen, omdat de atouw Avas mishandeld en sedert deswege veroordepling was ge- volgd, werd de atouw behandeld op onge looflijke manier. Gedurende 8 h 10 dagen was ze thans opgesloten, Avat buren hadden waargeno men, hoewel aran hulpverleening geen snrake kon zijn om verschillende redenen. Gisteren heeft de marechaussee haar ver lost uit haar „cel", n.l. een pri\-aat, aan gebracht in den koestal. Dat hokje heeft een breedte van 75 c.M., een hoogte van 1.45 M. en een lengte van 2.15 M. De zit plaats aa'as het nrivaatdoksel en ook stond er nog een ledige oude stoof. Verder Avas er nog een leeg groenteblikje, waarin aan de opgeslotene af en too wat water werd gcgeAren en een kop met wat koffie er in. De ruimte had een venstertje, groot 29 bij 21 c.M. met gaas bedekt, en het glas wit gekalkt, om te beletten, dat men van bui ten af de ongelukkige zou kunnen zien. 's Morgens vroeg al werd de vrouw uit het bed gehaald en opgesloten en 's avonds omstreeks 8 uur weer uit het hok geno men, om dan in bed te worden gestopt, d.w.z., in een bedstede, op stroo, waarop een paar zakken. Het armelijke, vervuilde wezen was gis teren, toen zij word beArijd,totaal ver kleumd, met blauw opgeloopen handen. De thuis zijnde huisgenoot en, n.l. haar echtgenoot en haar schoondochter bewe ren, dat hen 'fc opsluiten noodzakelijk voor kwam, omdat anders de oude vrouw „weg zou loopen". Verder onderzoek Avces uit, dat a'an nij- j pende armoede bij deze menschen geen- sprarke is. De oude S. heeft een boerderij- tje in eigendom, dat Avel niet veel zal op- I leveren, doch zijn inwonenden zoon is te Deventer Averkzaam en heeft daaruit ge- i regelde, hoewel niet groote inkomsten. Vandaar dat de gemeente Dienem'een, waartoe S. behoort, niet bereid is tot steunverleening. De dokter, die het geval 1 kent, verklaarde, dat directe hulp noodig was, wilde men de arme vrouw redden. Daarom greep de marechaussee in. i De echtgenoot van de ongelukkige wordt vervolgd wegens gepleegde vrij- heidsberooAÓng. Daarbij werd S. gesom meerd eenig geld te geven, voldoende om de vrouw gedurende een week onderkomen te verschaffen bij een zuster \ran haar, wonende in Linde, gem. Diepen\'cen. Een landbouwer in de buurt heeft de stakkerd op een wagen daarheen a-ervoerd. De atouw, Gerritje S. geboren R., nam als haar heele bezit aan kleeren een rok, een hemd, een beddezak en een paar schoe nen mee. DE 0CEAANT0CHT VAN DE SCHUTTEVAER. Brieven per blikken bus over de ruwe zee. Schuttevaer heeft een zeer practische methode uitgevonden om in geval vari ruw weer brieven over te brenger naar hem passeoende schepen. Bij stille zee is et uit den aard der zaak zeer goed mogelijk, schepen, die men ontmoet, te naderen, doch bij ruw of stormweer levert zulk een expe riment levensgevaar op. Vooral Schutte- vaer's ranke vaartuigje zou al heel spoedig de dupe worden van de onstuimige golve^ en tot wrakhout geslagen worden tegen d sterke Avandcn van het schip, dat mei zou trachten te benaderen. „Waar een wil is, is een weg", Schuttevaer. Zes groote linnen vliegen heeft hij zich aangeschaft en ongeveei tweeduizend meter touw Heeft de „Schut tevaer" nu brieven aan boord en er komt een schip in -t zicht, dar laat hij een vlieger op en manoeuvreert zoo met zijn bootje, dat de vlieger boven het schip komt. Door heel snel te „vieren" laat men den vlieger zakken en heeft Schuttevaer niet misgerekend dan zal zijn „luchtpost' op het schip, waarmede hij verbinding wil hebben, dalen. Indien de vlieger er niet komt, dan is toch de mogelijkheid groot, dat het touw bemachtigd kan worden en Sohuttevaer heeft dan zijn doel bereikt. Aan het. touw wordt een waterdichte blikken bus bevestigd, de brieven worden er veilig in opgesloten en men kan op heb andere schip de post rustig binnenhalen. In deze bus zal men dan ook Schuttevaer's verzoek vinden de brieven met de eerste de beste gelegenheid te posten. aan te nemen, dat deze straatroof met zijn medeweten van te voren op touw was gezet. Maandag nu, is zooals in 't kort gemold, een huiszoeking gedaan in de woning van genoemden A. K. Hoewel daar geen is gevonden, heeft de politie toch zooveel aanwijzingen in handen gelccren, dat ook tot K.'s arrestatie kon worden overgegaan. Voorts is een huiszoeking gedaan in de woning van de zuster van dezen K., vrouw M. K., verlaten vrouw van H., die in een zijstraat van de Kruiskade woont. Ook daar is geen geld gevonden, maar ook zij is aangehouden en opgesloton. Uit ver schillende getuigenverklaringen is geble ken, dat toen Do J. Zaterdagmorgen naai de bank aan den Coolsingel is gecraan om het geld te halen, K. daarna met hem een eindweegs is meegegaan, dat zich kort daarop een derde man bij hen heeft ge voegd, waarna K. is verdween. Even la ter heeft deze derde man De J. in een slopje, dat uitkomt in de fichrfrur-A-'-ers- steeg, getrokken, hem daar een klap op het hoofd gegeven en hem de portefeuille afgenomen, waarna hij op de vlucht is ge slagen. Een ongeveer lS-jarige jongen, gekleed in een blauwe werkkiel vermoedelijk een slagersjongen is getuige van dezen „straatroof' geweest. De commissaris van politie in de eeerste afdeeling, bureau Groote Pauwensteeg, verzoekt dezen j'Ti- gen dringend, zich spoedig on zijn bureau te melden, ten einde nog enkele inlichtin gen te geven. ne derde man, die nu nog wordt ge zocht, is ongeveer 30 jaar oud en vr{ lang.,, Hii is flink gebouwd en heeft smal bleek gezicht. De kantoorbediende W. de J. is op grond van vermoeden van medeplichtig- tigheid aan het misdrijf, in het huis vaii bewaring opgesloten en ter beschikking a-an den officier van justitie gesteld. De „straatroof" te Rotterdam. Drie verdachten aangehouden en opgesloten. Toen Zaterdagmorgen de kantoorbedien de W. de J. op het politiebureau aan de Groote Pauwensteeg aangifte kwam doen van den straatroof in de Schrijnwerkers- steeg aldaar, Avaarbij hem een portefeuille met 25.000 zou zijn ontroofd, heeft de politie al dadelijk argwaan gekregen tegen dezen De J. Het bleek, dat hij den laat- sten tijd nogal omgaug had gehad met ze keren A. K., die bij de politie minder gunstig bekend staat, en men vermoedde, dat deze K. de hand in de zaak heeft ge had. Na een langdurig verhoor, waarbij De J. evenwel bij zijn verklaringen ble^f volharden, besloot men hem voor alle ze- j kerheid op te sluiten, omdat men reden had Branden. Gistermiddag -omstreeks drie uur is door onbekende oorzaak brand uitgebro ken in het café van W. Dekker te Krim pen a/d. IJsel. Het aangrenzend perceel van don bakker W. ZAvienen, hetwelk eA-enals het café van D. met riet bedekt is, ging in vlammen op, zoo ook het cifé. De brandweer was spoedig ter plaatse, doch kon niet verhinderen, dat beide per- ceelcn tot den grond toe afbrandden. Alles was laag verzekerd. In de Kanaalstraat te Oirschot zijn twee arbeiderswoningen, bewoond door de gezinnen -de Bresser en Verbeek, geheel afgebrand. Het grootste gedoelto van den inboedel ging verloren. Alles was slechts laag verzekerd. Te Abcoude is gisterennacht het huis met winkel en schuur van den heer H. B, door onbekende oorzaak afgebrand. Ver zekering dekt de schade. Tc Zuidvlied (Dr.) is de woning van den heer W. de Ruiter afgebrand. Een geit en een varken kwamen in -Ie vlammen om. Verzekering dekt de schade. Gisterenmiddag is (e Sappemeer dl slagerij met Avinkel van den heer G. Uil driks totaal afgebrand Eenigo levendi have en een paar mooie St. Bemavdshou den kwamen in de vlammco om De bram is door een kookpot onrstean. Het pan; was verzekerd tegen brandschade. Em belendend perceel van den heer V 1 Meerman geraakte ook in brand ma! bleef behouden. Gisterenavond half 7 ontscond et folio uitslaande brand in het pakhuis v£ den cierenhandelaar Brumting aan Spaarnwoudestraat te Haarlem. Met 1 stralen op de waterleiding <eoft de brand weer eenige uren werk gehad om net vuur te bcdwingeu. Het pashms brandde uit Dc A'oorraad eieren ging verloren. B3 daarnaast gelegen springA-eer- en spiraal- draadmatvassenfabriek van de fa. J Wij- nandt bekwam ook aanzienlijke brand- waterschade. Verzekering dekt de schade.

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 6