Gem. Berichten. Land enXuinbouw Buitenl. Berichten. DERDE blad „DE LEIDSCHE COURANT DINSDAG 20 MAART 1928 ONGELUKKEN. ACHTOFFERS VAN HET VERKEER. Overreden en gedood. Bisterenmiddag omstreeks half vijf is !-jarig knaapje F. Roost, aan het Bin- idamsterdiep te Groningen bij het plot ing overs'eken van de straat door een chtanto ürepen en gedood. De Tilburg is de 7-jarige A. H., toen achter een wagen liep, door een juist sseerenden auto gegrepen en korten tijd er overleden. Een kind dood gevonden. Misdrijf in het spel? Gisterenmiddag zag een agent van po- ie een meisje liggen tegen een woning in Zeeburgerdorp. Geconstateerd werd, de kleine die ongeveer 4 jaar oud was daar woonde, was overleden. De moeder eduwe, was afwezig. Het geheele laam van de kleine was met blauwe ikken bedekt. Het lijkje is in beslag ge- men. De justitie stelt een nader onder- k in. sader wordt gemeld, dat de politie let het meisje op haar hurken tegen n muur van de woning zag zitten. Daar gelaatskleur van het kind hem ver- it voorkwam, ging hij er heen. Op zijn fepen gaf zij geen antword en toen hij ir bij den schouder wilde vatten, viel De levensgeesten bleken geweken )e agent heeft toen het bureau Katten- mitsgaders den Geneeskundigen mst van zijn ontdekking in kennis ge- d. Het bleek, dat het meisje naar de ierlijke woning was toegegaan en daar e op slot was, voor de deur was gaan #n. De moeder was afwezig; zij ver fde op dat oogenblik ter onderzoek in Wilhelminagasthuis. Ook de kostgan- die bij de vrouw in de woning gehuis- t is, was niet thuis. )e moeder zij is weduwe werd ir de politie later ondervraagd aan- inde het meisje. Zij verklaarde, dat tr dochter aan toevallen leed; des m had zij gezond de woning verlaten, politie liet het lijkje ontkleeden, daar den hals een blauwe vlek was waar omen. Het bleek, dat het lichaampje van blauwe vlekken vertoonde, die zoo den eersten aanblik door schoppen of m konden zijn veroorzaakt. Op den ïp en bij de ribben werden bovendien ine wondjes geconstateerd, die VToeger iloed moesten hebben )e dokter van den Geneeskundigen nst kon niet met zekerheid zeggen, araan de doodsoorzaak was toe te rijven. Hierop, heeft do politie van het reau Kattenburg het lijkje in beslag ge- men en dit onder toezicht naar het Bin- asthuis doen vervoeren. Schouwing moeten uitwijzen op welke wijze de id is ingetreden. letuigen, die nadere inlichtingen kon- i geven omtrent het gebeurde, zijn er t. Een andere politieagent heeft even- 1 verklaard, dat hij des morgens het isje nog had zien spelen. Hij heeft het id goedendag gezegd en het meisje lifde ook hem toe. Het verdere optreden van de politie igt dan ook geheel af van de resultaten- >r gerechtelijke lijkschouwing. VERDUISTERINGEN IN NOORD- FRANKRIJK. inhouding van een der hoofdpersonen. Ie 's-Gravenhag© is aangehouden de jarige veekoopman Lucien Levy, wiens ahouding en uitlevering verzocht was or de Fransche justitie. Geruimen tijd geleden werden er bij de herstelleveranties in Noord-Frankrijk 'duisteringen ontdekt op groote schaal, jt gevolg was een justitioneel onder- 'k, dat er toe leidde dat de officier van itiiie te Parijs een vervolging gelastte en ae leiders der „Pargeselisciiait,te rlijn: Roth, Goldschmidt en consul Lor- wegens bedrog en documents ver val ling, evenals tegen een aantal veehan- aars te Berlijn en in het Rijnland we- is medeplichtigheid. De bedriegerijen ren slechts mogelijk gel'jk reeds ge ld door de samenwerking van Fran- e en Duitsche firma's, die onrechtmati- winsten maakten door minderwaardig naar Frankrijk te zenden en daarvoor jzen te berekenen, die tot 400 pet. bo- i de waarde gingen. De ,Pargesel- laft" werkte vooral met de Fransche ma Gondberg en Levy, waarvan de eige- ars twee Hollanders zijn. Het onder- ek werd zeer bemoeilijkt door het feit, deze mannen over de Nederlandsche fos gevlucht waren. 'estijds was Levy voorwaardelijk in vrij- d gesteld tegen een borgstelling van 1 lioen francs, maar dit heeft hem niet erhouden de justitie te ontwijken. Dezer dagen nu kreeg de Haagsche po- e een wenk, dat zich in een der huizen 3 den Harstenhoekweg een vreemdeling hield, die aandeel zou hebben in de ver- isteringen in Noord-Frankrijk. Daarbij men van den Parijschen prefect telegram, waarin deze aanhouding voorgeleiding verzocht van L. Levy, pn en ander bracht de politie met elkaar f verband en de arrestatie van den leemdeiing volgde, die inderdaad de ge- chte bleek te zijn. Hij werd overgebracht naar het hoofd menu eD zal nu ter beschikking der justi 6 gesteld worden. Zijn uitlevering zal langs diplomatieken eg plaats hebben. De berooving van den makelaar Slier. Eenigegestolen steenen terecht. Een B. T. A.-telegram uit Antwerpen eldt d.d. 19 dezer: De bondskanselarij Je Weenen zond j DE 0CEAANT0CHT VAN DE SCHUTTEVAER. Het vertrek uit Londen. Naar wij vernemen, -heeft de Schutto- vaer op zijn reis naar New-York gistermid dag Londen verlaten. Een groote menigte belangstellenden was bij het vertrek aan wezig en riep de bemanning van het vaar tuig een hartelijk vaarwel toe. De beman ning wuifde enthousiast en dankbaar te rug. Het weer is goed De Schuttevaer gaat eerst naar Ply mouth en zal daar eenige dagen blijven. Daarna gaat het via de Azoren naar New- York. De bemanning is zeer opgewekt en vol goeden moed. De heer Schuttevaer deelde mede, dat hij leeftocht voor 70 dagen aan boord heeft. Het plan is langs de Spaansche kust te varen. Men stelt zich voor brieven te zen den door middel van voorbijkomende sche pen. Wanneer de zee te woest is om de schepen te naderen, zal gebruik worden gemaakt van vliegers om den. mailzak aan boord te krijgen. naar het filiaal van de Nationale Bank te Antwerpen drie groote diamanten, die naar schatting 350.000 francs waar zijn. De diamanten moeten afkomstig zijn van den belangrijken diefstal, welke onge veer twee jaar geleden gepleegd werd ten nadeele. van den Nederlandschen make laar Slier van Amsterdam; die op het Cen traal-station te Antwerpen van diamanten ter waarde van verscheidene milioenen francs werd beroofd. De voornaamste slachtoffers van dezen diefs 1 zullen opgeroepen worden om de diamanten te onderzoeken en te zien, aan welke personen ze toebehooren. Inbraak. In de woning van P. v. K. aan de Ruy- chavenstraat te Haarlem is ingebroken. Uit een secretarie werd een damesporte- monnaie gestolen met ongeveer 200 en een sigarettendoos met 37.10, alsmede verschillende gouden en zilveren sieraden. De fraude te Boxtel. De familie van den voortvluchtigen ambtenaar ter secretarie te Boxtel, v. d. V., die fraude pleegde ten nadeele der ge meente, heeft zich bereid verklaard de ge leden schade te vergoeden. Politie-agent-inbrekers. De recherche te Groningen heeft gis ternacht aangehouden twee politie-agenten, n.L den 30-jarigen W. T. B. en den 31-ja- rigen J. H., die op heeterdaa-d door haar betrapt werden bij het plegen van een inbraak met een valschen sleutel in de werkplaats van den sigarenfabrikant S. in de Emmastraat te Helpman. Reeds vaker werd daar ingebroken en zijn er sigaren en sigaretten gestolen. De daders zijn uit hun functie ontslagen en ter beschikking der justitie gesteld. Zij bekenden op hun nachtelijke surveil- lancetochten in de werkplaats te zijn bin nengedrongen en de rookartikelen te heb ben buitgemaakt. Te vondeling gelegd. Te Ten Essen onder Hoensbroek is een kindje van 5 weken gevonden. Naar alle waarschijnlijkheid is het te vondeling ge legd door een meisje van 16 jaar. Bosch- en heidebranden. Uit Zuidlaren schrijft men aan de „N. R. Crt. Zondag is weer eens gebleken, dat het in Drente algemeen gebruikelijke „Paasch-brandenernstige gevolgen kan hebben. Een Zondagmorgen begonnen kleine heidebrand is door den Zuid-Oosten wind weldra aangegroeid tot een niet te stuiten vlammenzee. De vlammen, die zich een front van ongeveer 1 K.M. snel ver breidden, bereikten tegen het vallen van den avond hun hoogtepunt. Aan blusschen viel niet te denken. Door tegenbranden te maken trachtte men onder leiding van den jachtopziener Hollander, het vuur te- stuiten. Het vuur liep ten slotte dood op bouwland, en 's avonds tegen 11 uur was men het vuur geheel meester. Meer dan 100 H.A. heide en kreupel gewas van de z.g. Schipborger Strubben, tusschen Schipborg en Annen, zijn geheel verbrand. De wildstand heeft erg geleden. Ook hebben zuidwaarts, bij Annen, bran den gewoed. Zondagmiddag is een groot, complex heide met houtrand afgebrand aan den weg van Huizen naar Naarden, tusschen het kinderhuis Erica en den tol. Het ter rein behoort tot de Erfgooiersgronden. Met de hulp van de Huizer brandweer en van een groot aantal met takken gewapende jongelieden gelukte het, den feilen brand te blusschen. Brand op een Hollandsch Rijnschip. Op de Hollandsche passagiers- en vrachtboot Willem I ontstond, naar Wolff uit Koblenz seint, in den nacht van Zon dag op Maandag brand, blijkbaar door zelfontbranding van een papier- en gerst lading, die in het voorgedeelte van het schip was ondergebracht. Het vuur sloeg spoedig over op een lading bezemtwijgen, die op het achterdek lag opgestapeld. Ten slotte werd het vuur gebluschfc, nadat het zich eerst nog meer had uitgebreid. Een groot deel van het schip en lading is vol komen vernield. De bemanning van het schip moest in groote haast de hutten ver laten, die spoedig daarop door het vuur werden aangetast. Boerenhofstede verbrand. Zondagavond omstreeks 11 uur brak te Leyenbroek-Sittard door onbekende oor zaak brand uit bij den kidbouwer This- sen. Woonhuis, schuur en sLallen verbrand den; ook veel kippen gingen verloren. Bij de bestrijding van het vuur had de Zeemanservaringen In Japan. Het gevaar van fotografeeren. Dat fotografeeren in JapanBche havens aanleiding kan geven tot moeilijkheden voor den betrokkene, heeft de tweede offi cier van de „Tjisondari", het schip van de JavaOhina Japanlijn, dat op 19 Februari te Tandjong Priok is teruggekeerd van een reis naar Japansche en Chineesche ha vens, aan den lijve onc' wonden. De heer C. Klijn namelijk is, omdat hij in ue haven van Kealung, op Noord Formosa met zijn kodak eenige opnamen deed, gedurende twee etmalen in de gevangenis opgesloten geweest, en tengevolge hiervan heeft het, schip 24 uur oponthoud gehad, daar de ge zagvoerder niet wilde vertrekken, alvorens het „gerezen misverstand" uit de wereld was geholpen. Het „incident" had plaats, aldus vertel de de heer Klijn aan een vertegenwoordi ger van „Aneta", op 9 December j.l. Toen heeft hij van het bovendek van de „Tsji- sondari" eenige foto's genomen zonder cr een oogenblik aan te denken, dat en wel ke moeilijkheden hij Hiermede zou kunnen krijgen. De politie had een en ander opgemerkt en kwam ongeveer een uur na aankomst aan boord; den heer Klijn werd zijn fototoestel afgenomen, terwijl zijn films eveneens in beslag werden genomen. Fei telijk, aldus werd hem nog beduid, moest hij mee naar den wal om zich over het ple gen van dit strafbare feit te verantwoor den, doch de autoriteiten namen ook ge noegen met een door hem onderteekende verklaring, waarin hij zich verplichtte op de volgende reis zich te komen aanmel den. De „Tsjisondari" vertrok op tijd naar Hongkong en Java, zonder verdere „inci denten". Op de volgende reis kwam in Keelung de politie weer aan boord, eu zij moest mij hebben. Dat was op 2 Februari j.l. Onder politie-geleide werd ik naar den wal ge bracht en daar verder aan een langdurig verhoor onderworpen, waarna ik werd „uitgenoodigd", onder politie-geleide naar Taihoku, een plaatsje twintig mijlen ver der het binnenland in, te worden ge bracht, waar ik voor den Khadi zou moe ten terecht staan. Voor dat ik bij den rech ter kwam, moest ik wachten ia een getra liede wachtkamer. Daarin bevond zich een z.g. „leeu~ enkooi" met afzonderlijke cel len, waarin twee mannen en een vrouw, alle drie Chineezen, opgesloten zaten. Niet lang daarna werd ik voor den rechter ge bracht. Daar middel van een Japanschen tolk, werd me verteld, dat ik niet had mo gen fotografeeren. Toen de zitting afge- loopen was werd mij mijn gouden ring af genomen en het geld uit mijn beurs. Ik werd met die drie gevangenen uit de „leeuwenkv^ i" in een boevenwagen gestopt en ging van het gerechtshof naar de ge vangenis. De gewoonte scheen te zijn, dat elke ge vangene zich geheel ontkleedt en een blauw katoenen pakje aantrekt. Hiertegen ver zette ik me; ik mocht tenslotte mijn eigen kleeren aanhouden. Mijn handkoffer moest ik echter afgeven en het werd niet toege staan, daaruit iets mede te nemen. Dien nacht kreeg ik matras noch hoofdkussen, zoodat er van slapen niet veel kwam In den morgen werd er inspectie in de cellen gehouden. Toen kwam de Japansche dokter en werd ik ontkleed in tegenwoor digheid van hem en zes andere Japanners. Daarna verdwenen ze, de deur werd weer achter me gesloten en ik bleef zitten tot den middag, toen ik weer voor den rechter moest verschijnen. Eerst werd ik nog in de gelegenheid gesteld om aan den gezag voerder een brief te schrijven in tegenwoor digheid van een paar officieren. Van de gevangenis ging ik weer met den boevenwagen naar de rechtzaal. Tijdens het wachten kon ik na veel praten den z.g. tolk overhalen om verbinding met ons agent schap te bewerkstelligen. Dadelijk daarna kwam de Japansche agent Takahasbi me opzieken en aan hem gaf ik een duidelijk verslag omtrent mijn slechte behandeling. Ongeveer een kwartier na ons gesprek kreeg ik het eten, dat ik verlangde. Van het eerste moment van mijn inhechtenisne ming af heb ik herhaaldelijk om den Hol- landschen consul gevraagd, doch niemand kon of wilde me begrijpen. De telefoon was in mijn nabijheid; elke poging tot verbin ding met do buitenwereld werd ma even wel verhinderd. Voor den rechter gekomen werd aan mr. Takhaskin toegestaan mij te verdedigen. Van dat oogenblik af werd ik beter behan deld. Zoo ik later hoorde vernam de gezag voerder eerst uit mijn briefje iets van mijn gevangenschap. Na de zitting werd ik weer met den dievenwagen naar de gevangenis teruggebracht. Bij aankomst op de binnen plaats zak ik onzen agent met den Neder landschen consul. Dadelijk probeerde ik hen te spreken te krengen, echter tevergeefs. De hierop volgende nacht was niet zoo ver schrikkelijk als de vorige, daar de agent me verteld had, dat ik den volgenden wor gen zfou worden vrijgesproken. Dit gaf me betere nachtrust. Den volgenden morgen werd ik uit mijn cel gehaald om nogmaals voor den rechter te verschijnen. In de rechtzaal bevonden zich de Nederlandsche consul met onze en andere agenten van scheepvaartmijnen. De heer Takhshi werd mijn tolk bij de onder vraging, welke bijna gelijk was aan die van den vorigen dag. Het vonnis luidde 50 Yen boete. Na de uitsprak ging ik weer naar de gevangenis, waar ik alles terug kreeg, wat me was afgenomen onder aftrek van voedingsgeld. Maar mijn kodak en film kreeg Lk niet terug.... brandweer met gebrek aan water te kam pen. Verzekering dekt de schade. De dubbelganger. Men schrijft uit Tiel aan de „N. R. Ort.": Gistermorgen is in zijn woonplaats Leeu- wen-Boven aangehouden de dubbelganger van den veroordeelden A. C. v. Z., die op lichting gepleegd heeft ten nadeele van de ouders van dezen laatste, te Zooien. Uit het voorloopige onderzoek door de politie te Zoelen is gebleken, dat hij van verschillende zaken, de familie v. Z. be- treffonde, op de hoogte is gekomen, door dat hij kennis had gemaakt met het meis-* je van den veroordeelde. Het voornemen om van de op deze wijze verkregen in lichtingen ten eigen bate gebruik te ma ken, is, naar hij beweert, eerst bij hem opgekomen, nadat hij door Zoelensche jongens als A. C. v. Z. begroet was. Een maal bij de „ouders" thuis, had hij niet verzuimd een kleindochter der oude lui, die hem dadelijk als „oom Jot" begroet had, uit te hooren. Niemand die hem ^n Zoelen ontmoette, had aan zijn identiteit getwij feld. Tweemaal ha<! hij zich ter gemeente secretarie vervoegd om te informeeren, of daar zijn ontslagbrief uit Leeuwarden nog niet was aangekomen. Hij had, ofschoon katholiek, zich de beste plaats in de Her vormde kerk laten verzekeren. Zelfs nadat de brief van den veroor deelde uit Leeuwarden bij v. Z. was aan gekomen, verkeerden deze en zijn vrouw in twijfel. Groote onrust maakte zich na de vlucht van den dubbelganger van hen meester. Zij zonden zelfs iemand naar hun zoon te Hilversum om te informeeren, of „Jot", de roepaaam van hun zoon, ook daar was. Bij de vandaaj te Zoelen gehouden confrontatie heeft de verdachte volledig bekend. Hij zal ter beschikking van de justitie worden gesteld. Weer ruzie In Het woonwagenkamp te Venlo. Op een middag van vorige week was het woonwagenkamp op de Kleine Heide te Venlo weer ia rep en roer, bericht de „Limb. K.". De familie X„ bestaande uit vader, zoons en een schoonzoon, was onder el kaar aan het vechten gegaan, omdat de vader ertegen was, dat een der zoons met een meisje, genaamd C., plannen had om to trouwen. D« andere familieleden trok ken partij sn daarop was de herrie gaande. Een der vroiwen, die ook een duitje in het zakje deed, werd daarop aangevallen en met een hard voorwerp kreeg zij oen zoodanige slag op haar achterhoofd, dat zij hevig bloecfend neerviel. Inmiddels rerscheen de politie, die de vechtenden van elkaar scheidde. De ver wonde vrouw X. werd verbonden, waarna de woonwagers aan een ouderzoek onder worpen werdin. Uit een ervan werd een jachtgeweer net vier hagelpatronen to voorschijn gehjald. Het geweer en 'e patronen werden in beslag genomen. Naar we vernemen, is de wonde, welke vrouw X„ opgcloopen heeft, niet van ern- stigen aard. Was de politie niet bijtijds op het too- neel verschenen, dan waren de gevolgen, zooals die zich zeiven lieten aanzien, ern stiger geweest. Chauffeurs, die wagens moeten wasschen. Bij de nieuwe Haagsche taxi-onderne ming „Atam' is gistermorgen een conflict uitgebroken tusschen de directie en de chauffeurs. Deze laatsten waren reeds eenigen tijd ontevreden over de wijze, waarop het wagenwasschen geregeld was. Onderhandelen tusschen de Moderne Unie en de Atam-directie hielp niet, zoodat schriftelijk werd medegedeeld, dat de chauffeurs met ingang van heden niet. meer bereid waren om de wagens te was schen. Daar de directie haar standpunt wei gerde te veranderen, zijn do chauffeurs gistermorgen niet aan den gang gegaan. Het bedrijf staat stil. Bijna honderd chauf feurs, allen in de Unie georganiseerd, zijn bij deze oneenigheid betrokken. Keus genoeg! Voor de betrekking van veerman op de pont over de Turfsingelgracht te Gouda, hebben zich niet minder clan 224 sollici tanten aangemeld. Oude liefde. In Den Ham treedt eerstdaags een paar in het huwelijk, waarvan de man ruim 80 jaar en de vrouw 61 jaren telt. Beiden zijn eerder gehuwd geweest. Zou het waar zijn? De „N. Koer." schrijft: „Hij waB sergeant en had deh lande twintig jaar trouw gediend. Toen kwam de tijd voor zijn automa tisch pensioen. Maar hij voelde zich nog jong en krach tig en wilde gaarne nog doordienen. In hoofdzaak omdat hij een jongen had op de H.B.S., dien hij nog gaarne verder wilde laten leeren, wat hij van zijn pen- 'sioen niet kon doen. Een nauwkeurige be rekening had hem geleei 1. dat hij er met zuinig leven zou kunnen 1 omen, als hij nog een klein half jaar ac ief zou kunnen dienen en zijn volle traktement zou kun nen behouden. Dat zou c o een twee dui zend gulden schelen en hu zou daarmede in staat zijn zijn jongen Je begeerde op voeding te geven. Dies requestreerde hij, doch kreeg nul op het request. De bepal' igen bleken on verbiddelijk en hij moest ifvloeien. Maarwie niet sterk is, moet slim zijn. En zoo kreeg hij een illuster plan. Het was een paar dagen voor den fata len datum, dat hij zou afzwaaien. De nacht had zijn zwarte kleed reeds over de aarde gespreid. En hij steeg op zijn stalen ONDERZOEK VAN INGEVOERDE BLOEMBOLLEN IN ENGELAND. In het Lagerhuis werden verscheidene vragen gesteld betreffende ziekten onder de ingevoerde bloembollen en werd er op aangedrongen, dat alle soorten ingevoerde bollen aan een onderzoek zullen worden on derworpen om na te gaan of er ziekte in zit, alvorens ze vrij te geven. De minister van landbouw antwoordde, dat tengevolge van verdere klachten over den invoer van zieke bollen en op advies van de commissie, waaraan hij de zaak had voorgelegd, stappon genomen zullen' worden om den invoer van zieke bollen te voorkomben. De minister zal nagaan op welke wijze dit practisch kan geschieden. ros. Maar vergat daarbij met opzet zijn lantaarn. Wat hij hoopte, gebeurde. Hij werd aangehouden en bekeurd. Voor een burger een zaakje van niets, dat. den volgenden ochtend door den land rechter wordt behandeld. Voor den militair, do inleiding tot een kriigsraadszaak. Wat. ook de bedoeling was van den va der, die zoo gaarne zijn zoon wat wilde zien bereiken. Wantde bepalingen, die zoo onver biddelijk zijn aanschrijven in actieven dienst in den weg stonden, zijn ten aan zien van krijgsraadsaangelegenheden even onverbiddellijk. Zij zeggen, dat een militair, tegen wion een krijgsraadszaak aanhangig is, niet met verlof kan gaan en.... niet gepension- neerd kan worden. Doorkneed in de kronkelwegen van do militaire rechtspleging, wist hij nu de be handeling van zijn overtreding negen maanden te rekken. Toen werd hij veroordeeld tot vijftig cent boete. Maar had intusschen negen maanden activiteitstraktement genoton en de twee duizend guldon, die hij voor dc toekomst van zijn kind noodig had, op deze wijze verdiend." ONGELUKKEN. Engelsche trawler gezonken. Acht slaohtoffers. Een Engelsche trawler heeft nabij do Orkney-eilandcn schipbreuk geleden, waar bij acht personen zijn verdronken. Talrijke heidebranden. Waarschijnlijk door onvoorzichtige! d. In den laatsten tijd zijn er in de buurt van Hamburg herhaaldelijk heidebranden voorgekomen, die waarschijnlijk aan on voorzichtigheid van wandelaars te wijten zijn. Gisteren hadden opnieuw op 3 ver schillende punten branden plaats, die een viij groote uitbreiding aannamen en slechts met veel moeite bedwongen kon den worden. Wolff seint uit Wiesbaden d.d. gisteren: In de gemeente Neuhof in d«*- s raakten gisteren 180 morgen heide in brand. Het. blijkt, dat de brand daardoov ontstaan is, dat padvinders, die in een jachthut aan het koken waren, onvoorzich tig met vuur zijn omgegaan. De brand sloeg op cen dennenaanplan- ting van twintig morgen over. Aan de vrijwillige brandweren nit de oirdigvcnde plaatsen, die met 200 m«n te hulp ijlden gelukte het, ondanks alle in spanning, niet, het vuur meester te war den, zoodat de beroepsbrandweer uit Wiesbaden gealarmeerd moest worden. De schede is aanzienlijk. De namen dor padvinders, die de schuld van het onheil zijn, konden vastgesteld worden. Groote stationsbrand te Berlija Schade van 700.000 mark. In den nacht van Zaterdag op Zondag heeft aan het Lehrter goedcrenstation to Berlijn een brand gewoed, die eerst Zon dagochtend geheel gebluscht kon worden. Een goederenloods ia geheel afgebrand. Daarin bevonden zich 8000 zakken suiker en 1000 pond gerst en meel, die geheel vernietigd werden. Do schade bedraagt minstens 700.000 mark. Filmbrand bij Boedapest. Paniek onder de aanwezigen? 45 gewonden. In het plaatsje Solt nabij Pest (Honga rije) is tijdens een rede van den plaatselij ken geestelijke oen film in brand geraakt- Onder de 150 aanwezigen ontstond een pa niek. Ongeveer 45 personen, die den uit gang niet tijdig konden bereiken, hebben brandwonden bekomentwaalf hunner zijn ernstig gewond. Builenpest op Grieksch schip. 'Aan boord van het Griekschip stoom* schip „Nicholas Pateras", dat Woensdag te Plymouth aankwam, is een geval van builenpest geconstateerd. Het schip is zorgvuldig gedesinfecteerd en de beman ning is onder quarantaine geplaatst. Do zieke, een kleurling, toont teekenen van beterschap. Orkaan. Uit Orland (Florida) wordt geseind a Een vrouw is gedood en vijftien personeu zijn gewond door een orkaan, welke zich gistermiddag een 100 M. breeden weg door do stad Sarrento baande.

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 9