Uit de Rijnstreek. 17) Gem. Berichten, BODEGRAVEN. GEMEENTERAAD. De gemeente en het Botlegraafsch Nieuwsblad. Adressen tegen de rioolbelasting. De tarieven van het slachten. Donderdagmiddag vergaderde de Raad dezer gemeente. Afwezig was de heer A. de Vos. Drio kwartier werd besteed aan de lezing van de notulen der beide Sep- tcrober-vergaderingcn. De heer Daan Ba telaan wil in do eerste notulen opgenomen zien, dat hij zijn stem voor de motie-Olde- mans, inzake een comm. voor Publieke "Werken gemotiveerd had, met te zeggen dat hij de opinie van B. en W. wilde ken nen. Ander leden bestrijden dit, zoodat de wijziging niet wordt aangebracht. De Burgemeester brengt vervolgens een overzicht van het jaar 1927, waarbij talloo- ze werken worden opgesomd, die in dat jaar werden tot stand gebracht. De voor naamste zijn wel do electriflcatie van de Meye, de vergrooting van het slachthuis, den bouw van het rioolbemalingsstation, verbetering van enkel straten en het leg gen van vele riolen. De samenwerking met Zwammerdgm voor het slachthuis werd gememoreerd en de aanstelling van een liulpkeurmeester. De financieele toestand der gemeente is gunstig gebleven, het ver- Jnenigvuldigingscijfer bleef 1. Onder de ingekomen stukken bevond zich o.a. een voorstel van den heer Beyen, waarbij deze voorstelt de offieieele be kendmakingen, zooals dat door den Raad in Juli J926 is vastgesteld, weer spoedig te doen rlaatsen in het Bod. Nieuws- en 'Advertentieblad. Schriftelijk licht de voorsteller zijn voorstel toe en herinnert aan de woorden van den heer Baan Bate laan op 31 Dec., waarna de publicaties niet meer verschenen, zoodat dit wejl een be sluit van B. en W. zal zijn. Deze houding acht hij onjuist, omdat de Raad de golden beschikbaar stelde en het belang der i- gezetenen dit vordert. B. en W. dienen var a/ '~s en verwerpen het standpunt-Be,ven. B. en W. publiceeren en niet de Raad. Pe- ze geeft alleen de gelden. De uitgever bleek het gevoel van verantwoordelijkheid te missen. Tntusschen ia ihot den redacteur onderhandeld en is de zaak van de baan. B. en W. zullen nu wel overwegen wat te doen. De heer Beyen beroept zich op de notu len van 30 Juni '20, dat het geld met het genoemde doel werd gevraagd. Hij wil nu genoegen nemen met de toezegging, doch hoopt dat zooiets njet spoedig weer zal ge schieden. Do ingezetenen onderbonden daarvan veel last. De redacteur had zelfs geen gelegenheid zich te verontschuldigen. Do 1 -er Oldemans meent dat het hier gaat om het recht. Hii veroordeelt de woorden van den heer Baan Batelaan op 31 Dec., maar vindt de houding van B. en W, veel erger. Hij wil uitspreken dat do redecteur vrij is to schrijven wat hij wil. Het optre den van den anonym en schrijver keurt hij af. Hij dient een motie in, waarbij de Raad uitspreekt dat het verstrekken van publi caties aan plaatselijke bladen, niet afhan kelijk mag zijn van den inhoud van het "blad, en keurt de houding van B. en W. af. Hij zegt ook dat z.i. B. en W. den redac teur hebben willen dwingen om. hun wel gevallig te schrijven. Een heftig incident ontstaat tusschen den spreker on den voorzitter, omdat deze laatste c]en eerste in de rede valt. Deze kan dat niet toestaan en wil uitspreken. De voorz. ontkent dat pressie werd uitge oefend en zegt dat het hier ging om de verantwoordelijkheid- Het. blad is door het plaatsen van de offieieele berichten, min of meer officieel geworden. De heer Olde mans acht liet optreden van B. en W. laak baar. De heer Jongneel laakt het opzeggen van het contract, tijdens de onderhande'in- gen met den uitgever Het was een onbe zonnen daad. De voorz. zegt, dat de wet houders met den uitgever hebben geconfe reerd, doch dab deze tot niets bereid was. "Wetli. Batelaan ontkent dit. De wethou ders hebben er op aangedrongen dat de redacteur in bet volgend blad de zaak zou herstellen. Twee dagen later stelde weth. v. d. Marei opzegging van het contract voor. Togen den houding van den redac teur is niets in te brengen. Weth. v. d. Ma- rel meent, dat de redacteur een slag om FEUILLETON. HET HUIS OM DENHOEK Uit het Engelscb van: Louis Tracy. (Nadruk verboden). Ik denk niet, dat eenige uitlegging van mijn kant u zou kunnen genezen heb ben van een impertinent karakter, Walker. Wel verdraaid, mijnheer Armath waite, waarom zou ik miss Meg niet mo gen opzoeken? Ik heb.haar vroeger vaak genoeg gesproken. Zelfs in Nuttonby dringt men zich niet aan een dame op, als ze voor de eer bedankt! Walker lachte. Wij hangen niet aan vormen in Yorkshire, zei hij luchtig. Toen ik do deur opendeed, hoorde ik da delijk haar stem. 'b Was onzinnig van Betty Jackson te zeggen, dat Miss Garth er niet was. Toen^ kwam zij zelf ineens voor den dag. Wat zou u gedaan hebben, als u in mijn plaats was geweest? Ik zou er in ieder geval voor gezorgd hebben, baar niet zoo grof te beleedigen, dat ze begon te schreien. Maar dat heb ik niet gedaan. Ik was heel aardig tegen haar, maar zij gedroeg zich als een kleine blazende kat. Ze keerde zich tegen me, alsof ze al lang op die kans had geloerd. Ik kan veel verdragen, maar wel verdraaid, ik laat me niet door haar vertellen, dat ze zich bij haar vader zal beklagen over mij en zal zorgen, dat haar vader onze firma 't beheer over dit buis zal afnemen, wanneer haar vader al twee jaar den arm hield, doch weth. Batelaan merkt op dat de heer v. d. M. op de conferentie geen bezwaar tegen die houding had. Dc hoer Oldemans informeert naar het waar schuwen van andere bladen. Daarvan i3 B. en W. niets bekend. De voorz. zegt dat de heer Oldemans met zijn motie niets be reikt. B. en W. moeten beslissen. De heer Oldemans stemt toe dat B. en W. recht hebben do meening van den Raad aan hun laars te lappen, maar zegt dat dit de ge woonte niet is. Spr. heeft ook het recht obstructie te vqeren. Het voorstel-Olde- mans wordt nu met 54 stemmen verwor pen. Weth. Batelaan stemde blanco. Te gen v. d. Marei, Burggraaf, Leliveld, C. B. Batelaan en Baan Batelaan. Besloten wordt in de Prinsenstraat een lantaarn bij te plaatsen. Behandeld worden 25 adressen tegen de rioolbelasting. Op twee na zijn deze gelijk luidend en zeer uitvoerig. Indertijd hebben dezelfde adressanten bezwaar gemaakt te gen den voorloopigen aanslag cn nu op. het officieelen biljet. Zij maken bezwaar te gen dit biljet, omdat dit een tweeden aan slag is, immers de eerste is erkend doordat er aanmaning en dwangbevel op volgden. Tallooze bezwaren tegen den aanslag wor den opgesomd. Op het laatste biljet staat dat er 13 Dec. een termijn is. Dit is on juist. B. en W. stellen voor de adressen voor kennisgeving aap te nemen. De heer Oldemaqa ziet in de argumenten der adressanten veel goeds en meent dat ook de Raad van beroei) te Leiden dat toe stemde. Er zijn slordige fouten gemaakt, onbegrijpelijk voor een rechtsgeleerde. Hij hjeeft gehoord dat de voorz. van don Raad van Beroep zich heel scherp uitliet over de verhquding in Bodegraven. Hij wenscht e'en comm. te benoemen tot onderzoek. De voorz. wil het ingenomen standpunt hand haven en de beslissing van den Raad van Beroep afwachten. Een conflict ontslaat tusschen den voorzitter en den heer Olde mans, omdat deze laatste den voorz. be schuldigt dat deze hem in do rede valt. Hij is daardoor ernstig gegriefd en toont zich zeer verontwaardigd. De voorz. meent dat hij voor de goede orde wel wat mag rechtzetten. De heer O. meent dat de voorz. dat doet om de leden in de war te brengen. De heer Jongeneel vestigt er -de aandacht op dat er dus aan de verord. ook wel wat mankeert. Den hoogen toon tegen sprekers voorstellen had dan ook wel wat lager kunnen zijn. Besloten wordt tenslotte de adressen af te wijzen en de beslissing van den Raad van Beroep af te wachten. In de verord. op het slachthuis worden op verzoek van Ged. Staten eenige wijzi gingen aangebracht. Langdurige bespre king wordt uitgelokt over een adres van twee slachters, waarin lagere tarieven worden gevraagd voor kalveren en magere koeien en reductie over alle geslachte dier ren als een bepaald aantal is bereikt. B. en W. adviseeren afwijzend. De Directeur ziet de noodzaak niet in. De tarieven zijn lager dan elders. Reductie over alle ge slachte dieren kan niet gegeven worden. De uitpel-inrichting is een groot voordeel voor de slachters. De heer Jongeneel meent dat die reductie wel gegeven kan worden. Echter zijn de uitkomsten over het bedrijf in 1927 nog niet bekend, zoodat nu niet beslist kan worden. Indertijd is beweerd dat de Directeur met do betrok kenen de tarieven besproken zou hebben. Die bespreking zal niet hoog hebben ge staan, anders zouden er nu, na drie mr an- den reeds geen grieven zijn. De voorz. is in staat eenige cijfers te geven. .De winst over '27 kan ongeveer 3000 bedragen. Aan rente en aflossing komt, er echter in '28 ƒ2300 bij het nieuwe gebouw. Echter zet 1928 reeds heel anders in dan '27. In '27 werden in totaal 223 mager koeien ge slacht doch nu wil men daar meer werk van maken. De heer Oldemans wil de winst, verdeelen onder de gebruikers van het slachthuis. De heer Jongeneel wijst er op dat in '27 heel wat nieuwe dingen zijn aangeschaft, die eenvoudig werden afge schreven. Deze worden dit jaar gemist. Men moet vooi'zichtig zijn, maar de toe komst is hoopvol. Er moet met de adres- kanten geconfereerd worden. De voorz. wil de verord. vaststellen, Vele leden vinden dit goed mits een conferen tie wordt toegezegd. Weth, v, d. Marei wil de zaak uit koopmansoogpunt bezien en is voor reductie als daardoor het kwantum kan worden opgevoerd. De voorz. stemt dat toe, waarop weth. v. d. M. er zijn blijdschap over uitdrukt, dat de voorz. ook deze richting uitgaat. Deze ontkent ech- lang begraven ligt op^'t kerkhof in Bel-% lerby. Ze hoeft niet/ te denken, ttai_ik^ ideoot ben. f Armathwaite bevochtigde zijn lippen met zijn tong. U hebt haar zeker inge licht, met waar? vroeg hij scherp. Ik weet niet hoe ze er bij kwam, om haar vader er bij te halen, maar ik vroeg haar, wie die Stephen Garth was, die zich zelf in ditzelfde huis had opgehangen, en wiensnaam en sterfdatum op zijn graf steen stond. Als haar vader nog leeft, wie is dan de man, die zelfmoord heeft ge pleegd? Kunt u me dat vertellen, mr. Ar mathwaite? En voor den duivel heeft hij wel zelfmoord gepleegd? Jij giftig stuk ongedierte, mompelde Armathwaite, terwijl hij den jongen man aangreep. Walker was jong en vlug, en ab soluut geen zwakkeling of een lafaard, maar hij leek een jakhals in den greep van een tijger, toen deze handen, die eens een einde hadden gemaakt aan 't leven van Nas'r-rulla Iihan, 't operhoofd van de moor denaar van Usman Khel, hem aangrepen. Er was geen worsteling, Hij werd met zijn gezicht voorover op de tafel gegooid tot de deur open was. Toen werd hij er een voudig uitgesmeten, en over de twintig meter van het kronkelige pad naar het hek geschopt. Daarop lief, Armathwaite hem gaan, strompelend en vloekend. Ga nu naar Nuttonby en heb 't hart niet terug te komen, was 't laatste was hij hoorde. De bitterste vernedering nog was, dat hij Marguerite en Betty, die op 't spek takel afgekomen waren, in de deur naar hem zag kijken. Dat Armathwaite hem zijn rug toekeev- j de en langzaam naar buis terug lief-, blijk' ter van standpunt te zijn veranderd. Hij heeft er altijd zoo over gedacht. De heer Baan Balelaan legt vast dat er dus een conferentie komt, waarna de heer Jonge neel er o.a. nog op wijst dat in de twee maanden van 1928 het cijfer 225 magere koeien van '27 al is bereikt. Het voorstel van B. en W. wordt aangenomen. Voorgesteld wordt verder de O. L. school B. in do Meye en de onderwijzers woning publiek te verkoopen. De heer Beyen heeft bezwaren, die hij grond op een advies van den Hoofdinspecteur. Met 85 stemmen besloten. Besloten wordt een kantoorbediende ter secretarie aan te stellen tegen 300 per jaar. Dc heer Olde mans wil een betere kracht, die ook af schriften kan maken voor de Raadsleden. Het.voorstel wordt met 91 stem aange nomen. De ontruimingstermijn van do huizen aan de Rijnkade wordt een half jaar ver lengd. Twee zijn ontruimd. De heer Olde mans wil dit de laatste termijn doen zijn. Hij begrijpto niet hoe een Raad met zede lijkheidsinzichten als deze, de menschcn kan h len huizen met een gezin in een huisje met 1 kamer en zolder, terwijl 7 huizen 1 privaat in de buitenlucht hebben. Als andere huizen te duur zijn, moet men maar snbsideeren. Hij doet daarbij een uitval op het lid O. B. Batelaan, wiens zoon het Gymnasium bezoekt, waarvoor dus de gemeente jaarlijks een bedrag moet beta len. Bij de rondvraag maakt de heer Olde mans opmerkingen over de exploitatie van het Beursgebouw, dat bij het „Rendez- vous-huis" noemt. De Raad heeft, aan deze stichting meegewerkt en hij acht de ont wikkeling van het gebouw verkeerd. De voorz. is daarmee onbekend. Het gebouw voldoet voor de markt uitstekend. Wat er verder geschied is voor den pachter. En kele vragen over een werkloozen schilder, over de fa. Habeg enz. worden beant woord, Een voorstel om gemeente-ambte naren te verbinden geen giften te aan- voorden, wordt in handen van B. en W. gesteld. De voorz. ontkent dat het Raad huis minder wordt onderhouden. Of er een nieuw komt, hangt van den Raad af. Het tegenwoordige gebouw is oud en niet te verboiiwen. Hierna sluiting der vergade ring. Geboren: Johannes, z. yan C, J. Voordouw en A. ^lappendek Piet er Am thonie, z. van O. van Dam en A. van Griethuizen. Cornells Willem, z. van O. J. Zaal en P. Hogendoorn. Jacob Jan, z. van P. Verseput en E. K. Burger. Willem, z. van B. Kroone en M. van der Panna. Jan, z. van J. Veerman en W. Kalis|aarfc. Overleden: G. Verweij 40 j., geh. met J. Rijlaarsdam. Gerrit van Dam 5-1 j., geh. met A. Verburg. Gevestigd: J. üotten van Amster dam. M. van Dam van Oudewater, J. D. Barth en echtg. van Alphen a.d. Rijn. L. Baardman van Alphen a. d. Rijn. M. Beijeman van Leimuiden. J. Ot-fcen van Bnelrewaard. J. D. Lok van Alplien a. d. Rijn. T. M. Maat van Alphen a. d. Rijn. J. Kruit van Alphen a. d. Rijn. Vertrokken: O. van Harten naar Anna Paulowna. F. Kerting naar Olden burg (Duitschl.) R. Deininger naar Oberrot (Duitschl.) A. M. Kaptein naar Waddipxveen P. O, van Velsen naar Woerden. M. Corver naar Amsterdam. ALPHEN AAN DEN RUN- Propagandaclub „St. Paulus". De pra- paganda-relub „St. Paulus" herdacht Don derdagavond in het Patronaatsgebouw haar 2e lustrum. De opkomst was bevredigend. De voorz. opende dezen avond met, een welkomstwoord, in het bijzonder aan den Deken, Pater Meckina, benevens Han den geestel. adviseur en kapelaan Boekei. Daarna was de secr. aan het woord, ter .lezing van de notulen en het uitbrengen van het jaarverslag, waarvoor hij met ap plaus werd beloond. Pater Meckina sprak hierna eenige woorden van opwekking tot de aanwezigen. Hierop nam de Deken hét woord om de club met haar 2e lustrum ge- hik te wensehen, Spr. richtte vooral het woord tot de jonge propagandisten, dat zij hun vrienden moeten aansporen mede pro pagandist te worden voor God en Kerk. De heer Vlasman brengt tenslotte eeiv woord van dank aan den geestel. adviseur voor het werk, dat hij heeft verricht en uit den wensch, dat hij nng vele jaren met de club mocht samenwerken. baar volkomen gerust er op, dat er geen tegenaanval zou komen, deed zijn gal over- loopen. James Walker droop echter af, daar hij, ondanks zijn dolle woede, begreep dat hij het loodje zou leggen als hij met dezen duivel aan het vechten raakte. Hij klauterde in zijn dogcart en reed naar Nuttonby, zonder ook maar ééhmaal om te kijken. Maar hij zwoer wraak te nemen, hij zwoer 't met alle hevigheid van zijn la go en botte natuur. Eerst was 't zijn plan een aanklacht we gens mishandeling in te dienen, maar toen zijn woede wat bedaarde begreep hij, dat daar enkele moeilijkheden aan verbonden zouden zijn. Zijn eenige getuigen zouden vijandig tegenover hem staan, en 'fc was nog de vraag of de reohtbank Armathwaite zou veroordeelen, wanneer 't bleek, dat Lij, Walker, eigenlijk 't huis was binnengedron gen, en geweigerd had het te verleen, to n 't hem gevraagd was. Neen, hij zou ze op een subtielere manier en wreed er treffen. Marguerite Garth had gezegd, dat haar va der nog leefde, en Robert Armathwaite dat complex van ijzeren vuisten en spier bundels had deze verklaring stilzwijgend bevestigd. Als dat waar was, wie was dan de man, die als Stephen Garth op het kerk hof begraven lag? Walker had een vage herinnering van een verschil in opinie tus schen den „coroner" en den dokter bij het onderzoek. Hij zou eens even in een oud nummer van „The Nuttonby Gazette" na kijken. In ieder geval kon hij heel wat oude koeien uit de sloot halen, die bepaalde personen zeer onaangenaam zouden zijn- Marguerite Garth en haar neef konden naar de maan loopen, peinsde hij minzaam. Hierna bleef men nog ©enigen tijd bijeen, om te circa 11 uur; huiswaarts te keeren. HAZERSW0UDE. Geboren: Huibertus z. v. L. van der Zwaan en A. Blankenstein. Ondertrou wd P. Blonk 22 j. en M. A. v. d .Meer jd. 21 j. Overleden: K. Slootweg 67 j. geh. met A. Blijleven. Jè P. van Vliet 16 j., zoon van D. v. Vliet NOORDEN. Hinderwet. Door B. en W. van Wilnis is aan de N.V. Kvyeekerij „De Oudendam alhier vergunning verleend tot het plaat sen en in werking brengen van 2 stoomke tels met een totaal verwarmend oppervlak te van 246 M2. en 9 Atm. werkdruk; 1 stoommachine van 30 Effective P.K.; 1 Centrifulgaalpomp van 500 M3. uuroj>- brengst en 1 Zuigerpomp van 90 M3. uur opbrengst op heb perceel Sectie C No. 783. Tegen het. verleenen dezer vergunning waren geeii bezwaren ingebracht. NIEUWKOOP. Personalia. Naar wij vernemen zal mej. F. Bijlstra, onderwijzeres aan de O. L. School alhier, op wachtgeld worden gesteld Zulks in verband met de vermindering van het aantal kinderen aan die school. ZOETERWOUDE. De teugel ta strak. Doordat de heer c|e W. bij het tegemoetrijden van een auto door de lichten dermate werd verblind dat hij niets meer kon zien, haakje hij dep teu gel van zijn paard te strak aan, zoodat liet dier te vèr uitweek en tegen een tele foonpaal opliep, waardoor heb rijtuig om sloeg. De inzittenden kwamen gelukkig met den schrik vrij, terwijl het rijtuig slechts lichte materieele schade opliep. Baldadige jeugd. 't Komt den laatsten tijd herhaaldelijk voor, dat de straatlan taarns door de baldadige jeugd het moe ten ontgelden. Ondanks dat de politie een scherp oogje in het zeil houdt, mocht het haar tob heden niet gelukken dergelijke kwajongens to pakken te krijgen. Gister avond werd weer een lantaarn vernield in dc Noordbuui't en thans heeft de politie voldoende aanwijzingen ontvangen om de daders op te sporen. Een flinke straf heb ben deze wel verdiend. ZEVENHOVEN. Personalia. Mej. L. Kleinwegt, onder wijzeres aan de Chr. School alhier is als zoodanig benoemd te Rozenburg. ONGELUKKEN. Verdronken. ICARUS. Typisch, dat de mensch van heden Enkêl naar de toekomst kijkt, Waar de eer van heel de wereld Aan den verren einder prijkt, 't. Is de toekomst en het heden; Het verleden telt. niet mee, O, zoo weinig blikt met terug op 's Wereld's rampspoed, wel en wee. Icarus, hij was de eerste, Die dacht dat hij vliegen kon. Maar zijn wassen vleugels smolten la de hitte tan cle zon. En nu ging opnieuw een vlieger, Als een vogel door de lucht; Weer een Oceaanbestrijder Waagde stil de verre vlucht. Daar waar eer en rijkdom wenkten In het verre eindverschiet, Wachtte wellicht ondergang slaehte En do veil'ge haven niet. Hichliffe, weer een nieuw slachtoffer Van de on ver wonnen zee, Hij vertrok en deelde niemand Zijne eindbestemming mee. Géén bericht.dat is het laatste. Dat men van zijn vliegtocht las; En geen mensch zal ooit nog weten Wat zijn eindbestemming wa*. De kleeren in brand Zondagmorgen kwam de 71-jarige wedu we A. van Doorn, wonende in de Fannjus Sclioltenstraat te Amsterdam, met haar rok rok in aanraking met de fel brandende kachel op haar, op de eerste étage gelegen, kamer. Het kleedingstuk geraakte in brand en in haar angst liep zij de gang dpor naar de achterburen. Het openen van de acln ter- en de voordeur veroorzaakte tocht en hierdoor werd de brand aangewakkerd. In vlammen gehuld snelde zij bij de andere bewoners binnen. Dezen behielden ge lukkig hun tegenwoordigheid van geest,, wierpen een deken om de ongelukkige en doofden zoo de vlammen. De vrouw is met ernstige verwondingelf naar het Binnengasthuis vervoerd. Haai' toestand is levensgevaarlijk. Zaterdagmorgen liep de weduwe A. O. H., wonende aan het Bakeuessevhofje te Haarlem, in nachtgewaad langs de kachel, waarvan het deurtje openstond. Haan kleeren vatton vlam. De vrouw vluchtte de straat op, waar eenige voorbijganers •het duur doofden. In bedenkelijke» toe-* stand is dq yrpuw overgebracht naar het groote gasthuis te Haarlem. Van een ladder gevallen. Te Oirschot had het 4-jarig jongetje y„. N. het ongeluk van een ladder te vallen en daarbij zijn arm te breken en te ver-i splinteren. Het knaapje werd naai' het R„ K. Ziekenhuis te Eindhoven overgebracht. Een vijf-jarig jongetje uit de Lange Lauwérstraat te Utrecht, dat met kame raadjes speelde langs de Van Wijekskade is, naar het „U. D." meldt, in den Weerd- singel geraakt. Twee voorbijgangers, die door het hulpgeroep der overige kinderen gewaarschuwd werden, brachten den dren keling, die tussc' m een zolderschuit en den wal lag, op het dro, e. Een juist passeerend geneesheer paste kunstmatige ademhaling toe, helaas zonder succes, de levensgeesten bleken reeds geweken. Zaterdagmiddag geraakte twee knaap jes in den zeer diepen vijver van het Wit- waterbosch tc Kollum. Toen spoedig daar op de bei4e jongens op het droge waren gebracht, bleken de levensgeesten bij den 10-jarigen C. Hooghiem reeds geweken. Toepassing van kunstmatige ademhaling moent niet meer baten. De andere jongen kwam er met een nat pak af. Een 18-jarige jongen verbrand. De 18-jarige zoon van den winkelier K. te B tri jen lichtte zich bij het vullen van het benzine-reservoir van een vrachtauto bij met een carbidlantaarn, waardoor zijn kleeren in brand vlogen en hij verschrikke lijke brandwonden bekwam. Hij is naar de Vereeniging voor Ziekenverpleging te Dordrecht overgebracht en aan de gevol gen overleden. Hij zou ze een lesje geven, dat zou hij! Wanneer ze dachten, dat ze van hem af waren omdat ze hem bespot en mishan deld hadden, dan hadden ze het leelijk mis. Dat zouden ze wel eens ondervinden! Marguerite Ogilvey deed geen moeite om haar vreugde en voldoening te verber gen, toen zij haar vervolger zag afdruipen, Jij hebt precies gedaan, wat ik zou ge daan hebben, als ik een even sterke man als jrj was, riep ze, trillend van opwinding, toen Armathwaite weer bij de deur was. Er was een licht in haar pogen, waaraan hij op dit oogpnblik geen aandacht schonk, bet licht, dat in do oogen van een vrouw komt, als ze door de uitverkorene van haar hart wordt verdedigd. Ik heb eigenlijk ondoordacht gehan deld, zei hij, maar ik kon het niet hel pen. Soms moet mep 't recht in eigen han den nemen, en dat was nu 'l geval. Hij zal wel een poosje uit de buurt van Elmdale wegblijven, grinnikte Betty. Misschien denkt hij wel, dat niemand het gezien heeft. Maar dan heeft hij het mis. 't Halve dorp weet 'fc al. Oude vrouw Bolland viel bijna uit 't raam, toen ze haar hals uitrekte om te zien, wat er gebeurde. En daar holt- kleine Johnie Headlam door 'fc veld naar mijnheer Burt. Armathwaite draaide zich om, en zag uifc alle achterramen van de huisjes en boven alle heggen glurende gezichten. Slapend Elmdale was ontwaakt. De Walkers had den zich in het zakelijk verkeer met deze dorpsbewoners hartgrondig gehaat weten te maken; het pak ransel zou gedurende eenige. dagen een onderwerp van vroolijk gesprek zijn. De aanwezigheid van Marguerite Garth ONTSPORING Bli BORCULO. Oorzaak: verzakking van cle lijn. Groote materieele b e U a d Zaterdagmiddaog zijn op het station»» emplacement te Borculo van een uit Zut- pljen komenden goederentrein de locomotief do bagagewagen en een goederenwagen ontspoord. Het treinverkeer ondervond eenige vertraging, Na eenige uren slaag de men er in de lijn weder vrij te maken. De oorzaak van het ongeval moet gezocht worden in verzakking van de lijn. Er js groote materieele schade aangericht. SLACHTOFFERS VAN HET VERKEER. Aan de gevolgen overleden. De wielrenner Coquit, die zooals wij meldden nabij Woensdrecht met zijn mo torrijwiel in botsing kwam met een aldaar passéerenden auto en zwaar gekwetst naar heb algemeen Burgergasthuis te Bergen op Zoom was overgebracht, is aan de bekomen verwondingen overleden. De heer G, was gehuwd. Door een auto overreden en gedood. Zaterdagmiddag liep het 7-jarig jongetjd A. J. H. in de Marelstraat te Tilburg van achter een vrachtauto weg en werd dpor een auto ujfc tegenovergestelde richting van J. H. aangereden en bekwam een in 't huis was al overal bekend. Verschil* lende menschen hadden haar herkend. Ar» mathwaitp had aan dit gevolg van zijn daad niet gedacht, maar hij maakte ziel| daar nu niet meer ongerust over. Heb kwaad, dat hij had trachten af te wenden, was toch geschied, en de rest was niet van veel belang. Hij begreep, dat tegen deiqj tijd, dat Marguerite Ogilvey den smadeiij- ken aftocht van Walker zou vergeten ziju, ze zich des te scherper een onmiddellijke oorzaak* er van zou herinneren. Zon 't niet befcer zijn, dat we naar bin nen gingen, tot 't wat koeler is geworden? zei hij, en de klank van zijn kalme stem, en zijn glimlach, verbraken de spanning. Zal ik nieiiwe thee zetten? vroeg Bet ty. Neen, zei Marguerite, met haar han den stijf tegen haar oogen en wangen ge drukt. —-Ja, zei Armathwaite dat wil zeg gen, als miss Meg nog geen thee heeft ge had. Betty knikte en haastte zich de kam ei in waar de thee bleek klaar gezet te zijl voor Armathwaite's terugkomst, toen op eens Walker op 't ntooneel was verschenel Zij kwam weer naar buiten met de trekpo en ging er meer naar de keuken. Marguerite schreide nu zachtjes. (Wordt vervolgd). 2-S

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 6