KERKNIEUWS. LUCHTVAART. RJROIpver op! Gem. Berichten. 40.000 HEIDENEN IN EEN JAAR GEDOOPT. Volgens het verslag van Bisschop Bier- jnans, generale overste van, het buiten- landsche missiegenootscbap van den H. Jozef, zijn het laatste jaar in de missie der Fathers van Mill-Hill 40.000 heidenen ge doopt, terwijl er nog 130.000 heidenen voor bereid worden om het II. Dociel te ont vangen. GEEN ENKEL BERICHT VAN HINCHLIFFE. Het ergste gevreesd. Moeilijkheden bij het opsporingswerk. Meer en meer schijnt de vrees zekerheid te worden, dat den koenen vlieger Hinchlif- fe en zijn stoutmoedige passagier Elsie Mackay op hun vlucht naar Amerika een ongeluk is overkomen. Zeker do hoop wordt nog niet geheel en al opgegeven, men blijft de mogelijkheid erkennen van een daling in onbewoondgebied, maar te St Johns op New Foundland, waar de „Endeavour" r reeds meer dan een etmaal geleden had moeten passeeren, vreezen de autoriteiten het ergste. Ook do autoriteiten op Mitchell Field bij New York hebben de hoop opgegeven dat Hinchliffe's vlucht met pucces is bekroond. Toch blijven militairen, vliegers, etc. voor bereid op alle eventualiteiten. Het plan is reeds geopperd, om naar de „Endeavour" te gaan zoeken, maar dit stuit op groote moeilijkheden; men verkeert namelijk ge heel in het onzekere aangaande de route die Hinchliffe heeft genomen en welke eindbestemming hij zich had gekozen. Hier door wqrden degenen, die voor het opspor ingswerk in aanmerking zouden komen, afgeschrikt. Evenals zulks het geval was bij den droe ven ondergang van Nungesser en Coli blijft men ook thans de hoop koesteren dat Hin chliffe en miss Mackay, indien ze gedwon gen zijn geweest op zee te dalen, zijn opge pikt door een schip dat geen draadlooze aan boord heeft. Daar de „Endeavour-" ook geen radio aan boord heeft, acht men het mogelijk," dat niets van de vliegers wordt gehoord, voordat een klein schip een haven aandoet. "Wel is deze hoop uiterst gering, maar tel kens leeft zij. weer op en dan bedenkt men hoe de geschiedenis der oceaan-aviatiek reeds twee voorbeelden heeft gegoven van een zoodanige wonderlijke ontsnapping aan den dood- De kustwacht te Biddeford in Maine heeft een boot uitgezonden om een onder zoek in te stellen naar het bericht, dat Jn geel wrak zou zijn gezien nabij Old Or chard. Verder gaan er geruchten, dat een bewegend voorwerp is gezien op het onbe woonde Stratton-eiland. Ook daarheen is een expeditie vertrokken, ten einde te on derzoeken of men hier met het vliegtuig van Hinchliffe te dGen heeft. Ook dit bericht is evenwel onjuist ge bleken. De motorboot van de kustwacht is onverrichter zake van het eiland Stratton teruggekeerd; na een minutieus onderzoek konten noch de vliegers noch hun machine ontdekt worden. Zoo sohijnt het, dat ook ditmaal de Oceaan te machtig,, is geweest voor het be leid en den moed van Hinchliffe en zijn gezellin. Een diep medelijden gaat thans uit naar Mevrouw Hinchliffe die zoo moe dig en kalm, zoo vol vertrouwen in haar „Hoekhuis" in Purjey gewaebt heeft op be richten, op definitieve berichten, die niet kwamen. Medelijden heeft men hier ook voor lord Inchcape en zijn vrouw, die op het oogenblik in Egypte vertoeven en die niets wisten van het noodlottige voorne men van hun dochter, die alles gedaan heeft om haar plan geheim te houden, voor al voor haar vader. Zij wist, dat deze haar een dergelijk avontuur zou verbieden en zij vreesde, dat de betalingen, die zij voor de vlucht had gedaan, o.a. 5000 pond sterling voor de vliegmachine .niet zouden kunnen plaats hebben. Daarom nam zij iiaar toevlucht tot een list en hot geld, dat z wilde voorschie ten werd op den naam van een vriendin van de bank gehaald. Miss Elsie Mackay, De passagiere, die capt. Hinchliffe op rijn tocht met de „Endeavour" vergezelt, js een dochter van lord Incncape, den groo- ten reeder. Zij leerde vliegen van Sir Alan Cobham op het Staglane-vliegveld te Jiendon. Zij kreeg haar vliegbrevet in 1922 en kocht toen meteen het toestel, waarmede zij haar pyceven had afgelegd, een D. H. 6. Zeven of acht jaren geleden, aldus de „Evening Standard" was zij, onder den naam „Poppy Wyndham" een der meest belovende Britsche iilm-actrices. Het toestel. De „Endeavour", het woord is misschien het best met De Onderneming te vertalen, is een Stinson-eéndekker van het type, waarmee Broek en Sohlee hun reis -r<v i- kaEuropaAzië gemaal hebben en zoo nis- ook Ruth Elder bij haar mislukte Oceaanvlucht gebruikt heeft, een soortge lijk toestel ook, waarmee Lindbergh over den Oceaan gevlogen is. Het is zwart en goud geschilderd, met op 1 ct staartstuk een G en een Engelsche vlag terwijl het roer het nummer X 41831 draagt. De 1 r is een Wright's wervelwind van 2?0 P.K., eenzelfde motor dus als van Lindbergh's toestel en als van de Bellanca van Cham- bprlin. De prijs van hot v'iegtuig moet on geveer 50.000 gulden bedragen hebben. Het toestel is in Amerika gekocht en ivrs nog niet zoo lang geleden na** de Aquitania naar Engeland gebracht. De Mij. Stinson heeft verklaard, dat het toestel verkocht Iwas op voorwaarde üut er geen Oceaan- vlucht mee zou worden ondernomen. Na hot verloren gaan van Paul Rodfem op zijn vlucht van Noord- oaar Zuid-Amerik verleden jaar met een Stinson, had de Mij. besloten geen toestellen meer voor Oceaan- vluchten te verkoopen. Hinchliffe had het toestel gekocht onder voorgeven* dat hij er een tocht naar Britsch-Indië mee wilde maken om te trachten het afstandsrecord te verbeteren. Dit verklaart waarschijnlijk de geheimzinnigheid over het doel van Hinchliffe's tocht. Van Laer Black op reis. Uit Madrid wordt gemeld: Een Nederlandsch vliegtuig, bemand met vijf vliegers, landde op het vliegveld Quatre Vents- De Nederlanders brachten het allereerst een bezoek aan hun gezant. Zij verklaarden eerst een bezoek te gaan brengen aan verschillende Spaansche ste den en daarna naar Londen to zullen te- rugkeeren. In Mei zouden zij dan hun raid naar de Kaap en later naar China be ginnen. (Hier ia natuurlijk sprake van den Ame rikaan Van Laer Black, die, met Geysen- dorffer en Scholten als vliegers, naar Spanje is gegaan- Red.) Van m'n Boekentafel. EEN ARBEIDERSGEZIN VERGIFTIGD. Vijf personen te Bleiswijk ongesteld. Gistermorgen is het gezin van den ar beider Leen'noudt te Kruisweg, gemeente Bleiswijk, plotseling zeer ernstig ongesteld geworden, naar wij vernemen ouder vergif tigingsverschijnselen. De gemeente-genees heer van Bleiswijk, dr. Hoogenbpom, acht te onmiddellijke overbrenging van het gc- heele gezin, bestaande uit man, vrouw en 3 nog jeugdige kinderen, naar het zieken huis noodzakelijk, zoodat allen met 2 zie kenauto's gistermiddag om 5 uur naar het Gcm. Ziekenhuis aan den Zuidwal te 's-Gravenhage zijn vervoerd. Gisteravond laat liet de toestand zich niet zeer verontrustend aanzien. Alle le den van het gezin sliepen rustig. Burgemeester Baan van Bleiswijk stel de 'ter plaatse een onderzoek in. Omtrent de oorzaak is nog niets bekend. Overreden en gedood. Te Oostburg is gistermiddag in de Brou werijstraat het 7-jarig zoontje van den heer F, Dielman onder een wagen van de tram geraakt. Do jongen werd dood opge nomen. t-v Het 11-jarig zoontje van R. N. te Rol de, is onder een auto geraakt en aan de gevolgen overleden. EEN PROTESTANT OVER DEN ROZENKRANS. Een professor aan de faculteit der Pro- testantsche Theologie aan de Universiteit te Boston, Dr. James A. Beebc, verdedigt in de „Bulletin de 1 Eglise méthodiste du NorcJ" den rozenkrans als 'n krachtig mid- tot overweging en ingetogenheid". Overtuigd van de noodzakelijkheid en do beteekenis van het gebed verklaart bij: „Wat de heele draagwijdte van het gebed betreft heeft het Protestantisme zich to taal vergist en vooral dc „Evangejischen". „Wat zal ik onder 't gebed doen" vraagt hij zich af, „hoe mijne rondzwe'vende gedachten beheerschen, hoe mijn geest met religieuze gedachten vervullen, hoe indruk ken en gevoelens beteugelen! Wat zal ik doen om God door een akte Geloof rustig en vast te erkennen? Zal ik dit met gewel dige inspanning, die slechts vrees verraadt veel eerder bereiken? Dit heeft volgens James A Beebe het protestantisme nooit geleerd. Och, zoo gaat hij voort, mijn katholieke collega s zijn over al deze dingen door een hoogere macht onderwezen. Bovendien stelt hunne Kerk hulpmiddelen ter beschik king, die wij over het algemeen gering schatten en één van deze middelen is de rozenkrans. De parelen van dezen snoer zijn niet alleen een mondeling gebed, maai zij zijn vaak ook een.krachtig hulpmiddel del voor beschouwing en gebed- Maashaven bij Furness liggende s.s. „Ro kos Vergottis', nadat eergisteren reeds een vrij fellq brand in de lading woedde, welke pas na langdurig blusschen kon wor den gedoofd. Dezen keer werd vuur ontdekt in het voorruim in ladingen katoen en aardno- tengelukkig had het geen ernstig karak ter. Eigen personeel, de „Havendienst II" en gasten van spuit 51 hebben het vuur met zes stralen bestreden, onder leiding van brandmeester Vrijdag en hoofdman van der Tas. Den geheelen nacht is de brandweer aanwezig gebleven. Brandstichting? b Te Winschoten is gisteren Jüelrer J. B., als verdacht van brandstichting in zijn koffiehuis te Muntendam, in voorarrest ge steld. Onregelmatigheden bij een veilingvereeniging. Door de in de vorige ledenvergadering van do Veilingvereeniging Westland, nf- deeling Monster, samongestelde fustcom missie van 5 personen, hebben tot taak de onregelmatigheden in de fustcontrole aan de veiling te onderzoeken, ia vastge steld, dat het tekort ongeveer 4000 gulden bedraagt. De mandenmeester aan deze vei ling is in verband hiermede ontslagen. Het bestuur heeft erkend wegens gebrek aan controle mede schuld te dragen. Voorts is men er algemeen van overtuigd, dat uit do veilingloodsen fust ontvreemd is Fraude bij een onderlinge ziekteverzekering. Te Franeker gingen de. laatste dagen ge ruchten, dat het met de onderlinge ziekte verzekering, waarbij een aantal boeren in den omtrek hun personeel hebben verze kerd, niet in orde was, wat betieft het fi nancieel beheer van den boekhoudor, den heer J. de Boer. Naar verluidt liet de boekhouder de le den meer betalen dan zij verschuldigd wa ren, doch verantwoordde hij de j :isto be dragen, waardoor do. bewuste handelingen bij de controle der boekon niet ontdekt werden. Het juiste bedrag, waarvoor do le den benadeelt zouden zijn is niet bekend daar hiervoor een uitvoerig onderzoek noo- dig zou zijn. Den boekhouder is verzoelit een bedrag van 2000 terug te betalen, waarin hij heeft toegestemd. Peters to Amsterdam een pakket diamant, Inbraak. In het kleedingmagazijn der firma Ohot- tel, in de Prins Hendrikstraat te IJmui- den, is ingebroken. Een 20-tal costuums werd ontvreemd. De dader, een zekere D. uit Haarlem, is gearresteerd en in verze kerde bewaring gesteld. Ook dc gestolen goederen zijn opgespoord. Met 1100 er van door. De 19-jarigo kantoorbediende te Arn hem, die gisteren door zijn patroon werd uitgezonden om quitanties to innen en, na een bedrag van ƒ1100 ontvangen te hebben, spoorloos vordwenen was, blijkt thans eerst met het geld naar Utrecht te zijn gegaan, en daarna te Amsterdam te zijn geweest, waar hij zich van nieuwe kleeren heeft voorzien. Vervolgens heeft hij berouw gekregen en is naar Arnhem teruggekeerd en door do politie gearres teerd. De bedriegclijke bankbreuk te Den Haag. Mr. L. P. D., tegen wien de derde Kamer der Haagsche Rechtbank een bevel tot ge vangenhouding heeft verleend, is van die beschikking bij het Haagsclie Gerechtshof in beroep gekomen. Spiritistisch geknoei. Den 8sten Maart sprak volgens een ver slag in de „Leeuw. Crt." van 9 Maart mevr. AlblasRütel voor de vcrceniging van spi ritisten „Harmonica" te Leeuwarden over geestenfoto's en materialisaties. De spreek ster deplde mede, dat in December 1928 twee dames naast elkander gezeten, zich lieten fotografeeren, terwijl spr. zelve zich op den achtergrond buiten do lens had neergezet. „Behalve de beelden der beide vrouwen vortoonde de foto ook weer in een wolk van ectoplasma gehuld, het hoofd van den man der weduwe W„ ruBtend in haar schoot. Toen het portret den genees heer, die den overleden man had behan deld, werd vertoond, herkende deze duide lijk den „overledene", aldus# het verslag. In het nummer van 12 Maart van ge noemd blad protesteert de heer W. C. C. ten Veldhuijs, arts te Leeuwarden ernstig tegen de bewering, dat hij, die den man be INGEZONDEN MEDEDEELING. Als Uw nandeu ruk- zijn of gosprongon en Uw Lippon ffchmal en pjjnljjkmaar vooral ook i>jj 'brjfnd- on snjjwondon, ontvellingen in allerlei huid verwondingen Kd ver^acjhi en geneest 10182 handeld heeft, den overledene duidelijk zou hebben herkend „Tegenover ieder, met wien ik het geval besprak, ook familiele den door bijzondere omstandigheden circuleerclb do foto in ruimeren kring heb ik uitdrukkelijk elke gelijkenis ont kent. „Nog afschuwelijker is het volgende mis verstand. De geachte spreekster is blijk baar aanwezig goweest bij do opname der foto en verklaart, dat elk bedrog was uit gesloten. Lenigen tijd daarna, ik meen in Januari 1927, is mjj van bij het geval zeer nauw betrokken zijde verzekerd, dat er wel bedrog gepleegd was, wat niet heeft belet, dat vervolgens bedoelde foto in de „vakpers" in triomf is rondgedragen! Wat moet een gewoon monsoh daarvan denken? Is het toeval, dat dio „iemand die het nu niet, meer doet" de bestaande beelden heeft vernietigd, behalve dit ééne?" Deze laatste opmerking slaat op (Te door de spreekster gedane mededeeling, dat iemand te Leeuwarden voorheen „geestes- foto's" heeft gehad, maar er niet meer aan doet en die foto's weggedaan heeft". Onveilig Den Haag. Den Haag wordt den laatstcn tijd weer onveilig gemaakt door inbrekers Dezer dagen gebeurde het in de Acasiastraat dat bij een dame, die 's middags alleen thuis was, doch zjch wat ter ru6te wildo begeven, verschillende malen aan do deur gebeld werd. De dame, die piet gekleed was, liet maar bellen, doch ging ten slotte toch maar eens kijken, en zag tot haar groote verbazing, dat iemand een stuk ijzerdraad door de brievenbus naar bin nen gestoken had, waarmede de deur juist geopend werd. De dader soheen onraad te bespeuren en wist zich tijdig uit de voe ten te maken In de Gouden Regenstraat kwam een meisje 's middags thuis. Daar geen barer huisgenooten thuis zou zijn, had zij den huissleutel ineogekregen. Tot haar niet ge ringe verbazing trof zij een vreemde vrouw in huis, dio haar zei: „Ja, zus, je moeder is niet thuis" en meteen do vlucht wist te nemen. Men jcij dus gewaarschuwd! Den Bosch jn opspraak, Raadsleden bedreigd. De Bossche briefschrijver van het „Dkl. v. N.-Br" vertelt: Een katholiek Bosch' raadslid bezocht deze week de Amsterdamsche beurs. „Je ziet er zoo inenscholijk uit!" werd hem opgemerkt. „We dachten dat er in Den Bosch alleen nog., varkens warenl" Aangenaam. Mr. F. J. van Lanschot, de burgemees ter van Den Bosch, verhaalt van een ano nieme briefkaart, welke hij pas ontving en waarbij hem zoo ongeveer tc kennen werd gegeven, dat hij als katholiek geen knip voor den neus meer waard zou zijn, indien hij niet zou medewerken aan de afschaf fing van het Carnaval. „Voor kennisgeving aangenomen" zou de officieels term luiden. Maar de burgemeester zegt het voor de variatie eens anders: ,,'k heb 't ding ver scheurd en in do kachel verbrand!" Het vrouwelijk raadslid, mevrouw Brouns v. Besouw, die blijkens haar voor stel aan den raad, alleen heil ziet in een radicale oplossing, afschaffing van zoon carnaval, is er erger aan toe! Per post ontving zij een brief, waarin zij met moord of doodslag wordt bdreigd, in dien zij 's avonds op 6traat komt. Zéér aangenaam! Prettig vooruitzicht! Bij do bedreiging en om er kracht bij te zetten was een doodshoq^d geteekoncl naast de woorden: „De dood wacht U!" 't Spookt er dus wel om het carnaval. De griep. Wegens de vele griepgevallen onder de leerlingen en het onderwijzend personeel is de school van de Delftsehe Schoolver- eeniging aan het Koningsplein te Delft vooloopig tot a.s. Maandag gesloten. Onveilig strand. Het strand te Scheveningcp 39! Woens dag, Donderdag en Vrijdag 21, 22 en 23 dezer, telkens van des v.m. 8 u. tot des n.in. 1 uur, onveilig zijn tot den Wassenaar- scheslag wegens het schieten met mi tra 1- leurs. De aandacht van het publiek wordt er op gevestigd, dat het strand eerst dan weer veilig is, wanneer de vlaggen, waar mode de onveiligheid wordt aangeduid, zijn ingehaald. MARKTBERICHTEN. DELFT, 15 Maart, Boter 2.35 per K.G. Aanvoer 4/8 1/16 wegende samen 90 K.G. Handel vlug. Vee. Vette koeien le kwal. 1854.25, kalfkoeien 200400, vaarkoeien f 150— 275, magere varkens 1443, nuchtere kal veren 0 18 biggen 514, paarden 100— 275, rundvleesch per K.G. 1.100.900.7ÏÏ Aanvoer: 240 runderen, 18 paarden, 4 gras- kalveren, 363 Magere kalveren, 37 scha pen of lammeren, 584 varkens, 433 biggc!\ 3 geiten of bokken. STOMPWIJK, Eierenveiling. Aange voerd 9074 eieren. Kippeneieren 5.55— 6.45, eendeneieren 5.80—6.05. BODEGRAVEN, Eiarenveiling. Aan voer 30379 a 5—6.40, 1360 eendeneieren 5.10—5.40. 3-3 De Etalage Revue. De firma Ruygrok en Co. te Haarlem zendt ons een proefnummer van een nieuw maandblad voor Etaleurs en Etalagedece- rateurs dat het officieele orgaan zal worr den van den Nederl. Bond van Etaleurs en Etalage-decorateurs. Het periodiek zal voor de eerste njaal begin April a.s. ver schijnen. Op de vraag, of het blad irf eene behoefte voorziet, antwoorden de uitge. vers, dat er tot op heden geen enkel der gelijk Nederlandsen tijdschrift ter voorlich ting van hen, die in de étalage-branche werkzaam zijn, bestond. Wilde de Neder- landsche étaleur of étalage-décorateur zijn vakkennis verrijken en wenschte hij „bij te blijven", dan was hij gedwongen zich te abonneeren op een der buitenlandsche tijd schriften PP dit gebied. De „Etalage Re vue" ondervangt alle bezwaren, ls een Ne derlandsch tijdschrift, teyeps officieel or gaan van den dqsbet.reffenden Nederland- schen Bond en bedoelt als het ware een re vue te geven der prestaties en gebeurte nissen op het gebied der Nederlandsche Etalage- en Decoratiekunstj waarnaast de buitenlandsche nieuwigheden en vindingen op het vak betrekking hebbende, aller minst veronachtzaamd zullen worden. De illustratie wordt zoo ruim mogelijk opge vat, en het proefnummer bevat dan ook reeds een heele serie foto's van goed ge slaagde etalages op alle mogelijk gebied. Menig étaleur kan er inspiratie in viu- den voor een eigen creatie. Bovendien behandelt een tekst allerlei vraagstukken, waarvan iedere winkelier met vrucht kennis kan nemen. De omslag ziet er smaakvol en aan trekkelijk uit, en bewijs, dat de ontwerper de kunst verstaat de aantrekkelijkheid van den inhoud a. h. w. te étaleeren aan do voorzijde. Het geheele nummer is trouwens typo grafisch uitstekend verzorgd en wanneer de uitgevers er in slagen het periodiek op dezelfde voorname hoogte te houden, als waarop liet proefnummer staat, dan zal Nederland een tijdschrift rijker zijn, dat er wezen mag. ONGELUKKEN. DE ONBEWAAKTE OVERWEGEN, Auto bij Weerdjnge door een trein gegrepen en vernield. De locomotief en dria wagons ontspoord. Gisterenmiddag omstreeks 4 uur heeft trein 5G0 uit Stadskanaal nabij Weerdinge op den onbewaakten overweg een auto aan gereden. De inzittenden, de heeren Mey- nen uit Hoogeveen en Bakker uit Geest brug, kwamen er wonder boven wonder heelhuids af. De auto werd geheel vernield. Doordat de machinist te sterk remde, ont spoorden de locomotief en drie wagons, doch hierbij vonden geen pérsoonlijke on gelukken plaats. Het verkeer ondervopd ruim een uur vertraging. Naar de oorzaak van het ongeval wordt door de justitie 'n onderzoek ingesteld, HET AUTO-ONGELUK TE LEEUWARDEN. Eén doode, drie gewonden. Omtrent het autorpngeluk te Leeuwar den, meldt men ons nader: Het auto-ongeval op den Groninger straatweg even buiten Leeuwarden had gistermorgen te elf uur plaats. Een Che- vrolet-auto, bestuurd door den heer van Bommel uit Groningen, vertegenwoordiger van de firma Burman te Amsterdam, witje een vee-auto van den heer Burujna. uit Rij- perkerk passeeren. Juist op dat momunt paseerde ook een wielrijder. De heer vaq Bommel week voor dezen uit, tengevolge w aarvan zijn auto door een der wielen van den anderen auto werd gegrepen. De Ohe- vrolet-wagen sloeg over den kop en kwam tegen een boom terecht. De heer van Bom mel kwam onder den auto terecht en werd daar levenloos onder vandaan gehaald. In de auto zaten verder de heeren F. H, van AVolde en J. G. Buning, beiden han delsreizigers uit Groningen. Zij werden uit den wagen geslingerd en kregen niet ern stige verwondingen aan het hoofd. De auto werd totaal vernield. De heer Buruma werd eveneens van zijn wagen geslingerd en bleef bewusteloos op den weg liggen. Hij heeft*een hersenschud ding bekomen en kon later worden bijge bracht. Hij is naar het St. Bonifaciushos- pitaal le Leeuwarden overgebracht, terwijl het lijk van den heer Van Bommel en de beide andere gewonden naar het Diaco- nessenziekenhuis te Leeuwarden zijn ver voerd# ,«.t Aan de gevolgen overleden. De twaalfjarige van A., die op den Scho- terweg te Haarlem door een auto werd aangereden en ernstig gewond, is aan de gevolgen overleden. Verdronken. Te Assen i§ de 63-jarige heer R. Djnck- greve in het Noord-Willemshanaal geraakt en verdronken. Lijk opgehaald. Te Enschede is in de spoorgracht van de lijn Enschede—Hengelo het lijk gevon den van den sederf Zondagvond vermisten brievenbestellerW. uit Enschede, VOOR BIJNA 200.000 AAN DIAMANTEN GESTOLEN. Eenigen tijd geleden zond een firma in Znid-Amerika naar den diamanthandelaar ePters te Amsterdam een pakket diamant, hetwelk een waarde vertegenwoordigde van ongeveer 16.000 pond sterling. Dezer dagen kwam het pakket te Amsterdam per stoomschip ,Gelria" van de Kon Holl. Lloyd aan. Toen de geadresseerde het pakje openmaakte bleek, dat de diaman ten verdwenen waren, hetgeen een schade beteekent van ongeveer gOO.OOO, In plaats van de edelsteenen werden kiezelsteenen in het pakje aangetroffen. Aan niets viel te bespeuren, dat het geopend was. Waar dit plaats heeft geha, is nog niet met ze kerheid bekend. De benadeelde heeft aangifte gedaan bij de politie. Noodlottige twist. Zijn vader met een bijl verwond. In perceel Oostenburgervoorstraat 14 te Amsterdam, waar de familie Mulder woon achtig is, was het gisterenavond tegen zes Uur niet pluis. Er was twist ontstaan tuB- schen den vader en diens zoon een jonge^ man van zes en twintig jaar, die elders woonde en nu thuis was gekomen om goed te halen. Het schijnt, dat de vader niet wil de hebben, dat de jongen dit meenam. Daarover ontstond verschil van meening, hetwelk later zou ontaarden in een ernstig misdrijf. Aanvankelijk waren het woorden, waarmede beide personen hun gelijk in dezo zaak trachtten aan te toonep. Daarna vielen er eenige klappen. De vrouw van den bewoner, die bij den twist tegenwoor dig was, trachtte tusschenbeide te komen en trok partij voor den jongen man* Hier op richtte haar echtgenoot ook booze woor den tot haar. De gemoederen waren in het kleine ka mertje zeer verhit. Een tafel werd omver geworpen, de pooten werden er af getrok ken 011 daarmede ging de een den ander te lijf. Vermoedelijk heeft de zoon' toen een bijl, welke in de keuken stond en die gebruikt werd om hout te hakken, gegre pen en daarmede sloeg hij naar den vader. Het Bcherp van de bijl trof den man in het voorhoofd, preeies tusBclien de oogen, ten gevolge waarvan een hoogst ernstige wond ontstond. Op het geschreeuw en op het gegil van de vrouw kwam do politie, die inmiddels ook al door buren gewaarschuwd was, binnen- Zij vond den vader op den grond liggen. De gewonde werd naar het politie bureau Kattenburg gedragen, waar een voorloopig verband werd gelegd. Tijdens de behandeling verloor hij het bewustzijn. Per auto-brancard van den Geneeskundigen Dienst werd hij paar het Bi"*1 en Gasthuis overgebracht, Zijn vrouw heelt hem op dien tocht vergezeld. De zoon is in verze kerde bewaring gesteld. De getroffene is ongeveer 53 jaar oud. Beide personen waren in de haven werk zaam. Het gebeurde veroorzaakte een groo- tea volksoploop, zoowel voor het perceel in de Oostenburgervoorstrat als voor het bu reau Kattenburg. Pe toestand van den gewonde was later op den avond naar omstandigheden rede lijk goed. Branden. Te Enschede is Woensdag de boven verdieping van den kruidenierswinkel van den heer Van Nijburg aan den Goolkaten- weg, geheel uitgebrand. Overige deel van het huis en nevenstaande woning be kwamen veel waterschade. Een en ander was verzekerd. Oorzaak onbekend. Te Zuid-Lutte nabij Oldenzaal is de boernbehuizing op het erf Wegman, eigen dom van den heer W. Spiele te Losser, ge heel afgebrand. Allfeen de levende havo werd gered. De oorzaak is cnbekend. Al les was verzekerd Opnieuw brand in de „Rokos Vergottis". Gisteravond te ongeveer kwart voor tien opnieuw brand uitgebroken in het in de

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 7