Uit de Omgeving. niet te weerspreken. Spr. wijst verder op de tijdstippen, waarop deze passages zijn geplaatst in Indonesia Merdeka. Spr. is er van overtuigd, dat, waar ze geschreven zijn vlak voor en na de opstand in Indiö zo de beurteling hebben gehad om het volk weer op te ruien. Dat. de publicaties ook onder de Indonesiërs zijn verspreid, blijkt wel uit het feit, dat ze ook in het Ma- leisch zijn gedrukt. Deze publicaties uit te leggen anders als revolutionair is zoeken naar de steen dor wijzen. Spr. belicht verder het staatsge vaarlijk optreden van do verdachten aan do hand van verschillende feiten. Van 1008 1913, was de vereenigmg Perhimpoenan In donesia strikt, neutraal, en had een anderen naam, vanaf 19131917 werd ze hoe langer hoe meer politiek getind en van 1919 tot heden ging ze onder bovengenoemde naam hoe langer hoe meer de revolutionaire kant uit. Op 8 hebr. 1925 werd uit dé boezem der vereenigmg een voorstel gedaan om de verecniging weer tot haar oorspronkelijk karakter terug te brengen. Dit voorstel werd verworpen en hoe langer hoe meer ging de verecniging zich bezig houden met de politiek en trad het revolutionair ele ment op den voorgrond. Spr memoreerde daarna een groot aantal uitspraken in re devoeringen, brochures en in corresponden tie, o.a. uit Henr. Roland Holst en Semaoen en de extremisten te Berlijn. Uit dit alles leidt spr. af het overtuigend bow ijs van het ten laste gelegde en wijst er op dat do be schuldigingen van zeer ernstigen aard zijn. Het optreden van*de verdachten moet ge kwalificeerd worden als Staatsgevaarlijk en misdadig en daarom is het noodig dat ze voor geruimen tijd uit do maatschappij worden gebannen. De maximum straf, die geëischt kan worden is 5 jaai gevangenis straf. Spr. zal deze straf echter niet voor stellen. Hij wil rekening houden met ver schillende omstandigheden, ook met het feit, dat verdachten na hun straftijd zullen gedoemd zijn, als zij zich niet beteren om hun veidere levensdagen ver van verwan ten door te brongen en ook met de preven tieve hechtenis. Spr. eischt daarom tegen Mohamed Hot te 3 jaar, Mohamed Amoendjok 2 jaar en G maanden, Raden A. Sastro Amid jojo 2 jaar en Mr. A. Atheingeat 2 jaar. Daarna was het woord aan de eerste dor verdedigers van verdachten Mr. Mobach (de andere raadslieden zijn Mi Moj. Wober en Mr. Duijs), die de verschillende passa ges door den off. van Justitie aangehaald .eveneens besprak en als zijn meening uit sprak, dat daar in niets revolutionairs kan worden ontdekt. De Perhimpoenan Indone sia staat op volkomen behoorlijk principe. KANTONGERECHT TE LEIDEN. Verboden standplaats. Voor den Kantonrechter pl.v.v. mr. Nord Thomson stond gisteren terecht J. J. ui: Rijnsburg die op de groenteveiling op de Boommarkt zijn paard en wagen had laten staan. Na verhoor van een getuige, die verklaarde dat dit op een particulier terrein was geschied en dat verd. gerechtigd was zijn wagen daar te laten staan, word deze vrijgesproken. Ongeoorloofd dempen. Dc gebrs. I. en E. B. te Leiden, had den zich te verantwoorden wegens het werpen van puin in het water. Deze zaak- was uitgesteld tot het hooren van nog eenige /getuigen. Overeenkomstig den eisch van liet O. M. veroordeelde de Kanton- rechter-plv.v, de gebroeders tot 5 boete spbs. 2 dagen hechtenis ieder. Dioren„zorg" W. B. A. L., eveneens te Leiden, zou een paard arbeid hebben laten verrichten dat gewond was. Dr. Sperna Weiland werd gehoord en bevestigde het ten laste geleg de. Verd. werd veroordeeld tot 15 boete subs, 5 dagen. Het O. M. had 5 of 5 da gen geëischt. Na sluitingstijd J. D., winkelier to Leiden, had na sluitingstijd chocolade verkocht. Hij gaf dit toe en werd veroordeeld tot 2 boete of 2 dagen hechtenis. Zondagsrust. M. v. N., te Leiden, zou des Zondags melk hebben doen bezorgen bij den café houder B. alhier. Verd. merkte op dat zfi zoon die des Zondags in dienst van den caféhouder is dc melk namens dien kwam halen. Het M. eischte 4 subs. 2 da gen, doch vêrd. werd wegens gebrek aan bew ijs vrijgesproken. Bier getapt. M. N. v. E., te L e i d e n, had in zijn locaal waarin hij verlof had bier getapt. Hij gaf de overtreding toe. Het O. M. eischte zijn veroordeeling tot 6 of 4 da- geu. Verd. werd veroordeeld fcot 3 of 1 dag. Loterijwet. J. P. M. H., caramelfabrikant te V o o r- burg stond terecht wegens overtr. der Lo terijwet. Verd. had caramels in den handel gebracht waarin briefjes, reohtgevende op prijzen, waren verpakt. Verschillende ge tuigen werden gehoord. Het O. M. wees in zijn requisitoir op een jninisterieele circulaire waarin wordt ver zocht zooveel mogelijk de fabrikanten te vervolgen en niet do dctailverkoopers. Re kening houdende met die circulaire had het O. M. den fabrikant J. P. H. H. wiens ver oordeeling tot 50 boete of 10 dagen hechtenis hij vroeg, vervolgd. De Knnto i- rechter-pl.v.v. wees in deze zaak onmid dellijk vonnis. Spr. wees op de bedoeling van de Loterijwet 1905 die wil dat gestraft zullen worden, zij die de artikelen verkoo- pcn. Het moge waar zijn, aldus spr., wat de minister van Justitie in zijn circulaire betoogt, het is in de eerste plaats aan den rechter de wet uit te leggen. Spr. meent dat de fabrikant de minste invloed op he* kansspel oefent en spreekt verdachte vrij. Bij verstek werden vervolgens nog ver- oordeeld J. v. d G., TJmuiden, zich in een trein bevinden zonder geldig plaatsbewijs, 2 X 5 of 1 dag. W. B., Rijswijk, vee vervoeren op noo- dcloos kwellende wijze, 23 of 25 dagen. J. J. 5., Ocgstgecst, een voor do open bare verlichting bestemde lantaarn blus- schen, 2 of 2 dagen. C. L. v. E., Leiderdorp, op verboden wijze melk verkoopen, 5 of 2 dagen. H. B., met een rijwiel rijden zonder rood achterlicht, 1 of 1 dag. E. v. d. H. Noordwijk, met een auto rij den zonder behoorlijke verlichting, 2 X 1 of 1 dag. C. v. d. D., Zceterwoude, met een rij wiel rijden zonder licht, 3 of 1 dag. D. E. E. D., met oen rijwiel rijden zon der rood achterlicht, 5 of 2 dagen. A. v. d. R., met een rijwiel rijden door een verboden steeg, f 1 of 1 dag. D. W. d. B. N. mot een rijwiel rijden over een voetpad, 1 of 1 clag. II. B., met een rijwiel rijden zonder licht 3 of 1 dag. Waar niet:; anders staat vermeld wonen de veroordeelden te Leiden. Oneerlijke mededinging. De Amstcrdamsche Rechtbank heeft uitspraak gedaan in de zaak van twee dro gisten, vader en zoon, te Bussum, die te recht hadden gestaan wegens oveitreding van art. 337 W. v. S. Verdachten hadden kartonnen doosjes met talkpoeder in den handel gebracht, die niet afkomstig, doch in verpakking nagenoeg gelijk waren aan die van de Vasenol Werke te Leipzig. Do Rechtbank legd hun elk vijf maanden ge vangenisstraf op. De brand in de electrische centrale te Amsterdam. Do Amstcrdamsche Rechtbank heeft den 23-jurigen landbouwer uit Naardcn, die on der de gemeente Hilversum op het boven- grondsch provinciaal electrisch net opzet telijk vijf rijw ie", kettingen had gegooid, waardoor kortsluiting ontstond, die in de Centrale in de hoofdstad brand veroor zaakte, ecu schade van 60.000 beloopende, veroordeeld tot twee maanden voorwaar delijke gevangenisstraf, met een proeftijd van één jaar. Zijn schoonzuster met een bijl bewerkt. De Amstcrdamsche Rechtbank heelt gis- toren uitspraak gedaan in do zaak van een 41-jarigen steenhouwer te Hilversum, dia terecht had gestaan terzake dat hij zijn schoonzuster met een bijl eenige slagen op het hoofd heeft toegebracht. De Rechtbank veroordeelde verd. ter zake mishandeling, zwaar lichamelijk let sel tot gevolg hebbende, tot zes maanden voorwaardelijke gevangenisstraf, met een proeftijd van drie jaar. Het O. M. had drie maanden gevangenis straf geëischt. WASSENAAR. GEMEENTERAAD. Aan de Openbare School wordt een leerkracht toegevoegd. De verlichting op verschillende we gen. Invoering van het tCan-> tonnierste.sel. Het afgraven van duinen bij het Slag. In de Woensdag gehouden vergadering van den Raad dezer gemeente wa.en ai- we'zig do he eren iVtansve.dt, Prins en .Vo gels, de laa'tsie met kennisgeving. Een request van den Alg. Neuerl. Poli tiebond tot afschaffing van het klasse- SiC.sel bij de politie werd naar B. en W. go- zonaen ter behandeling bij een eventueel voorstel tot herzicnig der salarisvororde- ning. Medegedeeld wordt, dat de drie benoem de schoolartsen bericht van aanneming hunner benoeming hebben ingezondon. Aan den heer van Dijk, dia binnenkort de gemeente gaat veria ton, wordt toege staan de functie van schoodarts voor de Kath. scholen te blijven waarnemen. Een schrijven van de fam. Schut, waar in het overlijden van de Wed. G. J. Schut meuegedeeld wordt en dank wordt gebracht voor het door haar genoten ped- sioen, zal met een brief van rouwbeklag worden beantwoord. Van den heer J. Mans velt is een brief ingekomen, waarin hij te kennen geeft om gezonahoiusiedenen a.s raadslid ontslag te nemen. De Yoorz. deelt mede, dat de heer C. van Tol inmiddels als raadslid is be noemd en de benoeming onder inzending van de geloofsbrieven heeft aangenomen. Hij stelt derhalve voor deze brieven tij dens de vergadering te onderzoeken op dat de heer Tol in een volgende vergade ring kan zitting nemen, en m de wethou ders-vacature kan worden voorzien. Al dus wordt besloten. De Yoorz. zegt daarop, dat men den lieer Mansvelt een eerlijk man heengaat, die steeds een vaste richting uitging maar waarvan vooral B. en W. immer veel vriendelijkheid en hartelijkheid hebben on dervonden. Hij hoopt met diens opvolger, wie het ook zal worden, even hartelijk sa men te werken. De heeren Rooyakkers, wethouder, en Wouters, oudste raadslid sluiten zich bij die woorden aan, de beste wenschen voor het herstel van den heer Mansvelt uitend. Thans komt ter tafel een adres van de Oudercommissie voor de openb. school voor U.L.O., waarin wordt gevraagd spoe dig over te gaan tot aanstelling van een derde leerkracht aan die school. De voorz. zegt dat het advies van de Schoolcommis sie nog niet is ingekomen, zoodat het ge- wenscht is thans geen besluit te nemen. Spr. zou echter willen voorsteden, als het advies der Commissie gelijkluidend is, een kweckeling te benoemen. De heer van Leeuwen sprekend, namens de R.-K. Raadsfractie, zegt van oordeel te zijn, dat het onderwijs hier zoo goed mogelijk moet zijn. Dit geldt niet alleen voor de bijzondere manr ook voor de Openbare Scholen. Hem is van bevoegde zijde medegedeeld dat er onder de wacht- MATER DOLOROSA. Eens wiegde zij Hem in haar armen Haar kindje, dat zij bemint, Zij kustte Zijn roode lipjes En ncemdo Hem haar kind. De stal was haar een hemel Vervuld van 't reinste geneugt In haar ziele jubelde De hoogste moedervreugd. Nu rust Hij in Haar armen Gegeeseld en doorwond, Nu kussen Hare lippen Den wit verbleekten mond. Voor 't laatst drukt Zij innig Haar eenigst kind aan 't hart, In haar ziele jammert De diepste moedersmart. Mevr. M. S. A. gelaers nog wel goede krachten zijn te vinnen eu vindt het aaarom beter een vol- ïeuigen leerkiacht met practisctie ervaring aan te ste.len. De Voorz. zegt, dat ook Inj bij bcvoeguen advies heelt ingewonnen. L>eze vinuen het be«.er thans geen defini tieve leerkracht te nemen, omdat men daarvan later misschien spijt zou hebben. Hij verwacht binnen niet te langen tijd verancieririg ten opzichte van de benoe ming van wachtgelders en geeft in over weging niet te veel te letten op fracties en wat üaar achter zit. De heer van Leeu wen begrijpt de laatste uitdrukking niet. De Voorz. Jegt uit, dat die uitdrukking ziet op de consequentie, namelijk dat do Bijz. Scholen daardoor meerdere rechten zul.en verwerven. De heer van Leeuwen is lankbaar voor die uitspraak. Hij wijst er evenwel op, dat hij opkomt voor de rech ten zoowel van het openbaar als het bij zonder onderwijs; hij heeft met zijn voor stel geen bijbedoeling gehad. De heer Boenuer gaat voor een groot deel accoord met hetgeen de heer van Leeuwen heelt gezegd. De heer Drop vraagt, of het advies van het hoofd der school is ingewonnen. De voorz. zegt, dat het gebruik is de Schoolcommissie te hooien. Dc heer Drop wil dan eerst de meening hooren van het hoofd en stelt voor de be slissing een maand uit te stellen. Dit voor stel wordt z.h.s. aangenomen. Besloten wordt eeu strook grond, gele-- gen aan cle Kerkhof laan, gratis als tuin af te staan aan den beer H. Brouwer. Hierna wordt de C'cmmisie belast met het onderzoek der gelooisbrieven, in de gelcgntieid gesteld, deze te onderzoeken. De heer Drop rapporteert, dat de stukken in orde zijn bevonden, waarna tot toela ting van den lieer C, van Tol als raadslid woidt besloten. Gunstig wordt beschikt op een viertal verzcokschiiiten om ontheffing van voor schriften der bouwverordening. Vastgesteld wordt een besluit tot rege ling der pensioengrondslagen van diverse ambtenaren. üp verzoeken yan schoolbesturen om voorschot op de vergoeding bedoeld in art. 101 der L.O.-wet over 1928, wordt gunstig beschikt. Deze bedragen voor de Lagere R.-K. Meisjesschool 3547.80, de lagere R.-K. Jongensschool ƒ2411.60, de school aan den Oud-Wassenaarsehe weg 1222.75, de Chr. School Zijdeweg j 1482191, die aan den Heerenweg ƒ3001.85 do R.-K. U.L.O.-school voor jongens 723.28, die voor Meisjes 354.24 en de Chr. U.L.O.-school 600. Wordt besloten aan den zijstraat van den Meiendelsche weg, den naam te ge ven van Doornweg, aan een straat uitko mende op de van Zuylea van Nyevelt- straat: Havenstraat en aan een straat, uitkomende op de van Heeckerenstraat Poorltkan. Vervolgens komt ter tafel een adres van diveise vereenigingen, om meer af wisseling te brengen in het beplanten van wegen. De voorz. zegt, dat vroeger al veel proeven zijn genomen, waarvan ver schillenden zijn mislukt. B. en W. staan evenwel up het standpunt, dat het beste is dat een deskundige in de toekomst van advies dient. Na eenige discusie wordt conform besloten. Vervolgena is aan de orde een voorstel van B. en W. tot aankoop van een twee den autovuilniswagen. De voorz. zegt, dat het de bedoeling is, een tweeden wagen aan te schaffen en vragen derhalve een ere cl iet van ƒ4000. De heer van Leeuwen heeft vernomen, dat. een auto van elders zal worden be trokken. Hij zegt het te betreuren, dat, waar in de gemeente verschillende auto handelaren zijn gevestigd, deze zijn ge passeerd. De voorz. wijst er op, dat tot dusverre de auto's in de gemeente werden besteld. Op het oogenblik is men het er nog niet over een, welk merk moet wor den aangeschaft. Hij is er niet tegen van de diensten van de handelaren gebruik te maken, maar wil zich niet laten bin den. Hij is er voor in de gemeente te koo- pen, wanneer het geleverde voldoet. Hierna wordt het gevraagde crediet toe gestaan. Alleen de heer Boender stem de tegen. Hierna komt ter tafel een voorBtel van B. en W. om het kantonniersstelsel in te voeren. Het ligt in de bedoeling om daar voor 5 werkkrachten aan te wijzen, welke het salaris van een werkman zullen genie ten. De heer Boender vraagt of hiervoor in de eerste plaats het ontslagen personeol der gasfabriek in aanmerking komt. De voorz. zal dit later modedeelon. De heer Versteeg is van oordeel, dat dit ste'sel groote teleurstelling zal geven, wanneer er geen bekwame menschen ge nomen worden. Het vroegere personeel der gasfabriek acht hij ten esrenmale onge schikt. De voorz. zegt, dat het de bedoe ling is een keuze te doen i-i overleg met de Commissie voor Openbare Werken. Hierna wordt het voorstel goedgekeurd. Goedgevonden wordt een gedeelte van het Raadhuis, thans als woning in ge bruik van een agent van politie, voor den openbaren dienst te bestemmen. Daarna komt een voorstel ter tafel, om aan de R.-K. Sportvereeniging „Blauw Zwart" een gedeelte van het weiland aan den Katwijksche weg gratis in gebruik af te staan als voetbalterrein. De voorz. zegt, dat B. en W. een voorstel tot inrichting van sporterreinen, praematuur achten. Daarom is het gewenscht voorgekomen deze vereeniging tijdelijk aan een terrein te helpen. De heer van Barneveld zou gaarne wil den weten of de sport een levensbehoefte of een luxe is. De voorz. zegt, dat het geen van beiden is, maar meer een eisch des tijds. De heer Boender wijst op de goede zijde van de sportbeoefening. Hierna wordt het voorstel aangenomen. In do verordening op de heffing van le ges worden eenige wijzigngen aangebracht o.a. zal in het vervolg verschuldigd zijn voor een jachtakte 2, voor een vergun ning of verlof ingevolge de Drankwet 5 voor een vergunning cm een kampeer- tent op het strand te plaatsen 3, voor een vergunning om een consumptietent op het strand te plaatsen 10. De heer van Leeuwen vraagt bij deze gelegenheid den voorz., de te nemen maat regelen aan het strand met het oog op de zedelijkheid, nog eens te herzien. Do voorz. zegt zulks toe. Besloten wordt tot wijziging der bcgtoo- ting voor 1927 en 1S28. Hierna- deelt do Voorz. mede, dat de heer Buys de gemeente ten geschenke heeft aangeboden een gipsafgietsel van het beeld, voorstellende Justitia op de graftombe van Wil'em den Zwijger. De voorz. brengt den heer Ruys dank voor dit blijk van burgerzin. Besloten wordt van den hèer S. van den Bergh in eigendom over te nemen een ge deelte van eten Groet Haesebroekscheweg en de Konijnenlaan, ter gezamenlijke grootte van 1 H.A. 10 A. en 81 c.A. vervolgens komen ter tafel verzoekschrif ten tot het bekomen van ontheffing van het verbod tot afgraven van duinen. Een verzoek van de Leidsche Duinwater Mij. om een kanaal ta graven in de dui nen achter Rijksdorp ten behoeve van eten watervang, wordt op voorstel van B. W. ingewilligd. Tegen inwilliging van een verzoek van den heer J. Prins tot het afgraven van duinen aan den Meijendelschen weg zijn bezwaren ingebracht door de Alg. Ver. v. Natuurbescherming en de Vereeniging v. In- en (Jmwoneiu.en der Wassenaarsehe Parken alhier, op gronjt van schending van het natuurschoon. Na eenige discus sie wordt met alg. st. 't afwijzend praead- vies van B. en W. aangenomen. Thans komt weder ter tafel een adres van bewoners van den Rijksstraatweg tus- schen de Van Oudermeulenlaan en hot Viaduct, waarin wordt verzocht dit ge deelte van den weg electrisch te doen verlichten. De voorz. zegt, dat de eigenaren niet tot medewerking kunnen worden ver plicht en dat evenmin van het Rijk iets is te verwachten. B. en W. achten even wol het tijdstip, om tot verlichting van dien weg over te gaan, wel gekomen. Met een verlichting, zooals op andere wegen is aangebracht, kan echter met hot oog op de groote breedte van den weg Diet worden volstaan. Er zullen dus hooge- ro booglampen meet en komen en lampen van grootere sterkte. De aanlegkcsten werden begroot op 7200 en de kosten van jaarlijksch onderhoud op 1000, Go- plaatst zullen dan worden 29 lantaarns. Met algemeene st. wordt hiertoe besloten. Van do rondvraag maakt de heer van Leeuwen gobruik om er op te wijzen, dat hij in de vorige vergadering heeft aange- i drongen op een conferentie van B. en W. met den directeur van Openb. Werken en commandant der Brandweer ten aanzien van het maken van brandputten. Hij is na dozo vergadering tot de overtuiging geko men dat een dergelijke conferentie zeer noodig is, omdat cr groot verschil van meening bestaat tusschen beide functio narissen. Hij acht het tijd, dat aan de on zekerheid een einde komt en geeft in overwoging, omtrent de oplossing van 't vraagstuk advies in te winnen bij de com mandanten dei- brandweer van Den Haag en Delft. Hij doet dit voorstel mede na mens de heeren Boender en Provo Kluit. De heer Drop acht het noodig, dat in deze gemeente gymnastiekonderwijs wordt ingevoerd. Hij wijst er op dat dit meer clan tijd wordt en in een gemeente als Wassenaar niet langer meer kan worden gemist. Hij is van oordeel, dat dit ook heel good mogelijk is door op een centraal punt een lokaal te bouwen. Alle scholen zouden van deze inrichting gobruik kun nen maken. De heer Versteeg wijst op den trouri- geii toestand van het Slag, geschapen door het afgraven van de duinon. Hot ceue monument na het andero verdwijnt en spr. voorziet groot nadeel voor het park Rijksdorp. Verder uit spr. klachten over het zandvervcer, dat met een 20-tal auto's geschiedt en veel hinder veroor zaakt. De voorzitter antwoordt den heer van Leeuwen, dat hij zal trachten zoo spoo- dig mogelijk de brandweerkwestie te re- gelen. Den heer Drop antwoordt hij, dat ook B. en W. van oordeel zijn, dat de tijd van invoering van het gymnastiekonderwijs is gekomen en dat spoedig voorstellen kunnen worden verwacht. Naar aanleiding van de opmerking van den heer Versteeg omtrent het afgraven van duinen, zegt de voorz., clat er nim mer aan gedacht is, dat de heer Kessler tot afgraven van het Slag zou overgaan. De vergunning werd gevraagd voor ter reinen bij de Hertenkamp. Op het oogen blik weet hij geen maatregelen, om de af graving te beletten. Hij stelt voor daar omtrent rechtskundig advies in te winnen. Hiertce wordt besloten. De heer van Leeuwen merkt, nog op, dat behalve dat deze afgraving last veroor zaakt ook geld kost. Het zand kost slechts 0.25 per kub. M-, maar toen de aanne- INCEZONnF.N MFncnF.ELINrEN. mers een prijs vroegen ten einde op dt aanbieding der gemeente tot levering vn zand te kunnen refleöteeren, wercl 1 vraagd, zooclat deze menschen, die hut brood moeten verdienen, zeer werden ge, dupeord. LISSE. Stille Orrgang. Gisteravond vergy derde het Genootschap den Stillen Cm gang onder voorzitterschap van den hce Sprer.gers. In zijn openingswoord deoli spr. mede dat de afd. Lisse in den nacl van 17 op 18 Maart ter beevaart gaat. D jaar is voor een extra-trein gezorgd, welk bedevaartgangers mede zal nemen va Lise Hillegom en Vogelenzang. Hierui blijkt dus, dat de Lissers niet meer naa een plaatsje in den trein behoeven te zoe ken, daar deze ledig in Lisse aankomt. Het jaarverslag werd voorgelezen zonder eenige op- of aanmerking goedgi keurd. Uit het jaarverslag van den pei ningm. b'eek, dat bij een ontvangst 169.26 en een uitgave van 123.73 cel kassaldo viel te boeken van 45.53. Hierna sprak de Pestoor nog een op®§ wekkend woord voor de Bedevaart. Di Pastoor zegt nog toe, dat de collecte het vaandel wederom in het Lof, vooraf, gaande aan de bedevaart, zal geschieden, Tever.s zal er op den 2en Paaschdag een collecte gehouden worden onder alle H, Missen. Bij do bestuursverkiezing waren geen canaidatcnlijsten binnengekomen, zoodat het bestuur bij enkele candidaat stelling is herkozen. Hierna werd in dei breede de re's besproken en als volgt sa mengeste'd: De omgang zal beginnen mei een kort Lof en toespraak te 111/2 uur in de St. Agatha-kerlr, en daarna naar het station. De extra-trein vertrekt van Lisse om 12.40 uur, en is te 1,26 uur in Ain« sterdam. Te half 4 is de H Mis in de St» Catharinakerlc en te half zes moet de kerk ontruimd zijn. Ontnuchtering is aange- vraagd in het Centraal Station. De trein vertrekt naar Lisse ora 7.13 uur en is 7.5( uur te Lisse. Medegedeeld werd, dat cle |j data voor kaartjes afhalen zijn bepaald j§ als volgt: op Zaterdag 10, "Woensdag 14 ci Donderdag 15 Maart des avonds tv.sschoi half acht en half negen in het Bondage bouw. De prijs is bepaald op f 1.29 Hierna zette het bestuurslid, de heoi Chr. v. d. Eist het deel van den Stilloi Omgang uileen, waarbij hij vooral dee< o j uitkomen clat loopen tot Amsterdam be slist een beletsel is voor den bedevaart* ganger. Spr. is er zelf getuige van geweest Ki Gekomen aan de rondvraag, wilde d» K heer do Koning do ouders waarschuwen^11 geen kinderen beneden do 15 jaren mede d te geven met deze bedevaart. Hierna slui- It ting. p STOMPWIJK. b Inenting. B. en W. dezer gemeente ma-y. ken bekend, dat op Woensdag 14 Maart, Za terdag 17 Maart en Woensdag 21 Maart a s. telkens des nam. te 2 uur, de gelegenheid zal zijn opengesteld tot kostelooze inentii of herinenting van hen, die zich daartoi resp. in het R. K. Verenigingsgebouw (voormalige O. L. School) aan den Veen weg, dc R. K. Jongensschool alhier en de voormalige O. L. School to Leidschen dam aanmelden. INGEZONDEN MEDFDEELINGEN. ZOETERMEER-ZEGWAART. De waterleiding. Het leggen de hoofdhuizen ten behoeve der waterleidini in deze gemeenten komt deze week ge reed. Daarna zal een aanvang worden ge maakt met het maken der clienstleidingei tot aan de woningen. Door verschillend* bewoners is nu al reeds opdracht gegevei de huisinstallaties in orde te brengen. Vei wacht wordt dat in Augustus a.s. leiding water zal kunnen worden gedronken; Ontploffing. Woensdagmiddag 1 uui had in de machinekamer van den molenaal H., aan den Molenweg, een ontploffioj plaats. Een stuk dero machine vloog dooi het dak, waarvan een 40-tal pannen afvlo gen. Doordat vanwege het middaguur op dl plaats geen personeel aanwezig was, had den geen persoonlijke ongelukken plaals. Dc Groene Kruis-bazar. Door de alhie gevestigde timmerlieden is toegezegd b# langeloos de te houden bazar van de afdee ling Groene Kruis in te richten. Door he actieve dames-comité wordt hard gewerkt Wie aan hot slagen van den bazar wensch mede te werken, gelieve zich to wenden to de dames Verhoef f en St. Bos, die zie gaarne belasten met het in ontvangst n( men van giften, en doen halen van gava ZEGWAART. Geboren: Margaretha Maria d. vs M. Reinders en A. Baars Anna Mar) Theresia d. van P. Adcgeest en M. Opdam Levenl. kind van het mann. g slacht van P. M. v. d. Sman en M. Havu naar Idem van het vrouw, geslacht vil A. Droogh en J. C. M. Ham.

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 6