Reclame Prijzen: Letteren en Kunst Üit de Omgeving. UIT DE PERS. KERKNIEUWS. INGEZONDEN MEDEDEELING. Vraagt Uwen bakker. Zelfs de meestiobere maaltijd wordt gewaardeerd, ajs „ROGGEBROOD^ VAN TEN .IfDEVE" aanwezig JAN TOOROP f Koninklijk rouwbeklag. H. M. de Koningin heeft in een schrij ven aan mevr. Toorop haar bijzonder leed- wezn doen betuigen bij het overlijden van den heer Toorop, „in wien het vaderland een groot kunstenaar verliest". Ook H. M. de Koningin-Moeder heeft een schrijven van rouwbeklag aan de we duwe Toorop doen toekomen, waarin H. M. doet weten, dat de droeve tijding van het groote verlies haar heeft getroffen, troffen. De Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, mr. Waszink, schreef o.m. het volgende in zijn tot de weduwe ge- richten brief van deelnoming: iemand (is) van ons heengegaan, wiens plaats door geen ander is te vervullen. Volk en Re geering van Nederland vereenigen zich in droefheid over het verlies van een der meest uitnemende onzer kunstenaars". Eere-tentoonstelling in Pulchri. In April zal een eere-tentoonstelling V-orden gehouden van werken van den overleden schilder Jan Toorop. Op uit drukkelijk verlangen van den overledene en van zijn weduwe zal deze tentoonstel ling worden gehouden in de zalen van Pulchri Studio, van welk genootschap Jan Toorop eerelid was. KATWIJK AAN DEN RIJN. DE OPENING DER NIEUWE BRUG. Zooals gemeld had Maandagmiddag te 4 uur de officeele opening der nieuwe brug bij de Roskam plaats. Met koortsachtigen ijver was er de laatste dagen aan gewerkt, opdat zulks op den aangegeven tijd zou kunnen plaats hebben. Voor deze plechtigheid waren door Bur gemeester en Wethouders uitgenoodigd: Mevr. Schokking-Met cl erka mp, echtgenoo- te van den Burgemeester, de secretaris der gemeente de heer Kobus, do wnd. gemeen te-secretaris de heer Boekhoven, de oud raadsleden die het besluit tot den bouw der brug mede hadden helpen nemen n.l. de heeren W. v. Beelen Cz., W. v. Bcelen Wz„ J. v. d. Perk, L. v. d. Zwan, J. Hou- waard, G. v. Duyn Gz., de tegenwoordige raadsleden, de heer Ir. P. H. V. Bongaerts uit Den Haag, die de plannen voor de ge meente ontworpen had, de heer Th. Z. L. Zitman te Leiden, aannemer van den on derbouw, de directie van „Werkspoor" te Amsterdam, de hoofdingenieur der Prov. Waterstaat, de heer Veth, de heer J. Kuyt, hoofdopzichter der gemeente, de heer W. Verloop opzichter en andere gemeente ambtenaren, de heer J. v. d. Perk, voor zitter tuinb. Ver. Katwijk cn Omstr., de heer P. Meerburg, voorzitter der Reederij- ver. „Vuurbaak", vertegenwoordigers der Kon. Ned. Automobielclub, het hoofdbe stuur der Schippersver. „Schuttevaer" te Amsterdam. De oud-burgemeester, de heer J. H. de Waal-Malefijt, onder wiens bewind het be sluit tot den bouw was genomen, kon we gens ongesteldheid niet aanwezig zijn. Te kwart voor vier werd door den heer Lagemaat het lint in de Katwijksche kleu ren, wit-blauw, voor de brug gespannen, waarna alle officieele personen, na een korte samenkomst in „de Roskam" zich bij den ingang der brug plaatsten. Daar nam allereerst het woord Ir. Bongaerts die in zijn speech het een hooge gunst noemde van de gemeente opdracht te hebben ge kregen tot het ontwerpen van deze brug. Spr. wees op de aangename samenwerking die er in alle opzichten altijd bij den bouw van de brug, een brug die aan de moderne eisehen van het verkeer voldoet, had he art a an. Hierna nam de Burgemeester, Mr. Dr. I. Schokking, het woord, die zeide gaarne deze brug voor de gemeente te willen overnemen. Dat een nieuwe brug een oude vervangen moet is niets nieuws. In de ge schiedenis van Katwijk lezen we uit de l*7de eeuw dat een nieuwe verbinding van Katwijk met de overzijde van de Rijn z.g. .jHct Sandt", tot stand kwam door Prinses de Ligne, welke brug later weer vervan gen werd onder Maria van Rijgersbergen, wier praalgraf nog in de Herv. Kerk aan wezig is, door een vasten, steenen, brug. Toen in 1S76 het P. H*Kanaal werd ge graven bleek tevens een beweegbaren brug noodzakelijk, wilde dit kanaal nut hebben. Toen dus, in 1S76, is de brug ge bouwd welke nu 00 jaar bestaat en thans niet moer kan voldoen aan de eischen van het tegenwoordig verkeer. Spr. beëindigde rijn toesp aak met dank te brengen aan Ged. Staten en aan de genoodigden. Hierna werd door Mevr. Schokking-Me- telerkamp, echtgenoote van den Burge meester de plechtigheid van het lint door knippen verricht, de brug werd neergela ten en was officieel geopend. De gevoeli ge plaat zorgde voor vereeuwiging van deze gebeurtenis. De - officieele personen gingen dan met B. en W. over de nieuwe brug om na bezichtiging terug te keeren over de oude brug die hierna ook als offi cieel gesloten beschouwd werd. Do brug werd opgehaaldHet verkeer had plaats over de nieuwe brug. Samengekomen in een der zalen van ho tel „de Roskam" zeide Burgemeester Schokking nog een enkel woord te willen spreken mede omdat bleek dat men alge meen meeleefde met hetgeen was tot stand gekomen. Een woord van dank meend3 de Burgemeester nog te moeter spreken aa Ir. Veth van den Prov. Wa terstaat die zulk een groot aandeel had gehad in de voorboreidende werkzaam heden. De heer P. Meerburg, voorzitter der Reever ij ver. „Vuurbaak" bracht in herin nering welk een groot aandeel oud-Burge meester de Waal-Malefijt in deze plannen heeft gehad. Nu is het ook mogelijk dat groote schepen de gemeente kunnen bin nenkomen, of passeeren. Het vervoer toch naar en van onze gemeente moet hoofdza kelijk te water plaats hebben, omdat nog steeds een groot-spoorwegverbinding ont breekt, een gemis dat de plaatselijke be drijven groot ongerief en nadeel berok kent. Tijdens het haringseizoen b.v. werden alleen door de Reederij en Haringhandcl van Katwijk aan Zee 135000 ton haring te water vervoerd, een waarde vertegenwoor digende van 2 3/4 millioen gulden en waar van pl.m. 75 pet. voor export was bestemd. Een voldoend bewijs hoe noodzakelijk het is, om in den eersten plaats den treurigen toestand dien men aan den spoorwegbrug „de Vink" aantreft, op te heffen en de re geering er toe zal moeten brengen over to gaan tot verhooging der brug opdat de vaartuigen er onder door zullen kunnen paseeren, inplaats van nu, dikwijls den ge- heelen dag doelloos te moeten wachten om eerst 's nachts te worden doorgelaten. Door den bestaanden toestand wordt Kat wijk geïsoleerd en in de vitale belangen harer bedrijven ten zeerste bedreigd. Doch naast een goede spoorweg en waterverbin ding is echter niet minder noodig een vis- schers of „buitenhaven". Laat Rijk en Pro vincie dan ook ten spoedigste helpen, zei spr., zooals zij dat op andere plaatsen doen, opdat voorkome worde, dat het al oude visschersbedrijf, waar zoovele perso nen een bestaan in vinden, voor Katwijk verloren zou gaan. Vervolgens sprak de heer L. Hortensius te Bodegraven, vice-voorzitter van de Schippersv. „Schuttevaer". Spr. bracht na mens deze vereeniging dank voor de uit voering en wensclito de gemeente geluk met de nieuwe brug. Vooral voor de flin ke doorvaart meende spr. de scheepvaart te mogen feliciteeren. Hierna werd de wijn rondgediend en was de plechtigheid afgeloopen. In de omgeving van de nieuwe brug hadden vele inwoners voor deze gelegen heid de driekleur uitgestoken. Ook van de officieele gebouwen wapperde de vlag. Een buitengewone drukte heerschte voor, tij dens en na de feestelijkheid. RIJNSBURG. Bloemenhandel. Gelukkig schijnt er, na eenigen tijd dat het werkelijk slecht ging voor den kweekers en veel geld ver loren werd, weer eenige opleving te ko men. De vraag voor buitenland, voorname lijk Duitschland, is beter en de prijzen zijn hierdoor dadelijk gaan oplcopen. Te hopen is dat zulks nog even aanhoudt want de kweekers maken een bezorgden tijd mee. Thans wordt betaald per 100. Witte Valk f3.703.80, Coul. de Cardinal f5.90—6.10, Theeroos f3.10—3.20, Vuurbaak f 6.306.50, Prins van Oostenrijk f 2.80 3.3,0 Rose Gris de lin f 2.102.40, La Reine f2.803.20, Cramoisie Brillant f 2.202.40, Murillo f 44.80, Narcissen f 2.504.20, Poeticus Ornatus f 1.301.50, Darwin William Copland f 4.204.40, San ders f 3.40—3.60, King Harold f 3—3.40, Bartigon f 3.403.60. William Pit f 2.70 —3.—. TER AAR. Stille Omgang. Onder voorzitter schap van den heer J. A. Koeleman, werd Maandagvond de jaarvergadering gehou den van het Genootschap „De Stille Om gang" in het café van den lieer G. D. Ver hoef. De voorz. sprak zijn tevredenheid uit over de flinke opkomst. Door den secr., den heer H. A. Volgering, werd het jaar verslag gelezen. Door den penningm., den heer C. W. v. d. Hoorn, werd rekening en verantwoording gedaan, aan inkomsten 124.50, uitgaven —ƒ118.50, batig saldo ƒ6.10. Voor de reis van de bedevaart is het bestuur tot een accoord gekomen met de stoombootmij. „De Volharding" tegen 1.25 per persoon. Voor het vertek zal een plechtig Lof in de parochiekerk wor den gehouden. De boot zal vanaf Papen veer vertrekken. Op de terugreis kan, op verzoek, bij verschillende aanlegplaatsen worden afgestapt. Door den oud-kapelaan onzer parochie, den weleerw. heer van Houten, zullen de godsdienstoefeningen worden gehouden, waarbij onze zangers hun medewerking verleenen. Op de ver gadering werden aan 61 deelnemers plaats bewijzen afgegeven. Bij de rondvraag werd nog-door den heer H. Kiekens dank ge bracht aan den directeur, den Pastoor, voor de verleende steun cn aan het be stuur voor de vele werkzaamheden. De voorz. denkt den spreker voor zijn bemoedigende woorden en verwacht dat deze week nog velen zullen aansluiten. Hierna sluiting. Gelegenheid tot verkrijgen van kaarten bestaat bij den secr., den heer Volgering. VOORHOUT. De nieuwe politieverordening. Op 11 Maart aanstaande zal voer deze gemeente de nieuwe politieverordening in werking treden. Het kan goed zijn op de voornaamste nieuwe voorschriften, welke op dien dag van kracht worden, de aandacht te vesti gen. 1. Het is verboden waarschuwingsborden of straatnaamborden e.d. weg te nemen, te vernielen of te beschadigen. 2. Scherpere bepalingen zijn vastgesteld inzake het doen van aangifte voor de be volking, ingeval van verhuizing binnen of naar een andere gemeente. 3. Het vervoeren van vuilnis naar de gemeentelijke vuilnisbelt mag slechts ge schieden door de gemeente-werklieden. 4. Het vervoer van zand, mest enz. over de openbare wegen moet voortaan zoodanig geschieden, dat van de voertuigen niets op do wegen !valt. 5. Haardat U of huisvuil mag op of a-an de wegen niet anders, worden uitgzet dan in behoorlijk onderhoudon bakken, potten, vaten of emmers. Deze voorwerpen moe ten, zoodra zij geledigd zijn, van de wegen verwijderd worden. 6. Binnen de bebouwde kom der ge meente mogen geen mestvaalten of andere vaste verzamelingen van stankverwekken- de stoffen worden aangelegd. Buiten de bebouwde kom moeten mestvaalten ten minste 10 meter van huizen en pompen en minstens 1 meter van den weg af gelegen zijn. 7. Verboden is het q*n binnen de kom of in de aaneengebouwde gedeelten der ge meente, varkens, schapen enz. te houden of varkenshokken e.d. te hebben of op te ricïi- ten. Burgemeester en Wethouders kunnen echter voor een en ander vergunning ge ven. 8. Het ledigen van beerputten binnen de bebouwde kom zal gedurende de maanden April tot en met October slechts van des avonds 9 tot des morgens f uren en ge durende de overige maanden des jaars van des avonds 6 tot 's morgens S uren mogen geschieden. 9. Stankverwekkende mest, vischafval e.d. moet binnen 24 uren worden onderge spit. In bijzondere gevallen kan het Ge meentebestuur een langere termijn toe staan. 10. Het gezinshoofd is verplicht om kin deren van een gezin, waarin zich besmet- lelijke oogziekte, kinkhoest, mazelen, hoofdzeer of andere besmettelijke huidziekte of open tuberculose geopenbaard heeft, van de scholen verwijderd te houden Idem als de kinderen onrein zijn. 11. Aan personen, die niet tot een be grafenisstoet behooren, is het voortaan verboden om een begraafplaats te betre den, wanneer de politie in het belang der openbare orde, den toegang weigert. 12. Zonder vergunning van het Gemeen tebestuur mogen op of langs de openbare wegen geen koopwaren op kramen enz. uitgestald worden. 13. Op de openbare wegen mag niet met geld worden gespeeld. 14. Ook het uitjouwen of naschreeuwen van personen en het klimmen of hangen aan rijtuigen is strafbaar gesteld. 15. Ook het kleeden kloppen wordt ge regeld. Zoo is het verboden om kleeden tegen op straat staande boomen, palen of hekken uit te kloppen en is het in het ge heel verboden kleeden te kloppen op of langs de straat tusschen 's morgens 9 uur en 's avonds 8 uur. 16. Voor het venten is voortaan een ver gunning noodig van het Gemeentebestuur. 17. Wat de honden betreft is het verbo den: a. dat gedurende de maanden Maart tot en met Juli, honden zich zonder onmid dellijk toezicht van den eigenaar of hou der, op de openbare wegen of straten be vinden; b. dat honden zich bevinden op gronden van een ander, of in grasperken of andere beplantingen der gemeente; c. honden te houden, die door blaffen enz. hinder opleveren voor in de nabijheid wonende personen. 18. Voorts kan het Gemeentebestuur voorschrijven dat honden, die gevaar op leveren of schade toebrengen, worden vast gelegd of vastgehouden. 19. Honden, die niet los mogen loopen kunnen door de politie worden opgevan gen of gedood. 20. Langs de wegen mogen geen doornen heggen worden geplant of vernieuwd. Op voor het publiek verkeer gevaarlijke pun ten mogen heggen en houtwallen niet hoo- ger zijn dan 1.20 meter, te rekenen van den kant van den weg. 21. De maximum snelheid voor aixto's en rijwielen is binnen de bebouwde kom 30 K.M. per uur. Onder bebouwde kom val len de Hoofdstraat, beginnende bij de Na- gelbrug tot aan den overweg van de Ned. Spoorwegen en de Jac. v. Beierenweg, vanaf den Spoorovergang tot aan het per ceel Jac. v. Beierenweg No. 21 (huis van Dr. Bots). 22. Rijwielen of auto s mogen niet on beheerd op of aan den weg blijven staan, tenzij zij tot onmiddellijk gebruik onge schikt zijn gemaakt. 23. Wat betreft de verplichte winkelslui ting geldt het volgende: In het algemeen moeten winkels, wan~~nder ook vallen bar bierswinkels en kapperssalons, 's avonds om 8 uur tot 's morgens 7 uur gesloten zijn. Van die sluiting zijn enkele zaken uit gezonderd, als bijv. apotheken, café's en inrichtingen, die bestemd zijn om de al daar verkochte eet- en drinkwaren ter plaatse te gebruiken (bijv. lunchrooms, melksalons e.d.) Voor de kapsalons en barbierswinkels g- jlden eenigszins mildere bepalingen, deze r :ogen gedurende de maanden Mei tot en n et September op Woensdag tot 9 uur en op de andere dagen tot half 9 's avonds geopend blijven. Op feestdagen mogen de v inkels open zijn tot 11 uur 's avonds. Die i agen zijn: a. de Zaterdag en de Vrijdag, als de olgende dag een algemeene erkende Chris telijke feestdag is b. de dag, voorafgaande aan den He melvaartsdag; c. de dagen van 29 November tot en met 6 December; en van 17 tot en met 24 De- ember d. de dagen, aan te wijzen door den Raad waarop in de geméente feest wordt gehou den. Het op het sluitingsuur in de zaak aan wezige publiek mag nog gedurende een half uur na de sluiting geholpen worden. Medische instrrtóienten, verplegingsar- t ikelen en alle waren, waaraan een zieke behoefte kaai hebben, mogen na de slui tingsuren in alle winkels worden verkocht en afgeleverd. Voorts kan het Gemeentebestuur voor bepaalde dagen ontheffing van de sluitings verplichting geven. 24. Café's. Het sluitingsuur voor café's wordt voortaan 10 uur 's avonds, ook ge durende de maanden, dat de zomertijd geldt. 25. Geheel nieuwe bepalingen zijn vast gesteld wat betreft de organisatie van de brandweer. 26. Op alle overtredingen van de veror dening is een straf gesteld van 6 dagen hechtenis of 25.geldboete. 27. Bij het inwerkingtreden der nieuwe verordening komt de oude politieverorde ning te vervallen. INGEZONDEN MEDEDEELING. 3 Foto Kaarten vanaf f 1.- 3 Cabinet Foto's 3.- 3 Saion Foto's 4.- T-'t.nr- CULTUUR. De politie te Utrecht heeft tien personen verbaliseerd het ruïneeren van een park. der de geverbaliseerde^ bei zich een advocaat uit Utrecl (Courantenberil Bij een dikke boom stond Nee, het is niet raar Een agent te.-... wachten; Heusch, hij wachtte maar. 1 't Park had daar zijn aandacht En wat men daar deed; Hij keek toe of men ook In de boomen sneed. Of de straatjeugd soms weer 't Werd zoo vaak gedaan Boom en kloemenschoonkeid Zou vernielen gaan. Nog geen vijf minuten. Had hij daar gestaan, Of daar kwam vandaaltj'e Nummer één al aan. Nog een en toen nog een, 't Werd een groot schandaal, 'n Stuk of twa°lf vandalen Kregen een verbaal. 't Ong'lukscijfer dertien Kwam ook aan de beurt, Toen werd door d'agent een Advocaat bekeurd. Dat zulk vandalisme Steeds nog maar geschiedt, Wat daarvan te zeggen D&t begrijp ik niet. Niet alleen voor rijken Is natuur genot, Iederéén geniet daar En dat moet kapot. Dat zóó iets de straatjeugd Onnadenkend doet, Dat is te begrijpen, Al is 't ook niet goed. Maar een man van standing, Wetenschap, cultuur, Een vernieler van de Weelde der natuur? Dat 's degeneratie, Vlegelachtig min, Vul hier 't leelijkst woordje, Dat u kent, maar in. MINISTER LAMB00Y. „Een zelfstandig en onafhankelijk ma Aan een „Parlements-film" van heer D. Hans in D e V r ij h e i d is het gende ontleend: Lambooy dan. Een kerel. Een figuur, verdediging van het fusie-voorstel was knap stuk werk. Echter: wat het aantrekkelijke- in-Anzerv hew-i man is is dit, dat hij zich een eigen p tie, een eigen standpunt durft kiezen, hij zijn eigen weg durft gaan, onafhanki zijn oordeel velt. Zoo is hij een even st< als frissche verschijning en het gunstig deel, door Colijn over hem uitgesproker in het debat medegedeeld, zegt dan reeds genoeg. Een duizeling-wekkende promotie h deze militair gemaakt: van majoor tot nister. Stel u voor! Majoor. Minister. Daar tusschen in gen eindeloosheden van gouden kra gouden strepen en zilveren sterren. Maj Overste, Kolonel, Generaal-Majoor, Li nanfc-generaal. Dat alles sloeg Lamb over. Hij stapte bij wijze van sprekei uit den kattenbak op den bok en nam teugels. Daarbij kwam nog iets aan Toen hij nog in den kattebak zat, had eens gevraagd of hij uit aardigheid oogenblikje op den bok mocht zitten, ei teugels vasthouden. Eventjes maar. Maa koetsier-van Dijk weigerde dit. Om het cies te zeggen: toen de majoor T^rnbooy lezing wilde houden over het command de vesting Holland, word hp-" dit onder ministerschap van den heer Van Dijk boden. De palfrenier eventjes op den en de teugels vast-houden? Stoute jon moeten er ongelukken gebeuren? Een paar weken later viel de koetsier van den bok af. En wie werd er toen de teugels geroepen? De palfrenier uit kattebak. Ziedaar de politiek-parlementaire ron „Van majoor tot minister-" Een roman twee deelen. Want Lambooy zelf is ook eventjes van den bok af geweest. Maar is er weer op geroepen. Nu zit hij er. En hoe! Hij laat de zw knallen. Tij durft te rijden en hij toont prachtig talent om de hindernissen tej men. Hij kent het terrein als wei-iigen. marine-officier zei mij onlangs letterl „Lambooy is de eerste minister in lan tijd, die iets van de marine maakt". El vice-admiraalGooszens inviteerde hem ieder geval aan Marine te blijven. Oi behoeft het niet pRüd met hem eens te om te erkennen, dat wij hier een knap windsman en een knap officier hebben, kerel uit één stuk, die alle Naudier Gate's en Bijleveld'e in z'n vestjes steekt, iemand die regent durft en kan i Want dit was misschien het beste woord zijn laatste rede: een militair minister u niet bovenal een technicus, maar moet venal regent zijn. Precies. En dat is Lambooy. Een zelfstandil onafhankelijk man, die zich door advii nota's, groeps-belangen, camarilla's niet sturen in cn richt'- hij zelf" gaan. En dit is vooral voor een militaii nister ontzaglijk veel waard. Hij zit op den bok. en de zweep knalt staat op de brug, en de golven schuimei spatten over z'n schip. Laat hem maar g Hij weet wel waarheen hij koerst. Ik mij geloof, dat wij in vele iaren niet zulk knap leider aan het hoofd van. de mil)1 departementen hebben gehad. WASSENAAR. Wethoudersvacature. De heer J. Mans veld, wethouder dezer gemeente, heeft als raadslid zijn ontslag ingediend en zal wor den opgevolgd door den heer O. van Tol. De heer Mansveld had sedert 1911 als raadslid zitting en werd in 1919 tot wet houder gekozen. Hij behoorde tot de A.-R. partij. Gezondheidsredenen noopten Jiem tot aftreden. Hanze. In het Patronaatsgebouw ver gaderde de Hanze. De voorzitter deelt me de, dat van de Wassenaarsche Midden- standsvereeniging een verzoek is ingeko men, om propaganda te voeren tegen de voorgestelde wijziging van de Drankwet. Bij het verzoek zijn een tweetal propaganda geschriften geveegd, welke naar het oordeel van den voorzitter voor het beoogde doel absoluut ongeschikt zijn. Hij meent, dab deze meer geëigend zijn als propagandamid del voor de producenten van alcoholische dranken en ontraadt de vergadering derhal ve op het verzoek in dezen vorm in te gaan. Van het Wit-Gele Kruis is een dankbe tuiging ingekomen voor de door de Hanze gevoerde propaganda. Spreker geeft de ver gadering in overweging om deze nuttige instelling een subsidie van 10 per jaar toe toe kennen, waartoe wordt besloten. Mede wordt op voorstel van den Voorz. besloten bij den uitgang van de zaal een busje te plaatsen, om te collecteeren voor het Wit- Gele Kruis. De opbrengst zal dan speciaal moeten worden aangewend ter bestrijding van de tuberculose. Hierna vraagt de voorz. de meening van do vergadering omtrent het houden van een groote propaganda-vergadering na den Vastentijd, waarop een of meer sprekers het woord zullen voeren over een onderwerp van algemeen belang. De lieer Nijenhuis zou liever een actie voor het Schaepmanfonds willen inzetten. De voorz. zegt, dat dit meer het werk is van de kiesvereeniging. De gevraagde machtiging tot het organi- seeren van een propaganda-avond wordt daarop -erleend. De voorz. zegt, dat nu ter stond met het Nationaal Hanzebureau in overleg zal worden getreden omtrent spre kers en het kiezen van een onderwerp. Op verlangen van den voorz. stellen een twee tel leden uit het Kerkehout, en een tweetal leden uit het Dorp zich beschik baar, om leden te winnen en tot vergade ring-bezoek aan te sporen. Vervolgens komt in bespreking een cir culaire van bet Nationaal Hanzebureau be treffende de door haar voor de Hanze-leden geschapen mogelijkheid, om op zeer voor- cleehge voorwaarden een brandverzekering te sluiten. Als agent stelt zich beschikbaar de heer C. Th. van den IJssel. Van de rondvraag maakt de geestelijke adviseur gebruik om de Hanzeleden dank te brengen voor het bijwonen van den feest avond der St. Jozefsgezellen en voor den steun aan het Vaandelfonds, waardoor die met 75 vooruitging en werd gebracht op 90.—. Benoemingen. Z. D. H. de Aartsbisschop van Utrecht heeft benoemd tot Pastoor te Oldemarkt den Weleerw. heer S. J. Horstink. Pastoor B. H. Huser. t De Zecreerw. heer B. H. Huser, pastoor te Xijkerk, is gisteren te Nijmegen plot seling aan een hartverlamming overleden. Berend Hendrik Huser werd 9 Novem ber 1862 te Dalen geboren en op 15 Aug 16S7 priester gewijd. Z.Eerw. werd achter eenvolgens benoemd tot assistent te Lie- derholthuis op 31 December 1888, tot ka pelaan te "Schalkwijk op 6 Mei 1892, tot kapelaan te Utrecht (O. L. Vr.) op 21 De cember 1894,' tot pastoor te Losser op 19 Augustus 1904 en tot pastoor te Lobith op 13 October 1911. Van 23 Februari 1917 af was Z.Eerw. pastoor te Nijkerk.

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 6