Buitenl. Berichten. SPORT. )cn, doch toen dit niet mogelijk bleek ien zij de kast als een sardineblik open eden. Langs een deur aan de achter hebben zij het gebouw weer kunnen ten. •n bewoner uit de straat zag des mor- dat deze achterdeur openstond en •schuwde de politie. Brutale autodiefstal. koopman J. P., wonende Noordblaak otterdam, had Zondag een Ford-auto urd van een garagehouder, uit de Wijn- it. Hij stalde het ding 's avonds voor Grand Theatre. Twee mannen, netjes icd, de een groot, de andere klein, een even later uit deze bicscoop, ga den portier een gulden, en reden in auto weg, alsof hij hun eigendom was. uto is dof zwart gelakt, Sedan-model nnierd H. 54303, motornummer 887.3C0, rouserie is rechts achter ingedeukt, de rkap eveneens, de beklecding is van iruin moquette, de radiatorknop heeft sstingen. De wagen is voorzien van •eservewiel. De portier kan als eenig llement van de dieven opgeven, dat •n bruine slappe hced droegen. een belangrijke verduistering. ,ar wij vernemen, heeft de politie to ;erdam in verband met een belang- verduistering, gepaard gaande met hheid in geschrifte, twee personen :esteerd. Het verduisterde moet een igrijk bedrag vertegenwoordigen. Na- bijzonderheden ontbreken, dernacht omstreeks half één heeft er vechtpartij plaats gehad in het café L. aan do Faber van Hiemsdijkstraat •Gravenhagc. Twee onbekende bezce- kregen ruzie over de betaling van irteringen en gingen elkaar te lijf. vrouw van den caféhouder wilde ïen beide komen, maar dit had wei- ucces. der vechtersbazen nam een stoel ijn tegenpartij een slag op het hoofd en. De slag kwam echter neer op hoofd van de vrouw, die vrij ernstig nd werd. Zij bekwam behalve een snijwond, een Blagaderbloeding en door den Geneeskundigen dienst inden. Vechtpartij tusschen militairen. ndagnacht had er op de Maaskade enlo, meldt dé „Limb. Koerier", een ige vechtpartij plaats tusschen mili- n. Een zestal militairen zat in café terk onder invloed van sterken drank, ngen. en een tweetal andere militairen bin- kwam, zochten de zes zonder oorzaak De twee anderen vonden het beter weg te gaan. straat werden ze echter achterna ten, en er ontstond een formeele ;partij. De zes trokken hun messen, wee andere militairen liepen steken ïeden op en één hunner, zekere Van T., liep een diepe snede, dicht bij éda jongen op en zakte, na eenige schre- geaan te zijn, in elkander, iden werden per brancard naar het Ziekenhuis vervoerd, ernstig gewonde, Van der J„ die ge- is, zou juist met groot verlof gaan. Ballon gedaald. de buurt van Rijssen daalde Zondag- ag 4 uur een luchtballon met 9 pas- rs. De ballon was 's morgens 9 uur te n opgestegen. De tocht stond onder ig van commandant Kleinkugel van heinLuftfahrt Ges. De landing ver dot. Een echte „potter". Bussum is op 77-jarigen leeftijd over een bedelaar, J. v. d. B., algemeen nd onder den bijnaam „Jan Pol", zoo lemd om zijn neiging tot „potten", blijkbaar zeer grobt was, meldt de nd.". zijn dood bleek hij een vermogen te tten van ruim 30.000. Een broeder J. v. d. B., die thans in een krankzin- igostickt verblijft, is de rechtmatige naam van deze bijeengebedelde s.om. 101-jarige. landbouwer J. Beverborg te Lonneker Zaterdag onder grocte belangstelling lOldon verjaardag gevierd. Het ge- itebestuur zond den nog zeer krassen ten inwoner een schriftelijke felicitatie De stakende brandweer. dert 1 Januari j.l. heeft de vrijwillige 1 Iweer te Voorthuizen het werk ge it, meldt de „Msbd." Zij wenschte na- k een motorspuit te hebben, zooals de dweer te Barneveld er een bezit. Toen er onlangs de gemeenteraad van laatst- emd dorp, waaronder Voorthuizen res- iert. de voor dit doel door Burgeraees- en Wethouders op de begrooting ge- itc gelden schrapte, hebben de heeren bijltje er bij neergelegd, niet echter in vorm van bedanken, doch in het weige- van dierst in geval van brand in een (bij bcschbrand zijn zij bereid blus- igswerk te verrichten), verband met een bij de brandweer te icveld ingekomen verzoek, om ook te 'thuizen dienst te doen, heeft deze be- aan het. gemeentebestuur te ant- 'den: dat zij hiertoe bereid is, wanneer oor een daartoe aangesteld verantwoor- k peisoon wordt opgeroepen, daar zij nandweer te Voorthuizen, die geen elijken dienst meer verricht,beschouwd liet meer te bestaan. Ondank is 's werelds loon. et gebeurde in het Vinkevecnsche, ver- »de Tijd". en belastingambtenaar had op een 'derij werkzaamheden te verrichten ge en was daarmede gereed. Hij was per si had een nieuw pak aan en een ern- e regenbui dreigde. Dat ziet er slecht uit" zei hij tot .den »ik zal wel niet droog thuis komen" De boer was bereidwillig en leende den ambtenaar zijn regenjas. Deze nam de jas gaarne aan, trok ze aan en peddelde huiswaarts. Den volgenden morgen kwam de ambte naar de jas terugbrengen, vond don boer niet thuis, gaf toen de jas met een be dankje aan de boerin en vertrok. Even buiten het erf kwara juist de boer aangepeddeld op zijn rijwiel. Eu wat zag de ambtenaar....? De .boer had geen penning op zijn fiets. De dankbaarheid voor het leenon van de jas smolt weg voor de trouw aan den plicht En een minuut later was de boer gever baliseerd wegens het fietsen zonder rijwiel plaatje. W'e vermoeden, dat, zelfs wanneer het een volgenden keer pijpestelcn regent, do boer dezen commies geen regenjas meer zal leenen ONGELUKKEN. BIOSCOOPRAMP IN ITALIË. FILM IN BRAND GEVLOGEN. Meer dan dertig personen omgekomen. In het dorp Moriago bij Treviso heeft gisteravond een brand in een bioscoop een ontzettende catastrophe veroorzaakt, waar bij meer dan 30 personen zijn gedood en een groot aantal zwaar werden gewond. De voorstelling, die ter viering van een huwelijksfeest werd gegeven vond plaats op een eerste verdieping met slechts één uitgang, terwijl de vensters va.n tralies waren voorzien. De zaal was tot de laat ste plaats bezet, toen tegen negen uur plotseling de fiim in brand vloog. Blik semsnel sloegen de vlammen op de houten cabines over, terwijl een ontzettende pa niek zich van het publiek meester maalde. Allen drongen naar den eenigen uitgang, die dientengevolge onmiddellijk versperd geraakte. Onder hartverscheurend gegil werden de zwakkeren vooral vrouwen en kinderen, onder den voet geloopen en doodgedrukt, terwijl anderen door den dichten rook stikten. Dertig, ten deele geheel verkoolde, lijken zijn .reeds geborgen, doch een groot aan tal slachtoffers meet nog onder de puin- hoopen begraven liggen. Voorts zijn reeds talrijke zwaargewonden naar het zieken huis overgebracht. De burgemeester en dien vrouw, die eveneens de voorstelling bijwoonden, slaagden», er ternauwernood in aan de vlammen te ontkomen. In het dorp hcerscht groote verslagenheid, daar bijna elk gezin in rouw is gedompeld. Vele moe ders zoeken tusschen de nog rookende puinhoopen wanhopig naar haar kinderen. Uit Venetië en Treviso zijn afdeelingen van het Roode Kruis aangekomen. Intusschen had nog een tweede ongeluk plaats. De auto van den prefect van Tre viso, waarmede deze zich naar de plaats des onheils wilde begeven, kwam name lijk met een anderen auto in botsing, waardoor hij zwaar werd gewond. HOE DE „ALCANTARA" ONDERGING. Noodlottig misverstand. S. O. S.-s ein dat herroepen werd. Officieel wordt bevestigd, dat 22 van de 23 leden der bcmanr.ig van het Ita- laansche stoomschip „Alcantara" ten ge volge van de botsing met liet Sovjetschip „Towarisj" in het Kanaal verdronken zijn. Giovanni Pavon, do eenige overlevende der opvarenden, verklaart, dat de „Alcan tara" het Kanaal opveer, toen de „Towa- li&j" haar bijna midscheeps trof. Hij zelf werd gered, doordat hij zich na de aanva ring aan de kettingen bij den boegspriet van het Russische schip wist vast te klem men. Alle verdere nasporingen naar andere overlevenden der„Alcantara" zijn zonder icsultaat gebleven. Wel zijn een ieege red dingsboot en twee reddingsgordels van het gezonken schip bij Rye Harbour aan land gespeeld. Het blijkt thans, dat het reddingswerk vertraagd is door een zeer ongelukkig mis verstand. De commandant van de kust wacht te Sandgate verklaart, dat hij Vrij dagnacht een S.O.S.-sein opving van het Russische schip. Tetstond te'cfoneerde hij naar de ïeddingsbooten te Dungcness en Rye Harbour cm naar het toon eel van de ramp te vertrekken. Bijna onmiddellijk na het eerste noodsein kwara echter een twee de bericht van de „Towarisj", meldend, dat alles wel was en het schip geen hulp nocdig |iad. Dit tweede bericht wekte den indruk, dat alles in erdó was en geen as sistentie bchcefcle te worden verleend. De commandant van de kustwacht had niet het minste idee, dat het ltaliaansche schip in de diepte was verdwenen. Later seinde de „Mldaria" van de P. and O., dat men een wrak had gezien, dat den naam „Alcantara" droeg. Terstond na ontvangst van dit bericht zijn toen de red dingsbooten ven Dungeness en Pi.ve Har bour uitgevaren, echter te laat, went men vond niets dan het wrak van de „Alcan tara". Van de opvarenden was geen spoor meer te ontdekken. De kapitein van de „Towarisj", Fricd- raans, weigerde na aankomst te Southamp ton voorloopig eenige verklaring af te leg gen, hoe hij er toe gekomen was het eer ste S.O.S.-sein in te trekken. Drie skiloopers omgekomen. Volgens een bericht uit Steinach aan deen Brennerpas, zijn drie toeristen uit Leipzig bij een skitocht op het Padaster- joch cm het leven gekomen. Koude in Anatolië en Thracië. 20 graden onder nul. Volgens een bericht uit Constantinopel hcerscht er sedert 2 dagen in Anatolië cn Thracië een temperatuur van f.0 graden onder nul. Er is veel sneeuw gevallen. Op sommige plaatsen ligt zij 2 meter hoog. Reccls zijn twee e::piesslreinen in de sneeuw blijven steken. Uitgehongerde wol ven en honden vallen de veestallen aan. Chicagosche trcin-bandicten gearresteerd. Deel van den buit terug gevonden. Vijf van de zeven bandieten, die Zater dag j.l. den posttrein overvielen, zijn ge- /anrengenomen en een groot gedeelte van het buitgemaakte geld, n.l. ca. 130.000 dollar, werd in beslag genomen. De eerste juiste aanwijzing omticnt de roovers werd de poktie vrijwillig verstrekt door de vrouw van een der bandieten. Brand te Uskub. Een B.T.A.-tclegram uit Belgrado meldt: Een brand heeft te Uskub verschillende huizen vernield. De schade bedraagt ver schillende millioenen dinars. „Hengelsport" met een rozenkrans. De Parijsclie correspondent van de „Msb." meldt: Er werd den laatsten tijd herhaaldelijk geklaagd, dat dames, die in clen loop van den dag in Parijsche kerken kwamen bid den, de portemonnaie of kostbaarheden uit haar taschjes vermisten. De recherche stelde een onderzoek in en in de Madeleine werd zij getroffen door de groote devotie van een Italiaan, die vaak terugkwam om zijn rozenhoedje te bidden en steeds andere plaatsen koos. L'j nauwkeurige beschouwing bleek die bidijver niet zonder bijbedoelingen te zijn en, toen men hem gevangen nam, bleek hij aan het kruis.e van zijn rozenkrans een vischangel te hebben gesoldeerd, waarmee hen begeerde voorwerpen naar zich toe trok. j. Hij mag die vreemde hengelsport nu in het cachet voortzetten. Belegering van een koppigen boer. Sterke afdeelingen gendarmerie voeren te Jax (clejiartement Haute-Loire in j Frankrijk) sinds twee dagen strijd tegen een beer, die zich in zi n huis heeft ver- i schanst, aangezien hij weigert een gevan- gennisstraf van veertien dagen uit te zit ten. De beer is slechts met een geweer ge wapend, doch zijn welgemikte schoten boe zemen den belegeraars zulk een respect in, dat zij niet tot een stormaanval durven overgaan en daarom tot andere middelen hun toevlucht nemen. Eerst haalde men zijn verloofde erbij, opdat deze den halsstarrige tot overgave zou bewegen. Toen deze aanvallige inter ventie echter op niets uitliep, probeerden de politiemannen het met gasbommen. Doch de boer, die klaarblijkelijk goed in het ocrlogshandwerk doorkneed is, zorgde voor het verwekken van tocht, zoodat het gas zonder hem kwaad te berokkenen, wegtrok. Thans hebben de belegeraars in arren moede dan maar bes. >n, de be slissing fian de natuurkrachten over te la ten. Zij willen kalm afwachten, tot de boer in slaap is gesukkeld en hem dan overrom pelen. VOETBAL. DIOC. HAARL. BOND. Uitslagen 26 Februari. Ie Klasse. A Amsterdam: P.V.C.B.—N.13.A. 1—2 De Meer 2—Zwal. 2 0—1 Z.P.C. 1—R.IC.A.V. 2 5-2 B Santpoort:SantpoortD.E.M. l2 Amsterdam: India—Concordia 8—0 C Rotterdam: Celer—S.J.C. 1—3 Sassenheim: Teijlingen—S.D.C. 9—1 2 o Klasse. B A'dam: R.K.A.V. 3—Roda 0—5 C Haarlem: D.S.S.—H.B.C. 2 1—5 Zandvoort: T.Z.B.—Victrix 1—i D Lisse: Lisse 2Westlandia 80 E B'dam: Duiven 2St. Lodewijk 61 3e Klasse. Heemskerk: A.D.O. 2—D.EM. 2 3—3 Limmcn: LimmenVoorwaarts 2 33 A'dam: India 2—Constantius 3—7 A'damUnity 2—N.V.A. rest tijd 0—5 Volendam: Volendam 2V.V.A. 2 10—2 Voorschoten: V.V.L.—Edoh 2 4—2 Sassenheim: Teijlingen 2—D.O.S. 2—0 Stomnwijk: S.N.A.—S.J.C. 2 0—0 Den Haag: L. en S. 2—V.A.P. 2—2 Vorst in New York. Vijf slachtoffers. Volgens een bericht uit New York is het weer plotseling omgeslagen cn vroor het gisteren G graden Celsius. Dit is voor ein de Februari een buitengewoon verschijn sel. Vijf peisonen zijn reeds het slachtoffer van de koude geworden. 4 e Klasse. B A'dam: S.V.F.—Wilskracht 4 0—3 C Volendam: Volendam 3Const. 2 71 A'dam: N.V.A. 2—De Meer 4 5—1 D Bovenkerk: Roda 2—St. Louis 3 2—0 F Heemstede: H.B.C. 3—Santpoort 3 2—2 G Noord wijk: S.J.C. 3—Lisse 4 30 Voorschoten: V.V.L. 2—Leiden 3 9—1 H Wassenaar: BI. Zwart 2L. en S. 3 6—3 Den Haag: R.T.A. 2—D.H.L. 3 03 J Den Haag: Valkeniers—V.A.C. 2 42 K R'dam: St. Lodewijk 3—V.G.M. 2 31 Schiedam: S.G.V. 2—Celer 4 14 Teijlingen I—S.D.C. I 9—1. Wederom mocht Teijlingen het zoet der overwinning smaken, door het Haagsche S.D.C. met klinkende cijfers te slaan. Al lijkt deze uitslag eenigszins geflatteerd, de negen goals zijn zeker niet cadeau gege ven. Over het algemeen speelde Teijlingen een goeden we'strijd, vooral na de rust. Het voetbaJlievende publick weet ook dit terrein te vinden, getuige de groote schare aan do lijn. Scheidsrechter was'de heer v. Beclen. Zoodra het leder aan het rollen is ontwikkelt zich een aardig, vlug spel. S.D. O., dat in deze afcleeling de onderste plaats bezet, zet er blijkbaar alles op zich uit deze gevaarlijke zone te redden, en maakt het de T.-ach terhoe de al direct lastig. Er is nog geen 10 minuten gespeld als een hunner voorhoede-spe'ers eon hard schct lost. We denken dat dit doel trof, doch Hoinan, die dezen middag weer onder de lat stond, kon nog juist corner stompen. Teijlingen begint zich dan te roeren, doch de Haagsche backs, weren het gevaar. Toch komt T. lang zamerhand in den aanval. Eenige corners zijn daarvan liet resultaat. Als weer een corner voor het Hagsc'ne doel is genomen ontstaat een kleine schermutseling, waar uit G. Casper, met een mooi schot T. de lei ding bezorgd. Niet ontmoedigd pakt S.D.C. weer flink aan, waai bij de doelman er nog al eens aan te pas meet komen. Hij kou echter niet verhinderen, dat zij na veie aan vallen den stand op gelijken vcet biengen (1—1). Het ziet er nu naar uit, dat T. nog niet gewonnen hóeft, want, aangemoedigd door dit succes, komen de Hagenaars we derom in den aanval, daarbij goed gesteund door de halflinie. Voor het deel zijn zij echter minder gevaarliijk. Dan is de beurt weer aan T„ dat de rollen omdraaid. Sa menspelend gaan do gebrs. Caspers er van door, en als de oudste den jongste in de ge legenheid stelt,-weet deze den bal buiten bereik des keepers in te schieten (21). De partijen blijven nu tegen elkaar opwe gen, totdat rust komt met ongewijzigden stand. Het tweede gedeelte kenmerkte- zich door eenzijdig spel, wat wij niet hadden verwacht. De Haagsche ploeg raakte steeds, meer uitgespeeld en naarmate de voorsprong van T. groeier werd, gaven zij minder tegenstand. T. daarentegen met de overwinning in zicht, neemt het spel ge heel in handen en weet al spcedig het 3de doelpunt te maken. S.D.C. wijzigt nu her haaldelijk haar opstelling wat meer na- dan voordcel brengt. Mét geleidelijke t"s- schenpöozen voert T. de score op tot ne gen, waarvan P. Nobel er 4 voor z'n reke ning nam. Zelfs de midhalf Have -, die e-"n uitnemende partij speelde, deed aan, <'e doelpuntenregen mede. Wat en hce of S.D. C. ook verandert, niets mag helpen, en als de arbiter einde floot, zag zij zich vaster op de onderste plaats. De stand in deze afdeeling is thans: gsp.gw.gl.vrl.pnt.v.t.gem. S.J.C. ïeijiingen Gr. Floris Spartaan Excelsior BI. Zwart Celer S.D.C. 10 9 1 18 40-15 1.8U 12 8 3 1 19 41-11 1.3b 11 7 1 3 15 32-19 1.3G 8 3 1 4 7 14-18 0.87 5 2 3 4 8-18 0.80 10 3 1 6 7 27-35 0.70 9 3 6 6 18-25 0.C6 1 111 11-50 Teijlingen II—D.O.S. I 2—0. Om 12.30 uur fluit scheidsrechter Righart v. Gelder beide elftallen binnen de lijnen. Het laat zich spoedig aanzien dat Teijlingen het hard te verantwoorden zal krijgen, daar D.O.S. er alles opzet op ook dezen wed strijd te winnen, temeer daar zij nog onge slagen is. Toch werkt Teijl. al wat zij kan en het gelukt den rechtsbuiten zijn club de leiding te geven (1—0). Eenige minuten en daarna denken wij D.O.S. gelijk te zien maken, maar de bal gaat juist over. Kort hierop krijgen zij de kans van den dag, maar zij wordt niet benut. Intusschen sjouwt Teijl. maar door en gevaarlijke mo menten volgen voor het deel der gasten, welke evenwel alle gevaar keeren. Hierna is het rusten. Na de thee wordt er gewe'dig aangepakt van beide kanten met D.O.S. iets in de meerderheid. De gasten dringen steeds meer op, wat hun tenslotte noodlottig wordt daar Teijlingen op een gegeven mo ment doorbeekt en een pracht kans krijgt en het is de linksbinnen die niet aarzelt om den keeper van D.O.S. het nakijken te ge ven (20). Daarmee kwam het einde. R. K. Sportverecniging V.V.L. Het was voor V.V.L. wederom oen succes dag, daar en het le en 2e elftal wederom een overwinning mochten boeken. V. V. L. II—Leiden III 9—1. Om 12.30 uur speelde V.V.L. II tegen Le:- den III. Leiden is echter met 8 man. Reeds dadelijk is V.V.L. in de meerderheid. Lei den kan het dan ook niet bolwerken en met rust is de stand reeds 4—0 voor V.V. L. Na de rust hetzelfde spelletje. V.V.L. weet den stand op te voeren tot 7—0. Bij een Leiden-aanval veroorzaakt één der V. V.L.-backs een penalty. Deze wordt echter naast geschoten. Even later weer een penal ty, waarmede Leiden dan ook de eer weet te redden. Dan is 't echter met Leiden ge daan en V.V.L. weet nog tyecmaal te doel punten, zoodat met 9—1 het einde kwam van dezen zeer eentonipen wedstrijd. Scheidsrechter Lucassen leidde dezen wed strijd uitstekend. V.V.L. I—Edoh II 4-2. Hierna komt V.V.L. I en Edoh II in het veld. Edoh echter met een zeer sterk elf tal. Vanaf den aftrap neemt Edoh het le der over en trekt ten aanval. V.V.L. staat een oogenblik verbluft van het buitenge woon goede spel dat Edoh speelt. Edoh blijft eenigen tijd sterker en weet na 10 minuten de leiding te nemen. Dan laat V. V.L. echter zien, dat zij ook nog wel kan en trekt keurig combineerend ten aanval. Zij wordt sterker en het duurt dan ook niet lang, of de gelijkmaker ligt in het net. V.V. L. blijft in de meerderheid, doch do Edoh- keepcr koert alles. De Edoh-aanvallen zijn ook gevaarlijk, doch de V.V.L.-verdediging is in goede conditie. Met onveranderden stand breekt de rust aan. Bij een mooien V.V.L.-aanval veroorzaakt één der Edoh- spelcrs een vrijen trap. Deze vrije trap, goed genomen, veroorzaakt een verwarring voor het Edoh doel, waaraan de V.V.L.- midhalf met een goed gericht schet een einde maakt en zijn club do leiding geeft. De wedstrijd wordt steeds spannender, doch de tijd verstrijkt al aardig, totdat 8 minuten voor het einde de Kdoh-rerhtsbin- nen een tam schot inzendt, hctwe'k de kee per laat glippen, zoodat de stand wederom gelijk is. V.V.L. wil echter winnen en van af den aftrap neemt V.V.L. de bal mee, lokt den Edoh-kce; er uit het doel, een schot volgt, doch één der Edoh-spelers weet niet beter te doen dan den bal uit bet .verlaten doel le stompen. Penalty. Ondor doodsche stilte wordt hij genomen door den midhalf en V.V.L. heeft weer de leiding. In de laat ste minuten gaat de V.V.L.-rechtsbuiten er van door; hij lost een schot, waarbij de bal door net en al heengaat'*en het is 4—2 Direct hierna is het einde. R. K. Sportverecniging A.V.V. Zondag speelde alleen het 4de elftal van' A.V.V. en wel tegen G.D.A. IV. Voor de rust ging de strijd mooi tegen elkaar op en A.V. V. hield kranig stand tegen de veel for- schere G.D.A.'ers, terwijl de invaller-keeper aardig werk verrichtte; met de rust was do stand nog 0—0. Na de rust begon G.D.H. stevig op te zetten en mede doordat een der A.V.V.-backs wegens een blessure mcost uitvallen, was G.D.A. ver in de meerderheid cn wist spcedig enke'e doelounen te maken. De A.V.V.-achterhcede gaf het toen geheel op en zoo voerde G.D.A. den stand op tot 7—0, waarmede ock het einde kwam. Een tegonpuntje had A.V.V. wel verdiend. NEDERLANDSCHE VOETBALBOND. De wedstrijd Holland—België. Naar „de Sportkr." verneemt is als scheidsrechter voor den wedstrijd Neder landBelgië aangewezen de Engelschman Crew. Het protest H.V.V.-H.F.C. Naar nader vernomen wordt st-rat het nog niet vast, dat van den door H. F. C. met 21 gewonnen wedstrijd tegen H. V. V. de laatste 20 minuten zullen worden over gespeeld. De protest-commissie heeft wel is waar het protest van H. V. V. toegewe zen, maar de beslissing over het al of niet doen overspelen van het laatste gedeelte van dien wedstrijd blijft in laatste instantie nog aan het N. V. B.-bcstuur, dat hierover eerst een dezer dagen zal beslissen. De mo gelijkheid bestaat, dat ondanks de uit spraak van de protest-commissie de wed strijd zonder meer gehandhaafd blijft. Wel licht zal men dit ook latrtn afhangen van het resultaat van den wedstrijd A. D. O.— Spartaan. Het protest van V. S. V. toegewezen. Door de protestcommisie van den N.V.B. is aan V. S. V. te Velsen, het door haar ingediende pretest inzake den wedótrijd V. S. V.West Frisia toegewezen. Deze wedstrijd was geëindigd met den uitslag 0—0. Hiertegen was door V. S. V. gepro testeerd, daar de V. S. V.'er Hijman3 een dóelpunt had gemaakt dat h.i. ten onrechte wegens buitenspel was geannuleerd. Dit verandert do uitslag, van den wedstrijd in 1—0. Het onaangenaamste is dit voor de Amste damsche club D. E. C., die hierdoor V. S. V. in puntenaantal niet kan inhalen, doch slechts nog gelijk met haar kan ko men. Alphen ll-V.U.C. II 2-5. Een wedstrijd, waarin V.U.C. het beste van het spel in handen had. Weliswaar wo gen in het ve'd beide elftallen tegen elkaar op, doch de Hagenaars waren over het ge heel vlugger, terwijl zij het spel goed open wisten te houden. De Alplien-ploeg zwoegde hard, doch het ontbrak de voorhoede aan goede schutters, waardoor vele kansen om hals werden gebracht. Scheidsrechter Van Benten was in zijn beslissingen niet geluk kig, want bij het eerste doelpunt van V.U.C. vergistte hij zich reeds in den buitspelregel. Als begonnen wordt zijn de Hagenaars eerst in den aanval. Daarna gaan beide partijen meer gelijk op. V.U.C. vertoont echter een flink open spel, waardoor het den beiden vleugelspelers gelegenheid geeft het leder voor doel te plaatsen. Al spoedig komt dan ook door middel van den rechts buiten voor de Hagenaars het eerste doel punt. De Haagsche aanvallen blijven zich herhalen en als eenmaal Tdenburg is gepas seerd, ligt weldra de 2e Haagsche kogel in de touwen. Niet ontmoedigd trekt Alphen daarna ten aanval en met succes. Bij èen schermutseling voor doel verkleint de rechtsbuiten voor Alphen den achterstand Nauwelijks 1 minuut later is de stand gelijk V.U.C. gooit er nu een schepje op en heeft met dubieus schot via de bovenlat weer de leiding. Daarna rust. Over het verdere ver loop van den wedstrijd kunnen we kort zijn. Na een gelijk opgaand s^el komt V.U.C. al lengs meer in de meerderheid en weet dit andermaal in een doelpunt om te zetten. Door krachtig verdedigen weet Alphen ver der geruimen tijd doelpunten te voorkomen, doch even voor einde brengen de Hagenaars uit een corner den stand op 52 in hun voordeel, waarmede het einde aanbreekt. ATHLETIEK. Wereldrecord polsstokhoogspringer! verbeterd. Uit New York wordt bericht., dat het aan den Amerikaan Sabin W. Carr gelukt is, het wereldrecord polsstokhoogspringen, dat met 13 voet 11 3/8 inch op naam van Ch. Iloff stond, te verbeteren en te bren gen op 14 voet 1 inch. SCHIETEN. Provinciale Schietwedstrijden. Naar wij vernemen zullen van 23 tot en met 31 Maart a.s. te Alphen aan den Rijn dagelijks Provinciale schietwedstrijden wor den gehouden voor politiekorpsen, afd. van den Bijz. Vrijwilligen Landstorm, dragers van het Mobilisatiekruis enz. De wedstrij den zullen plaats vinden in het sehictlokaal aan de Bloemhofstraat. Een beduidend aantal prijzen zijn bereids voor dit doel beschikbaar gesteld. LYMPISCHE SPELEN 1928, AMSTERDAM. Dc opening. Ter gelegenheid van de plechtige ope ning der Olympis-hc Spelen zal, in over- c nstemming met de Statuten en in navol ging van hetgeen elders bij de Olympische Spelen ir geschied, een wijdingswoord wor den gesproken door Dr. J. Th. de Visser, oud-minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen. 8-2

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 7