BI BINNENLAND. Met een luchtschip over den Oceaan Letteren en Kunst IAICY NOTION'S ERFENIS. iki TWEEDE BLAD „DE LEIDSCHE COURANT" MAANDAG 27 FEBRUARI 1928 ire DE RADIO. In de „Msbd.33 wijst de zeereerw heer «ctor M. A. Thompson, oud-hoofdred. van Pipe Maasbode" op de beteekenis van de idio, gezien in het licht der Katholieke (ginselen. Hij wijst, allereerst op de propaganda m het ongeloof door de radio. En schrijft Tegenover deze dreigende heerschap pij en de suggestieve kracht van het kwaad in den aether, heeft de Katho lieke Kerk nu ook te stellen haar eeuwenoud geloof, den levenden impuls van hare overtuiging, de wondere ERQ schoonheid van hare cultuur, zooals geen ander instituut of godsdienstige gemeenschap die bezit. Over wat de Katholieken in Huizen uit- nden toont de schrijver zijn groote tevre- Dheid: Prachtig werk in dit verband lever de de Huizer-zender reeds in den kor ten tijd van zijn bestaan. Ondanks moeilijkheid en tegenwer king, waarmee alle Roomsch initiatief si eeds te kampen zal hebben, wist men reeds dadelijk een keur van mannen aan zich te verbinden, die zich wel be wust bleken van de geheel eigenaar dige positie, waarin zij als Katholieken daar stonden voor de microfoon. Het is niet doenlijk dat met veel voorbeelden aan te toonen. Maar wij vreezen geen tegenspraak, Vanneer wij hier enkele momenten uit de radio naar voren halen, voordrach ten en predikaties, spreekbeurten van leeken zoowel als geestelijken, die |H| ieder voor zich een bespreking waard 3 zouden zijn. Met een enkele aanstipping wijzen Iffli °P voortreffelijke Zondagspre dikaties van de kapelaans Mets te I Pi Zwolle, Smits te Tilburg, van Houten en pater Hoogstraten, beiden te Am- «terdam, van pastoor Beumer te Bus- hJ sum, op de prachtig bewerkte Ad- r r ventspreek van pastoor Hoosemans te t!] Amsterdam, de leerzame cursussen roei van professoren Arts, Aengenent en Bont, inzonderheid de Kerstrede L1 van dr. Slijpen en den Bijbelcursus van r Ij prof. Jansen, beiden hoogleeraren aan de Nijmeegsche Universiteit. En zoo kunnen wij voortgaan, want rijk zijn onze programma's aan talent volle mannen en vrouwen. I 1 HET WARE GELUK. De Savornin Lohman was niet alleen een •Idpot Staatsman, maar ook in zijn particu- 're leven stond hij boven allerlei sociale- 7}e tegenstanders. De heer v. Malsen hield voor de Christ.- Jongerengroep een rede, die ^]iige heel misselijke uitlatingen bevatte ^*h 3t adres van Katholieken en Anti-revo- ELjionairen. Maar diezelfde rede bevatte het volgende: j,Een aantal jaren later trof hij hem (d. Lohman) in den distributietijd, op een ten Novemberdag. Vuur was er niet in *i kachel en met een deken over de bee- en de voeten in een reiszak, zoo zat hij iter zijn werktafel. Van zijn extra-rant- brandstoffen wilde hij geen gebruik :en. Om zuinig te zijn? Neen, want spr.' ir getuige van geweest, hoe hij in dien van nood tienduizend gulden gaf aan ander, die hulp noodig had. was Lohman, die gezegd heeft, dat maatschappelijk probleem zijn oplos- jg zocht niet in de vraag, hoe wij aan te behoeften kunnen voldoen, maar wel jdeze, hoe we elkander in de wereld kun- overtuigen van de waarheid, dat het je geluk slechts gevonden wordt door |n, die zijn behoeften weet te beperken", tóen zou deze gedachte ook Katholiek nnen noemen. Zooals Lohman er trou ws wel meer koesterde, ten spijt 'van mmigen onder zijn volgelingen. „Res." Eerste Kamer. r'/[. P. J. B eymer tot lid benoemd. flet Centraal Stembureau heeft in zijn fing van Zaterdag benoemd verklaard :Ef dzai In September geregelde dienst? Nog dit jaar, schrijft dr. Hildebrandt in de „Illustrirte Zeitung", moeten de lucht schepen het bewijs leveren, dat de door gas gedragen luchtvaartuigen het pro bleem van den Oceaanvlucht beter kunnen oplossen dan hun „zwaarder-dan-de-hicht"- concurrenten, de vliegtuigen. Uitgemaakt zal worden of de luchtschipbouwers en hun aanhangers gelijk hebben, als zij beweren, dat het verkeerd geweest is zich zoo spoe dig van de vroeger met zooveel geestdrift begroete motor luchtballons te hebben af gewend en alleen aandacht te hebben ge schonken aan de vliegmachines. Het was de oorlog, welke deze ommekeer heeft ver oorzaakt, omdat de verwachtingen over het succesvol gebruik van luchtschepen in den landoorlog niet vervuld werden. Te genwoordig denkt men slechts aan eultu- reele doeleinden: verkeer en exjocciities naar verre onbekende gebieden, zooals bijv. naar de Noordpool. De Engc'schen hebben het begin gemaakt met vluchten over den Atlantisclien Oceaan. Hun „R. 34" vloog in den zomer van 1919 van Engeland naar Amerika en terug, nadat t-.clens den oorlog reeds in 1917 een Duitsche Zeppelin van Jamboli in Bulga rije naar Khartoem in Afrika 6ów K.M. in 95 uur had afgelegd. Engeland streeft er naar het middelpunt van het wereldluchtverkeer en het kruis punt der groote handelsluchtwegen der toekomst te vinden en de Britten gelooven dat slechts te kunnen bereiken wanneer zij zelf ook een grootscheepsch luchtver keer erop na houden en hun Dominions nog vaster aan het Moederland verbinden. De luchtvaart-expert Burney, parlements lid en directeur van de „Airship Guaran tee Company", die het luchtvaart-Tkeer organiseeren zal, betoogt, dat deze vrede lievende bedoelingen de motieven van hun handelingen zijn. Met taaie volharding hebben de Engel- schen aan de vervolmaking van liun lucht schepen gewerkt. Aan tegenslagen heeft het hun niet ontbroken. Men herinnere zich slechts het in 1911 gebouwde luchtschip „Mayfly" dat reeds bij het te voorschijn haleh uit de loods uit elkaar brak, en de „R. 38", die in 1921 boven Huil brak en ontplofte, waarbij 44 man van de bezetting gedood werden. De Engelschen hebben het niet zoo zwaar te verantwoorden gehad als graaf Zeooelin, want hun stond steeds geld ter beschik king en zij hebben aan een in den oorlog buitgemaakten Zeppelin zoowel als aan de luchtschepen, welke krachten 't vredes verdrag door Duitschland moesten worden uitgeleverd, de techniek'van het stijve type luchtschip kunnen bestudeeren. Binnenkort zal nu het eerste van hun vcrkeersluchtschepen do werf van Howden in Yorkshire verlaten om eerst eenigo proefvluchten te maken, om te constatee- ren of de gekoesterde verwachtingen in vervulling zullen kunnen gaan. De „R. 100" zal het grootste luchtschip worden, dat tot nu toe gebouwd is; met zijn circa 150.000 M3. gasinhoud overtreft het het luchtschip van Friedrichshafen met 45.000 M3. Met z'n 212 M. lengte nadert het de grootte van de „Mauretania". Bij een doorsnee van 40 M. is het meer ge drongen dan de laatste Zeppelins. De pas sagiersgondels bevinden zich binnen in het omhulsel,slechts de stuurgondel komt iets uit den bodem uitkijken. De ruimten voor 100 passagiers, 50 man equipage, 10 ton vracht en post, alsmede proviand voor 6 dagen zijn in twee verdiepingen onderge bracht. De stevigheid van 't uit roestvrij staal gebouwde geraamte is heel wat grooter dan bij de luchtschepen tot nu toe het geval geweest is. Do „wolkenklipper", zooals de volksmond in Engeland het schip reeds gedoopt heeft, zal met 6 ieder 700 P.K. sterke Rolls Royce motoren een nor male snelheid van 114 K.M. (maximaal zelfs 122 K.M.) per uur kunnen bereiken en een afstand van 8000 K.M. in eens kun nen afleggen. Een vernuftig aangebracht ventilatie-systeem zorgt ervoor, dat elk door het omhulsel dringend of langs de uitlaatkleppen wegstroomend gas zoo snel en zoo volkomen mogelijk wordt afgevoerd zoodat gevaar voor explosie zoo goed als uitgesloten is. Een vulling met het zoo zeldzame en dus zeer dure heliumgas is derhalve niet noodig. Bijzondere loodsen zijn voor de Engel- sche luchtschepen ook niet noodzakelijk. Volgens de in Amerika opgedane ervarin gen acht men het aanleggen aan z.g. meer- masten voldoende veilig. De passagiers stappen van het platvorm dezer meermas- ten, waarlangs een electrische lift hen om- hoogvoert, over een beweegbare brug in de neus van het luchtschip, vanwaar een door het geheele schip loopende gang hen naar de passagiershutten voert. Overigens zullen voor zwaar stormweer loodsen ge bouwd worden zooals droogdokken voor zeeschepen. Bij gunstige resultaten is men van plan een z.g. „Atlantic Type" te bouwen, welke nog veel grooter en doelmatiger zal wor den dan de „R. 100". Deze luchtschepen zullen 168 passagiers kunnen opnemen, 'n snelheid van 150 K.M. per uur kunnen ont wikkelen en afstand afleggen van 10.000 K.M. Van Engeland uit denkt men dan met de Atlantic Typen Canada in 2, Zuid- Afrika in 4, Indië en Australië in 5 dagen te bereiken. Steunpunten zullen worden aangelegd aan de Oost- en Westkust van Afrika, in Egypte, op het eiland Ceylon, in Australië en Nieuw Zeeland, alsmede nog op enkele andere plaatsen. Merkwaardig is, dat men op grond van de bij de Oceaan vluchten opgedane ervaringen voor de vlucht over den Atlantischen Oceaan in Westelijke en in Oostelijke richting ver schillende wegen denkt te volgen. West waarts zal de passage over de Azoren en de Bermuda-eilanden gekozen worden, voor welko vlucht 48 uren gerekend wordt, terwijl in Oostelijke richting een Noordelijke route genomen zal worden met 38 uur vliegtijd. Men gelooft in September 1928 met 6 luchtschepen het trans-oceaanluchtverkeer voor passagiers, vrachtgoederen en post te kunnen openen. tot lid der Eerste Kamer, in de vacature, ontstaan door het nemen van ontslag door den heer P. J. J. Haazevoet, den heer mr. P. J. Reymer te Hilversum. Tegen omkooperij in den handel. Het departement Apeldoorn van de Ned. Maatschappij voor Nijverheid en Handel heeft het hoofdbestuur voorgesteld een com missie te benoemen om de mogelijkheid te onderzoeken, te komen tot een landelijke vereeniging tot bestrijding der corruptie. De gaslucht Te W armenhuizen. Uit het rapport van een commissie, dat in de raadsvergadering werd voorgelezen, bleek, dat de directeur van de gasfabriek, bedragen tot 2000 gulden aan steekpennin gen ontvangen heeft. Op voorstel van B. en W. werd besloten, daarover strenge afkeuring uit te spreken en den directeur mee te deelen, dat het ge meentebestuur ernstig in hem is teleurge steld; verder, in de instructie vast te leg gen, dat op straffe van ontslag verboden wordt, giften in welken vorm ook aan te nemen. Tegen den wil van B. en W. werd verder met 4 tegen 3 stemmen besloten, de 2000 gulden over een tijdverloop van 10 jaar te rug te eischen. De directeur had in den aanvang alle schuld ontkend en zelf om een onderzoek gevraagd. Alleen van de firma Wilson in Den Haag was 1200 1300 ontvangen, en van do Dort-sche gasmeterfabriek was een bedrag van 400 ineens ontvangen. Te Nij kerk. Ongeveer anderhalf jaar geleden werd de directeur der gasfabriek to Nijkerk, niet eervol ontslagen. In de Zaterdag gehouden raadsvergade ring werd na een vooraf gehouden geheime vergadering, door den heer Gerssen het voorstel gedaan, nu gebleken is, dat deze ambtenaar van de firma's Wilson en Gautsch ruim 6700.aan retour-commis sies genoten heeft, er bij B. en W. op aan te dringen, te trachten, dit bedrag van den ontslagen ambtenaar terug te krijgen. Dit voorstel werd met algemeene stem men aangenomen. Voor de uitbreiding van het Jaarbeursgebouw. Deelnemingin de obligatie- leeningdoordeK. v. K. teUtrecht Bij het bezoek dat leden van de K. van K. en F. dezer dagen aan de JaarbeurB hebben gebracht, heeft de voorzitter aan het Jaarbeursbestuur medegedeeld, dat de Kamer heeft besloten voor een bedrag van 10.000 deel te nemen in de 5 obligatie- leening ten behoeve van de uitbreiding van het bestaande Jaarbeursgebouw. De samenstelling van electrische treinen. Versterking der verroer- gelegenheid. Voor- en volgtreinen ingelegd. Naar de „Telegraaf3 verneemt zal met ingang van 15 Maart a.s. eenige verande ring komen in de samenstelling van een aantel electrische 'treinen. Deze zal neer komen op een versterking van de vervoer- gelegenheid. In enkele treinen bestond 3n tekort aan derde klasse afdeelingen; dit wordt thans verholpen. Er zullen verder drie nieuwe electrische motor-bagagerijtui gen in dienst worden gesteld. Enkele vijf-wagen-treinen kunnen op deze wijze uitgebreid worden tot zes-wa- gen-treinen. De bedoeling is de tien-wagen trein zooveel mogelijk af te schaffen; van daar dat een aantal voor- en volgtreinen op het traject AmsterdamRotterdam zal worden ingelegd. MEVROUW DE BOER—VAN RIJK NAAR INDIë. Bij haar 75sten verjaardag. Dit jaar hoopt mevrouw De BoerVan Rijk haar vijf-en-zeventigste jaar te berei ken en wel op 29 Juli a.s. Ten einde de groote actrice bij die gelegenheid te eeren is een commissie in samenstelling. Het ligt in de bedoeling de actrice in staat te stel len de tropen nog eens te zien en daar een tournée te maken met zoo klein mogelijk bezette stukken. Het comité wil trachten dit van Mei tot September te verwezen lijken. Van mevrouw De Boer's aanwezig heid in Indië zou dan tevens gebruik wor den gemaakt, om er „Tropenadel" en „Sui kerfreule" te verfilmen, welke beide stuk ken vereend zouden worden met eenige daarbij behoorende opnamen in Indische cultures, waardoor mevrouw De Boer niet enkel in haar tragisch (Kniertje), maar ook in haar komisch genre voor het nage slacht bewaard zou blijven. Franz Schuberts honderdste sterfdag. Onder leiding van de kerkelijke autori teiten worden te Weenen grootsche toebe reidselen gemaakt voor de herdenking van den honderdsten sterfdag van Franz Schu bert, op 19 November. De plechtigheden UIT DE RADIO-WERELD. Programma's voor Dinsdag 28 Februari. Hilversum, 1060 M. 10.12.Jaarbeursconcert. 12.Politieber. 12.302.— Lunchmuziek door liet radio trio. 3.4.Knipcursus door Mevr. De Leeuw van Rees. 67.15 Dinermuzick door het Radio- Trio. 7.157.45 Engelsclie conversatieles. 7.45 Politieber. 8.05 Causerie over boeken, door Dr. P. H. Ritter Jr. 8.25 Concert door het Omroep-Orkest, o.l.v. Nico Treep. Renée Regnard, piano. 9.Pianoconcert door Renée Regnard. 9.35 Vervolg concert. 10.20 Persber. 10.30 Vervolg concert. Huizen 1950 M. (Vóór 6 uur 340.9 M.). 12.30 Tijdsein. 12.301.30 K.R.O. Lunchmuziek door het trio „Winkels". 5.306.30 Dinermuziefc 6.307.Èsperantoles. I.7.30 Engelsche les. 7.358.Cursus Kerklatijn door Leo Speet. 8.Aansluiting v. d. St. Dominicuskerk te Amsterdam. Kerkkoor o.l.v. G. H. Kim- mijzcr. Evert Haak, orgel. Ed. Koopmans, bariton. Ben Pelsel, cello. Spr.: Pastoor v. Noort over: „In den lijdensvoorhof". Daventry, 1600 M. 10.35 Kerkdienst. II.20 Het Gershom Parkington kwintet en solisten. 1.202.20 Dansmuziek. 2.50 Muziekles. 3.35 Concert. 3.40 Fransche les. 4.10 Concert. 4.20 Orkest-concert. 4.35 Lezing. 4.50 Orkestconcert. 5.20 Boekbespreking. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Gramofoonmuziek. 6.50 Nieuwsber. 7.05 Gramofoonmuziek. 7.20 Lezing. 7.35 Schumann's liederen voor sopraan. 7.45 Lezing. 8.05 Concert. Militaire kapel en, de St.- George's zangers. 9.35 Muziekles. 9.55 Nieuwsber. 10.Kamermuziek. 10.5012.20 Dansmuziek, „R a d i o-P r i s", 1750 M. 10.5011.Concert. 12.502.10 Orkest-concert» 4.055.05 Orkestconcert.. 8.50—11.20 Concert. L a n g e n b c r g, 469 M. 12.351.50 Orkestconcert. 5.206.20 Gramofoonmuziek. 7.35 „Industrie gedichten Königswusterhausen, 1350 M. (Z e e s e n). 1.207.05 Lezingen en lessen. 7.509.20 Grotesken, Hamburg, 395 M. 5.20 Orkestconcert. 7.20 „Cavalleria Rusticana", opera. Groot orkest en soli. 8.35 Orkest concert. Daarna tot 11.20 Dansmuziek. B r u 8 s e 1, 509 M, 5.206.20 Dansmuziek. 8.35 Populair orkestconcert. 10.35 Sluiten. **- i ter eere van den grooten Katholieken componist zullen plaats hebben van 19 tob 23 Juli, en samenvallen met het 10e Duit sche Koraalcongres, waaraan 100.000 zan gers zullen deelnemen. Men verwacht dab vele tienduizenden Katholieken uit de Duitsche en aangrenzenden landen naar Weenen zullen komen. FEUILLETON. het Engelsch van JOSEPH HOCKING ertaald door Carla Simons. tOld Dower-huis, stotterde Jack. Juist, en daar kunt u tot Kerstmis ...ven. Maar dit huis moet direct ont- nd worden, mr. Beeldirect, want ik hier Kerstmis vieren. - Ze heeft fortuin gemaakt, Jack, zei y oude man later toen Nancy en de no- 18 waren weggegaan, en een groot tuin ook. We bennen verslagen, jong, igde hij er somber aan toe, ze is ons de is geweest! Maar de jonge Jack gaf in antwoord. )rie maanden later heerschte een on- ™trone bedrijvigheid in de buurt van Tre- ïion Court. Iedereen wist dat Trevanion 8 urt ontruimd was en dat er groote din- i gebeurden in het huis. Er waren rklieden in de weer, er werden voort- rend wagonladingen meubels en ande artikelen aangevoerd; tuinlieden maak- jj i de tuin opnieuw in orde en toen Kerst i b in het land was, zag men keurig-ge- 3 sleede dienstmeisjes in het huis rond- I Ppelen. Ze moet duizenden ponden l geven, zeiden de bewoners onder elkan- r- Waar zou ze het vandaan hebben ehaald Maar niemand wist de waar- id. Wat ze wisten was, dat Nancy Treva nion in het oude huis terugkwam en bijna allen verheugden ze zich over dat feit-. Op Kerstavond was er een ongekende drukte aan het kleine stationnetje. Ver scheidene auto's kwamen aangereden en uit den trein stepte een groot aantal vreemdelingen die door de wagens naar Trevanion Court gereden werden. Ja Nancy, ik ben blij je terug te zien! Het is prachtig, hoor meisje, prach tig mooi, nietwaar moeder? Dat is het, beaamde Mrs. Briggs. Ik ben er trotsch op om je gast te zijn in dit prachtige huis, Nancy. U weet wel, dat ik daar altijd naar heb verlangd, mrs. Briggs, om u te kunnen uitnoodigen voor Kerstmis en ik ben blij dat u het liuis mooi vindt. Nancy's oogen schitterden van geluk. Hoelang had ze naar dit oogenblik verlangd! Het is iets bijzonders, begon de brave Yorkshirer opnieuw. Ik wou dat Ben Neen, neen, viel zijn vrouw hem in de rede, daar praten we niet meer over. Daar komt Jessie met haar verloofde. Vind je het niet mooi, Jessie? Het is magnifiek, riep het meisje uit, nietwaar Walter? En Nancy zag den jon gen Yorkshirer fabrikant, met wien zij kort geleden had kennis gemaakt. Wie is dat? vroeg Jessie fluisterend, toen er een nieuwe gast binnenkwam. Het was een lange, geleerd-uitziende man. Professor Sheepshanks, kondigde de oude Adam Trebilcock aan. Mijn hartelijke gelukwenscben, zei de professor, Nancy's handen schuddend; het is het mooiste huis dat ik ooit heb gezien. Geen wonder dat u er trotsch op bent. Mr. Shawcross, Mr. Greenwood, kon digde Adam aan. We zijn allemaal bij elkar! riep Elyah verheugd uit. Dat is braaf van je, Nancy, om al je vrienden uit Leeds uit te noodigen! Een nieuwe stem deed zich hooren. Crowther, neen niet Mr. Crowther, ik heet gewoon maar Jack. Ah, miss Nancy, riep hij uit, op Nancy afstappend, dat had ik nooit verwacht; Leeds is goed genoeg voor me en Kerstmis is Kerstmis, maar ik ben blij dat ik gekomen ben. Jack's bewering werd gevolgd door ge lijkluidende uitroepen. Eindelijk zaten ze allen aan de lange, keurig gedekte tafel. Het was een vroo- lijk opgewekt gezelschap. Het gelac'i was niet van de lucht. Plotseling stond Elyah Briggs van zijn plaats op. De meesten van u, begon hij, zijn goede vrienden van mij en diegene die ik voor het eerst heb ontmoet, zullen het ook gauw worden, hoop ik. Ik wil de gele genheid niet voorbij laten gaan zonder een paar woorden te spreken. Vier en een half jaar geleden kwam onze gastvrouw bij mij in Leeds en vanaf den eersten dag had ze mijn hart veroverd, nietwaar moe der? Zoo is het, stemde mrs. Briggs toe. Ik heb meer dan eens gezegd en het zou mijn hartewensch zijn geweest haar tot schoondochter te krijgen. Dat is he laas niet gebeurd, maar daarover wil ik niet spreken op het oogenblik, U allen kent haar geschiedenis. Dit is het oude huis. Jaren geleden is het verkocht, maar haar vader laat haar een erfenis na; dat was, te probeeren tien duizende pond bij elkaar te krijgen om het huis terug te koopen. Hoe dat moest gebeuren wist ze niet. Maar ze had haar vader beloofd en ze wilde en zou slagen. En ze is geslaagd, riepen eenigen. De geschiedenis is waard om te boek gesteld te worden, ging Elyah voort. Zon der Leeds en Amos Judson zou ze niet zijn geslaagd, maar ze is en blijft een kranige meid en ik ben ervan overtuigd, dat niemand in Yorkshire haar dit zal na doen. En ik wil dezen Kerstavond, die een van de besten uit mijn leven is, op de ge zondheid drinken van Nancy Trevanion. Na deze toast kwam er geen eind aan de speeches. Professor Sheepshanks sprak en John Shawcross en ook de oude Jack Crowther. Ze is een meisje uit duizend, zei hij, maar een ding ontbreekt haar toch. Een goede man! Als ik twintig jaar jonger was, zou ik een kansje wagen, maar omdat dat niet meer mogelijk is, hoop ik, dat ze een flinke jonge kerel trouwen zal. Na deze toast vroegen allen om een speech van Nancy en ze voldeed glim lachend aan het verzoek. Ik ben vanavond tusschen vrienden, zei ze, tusschen de beste vrienden die een meisje op de wereld kan bezitten en ze sprak verder over Mary Judson, her dacht den ouden Amos, in het ko-t, ze vertelde nog eens do geschiedenis van haar leven. En ze vergat Elyyah Briggs en zijn vrouw niet voor alles te bedanken. Maar een ding wou ik u nog zeggen, besloot ze, en dat is iets dat een antwoord geeft op do woorden van Jack Crowther. Hij zei, dat mij een man ont breekt. Wel, ik moet u iets bekennen. Ik heb het al dien tijd geheim gehouden. Ik zou nooit in mijn plannen zijn geslaagd zonder de hulp van Mr. Trefry, die hier naast mij zit. Want het belangrijkste van de uitvinding is zijn werk. We kennen elkaar al jaren en er is iets anders ook., het meisje hield op met sprekon en keek blozend do kamer rond. Toen vervolgde ze: Ik heb u niet alleen hier gevraagd v»m Kerstmis in mijn oud tehuis te vieren, maar ik noodig u meteen uit voor mijn huwelijk, dat morgen in ons oud kerkje zal plaats hebben. Ik ben bang, dat deze uitnoodiging niet heelemaal volgons de etiquette is, maar ik hoop dat u toch al lemaal zult willen komen. Nietwaar, John. John probeerde te antwoorden, maar de ontroering maakte het hem onmogelijk. En, waar het heele verbaasde en geluk kige gezelschap bij was, trok liij Nancy naar zich toe en zoende haar op de lip pen. EINDE.

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 5