SPORT. Laatste Berichten Telegrammen. Marktberichten. Advertentiën. inke Werkster. BAROMETER. itiELEGRAFISCH WEERBERICHT waarnemingen verricht in den mor gan 25 Februari 192S, medegedeeld het Kon. Ned. Meteorologische Instituut te De Bilt. .ïegste barometerstand: 7S3.3 te Danzig. ste barometerstand: 746.1 te Jan- nst n. gerwachting tot den avond van 26 Febr.: 4<rtige meest Zuidoostelijke wind. Helder cht bewolkt. Mogelijk met ochtcndne- )roog weer. Lichte vorst of om het des nachts. Overdag zelfde tem- Keg oei LUCHTTEMPERATUUR. gr. C. CHT OP VOOR FIETSERS e.a. n Zaterdagavond 5.58 uur tot Zondag en 6.29 uur. a§< g van de St. Joseph's Spaarkas op esi lommissarissen-bureau. mededeelingen: a.s. Zaterdag 4 1 begint te onderafdeeling Spaarkas 42 Joseph" haar zegenrijk werk. zeilen heeft ge u al aangesloten aan et1, mderafdeeling in onze vereeniging? ST. PETRUS-PATRONAAT- Rapenburg 52. elijke voortzetting der Afdeeling Leer- n van de St. Josephs-Gezellen-Vereen. Augustus 1887—September 1920). terdag. Leesbibliotheek van 8 tot 9 u. ,„^dag te 8 uur in de H. Lodewijk Alg. lommissie tot intentie van uw Direc- Te 4 uur bijeenkomst en verjaardag- ig van uw directeur, tensdag Maandvergadering Patronaats nissie 8.15 uur. ST. PANCRATIUS-PATRONAAT. (Mon Père). inc'ag, te 5 uur. Conferentie met licht- ien over de Romeinsche Basilieken, •na ontspanning tot kwartier voor 7 waaronder Radio-concert. Te 7 uur Lof an het patronaat is een Spaarkas ver ben, waarbij ook zelfs de kleinste bij een kunnen worden ingelegd. r0Jbliotheek geopend tusschen. 6 en half r. vens gelegenheid tot sparen voor een lil o. ST. ANTONIUS-PATRONAAT, (Hartebrug). indag, 4e Zondag der maand. Alg. H. rnunie voor het Eestuur en leden, on- ,j,de H. Mis van half S; te 5 uur verga lg voor de jeugdafd. der 3e Or dé, •na ontspanning. aandag, 8—10 uur bijeenkomst Gé- oensdag 8 uur tooneelrepetitie. "ijdag 8—10 uur bijeenkomst Gezellen.' itordag 6—7 uur bibliotheek, betaling ributie. Gelegenheid tot sparen en cjaitefonds. R. K. PATRONATENBOND. (District Leiden). Secretariaat Fagelstraat 30. onderdag van 8 trt-9 uur R. k. Arbeids- s voor onze Patronaatsjongens in het ouw der St. Joseph's-Gezellen-Ver'eeni- 9 Rapenburg 52, Teleph. 456. B het a.s. najaar zal vanwege onzen wederem een retraite worden gehou- in Noordwijkerhout, en wel van 7 tot 'ctober. Men beginne nu reeds te spa- Goed voorgaan doet goed volgen JONGEVROUWENBOND Groap B. odsdienstcursus (leden boven 18 jaar) idag Mare, niet acht maar zeven uur. [urnclub. Vrijdag 6 en 7 uur Pieters hof. ST-AGNES-PATRONAAT. de Parochies v. O.L. Vr. Hemelvaart en van den H. Jozef, ondagmiddag repetitie voor „God's We- laandag, van 7 tot kwartier over 8 uur leerjaar Naailes; van half 8 tot kwar- over 8 uur 1ste leerjaar Godsdienst; kwartier over 8 tot 9 uur 2de leerjaar ^dienst. insdag van 8 tot 9 uur 3e en 4e leer- r en 5de afdeeling Godsdienst. Voensdag. Te half acht uur lsfe leer- naailes; 3e en 4e leerjaar naailes, 'onderdag 7—8.30 uur 2de leerjaar naai- Ee afd. Naailes. frijdag. Gymnastiek van der Werffstr. .30—9 uur le leerjaar naailes. •B. Op alle naailessen gelegenheid «paren. VOETBAL. LEIDSCHE VOETBALBOND. Bestuursvergadering. o de bestuursvergadering van den Leid en Voetbalbond werd allereerst, op ver- tk van Leidsche Boys, het afge\pro- 11 A.S.C. Ill—Leidsche Boys 1 bea. deld. 'Bwel de Protestcommissie in deze regie- lütair juist gehandeld heeft, verlangt INGEZONDEN MEDEDEELING. Koest,, 'keeSpêjri Mijnhardt's HoesttaWetten, Doos 3J Mijnhardts Keelpijn tiAdcttcn, 60 r Bij Apothekeryen Drogish/ Leidsche Boys nog een nader onderzoek.. Door het Bestuur werd besloten dit onder zoek te houden op Woensdag 29 Febr. a.s. Een verzoek van L.M.C., tot het overspe len van den wedstrijd L. Boys IL.M.C. I werd afgewezen. Een verzoek van Lugdunum, het 4e elf tal uit de competitie terug te mogen trek ken, wordt met het oog op billijkheidsbe trachting tegenover andere vereenigingen, afgewezen. Besloten werd, met het oog op de Ouds bekerwedstrijden, op 11 Maart, een oefen wedstrijd te doen spelen (L.V.B. XIa—L.V. B. Xlb) op het U.V.S. terrein. Deze elftal len zullen Woensdag a.s. worden gekozen. Op de Woensdag a.s. te houden vergade ring zullen o.a. ook de door den L.V.B. 'te organiseeren Jubilé-wedstrijden worden be sproken. LAWNTENNIS. Mej. Bouman aan do Riviera. Gisteren zijn te Beaulieu de volgende wedstrijden gespeeld: Regers slaat Buse 80, 86; von Kehr- ling slaat de Stefani 3—6, 62, 64; Ko- zeluh slaat Gas'ini 64, 6—2; Artens slaat Aren 1—6, 6—2, 6—4. Dames enkelspel: Miss Hardie slaat Mej. Bouman 64, 46, 64 Miss Sterry slaat Miss Harvey 46, 62, 62. Gemengd dubbel: mej. Bouman en von Kehrling slaan miss Corbière en SycoVël 7—5, 6—2. SCHAKEN. Competitiewedstrijd L.S.G. S.S.S. I. Hier volgen nog enkele partijen ge speeld in bovenstaanden wedstrijd. le bord: wie W. de Bruyn (S.s.s.), zwart G. Bosscha (L.S.G.). Onregelmatige opening. 1. Pf 3 Pf 6 2. c4 dO 3. d4 g8 4. b3 Lg7 5. Lg 2 0—0 6. g 3 Pbd 7 7. Lg 2 cG 8. 0—0 Te 8 9. Pbd 2 e3 10. Dc 2 ei 11. Pe l e3 12. fe 3: Pg 4 13. Tf 4 Pe 3: 14. Dd 3 Pf 6 15. Po 4 Pg 2: 16. Pf 6: t Lf 6: 17. Pg 2: Lg 5 18. Te 4 Lf 5 19. Te 8: f De 8: 20. Df 3 Le 4 21. Df 2 Lg 2: 22. Kg 2: De 4 23. Df3 Dc2 24. Lc3 Te8 25 Tfl Te2t 26. Kh3 f5 27. Thl Te3 wit geeft op. 2e bord wit: g. Bol (L.K.g.) zwart: S. M. Viser (S.S.S) Fransche partij. 1. e4 e6 2.d4 d5 3. Pc3 pffl 4. Pf6 4. Lg5 Le7 5. eó Pfd7 6. h4 c5 7. Pb5 c4 8. PdGt Kf8 9. D1i5 g6 10. Dh6t Kg8 li. Le 7: De7: 12. Pc8: Dd8 13è Pd6 Pc6 14. Df4 fG 15. Pf3 De7 16. ef6: PfG: 17 Pg5 Kg7 18. Pgf7 Th f8 19. h5 Tf7: 20. hg6: Tf8 21. gh7: Ph7: 22 Dg3t KhS 23. 0-0-0 Tg8 24 Dh4 T97 25. De7: Te726. Pb5 a6 27. Pc3 Tf8 28. f3 Tf4 29 Pe2 Tf! 30. f4 Kg7; 31 g3 Tf8 32 Lg2 Pf6 33 Th4 Kg7 34 Tdhl Kc8 35 g4 T8 f7 36 g5 Pg8 37 c3. Remise ver klaard, hoewel wit veel be*er staat. 5e bord: wit: H. C. Steffelaar (S.S.S.S.) zwart: Ir. J. J. g. van Hoek. Vierpaarden- spel: 1. e4 e5 2. Pf3 Pc6 3. Pc3 Pf6 4. Lb5 Lb4 5. 0-0 .16 6. d3 0-0 7. Lg5 Pe7 8. Pe2 Pq6 9. Pg3 cG 10. Lc4 L6 li; c3 hg5: 12. cb4: Lg4 13. Iï3 Lh5 14. Ph5: Ph5: 15. Pe5: Pe5: 16. Dh5: b5 17. Lb3 Pd3: 18. De2 Pe5 19. f4 gf4: 20. Tf4: f6 21. Tafl Kg7 22. Dd2 De7 23. Tf6 Tad8 24. Dg5 d5 25. ed5: cd5: 26. a3 Td6 27. Tfö Dg5: 28. Tg5: f3 29. Tg3 d4 30. Tel Tfd8 31. Ldl d3 32. Tc7t T8 d7 33. Td7:t Td7: 34. Kf2 Pc4 35. b3 Pb2 36. Kei d2t 37. Ke2 Te7t 38. Kd2: Td7t 39. Kc2 Pdl: 40. Tf3 f5 41. g4 Kh6 42. gf5: gf5: 43. h4 gewonnen verklaard voor zwart. Competitiestand 2e klasse, groep A. De stand in deze groep is nu de vol- geüde geworden: gesp.gew.gel.verl.nnt. p. Tot. L. Sch.gen. I 4 4 2614 8 Disc. Disc. II 4 3 1 2614 6 Mercurius I 2 11 10.59.5 3 N. Rott, Schv. II 3 1 1 1 13.5—16.5 3 Resid. Schel. I 3 1—2 13—17 2 Schev. Sch Soc. I 33 10.5—19.5 0 Rott. Arb.Schcl. I 33 10.5—10.5 0 BRIEVEN VAN EEN STEDELANDER. Wat hebben we 't tegenwoordig druk over de Coalitie! Na een welbesteed bestaan van meer dere jaren is zij uiteengespat bij gelegen heid der welbekende stemming over de be stendiging van het gezantschap bij het Va- ticaan, maar vergeten was zij daarmede nog lang niet. Integendeel! Sinds zij onder naam „Monsterver bond" zij het dan dat haar tegenstan ders haar aldus betitelden werd opge richt, is zij nog nooit zooveel over de tong gegaan als tegenwoordig. En naarmate de Kamer-piekenngen naderen in 1929 moe ten we er weer aan gelooven komt zij steeds drukker ter sprake. 't Geldt de vraag, of zij yreder hersteld zal worden en in welken vorm. Zelfs mr. Mar chant houdt zich daarmede bezig, hoe wel hij er eigenlijk niets mede te maken heelt. Zoodra hij toch er ook wat over te vertellen zou krijgen, ware het geen Coa litie meer in den ouden zin des woords, maar geheel iets anders. Iets wat het mid den zou houden tusschen de „uiterste nood zaak" en de antithese", want het paga nisme" zou dan mede zijn intrede doen in een combinatie, welke tot dusverre zuiver rechtsch was. „Anthithese" en „paganisme", wat herin neren cleze woorden duidelijk aan den fei len tijd, then bij iédere stembus rechts en links vierkant tegenover elkander ston den; toen men 't nog had over „liover Turksch dan Paapsch" en toen al wat li beraal heette zich graag vereenigde met al wat rücd was om candidaten aan Cris- tel ijken huize bij de herstemming te doen duikelen. Zoo ging het in den tijd van het meer derheidsstelsel, waarbij de rechtsche min derheden elkaar wel moesten zoeken,- wilden zij in vele Noordelijke kiesdistric ten niet steevast het onderspit delven. Uit dien tijd herinner ik mij nog het vol gende. .Den Haag was toen in drie kiesdistric ten verdeeld, waarvan de grenslijnen, ruw uitgeduid liepen: aan den Schevening- schen kant door Laan van Meerdervoort en Javastraat, aan de andere zijde der stad, dus waar het station der H. IJ. S. M. staat, ongeveer door de Singelgrachten. Zooals gebruikelijk, was de Residentie op deze wij.ze in drie móten gesneden, welke ieder ongeveer evenveel kiezers telden wat trouwens het systeem was voor het gansche land. De Scheveningsche moot nu, waarbij ook „Archipel" behoorde, was beslist 't best van anti-revolutionaire kiezers voorzien, het geen te danken was aan de visschersbevol- king. 't Was op een stemdag van groote beteekeai8, of de visschersvloct al dan niet binnen was; bij den uitslag was dit be slist merkbaar, 't Is n.l. typisch te Sche- veningen, dat de zeevarenden daar als re gel Protestant zijn. De middenmoot der stad telde weer de meeste katholieke kiezers, 't Haagje was toen nog veel kléiner, de Roomsche ker ken stonden grootendeels in t centrum, zoodat sinds overoude tijden de onzen daaromtrent gegroept waren. De spoorwijk eindelijk, ja, daar was een gemengde bevolking, waarbij men onzer zijds nog het meeste kiezers kon trekken met een Christel ijk-Historischen candi- daat. Teen het nu weer eens een kamerver kiezing was, waarbij 't spande, lag het voor de hand het „Monsterverbond" in zijn volle fleur zijnde dat de leiders der rechtsche kiesvereenigingen afspra ken: we zullen in Let Scheveningsche dis trict een anti-revolutionair stellen,, in liet middendistrict een katholiek, in het spoor- district een Christe'ijk-Historisch man. Op die manier was de beste sfeer geschapen, om den ijver aller rechtschè kiezers aan te wakkeien. Na deze afspraak tusschen de leiders was het woord aan de kiesvereenigingen; wie de Anti-revolutionairen te Schevenin- gen ook aanwezen, hij zou de candidaat der drie rechtsche partijen moeten wor den; en op dezelfde wijze hadden de Room schen het maar voor 't zeggen in het mid denstuk, de Christelijk-Historiscken aan den spoorkant. Nu, met het aanwijzen van een anti-re volutionair en een Christelijk-Historischen liep het aan beide uiteinden der stad vlot van stapel. De kiesvereenigingen vonden de regeling allemaal best. Wat zag men evenwel in het midden- district gebeuren? De katholieke leiders redeneerden daar: Wat moet. nu het zwaarste wegen? Het doorzetten van ons erkend recht op een katholiek candidaat of het ontzien der govoeligheden onzer ooalitie-genooten, waarbij er allicht zijn, 'd:o toch niet op een Roomsche stemmen, al beveelt hun kiesvereeniging dezen aan. Zouden we de rechtsche zaak niet beter dienen, door een candidaat te nemen, die ook dien wijfe laars welgevallig is? Tot dit laatste werd besloten. En zoo zag men de katholieke kiesvereeniging in het Haagsche middendistrict tot candidaat voor de Tweecle Kamer stellen let wel Stellen, niet overnemen dr. J. Th. de Visser, dezelfde Christelijk-Histori«che po liticus, die thans ten aanzien van hit her stel der coalitie de kat nog eens uit den boom zit te kijken. Die Haagsche geschiedenis leert wel, hoezeer men toen overtuigd was van de noodzakelijkheid der rechtsche samenwer king. Zóó overtuigd, dat de onzen er wel een veer voor wilden laten als zij daar door de kansen der coalitie maar ver hoogden. Ik herinner mij nog wel, dat de linker partijen, die zelfopoffering der katholie ken waardoor de kans op overloopers haar werd benomen want de onzen stemden wel trouw - alles behalve pleizierig vonden maar de afloop der verkiezing staat mij niet meer voor den geest, 't Is ook al zoo lang geleden. Onder de werking van het meerder heidsstelsel, dat ook tu8schentijdsche ver kiezingen kende, kregen de kiezers tel kens lessen' in dusdanige samenwerking. Als er een Raads-, Staten- of Kamerlid ontslag nam, stierf of om een andere reden zijn mandaat neerlegde, moest in het be trokken district alles in de weer komen om in de vacature te voorzien, wat ten ge volge had dat de kiesvereeningen steeds paraat waren. Dit is nu allemaal anders. De evenre dige vertegenwoordiging maakt het on- noodig, dat de kiezers vóór de stembus sa menwerking zoeken. Iedere partij krijgt toch waar zij recht- op heeft. Dit is heel goed, want het oudé kiesstelsel was voor minderheden, die toch geen kans hadden, doodend wat de belangstelling betreft. Daar hadt ge b.v. de katholieken in het Scheveningsche district. Die hadden nooit kans op een eigen vertegenwoordiger, wa ren altijd aangewezen op het steunen van coalitiegenooten. Ze deden dit trouw, maar iedere prikkel ontbrak om b.v. de verga deringen der district kiesvereeniging bij te wonen. Het bestuur moest van den nood een deugd makend vaak zichzelf aanvullen; wie ter vergadering kwam had daardoor alleen reeds kans, dat hij be stuurslid werd ook. Van zoo'n vergade ring, waarop weer eens een lid kwam, schreef toen een leuke verslaggever, dat „de bijeenkomst beter bezocht was dan ooit". 't Ging in wel meer plaatsen zoo, wat echter door de E. V. en dit is weer een goede noct voor haar ook veranderd is. Doode stemmen zijn er niet meer. Ni alle stemmen centraal worden bijeen gc voegd, komen ze ook allemaal tot haai recht. Intusschen is het zwaartepunt der coali tie-vorming verlegd van vóór de stembus tot het tijdstip daarna. Ja, ik weet wel ér kan vóór de verkiezing een coalitie program worden opgemaakt, waaraan de gekozenen zieh zullen hebben te houden, i, m/ïar dat is toch iets anders gesteld dat 't lukt dan de ouue, innige samen werking bij de stembus, waarvan de nood zakelijkheid niet meer wordt gevoeld, mogelijkheid zelis met meer bestaat, tenzij men tot de samenstelling van coalitie- lijsten zou komen. Hieraan deukt editor nog wel niemand, zoodat we ons in de bij- zouuprlieden maar met zullen verdiepen, 't Zou een passen en meten worden zon der einue, waarbij vergeleken het opma ken der huidige paitijlijsten eén peulschil letje zou zijn. Uit een en ander valt naar mijn beschei den meeuing al te leiden, dat de eenvou dige kiezer, gelijk ik er ook een ben, zich over die coaiitic-kwestie het hoofd liefst niet moet bieken. Laat hij er maar toe medewerken, dat de K. K. Staatspartij 200 sterk mogenjk- wordt, opdat onze leiders en straks ook weer onze gekozenen wier aantal groeien moet insgelijks zoo sterk mogelijk staan als de rechtsche samenwer king, in welken vorm dan ook, weer aan ue orde mocht komen. We kunnen daarvoor nog meer doen dan allemaal stemmen op nommer één van de Roomsche lijst. We kunnen nl. ook mede werken aan de totstandkoming van het R. K. Partijbureau, waarvoor, de actie zoo te rechter tijd, de kiesvereenigingen weer eens wat te doen geeft. Tot dusverre zijn ze in de tusschentijden meest bezig gehou den met eindelooze reglementsherzienin- gen. Nu kan de kroon eens op dit werk worden gezet met de vorming van een Schaepman-centrale voor onze actie. Daar^ voor nu vooreerst „alle hens aan dek!" AJO. Berichten, opgenomen in een gedeelte onzer vorige oplage. De gas-lucht In de gisteravond gehouden raadsverga dering van Zuid-Scharwoude, kwam ter sprake het besluit van de Commissie der Lichtbedrijven om geen onderzoek in te stellen naar de genoten 5 pet. 'provisie van de aanbestedingen door den Directeur van dit bedrijf. De commissie is van meening, dat deze 5 pet. door den Directeur terecht genoten zijn. Op een schrijven van den Raad hiervoor is' geen antwoord ontvangen, waarom be sloten werd zich tot Ged. Staten te wen den met verzoek om een onderzoek in te stellen. In de onlangs verschenen nota van den Burgemeester van Noord- en Zuid- Scharwoude over de gascorruptie wordt het genieten van deze 5 pet. ontkend. De verduistering bij de H. T. M. Naar wij vernemen, treedt mr. Tj. Mo- bach te 's-Gravenhage op als verdediger van G., den hoofdverdachte in de zaak van de verduistering van 15.000 ten na- deele van de Haagsche Tramweg Mij. G. is gisterenmiddag overgebracht naar het Huis van Bewaring en onderging reeds het eerste verhoor door den rechter-commissa ris, Jhr. mr. Calkoen in tegenwoordigheid van mr. Mobach. Vandaag zijn de overige verdachten in het Huis van Bewaring ingesloten. Intusschen heeft do politie, ook als ver dacht van heling, nog een tiende verdach te gearresteerd, zekere v. d. E, ook al een oude bekende van haar. Doodeüjk ongeval. De heer H. Dorenbosch, garagehouder te Siddeburen, is met zijn motor in volle vaart tegen een vrachtwagen gereden. Hij werd zoodanig aan het hoofd gewond, dat de dood spoedig intrad. Tragisch is, dat hij dezer dagen in het huwelijk zou treden. Het conflict in de Duitsche metaalindustrie BERLIJN, 24 Febr. (V.D.). Nadat de ar beiders in de Middenduitsche metaalindus trie heden den arbeid hebben hervat, heeft het Verbond van Duitsche metaalindustriee len de algeheele uitsluiting opgeheven. LEIDEN. Bevorderd tot doctor in de ge neeskunde, op proefschrift getiteld „Fram- boesia tropica", de heer E. H. Hermans, geboren te Maastricht; Geslaagd cand. examen rechten: de heer J. E. R. A. Mannaerts (Tilburg); arts-examen le gedeelte de heeren G. C. Geel (Rotterdam) en F. P. J. Gevers (Voorburg); bevorderd tot arts de dames J. C. Hak ker (Voorschoten) en B. S. J. Engels (Leiden) en de heeren G. P. B. Martens (Schiedam), F. Botinga (Den Haag) en S. J. Fischer Den Haag). Door een auto overreden. Uit Heelsum wordt ons gemeld: Gisteravond werd de 56-jarige heer v. d. Westering, oud-burgemeester van Veenen- daal, bij het instappen in de tram te Heel sum door een auto gegrepen. Hij bekwam Hierbij een drie-voudige been- en schouder breuk en verschillende andere kwetsuren, die onmiddellijke opname in het ziekenhuis te Arnhem noodzakelijk maakten. De pa tiënt heeft geen goeden nacht gehad. Door een auto vermorzeld. Uit Hoensbroek wordt ons gemeld: Gis termiddag werd de 9-jarige J. N. door een vrachtauto gegrepen en als het ware loor midden gereden. De chauffeur S. uit Grevenbicht is gearresteerd. Brand. Hedenochtend te half tien ontstond door tot nu toe onbekende oorzaak brand in le wonig van den tuinier nabij het vroe gere kasteel Schöndelen onder de gemeen te Smelik bij Roermond. Aangewakkerd loor den vrij sterken wind greep het vuur snel om zich heen met het gevolg, dat de eheele woning en inboedel een prooi der vlammen werd. Verzekerine dekt de •schade. BIOSCOPEN. Trianon: Goedgekeurd. I Lux or: Goedgekeurd voor volwasseneri» Casino: Afgekeurd. City: Goedgekeurd. MIJNONTPLOFFING IN ARKANSAS Waarschijnlijk achttien dooden. PORTSMOUTH (Arkansas), 24 Febr. (V. D.) Bij een ontploffing, die hedenmorgen in de Mamacolco-mijn, op 17 K.M. van hier, plaats had, zijn twee menschen gedood, ter wijl men vreest, dat zestien anderen even eens om het leven zijn gekomen. Daar er brand in de mijn is ontstaan, is het op het oogenblik onmogelijk do ingeslotenon te be reiken. De commissie-Simon in Br. IndIS. LONDEN, 25 Febr. (V. D.). Naar gèmeld wordt heeft de wetgevende ver gadering te Burma een resolutie aangeno men, ingediend door de onafhankelijk heidspartij, waarin vertrouwen in de com missie-Simon wordt uitgesproken en op samenwerking met haar aangedrongen wordt. LEIDEN, 25 Febr. Boter. De prijzen op de heden gehouden markt waren als volgt: prima fabriekboter controle 2.25 per K.G., prima boeronboter 2.202.35 per K.G. Aangevoerd 1370 K.G., 62/8, 13/18 vaten. Handel vlug. Turf. Aanvoer Lange turf 120.000, laagste prijs 11.—, hoogste prijs 13.— per 1000 stuks. Eierenveiling. Aanvoer 9870 stuk® Kippeneieien 5.80—6.60, Eendeneieren G7.oer 100 stuks. Handel vlug. ST0MPWIJK, 24 Febr. Eieren. Aange- voe rd 6473 stuks. Prijzen kipeieren 5.55— 7.25; eendeieren 5.755.90. ALPHEN AAN DEN RIJN, 24 Febr. Groentenveiling. Per 100 K.G. Winterpe- ren ƒ11—16. Spruitkool 3134. Kroten ƒ10.90 Per 100 bos: Seldery 8.60. Kip eieren 5.50—6.70, Eendeieren 6.70—5-9Ö Aanvoer 9640 stuks. LISSE, 24 Febr. Velling H. B. G. Per 100 stuks: Glad. Schwaben 12-op 1.80, Brenchlyensis 1013 1.30, Halley 10— 12 0.75, 5—10 0.20, 5—6 0.16; Red. Canna 10—12 1.20—1.50, 8—10 0.60, 68 0.40, 4—6 0.26; Flamingword 10— 12 1.20, 10-op 0.95; Scharleta 12-op 1.30, 10—12 0.80, 8—10 0.45; Sappho 10—12 0.75; Oriëntale 10-12 0.80; Dia deem 8—12 0.35; Alice Teplady 812 f 0.35; Schwaben 6—10 0.36, 2—4 0.07 Jos. Hulot 10-op 1.20—1.40, 2—4 'f 0.10; Maidenblush 12-op 1.40, 10—12 0.80 0.95; Orange Brilliant 10 0.85, 810 0.40; Hermione 810 0.30; Panama k10-op 1.30, 8—10 0.95, 6—8 0.50, 4— 6 0.40; Willy Wigman 1012 1.50; Ve? nus 4—6 0.30, 24 0.10; Empress of India 812 0.75, 6—8 0.36; Gemengd 12-op 1.40; White Giant 12-op 4.75. Bij goed: Montbr. Aurantiaca 0.50, Montbr. Macrcspheila 0.35, Montbr. Potsie 0.35 Hyacinth Candicans 1.50; Pioen Ch. Festiva Max 12.Pioen Chinensus gem. 20.Trollius Excelsior 14. Dubb. Begonia's gem. 3.50; Lil. Splen- dens 12—14 3.Sp. Peach Blossom 1.80; Sp. America 1.60. WISSELNOTKKltlNGKN (AMSTERDAM). (Niet officieel). Berlijn 69.24V2 Londen 12.12-V82 Nov-York f 2.4«8/n l'arjje. 9.78 Brussel 89.61 Zwitserland47.85 Milntin 13.17 Madrid 42.08 Oslo66.18'/j Kopenhagen 66.60 Stockholm 66.7U/j Wccnon 8ö. Praag 7.36Va BEURSOVERZICHT. De affaire was heden aanmerkelijk in gekrompen. Voor de afwisseling was het thans de Yankeeafd., die nogal wat bedrij vigheid veroorzaakte en een drukke affai re voor Wabash te zien gaf, welke zeer vast gestemd waren in verband met be richten, dat deze Mij. eerlang met een an der groot spoorwegsysteem zal worden sa mengesmolten. Ook ontwikkelde zich nogal afaire in Intercont. Rubber. De locale markt was kalm. Voor Rubber sterk be koelde belangstelling en lagere notoerin- gen in verband met de reactie der rubber- prijzen. Tabakken prijshoudend, later ga ven zij teekenen van zwakheid. Kunstzijde niet veel bijzonders. Suikers op kleine schaal verhandeld en weinig veranderd. Scheepv. stil. Schcepv. Unies in aand. v. Nievelt-Goudriaan veroorzaakte een klei ne beweging. Kon. Olie op de vorige koer sen. Prol. 31/2 pet. DANKBETUIGING. Hiermpde behagen wij onzen hartelijkgn danl# voor de zeer vele blijken vaf belangstelling bij onztf Zilvefen Echtvereeni- ging oiiflervorrfleq, MiTII. va^ zaal. TÉ C. VJd ZAAL— 13441# van Lkkuwes. Woubrugge, 25 Febr. 1928. Restaurant „Z0MEBZ0RG" vraagt>en IS4S7 y S-I

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 3