UIT DE PERS Uit de Rijnstreek 1/4 van de te overleggen kosten te ver goeden. Door den Raad wordt besloten f 15 te verlecnen. De pensioenbijslag van den heer Kara- semeijer werd op voorstel van den pen sioenraad met 1 Jan, 1927 bepaald op 247. Op voorstel van den heer Appel doorn werd een commissie van voorlich ting benoemd, ter controle voor de uitge trokken werkloozen. In de commissie wer den benoemd de heeren Appeldoorn, Kroon en Hoogervorst. Na nog enkele zaken van ondergeschikt belang, sloot de Voorz. de vergadering. RIJNSBURG. GEMEENTERAAD. Verschillende benoemingen. Vernieuwing van bestrating. - De restauratie van de raadszaal. Donderdagavond vergaderde de Raad dezer gemeente. Afwezig wegens verblijf an het buitenland: de heer C. D. v. d. Vij ver. De Voorz., Burgem. Bosschieter, opent de vergadering met gebed en leest vervol gens de notulen der vorige vergadering. i Uit 50 sollicitanten, die zich hebben aangemeld vor de betrekking van hulp- gasfitter, zijn door B. en W. op de voor dracht geplaatst, gehoord de Commissie voor de bedrijven: 1. W. J. Brugmans te Rijnsburg. 2. A. van Duijn te Katwijk. 3. J. C. Kuneken te Voorschoten. Met algem. et. wordt benoemd no. 1. De in diensttreding wordt bepaald op 1 April a.s., of zoo mogelijk 15 Maart. B. en W. stellen voor tot vaste aanstel ling over te gaan van den tijdelijk benoem den werkman R. Filius. Het voorstel van B. en W. wordt z. h. st. aangenomen. J Door B. en W. wordt machtiging ge vraagd de bestrating van Kerkstraat en Langevaart te vernieuwen, en aan Kerk straat en Sandtlaan een trottoir aan te leggen. i De kosten van een en ander zijn ge raamd op 12.500.—. 3 Het voorstel van B. en W. wordt na eenige bespreking z. h. st. aangenomen. 4 Door B. en W. wordt machtiging ge vraagd, eenige boomen die in verband met hun vorig voorstel zullen moeten verdwij nen, te doen rooien. Goedgekeurd. 1 Bij de rondvraag spreekt dr. Jonker zijn voldoening uit over de wijze, waarop B. en W. de Raadszaal hebben doen restau- reeren en stoffeeren. Voorts verzoekt spr. het verkeer door de Kerkstraat, tenminste in een richting weer open te stellen, ook voor automobielen. De heer Knijff zou gaarne van B. en W. vernemen, hoe ver deze zijn met de plannen voor de toegezegde verbetering van den Buitenweg, speciaal wat betreft de afwa tering. 1 De Voorz. beroept zich op de vele werk zaamheden, die den laatsten tijd in de ge- i ineente zijn verricht, waardoor nog geen definitieve voorstellen kunnen worden ge- daan. De heer v. d. Gugten stemt in, met wat Dr. Jonker opmerkte, omtrent de verbete ring van de Raadszaal. Alleen vindt spr. het jammer, dat de werkzaamheden zijn uitgevoerd met voorbijgaan van de ge meentenaren, waardoor sommigen hunner zich ernstig gegriefd gevoelen. Wtth. Schoneveld is het eens met wat de heer v. d. Gugten opmerkt, en het is dan ook de gewoonte van B. en W. zooveel mogelijk de werkzaamheden in de ge meente te doen verrichten. Thans echter was er noodig een karakteristieke smaak, opdat vooral door verkeerde stoffeering het historische van de zaal niet verloren zou gaan. 1 Hierna sluiting. HILLEGOM. Spoormannen. Donderdagavond hield de afd. Hillegom en Omstreken van „St-Raphaël" een ledenvergadering in Flora. De belangstelling was groot. De voorz. deelt roede, dat op Zondag 4 Maart de Hoogmis in de St.-Josephkerk voor de leden zal worden opgedragen. In de door j de afdeeling gekochte loten voor het Mgr. Mutsaersoord werden geen prijzen gewon nen, doch het goed dool is gesteund. Ver volgens komen aan de orde de ingeko men stukken. Van het hoofdbestuur was een circulaire ingekomen, herinnerend aan het feit, dat op 22 dezer St.-Raphaël juist 25 jaar bestond. Uit hoofde van de Vasten, zal dit zilveren jubileum in den a.s. zomer worden gevierd. Dit feest zal ie Den Bosch plaats hebben. Ook was een circulaire ingekomen inzake het R.-K. Herstellingsoord of Mgr. Mutsaersoord, waarin o.m. werd medegedeeld, dat met Maart begonnen wordt met het uitzenden van verpleegden. Op 28 Mei zal het 25 jaar geleden zijn dat de Bondsadviseur, de weleerw. heer H. J. M. Donders, als re dacteur van het orgaan optrad en daar Zijncerw. dit geheel belangloos deed, zal dit feest niet onpgemerkt voorbijgaan. Uit de kas werd een bedrag beschikbaar gesteld voor deze zoo welverdiende huldi- ging. Met eenige toepasselijke woorden j werd 1 nieuw lid geinstalleerd. De rond vraag was van strikt huishoudelijken a*ird, waarna de voorzitter deze zeer ge animeerde vergadering op de gebruikelijke wijze sloot. Postmannen. Donderdagavond ver- j gaderde de afd. Hillegom en Omstreken van den Ned. R.-K. Bond van P.T.T.-per- 1 poneel „St. Petrus" in Flora. De voorz., de heer J. Heemskerk, bespreekt de herzie ning van het Bezoldigingsbesluit en meent dat we in dezen op den goeden weg zijn. De C. v. O. heeft vergaderd en weldra zuilen we haar resultaten vernemen. Spr. spoort allen aan, propagandist te zijn en de niet georganiseerden of verkeerd geor- ganiseerden op hun plicht te wijzen, daar alleen in de organisatie de kracht ligt van eiken werknemer. Besloten wordt, voor 't Bondsvaandel 4.20 bij te dragen. Naar aanleiding van een circulaire van het hoofdbestuur inzake propaganda word een commisie benoemd. Deze heeft mede tot taak, aan te sporen tot getrouw ver- gaderingbezoek. De penningmeester wek te krachtig op, op tijd de contributie te voldoen. De heer van Lierop, correspon dent van het Kinderfonds P. T. T. hield" een pleidooi voor het fonds en stelde voor dat de afd. donatrice zou worden. Dit geschiede voor 5 per jaar en tot weder opzegging. Hierna sluiting. Mooi succes. Bij de gehouden examens aan de R.-K. Modevakschool der Eerw. Zusters van het Maria-oord alhier slaag den alle candidaten en wel 7 voor linge rie en 3 voor costumière. Een mooi suc ces I H00GMADE. Volksbond. Woensdag hield de R. K. Volksbond do maandvergadering, welke goed bezocht was. Do voorz. opende de vergadering met ge bed en heette allen welkom. Na voorlezing van het jaarverslag van den socr. werd be handeld de oprichting van een spaarfonds. Een commissie van 3 personen werd be noemd, waaronder een bestuurslid. Beslo ten werd, dat vanaf den eersten Zaterdag in Maart gelegenheid tot sparen zal gege ven worden, Zaterdags van 78 uur bij den heer C. H. v. d. Berg, den agent van de Centr. Volksbank en tevens penningm. van bovengenoemd spaarfonds. De voorz, spoorde allen aan, aan dit fonds deel te nemen, ook degenen, die wel contant kun nen betalen. Het reglement voor b.g. spaar fonds werd, behoudens enkele kleine wij zigingen aangenomen. Besloten werd, na breed"-j "ge bespre king, een Vaandelcommisr ie stellen. Daarna gaf de G. Ad\ een lezing over de beteekenis van den .-is.h woensdag, waarvoor de voorz. hem dank bracht. Door de kasnazieners, de heeren L. j Overmeer en S. v. d. Meer werd gunstig rapport uitgebracht. Een gratis verloting j word gehouden van dekens en sigaren. Me- degedecld werd, dater geen candidaten- j lijsten bij den secr. waren binnengekomen, j zoodat de periodiek aftrodende bestuursle- j den weer herkozen waren. Besloten werd in den Meimaand weer een uitvoering te i geven, waarvan verdere uitwerking aan den voorz. van de tooneolclub werd over gelaten. Door den penningm. der Aankoop-com missie werd verslag uitgebracht: de reke- ning sloot met een nadeelig saldo van 2.22. Daarna werd medegedeeld, dat de lste en 2de secretaris hun functie hadden j omgeruild; de heer C. Baak is thans lste secr. geworden. Besloten werd het St. Jo- sephfeest te vieren met een Algemeene H. Communie op Zondag 18 Maart. Nadat de voorz. bij de rondvraag enkele vragen naar genoegen beantwoord had, werd de verga dering met gebied gesloten. Hulp in nood bracht op 1.57. LISSE. Het laboratorium van den Plantenziekten- kundigen dienst. Na den brand in het laboratorium van de Plantenziektekundigen dienst te Lisse is men thans bezig de inrichting zoo mo gelijk weer in werking to stellen. De kan toren zijn tijdelijk ondergebracht in een der broeikassen en de garage. De regee ring heeft een barak van den gezondheids dienst met vijf vertrekken ter beschikking gesteld, welke men thans bezig is op te trekken. Een groot aantal negatieven van foto's van beduidende waarde is ge spaard gebleven en teruggevonden. Het ligt in de bedoeling, dat het nieuw op te richten laboratorium van grooteren omvang zal zijn dan het afgebrande. LEIMUIDEN. Bouwen. Door de fa. C. Th. Beuk en Zonen is voor het bouwen der nieuwe winkel en woonhuis het werk aan den laag sten inschrijver gegund. Men zal de vol gende week reeds beginnen de oude win kel te sloopen. N00RDWIJK. Bloembollencultuur. De afd. Noord- wijk vergaderde gister in Royal. Medege deeld wordt dat de poging van afd. Bonnebroek-Vogelenzang voor verbetering van goederenvervoer per tram door gebrek aan belangstelling bankroet ging. Verder geeft het hoofdbestuur in overweging niet te ageeren voor verlaging van het tarief van de telefoon voor districtverbindingen, daar nog geen overzicht van dien dienst aanwezig is. Van dit jaar moet de afd. Noordwijk meehelpen aan de controle van de boeken der vereeniging en daarvoor wordt afgevaardigd J. Braun. Een commis sie is diligent inzake de voorgenomen ver breeding van de Westeinderbrug. Aan deze commissie wordt een crediet toegestaan van 100 voor te maken onkosten. Het jaarverslag van de secretaris geeft aan dat er 113 leden, 1 lid leerling en 3 dona teurs zijn. Er werden 4 ledenvergaderingen gohouden voorafgegaan door even zoovele bestuursvergaderingen. Het gemiddeld be zoek was 15 leden per vergadering. Het jaarverslug van den penningm. gaf een ba tig saldo aan van 112.59. Als voorzitter werd gekozen de heer J. C. v. d. Meer, daar de heer G. J. G. van Parijs als zoo danig heeft bedankt daar hij niet voldoen de meer bij het vak is geinteresseerd en hij daardoor vreest dat de belangstelling ook zal dalen. Aan de heer v. Parijs wordt dank gebracht voor alles wat hij in de 8 jaar van zijn voorzitterschap voor de ver eeniging deed. De heer van Parijs op zijn beurt hoopte dat de nieuwe voorzitter de afd. tot grooter bloei zal brengen. Bij de rondvraag wordt gesproken over een ten toonstellingsgebouw te Noordwijk. Dit vraagstuk zal grondig worden bestudeerd. Ook wordt gevraagd naar de mogelijkheid van onderlinge glasverzekering. Ook dit plan zal het bestuur in overweging nemen. De heer Overvcld deelt mede dat op 29 Febr. a.s. een lezing wordt gehouden door den heer Siplos uit Haarlem over Tri polis Tunis en Maltha voor de afd. Noord wijk van de Ned. Mij. voor Tuinbouw en i Plantkunde waar ook de leden van B.B.C. 1 toegang hebben. Politie. Gevonden voorwerpen: 2 zak- j mesjeB, 2 portemonnaies m. inh., 1 num- j merplaat van een auto, 1 ketting met 5 j sleutels, eenige geldstukjes, 1 dameshand- 1 schoen, 3 sleutels, 1 schoentje, 1 dekzeil, 1 cape, 1 riem, 1 bos veters, 3 mutsen, 1 pet en 1 broche. Inlichtingen over bovenstaan- i INGEZONDEN MEDEDEELING. MIJNHARDT's Hoofdpijn-Tabletten 60ct Laxeer-Tabletten60ct Zenuwl-Tacletten75ct Staaltabletten 90ct -^aaoLTabletten 75ct 13439 Bij Anpth. en Drogisten de voorwerpen worden verstrekt aan het Politie-bureau te Noordwijk-Binnen, uit sluitend des Zaterdags van 121 uur. R0EL0FARENDSVEEN. Tuindersvereeniging „Eendracht maakt Macht". Donderdagavond hield de R. K. Coop. Tuindersvereenigine „Eendracht maakt Macht" haar 9e jaarvergadering in de St. Pancratiuszaal, welke echter maar zeer matig was bezocht. Nadat de voorz., de heer G. v. d. Meer Bz„ de vergadering op de gebruikelijke wijze had geopend, bracht de heer N. Wa genaar als directeur der Veiling een cor rect en zakelijk jaarverslag uit, waarin nog eens duidelijk naar voren kwam, dat, hoewel over het algemeen de uitkomsten van de tuinbouw in het jaar 1927 wel iets gunstiger waren dan het vorig jaar, dit toch alhier in onze tuinbouwcentra niet het geval is geweest. Wel hebben de glas- en kascultures in het algemeen goede re sultaten afgeworpen, doch de producten van den vollen grond, welke alhier in hoofd zaak exportartikelen zijn, hebben weder om zeer slechte uitkomsten gegeven. Spr. stipte vervolgens nog even aan de belang rijke aardbeienexport op Engeland per vliegmachine en bracht nogmaals een woord van dank aan de heeren exporteurs en de Directie der K.L.M. voor hunne loyale medewerking in deze. Er werden in het algeloopen jaar 140 veilingen gehouden, terwijl totaal aan pro ducten is geveild een bedrag van ƒ771062,38 Het ledental was het laatste jaar met 30 gestegen zijnde: allen tuinders van de Kwakel. Ook bracht spr. nog even naar vo ren, dat de toekomst het voor den tuin bouw wel iets hoopvoller laat aanzien, daar de economische toestand in het bui tenland zich weer meer en meer gaat her stellen en alzoo ook de handel weer leven diger wordt. Met den wenseh, dat in het jaar 1928 Gods onmisbare Zegen weer op den tuin bouw en de werkzaamheden der veiling moge rusten, sloot spr. zijn duidelijk en uitgebreid verslag, waarvoor hem van de vergadering een luid applaus ten deel viel en de voorzitter hem hiervoor een harte lijk woord van dank bracht. Ook werd door den voorzitter nog dank gebracht aan de Directie voor de vele werkzaamheden gedurende het afgeloopen jaar aan de veiling bewezen en hoopte ook dit jaar weer dezelfde ijver en activiteit van haar te mogen ondervinden. Het financieel verslag kon ook algemeen de goedkeuring van de vergadering weg dragen. Aangaande dit verslag deelde de voorz. nog mede dat, waar de rekening reeds op 31 Dec. is afgesloten, thans de post van debiteuren reeds met 6000.is ver minderd. Het rapport van den accoutant bracht aan het licht dat de geheeje boekhouding en administratie volkomen in orde was be vonden, wat eveneens mocht blijken uit het jaarverslag van den Raad v. Toezicht. De aftredende bestuursleden de heeren G. v. d. Meer Bz., Wout, v. d. Zwet Pz. en N. Koek Pz., werden allen bij acclamatie herkozen, evenzoo de aftredende leden van den Raad v. Toezicht de heeren C. Heems kerk, C. Huigsloot en H. Klein, welke al len hun herbenoeming weer aannamen. De besturusloonen en presentiegeiden bleven ook wederom gehandhaafd. Door den voorz. werd vervolgens nog medegedeeld dat het Bestuur in overleg met den Raad v. Toezicht, het veilingspercentage voor 1928 heeft vastgesteld voor de massa-pro ducten op 6 en voor de aardbeien en diversen op 5 Daar de rondvraag niets belangrijks op leverde, sloot de voorz. onder een woord van dank aan de leden voor de opkomst de vergadering. WASSENAAR. J. Manhave. Alhier is overleden 55 jaar oud de heer J. Manhave, oud-direc teur van de gem. gasfabriek alhier. Personalia. Door den Commissaris der Koningin is tot buitengewoon gemeen teveldwachter benoemd de heer J. W. Jonker. Bouwen. Het bouwen van een stee- nen schuur bij bet wijkgebouw van het het Groene Kruis is opgedragen aan den laagsten inschrijver, G. van Aken alhier. Geboren: Johannes Hermanns, z. v. J. J. A. Bakker en A. Voorham. Adria- nus, z. v. C. van Wijngaarden en H. H. Mouw. Nicolaas en Albertus Leonardus, zoons van A. L. Oudshoorn en G. Reus. Antonius Gerardus z. v. V. Brandt en M. Remmerswaal. Ondertrouwd: R. Bulthuis en A. 'van Varik F. D. G. Kluikenberg en J. J. Uuteijn. Overleden: Frederika Haas, vr. van H. van Kooy 81 j. Johannes Manhave, m. J. P. Polderman 55 j. Maarten Ouwehand m. M. Donker 47 j. WARMOND. Warmond's Fanfare. Ondervoorzit- 'terschap van den heer J. Bergman had in Hotel „De Stad Rome" de zevende jaarvergadering van Warmond's Fanfare plaats. In zijn openingswoord herinnerde de voorzitter aan da groote successen in 1927 op de concoursen behaald. Onder de emi nente leiding van onzen Directeur, den heer Bolderdijk, aldus spr., heeft onze -vereeniging reeds een hooge sport op de ladder bereikt. Wij zijn thans in de eer ste afdeeling, waarin veel van ons zal worden gevergd, om op een concours suc cessen te behalenop eerste prijzen mo gen wij voorloopig niet rekenen, maar als wij allen ons best doen, dan behoort het behalen van een tweeden prijs op het concours, waaraan wij op den tweeden j Pinksterdag te Maassluis zullen deelne men, niet tot de onmogelijkheden. De secretaris, de heer W. van Bladel, brengt notulen en jaarverslag uit. Het jaarverslag van den penningmees ter, door de commissie van controle, bij monde van den heer J. Langolaar, uitge bracht, wijst op een zuinig beheer, waar voor den penningmeester, den heer Schijf, lof wordt gebracht. Het vereenigingsjaar werd afgesloten met een batig saldo van 182.56 1/2, terwijl het bezit- der vereeni- ging door aankoop van eon nieuw instru ment, lessenaars enz. steeg met 120. Bij acclamatie wordt de heer Langelaar, die reeds 7 jaar in de commissie van con trole zitting heeft, herbenoemd, terwijl bij stemming de heeren Thijsen en Jansen, I resp. als lid der commissie en als plaats- vervanger, worden gekozen. In zijn slotwoord brengt de voorzitter den directeur dank voor de wijze waarop de repetities geleid werden en den heer Schijf voor zijn goede regie bij de tooneel- opvceringen. Nadat spreker een woord van bijzonde ren dank had gebracht aan den Bescherm heer, den heer S. Baron van Heemstra, voor den grooten steun, ook dit jaar on dervonden, ondermeer voor het voor eigen rekening doen drukken der statuten en huishoudelijk reglement, wordt de verga dering gesloten. ALPHEN AAN DEN RIJN. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente komt op Donderdag 1 Maart, des namiddags te 7 uur in openbare vergade ring bijeen. Agenda: 1. Wijziging van het Reglement voor het Reglement voor het Algemeen Armbe stuur. 2. Wijziging der verordening, regelende het geneeskundig onderzoek van personen, die in aanmerking komen voor de aanstel ling als ambtenaar of beamte in dienst der gemeente. 3. Wijziging van het Reglement voor de werklieden in dienst der Hoogdrukbron waterleiding Gas- en lectriciteitsbedrijven der gemeente. 4. Wijziging van de verordening op de heffing van staangeld voor woonwagens in deze gemeente. j 5. Adres van M. Keijzer te Aarlander- veen om een subsidie vor het maken van een valbrug over de Ringvarfc. 6. Adres van de Vereeniging „Zwam- merdam8che IJsclub", houdende verzoek om een subsidie in de kosten van werkver schaffing aan werkloozen uit deze ge meente. 7. Verleenen van een subsidie ad 300 aan do Alphensche Burgerwacht in het tekort op de schietbaan over de jaren 1921 t. m. 1925. 8. Aanvaarding van een oppervlakte grond groot pl.m. 40 M2. van de firma Spreij en Zonen, ten behoeve van den bouw van een hoogspanningsruimte voor de electriciteitsvoorziening en tot tet aan gaan van een overeenkomst met die firma tot vestiging van het reek' van opstal op haar grond voor het leggen van kabels en buizen. 9. Beschikbaar stellen van een crediet voor het verbeteren van de speelterreinen bij de openbare scholen aan den Ouds- hoornschenweg en de Raadhuisstraat. 10. Beschikbaar stelling van een cre diet voor het ontwerpen van een uitbrei dingsplan. 11. Beschikbaar stelling van een crediet voor het bestraten en rioleeren van een gedeelte van de Aarkade. 12. Aangaan van een overeenkomst met J. Hogerwerf alhier inzake het bedienen van een veer over den Rijn. 13. Vaststelling van een gewijzigde in structie voor den gemeente-ontvanger. 14. Verkoop van een perceel grond aan de Conradstraat aan den heer G. W. Vis q. q. 16. Wijziging van enkele raadsbeslui ten tot verkoop van grond. 17. Onbewoonbaarverklaring van de wo ning Steekterweg 118 alhier. 18. Voorstel van B. en W. om van 1 Mei 1928 tot en met 30 April 1929 onderhands op te dragen aan M. van Essen het ophalen van asch en vuilnis, enz. in de gemeente voor de som van 4500 per jaar. 19. Belegging van 10.000 ten behoeve van het waarborgfonds inzake woning bouw en tot aankoop van effecten voor dat fonds. 21. Wijziging ran de gemeentebegroo- tingen voor 1927 en 1928. Inbraken. In den afgeloopen nacht werd in de Gnephoek bij een tweetal be woners inbraak gepleegd. Bij den landbou wer den H. wist men door een stalraam binnen te komen, doch de inwonende dienstbode hoorde onraad en sloeg alarm, waarop de inbreker haastig de vlucht nam. Beter gelukte het bij de Wed. K., waar de ongenoode gasten door openschui ving van een raam binnen kwamen en uit een schrijfbureau een bedrag van circa 30 ontvreemdden. „Eerbied in Gods Huis". Zondag 26 Febr.: Vroegmis 234. Hoogmis 66. Vesper 7. Lof 8. HAZERSW0UDE Hondenkeuring. Van de 43 alhier ge keurde honden zijn er 7 afgekeurd. Personalia. Met ingang van 1 April a.s. is de heer J. v. Veen, commies der Dir. Belastingen alhier, overgeplaatst naar Amersfoort. MR. P. J. M. AALBERSE. Naar aanleiding van het feit, dat op 17 Februari 1.1. vijf en twintig geleden was, dat prof. mr. P. J. M. berse tot lid der Tweede Kamer wen) kozen, bevatte Het Limburg Dagblad een artikel, waaraan het gende is ontleend: Aalberse, die door wetenschap en kracht de hoogste sporten der poli ladder bereikt heeft, mist ieder vei van gewichtigheid, imponeert zonder te willen en zonder het te weten misBt door zijn kennen en zijn kunnen all en met meerderen der grootsten zijne politieke collega's heeft hij de trekkelijke eigenschap gemeen, dat karakter, open en eerlijk levensblij opgeruimd gebleven issimplex in de spronkelijke, eenvoudige beteekenis het woord. - Tegenstand en tegenspoed mogen voor een oogenblik neerdrukken, blijmoedige levensopvatting zijn optimi str? zijn evenwichtige zelfkennis heffen 1 aut zaam maar met constant werkende ki gev G Nie ma' 8pe; nen St® lijk ing< den neerwaartschen druk op. En wie in dagen van tegenslag scherper dan ders observeert, kan eene lichte de[ sie van zijn levensmoed en luimigen waarnemen, maar ziet ook de vastbera beid, vasthoudendheid soms, van d man, wiens levens van zijn jongensj af gestaan heeft in het teeken van ken, hard werken altijd. Aanleg en studie hebben Aalbe geest geleid in de richting der geza frissche, «katholieke democratie eene mocratie, die hem dat spreekt va tegenstanders heeft bezorgd, maai der de besten van ons en ook buiten zen lering veel en veel meer sympatlhe: gestemde medestanders. Trouwens de torie van zijn arbeid op politek-sociaa sociaal-economisch terrein bewijst afd j de, dat de democratie van Aalberse a minst eenzijdig is, maar evenzeer het zijn van den middenstand als de massa arbeiders gekozen heeft tot doel van opbouwenden, weldoenden arbeid. Er aan dezo waarheid wel eens openlijk den herinnerd, omdat zij wel eens is geten. De geloovige democraten, die lee practijk in overeenstemming willen gen, die als het volk niet zien één kelen stand en onder volkswelzijn ve.s de harmonische verbetering en ontwi ling en samenwerking vooral van de menstellende deelen der maatschappe gemeenschap, zij zijn, nadat aanvank misverstaan was opgeheven en parti verschillen als inferieure toevalligh waren terzijde geschoven, in zijne gez< inzichten, medestanders geworden Aalberse, die minder nog in duistere te, doch meer in klare, lichte breedte volkswelzijn voor zich ziet. bij lev fei de BODEGRAVEN. Geboren: Cornells zoon van J. Yelzen en G. M. Nederend Corneli van W. de Koning eu M. J. Bosman hannes Marinus, zoon van P. J. Vonk Ch. Jacobi Hendrik, zoon van C. A Dullemond en A. M. Slingerland Dii dochter van J. A. van Os en M. Hoo, doorn. Overleden Aafje Heykoop 47 ji (overleden te Leiden) H. Hoogervors jaren gehuwd met Haagje Verweij (ov< den te Loosduinen) G. C. M. Twaal ven 1 maand G. J. Spijker 68 jaren w van N. Baas. Gevestigd: J. H. Westerh dienstbode van Gouda B. Kroon, die bode, van Alphen aan den Rijn P Vroeg en gezin, veehouder, van Nie koop. Vertrokken: G. A. Weerdenb dienstbode, naar 's Gravenhage J. der Woude en gezin, inspecteur, naar H lem E. van der Beek, boerenknecht, Alphen aan den Rijn T. van Holst, dii bode, naar Gouda A. Schot en ge controleur, naar 's-Gravenhago. WOERDEN. Personalia. Onze plaatsgenoot, heer J. A. Appelboom is benoemd tot recteur van de Chr. Gem. Zangvereenij de Lofstem te Nieuwkoop. Tot onderwijzer aan de R. K. gensschool is benoemd de heer A. v. B kelen, thans onderwijzer te Zoeterwoi Aanrijding. De 11-jarige P. J. K< werd op den Oostdam door een wiclri aangereden, waardoor het ventje een b brak. Hij werd naar het Franciscusziel huis vervoerd, waar het been werd ge Den wielrijder treft geen schuld. ZEVENHOVEN. Hinderwet. Door den heer W. H ker, Blager, is aan B. en W. vergunning vraagd voor het oprichten van een sla< huis achter zijn woning. Bezwaren kum worden ingebracht hiertegen ter gemeei secretarie. st Financiën en Oeconomi Kerkelijke leeningen. Bij de Nederlandsche Landbouwbank Amsterdam is de inschrijving opengest op een 7 pet. Ie hypothecaire Oblr'ga leening groot 290.000 ten laste van Orde der E.E. P.P. Franciscanen to B lau tot een koers van 99 3/4 pet. Het der leening is de bestaande gebouwen Franciscanen te Breslau uit te breiden. Bij de Nederlandsche Landboi bank is verder nog de inschrijving open 8teld op een 7 pet. Ie Hypothecaire 0! gatieleening groot 275.000 ten bate van Congregatie der Priesters van het H. H ■generaal-procuur te Rome, ten beho* van den bouw der internationale vol kerk ter eere van het Allerheiligst van Jesus to Rome.

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 10