I WAALS WAALS 1 Het koopen van Beddegoederen is een zaak van vertrouwen i Koopt daarom in ONZE MAGAZIJNEN 1 Zeegras- en V/olmolrassen 1 Wij verwerken u fsluiiend de allerbeste JAVA-KAPQK Compleie Slaapkamers '/mill U bij ons in de nieuwste mojléii' HAARL.STRAAT Laatste Berichten Telegrammen. Faillissementen. Marktberichten. BAROMETER. C^WSbïwï^ ELEGRAFISCH WEERBERICHT waarnemingen verricht in den mor- van 22 Febr. 1928, medegedeeld het Kon. Ned. Meteorologische Instituut te De Bilt. •sfce barometerst.: 777.6 te Stockholm ste barometerst.: 748.te Janmayen •achting tot den avond van 23 Febr.- •akke veranderlijke wind. Nevelig leider of licht bewolkt. Droog weer. e vorst of temperatuur om he1 vries- des nachts, overdag zelfde tempo- r. LUCHTTEMPERATUUR. gr. C. ICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Woensdagavond 5.53 uur tot Don- gmorgen 6.36 uur. MUZIEK. Haarlemsche Orkestvereenlging. maal kregen wij voor de pauze Men- >hn van het Haarlemsch Orkest te n. Na de pauze Strauss Richard en in. ,Ecn over het geheel genomen ge- de interpretatie van Mendelssohn's •esstille und gluckliche Fahrt" leidde avond in. Een poëtisch-fijn geïnstru- lerdo concert-ouverture, die evenwel rat verbleekt is in den loop van den (naar Goethe's gelijknamig gedicht), a kwam Eduard von Kathurèczky de beurt, een jong violist die het oncert van Mendelssohn speelde, en mooi speelde. De meeste menschen het graag en de meeste violisten net dit werk heel ingenomen. Van dat het een zekere populariteit De violist was voor de Leidenaars een onbekende, maar de kennisma- was aangenaam. Hij bezit velerlei gaven, dio beloften inhouden. Tech- is hij goed toegerust. Tusschon lin- ;n recïiterhand treffen wij evenwich- d aan, zoodat hij wat kan bereiken, zijn muzikale visie betreft, zijn prae- was ten aanzien van toon, klank en leer van goed gehalte, fantastisch .anyoeUng. van feu sacré bezield, le- •tg van rhythme en muzikaal is zijn l£n aan de ziel behoort toch alléén kltatie, die in staat is voort te bren- t Eerste en laatste deel was virtuoos het Andante heel mooi van toon en polzongenheid. orkest werd door den dirigent in de sfeer gehouden, begeleidde soepel wogen met zekere persoonlijke aan lig en den solist geheel ten dienste, irithousiasme bij de toehoorders was meermalen werd de solist onder ibetüigingen teruggeroepen, schen twee nummers van zijn voor- Tohann Strauss (1825) prijkte op hot imma Wals uit ,der Rosenkavcïier" tichard Strauss 1864). Buitengewoon nd is deze wals uit haar verband ge niet. Ongekunstelde muziek, zou- ij haast zeggen, kennen wij van de- Strauss niet en ook hier waait de (al i.5 het minder dan in andere or- erken van hem) zoowat uit den zelf- hoek. Het verhaal van deze „heitere naar een gedicht van von Hof- thal, vertelt een liefdesintrige uit ijd van Maria Thorcsia en vermengt luchthartigheid met sentimentaliteit aasheid. De muziek van dit werk is zelf sprëkond, meer licht en id dan in zijn muziek-t ragedie, voor- it in dit Walzer-gedeelte. Zwoel ge lieerd en vleiend liet van Beynum spelen. En nu naar Johann Strauss WalzerkoningOuverture „Fleder- (wij zouden haast zeggen het klas type der Wiener Operette) en „An Schonen blauen Donau, de bekende door ieder strijkje gespeeld en lalen vernield en verknoeid. Er lag ondering in de uitvoering. Vooral ouverture" wekte de belangstelling, s melodische weelde, een verbinding een plotseling afzetten, een rubato 'ent daar. Van Beynum wilde dat al- 5 omhangen was van cadance, toon- iftidenheid en klank, een zich op- n en lokken, dat wat Johann Strauss speciaal-kunst wil en moét hebben, werd met élan gespeeld, de heeren et orkest waren geheel toegewijd om enties van den dirigent in te willi- )e menschen hebben dit programma ild. Aan de ovaties aan den violist, irigent en het orkest kwam nage lteen einde. J. K. TOONEEL. HalloBatavia! oParijs 1 Hallo.... Californië! Batayia 8 Ter Hall' met zijn onvergelijkelijken komiek Buziau, succes op succes hebben 4ich meerderen revuegezel- 'en geformeerd. elschappen, die allen iets aankondig- I&llo! gezelschap, dat gisteravond hier ter ïoor een zoo goed als uitverkochte wburg het derde Hallo-product ten *1 bracht, is een gezelschap met be- «ng allures, oort gezelschap Zonder dat slechts bekend is, door dé revue, I ten tooneele Voert "en" die" in "woord, en dans, de vliegtocht van Van waar U alle artikelen in groote sorteering opengeprijsd aantreft KapokbeiMen Kapokmatrassen sjj; Compleet gevuld gestreept bedstel 18.75 Damast bedstel 32.50 Zwaar linrten do? njfist bedstelJ 39.75 Origieole spiraal-, 55 mallassen^ pörs.i, solijd fabrikaat 3.95 Orimneelo'matras m. 15 j. garantie 25. 1 Persoons. 12.75 2 Pers. met Peluw en 2 kussens. 33.75 3-deelig damast matra8stel compl. 52.75 Met extra zware damasttijk 61. Yeeronkussens, prima vulling 4,25 Kapok hoofdkus- 1 pers. zeegras 4.90 2 pers. met schuin peluw en kussen 18.75 2 persoons prima damast imitatie paardehaar, 3- deelig, peluw en 2 kapokkussens 35.50 Damast matrasstel prima wolvulling 8-deelig, peluw en kussens 47.50 Zeegras kinderle- dikantmatrasje 2.75 SLAAPKAiHERRSEUSELE» 5.75 Houten Ledikanten 2 persoons Met gedraaide pooten en knop pen 7.75 Extra zwaar, met hooge zijstukken 10.75 Massief eiken, pr. uitvoering 20.75 ^"Waschtafels 4.75 Nachtkasl^es .4.75 Slaapkamerspiegels in wit en P. P. eiken 0.50 IJzeren Ledikanten 1 pers. met solide Spiraal matras 2 pers. prima slui ting 2 pers. met origi- neele Gezond heidsmatras 6.45 12.75 30.50 Houten Kinder ledikanten in wit on P. P. 7.75 Geschilderde Slaapkamertafels 4.90 Slaapkamerstoelen 2.30 Wit laké nacht kastje 6.90 Waschtafel6.25 Slaapkamertafel 4.90 SEE Slaapkamers.toel EES met rieten zitting 6.30 EE Waschcommode 11.25 -j~ Waschtafel met spiegel-opzet18.75 EE Witte waschstel- EE len 5-deelig 2.10 EEE 4L In wollen gewatteerde Molton- en Zomerdekens brengen wiLKet beste vffor den laagsten prijs. Vraagt ons prijsopgaaf van liet rejjareeren of -- opnieuw overtrekken Uwer Bedden en Matrassen. Alles wordt per eigen AUT0DIENST afgehaald en thui3 bezorgd. Het opstellen Uwer Meubelen geschiedt door vakkundig personeel. 1S68 Vrij Enirée Vrij Entrée Ifrij Entree Lear Black naar Indië tot onderwerp heeft. Het is geen revue als die van Ter Hall of Bouwmeester, die imponeert, door grootsch- heid van opzet, die overweldigt door schit tering van tallooze costumes, ieder op zich een creatie door het groote aantal medewerkenden, of magistrale decors. Deze revue is bescheiden van opzet en toch niet minder geslaagd. Wij gelooven niet, dat een gezelschap, dat op het tooneel met een 18-tal artisten werkt, bij een revue een gemakkelijker taak heeft-. Veel eerder een moeilijker taak, daar dat kleine groepje menschen toch ook een ge- heele revue, vol actie, bijzetten moet. De décors en kleeding op zich waren niet minder fraai, de danseressen waren niet beter of slechter, dan in het beste revuegezelschap en de artisten deden hun best om de entre-acten, die hier natuurlijk veelvuldiger en groot-er waren, op prettige wijze te vullen. En daarin zijn zij uitstekend geslaagd. Van Lear Black (Jo Vischer) met zijn bediende (Deef Gaubitz) en Neute Marie Claar VischerBlaasch) hebben voortref felijk spel geleverd bij iedere onderbreking van den tocht, vanaf het vertrek van Schip hol, tot aan de aankomst in Batavia, in al die steden hun avonturen beleefd en koste lijk weergegeven. De held van den avond was ongetwijfeld Deef Gaubitz, die hoe wel lang geen Buziau, daarvoor mist hij diens- veelzijdigheid "toch wel ongekun steld zijn grappen verkocht en het best was in de laatste scène der revue, waarin hij voor den dienst moest worden ....afge keurd. Ook in deze revue, waarin wel eenigszins méér lijn was, dan mqn in revue's gewend is, waren natuurlijk tal van tafereelen, die in een andere revue evenzeer zouden heb ben gepast, maar die desniettemin alleraar digst werden gespeeld. Heel goed was b.v. de revue: In den Ha ven en de parodie: De Wolgasleepsters. En de danseresjes, die in alleraardigste costumes, als kantoormeisjes, de meisjes van Hongarije of als Schotsche soldaten ten tooneele verschenen, hebben zeer veel bijval geoogst. Ook de liederen op bekende wijsjes of gecomponeerd door den orchest- leider Willem Swaap, waren zeer populair, wat wil zeggen, dat zij in den smaak vie len. Van deze revue kan gezegd worden, dat met weinig middelen toch zeer veel is bereikt en het talrijke publiek toonde zich dan ook zeer enthousiast. Berichten, opgenomen in een gedeelte onzer vorige oplage. LEIOEN. R. K. Bond van Ziekenverpleegsters, afd. Leiden. I - Na eenige voorbereidende besprekingen door het Dames-Comité, 'dat de taak op zich genomen had, te trachten de afdee- ling Leiden van den R. K. Bond van Zie kenverpleegsters weder tot nieuw leven op te wekken, is gisteravond, de .eerste bij eenkomst gehouden, die een eenigszins feestelijk karakter droeg. Dr. P. J. M. Nie- mer, die bij de reeds vroeger opgerichte afdeeling 't presidium waarnam, werd bij grocte meerderheid van stemmen tot voor zitter herkozen. De Zeer Eerw. heer J. C. O. Gz-oot zal de afdeeling als geestelijk adviseur terzijde staan, terwijl een drietal zusters met het Dames-Comité zitting zal nemen in het bestuur. Men stelt zich voor, de zusters, die zich reeds ten getale van 17 bij de afd. van den Bond hebben aangesloten, door wokelijk- sche bijeenkomsten in de gelegenheid te stellen, elkander nader te komen en de ge meenschappelijke belangen te bespreken, terwijl lezingen en filmavonden mede op het programma staan. Prof. Dr. W. Storm van Leeuwen. Prof. Dr. W. Storm van- Leeuwen, hoog leeraar alhier, zal deze maand een lezing houden te Dortmund, in Maart te Aken en in April te Ems. In Ems wordt een drie- daagsch congres gehouden van de Fachbil- dung von Artzen, waarop prof. Storm van Leeuwen zal spreken over empsyseema en allergische ziekten. Eerste-luitenant N. W. L. Everts, van het 4c regiment infanterie alhier, is gedeta cheerd bijUé Koninklijke militaire acade mie te Breda, tot het volgen van een voort gezette cursuö in gymnastiek. OEGSTGEEST. Muziekuitvoering. Onder groote be langstelling-gaf gisteravond de R. K. Har- mofiicvereen. ^Triumph", een succesvolle nitvoering -voor haar donateurs, kunstlie vende leden en genoodigden, onder wie Je voorz. der Oranjevereen., dr. Timmermans. Pastoor de Vettën sprak oen kort ope ningswoord. Spr. verwelkomde de talrijke aanwezigen, die door hun opkomst blijk ga ven, dat .-zij He uitnoodiging, om de vorde ringen der Harmonie te komen beluisteren, op prijs stellen. Om een varieorend en aan trekkelijk programma aan te bieden, is dit maal de medewerking verzocht van 't h Ca- pelia-kwartet St. Franciscus Solanus, Spr. beval verder do Harmonie in een blijvende en nog: stijgende belangstelling aan en wénsckte allen eenr aangename avond. Bij de keuze dér stukken heeft de direc teur zich latèri leiden, door wat hij te be reiken wist, niet onbeduidend, en ook niet boven de grens van het kunnen, welk begin sel stellig veel tot het behaalde succes hoeft bijgedragen. Wij rbreilgen do Harmonie, die slechts twee jaar bestaat een gelukwensch voor deze uitvoering. Nu weten wij wol dat niet alles „couleur de foso" was, dat er zoo hier en daar wel eens een steekje viel. Zoo wa ren de middenpartijen nu en dan wat roe zemoezig en onvast. Ook de dikte der tonen in die instrumenten moet nog wat worden geschaafd, 't geen door veel studie is te ver helpen. Verder moet men zich nog meer weunen om „de stok" niet vooruit te hollen of een eigen maat er op nahouden. Aan de piano en forto-teekens moet nog meer aandacht worden geschonken. De heer Kroon, met zijn groot muzikaal leiderstalent, £al die moeilijkheden echter bij zijn mannen spoe dig hebben overwonnen. Een hartelijk applaus na elk nummer ver tolkte de gevoelens van dankbaarheid, van het publiek voor het gebodene. Aan den di recteur werd 'n fraaie bloemenmand aan geboden. Na de pauze was het woord aan het Colanus-kwartet. Wat dit viertal heeft ge boden i6 voor een muziekliefhebber om van te smullen. De vastheid en zuiverheid van toon bij dit Capella-kwartet maakt het aanhooren der liederen,,, zoowel de komin- sche als de meer ernstige, tot een genot. Deze vier heeren hebben doen zien wat ern stige en volharde studie vermag. De heer Jac. Kroon (directeur) vergastte het, publiek op een keurig gespeelde viool- spla, Sonate D-Dur van Schubert met piano begeleiding van mevr. Heydemanv. Ul- den. Aan het slot werden aan mevr. Heyde man bloemen aangeboden. Resumeerende kunnen wij zeggen, dat door de Harmonie weer een flinke schre de verder is gezet op den weg naar het betere, dat zij heeft getoond aan haar do nateurs op de uitvoering iets goeds te willen aanbieden, door al wat banaal is buiteft haar program te houden. Dat men zoo voortga, dan zal dit grooto tevreden heid wekken. Aan het einde van dit verslag kunnen wij niet nalaten onze ergernis uit te spre ken over het gedrag van eenige jongelui, zoowel meisjes als jongens. Men moet toch eens bedenken, dat een muziekuitvoering geen kermis is. Duiische artssneursus. In het pharmaco-therapeutisch instituut van prof. Storm v. Leeuwen alhier zal na de Pinksterdagen weder een artsencursus wor den gehouden in de Duitsche taal. Verschil lende buitenlandsche docenten zullen aan dezen cursus deelnemen. De Alg. Hypotheek Bank. In de vergadering van commissarissen en d'irectié van de Alg. Hypotheek Bank te Amsterdam is besloten aan de op 12 Maart .s. te houden algemeene vergadering van aandeelhouders voor te stellen het dividend te bepalen op 21 Lijk gevonden. L^ngs dén weg NijmegenBeek, ter hoogte van "Wijlre, is het lijk gevonden van een ongeveer 60-jarigen werkman. De man had een schotwond in 't hoofd. Zijn naam is onbekend. In het horloge, dat op hem gevonden is staan de initialen R. E. M. Of hier vön misdaad of zelfmoord spra ke ie, moet nog worden onderzocliL De roofoverval te Amsterdam. Naar wij vernemen zullen de beide ver dachten Kikkert en Velthuyzen morgen ochtend ter beschikking "an de Justitie worden gesteld. De 3 vrouwen zijn uit de voorloopige heéhteqds ontslagen. Eerste Leidsche Hulpbank. In de gisteren gehouden buitengewone vergadering van aandeelhouders der Eerste Leidsche Hulpbank alhier is in de plaats van den overleden directeur, den heer C. Korteweg, tot directrice benoemd diens echtgenoote, mevrouw J. A. A. Kortweg. Hedenmorgen reed op de Breestraat een met lange ijzeren staven geladen sleepers wagen, die om hun lengte ondersteund wer den door een handwagen. Deze was op den duur niet tegen zulk een gewicht bestand en bezweek. Het tramverkeer in de richting station ondervond daardoor een kwartier vertraging. Door F. J. H., woonachtig aan de Lange- brug, is aangifte gedaan, dat de barometer uit de gang van zijn woning is gestolen, ver moedelijk door een vrouw, die in gezelschap van een kind, langs de huizen ventte met koopwaar. Ten nadeele van A. K. is gisteravond-een rijwiel ontvréemd, dat hij onbeheerd had laten staan voor een café aan de Moriaan-', kteeg. - ft Alweer een dure borrel 1 De communisten In China. PEKING, 22 Febr. (V. D.). Naar uit Hankau gemeld wordt zijn daar opnieuw 26 leden van de communistische partij terechtgesteld. Protectionisme in Italië. ROME* .22 Febr. (V. D.). In verband met de poste concurrentie in de automo- bieündustrje .uit de Ver. Staten en Frank rijk wordt in handelskringen aangedron gen op hetnemen van beschermende maatregelen. Ook de ijzerindustrie heeft om bescherming gevraagd. Verwacht wordt, dat He Italiaansche regeering vroeger of later met beschermende tarie- ren zal moeten komen om de binnen- landsche nidustrio voor ondergang te be hoeden. Ds strijd tflQen de Sardijnsche roovers. ROME; 22 Febr. (V.D.). De Italiaan sche carabiheri "zijngisteren op groote schaal begonnen met een compagne te gen de bandieten op Sardinië óp gelijke wijze- als-in Si'cnHe tegen de Mafia is opgetreden. v BIOSCOPEN. Trianoni Goedgekeurd voor volwassenen. Luxor: Goedgekeurd voor volwassenen. Casino: Afgekeurd. City: Afgekeurd. Een der beruchtste bandieten van Sar- dinië Samuele Stochino is Dinsdag neer gelegd. Hij verzette zich hevig, doch werd tenslotte door de carabineri overmees terd. De bewoners' van het eiland vrees den hem zoodanig, dat zij zijn misdaden niet durfden aangeven. Ongeluk bij het afbreken van een circus. CHEMNITZ, 22 Febr. (V.D.) Ih he* circus Sarasani, dat zijn voorstellingen had beëindigd en bezig was de tonton af te bre ken, is een ernstig ongeval gebeurd, waar bij twee arbeiders van een hoogte van 16 Meter naar beneden vielen. Het ongeluk werd veroorzaakt doordat de bevestiging losliet, tengevolge waarvan de stellage be gon te wankelen. De 2 arbeiders, die zich daarop bevonden, vielen omlaag en kregen beiden een ernstigen schedelbreuk. Een van hen was op slag gedood, de andere kreeg zulke ernstige verwondingen, dat mon voor zijn leven vreest» Communisme op school. WARSCHAU, 22 Febr. (VJ).) Te Lodz zijn 3 scholieren van het gymnasium van 1719 jaar oud terzake van communistiscne propaganda ieder tot 5 maanden gevange nisstraf veroordeeld. Drie andere verdach ten werden vrijgesproken. Uitgesproken: J. A. Chr. Nonhehel, handelsreiziger te Leiden. Our. mr. W. de Clorcq, te Lei den. F. K. van den Brink te Leiden. Cur. mr. A. J. Sormani, te Leiden. De N.V. Bouw en Handel Maatschappij Dijkhoven III te Noordwijkerhout, Cur. mr. P. E. Briët, te Leiden. Opgeheven: G. Litter te Leiden. CORRESPONDENTIE. M. te Sassenheim. Het adres van de autobusonderneming „De Sleutelstad" is' Gerard Doustraat 33, Leiden. Ltiutw, i4i jj'ebr. Vette varxens. Aangevoerd aantal 405. 367 vette varkens prijs per K.G. (levend gewicht) hoogste 0.66 laagste 0.63, 38 licht soort hoogste 0.63 laagste 0.60. Handel vlug. ROTTERDAM, 21 Febr. Vee. Aanvoers 220 paarden, 1038 magere runderen, 937 vette runderen, 1952 nuchtere kalveren, 153 vette kalveren, 137 schapen of Lammeren, 100 biggen, 15 bokken of geiten, 60 gras kalveren, 54 overloopers. Prijzen per half Kg.: Vette Koeien 48—60, 41—44 en 27.5— 32.5 cent, en Ossen 4619, 40—42 en 3S cent, vlugge handel, prijzen vorige week; Stieren 4244, 40 en 36 cent, handel flauw, prijzen van gitseren; Kalveren 87.5—90, 75 —-80 en 6065 cent, handel tamelijk vlug, prijzen prijshoudend; Prijzen per stuk: Melkkoeien 190—400; Kalfkoeien 200 —405, flauwe handel, oude prijzen konden moeilijk bedongen worden; Stieren 110 475; Pinken 120150; Vaarzen 175—- 225; Werkpaarden 200—325 en Slacht- paarden 100—200, redelijke handel, oude prijzen; Hitten 150—200; Fokkalveren 1220 zeer slechte handel, lagere prijzen Biggen 814 iets betere handel, prijzen stationnair; Overloopers f 16—30 weinig- handel prijshoudend; Slachtkalveren 5— 8; Biggen per weok 1.201.40; Graskal- veren 60100, weinig handel, oude prij zen. A'DAM, 22 Febr. Vee. Aanvoer 199 vette kalveren le kw. 1.201.35, 2e kw. 1.00—1.20, 3e kw. 0.80—1.00. 171 nuchtere kalveren 712, 900 varkens. ïïoll. Over» zeesche en Geldersche le kw. 0.74—0.75, 2e kw. 0.72—0.74, vette varkens 0.72—0.74. WOERDEN, 22 Febr. Kaas. Aanvoer 43 kaaspartijen lo- kw. 59—53, met rijks- merk le kw. 55—58, 2e kw. 51551. Han del vlug. VOORSCHOTEN, 22 febr. Vrije veiling Kippeneieren 6—7.20, eendeneieren 5.50—7, kippen 1.40. HAZERSWOUDË, 20'Fébr. Veiling. Aangevoerd: 8884 Kippeneieren 5.507.25 en Eendeneieren if 60.95 per 100 stuks; Kippen 1.15 per stuk. WI68ELKOTEKRINGEN (AMSTERDAM). (Niet officieel). Berljjn69.337, Londen 12.127,. Now-York o 2.4817:® Porjjs0.773/4 Bnibsel31.60 Zwitserland 47.84 Milnan 13.167, Madrid 42.19 Oslo66.1372 Kopenhagen 66.587, Stockholm 66.71 "Wcenon35.01 Praag7.307, BEURSOVERZICHT. Van gisteren. Do algemeene beursstemming was bo den veel verbeterd. Er bestond een zeer vaste stemming voor Kunstzijde-aandeelen die een flinke koerswinst behaalden. Jur- gens en Philips vrijwel onveranderd. Goed gedisponeerd waren de Suikers; 1 ct al leen H. v. A.'s, doch ook verschillende min der courante soorten werden hooger geno teerd. Rubbers meerendeels in reactie, in verband met de vrdere daling der robber- prijzen. Voor Tabakken geringe atLentio, zij waren omstreeks de koersen van giste ren. Voor Olie wat meer aandacht, waarl bij Kon. een vaste ho.uding toonden. Op de Scheepv. afd. ging weinig méér om. an de Banken waren Bank Associatios weor hoo ger. Yankeemarkt stil. ProL 3 3/4 pet. 8-1

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 3