Gem. Berichten. Buitenl. Berichten. SPORT. ONGELUKKEN. Slachtoffers van het verkeer. Het mot or 011 geluk te Holten. De 22-jarige A. J. Wanchers uit Holten, die Zondag bij hot motorongeluk tusschen Jtijssen en Holten zwaar gewond naar het ziekenhuis to Almelo werd vervoerd, is aan de bekomen verwondingen overleden. Weer een doodelijk motorongeluk. Men meldt uit Lieshout aan de „Msb."': Zondagavond reed de gemeente-secreta ris, de heer P. Koppens, per motor over een stuk hout, waardoor hij voorover op den weg kwam te vallen. Met een schedel- beuk werd hij opgenomen. Op weg naar het gasthuis te Helmond is hij overleden. Een schoolkind door een auto doodgereden. Op den weg van Venlo naar Straelen is Vrijdagavond een treurig ongeluk gebeurd. Ken uit de school komende groep kinde ren liep ravottend op den weg, toen een luxe-auto naderde, sterke geluidsignalen gevende. De 8-jarige scholier M. van Knip penberg, die alsnog den weg overstak vlak vóór den auto, werd gegrepen en op slag gedood. Het politie-onderzoek wees uit., dat de chauffeerende heer F. G. geen schuld aan het ongeval draagt. Goed afgeloopen. Zondagmorgen reed een vrachtauto van een bierbrouwerij te Valkenswaard tegen het huis van den heer de Krom te Borkel en Schaft. De oorzaak is het breken van de vooras. De voorruit van den auto werd vernield. De chauffeur en een 13-jarige jongen, die naast hem zat, werden niet go- jvond. Een gecompliceerd ongeval. Gisterenavond te ongeveer kwart over zeven is op den Yughterweg onder de ge meente s'Hertogenbosch een man uit de tram gevallen. Op hetzelfde moment, dat hij op den grond terecht kwam, reed een motorrijder over hem heen. De motorijder en de passagier op de duo kwamen eveneens te vallen. Intuschen naderde met zeer groote snel heid een auto uit de richting van de stad, die ondanks de teekens, welke voorbijgan gers gaven, niet stopte en over het drietal heenreed. De bestuurder van den auto ver keerde, zooals het politieonderzoek heeft uitgewezen in kennelijken staat van dron kenschap. De drie overreden personen, die allen gewond waren, werden naar het Prov. Ziekenhuis te Den Bosch vervoerd. Hun toestand is ernstig. Oude vrouw verbrand. Een oude vrouw, die te dicht bij de gloe iende kachel kwam, waardoor haar gewat teerde ochtendjapon vlamvatte, is in haar woning te 's Hertogenbosch, levend ver brand. Geheel met brandwonden overdekt Lwerd zij door de bewoners van het boven- tis aangetroffen. Enkele uren later over- ifeed de vrouw aan de bekomen verwon dingen. Spijker ingeslikt. Het tweejarig kindje van de familie Baarskok dat in een onbewaakt oogen- blik een spijker inslikte, is aan de gevolgen overleden. Tjalk gezonken. Gistermorgen vertrok uit Stavoren de tjalk „Onderneming" geladen met suiker, naar Amsterdam. Des middags is het schip op de Zuiderzee lek gesprongen en ter hoogte van het Vrouwenzand gezonken. De schippersvrouw en de wed. S. wist zich met haar twee zoons en twee doenters in een roeiboot te redden. Na ongeveer eon uur werden zij door de „Vollenhovia" op gepikt en naar Enkhuizen gebracht. Inbraken. In den manufacturenhandel J. Lauwers aan de Fretorialaan 11 te Rotterdam is in gebroken en een bedrag van «w aan olie^assen, overhemden etc. ontvreemd. Nadat de politie de inbraak ontdekt had, is men met behulp van speurhonden aan het speuren gegaan. Men vond toen, dat de inbrekers zich toegang hebben ver schaft naar een van de twee bovengelegen étages. In het plafond heben zij een klein gat uitgezaagd, zoo klein, dat men ermoedt dat zij een jongen hebben laten zakken om den winkel te doorzoeken. Op een van de étages heeft men nog verschillende sokken uit den winkel een ouden hoed, eenige overhemaen en een pa- rapluie teruggevonden, die de ongenoode gasten hadden achtergelaten. Toen Zondagavond de huishoudster van den heer S., wonende aan de Alexan der straat te Rijswijk, met diens zoontje thuiskwam, bemerkte zij, dat er in een der kamers licht brandde. Binnenkomende trof zij twee mannen aan, die bezig waren een schrijfbureau open te breken. Een van hen vluchtte de straat op, maar de andere werd door de huishoudster vastgegrepen. Het zoontje van den heer S., er op uitgegaan om de politie te waarschuwen, werd door den naar buiten gevluehtcn inbreker met mishandeling bedreigd. Do persoon, die door de huishoudster werd vastgehouden, dreigde haar met de woorden: „laat me los, of ik worg je". Een worsteling ontstond waarop zij den man moest loslaten. Beide daders vluchtten. Een hunner was echter door de kordate huishoudster herkend als de man, die een paar dagen geleden bij den heer 8. aan huis was geweeBt en van hem geldelijken steun had ontvangen. Met signalement toog de politie onmiddelijk op onderzoek uit. Het mocht haar gelukken jistermorgen beide verdachten te 's-Gra- 'enhage aan te houden in het Tehuis voor Jnbchuisden. Het zijn E. P., 25 jaar, tim- nerman en M. S., 26 jaar, schilder, Deiden londer vaste woonplaats. Zij zijn opgeslo- "en in het politiebureau te Rijswijk. „Tol" De berooving van den banklooper te A'dam. Omtrent de aanhouding van Kikkert, die zooals bekend, verdacht wordt van de berooving op het Singel, kan nog net vol gende gemeld worden: De vader van Kikkert, die door de poli tie is gehoord, heeft verklaard dat zijn zoon Hendrik den dag, waarop de beroo ving van den banklooper had plaats had, thuis is geweest. De verdachte was dien dag des morgens om één uur thuisgekomen en had geslapen tot des middags één uur. De vader was daar heel zeker van. Hij zcide, dat de buffetjuffrouw en andere huisgenooten zulks konden bevestigen Terwijl de jonge man lag te slapen, kwam Veldhuyzen hem halen. Beiden nebben het huis verlaten en later pas heeft de vader vernomen, cm welke reden ae poli tie het tweetal had gearresteerd. Kordaat optreden van een kapelaan. Zaterdagavond had op den Haagdijk te Breda een vrij hevige vechtpartij plaats, waarbij de betrokken partijen elkaar met het mes te lijf gingen. Een passeerende kapelaan wierp zich tusschen de vechters bazen en voorkwam zoodoende erger. Toch moest voor een hunner medische hulp ingeroepen worden. Mishandeling. Te Zundert is F. T. met een ijzer e-nstig mishandeld. Een oog werd hem uitgesla gen en het neusbeen verbrijzeld. A!s ver moedelijke dader is J. B. aangehouden. De mishandeling is het gevolg van een oude veete, ontstaan door het feit dat T. eens op een hond van B. heeft geschoten. Merkwaardige vondst. Zaterdag hebben drie jogens uit een sloot in den polder Blijdorp te Rotterdam een houten kist opgevischt, waarin kas boeken, orderboeken, nota's en kwitanties geborgen waren. Zij deden hiervan aangif te bij de politie van den post Sc-hieweg en vertelden, dat er nog meer in de sloot lag. Een agent is toen op onderzoek uit gegaan deze bracht uit de sloot nog eenige rollen behangselpapier en velglint te voorschijn. Een onderzoek wees uit, dat deze goe deren Woensdagavond j.l. gestolen waren van den bodewagen van M. uit Delft, ver moedelijk toen deze wagen bij de stal stond te wachten. De dief of dieven is (zijn) toen met hun bnit den polder ingegaan en heeft (hebben) alles, toen het niets van hun ga ding bleek te zijn, in de sloot gegooid. De kist bleek eigendom te zijn van gebr. B. en v. d. H. van het Haagsche Veer, de inhoud heeft voor deze zakenmenschen groote waarde. ONGELUKKEN. NOODLOTTIGE AANVARING IN CHINA. Naar gevreesd wordt 300 dooden. Uit Sjanghai wordt gemeld: Het Chi- neesche s.s. „Hsintaming"' is Zaterdag nacht ter hoogte van Tsjinkiang in aanva ring gekomen met het Japansche s.s. „At- suta Maru". Er zouden 300 Chineezen ver dronken zijn. OVERSTROOMINGEN IN AUSTRALIë. Nieuw-Zuid-WaJes onder water. Het spoorwegverkeer ontredderd. Twee jaar achtereen heeft Australië van een verdorrende droogte geleden, nu is het er tot een ancler uiterste gekomen en wordt het geteisterd door overstroomingen die zich van de Riverina over den geheelen staat Nieuw-Zuid-Wales tot Rockhampton in Queensland uitstrekken. Zoo goed als heel Nieuw-Zuid-Wales staat onder water nadat het een week lang aanhoudend zwaar geregend heeft. De re gen kwam na Veertien dagen van drukken de vochtige warmte zonder wedergade. Woensdag begonnen overal spoordijken door ónderspoeling te verzakken en op het spoorwegnet staan nu op alle plaatsen trei nen die niet verder kunnen. Ook de spoor lijn Melbourne-Sydney is sedert" Woensdag afgesneden. De uitgestrektheid van de overstroomin gen blijkt uit het feit dat Broken Hill, het mijndistrict in het verre Noordwesten, ge- isoleerd is even goed als Canberra, de nieuwe Australische hoofdstad, in het' Zui den. Te Grafton staat de Clarence-rivicr 7 M. boven het hoogste peil. Zij heeft de stad blank gezet. Gelukkig voor den landbouw is het nu te laat in het jaargetijde dan dat het water nog veel kwaad kan doen en bestaat het vooruitzicht dat alles weer goed gemaakt zal worden door-con overrijken oogst in 't volgende seizoen. Een bruiloftspartij in den kelder gevallen. In een joodsch-orthodox hotel te Pres burg zakte dezer dagen, toon de rabbijn een bruidspaar volgens den ritus onder een baldakijn op de binnenplaats van het ho tel inzegende, do betonnen vloer in en een groot aantal der bruiloftsgasten viel in den ongeveer vijf meter diepen kelder. Vijf personen, onder wie de rabbijn werden licht gekwetst, terwijl het bruidspaar met den schrik vrij kwam. Het huwelijk wetd daarop in den tempel gesloten. De gele koorts in Congo. De Brusselsche „Soir" verneemt uit offi- cieele bron, dat sedert veertien dagen in Beneden-Congo geen enkel nieuw geval van gele koorts is gesignaleerd. Men hoopt der halve, dat de epidemie definitief is onder drukt. Het anti-papisrre in Amerika. Wat er zooal geloofd woru*. De mogelijkheid dat Al. Smith de popu laire gouverneur van den staat New York tot president der Ver. Staten zal orden gekozen, heeft heel de niet-katholieke we reld in rep en roer gebracht. De meerderheid staat aan Smith's kant, vooral nadat deze zoo krachtdadig publiek zijn katholieke geloofsovertuiging verde digde. Hoe mal echter in sommige benepen an tipapistische kringen geoordeeld werd, blijkt wel hieruit, dat een zekere ds. F. Ham uit Oklahoma in de BaptisLcnkerk aldaar uit een anti-lcatholiek blaadje voor las: „Wij hebben de schriftelijke bewijzen in handen, dat, wanneer gouverneur Junta gekozen wordt, er een nieuw gebouw zaï worden opgericht te Washington en dat den Paus van Rome gevraagd zal worden daar te gaan zetelen en de wereld te re- geeren als in de dagen van de Pauselijke „tijdelijke macht." De verbeeldingskracht schijnt darvginds groot te zijn en het geloof van veirn nog groote r. Drama in een winkel. Kruidenier gedood; vrouw en moeder gewond. Te Wilryck bij Antwerpen heeft zich Zaterdag een vreeselijk drama afgespeeld in den kruidenierswinkel van de familie Opdebeeck. Een man had eenige kleinig heden in den winkel gekocht en bood als betaling een biljet van duizend francs aan (omstreeks f 70.). Toen de kruidenier hem geld had terug gegeven, bemerkte hij, dat het biljet valsch was. Hij eischto van den ltooper het wissel geld terug. Deze trok daarop een revolver en schoot den heer Opdebeeck eon kogel door het hoofd, waarop deze dood neer stortte. Op het hooren van het schot kwam mevrouw Opdebeeck aansnellen. Zij werd door twee kogels getroffen en stortte zwaar gewond neer. Toen ook de grootmoeder verscheen, kreeg zij een kogel door den rechterarm. De moordenaar sprong daarna op een fiets, die in den winkel stond, en verdween zonder verdere sporen achter te laten. t)e politie stelt een nauwkeurig onderzoek in. Zij verdenkt zekeren W., een bekend op lichter. ZWEMMEN. Nederlandsehe Zwembond. Het jaarverslag. Verschenen is het jaarverslag over 1927 van den Nederlandschen Zwembond. Het is voor den bond een bij uitstek gunstig jaar geweest. Al is de medewerking van moeder natuur niet zeer groot geweest, do zwemmers en zwemsters hebben iedere ge legenheid aangegrepen om hun prestaties op te voeren. Het aantal aangesloten vereenigingen ging het afgeloopen jaar met één vér- eeniging achteruit, zoodat net aan het eind van het jaar 54 bedroeg. Intusschcn hebben met ingang van 1 Januari j.l. de vereenigingen de Ham, Krommenie, Hil- legom te Hillegom en Zwemlust te Utrecht tot toetreding besloten. Het ledenaantal geeft een achteruit zang van 381 aan. De bond telt nu 4461 werkende leden, 1512 adspiranten en 1443 donateurs, dus totaal 7416 leden. De cijfers over de afgeloopen jaren lui den als volgt: Jaar werk.ledenadsp.leden donafc. tot. 1919—1920 3491 9-9 1017 5437 19201921 3752 898 881 5531 1921—1922 3633 1057 1094 5784 1922—1923 3944 1315 876 6135 1923—1924 4429 1281 988 6698 1924—1925 4416 1196 1058 6670 1925—19-26 4933 1145 1030 7378 1929 5085 1663 1044 7797 1927 4461 1512 1443 7416 De groote terugslag van het aantal wer kende leden en de bijna even groote ver meerdering van het aantal donateurs zijn cijfers, die voor zichzelf spreken. Het door de heeren C. Minnes Jr., S. P. J. Borsten en A. O. Slop nieuw ontwor pen wedstrijd- en kampioensreglement heeft het afgeloopen jaar eeds goed ge werkt. De wedstrijden en de prestaties. In 1927 werden 41 geautoriseerde wed strijden gehouden, waarvan 5 internatio nale. Door onze zwemsters en zwemmers wer den bijzonder goede prestaties geleverd. Bijna iederen Zondag werden records ge broken. Op internationaal gebied begint de N.Z. B. een woordje mede te spreken. De groo te successen van de dames Baron, Braun, Klapwijk, den Turk eu Vierdag in Bologna bij de Europeesche kampioenschappen stemt hoopvol. Niet onvermeld mag blijven do schit- terendo overwinningen van Marie Braun te Kopenhagen, van de Zwemvereeniging Het IJ te Spa, Parijs en Barcelona, van de Hollandsche Dames-Zwemclub in En geland en van de Amsterdamsche Dames- Zwemclub en Onderlinge Dames Zwera- club te Keulen. Ook onze waterpolospelers in Krefeld, en tijdens de laatste tournée door Duifcsch- land hebben zich kranig geweerd. De in den Haag gehouden waterpolo- wedstrijden NederlandBelgië werd voor de tweede maal in een goeden wedstrijd gewonnen. Do belangstelling voor de wedstrijden neemt hand over hand toe en was dit jaar in Utrecht (1800 betalende bezoekers) en Den Haag zeer groot. Het verslag maakt verder gewag van de wereldrecords gemaakt door de dames Baron en den Turk. Mej. Baron heeft het wereldrecord 400 M. schoolslag op haar naam gesteld met een tijd van 6 min. 54 4/5 sec. en mej. den Turk verbeterde het we reldrecord 100 M. rugzwemmen door dit te brengen op 1 min. 22 sec. Het was voor de Nederlandsehe zwem mers en groote eer dat het Nederlandsch Olympisch Comité den Tuvl van Seroos- kerkenbeker aan den Nederlandschen Zwembond heeft toegekend voor de beste sportprestatie in 1926. Voor de eerste maal werden in ons land in navolging van het buitenland de wed strijden voor de kampioenschappen op drie achtereenvolgende dagen verwerkt. Re cord op record werd gebroken. Tijdens do prijsuitdeeling werd de N. Z. B. in het bezit gesteld van den „In rnemo- riam Hendrik van Essen-beker", een wis selbeker, speciaal voor de kampioenschap pen beschikbaar gesteld. Niet onvermeld mag blijven, dat het IJ dezen beker voor de eerste maal won voor de beste prestaties. Dames: 100 M. vrije slag: M. Braun (O. D.Z.) tijd 1.18.2; 200 M. vrije slag: M Braun (O.D.Z.) tijd 2.56.2; 400 M. vrije slag: M. Braun (O.D.Z.) tijd 6.22.8: 1500 M. vrije slag: M. Braun (O.D.Z.) tijd 25.53; 100 M. schoolslag: M. Baron (O.DZ.) tijd 1.31.8; 200 M. schoolslag: M. Baron (O.D.Z.) tijd 3.23; 400 M. schoolslag: M. Baron (O.D.Z.) tijd 7.7.4; 100 M. rugslag: W. den Turk (R. D.Z.) tijd 1.26.2; 200 M. rugslag: W. den Turk (B.D.Z.) tijd 3.10.6; 400 M. rugslag: W. den Turk Turk (R.D.Z.) tijd 6.55.4; 5 maal 50 M. estafette vrije slag: O.D.Z. (Rotterdam) tijd 3.1.4 4 maal 100 M. esta fette vrije slag: O.D.Z. (Rotterdam) tijd 5/29.24 maal 50 M. estafette wisselslag: O.D.Z. (Rotterdam) tijd 2.38.4Schoon- springen: H. G. Klapwijk (R.D.Z.) Heeren: 100 M. vrije slag: J. B. v. Silf- hout (Het IJ) tijd 1.7.6; 200 M. vrije slag: J. B. v. Silfhout (Het IJ) tijd 2.34.6 400 M. vrije slag: J. B. v. Silfhout (Het IJ) tijd 5.45.8; 1500 M. vrije slag: T. J. de Man (U.Z.C.) tijd 23.24.8; 100 M. schoolslag: C. Vrugt (D.WJt.) tijd 1.23.4200 M. school slag: L. Iiorpershoek R.Z.C.) tijd 3.3.4; 400 M. schoolslag: L. Korporshoke (R.Z. C.) tijd 6.629.6; 100 M. rugslag: H. v. Essen (Het IJ) tijd 1.23; 200 M. rugslag: J. H. do Haas (Z.I.A.N.) tijd 3.6.6; 400 M. rug slag: A. Liezenberg D.W.R.) tijd 6.38.4 5 maal 50 M. estafette vrije slag: Het IJ (Amsterdam) tijd 2.34.6; 4 maal 100 M. estafette vrije slag: Het IJ (Amsterdam) tijd 4.45; 4 maal 200 estafette vrije slag: Het IJ (Amsterdam) tijd 11.6.8; 4 maal 50 M. estafette wisselslag: Het IJ (Amster dam) tijd 2.22.4; schoonspringenH. Lot gering (Het IJ). Europeesche kampioenschappen. 100 M. vrije slag M. Vierdag 1 min. 15 sec.; 400 M. vrije slag M. Braun 6 min. 11.8 sec.; 100 M. rugslag W. den Turk 1 min. 24.4 sec. Het jaarverslag geef nog tal van bijzon derheden. Zoo is er in opgenomen een lijst je van Nederlandsehe records, dat reeds in onze courant is opgenomen geweest. Voorts zijn vermeld de vereenigingen, die de kampioenschappen waterpolo gewon nen hebben, en vinden we de verschillende standen van de waterpolo-competities, alsmede uit gebreide overzichten van de waterpolo-commissie, de springcommissie, de propaganda-commis8ie en de commissie voor het zwemonderwijs. ATHLETIEK. Dioc. Haarlemsche Athletiek-kring. De jaarvergadering. In het gebouw „St. Bavo" te Haarlem werd Zonciag de jaarvergadering van den D. H. A. X. gehouden. Om half twee opent de voorzitter, de heer G. Kruyver, de vergadering. In zijn openingswoord memoreert hij de groote ac tiviteit der vereenigingen in het eerste bestaansjaar; terwijl hij de terughoudend heid van andere clubs betreurt. {Spreker meent dat in het jaar 19288 een groote ac tie moet worden ontplooid. Hij brengt woorden van dank aan allen, die dit jaar voor deo Kring hebben gewerkt en meer speciaal aan Rector Braakman. Hierna worden de notulen gelezen en zonder verandering goedgekeurd. Vervol gens worden do ingekomen stukken behan deld. Het schrijven van U. D. e. a. om den kring los te maken van den D. H. V. B. lokt een drukke discussie uit. Uit een schrij- van van den Bisschop van Haarlem blijkt, dat voorloopig de Kring nog als onderaf- deoling van den D. H. V. B. moet blijven voortbestaan. Het jaarverslag van den secretaris-pen ningmeester wordt hierna voorgelezen en onder dank goedgekeurd. Een keurig jaar verslag van de P. C. daarna uitgebracht verwerft de goedkeuring van de vergade ring, evenals de verslagen van de diverse commissies. Bij do bestuursverkiezing ziet het af tredende bestuur zich bij acclamatie her kozen. De heer Kruyver spreekt een woord van dank voor het bewijs van vertrouwen, waarna de heer Putter do volle medewer king van den D. H. V. B. toezegt. In de Ka8commissie worden benoemd O. B. K. Bennebrock en Wilskracht Araster dam. Do samenstelling der nieuwe commissies wordt aan het bestuur opgedragen. Vervolgpns wordt een bestuursvoorstel besproken om tot de storting van een waar borgsom van 5 per vereeniging over te gaan. Zonder stemming wordt uit punt aangenomen. Bij de rondvraag wordpn de gestelde vragen naar genoegen beantwoord en om even 5 uur sloot de voorzitter na zijn dankwoord deze geanimeerde vergadering. BILJARTEN. Leidsch Biljartbond. De uitslagen der wedstrijden gedurende vorige week luiden: Tweede klasse. A. v. Rijsdam (Kr. o. t.) 134 24 21 6.58 P. Duivenvoorden Jr. 150 25 24 6. (Excelsior Ib) D. G. v. d. Voort 50 38 16 3.94 B. Duivenvoorden 97 38 10 2.55 H. P. v. Amsterdam 132 37 12 3.56 Th. Duivenvoorden 150 38 12 3.94 Kr. o. t. 416 car., Excelsior 397 car. To- taal Excelsior 825 en Kr. o. t. 783 car. P. M. v. d. Berg 150 31 20 4.84 (Hollandia I) Tj. Pardon (do Ballon I) 101 31 25 3.26 B. van Beelen 102 38 14 2.68 W. Penseel 150 39 19 3.79 H. van Beelen, ros. 92 38 7 2.42 G. Bolster 150 39 16 3.79 Hollandia 344 en Ballon 401 car. Totaal? de Ballon 851 en Hollandia 670 car. Derde klasse. J. J. Hoppenbrouwer 1$5 38 17 3.28 (Concordia I) J. Bergman 89 37 9 2.40 ('t Vierkantje lib) O. Zierikzee P. van Es, res. 125 58 10 2.15 US 67 12 2.07 P. de Graaf res. 125 53 12 2*5 D. Klein 95 52 6 1.82 Concordia 375 en 't Vierkantje 302 car. Totaal: Concordia 750 en 't Vierkantje 5S3 car. D. Fassem (D.O.R. III) 116 52 8 2.23 B. Kantebeen (S.D.O. I) 126 53 12 2.85 Jnc. v. d. Berg 128 71 10 1.76 M. Goortsma, res. 86 71 6 1.21 T. L. de Groot 125 75 9 1.66 D. Nieuwenburg, res. 115 75 7 1.63 D. O. 8. 366 en 8. D. O 326 car. O. v. d. Burg 125 52 15 2.40 ft Vierkant/e ITa) J. J. Mulder (F.O.G. TT) 124 52 17 2.38 R. van Rooijen 125 44 13 2.64 8. R„ res. 86 44 9 1.03 A. van Tterson 125 70 26 1.78 H. den Hertog 113 70 6 1.01 8 1.25 100 39 13 3.56 't Vierkantje 375 en F. G. 323 car. Vierde klasse, T. Kor>s ft VierkantjelTIb) 49 M. Gectsma (S. D. O. II) F. Riiken 51 47 6 l/>8 D. Nieuwenburg 100 41 12 2.12 P.\v. d. Burg 57 55 13 1.03 F. Verstraaten 100 55 ló 1.81 't Vierkantje 157 en S. D. O. 300 car. J. v. d. B. (De Ballon III) 100 39 15 2.54 W. Verbiest, res. 64 39 12 1.64 ('t Vierkantje Illb) J. Kr. P. v. d. Heijden, rts. 100 53 11 1.83 70 53 9 1.32 A. Boot 100 69 7 1.44 J. Kops 90 69 8 1.30 De Ballon 300 en 't Vierkantje 224 car. P. de Graaf 100 64 17 1.85 (Concordia II) M. v. d. Kraan 78 53 5 1.47 (de Bijenkorf II) J. S„ res. I. V. 100 84 6 1.19 89 83 6 1.07 F. Hoogeveen 100 62 9 1.61 M. v. d. Kraan, res. 66 61 6 1.08 Concordia 300 en De Bijenkorf 233 car. Totaal Concordia 662 en de Bijenkorf 430 car. Het programma voor deze week luidtS Dinsdag: 2e kl. Excelsior Ib—De Ballon. Woensdag: 3e kl. 't Vierkanrie lib— Rijnzicht Ia. 8. D. O.D. O. S. III. 4e kl. Bijenkorf II—'t Vierk. Hlb. Donderdag: 9e kl. T. O. G. ID. O. R. Hb. 4e kl. 't Vierk. ITIb—De Ballon III. Vrijdag D. O. S. lib—Hollandia I. SCHAKEN. De competitie. PhilidorDisc. Disc. IV. De uitslag van den gisteravond in Café Neuf alhier gespeelden competitiewed strijd luidt: Philidor Disc. Disc. IV W. H. v. d. Nat Jr.—A. Rotteveel 1/2—1/3 H. I. de NieJ. Rintel 01 W. F. SniederK. Hagedoorn 0—1 P. J. v. d. ZeeuwG. van 't Riet 10 Jacs. SegaarJ. Polder 10 J. WorstP. Kuyers 01 B. MeijnJ. Sonnaville 01 P. M. J. Kemperman—C. Meincrs 0—1 J. J. AbspoelDr. A. Vechtman 10 H'. C. de Nie8. Schiller 01 Totaal 31/2—61/2 Philidor speelde aan de even borden met wit en telde twee invallers. Het re sultaat kan derhalve niet onbevredigend genoemd wordon. MARKTBERICHTEN. R0TERDAM, 20 Febr. Binnenf. Granen en Peulvruchten. Tarwe mot zeer ruim aanbod in do allerpuikste vrijwel onveran derd, overigens maar kalm gestemd en langzaam verkocht. Goede en beste 12.50 —14.20 verder van 10.50—11.20. Gerst Chevalior 12.5013.25. Haver iets vaster gestemd 10.75—11.50 extra blanke erbo ven. Erwten kleine groene vaster gestemd 1828.50. Schokkers lager en veel onver kocht 20—33 alles per 100 Kg. Buitenlandsche Granen. Stemming vast. Rogge Western No. 2 disp. f 12.90. Western Golf disp. 13.30, Canada Wes- tem disp. 13.25, Pacific disp. 13.55. Gerst: Amerik. No. 2 disp. 248, iclem spoedig gewacht 216, Canada No. 3 cusp. 257, 03 kilo Donau disp. 217, 65.4 kilo Donau disp. 260, 68 kilo Donau disp. 268. Haver: Pommersche naar kwal. disp. 12.50—11.60, 55.35 kilo Noord-Russ. disp. f 12.20, 51.5 kilo Noord-Russ. disp. ll.bbó, La Plata disp. 11.10, Donau disp. 11.10. Mais per 2000 kilo's: La Plata disp. 230— 232, idem aangekomen 229, idem stoo- inend naar aankomst 229232, La Plata paardeband aangekommen f 229230, Do- nau-Galfox verwacht 227—228, x»u'gaar verwacht 227—2288, Amer. Mixed spoedig gewacht 228, idem stnomend f 225, witte plaat Zuid-Afr. No. 2 disp. 229, idem stoomend 225. In publieke veiling wer den heden verkocht: circa 100 tons Jerscne chcvaliersgerst met lucht tot 11.95—12 per 100 kilo plus 1 pet. 3-1

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 7