BINNENLAND. Gem, Berichten. derde blad „de leidsche courant'1 vrijdag 17 februari 1928 UIT GEMEENTERADEN. Schiedam. Wethouder de Bruin (S.D.) deed in den gemeenteraad nog eenige mededeelingen over werkverschaffing. Binnen 2 a 3 weken zullen de eerste ploegen van Shiedamsche werkloozen te werk worden gesteld in iEenerveld in Friesland. De kosten hiervan zullen voor 'n deel door t Rijk worden ge dragen. Spreker vroeg machtiging aan den Raad om die plannen verder ten uitvoer te brengen en de noodige gelden daarvoor be schikbaar te stellen. Spreker gaf een kort zicht van de arbeidsvoorwaarden en izeidc aat de eerste ploeg zal bestaan uit igovcer 15 menschen en dat dit aantal zal ■rden opgevoerd tot 50. Dc heer Collé achtte het vraagstuk van te groot belang om aanstonds een beslssing te nemen. Spreker betwijfelde of het werk in rDente voor de uit te zenden werkloozen wel geschikt was. Spreker wilde eerst een uitspraak van de plaatselijke vakcentrales. Ook de heeren Etman (R.K.), van Noorden nen (Chr. Dem. U.) en v. d. Most (A.R.) wa ren voor uitstel van dit voorstel. De heer v d. Kraan (C.H.) meende, dat, nu de lande- ke vakbonden zich reeds voor de werk verschaffing hadden uitgesproken, zonder bezwaar aanstonds een beslissing kon wor den genomen. Wethouder de Bruin (S.D.) merkte op, t door andere gemeenten reeds eerder troeven met werkverschaffing door land- •ntginning zijn genomen. De resultaten elke hiermede zijn behaald waren niet slecht te noemen. Vanzelf sprekend zouden slleen geschikte menschen worden uitge- ;onden. Wanneer er voldoende vrijwilligers :ich opgeven, zal geen dwang behoeven te worden uitgeoefend. Zou dit niet het geval lijn, dan zal door de Regeering wel ver- angd worden, dat de menschen door de shiedamsche Arbeidsbeurs worden aange wezen, Een beslissing van den Raad zou an weinig betekenis zijn, daar het Rijk Ichiedam zal dwingen om zijn werkloozen >p deze wijze te werk te werk te stellen. Na lange discussie werd tenslotte het 56vraagde crediet verleend. Heerlen. Ondr groot e belangstelling van het pu- iliek neeft de gemeenteraad van Heerlen ;ich Woensdag bezig gehouden met de be- ïoeming van een gemeentesecretaris. De raad vergaderde van 9—1 en van 2—6; serst tegen half zeven viel de beslissing. Nadat de wethouders de heeren Schroe- ler en Scheepers op gestelde vragen geant- roorcl hadden kwam de burgemeester aan iet woord, die in een rede van twee uur de erschillende spreker beantwoorde. Spreker letoogde waarom hij niet voor de commis- i was verschenen, de betreffende stukken n de raadsleden had gezonden en zette een uitvoerig betoog uiteen, waa om hij [Vi heer Suilen niet geschikt achtte als ge- lente-secretaris van Heerlen en de heer ilen niet onrechtvaardig was behandeld. Spreker wilde aanstnds een commissie van iderzoek, bij wier uitspraak hij zich van voren zou neerleggen. De heer Zelders (C.H.) had een voorstel an om een nieuwe oproeping te doen, lat voorstel haalde slechts twee stemmen. Ten slotte had de Btemming tot uitslag, lat buiten de aanbeveling om met 16 van 23 stemmen tot secretaris benoemd werd e heer P. W. H. Suilen, hoofdcommies ter emeentc-secretarie; op den heer P. M. H. [untjens waren 5 stemmen uitgebracht, p den heer M. J. E. Thielen, 1 stem; één tem blanco. De Haarlemmermeer aangesloten op de rijkswegen, en verbreeding tot ongevee r 2 5 meter. Op verzoek van den Minister van Wa- er staat zijn ten Raadhuize te Hoofd- 0 r p voor belanghebbende en ter vipie elcgd de stukken betreffende een onteige- ing ten behoeve van de verbetering van ea verkeersweg tusschen Heemstede en alsmeer en tusschen het fort de Liede en et fort Schiphol. Uit de zakelijke beschrijving valt op te laken, dat de bedoeling is om den Kruis- eg, loopende van de ringvaart bij Heem- tede tot de ringvaart bij Aalsmeer ge- ïhikt te maken voor doorgaand verkeer en 1 te vcrbrecden tot ongeveer 15 meter. Ter hoogte van het oude stoomgemaal i Cruquius zal een nieuwe brug gebouwd orden over de ringvaart, welke brug oor een nieuw aan te leggen weg zal wor- en verbonden met den Kruisweg die tus- chen Hoofddorp en Aalsmeer zal worden Grbreed. De Spaarnwouderweg wordt van de ingvaart tegenover de oude militaire wer en van het fort de Liede tot aan de ring- aert bij het fort Schiphol ook verbreed. Deze wegen, welke den Haarlemmer- leerpolder dwars doorkruisen maken een ïclerdeel uit van den geprojecteerden ibstraatweg fort de Liede, Schiphol, Am Wveen, Ouderkerk, Diemerbrug en leemstede, Aalsmeer, Uithoorn, welken "fo op deze wijze geschikt wil maken ,0or doorgaand verkeer. Voor zoover dit op de overgelegde si- 'atie-teekeningen is te zien, schijnt het 1 het plan te liggen om den Kruisweg en Paarnwouderweg aan de Noord-Oostzijde verbreeden en daartoe een strook grond 'n do aangrenzende bewoners en gebrui- ïrs te onteigenen; indien dit juist is, zal r dus in strijd met hetgeen algemeen «lacht werd van een vorgraving van ea Kruistocht geen sprake zijn. vangen over de uitsluiting van georgani seerde kleermakers. Evenmin werd be richt ontvangen, dat de patroonsbond als nog genegen is een conflict te vermijden door overleg. Geconstateerd werd, dat de patroons ten onrechte in de aanzegging van de uit sluiting aan de kleermakers bobben ge schreven, „dat de besturen der vakbon den zich niet bereid hebben verklaard hun eischen te wijzigen." De werkgeversbond heeft juist aan de werknemersbonden den eisch gesteld, dat zij al hunne voorstellen moesten terugne men. Na een uitvoerige motiveering van de vakbonden dat zij dit niet konden doen heeft het hoofdbestuur van den werkgevers bond plotseling de onderhandelingen ver broken en zonder eenige mededeeling een uitsluiting voorbereid. De hoofdbesturen der vakbonden beslo ten nu de uitsluiting te beantwoorden met een besluit tot staking bij een aantal leden van den patroonsbond. Reeds kwamen rap porten uit afdeelingen binnen, dat bij ver schillende firma's niet zal worden gewerkt. In belangrijke plaatsen zijn de kleerma kers Zaterdag a.s. ter vergadering opge roepen voor het treffen van maatregelen, opdat bij bepaalde werkgevers geen enkel stuk meer zal worden gemaakt. Uit de textlel-nijverheid. Onderhandelingen. In een te 's-Hertogenbosch gehouden vergadering van de besturen der textielor- ganisaties St. Lambertus, Unitas en de Eendracht met het bestuur der Vereeni- ging van R. K. Werkgevers in de Textiel nijverheid zijn van weorszijden eenige be langrijke punten aan de orde gesteld. De besturen der werknemers drongen aan op uitbetaling van vergoeding voor Christe lijke feest- én vacantiedagen ook aan de ongehuwden en op verbetering van de loo- nen, daar verschillende werkgevers de mi nimum loonen als maximum beschouwen, en indertijd toezegging is gedaan, dat de werkelijk verdiende loonen 10 pet. hooger zouden zijn dan het minimum. Gevraagd werd, drie in plaats van vijf gemeente klassen in te voeren, en St. Lambertus en Unitas vroeger ook verbetering van den kinderbijslag. Van werkgeverszijde werd meegedeeld, dat in hun kring was beraadslaagd over mogelijke -invoering van een pensioen fonds; verder wenschte men de meening te wéten over het treffen van een over eenkomst omtrent verlenging van den werktijd tot 2500 uren per jaar. Men was bereid te overwegen, een collectief con tract of te sluiten. Over een en ander werd langdurig be raadslaagd. De algemeene vergadering van de Ne- derlandsche Vereeniging vor internatio naal meubeltransportverkeer is Woensdag 15 Februari in de groote zaal van het café restaurant Pschorr te Rotterdam gehou den. Uit de Sigarenindustrle. De collectieve arbeids- overeenkomst. De vier samenwerkende werkliedenor ganisaties in de sigarenindustrie hebben overeenstemming bereikt inzake de wijzi gingsvoorstellen van de collectieve arbeids overeenkomst ten einde daardoor te komen tot positieverbetering van de arbeiders. Deze voorstellen zijn per aangeteekend schrijven d.d. 15 Febr. aan het verbond van vereenigingen van sigarenfabrikanten in Nederland en aan do Nederlandsche R, K. vereeniging van sigarenfabrikanten toegezonden en zullen in de vakbladen de volgende week worden gepubliceerd. De Haarlemmermeer spoorlijnen. Door eenige colleges, die jaarlijks een belangrijk subsidie betalen in het tekort op de exploitatie der Haarlemmermeer- spoorlijnen, is een adres aan de spoor wegdirectie gericht, waarin gevraagd wordt een behoorlijke wachtgelegenheid voor reizigers te Haarlem, die van de Haarlemmermeerlijnen gebruik maken. FRANSCH STOOMSCHIP GESTRAND. De bemanning wil het schip niet verlaten. Gisterennacht is op de Hinderribben bij Gooree het Fransche stoomschip „Fort de Troyon" gestrand. Het schip was Woensdagavond uit Duin kerken naar Schiedam vertrokken, waar het bij Wilton zou dokken. Uit Hoek van Holland wordt nader ge meld: Woensdagavond is het voor de kust zwaar weer geworden. Al spoedig konden de schepen voorgaats niet meer worden ge loodst. In den loop van den nacht is het evenwel wat kalmer geworden, en terstond is toen het sein gegeven, weer met het be- loodsen te beginnen. Reeds was men blij dat het stormweer blijkbaar geen slacht offer had geëischt, toen eensklaps om half zeven gistermorgen een draadloos tele gram binnenkwam van 't Fransche stoom schip Port de Troyon, dat het op de Maas vlakte was gestrand. Dadelijk is de zee- sloepboot Indus, van L. Smit Co's in ternationale sleepdienst, ter assistentie uitgevaren; even later is ook de sleepboot Waterweg vandaar vertrokken. Het bor- gingsvaartuig Meermin, dat eveneens was uitgevaren, moest wegens de hoogo zeeën terugkeeren. Het bleek, dat het stoomschip was vast- geloopen op de Hinderribben, een uitste kende plaats van de Maasvlakte, onge veer drie mijl ten Zuiden van de ton voor het Brielsche Gat. De motorreddingsboot van Goeree werd to Stellendam gereed gehouden om uit te varen. Het zicht was vrij slecht, zoodat het Fransche stoomschip ook met een kijker niet te bespeuren viel. Aangezien het schip met rijzend water is vastgeloopen, en nadien de vloed nog sterk is komen op zetten, verwachtte men niet, dat het schip spoedig zou vlot komen. Het zit vrij dicht onder de kust en de sleepbooten hebben nog geen verbinding met het gestrande vaartuig kunnen krijgen. Met L. Smit en Co's Internationale Sleepdienst is contract gesloten, het ge strande stoomschip Fort de Troyon vlot te brengen. Gistermiddag zijn de pogingen daartoe zonder succes gebleven. Het ber gingsvaartuig Meermin is binnendoor near de strandingsplaats vertrokken. Het v is zeer slecht. Nader wordt gemeld i De motorreddingboot, die gisteren van Stellendam is uitgevaren, om assistentie te verleenen aan het gestrande Fransche stoomschip is langszij van het stoomschip geweest. De bemanning wil het schip niet verlaten. De sleepbooten Wotan en Wa terweg hebben verbinding met het ge strande schip. De sleepboot Iris is in do nabijheid. Het stoomschip zit dwars van de roo- de ton No. 4 Nieuwe Gat, op de Hinder ribben, ongeveer in de richting N.O. Ongeval aan boord. De giek in den storm gebroken. Gistermorgen omstreeks half 7 geraakce de Bunschoter botter B. U. 187 schippei J. Blokhuis ten Noord-Oosten van Volen* dam in den vliegenden storm. De giek brak middendoor en een der stukken trof den schipper tegen het been, waardoor hij een ernstige beenbreuk bekwam. De 22-jarige knecht kon niet anders doen dan voor anker gaan en de B. U. 73, die in de na bijheid was, om hulp vragen. Deze laatsto kon echter onmogelijk verbinding krijgen en ging naar Volendam om hulp te halen. Schipper C. Kes voer toen met de V. D 102 uit en na veel moeite gelukte het de B. U. 187 vast te maken. Tegen 12 uur was het vaartuig behouden in de Volendam- sch haven binnengesleept. De schipper werd, nadat het eerste vor- band was gelegd, naar het ziekenhuis te Purmerend overgebracht. De schipbreuk bij Terschelling. Uit Terschelling wordt gemeld dat de pogingen welke ook gistermorgen door de Brandaris aangewend werden om de lij ken te vinden van de 3 personen, die den verganen Urker botter bemand hebben, vruchteloos zijn gebleven. De stranding van de „Dokkum 11" Omtrent de stranding aan de Friesche kust ter hoogte van Gaast van de Dokkum II van de Scheepvaartmaatschappij Hol land-Friesland, kan nog wórden gemeld dat, toen de boot was vastgeloopen, de ankers werden uitgeworpen. Door den hevigen storm sloeg de boot van de an kers en werd nog hooger opgezet. Sleep booten zijn ter assistentie vertrokken. De boot kwam van Delft en was op weg naar Leeuwarden. Haar lading bestaat o.a. uit kabels, cocosmeel, koperdraad enz. en is bestemd voor Leeuwarden, Franeker, Har- lingen en Sneek. De reddingboot van Gaast is in de vroegte al bij de boot ge weest, doch de bemanning wenschte aan boord te blijven. HET H00GE WATER. Ü8 Maasdijk bij Nedcrasselt. Een bericht van een persbureau meldde gisteravond, dat de Maas zoo'n hoogte had bereikt, dat de dijk bij Nederasselt gevaar liep door te breken. De zwakke plek lag op eenigen afstand stroomafwaarts van de plaats waar de dijk op Oudejaarsdag 1925 is doorgebroken. In den dijk was een wel ontstaan, waardoor water drong, die in een polder terecht kwam. Met man en macht was men bezig den dijk te versterken en men hoopte hem te kunnen behouden. In verband met dit alarmeerende be richt, heeft de „Msbd." te bevoegder plaat se inlichtingen ingewonnen. Men deelde daar mede, dat er van een dreigend ge vaar geen sprake was. Gelijk bekend is de dijk het vorig jaar versterkt. In verband met den hevigen Westerstorm heeft men nu, daar het mogelijk is, dat er van deze versterkte deelen stukken zouden kunnen afslaan, als voorzorgsmaatregel om even tueel terstond te kunnen ingrijpen, gister nacht wachten uitgezet. Vermoedelijk is bovenvermeld bericht te wijten aan ver keerd begrijpen van dezen alleszins ver klaarbaren voorzorgsmaatregel. Wat het ontstaan van een wel betreft, dat is inderdaad juist. Doch ook dit be hoeft geen zorg te baren, daar het een verschijnsel is, dat bij boog water zeer dikwijls voorkomt. Op de plaats van de wel zijn zandzakken gelegd, zooals dit ge bruikelijk is. ONGELUKKEN. Overreden. Te Haaksbergen is Woensdagavond de vrachtrijder Bekkers door een vracht auto aangereden. Gistermorgen is hij aan de bekomen schedelfractuur overleden. Noodlottige val. Gistermorgen is een 24-jarige vrouw te Amsterdam op de derde verdieping van een perceel in de Weesperstraat te Am sterdam, toen zij dekens uitklopte, uit het raam gevallen en op een binnenplaats te recht gekomen. In hoogst bedenkelijken toestand is zij naar het Ned. Israëlictisck Ziekenhuis op de Nieuwe Keizersgracht vervoerd. Nader wordt gemeld, dat de vrouw, zon der tot bewustzijn te zijn gekomen, is overleden. Verdronken. Men meldt uit Ambt-Hardenberg: Door de politie te Brucht is uit het ka naal het lijk opgehaald van de 15-jarige dienstbode H. S. wonende te Bergentheim. Vermoedelijk is zij tengevolge van de mod derige wegen met de fiets van het fiets pad gegleden en in de van Riggelijnswijk geraakt en verdronken. Been afgekneld. Het 14-jarig dochtertje van schipper de Boer uit Nieuwpoort geraakte te Veere met haar been in een staaldraad verward, welk lichaamsdeel onder de knie werd afgeklemd. Het meisje is naar het gasthuis te Middelburg vervoerd. Een flobertpatroon in een tabakspijp. Te Biggekerke had een landbouwer bij het stoppen van een pijp, daarin ook een flobertpa troont je gedaan, die hij altijd in zijn tabaksdoos bij zich draagt.. De pijp sprong uit elkaar en de man werd vrij ern stig verwond. De beroovïng van den banklooper te A'dam Nog geen spoor van den dief. Verschillende personen hebben den commissaris van het politiebureau Singel, den heer P. Harrebomée mededeeling ge daan van vermoedens, welke zij koester den naar aanleiding van do berooving van een kaslooper van de firma Matthes voor een bedrag van 15.000 aan contan ten en van 20.000 aan efecten. Het ge volg is geweest, dat de recherche van dat bureau tal van nasporingen heeft verricht: bij de controle van de gegevens bleek, dat alle vermoedens ongegrond bloken. Er werden drie personen aangehouden: de politie was namelijk te weten gekomen, dat drie personen geld in de avonduren zouden overbrengen. Bij onderzoek aan het politiebureau bleek, dat dit drie be stuursleden waren van een werkliedenor ganisatie, die de kas van de vereeniging overbrachten. Zij waren natuurlijk ten hoog ste verbaasd over het feit, dat de politie op de hoogte was van doze interne ver- eenigingsaangelegenheid. Opslagplaats van gestolen goederen ontdekt Voor duizenden in beslag genomen. De Centrale recherche te R'dam heeft Woensdagavond een inval gedaan in het huis van een bekenden misdadiger daar ter stede met zeer gelukkig gevolg. De opzienbarende vondsten van bont, stoffen, kleeren en kousen bij den water stoker Z., in do Pootstraat te R'dam eenige weken geleden, is thans gebleken niet op een zichzelf staande zaak te vormen. Zoo als men zich zal herinneren, zijn de goe deren welke hier in beslag genomen wer den, nagonoeg alle herkend als afkomstig van diverse handelaren daar ter stede, aan wie zij ofwel bij transport, ofwel uit pak huizen, of winkel ontstolen waren. De waterstoker is eenige weken geloden gear resteerd, als verdacht van heling van al deze voorwerpen. Hij gaf tenslotte aanwij zingen tegen bepaalde personen, die hem een deel van het goed geleverd zouden hebben, doch degeen, die hij als hoofd leverancier" aanwees, ontkende perti- nen en daar slechts de verklaring van den waterstoker tegenover deze ontken ning stond en men geen verdere bewijzen tegen hem kon inbrengen, moest hij op vrije voeten gelaten worden. De politie heeft echter inmiddels niet stil gezeten en eenige dagen geleden door nauwkeurige recherche vermoedens gekre gen tegen een bekend misdadiger, reeds genoemd in de zaak tegen den watersto ker. Het gevolg was, dat Woensdagavond een bezoek is gebracht aan diens huis, waarbij men opzienbarende vondsten heeft ge daan. Terwijl deze man zich zeer armelijk voordeed, o.a. de naaimachine beleend zou hebben omdat er geen brood meer in huis was, ontdekte men dat de zoldering van een bgdstee, welke zich in de gang der wo ning bevindt, was losgezaagd, hetgeen ech ter slechts met moeite kon worden gecon stateerd. Tusschen de planken en de vloer van de eerste verdieping bevindt zich hier een vrij groote ruimte, welke was gebruikt om een zeer groot aantal goederen te ver bergen. De rechergo haalde er o.a. uit te voor schijn manufacturen, Radio-artikelen, vul penhouders en vulpotloöden, flesschen Eau de Cologne, gedistilleerd, gereedschappen en nog andere betrekkelijk zeer kostbare zaken. De heer des huizes werd hierop gear resteerd. Toen hij het huis zou worden uit gebracht, nam hij ontroerd afscheid van zijn vrouw en drukte haar de hand. Deze hartelijkheid bleek een speciale bedoeling te hebben, de man gaf n.l. een aantal lom merdbriefjes over, welke hij liefst kwijt wilde zijn. Na een scherp verhoor heeft de arres tant twee, eveneens goede bekenden van politie en justitie aangewezen, als dege nen, die hem het goed hadden bezorgd. Zelf ontkende hij schuldig te zijn aan he ling. Deze twee mannen zijn heden in ar rest gesteld. Het onderzoek naar de her komst van de in beslag genomen goederen is niet zonder resultaten gebleven. Vulpennen en vulpotlooden (welke ten deele beleend waren) zijn n.l. afkomstig van de brutale inbraak bij Lissauer aan den Schiedamsche Singel in begin Sept. j.l. gepleegd, waarbij de geheele voorraad werd weggestolen. Manufacturen bleken afkomstig van een inbraak bij Vroom en Dreesman, terwijl vele andere voorwerpen afkomstig zijn van inbraken in andere ge meenten gepleegd. De waarde in totaal is moeilijk te schat ten, een bedrag van 15.000 gulden verte genwoordigen de in beslag genomen goe deren echter ongetwijfeld. Ook is bij de huiszoeking in een klok nog een snelheidsmeter gevonden, alsmede zorgvuldig verstopt een revolver met eert groot aantal patronen. Het onderzoek duurt voort» Ten slotte heeft de Centrale Recherche gistermorgen in het huis van den reeds gearresteerden waterstoker Z. een groote partij gedistilleerd en eau de cologne in beslag genomen, daar de vrouw van Z. hiervan de herkomst niet kon verklaren. Zij is deswege aangehouden. Diefstal in een pastorie. Een dezer dagen is, naar „De Meier. Ct." meldt, ingebroken in de R.-K. pastorie te Liempde. De dieven hebben een bedrag ontvreemd van pl.m. ƒ4000, waarschijn lijk de opbrengst der verpachte banken. Ernstige vechtpartij. Bij een vechtpartij op den Binnen-Pa« rallelwcg te Helmond tuschen O. en T., trok laatstgenoemde zijn mes en bracht D. daarmede drie steken in den buik toe. Het levensgevaarlijk verwonde slachtoffer werd naar het St. Antoniusgasthuis over gebracht, waar operatief ingrijpen onmid dellijk noodig was, daar de ingewanden geraakt waren. De dader T. werd spoedig gearresteerd en is ter beschikking van de justitie te Roermond gesteld, alwaar hij in het Huis van Bewaring is ingesloten. Familietwist. Te Boerdonk, gemeente Erp, werd de zoon van den landbouwer H. door zijn neef K. zoo ernstig met een riek mishan- dJd, dat de dokter voor zijn leven vreesde Oorzaak was een oude familietwist, de aanleiding het feit, dat H. over de weide liep van K.'s vader. De politie heeft de zaak in onderzoek. Aangehouden. Als verdacht van den diefstal van 300 ten huize van den landbouwer G. Datema te Oosterzand (Gr.) is aangehouden de 41- jarige H. W., een oude bekende der Gro- ningsche politie, die zich reeds meer aan dergelijke feiten hceffc schuldig gemaakt. Jltgeleverd. Donderdagmorgen werd doof de ma rechaussee te Roosendaal voor den Offi cier van Justitie te 's-Hertogenbosch ge leid F. J. de B., 17 jaar, arbeider, wonen de te Veghel, als verdacht van diefstal met braak van ongeveer 2000, gepleegd te Schijndel op 10 Juli 19i?. Verdachte was met het geld naar Parijs uitgeweken. Hij echter door de politie aldaar gearres teerd en op verzoek van de Nederlandsche Regeering aan de Nederlandsche Justitie uitgeleverd. Na door den Rochter-Commissaris te zijn gehoord, werd hij ingesloten in het Huis van Bewaring te 's-Hertogenbosch. Het werk van de waarzegster. Twee 20-jarige arbeiders uit Daarler- veen, zekere K. B. en J. D. meenden bij den aankoop van een hond van J. B. door dezeh bedrogen te zijn. Hierover raad pleegden zij een waarzegster, die huif voorspelde, dat zij spoedig met de gevan genis kennis zouden maken. N#ldit toch eenmaal vaststond, besloten zij voor deze gelegenheid den kooper van den hond eens duchtig onder handen te nemen en wacht ten hem daartoe een dezer dagen 's avonds gewapend met z.g. trekknuppels van een wagen op. Toen hij hen genaderd was, sloe gen zij er op los, waar zij hem maar kon don raken. Met een gapende hoofdwonde zonk^ de getroffene bewusteloos ineen. Een in de nabijheid wonende persoon, die op het gerucht afkwam moest ijlings de vlucht nemen, achtervolgd door een der beide jongelui. De politie werd met het geval in kennis gesteld, die de daders 's nachts van hun bed lichtte en in ver zekerde bewaring nam. De knuppels, waarvan er een op het lichaam van J. B. doormidden was geslagen, werden in be slag genomen. Een 100-Jarlfle overleden. De heer D. H. Visser te Kortehemmen (Fr.) die 3 Januari j.l. 100 jaar is gewor den, is gisteren overleden. Het Is niet druk genoeg. De heer Vermeulen heeft ontslag geno men als lid van den gemeenteraad van Nueenen, omdat er z. i. niet genoeg raads vergaderingen worden gehouden. Onveilig strand. Het strand te Schevoningen ïs onveilig tot Katwijk qp Woensdag 22 en Donder dag 23 Februari, telkens van 10 u. 30 voor middag tot 2 u. 30 namiddag, wegena het schieten met geschut. Het strand is onveilig tot het Wasse- naarsche Slag op Vrijdag 24 Februari, van 10 u. voorm. tot 2. u. 30 namiddag, wegens het schieten met mitrailleurs. '(p3[OAJ9A IpJOAV) Bronwater en wijn In Nederland. Nu het alcoholvraagstuk ook voor ons land steeds meer in het middelpunt der belangstelling komt te staan, is het niet oninteressant met eenige cijfers de verbou ding in Nederland tusschen den import van bronwater op flesschen en wijn op fust in liters aan te geven. Wij zien dan voor de jaren 1925, 1926 en 1927 voor den invoer in Nederland van bronwater op flesschen respectievelijk het aantal 5.016.904, 5.437.070 en 6.187.037 aan gegeven. Voor den invoer in Nederland van wijn op fust in liters gelden over denzelfden tijdsduur respectievelijk de volgende ge tallen: 13.159.000, 13.781.000 en 12.804.000. Hieruit blijkt dus, dat de invoer van bronwater in 1927 in ons land in verge lijking met 1926 is toegenomen met 749.967 flesschen, terwijl over dezelfde pe riode de invoer van wijn op futs in liters met 977.000 liter is afgenomen.

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 9