f Gem. Berichten, DE UIT PERS. Buitenl. Berichten. Rechtzaken. Faillissementen. HET ONGELUKKEN. VERGAAN VAN DEN BOTTER. Hoe de ramp vermoedelijk gebeurd is. De in do Noordergronden te Terschel ling verongelukte motorbotter is vermoe delijk do „U.K. 169", schipper J. v. d. Berg j)e equipage bestond uit drie man t.w. twee broers en hun zwager. Het ongeluk j8 waarschijnlijk Maandagavond om zeven uur gebeurd. Om vijf uur n.m. gingen n.l. de „U.K. 68" en de „U.K. 169" van de vis serij naar binnen. Er bestaat veel kans dat de „U.K. 169" toen boven op het wrak van de „West Aleta" geloopen en daarna gezonken is. Gistermorgen gingen weder eenige Ur- ^er botters er op uit> om het wrak nader te onderzoeken. Tragisch einde. Te Eersel is de heer F. K., die lijdende as aan vallende ziekte, op straat voor over gevallen en in de modder gestikt. Geen goed begin. Dinsdag reed de heer S. K. uit Amster dam voor de eerste maal in zijn nieuwen gesloten luxe-auto. Bij het draaien op de Nieuwe Gracht te Haarlem weigerden de jemmen. De auto reed te waterde heer JL kon er nog juist bijtijds uitspringen. De auto is 's avonds laat op het droge ge bracht. l Een gewaagde sprong. Door het breken van een teugel sloeg in de Wilhelminastraat te Haarlem een paard, gespannen voor een vierwieligen jragen, op hoL De voerman J. v. S. wilde van den bok op het paard springen om te krachten het dier tot stilstand te bren gen. Hij sprong mis en sloeg op straat, pij werd een ernstige hoofdwonde en een ïleutelbeenbreuk opgenomen. Brand. I" Vermoedelijk doordat er vuur uit een droogkachel was gevallen is te Nijmegen tfrand ontstaan in de lijstenfabriek der fa. d. E. en P. aan den Berg en Dalschen ivég. Droogkamer en werkplaats zijn uit- jtebrand, terwijl ook de voorraad lijsten in lammen opging. ^'Verzekering dekt de schade. Verdacht van brandstichting. Zooals reeds gemeld brandde te Twijzel de boerderij van W. af, doch de oorzaak bleef onbekend. De politie vond bij haar ènderzoek echter aanleiding W. te arres teeren, verdacht den brand gesticht te hebben. Naar wij vernemen, ontkent hij len stelligste van de oorzaak iets af te eten. Hij is op last der Justitie in pre- ntieve hechtenis gesteld. fwee beruchte inbrekers gearresteerd. Gisterennacht is de Haagsche politie er ederom in geslaagd twee bekende inbre kers, die reeds langen tijd gezocht werden, »an te houden. Een agent bemerkte, dat zich een per soon op verdachte wijze ophield bij een fler woningen van het Canteloupenburg. hield den man aan en vond op hem een partij inbrekerswerktuigen. Nadat de foan op het Hoofdbureau was gebracht, bleek hij te zijn de 27-jarige J. H. v. W., Schoenmaker van beroep en wonende aan 9e Hooikade. In een zijner zakken vond 4e politie nog een gouden ketting. Daar op het Hoofdbureau geen onbekende as, wist men ook wie zijn kameraad was, die hem op nachtelijke expeditie meestal Vergezelde. Deze, de 30-jarige van B., viel al spoedig door de mand en bekende, dat iijn vriend en hij „er wel eens op uit gingen". De gouden ketting was afkom stig van een inbraak op 4 Februari jl. ge pleegd in een perceel aan de Laan van Meerdervoort. Bij dezen diefstal werden een gouden horloge met ketting, een gou- flen sigarettenkoker en nog eenige siera- Öen gestolen. Van B. bekende, dat hij een fecdeelte daarvan verkocht had. Inderdaad kon de politie bij eenige opkoopers in Delft een sigarettenkoker en een prismakijker in nemen. Hij had pogingen in het werk gesteld om den gouden ketting bij een juwelier in de Vlamingstraat te ver hopen. Door een winkeljuffrouw werd hij «erkend. Beide personen zijn in verze kerde bewaring gesteld. Op heeterdaad betrapt. Dinsdagavond zag 'n agent in de Beek- jaan te B'dam een man rond een café drentelen. Hij gluurde eenige malen naar Iinnen en pakte op een gegeven oogen- ük een fiets, die voor het café stond. Nauwelijks had hij er echter eenige stappen mee gedaan, of de deur van het café ging open en drie personen, onder wie 9e eigenaar van het rijwiel, kwamen naar puiten. De man zette het rijwiel dadelijk peer tegen een muur en wandelde verder óf er niets gebeurd was. Een van de drie Personen had er iets van bemerkt. De agent volgde den man echter. Een eind verder zag hij een motorrijder staan pet een koffer op den bagagedrager. De l«an probeerde het koffertje er af te ha len, maar dit lukte hem niet, daar liet vast gebonden was. Tqen meende de agent, dat het ge- joeg was en arresteerde den man. Dinsdagavond is de 30-jarige kellner P" P. te B'dam gearresteerd, nadat hij op heterdaad betrapt was op diefstal van jeld. In het café van zijn patroon, aan den fchiedamsche Dijk had de schipper H. B. ;«n het in de Voorhaven liggende motor- i°bip „Iersum" in den vooravond een por- «efeuille inhoudende ongeveer 500 gulden h bewaring gegeven. -De caféhouder had Ie portefeuille opgeborgen in een kastje P de keuken achter het café, waarvan hij len sleutel afnam. ..Toen de schipper later in den avond 4'Jn portefeuille wikle terughalen, zag hij kellner bij het geopende kastje staan. i Deze gooide, toen hij in. de gaten kreeg, dat iemand op hem lette, iets in een vuil nisbak, die daar stond on wilde weggaan. Het bleek, dat hij twee bankbiljetten van 25 gulden ineengefrommeld in de bak had geworpen, nadat hij dit geld uit de portefeuille had weggenomen. De caféhouder waarschuwde de politie die den dief arresteerde. Mislukte poging tot ontvluchting. Gistermorgen vervoegde zich een onge veer 25-jarige man aan het kantongerecht te A'dam om daar voor 'n overtreding tel recht te staan. Na de behandeling van zijn zaak werd hij door een rijksveldwachter gearresteerd omdat hij nog veertien dagen hechtenis te goed had voor een ander door hem ge pleegd delict. Bij zijn overbrenging naar het paleis van justitie wist hij zich in de Lange Leidsche dwarsstraat los te rukken en er van door te gaan. Onmiddellijk loste de hem begeleidende veldwachter een revol verschot in de lucht, doch de vluchteling stoorde zich hieraan niet. Zijn vrijheid was niettemin van korten duur, want na een jacht langs de Leidsche Gracht en een deel van de Marnixstraat slaagde de veldwachter erin met behulp van een po- litie-agent den vluchteling op de Looiers gracht te arresteeren. Rare kostgangers. Te Bessen bij Eist waren in een bak kersgezin twee Duitschers in den kost werkzaam bij de uitbreiding van het sta tion Ressen-Bemmel. Maandagavond be merkte de vrouw des huizes ongewoon ge rucht op haar slaapkamer, toen ze het licht aanknipte bemerkte zij een der kost gangers die zich juist van het geldkistje had meester gemaakt en daarmede vluchtte. Onmiddelijk werd de politie ge-1 waarschuwd, maar tot heden is het zoeken naar de twee Duitschers, die alles hebben achtergelaten behalve den gestolen buit, vergeefsch. Vermist. Maandagmorgen circa 10. uur vertrok, naar de „N. K." meldt, de heer H. J. per rijwiel van Banningen naar Ospel, tenein de te Neder weert des namiddags voor de wet in het huwelijk te treden. Des mid dags tegen half vijf ontving de familie bericht uit Ospel, dat de heer H. J. nog steeds niet was aangekomen, waarna men, doodelijk ongerust, per auto op onderzoek uittrok, eyenwel zonder resultaat. Dinsdagmorgen, toen de kerkelijke plech tigheid zou plaats hebben, was de heer J. nog steeds niet terug. De familie verkeert in doodelijke ongerustheid. Ook een huwelijks-candidaat. Hoe gevaarlijk het is de tusschenkomst in te roepen van zekere huwolijksbureaux, ondervond dezer dagen een bewoonster der gemeente Nieuwer-Amstel, welke zich door middel van zoo'n bureau onder de hoede wilde stellen van een hoofd des ge- zins, zij 't dan in figuurlijken zin, aldus lezen we in „De Tijd". Nadat zij op haar schrijven ter zake geruimen tijd niets ge hoord had, werd er op een avond der vo rige week aan de deur harer maagdelijke woning gebeld. Toen zij opendeed, bevond zij zich voor een heer, welke zich aan diende als de candidaat van het Bureau, baron Von H. In deze kwaliteit en vol gens zijn adellijken stand voelde de baron zich verplicht zicht te kleeden in grijs sport ocotuum, uilenbril en hoogen hoed, laatstge noemd voorwerp ietwat klein. Hij sprak Duitsch en riekte een weinig naar.... Voorburg, dat den beste kan overkomen. Vóór z'n aanstaande bruid er op verdacht was, had de titularis kans gezien in de voorkamer op een stoel plaats te nemen en opende hij de besprekingen, waarbij de juffrouw tot de ontdekking kwam, dat in heb montuur der uilenbril des barons geen glazen zaten. Dit laatste maakte haar zoo aan 't schrikken, dat zij op een holletje naar de veste van de H. Hermandad snelde, van waaruit zij retourneerde in gezelschap van een dienaar, die den ba ron, zoo snood verlaten door zijn meisje, nog in de woning aantrof, doch geen be zwaren maakte, deze te verlaten, zoodat tot daadwerkelijk optreden niet behoefdè te worden overgegaan. Hij beloofde bij de bevoegde autoriteiten een klacht in te dienen tegen een dergelijk optreden, dat zijn huwelijksgeluk verwoest had. Tot he den heeft hij daaraan nog geen gevolg ge geven. Nog meer geraamten gevonden. Op dezelfde plaats waar men eergister- morgen, zooals gemeld, achter denMin derbroederssingel te Roermond, op een geraamte stiet, zijn eergisteren in den loop van den dag, naar de „N. K." meldt, nog drie geraamten en een schedel gevon den. De skeletten lagen regelmatig naast elkaar, hetgeen doet veronderstellen, dat men hier met een vroegere begraafplaats te do enheeft. De gebitten van al de ge vonden geraamten zijn buitengewoon gaaf. De schedel, welke afzonderlijk werd ge vonden, vertoonde een kleine ronde ope ning. Verwaarloosd jongetje. In het dorp Landsmeer wonen eenige arme visschers, die vaak ternauwernood in staat zijn, hun gezin voldoende te voe- jden. Maar soms gaat het gebrek aan ver zorging zoover, dat er moet worden inge grepen. Dezer dagen werd con ernstig ge val van verwaarloozing ontdekt. Een vijf jarig jongetje kreeg haast geen eten, zoo dat het ventje erg mager werd. Ook op andere wijze werd het kind veronacht zaamd, terwijl het bovendien nog slaag kreeg. De gemeente-geneesheer en een pleegzuster hebben het geval onderzocht en ook de burgemeester heeft er zich'mee bemoeid. Deze heeft den Voogdijraad van. het geval in kennis gesteld. Vroeg voorjaar. Door een jongen te IJssclnmiden bij Kampen jverd reeds een meikever ge vangen. AMNESTIE. Met volle instemming nemen wij over uit De T ij d Mannen van gezag en invloed uit vele landen van Europa hebben een internatio naal manifest uitgegeven, dat aandringt op amnestie voor de Vlaamsche activisti sche ballingen en in het bijzonder van dr. August Borms, die waarlijk negen jaar na den wapenstilstand nog altijd in een Bel gische gevangenis doorbrengt, omdat hij zich aan minder heeft schuldig gemaakt dan aan wat vrijheidshelden als Masaryck Pilsoedski en staatslieden van erkende be- têekenis voor hun land hebben gedaan in een tijd, toen zij kans zagen, om dat tot een zelfstandig bestaan te verheffen. De zen immers streden of deden hun volge lingen strijden met de wapenen in de nand voor de afscheuring van hun volk uit het staatsverband, dat hun cultuur ondc druk te, terwijl Borms c.s. alleen aan den be zetter van België de vervulling vroegen eener belofte, gedaan door de Brusselsche regeering. Die belofte is nooit ingelost, maar wel houdt de Belgische regeering, die met Tschecho-Slowkije en Polen goe de betrekkingen onderhoudt, den man ge vangen, die verwezenlijking van het aan Vlaanderen toegezegde aannam van een tijdelijke macht. Wij laten voor het oogenblik de staats rechterlijke waardeering der houding van de veroordeelde Vlamingen op haar r'aats, maar een ieder springt onmiddellijk het onderscheid in het oog tusschen de behan deling van sommige Belgische kooplui, die aan een warenhandel, welke den vijand van him land ten goede kwam, r^kelijk geld verdienden en ongestraft rondloopen, en het door liefde voor hun volk ingege ven optreden, ver van eigenbelang, der Vlamingen, die hetzij een eigen universi teit hielpen stichten, hetzij een voorloopig zelfbestuur vormden ten bate van hun volk. Al te lang hebben leiders van onze Ne- derlandsche cultureele belangen zich ach teraf gehouden in zake de minachting van deze belangen in een naburigen staat. Daarom hebben de onderteekenaren van het bovenbedoelde manifest, onder het welk wij talrijke namen van eminente Ka tholieken aantroffen, een goed voorbeeld gegeven door het inroepen van een men- schelijk gevoel, dat de Belgische regeering zou sieren en dat in ons land met sympa thie zou worden gezien, indien het zich openbaarde in amnestie der bestraffing van onze hoogstaande Vlaamsche stam broeders. Het hooge water. Op den 13den dezer was de stand van de Maas te Grave 10.80 boven N.A.P. Het water stond toen van dijk tot dijk; de Veerstraat was dientengevolge over stroomd en de gierpontdienst gestaakt. Alle verkeer gaat echter geregeld zijn gang, dus ook auto's worden overgezet met pont en motorboot. 14 Februari teekende de peilschaal 10.36 en 15 Febr. 10.64 om acht uur voormiddag. Om vijf uur gistermiddag bleek dat de Maas nog was gestegen tot 10.72 M. Als wat door het slechte weer zoo goed als ze ker is, de Maas nog 10 cM. wast begint de Beersche overlaat te werken. De over- laatkade ligt officieel op 10.80 M. Te Grave op 31 Dec. 1925 werkte de overlaat- kade echter over de volle lengte met 10 c.M. diepte, toen de stand te Grave 10.! was. ONGELUKKEN. Brand, die reeds vijftien jaar woedt. In Siberisch steenkoolveld. Het is thans ruim vijftien jaar geleden, dat in de Charanorsky-steenkoolraijn in de streek ten Oosten van het Baikal-meer in Siberië een ernstige brand uitbrak, dien men dacht te kunnen smoren door alle schachten van de mijn van de buitenlucht af te sluiten. Deze hoop is evenwel niet verwezenlijkt, want, naar de Moskousche bladen melden, grijpt het onderaardsche vuur nog steeds verder om zich heen, zoo- dat reeds groote steenkoollagen een prooi der vlammen zijn geworden, terwijl thans in 192S 'n aangrenzend uitgestrekt steen koolveld met vernietiging wordt bedreigd. De toestand begint er bovendien nog ern stiger uit te zien, doordat in het afgeloo- pen jaar de vlammen hier en daar reeds boven den grond uitsloegen, waardoor de mijngebouwen en, wat voor de Russen nog erger is, de Trans-Siborische spoorlijn, ge vaar begint te loopen. Het centraal uitvoerend comité van de Sovjet-republiek der Boeriaten, waaron der genoemd gebied thans formeel res sorteert, heeft zich onlangs, door schrik bevangen, tot de regeering te Moskou ge wend met verzoek onmiddellijk maatrege len te willen treffen voor blussching' van den brand. Ontploffing in een tunnel. Uit Lugano wordt gemeld: Bij een ont ploffing van een dynamietpatroon in een tunnel bij Sandino, welke te laat tot ont branding kwam zijn twee arbeiders gedood en drie zwaar gewond. Warschau door overstrooming bedreigd. Tengevolge van den ijsgang op den Weichsel hebben zich boven Warschau groote ijsmassa's vastgezet, zoodat gevaar voor overstrooming van de laag' gelegen leelen van de stad dreigt. Vliegers en mijnwerpers zijn gisteren in de weer ge weest om te trachten do ijsmassa's te doen springen. Hoewel de vliegers ongeveer 50 bommen op het ijs wierpen, is het succes slechts gering geweest. De waterstand is straten en laag gelegen gedeelten der Bt-ad vannacht verder gestegen, zoodat maatre gelen voor de ontruiming van verschillende zijn genomen. MISDAADG0LF OVER FRANKRIJK. Het publiek verontrust. Twee nieuwe moorden te Parijs. Sinds een maand is er in Frankrijk weer een duidelijke toeneming der geweldmis drijven opgetreden, en de openbare mee ning is ernstig ongerust over het groote aantal moorden, dat vermoedelijk wel onop gehelderd zal blijven. In het geval van het taxi-mysterie te Gaen, waar van een be paalde taxi in korten tijd twee chauffeurs werden vermoord, (bij den tweeden moord vond men ook de portefeuille van den laatsten passagier in een rivier drijven), schijnt de politie verder dan ooit van een oplossing. Binnen een maand zijn er zeker nog vier gevallen van moord voorgekomen, waarin men absoluut geen licht ziet, en men vraagt zich af, of het bederven van nasporings- mogelijkheden niet vaak ligt bij locale po- litie-magnaatjes die met alle geweld zelf detective-werk willen doen om eer en be looning bij 'n eventuoele „vondst" niet mis te loopen, maar die daarbij herhaaldelijk kostbare gegevens laten verdwijnen, waar devolle voetsporen en vingerafdrukken uit- wisschen. En een tweede punt is, dat "blij kens klachten der goede politie-detecti- ves zij in hun finantieele gestie zoo schrik kelijk krap worden gehouden. Zoodoende kunnen zij niet, waar het pas geeft,tot spreken bekwame tongen in beweging krij gen. De roep dat „er iets gedaan worde" neemt in hevigheid toe na de twee jon ets le misdaden te Parijs. Eenige dagen geleden werd een naaister, die in een voorstads woning werkte, vermoord door een dief, die blijkbaar niemand in de kamer dacht te vinden en die ontkwam zonder' èénlg'e aanwijzing voor zijn identiteit achter te laten. Een eenigszins gelijksoortig geval is Maandag ontdekt. Toen de penningmees ter van een onderwijsinstituut der Jezuïe ten, de heer Félix de Peredès, met inge slagen schedel in zijn kantoor werd aan getroffen. Men gelooft, dat de moord on geveer 36 uur, vóórdat hij ontdekt werd, is gepleegd. In dit geval beschikt de politie gelukkig over wat vingerafdrukken, die vermoedelijk eenige handwijzing zullen op leveren. Deze misdaden vormen slechts eenige uit de reeks der dagelijksche vergrijpen tegen het leven, waarvan, het zij nauwe- lijks-vergoelijkend gezegd, verschillende „crimes passionnels" zijn, te wijten aan het feit, dat menigeen ginds even vlot met een revolver omgaat als een ander met een vulpen. Was van den Boven-Rijn. Door den regenval zijn dè stroomen in de omgeving van het Zwarte Woud sterk gestegen; ook het peil van den Boven-Rijn steeg met een halven meter. KANTONGERECHT TE LEIDEN. Voor de gistermiddag gehouden zitting van het Kantongerecht stonden 50 zaken op de rol, waarvan 48 bestemd voor open bare zitting en 7 kinderzaken. Als waarnemend kantonrechter- fungeer de mr. Cosman. Een toevallige aanrijdmg. Het eerst werd opgeroepen Willem van W., chauffeur te Rotterdam, terzake dat hij rijdende met een vrachtauto door de Pelikaanstraat op de Haarlemmerstraat een andere auto zonder noodzaak zou hebben aangereden wat verdachte absoluut ontkende. In de eerste plaats had hij langzaam gereden, hoogstens 10 K.M. om dat hij vreesde dat de zware rol staaldraad er zou afvallen en voorts, omdat hij min stens twee maal een signaal had gegeven. Volgens hem lag de schuld aan den be stuurder der auto die van uit de richting de Haven de Haarl.straat langs reed. De chauffeur van deze auto Pioter Oer- rnond, als getuige gehoord verklaarde op zijn beurt wel te hebben getoeterd en niet te hebben gehoord dat verdachte dit had Er werden voorts nog zes getuigen ge hoord, die elkander hopeloos tegenspraken, wat den ambtenaar aanleiding gaf om aan een ongelukkig toeval te denken op grond waarvan hij vrijspraak vroeg. De kanton rechter sprak daarop verdachte vrij. Het wegtalud verlaagd. J. P. V. en Th. J. V„ landbouwers te Noordwijkerhout, stonden terecht wegens overtreding van een bepaling van de Politieverordening dier gemeente, waar bij verboden is 5 1/2 M. uit het hart van den weg of 1 1/2 M. uit het hart van I/et voetpad door afzanding het talud van den weg te verlagen. Verdachten ontkenden de overtreding. Wat zij deden was hun recht. De abte naar achtte de verordening wel overtre den gehoord de verklaring van den ver balisant Th. Vergeer en eischte 10 subs. 10 dagen. Als verdediger trad op mr. W. de Clercq alhier die ontslag van rechtsvervolging althans vrijspraak vroeg, ten eersten op grond dat wat zijn clienten deden niet 'alt onder het artikel der verordening waarop de verbaliseering rust en in de tweede plaats, omdat hier geen afzanding heeft- plaats gehad, enkel zijn boomen ge rooid waardoor de bodem iets is verlaagd. Do heeren Vink hebben dit werk gedaan in overleg met het bestuur der Noordzij depolder dat daarover alleen zeggenschap heeft. Dc ambtenaar bestreed de conclusie waartoe de verdediger kwam. De kanton rechter bepaalde do uitspraak op Woens dag 29 Februari. De brandvrije garage. Dirk V., te Leiden, zou volgens hot' procesverbaal aan de Oude Vest een ga rage hebben gemaakt die niet'geheel vol deed aan do voorgeschreven bepalingen van de verordening ter voorkoming van brand. Verdachte meende dat de garage zoo gemaakt was dat er geen gevaar voor, brand bestond. Had hij aan de bepalingen die de Brandweer wilde voldaan, dan zou hij 500 onnoodige kosten hebben ge maakt. De brandwacht W. Vis verklaarde dat inderdaad in strijd met de verordening was gebouwd, waarna do ambtenaar 10 subs. ,5 dagen eischte, waartoe de kanton rechter verdachte onmiddellijk veroor deeld. Verkeer gestremd. De 3é-jarige koopman W. A., to -Gr a-* v e n h a g e, was ten laste gelegd, dat hij op 27 Dec. 1927, zonder noodzaak op den brug bij den spoorwegoverweg aan heb Noordeinde hot verkeer een kleine 20 mi nuten te hebben gestremd door een auto die van den anderen kant de brug opreed niet door te laten, wat heel gemakkelijk, mogelijk was geweest als hij even achter uit had gereden. Verdachte hield vol dat getuige Duindam hem best had kunnen passeeftn. Nadat nog als getuige gehoord was een toeschouwer J. F. Groenendijk, die ook niet pertinent kon verklaren wig hier schuldig was werd vrijspraak gevraagd waarmede de kantonrechter zich ver- eenigde. Bouwen zonder vergunning. D. J. van Rh., te N o o r d w ij k, zou vol gens het procesverbaal zonder vergunning van B. en W. in deze gemeente een hou ten schuurtje op steenen voet hebben ge bouwd. Verdachte erkende dit maar meen de geen vergunning noodig te hebben ge had, wat de ambtenaar hom betwistte die 10 subs. 10 dagen eischte, waarmede ver-J dachte zich slecht kon verzoenen. De kantonrechter zal over twee weken uitspraak doen, doch achtte het onver standig dat hij niet liever vergunning bad gevraagd, die hij zeker zou hebben ver kregen. Inlichtingen geweigerd? Benj. Simon O., kleedcrmaker te Lei den, zou geweigerd hebben inlichtingen te geven aan een ambtenaar van dcif Raad van Arbeid alhier. Verdachte zeide- den ambtenaar de inlichtingen te hebben gegeven welke deze noodig had maar zich niet verplicht te hebben gevoeld te be antwoorden op hetgeen deze vroeg en naar de loonlijst te hebben verwezen. 1 Eisch ƒ6 of 3 dagen. Op verzoek van verdachte werd echter de behandeling verdaagd tot Maandag 6 Maart, teneinde dan ook den betrokken' ambtenaar te hooren. 1 Een duur steuntje. Jan v. d. N., te Leiden, had in strijd met de politieverordening geleund tegen een winkelraam wat hij erkende. Eisch 5 subs. 3 dagen. Margarine. P. H. C. V., melkhandelaar te War mond zou volgens de dagvaarding in zijn! winkel 'n pak met margarine hebben ge had, zonder dat den naam margarine op' den pot vermeld stond. Verdachte on tl kende. Hij had den pot meegenomen" waar dien naam ingegrift stond. Hij wilde deze de heeron wel laten zien. De ambtenaar achtte dit niet noodig en eischte 30 subs. 10 dagen, waarover V. slecht te spreken was. Do zaak werd nu ook tot 5 Maart verdaagd. Verdachte mag dan het genoemde overtuigingsstuk vertoonen tegenover den verbalisant. Het lek was onder water. G. L., 61 jaar, te Leiden, was ten laste gelegd met zijn schuit vuilnis in den Trekvliet te hebben geworpen. Verdachte was daartoe genoodzaakt geworden door dat een lek in de schuit was gekomen, welke hij boven den waterspiegel moest zoeken wat alleen kon door de lading lichter te maken. De ambtenaar stond vrij sceptisch tegenover dit verweer en vroeg 2 of 2 dagen. Hij mocht wel. L. H., koopman te O o g s t g e e s t, had in strijd met de verordening een plaats ingenomen op een met een hond bespan nen kar. Verdachte, die slecht ter been is had daartoe een schriftelijke vergunning van den burgemeester dezer gemeente. Na dat document te hebben vertoond liet men hem zonder straf heengaan. Rijwielverordening. Wegens rijwielovertredingen kwamen tenslotte voor J. van S., Noordwijker- hout, J. A. v. d. W., Anna de K. en M. II., J. van N., allen te Leiden tegen wie dc ambtenaar 2 of 2 dagen eisch te. De kantonrechter „gaf" zé allen I, waarover de publieke tribune zich ver maakte, die zulk een goedgeefschheid blijk-? baar niet van een rechter verwachtte. GERECHTSHOF TE 's-GRAVENHAGE. Het Hof heeft heden arerst gewezen in de zaak tegen: O. T., koopman te Wad- d i n x v e e n, is door den Rotterdamschen Politierechter, wegens vernieling, veroor deeld tot 30 boete subs. 15 dagen hech tenis. Het Hof bevestigde bij verstek dit Uitgesproken Joh van der Hoeven, te Leidsche n- dam; cur. mr. L. H. Rambonnet, te Lei den. J. Chr. van Evert, aannemer te Leiden cur. mr. H. Burgersdijk te Leiden.

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 7