EISCHT GOEDE KWALITEIT DUS, EISCHT! KERKNIEUWS. Uit de Rijnstreek Uit de Omgeving. INGEZONDEN MEDEDEELING. N.V.HOLLANDSCH 2WITSERSCHE gHQCQLADE-FABR STAAT AAN DE SPITS OVERVAL OP EEN MISSIESTATIE. Vele gijzelaars weggevoerd. Men seint aan de „Msbd.": Volgens de laatste schriftelijke berich ten is de oudste missie-statie der Steyler paters te Pitoli in Zuid Sjantoeng (China) zijnde het hoofdklooster der Paters van aet Goddelijk Woord, geplunderd. Zondag avond 14 Januari 8 uur werd het klooster Joor een bende van 100 man overvallen, uitgeplunderd en bezet. De paters werden mishandeld en hun woningen verwoest. De bandieten stalen alles wat zijn konden, drongen over de daken het zuster- en wees huis binnen, dwongen de zusters en wees meisjes dit te verlaten en plunderden het geheele huis. In de kerk werden kelken, cibories en misgewaden vernield en ont mijd. In de macht der roovers bevinden zich nog een pater P. Stangier, twee Broeders, $os Zusters en ongeveer tachtig weesmeis jes. De roovers verlangden een losgeld van 60.000 Moxicaanscho dollars (120.000 Mark). De Duitsche consul doet groote moeite voor de bevrijding, zonder tot afzending van dit bericht er in geslaagd te zijn. De nieuwe bisschop van Tuguegarao Mgr. J. Jurgens. Een „Msb.'-redacteur heeft een onder houd gehad met den nieuwen bisschop van Tuguegarao op de Filippijnen. We ontlee- üen aan dit onderhoud het volgende: 3 Slechts eenmaal, zeide Mgr., heb ik mijn toekomstige residentie bezocht, toen ik pastoor was van Bayonboug de hoofd plaats der provincie Nueva Vizcaya, die pok tot mijn diocees behoort. Het is een fraaie op een berg gelegen stad aan de Rio Grande', tegenwoordig door een groo- ten verkeersweg met Manilla de hoofdstad van het eiland verbonden. In Tuguegarao is het bisschoppelijk seniiuarie met 37 stu denten, dat thans nog wordt bestuurd door Spaansch Dominicanen. Hoeveel katholieken mijn diocees telt, weet ik niet, maar zij zijn toevertrouwd &an de zorg van 40 inlandsehe priesters, terwijl verder nog 8 paters van onze con gregatie de Congregatie der Missiona rissen van het Onbevlekt Hart van Maria in de provincie Nueva Vizeaya werk zaam zij.n Behalve de christenen wonen er nog 300.000 heidenen, de Igorotten, leen onbeschaafd bergvolk van animisten, in mijn missiegebied. 3 Op de Filippijnen heerlijk en rijk met een zonnig klimaat heeft eertijds het ka tholicisme sterk gebloeid. De revolutie Van 1898 heeft daarin jammer genoeg een groote verandering gebracht. Toen vooral zijn in mijn diocees bijna alle katholieke kerken verwoest, zoodat mijn eerste werk moet zijn, het werk van herstel en afbouw. De Philippino, is echter ontvankelijk voor het katholieke geloof en wanneer de priesternood niet zoo groot was dan zou de oogst aan zielen overvloedig zijn. Thans 'evenwel is er slechts één priester op de 10.000 inwoners, hetgeen het bekeerings- .werk zwaar en zorgvol maakt. Met Gods hulp en den steun der missie vrienden is er evenwel veel te bereiken, verklaarde Mgr., want de sporen van het katholicisme zijn met dc kerken niet weg gevaagd, er is een beschaving gebleven, die wij met den adem van onzen gods dienst moeten bezielen. Terwijl Mgr. dit in allen eenvoud ver telde trilde er iets in zijn stem van de liefde voor dat land en volk en wij voel den, dat hij met blijheid terugkeert naar de Philippino's en Igorotten, die zijn volk geworden zijn. Toen wij nu verder vroegen, waar het bisdom Tuguegarao juist gelegen is, zeide Mgr., dat de begrenzing moeilijk is aan te geven. Om eenige oriëntatie te geven kunt ge zeggen, dat het omvat het noordelijk ge deelte van het eiland Luzon, het groote eiland der Filippijnen. De eerste bisschop er van was de Amerikaan Mgr. Folly. Hem volgde op Mgr. Sanicho en Philippino, die naar het bisdom Vigan is verplaatst als opvolger van den Amerikaan Mgr. Hurth, die wegens ziekte ontslag heeft genomen, en thans ben ik als Nederlander de derde bisschop, die de kerk van Tuguegarao be sturen moet. Benoemingen. Z. D. H. de Aartsbisschop van Utrecht heeft benoemd tot pastoor te Dinxperlo den weleerw. heer G. G. Smit en tot pas toor te Sloten (Fr.) den weleerw. heer B. 'A. W. Kaeter. ALPHEN AAN DEN RIJN. KOPEREN PRIESTERFEEST KAPELAAN LIPS; Kapelaan Lips heeft gisteren zijn 12 1/2 jarig priesterfeest gevierd; het feest is, on danks de somberte van het weer, uitste kend geslaagd. Des morgens 10 uur werd aan het in bloementooi gestoken altaar door den ka pelaan oen plechtige H. Mis van dankzeg ging rpgedragen. De jubilaris werd daar bij geassisteerd door don hoogeerw. deken als presbyter assistens, de weleerw. hee- ren 1>. Aarts, kapelaan te Den Haag eu A. Bockel als diaken en sub-diaken, en den zeereerw. heer H. Hellegers als cere- moniarius. Het zangkoor voerde op verdienstelijke wijze uit de driestemmige mis i. h. Sanctae Mathildis van Hub. Cuypers, vooraf ge gaan door een vierstemmig „Veni Creator*' In do St. Joseph zaal werd van 122 re ceptie gehouden, waarvan vele parochia nen gebruik maakten. De zaal was met palmgroen en vlaggendoek versierd. De eersten, die kwamen gelukwenschen, waren vijf Oostenrijksche en Hongaarsche kinderen, die nog steeds in Alphen ver blijven. Door een jonge Hongaar werd een toespraak gehouden, waarin dank werd gebracht aan kapelaan Lips voor de zor gen, welke aan de buitenlandsche kinde ren waren besteed. Een mei: je zeide daar na een aardig vers op, waarna allen tesa- men een huldigingslied zongen op do wijze van het Oostenrijksche Volkslied. Als ge schenk werden aangeboden twee zilveren vaasjes. Daarna had de aanbieding van het huldeblijk plaats. Namens de huldigings commissie werd het woord gevoerd door kapelaan A. Boekei, die den jubilaris als volgt toesprak: 7 Weleerwaarde Jubilaris! Op dezen, Uwen Jubeldag, is aan mij de eer als Voorzitter van het Feestcomité, om aan U Priesterjubilaris, onze algemeeno hartelijke felicitatie aan te bieden met een oprechte dankbaarheid voor uw ^-jari gen Priesterarbeid in deze Parochie èn met een smeekbede van ons allen op dezen dag om Gods zegen over U voor vele vol gende jaren van Uw Priesterleven af te smeeken. Vóór 12 jaren ruim stond Gij op uwen levensweg voor de Poorten van den Wijn gaard des Heeron. Het blinkend Priesterideaal uwer jon gelingsjaren lag daar voor U* als een edel steen met vele schitterende facetten. Een glimlach van God doortintelde de vreugde van den dag uwer H. Priesterwij- ding. En God liet in die eerste dagen Zijn ge nade rijk en overvloedig stroomen, omdat Hij een jongeling met goddelijke Macht had toegerust en een eeuwigdurend Pries terstempel in uw ziel had ingedrukt. Weleerwaarde Jubilaris ruim 12 jaren zijn vervlogen na dien schoonen dag. Acht jaren heeft uw Priestermacht en Priester- kracht gewerkt in deze Parochie voor 'fc zielenheil van velen. Namens het Feestcomité en alle Paro chianen van Alphen a. d. Rijn ontvang nogmaals onzen wel geineenden dank voor Uw Priesterarbeid alhier, want de pries terlijke arbeid geeft tenslotte in zijn diep- doorgedachte beteekenis een weerslag in de Eeuwigheid. En daarom kunnen wij dan ook zeggen, dat het Priesterschap in Christus' Kerk een machtig medewerken is met Gods Voorzienigheid, welke tóch alle menschenzielen leidt en bestuurt. Iedere priesterlijke arbeid is een ra dertje in Gods Wereldbestuur om de menschheid toch maar te helpen en te ge leiden naar een jubelende Eeuwigheid. Zoo is dan ook de dankbaarheid der Parochianen voor priester werk passend en plichtmatig. En naast de dankbaarheid in de har ten van Alphensche Parochianen wordt heden voor uw persoonlijk Priesterleven ook een blijvend aandenken aangeboden. Weleerwaarde Jubilaris, het Feestco mité en alle Parochianen van Alphen aan den Rijn bieden U als geschenk aan een Kelk, waarmede U alle dagen bij het H. Misoffer de dankbaarheid van deze Paro chie-voor oogen ziet. 't Is een nmoi en een waardig geschenk voor een jubileerenden Priester, omdat het zoo nauw verbonden wordt met de priesterlijke macht- Alle dagen zal dit geschenk der Paro chianen het geluid der H. Consecratie woorden mogen opvangen. En wanneer bij de H. Consecratie (1® Hemel jubelt wegens de oneindige hulde, die gebracht wordt aan den HemelscheD Vader, dan zal die Kelk een troon mogen vormen voor den oneindigen God Zelf, Die verborgen onder een nederige gedaan te daarin tegenwoordig zal zijn. Zoo wordt het geschenk der Parochianen nauw ver bonden met uw priesterlijke waardigheid. Naar eigen vrije keuze kimt U kiezen uit zeven foto's van kelken, zoodat U zelf nog wijzigingen en eigen denkbeelden voor de bewerking kunt aangeven. Moge dit Parochiegescbenk een zeer aangenaam cadeau voor U zijn. Tenslotte nog dit als zegel op het geschenk der dankbare parochianen. In 't algemeen gesproken berust de eer bied voor den Priester bij de Katholieke families, bij 't Katholieke volk in zijn ge heel genomen, juist op de verheven macht, welke de Priester als een stempel, als een eeuwigdurend merkteeken in zijn ziel ont ving. De eerbied voor die dubbele Macht om God op het altaar te doen nederdalen en den zondigen mensch tot Gods vriend schap weer op te heffen door zondeverge ving, de eerbied jegens die dubbele macht beschouwt God als een eer ook aan Hem zei ven gebracht. En daarom rust op de eerbied jegens den Priester on op de dankbaarheid voor zijn geestelijke zielearbeid ook immer Gods genadigen zegen. Zoo wil ik dan de maatschappe lijke zegen van het Priesterschap in deze wereld weergeven met deze veelzegende spreuk „Gelukkig het Volk, dat zijne Priesters eert, want dat is het Volk, dat in het diepst van zijn hart zijn dierbaar Geloof bemint". De jubilaris betuigde zijn hartelijken dank voor de woorden bij monde van den comité-voorzitter tot hem gericht.. Dank bracht Spr. aan God, die hem bij zijn acht-jarige arbeid in Alphen, een goede gezondheid heeft geschonken om zijn werk te volbrengen en hem in staat beeft gesteld aan deze parochie to geven, wat in zijn vermogen lag. Dankbaar was spr. ook voor de medewerking, welke hij over al heeft ondervonden. Ik had slechts te spreken, en anderen stonden klaar voor het werk uit te voeren. Het aangeboden geschenk deed den ju bilaris buitengewoon veel pipzier. Meer- malèn is hem een kelk aangeboden, maar hij heeft het afgewezen, daar dit geschenk te groot is. Maar nu de parochie, waar hij zoo lange jaren heb vertoefd, dit geschenk aanbiedt, wil spr. het gaarne aanvaarden, als herinnering, dag aan dag, van het lief en leed, dat hij met Alphens paro chianen gedragen hoeft. Daarom zegt spr. thans niet: het is te veel, maar hij zal het dankbaar aanvaarden. Wanneer onder de H. Mis spr. het „Memento" voor en na de consecratie zal bidden voor levenden en dooden, zal het, met de blik gericht op de kelk, ook een gebed zijn voor de leven de en overledene parochianen van Alphen I (Applaus). Nog tal van andere geschenken had de jubilaris ontvangen, van particulieren, zoo wel als van vereenigingen. Een mooi ge schenk vormde ook het kruis, dat door de misdienaars werd aangeboden en door hen zelf was gezaagd. Des avonds werd een plechtig Lof ge celebreerd, met dezelfde assistentie als 'b morgens. De Harmonie Leo XIII besloot dien dag met een serenade. Vrijdag wordt het feest voortgezet en besloten met een feestavond. NIEUWKOOP. GEMEENTERAAD. (Vervolg). Electrificatie Chr. School. De gemeente mag niet profiteeren van de winst uit het electriciteits bedrijf. De veldwachter sluit huwelijken. De Voorzitter deelt mede, dat de N.V. Bodegraafsche Waterleiding aan Ged. St. drie maanden uitstel heeft gevraagd voor het maken van het tien-gemeenten-plan, welk verzoek is ingowilligd. Ged. St.. zonden een uitvoering schrij ven over de aanbieding van Bodegraven voor de 4 gemeenten en maken verschil lende bemerkingen daarop. B. en W. willen echter eerst dan de aangelegenheid aan een grondig oordeel onderworpen, wanneer de aanbieding vol ledig is. Ingekomen is een verzoek van P. Lang- hout te' Ter Aar om 100 subsidie per jaar, zooveel minder als oorbaar wordt geacht, ten behoeve van zijn autobusdienst Noorden-via Nieuwkoop-Leiden. Reques- trant grondt zijn verzoek op de groote exploitatie-uitgaven wat voor de onder neming een zorgvolle toestand schept, op het groot belang en gerief voor de inwo ners van beide dorpen en zegt toe blijvend te zullen zorgen voor goed materiaal en prompte bediening. De Voorzitter 6telt namens B. en W. voor afwijzend op dit verzoek te beschik ken, omdat de autobussen slechts ten deele in een behoefte voorzien, daar Nieuwkoop aangesloten is aan het spoorwegnet en dat de autodieust op Woerden, welke min stens van even groot belang is voor de gemeente, ook evenveel recht op subsidié zou hebben. Het voorstel van B. en W. wordt goed gekeurd. De heer Breedijk stelde eenige vragen, die door den voorzitter werden beant woord. Aan de orde komt benoeming van drie leden van de commissie tot wering van schoolverzuim wegens periodieke aftreding De aftredende leden de heeren I. J. Koole P. de Graaf en B. M. Domsdorf worden met alg. st. herbenoemd, alleen op den heer Noordegraaf was een stem uitge bracht. In behandeling komt een aanvrage van het bestuur der „Hulpvereeniging voor Christ. Nat. Schoolonderwijs", alhier tot electrificatie van het schoolgebouw, waar van de kosten geraamd worden op 72. De heer Verhage merkt, op, dat de aanleg reeds lang is aangebracht. Wethouder Augustinus antwoordt, dat de aanvrage reeds dateert van 16 De cember en dat met toestemming van B. en W. in de Kerstvacantie de aanleg reeds gemaakt is, daar de gemeente toch ver plicht is, het geld toe te staan. Op voor stel van B. en W. wordt met alg. st. be sloten de gevraagde medewerking te vcr- leenen. Aan de orde komt een voorstel van B. en W. inzake winstuitkeering van het Gemeentelijk Electriciteitsbedrijf aan de Gemeente. Uit de kohieren van de Rijks- en Ge meentelijke Inkomstenbelasting over 1927/ i92S blijkt, dat aan gemeentelijke inkom stenbelasting ongeveer 10.000 minder zal ontvangen worden dan in de laatste jaren het geval was. Weliswaar beweegt zich de post inkom stenbelasting in dalende richting, doch hier staat tegenover, dat ook de opbrengst van het schoolgeld aanmerkelijk minder zal zijn, dan cle raming is en dat over 1927 reeds een zoodanig bedrag aan in komstenbelasting uit 1927/1928 geboekt moet worden, dat een verhooging van het verhoudingscijfer van 1,7 tot 2,1 noodzake lijk zal blijken. Dit is grootendeels te voorkomen, indien de raad besluit, gelijk B. en W. voorstel len, om de netto-winst uit het Electrici- teitgbedrijf over 1927 en 1928, geraamd op tezamen 6000, ten bate te brengen van de gemeente, waartoe God. St. bereids hun goedkeuring hebben toegezegd. Het is slechts een tijdelijke maatregel, omdat het belastbaar inkomen over 1927/ 1928 weder, n .ar het B. en W. oorkomt, stijgende is en een verhoogde rijksuitkee- ring, voor Nieuwkoop geraamd op °925, binnen een paar jaren in het verschiet ligt. Na nog eenige discussie zegt de heer Stam te golooven, dat in de vorige verga dering die 750 uit cle begrooting ge schrapt zijn. Wij zitten hier, zegt spr., voor het algemeen belang, niet voor ons eigen belang, een punt, waarmede we voorzich tig moeten zijn. De gemeente was garant, heeft allerlei zorgen gehgcl voor de oprich ting, is een groote afnemer vanwege de straatverlichting en stelt daarom voor, dat het bedrijf over 2 jaren telkens 1000 afstaat voor de gemeentekas. De heer Breedijk ziet in het borg zijn geen reden tot toegeven. De aangeslote nen hebben in den aanvang hooge tarie ven betaald, niet omdat het kon, doch omdat men hoopte, dat ze lager zouden worden en noemt den stroomprijs hier nog niet matig. De Voorzitter zegt, dat indien B. en W. in de begrooting geen ramingsbedrag had clen voorgesteld, dezelfde winst, uit krach- te van de Beheerverordening, automatisch in de gemeentekas gevloeid zou hebben. Verschilende heeren geven als hun mee ning te kennen, dat deze belasting on rechtvaardig is. Wethouder Augustinus verdedigt uitvoe rig het voorstel. Spr. gevoelt eveneens de bezwaren aan het voorstel verbonden en ziet ook liever een stroomtarief van 20 dan van 30 cents, doch het is slechts een over gangsmaatregel. In tal van gemeenten is de bedrijfwinst de kurk waarop men drijft, zegt spr., waarom zouden wij dat ook hier niet mogen doen 1 De heer Van Leeuyren blijft er bij, dat het hier een belasting is, die eenzijdig is, die niet aan het net zijn aangesloten, pro fiteeren van degenen, die wel zijn aange sloten. Het voorstel van B. en W. in stemming gebracht wordt verworpen met 7 tegen 4 stemmen. Tegen de heeren Verhage, Van Leeuwen, Splinter, Zwart, Koole, Breedijk en Stam. Het voorstel Stam wordt aangenomen met 7 tegen 4 stemmen, tegen de heeren Verhage, Van Leeuwen, Splinter en Bree dijk.^ De heer Breedijk stelt nu voor het res tant te verhalen op. de inkomstenbelas ting en den verhoudingsfactor naar de mate als noodig is te verhoogen. Wordt met alg. st. goedgevonden. Komt aan cle orde een in de vorige vergadering besproken punt over het aan stellen van een vasten wegwerker. De gemeente-opzichter heeft daarover een rapport uitgebracht.. Geen der leden voelt er thans voor om in den bestaanden toestand verandering te brengen, daar de uitgaven zeer mee vallen. Rondvraag. De heer Stam zegt in cle krant gelezen te hebben, dat op cle O. L. School het aantal leerlingen in 1927 niet toelaat-, dat in 1928 recht bestaat op de vergoeding van een clerde leerkracht en vraagt hierover inlichtingen. De voorz. en wethouder Augustinus lichten toe, dat dit juist is, doch na overleg met den Inspec teur van het L. O. aan het Rijk doorbe taling is gevraagd. Wordt op deze aan vrage afwijzend beschikt, dan zal aan den derden leerkracht met ingang van 1 Ja nuari 1928 ontslag worden verleend en de kosten komen evenals in 1926 weder voor rekening van particulieren, wat bereids is overeengekomen. De heer Koole meent, dat de straatver lichting vaak te vroeg brandt. De Voorz. zegt dat zulks geschiedt naar een vaste regelmaat en bij donker of heldere lucht veel verschil kan geven. De heer Breedijk vraagt waarom de materialen van den toren nog niet ver kocht zijn. De Voorz. antwoordt, dat nog gewacht wordt op het advies van Den Haag. De heer Breedijk meent, dat de ge meente, die belast is met de uitvoering ook het recht heeft naar eigen inzicht te handelen. Do Voorzitter zegt, dat in iecler geval voor behoorlijke publiciteit gezorgd zal worden. De heer Breedijk vraagt of het toelaat baar is, dat een huwelijk voltrokken wordt door een gemeente-veldwachter. De Voorz. zegt, dat de veldwachter plaatsvervangend ambtenaar van den bur gelijken stand is en nu tijdens cle afwe zigheid van den burgemeester de huwelij ken voltrekt. Meerdere leden vinden het beter, dat de secretaris, die eveneenb ambtenaar van Burgelijken Stand is, de huwelijken vol trekt. Hierna sluiting. NIEUWE WETERING. Ziekenhuisfonds. Gisterenavond hield cle Ziekenhuisvei-plogingsvereeniging „On derling Belang" haar jaarvergadering in het café van de Wed. J. J. de Wit. De op komst der leden was bevredigend. D005 den Voorzitter den lieer Van den Berg werd de vergadering geopend met een har- telijk woord van welkom- aan de leden. Spr. deelt mede, dat de vereeniging in-lidt afgeloopen jaar acht leden voor hare re kening in het ziekenhuis heeft toegelaten, Het totaal aantal verpleegdagen bedroeg 90. Twee leden zijn in het ziekenhuis over leden. De Penningm. bracht verslag uit over den finantieelcn toestand, waaruit bleek, dat de inkomsten met het saldo van 1926 op 31 December jl. bedroegen S54.78 5; de uitgaven bedroegen 232.10, zoodat het batig saldo op 31 December 1927 622.68 5 bedroeg. De boeken waren door cle controle commissie nagezien en in orde bevonden. De aftredende bestuursleden G. Raaphorst, N. Klomp, en A. Kalker wer den met meerderheid van stemmen herko zen en in de plaats van den heer Jac. van der Meer, die wegens vertrek als lid be dankt heeft is gekozen de heer A. Klomp, Tot lid van cle controle commissie is be noemd de heer P. Vis en tot bode is aan gesteld de heer M. H. Spring in 't Veld. Op voorstel van clen heer J. Struive werd met alg. st. aangenomen om wanneer het nood zakelijk is de zieken per auto naar het zie kenhuis te doen vervoeren op kosten van de vereeniging. Hierna sluit cle voorzitteï de vergadering met een woord van dank voor cle goede opkomst. VOORSCHOTEN. Winkeliersvereniging. In Hotel Deurloo is in een gehouden vergadering opgericht een winkeliersvereniging en het huishoudelijk reglement vastgesteld. De vereeniging zal clen naam dragen van „Tos- ca". (Tot onderlinge steun en actie). Een 20-tal winkeliers hebben zich aangesloten. L. T. B. Gisterenavond waren de 1 den van den L. T. B. alhier bijeengek men in het R. K. Verenigingsgebouw t jaar- cn feestvergadering met hunne da mes. De voorzitter, cle heer J. H. van U£ felen, opende deze bijeenkomst. De secr, cle heer L. C. de Jong bracht het jaarver slag uit en eindigde met den wensch uit to spreken, dat alle R. K. Land- en Tu:nbou« wers zich zulten organiseeren in den L, T. B. Daarna werd het finanticieel ver slag uitgebracht; het batig saldo bedraagt 13.80. Bij acclamatie werden de aftredende bestuursleden L. C. de Jong .en W. G. Du ij- nisveld herkozen. Hiermede was de jaar* vergadering beëindigd en werd de feest vergadering geopend met een kort woord van den Geest. Adv., die er zijn voldoening over uitsprak, dat de heer Ganzeboom, pro pagandist van clen L. T. B. aanwezig was, niet als gast maar als behoorende tot der kring. Do pastoor sprak een woord van waar doering voor de vele werkzaamheden in het belang der organisatie verricht dooi de£en ijverigen propagandist en dankte hel bestuur der afcïeeling Voorschoten voor alles, wat het voor de afdeeling had ver richt in het afgeloopen jaar. Spr. wekte d« leden op toch vooral te lezen het blad van den R. K. Boerenstand.. Daarna zongen clo aanwezigen het bondl lied. Dc heer Ganzeboom ving thans zijne rede aan en wees cle vergadering op clen plicht om mede te werken, niet als egoia» ten, maar als menschen behoorende tot de maatschappij, werkende voor het algemeen welzijn. Spr. toonde aan hoe de katholie ke standsorganisaties het geestelijk en tij delijk welzijn van clen boerenstand bevot* derd. In den breede besprak hij in gloed volle taal het groote nut van de katho lieke organisatie, zoowel voor het stoffelij ke als het geestelijke. Na de rede vertoonde de heer Ganze boom eenige mooie films op het doek, clie grooten bijval inoogstten, en werden eenige ververschingen aangeboden. Na het zingen van het vaandellied sprak de Geest. Adviseur een welgemeend woord van dank tot den spreker van dezen avond en uitte den wensch, dat de woorden van den propagandist vruchten mogen dragee KATWIJK AAN DEN RIJN. De Turfmarkt brug. De nieuwe brug aan de Turfmarkt kan reeds door elcctri- sche beweegkracht worden opgehaald, Thans wordt de weg bestraat. Als men mol dit bestraten gereed is zal het geheel? werk wel afgeleverd kunnen worden. RIJNSBURG. Bloemenhandel. De handel is traag en de prijzen niet bevredigend. Het bedrijf is met deze prijzen niet winstgevend. En do aanvoer is belangrijk. Betaald wordt ppr 100 Prins van Oostenrijk 3.20—3.7Q» Witte Valk 2.903.40, La Reine 2.2°-^ 2.70, Giis de lin 2.60—2.80, C'ramoisie Brillant 1.70—2.10, Murillo 3.601-2JÏ Pelikaan 3.503.70, Theeroos fa5.1^ Darwin Le Notre 5.806.Willi*10 Copland 3.303.60, William Pitt 5.S0— 6.40, Bartigon ƒ55.90, Victoir d'Olifr* vierre 6.907.10, Proff. Rauwonlioff 5.70, Narcissen Ornatus 1.201.30, Sio® 1.50—1.80, Coster 2—2.50. -j

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 6