Allerlei. T eleqrammen. Laatste Berichten Marktberichten. BAROMETER. iet TELEGRAFISCH WEERBERICHT r waarnemingen verricht in den mor- van 16 Februari 192S, medegedeeld het Kon. Ned. Meteorologische Instituut te De Bilt. jjste Barometerst.i 773.8 te Toulouse, gste Barometerst.: 734.9 te Kinn. irwachting tot den avond van 17 Febr.: anvankelijk afnemende, later opnieuw ihtige of stormachtige Westelijke tot d-Westelijke wind, zwaar bewolkt of ukken met tijdelijke opklaring, waar- jnlijk aanvankelijk nog en later op- regen, aanvankelijk iets kouder. LUCHTTEMPERATUUR: gr. O. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. an Woensdagnamiddag 5.39 uur tot derdagmorgen 6.50 uur. [en we wel zeggen, dat er veel en de- van jk werk is verricht en dat Katholiek len een scholencomplex rijker is, dat en rezen mag. en slotte geven we l\ier nog de volgen- ;ijfers over de oppervlakte der bebouw en onbebouwde terreinen e totale oppervlakte van de gebou- complexen met tuinen van gesticht, el en scholen bedraagt ruim 3000 M2. scholen alleen beslaan een oppervlak- van 1700 M2., waarbij inbegrepen de oe binnenplaats. ledenmorgen had de plechtige inzege- 5 en officieele opening van de nieuwe alen plaats. aarbij waren o.m. tegenwoordig de reerw. Ileeren Th. M. Beukers, er van het schoolbestuur van de Voor- dgheid, Pastoor W. Heiling O.F.M. en ?or toor A. Leusen, de kapelaans H. Brou- s en G. J. Kemperman, de Zeereerw. rgel. pater drs. Balduinus de Goede O. directeur der Katholieke H. B. S., heeren A. F. L. M. Tepe en T. S. Gos- a, wethouders der gemeente, de heer nd3, referendaris van do afd. Onder- iter gemeentesecretaris, de Eerw. Moe- Algemeen Overste van de Voorzienig- uit Amsterdam en de Moeder Over- van het gesticht aan de Hoogewoerd, Eerw. Overste en assistent van de Zus- Dominicanessen aan de St.-Jacobs- cht, de eerw. zusters hoofden der olen, het schoolbestuur en de heeren gmans, Wouterlood en Wijtenburg na- ïs het kerkbestuur der St.-Petrus Paro- i, de heeren architecten L. en ir. Jan v. d. Laan, de aannemer en opzichter, onderwijzeressen en de gymnaslieklee- 3ol (Wordt vervolgd). Vereenigde R. K. Dilettanten. insdagavond hield deze vereenigin^ jaarvergadering. Circa half negen ep ade de voorzitter, de heer J. N. Kok, goed bezochte vergadering en riep de wezige leden een hartelijk welkom toe 1.e< het bijzonder den regisseur, den heer jH. M. Kok. Het deed hem genoegen eer in de vereeniging te mogen roeten en hij hoopte, dat door diens ing de vereeniging met snelle schreden ruit moge gaan. oor den secretaris, den heer G. Lan- lal, werden de notulen voorgelezen en er dankzegging goedgekeurd. Uit het verslag stippen wij aan dat de vereeni- in het afgeloopen jaar met vele moei- jheden hfeeft te kampen gehad. Het ont- 1 ken van leiding en de weinige mede- Hng der leden waren hiervan in .fdzaak de schuld. r kor afwezigheid van den penningmees- den heer D. Hegelaar, kon het finan- verslag niet worden behandeld, barna nam de heer F. H. M. Kok het >rd, waarin hij scherp laakte de wei medewerking der leden op repetities Hij gaf een kort resumé over de af- e' Dopen jaren en moest zeer tot zijn constateeren, dat de ernst in die ja- bij zeer vele leden heeft ontbroken mede te helpen de vereeniging op een 'ger niveau te brengen. Men is er niet de af, als men de in te studeeren rol, buiten leert. Men moet meer trachten t te voelen wat de beteekenis, de in- van die rol is. Volkomen medeleven het stuk, met ernst de repetities vol i en de aanwijzingen van den regisseur brengen, zijn de eerste vereischtcn om tomen tot beter, tot intenser spel. ^et een aansporing tot de leden om tuur en regisseur in hun streven te unen, sloot spreker met den wensch, 1 dit jaar een vruchtbaar jaar moge rden. besloten werd een week na Paschen en en donateurs een gezelligen avond te bieden. winterplan werd besproken en den Sjsseur opgedragen hiervoor de noodige ikken uit te kiezen. Vier nieuwe leden !rden geïnstalleerd. Het bestuur werd 5 volgt samengesteld: F. H. M. Kok, re- 5s?ur; J. N. Kok, voorzitter; G. Lange- a'i secretaris; J. Kaak, penningmeester. 8 aftredende penningmeester, D. Tege- werd dank gebracht. sluiting der vergadering. Uitslag der openbare aanbesteding ge houden van bestek no. 8. Het leveren van hout- en ijzerwaren en andere bouwmate rialen, gereedschappen, straatkolken, ge wapend betonplaten, kommen, rioolbuizen, enz. In 14 perceelen t. w.: Ingeschreven 'was als volgt: Houtwaren: N.V. „Alblas", Waddinx- veen 6007.86; N.V. Deklcers Houthandel Zaandam 5894.Gebr. v. Hoekens Houthandel Leiden 5651.60; D. D. Noord man, Leiden 5490.02. Eikenhout: N.V. „Alblas", Waddinxveen 2180.92; D. D. Noordman, Leiden ƒ1908.85 N.V. Houth. Kemperman, Silvolde 1966. L. F. Mol, Breda 18787.M. A. v. d. Eerden, Boxtel i866.95; Stoomhoutzage- rij „Volharding", Oldenzaal (O.) 1866.67, KI. Ijzerwaren: N. Langezaal, Leiden 3256:76; v.h. J. C. Bernard, Leiden 2867.40; H. Vroom, Oegstgeest f 2705.05; Firma Gebr. Kruyt, Leiden 2597.S5 Kachels en kachelben.: N. Langezaal, Leiden 662.52; G. Alders, Haarlem 779.92; v.h. J. O. Bernard, Leiden 728.95; H. Vroom, Oegstgeest 675.07. Smidswerk: N. Langezaal, Leiden 420.G. Alders, Haarlem 408.25; J. H. L. Brummelkamp, Leiden 478.25; A. G Haasbroek, Katwijk aan Zee 433.25. Kolken, paalmuten, enz.: Kon. Ned. Grofsmederij, Leiden 1330.50. Metselmateriaal, enz.: Van Dijk Co., Leiden 1324.15; Handel Maatschappij, 's-Gravenhage 1313.50; Firma P. Fontein Zoon, Leiden 1307.75; Wernink's Kalk fabrieken, Leiden 1280. Verfwaren enz.: G. C. Bleys, Leiden 1274.10; Firma Kool Co., Medembfik 1217.05; G. Buygrok, Leiden f 1164.20; v. d. Doel Frav, 's-Gravenhage f 1130.75; Firma M. Bouts, Blerik (L.) 1003.50. Bezems en boenders: Firma P. Fontein Zoon, Leiden 29.5S. Sponzen, dweilen, enz.: G. C. Bleys, Lei den 636.15. Maehinebenoodigdheden enz.: G. Buyg rok, Leiden 365.80; N.V. Tech. Bur. van Duuren, Leiden 365.20. Gew. betonpl. enz.: P. W. Waltmann, Oudenrijn (Ntrecht) 353.Wernink's Beton Mij., Leiden 292.755; Van Dijk Jr., Alphen aan den Rijn 24S.50. Er waren voorts 6 biljeten van onwaar- T00NEEL. Uitvoering A. G. A. B. Weinig vereenigingen zijn zoo onderhe vig aan de gevolgen van een vlottende bevolking als- studentenvereenigingen en hun onderafdeelingen en clubs. A. G. A. B. de tooneelclub van de B. K. Stud. Ver. „St. Augustinus" weet ervan mee te pra ten. Het heeft z'n tijdperk van grooten bloei gekend (denken wij slechts aan den tijd, dat het een opvoering aandurfde van het drama van Jephta's dochter Mirja) maar ook zijn erisistijdperk. Blijkens de opvoering van gisteren doorleeft A.G.A.B. thans een periode van herstel. Wel is de onsterfelijke glorie van het verleden niet teruggekeerd, toen de Schouwburg tjokvol was en de stemming die van de bekende operette, waar men zijn hart in Heidelberg verliest, evenaardde, maar wij gaan voor uit. De club heeft het geluk gehad beslag te leggen op een alleraardigst blijspel, ge titeld „In den mist" van J. H. Darnley, dat een serie verwikkelingen en verwisse lingen te aanschouwen geeft, zoo dol en amusant, dat men den ganschen avond in spanning blijft, hoe dat toch wel zal af- loopen. Het stuk munt wel niet uit door over vloed van waarschijnlijkheid, maar wat doet het er toe. Het is in ieder geval een hoogst merkwaardige historie, als twee personen die beide John Smith heeten, vlak bij elkander zijn komen wonen, ter wijl hun respectievelijke vrouwtjes op reis zijn. Eén van haar kent het nieuwe huis niet en komt terecht bij den verkeerden John Smith. Deze heeft tot overmaat van ramp een nieuwe huishoudster in dienst genomen, zoodatenfin, waarom alles precies naverteld? Er loopen ten slotte twee mevrouwen Smith in het huis rond, zoodat er een detective bij te pas moet komen, die de zaak nog ingewikkelder maakt, doordat hij allen stuk voor stuk per se wil arresteeren als leden van een bekende dievenbende. Gelukkig volgt de ontknooping bijtijds. Werkelijk een amu sant stuk, dat eigenlijk meer een klucht dan een blijspel is en als zoodanig dan ook werd gespeeld. Het kon geen kwaad, dat de dominee en de detective een vol komen nonsensikale figuur van hun rol maakten, de klucht was er dol genoeg voor. Wanneer wij overigens het spel dezer dilettanten bezien, moeten wij eerlijk toe geven, dat de spelers elkander weinig ont liepen. Zeker John Smit-h en zijn logé Dick vulden nagenoeg het geheele spel, maar zij werden keurig terzijde gestaan door Ma- bel, de domineesvrouw (hoe komen die twee aan elkaar, zou men zeggenen ook door Nora, de vrouw van den anderen Smith. Eén opmerking: de dialoog moet veel en veel vlotter, vooral in zoo'n stuk. Een extra woordje van lof voor juffrouw Ponting, die als huishoudster geen groote rol had, maar door haar na tuurlijk en humoristisch spel zich een der besten toonde van alle medespelenden. Ook de kolonel en de artiste van het Byon-Theater, de juffrouw uit den mist, waren niet kwaad, doch traden uit den aard van hun rol niet zoo naar voren. Den dominee en den detective noemden wij reeds; er is braaf om hen gelachen. Het was een vroolijke en leuke avond, een avond, waarvan A. G. A. B. plezier be leefd heeft. Mogelijk „Hulp in de Huis houding" ook, ten wier bate de opvoering was. Mejufrouw Th. Elshof, had dan ook wel reden het gezelschap te bedanken op het eind van den avond voor hun mede werking. De actrices kregen van de Hulp in de Huishouding een welverdiende groo te doos bonbons. Namens „St. Augustinus" werd den leider een fraaie lauwerkrans aangeboden „bij monde" (zooals dat heet) van den vice-praeses den heer Sprenger. Vergeten wij tenslotte het strijkje „Piep en Kras" niet, dat zoo welluidend de entre- actes vulde. MUZIEK. Leidsche Kunstkring voor Allen. Amsterdams ch Strijk- kwartet. Het ensemble Leydensdorff, Böntgen, Mendes en Canivez uit Amsterdam is gis terenavond de gast geweest van „den Leid- schcn Kunstkring" en met veel belangstel ling is door de trouwe bezoekers van deze concerten de capaciteit der musiceerenden gade geslagen, de hooggespannen vertol king beluisterd. Er lag in de praestatie veel geestelijke overeenkomst en groote ge lijkheid van gevoel en beweging. Veel ar tistieks werd hierdoor teweeggebracht.. In ëen vlot, vurig tempo werd er vasthou dend aan d? groote lijn gemusiceerd met als uitgangspunt de muzikale reflexies van den eersten violist Leydensdorff, waaraan de anderen zich zonder verlies van eigen karakter voortreffelijk aanpassen. Men blijft luisteren naar het boeiend spel, waar in juiste accentuatie en belichting, de stem ming wekkende aandoening niet ontbre ken. Het kwartet van Borodin lag hun uit stekend. En in dit dramatische werk gloeide met vloeiende melodiek' én gemarkeerde rhythmen de praestatie van opwinding en begeerte naar prefectie. Hierna volgde kwartet g-mol op: 10 van Debussy, waarbij opvallend was, hoe ook de executanten zich hier „als thuis" bewo gen, hoe zij de gesoigneerde en zich zoo subtiel uitlevende Fransche psyche aan voelen. Debussy gaf in zijn Quatuor wel van het allerbeste, dat hij bezat ('t werk dateert van 1893). Van Wessum zegt in zijn karakterschets van Debussy over dit kwartet: Dit is een werk, dat wij contem platief, beschouwend, kunnen genieten. 't Is als de ingebrande kleuren op een Oostersch tapijt, welks figuren geen om trekken hebben en de phantasie perspec tief laten. En welk een pracht van sensitieve klank gelijkheid en perfectie werd hier ont vouwd. Vooral 't Andantino-doucement, ex- pressif en van aanvoeling intenss 't Was heimelijk en vol van klank en als *n droom van geluk, 't Samenspel zuiver en trans parant. Het 2e kwartet uit. Beethoven's op 18 „in g-dur" staat als derde werk op het programma gemeld. Het beminnelijk en vriendelijk karakter van deze compositie kwam uitnemend naar voren. De gansche eerste satz is zonnig, vriendelijk en zonder passie. Ernstiger is het „Andante" van karakter, piquant afgewisseld door een tusschenzin in Allegro-tempo, waarna het „Adagio-tempo" terugkeert voor de cello, door Cahivez zeer mooi gespeeld. Heel bijzonderen indruk maken de slotmaten. Ietwat Haydn'sch klinkt het „Scherzo" met aanverwant Trio, evenals de beide the ma's in de „Finale". Zeer bekoorlijk is dit werk dat Beethoven omstreeks 1800 schreef en over de vertolking was men terecht zeer voldaan. Er was groote gaafheid, 'ac curatesse, expressieve klqurnuanceering en stijl. Wij treffen Beethoven in dit toonge- dicht aan lyrisch en geniaal. Artistieke voornaamheid en devo'lc klankkracht in de instrumenten en kipurintensiteit lag over het geheel. Een karakteristiek ver schil in de verschillende muzieken, bracht eréatieve spanning. Er was veel en lang durig applaus. J. K. Berichten, opgenomen in een gedeelte onzer vorige oplage. 12 12-JARIG PRIESTERFEEST R. M. A. NIEVEEN v. DIJKUM. Om half een recipieerde de jubilaris in een der zalen van het patronaat in de Maria Gijzensteeg. Tal van personen en corporaties kwamen den jubileerenden priester daar gelukwen- schen, onder wie o.a. waren de Zeereerw. heeren Pastoors Th. M. Beukers, Wulfr. Heijling, de Weleerw. Pater A. J. M. van der Donk en de weleerw. heeren J. J. C. Groot en H. Brouwer. Langs de wanden der zaal stonden de cadeaux, te zamen een volledige pracht- collectie tafelzilver en kistal vormende, sierlijk opgesteld, tusschen talrijke bloem stukken, die den jubilaris eveneens waren aangeboden. Achtereenvolgens werden door de ver schillende corporaties de reeds tentoonge stelde cadeaux met een kort woord van gelukwensch aan den jubilaris aangeboden. Het eerst werd door den Weleerw. heer Kapelaan Th. B. Blom, voorzitter van het feestcomité het geschenk van de parochie aangeboden, bestaande uit eenige tafel en dessertcouverts. Kap. Blom sprak hierbij namens de pa rochie eenige gevoelvolle woorden tot zijn jubileerenden confrater, die nu 12 1/2 jaar met ijver en toewijding de priesterlijke bediening had uitgeoefend, waarop de ju bilaris met eenige woorden dankte. Verder sprak namens de H.H. Koorzan gers de heer A. M. v. d. Horst, die een couvert tafelzilver aanbood. Namens de congregatie der H. Familie, afd. mannen voerde het woord de heer Vorst, namens de Maria-congregatie de heer W. de Haas, namens de misdienaars en jongenskoorzangers Jan Stolwijk, na mens den Vriendenkring van het H.H. Sa crament de heer L. Schrijvers, namens de leerlingen der jongensschool, waarvan een deputatie verscheen met eenige onderwij zers en onderwijzeressen Cor Bruinincks, die, ter vervollediging van de prachtige serie tafelzilver, behalve een tafelcouvert nog kristal aanbood. Door de overigen werden couverts met tafelzilver geoffreerd. Verder werden nog cadeaux geschonken door de B. K. Oratorium-vereeniging. Tal van bloemstukken gaven aan die schat van kostbare geschenken een bijzonde cachet. Dan waren er nog tal van andere ge schenken als alben, stola's, superplis en an dere misgewaden, een rookstel enz.' Van zijn familie had de jubilaris een prachtige matgouden kelk als geschenk ontvangen. Dit kunstwerk, in Bomaanschen stijl, naar het ontwerp van Brom gemaakt, muntte uit door sierlijkheid en eenvoud. Alle sprekers, dien den jubilaris zulk een rijkdom van geschenken offreerden, werden door kapelaan Nieveen van Dijkum met een kort woord bedankt. In de naastgele gen zaal werd aan allen, die ter receptie kwamen, een glas wijn geoffreerd, terwijl den heeren bovendien natuurlijk sigaren werden aangeboden. Gedurende langen tijd, hield de stroom van bezoekers, die den jubilaris kwamen gelukwenschen, aan en de groote deelne ming, die dezen priester bij zijn jubileum is geworden, moge een bewijs zijn van de sympathie, waarin hij zich bij velen mag verheugen. Om half acht besloot een plechtig lof dezen voor den jubilaris onvergetelijken feestdag. - LEIDEN. Geslaagd:' Voor candidaatsexamen Wis- en Natuur kunde (letter J.) de heer J. H. Diemen (Leiden); taalkundig candidaatsexamen Indologie de heeren C. M. Dieudonné (Leiden) cn G. W. Caudri (Den Haag); Candidaatsexamen godgeleerdheid de dames C. A. Elink Schurman (Den Haag), F. A. G. de Klerk (Leiden) en W. T. S. Wiardi Beekman (Nijmegen). OMGEVING. OEGSTGEEST. Raadsvacature. Het Centraal stem bureau heeft gisteren benoemd verklaard tot lid van den Gemeenteraad de heer G. Schoonderwoerd. De heer S. heeft onge veer Mei van het vorige jaar de gemeente metterwoon verlaten. Wij waren van mee ning, dat de heer S. niet meer in aanmer king kwam, doch de Kieswet voorziet niet in die gevallen. Hij kan echter niet als lid van den raad worden toegelaten, 'omreden hij geen volledige geloofsbrieven kan in zenden. BINNENLAND. v EEN BANKL00PER OVERVALLEN. Van 35.000 beroofd. Hedenmorgen heeft er in Amsterdam een brutale berooving plaats gehad. Een banklooper van de firma J. A. Matthes en Zn., gevestigd op de Singel to Amsterdam een man reeds op leeftijd, wilde zich met een city-bag waarin zich voor 'n waarde van 35000 bevond naar het kantoor op do Singel begeven, toen hij bij de Treeftsteeg aan het einde van de Heerengracht werd ingehaald door een man op een fiets, dip langs hem reed, hem plotseling de city bag uit de handen rukte en er in dezelfde vaart van door ging, voordat ook -naar iemand hem dit had kunnen beletten. De banklooper, die door dit plotselinge voor val zeer was ontdaan, stelde de politie on middellijk van dit gebeuren in kennis, maar kon van den dader geen ander signa lement geven, dan dat het een schraal persoon was geweest van middelbaren leeftijd. Hij deelde mede, dat in de city-bag zich bevonden 10 bankbiljetten van 1000, 8 van 300, 8 van 200 en 10 van ƒ100. Ver der bevonden zich in de city-bag 2 aandee- len van 1000, eenige dividendbewijzen, een tiental tólons en andere effecten, ter waarde van 18000. De dader is zooals vermeld voortvluch tig, terwijl de politie alles in het werk stelt om hem te kunnen aanhouden. DE SA WOE MANILLA.' Een proef met Indische vruchten. Naar aanleiding van berichten in de pers, dat hier te lande aangevoerde In dische vruchten in hoofdzaak haar weg hebben gevonden naar het buitenland, deelde de directeur van het Marktwe zen te Amsterdam ons mede, dat door samenwerking van de afdeeiing Handels- museum van het Koloniaal Instituut den dienst van het Marktwezen en de Am- sterdamsche Federatie van Vereenigin gen van Aardappel-, Groenten- en Fruit handelaren, waarbij zoowel grossiers als kleinhandelaren-vereenigingen zijn aangesloten, op kleine schaal een proef met genoemde vruchten zal worden ge nomen. De bedoeling is, na te gaan of bij het publiek belangstelling voor het Indische fruit bestaat. De proef zal genomen wor den met de z. g. Sawoe manilla. Een bepaalde hoeveelheid dezer vruchten zal door verschillende groen ten- en fruithandelaren onder eenigen van hun cliënten worden verdeeld, met het verzoek van hun bevinding mede- deeling te willen doen. De Sawoe manilla is een Indische vrucht, die voornamelijk op West-Java geteeld, en hoofdzakelijk in na- en voor jaar geoogst wordt en dus ongeveer van November tot April of Mei hier te lande kan worden aangevoerd. De vrucht moet overlangs borden opengesneden; het vruchtvleesch kan dan met een lepeltje worden uitgeschept en genuttigd. Bij "voldoend rijpe vruch ten blijft dan slechts de dunne vrucht huid over. In verband met het bovenstaande zal een circulaire worden uitgereikt, waarin vragen gesteld worden aangaande smaak en aroma en mogelijk verbruik van de vrucht gedurende den daarvoor bestem den tijd des jaars. Uit de op de circulaire ingekomen antwoorden zal een samenvatting van 't oordeel der verschillende gebruikers worden gemaakt. BIOSCOPEN. 1 City r Goedgekeurd. Luxor: Goedgekeurd voor volwassenen. Casino: Niet afgekeurd voor volwassenen Trianon: Niet afgekeurd voor volwassenen Het conflict in de Duitsche metaalindustrie Arbitrale uitspraak bindend verklaard. MüNCHEN, 16 Febr. (YD.). Het Beier- sche ministerie van arbeid heeft de arbi trale uitspraak in de metaalindustrie, waar bij een loonsverhooging van 6 pet, wordt toegestaan, bindend verklaard. Overstroomingen in Frankrijk. Tal van rivieren buitenhaar oevers getreden. PARIJS, 55 Febr. De stijging van het water in de Seine, veroorzaakt door de he vige regens, 2al, naar men verwacht, nog eenige dagen voortduren. Men gelooft evenwel niet, dat er ernstig gevaar voor overstrooming zal ontstaan. De Rhone, de Loire, de Dordogne en an dere rivieren in dè provincie zijn buiten haar oevers getreden. Op de brug over de Rhcme te Lyon is de bekende vlag gelie- schen, die op gevaar wijst. Te Bourboule is het water van de Dordogne de huizen binnengedrongen en vele boomen zijn door den stroom weggevoerd. Tusschen Thiers en Vichy is de Dore buiten haar oevers ge treden. Ook de Orme en nog een andere rivier in Normandië hebben uitgestrekte landerijen onder water gezet. In Poitou zijn de huizen langs de rivieren door het water omringd. Het wassen van het water in de Clajn nabij Poitiers wekt eveneens bezorgdheid. Ook de Lot en de Garonne zijn buiten haar oevers getreden en bedreigen Agcn. In dit district worden twee menschen ver mist. De Saöne stijgt nog steeds, terwijl uit Savoye eveneens hooge waterstanden wor den gemeld. Lawines in Zwitserland. PARIJS, 16 Febr. (VD.). In het dal van de Aroe, nabij Chamoix is op den straat weg tusschen Argentieres en Valoresine een lawine neergestort. Het verkeer tus schen beide plaatsen is gestremd. DE CULEMBORGSCHE MOORDZAAK. Het Gerechtshof te Arnhem heeft heden morgen de verdachten in de C'ulemborgsche moordzaak Sweeris en Yroege vrijgespro ken. GOUDA, 16 Febr. Vee. Aangevoerd to taal 2482 stuks; 264 slachtkalveren, vette 3031.5 cent per pond, Londonsche 22.§— 23.5 en Zouters 21—26 cent per pond. 980 magere varkens 2535 cent per pond; 872 biggen 9—16 per stuk; 12 Runderen 250 —350 per stuk; 331 nuchtere kalveren 16 13 uer stuk; 14 schapen 1(528 per stuk; 9 Bokken 3—7 pei* stuk. Handel vette varkens, Londensche en zouters vlug, magere varkens en biggen matig, runderen matig, nuchtere kalveren vlug. Kaas. Aangevoerd 60 partijen. Ie kw; R.M. 54—57; 2e kw. R.M. 50—53; le kw. zonder R.M. 4952. Handel vlug. Eieren. Aangevoerd 375 eieren. Kip eieren 6.50—7.50, eendeneieren 7, per 100 stuks. Boter. Aangevoerd 882 partqen. goe- boter 1.10—1.20, weiboter 1—1.10, per pond. Handel vlug. VOORSCHOTEN, 16 Febr. Velling V. P. V. Kippeneieren 7.108.60 en Ganzen eieren 19—21 per 100 stuks; Hanen per stuk 2.10. A LP HEN, 16 Febr. Kaas. Aanvoer 4 partijen kaas. met Rijksmerk lc soort 54 —56, 2e soort f 51—53. Handel flauw. VEUR-L'DAM. 15 Febr. Vrije veiling. Aangevoerd 2687 kippeneieren 7.108. kuikeneieren 7—7.35, eendeneieren ƒ6.50 7.40 per 100 stuks. Ganzeneieren 0.14-• 0.17, Kippen 1.05—1.80, Konijnen 1.75— 2.75, Duiven 0.190.29, Hancri 1.252.0o per stuk. Peren 0.050.13, Appelen ƒ0.11 0.33 per K.G., Leidsche kaas 0.400.46, Zoete kaas (R.-M.) f 0.58—67 per pond. KOUDEKERK-RIJNDIJK. Eierenveiling. Aanvoer 2474 stuks. Kippeneieren 7—» 8.10. Eendeneieren 77.50. Hanen 1—* 1.75. WISSELNOTEERINGEN (AM8TERDAM). (Niet officioel). Berlijn69.28 Londen 12.11»/« New-York 2.48*1/,» Parga. 9.76V-» Bruseol 84.584/2 Zwitpcrlaai47.78 Milaan 18.15 Madrid42.24 Oslo66.174/2 Kopenhagen 66.50 Stockholm 66.65 "Weenen86. Praag7.86I/2 BEURSOVERZICHT. Van gisteren. Bij de opening heerschte een gedrukte stemming op de tabaksafdeeling. Er was vrij veel aanbod, tengevolge waarvan do koersen zich aanmerkelijk lager stelden. Vooral Deli Batavia leden een groot ver lies, maar herstelden zich spoedig krach-, tig. Rubberw. hadden nogal wat affaire op verlaagd niveau. Kunstzijde-aandeelen ma tige belangstelling. HolL kunstzijde-aandee len avanceerden kort na de opening ver scheidene pets. Suikerwaarden en Scheep- vaartafdeeling waren maar weinig veran derd. Kon. bewogen zich op een weinig gelei delijk koersniveau. De Yankee-markt was Prol. 3 3/4—4

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 3