Uit de Omgeving. BINNENLAND. HflNCY IKYMOTS ERFENIS. TWEEDE BLAD „DE LEIDSCHE COURANT" WOENSDAG FEBRUARI 15 I928 het deelnemen voor een bedrag van 250.000 in een 5 rentende en met een tijdsverloop van 50 jaren af te lossen obli- gatieleening van totaal 750.000 welke de Jaarbeurs zich voorstelt ter financiering van den bouw te sluiten en waarvan vol gens den gedachten opzet particulieren (handel en industrie) het Rijk en de ge meente elk een derde gedeelte zullen op brengen, met die verstande, dat het bijdra gen van die som door de belanghebbende particulieren een voorwaarde zal zijn voor de deelneming van Rijk en gemeente. Komt de beurs vóór den aanvang der voorjaarsbeurs in 't bezit der gewenschte toezeggingen, dan stelt het bestuur zich voor zoo spoedig mogelijk na afloop der beurs op 1 Maart met den bouw een aan vang te maken, zoodat de nieuwe perma nente ruimte in het voorjaar van 1930 en de tijdelijke hal reeds bij de eerstvolgende najaarsbeurs 1928 in gebruik zal kunnen worden genomen. Blijkens de heden verschenen voordracht bestaat bij B. en W. van Utrecht geen bezwaar om tot het genoemde bedrag in de aan te gane obligatie deel te nemen. Bij den aangenomen rentevoet van 5 kan gereedelijk verzekerd worden geacht, dat de gemeente het voor haar rekening komende aandeel zonder offers harerzijds za-1 kunnen verstrekken. B. en W. stellen ten slotte den Raad voor een besluit te nemen overeenkomstig de voorstellen van het jaarbeursbestuur, zulks onder voorbehoud, dat zoowel het Rijk als particulieren elk voor ten minste hetzelfde bedrag aan die obligatieleeniaig deelnemen. Vragen van Kamerleden. Locale krachten op burger- rechterlijke arbeidsover e e n- komst. Op de vragen van het Tweede Kamer lid Kuiper, inzake indienstneming van lo cale krachten op burgerrechtelijke ar beidsovereenkomst bij de P., T. en T., antwoordde de Minister van Waterstaat: In aanvulling op de reeds verstrekte ge gevens moge worden opgemerkt, dat het instituut van locale hulpkrachten bij den P., T. en T.-dienst eigenlijk altijd heeft be staan. Behalve hulpbestellers en hulppost boden kende men sedert tientallen van jaren hulpverleenende en plaatsvervan gende brievengaarders en kantoorhouders, geagrëerde klerken bij den postdienst, enz. De opvatting, in hoever dit instituut een wezenlijk bestanddeel dient uit te maken van de personeelsformatie, was uiteraard aan schommelingen onderhevig. Daarom heeft de bedrijfsleiding het in de laatste jaren noodig geacht, de proef nemingen op dit gebied meer stelselmatig te doen uitvoeren. De stelselmatige proefneming heeft me degebracht herhaalde besprekingen van de bedrijfsleiding met de afdeelingsinspec- teurs enz. en eenige aanschrijvingen van de bedrijfsleiding aan die autoriteiten. De aanschrijving stelt in haar inlei ding vast, dat het vraagstuk der zooge naamde locale krachten van groote betee- kenis is. Over de vraag of de omstandigheden, welke zich in het bedrijf voordoen, het mogelijk maken deze voordeelen te ver wezenlijken en of daarnaast nadeelen staan van wellicht eveneens groote betee- kenis, spreekt de aanschrijving zich niet uit. Dat op die wijze een poging is gedaan om eenige vaststaande gegevens te ver krijgen, ontmoet geen enkel bezwaar. De minister heeft er evenmin bedenking te gen, den inhoud der aanschrijving ter ken nis te brengen van de Kamer, weshalve dit stuk nedergelegd is ter griffie, ter in zage voor de Kamerleden, De hotelprijzen. W ij kunnen de vergel ij king met het buitenland doorstaan. In het gebouw van de Algemeene Ne- derlandsche Vereeniging voor Vreemde lingenverkeer (A.X.V.V.) te dezer stede vond een bijeenkomst plaats ten doel heb bende te trachten, door objectieve verge lijking van de prijzen voor logies en maal tijden, zooals die berekend worden in binnen- en buitenlandsche hotels van on geveer gelijken standaard, een einde te maken aan de vrij algemeen in het bui tenland verbreide meening, dat de Neder- landsche hotels duurder zouden zijn dan die in andere landen. De vergadering, die gepresideerd werd door den heer C .R. T. baron Krayenhoff, werd bijgewoond door de heeren mr. S. J. van Lier (vertegenwoordiger der gemeen te Amsterdam). B. W. van Welderen ba ron Rengers (K.N.A.C.), A. Blok (A.X.W. B.), Warner (X.O.C.), C. Schlüssen (X. O.C.), H. D. van Dellen (Bureau Huis vesting), J. Sassen (H.O.R.E.C.A.F.), mr. A. O. H. Tellegen (secr. groep hotelin- dustrie), Ch. Kunst (secr. H.O.R.E.C.A.F.), W. P. F. van Deventer (A.X.V.V.) en jhr. C. L. II. Quarles van Ufford (A.X.V.V.). Aan de hand van een groote hoeveelheid materiaal, van alle zijden verstrekt en belangrijk aangevuld, o. a. door den heer G. A. Pos, hoofdconsul van den A.X.W.B. werd geconstateerd, dat. de prijzen in ho tels en restaurants van de grootere steden in Nederland de vergelijking met die soortgelijke inrichtingen in het buiten land over het algemeen konden doorstaan en dat voor opdrijving daarvan In de ko mende periode der Olympische Spelen geen gevaar bestaat. Algemeen werd echter de wensch uit gesproken, dat de kleine en zeer kleine hotels en restaurants in de provincie, wel ker prijzen dikwijls niet in verhouding staan tot het daarvoor gebodene in de groote steden, deze zouden herzien, op dat de bezoekers van Xederland, die bijv. per auto ons land bereizen, geen minder aangename ervaringen zouden opdoen. Besloten werd, een circulaire, in verschil lende talen gesteld, te zenden aan alle daarvoor in aanmerking komende adres sen in het buitenland (reisbureaux, ver- keersvereenigingen, enz), en daarin nog eens uitdrukkelijk en gemotiveerd te wij zen op het onjuiste begrip van duurte, ten spits gedreven prijzen voor verblijf enz, en daarbij vooral de aandacht er op te vestigen, dat in ons land, uitgezon derd de periode van 15 Juli tot 15 Augus tus a.s., voldoende ruimte in de hotels be schikbaar is om zonder eenig bezwaar een uitstapje naar Xederland te maken. ALKEMADE. Gemeenteraad. De gemeenteraad vergadert op Donderdag 16 Febr. 1928 des namiddags om 2 uur. Onderwerpen ter be handeling: lo. Vaststelling van een raads besluit tot het aangaan van een geldlee- ning groot ƒ25.000. 2o. Wijziging begroo ting, dienstjaar 1927. 3o. Wijziging van het reglement voor de Burgerlijke Armbe sturen in de gemeente Alkemade, in ver band met een nader ingekomen schrijven van heeren Gedeputeerde Staten van Z.- Holland. 4o. Vaststelling kohier Honden belasting, dienstjaar 1928. 5o. Machtiging tot het beschikbaar stellen van een cre- diet ad 4000 voor het gedeeltelijk ver nieuwen van een tweetal ophaalbruggen in deze gemeente. 6o. Vaststelling raads besluit tot onderhandsehe verhuring van de woning gemerkt B Xo. 449. 7o. Ingeko men stukken en mededeelingen. HAARLEMMERMEER. De bemaling. Xa afkeuring van het oude stoomgemaal De Croquius heeft het bestuur van den Haarlemmermecrpolder een commissie benoemd om een wijziging in de bemaling te overwegen. De heer X. Peertsema, lid dezer commissie, heeft een plan uitgewerkt om in de omgeving van den Oostelijken ringdijk bij Burgerveen een nieuw gemaal te stichten. Daardoor zou het mogelijk worden, een polderafdee- ling ter grootte van ongeveer 4000 H.A., van den algemeenen boezem af te sluiten, zonder veel bezwaar voor de scheepvaart op te leveren. KATWIJK AAN DEN RIJN. Het Vereenigingsgebouw. Den bouw van het R. K. Vereenigingsgebouw is op gedragen aan den laagsten inschrijver, den heer J. Voordouw, te Zwammerdam, voor 10.850. Woningbouw. Op den Molentuin, langs den Molentuinweg zullen weer een zestal burgerwoonhuizen worden gebouwd. DE JAARBEURS. Uitbreiding Toen in 1919 de beslissing viel over de uitgifte van grond ten behoeve van het eerste vaste Jaarbeursgebouw verklaarde de gemeente Utrecht zich bereid, om mede te werken tot de uitvoering in him vollen omgang van de plannen van het Jaarbeursbestuur tot stichting van drie vaste beursgebouwen op en langs het Vreeburg. Tengevolge echter van de sindsdien Ingetreden economische inzinking, welke ook op den groei van het jaarbeurswezen een nadeeligen invloed heeft uitgeoefend, is de uitbreiding van de vaste huisvesting na de oprichting van het eerste gebouw niet zoo spoedig gevolgd, als men zich aanvankelijk tijdens de voorbereiding van de plannen van 1919 wel had voorgesteld. In 1926 echter heeft zich een nieuwe ontwikkeling van het jaarbeurswezen voor gedaan. Moest de beurs tevoren al haar krachten inspannen om de deelneming tot zich te trekken, in 1927 en ook bij de voorbereiding der a.s. voorjaarsbeurs 1928 'viel een sterke toenemende belangstelling waar te nemen. Had het beursbestuur "aanvankelijk gemeend niet tot uitbreiding van het eerste gebouw te mogen overgaan, alvorens de schuld wegens gedurende den oorlogstijd aangegane leeningen (voor de 'oprichting der tijdelijke gebouwen) geheel kou zijn gedelgd. Wat in 1934. het geval zal kunnen zijn. Thans meent het bestuur met onmiddellijke uitbreiding der vaste huisvesting niet kan worden gewacht. 1 Met het oog op de financiën heeft het bestuur zijn oorspronkelijke gedachte om een groot tweede gebouw te stichten prijs gegeven voor een ander plan. 4 Volgens dit plan zal aan de zuidzijde van het eerste vaste gebouw een nieuwe vleugel worden gezet van gelijke breedte 3: 3S M. en hoogte (5 verdiepingen) als het bestaande en ter lengte van 40 M., zoodat de geheele aanbouw een opper vlakte zal krijgen van 1600 M2. Bij de benedenzaal van dezen vleugel sluit eener- zijds aan de gelijkvloers gelegen expositie ruimte in het eerste gebouw, terwijl aan den anderen kant (Zuidzijde) een Semi- permanente hal zonder verdiepingen, ter lengte van 60 M. en ter breedte van 20 M. dus een oppervlakte van 1200 M2. wordt gevoegd, die later in eventueele verdere uitbreidingen van het gebouw in Zuidelijke richting zal worden opgenomen. Deze uitbreidingen zijn eveneens ont worpen in het verlengde van het bestaan de bouwwerk en zoodanig geprojecteerd, (lat telkens een nieuw gedeelte ter lengte van 40 M. (gelijk aan de thans gedachte uitbreiding) zal worden bijgebouwd, naar mate de behoefte aan grootere ruimte urgent wordt. In 't geheel zijn, met inbe grip van de uitbreiding 1928, vier van deze ^•ergrootingen gedacht, te zamen tot een Bjotale lengte van 160 M. Met dien bouw Izal, naar het aJarbeursbestuur zich voor- rstelt, voldoende in de huisvesting van het instituut kunnen worden voorzien. Daarbij zal, naar het Jaarbeursbestuur zich voor- 'dig zijn en een belangrijk geringer deel voor de bebouwing aan de Zuidzijde van het Vreeburg behoeven te worden opge offerd. Niettemin zullen ook bij deze op lossing van den jaarbeursbouw noodig blijven de huizen aan de voormalige Rijn straat, tot den aankoop waarvan de Raad heeft besloten, waaraan echter de ver- eischte hoogere goedkeuring is onthouden.' Ten aanzien van den nieuwen bouw be staan bij het Ja a rb eursb es tuur gunstige verwachtingen. Uiteraard is niet aan te nemen, dat bij fyet wegvallen van eenige remmende fac toren het nieuwe (tweede) gebouw aan stonds geheel zal kunnen worden bezet, zoodat dan ook voor de eerste jaren op $en zeker nadeelig saldo wordt gerekend, (joch dit is een verschijnsel, dat zich in de beginne bij elke uitbreiding zal voordoen. Zelfs volgens een voorzichtig opgezette raming mag evenwel na verloop van enkele jaren reeds een voordeelige uitkomst wor den tegemoet gezien. In verband hiermede heeft het beurs bestuur de medewerking der gemeente Utrecht verzocht en mei door het afslaan van het noodige terrein deels in erfpacht eja overigens in huur en vervolgens door FEUILLETON. Wit het Engelsch van JOSEPH HOCKING Vertaald door Carla Simons. Jessie Briggs noodigde haar herhaal delijk uit, maar Xancy was niet erg ge steld op een verblijf bij de familie Briggs. Ben probeerde voortdurend met haar al leen te blijven en dat wilde ze zooveel mogelijk vermijden. Zoo kwam het, dat ze Het grootste deel van den tijd alleen was. Ze was wanhopig als ze eraan dacht dat de tijd voorbij ging zonder dat ze dichter bij haar doel kwam. Xa den dood *an Mary Judson en het verlies van de formule kwam ze weinig meer in het la boratorium. Ze herinnerde zich hoe haar vriendin hier dag en nacht gewerkt had on dat ze toch niet had kunnen slagen De maand Augustus ging ze met Jessie Briggs naar het Lake District, maar toen ilessie haar vertelde, dat Ben hen zou -komen opzoeken, ging Xancy na twee weken naar huis terug. Ze voelde niets voor Ben Brigg's avances. Toen ze terug kwam vond ze een brief van John Trcfry. Deze brief was, voor Nancy's gevoel, koel en officieel. John schreef haar, dat hij door bemiddeling van den directeur van Het electriciteitsbedrijf een betere positie Had gekregen en dat hij die had aange komen, maar hij gaf geen verdere bijzon derheden. Hij vroeg haar niet eens om Hem terug te schrijven. Hij schreef al ken; «Js jij dezen brief ontvangt, zal ik al op weg zijn naar mijn nieuwe betrek king, aan het andere einde van de we reld. Maar hij vertelde niet naar welk land hij ging. Het meisje voelde zich ge krenkt en teleurgesteld. Gedurende haar verblijf in Cornwall had ze John toch dui delijk haar gevoelens laten blijken, maar hij had er geen aandacht aan geschon ken. Ze voelde zich erg eenzaam. Jessie Briggs was in Windermere, John Trefry in een ander deel van de wereld; de hemel wist waar ze was alleen in Leeds met Sarah Ellen. Want Xancy had deze oude knorrige dame in haar dienst ge houden Langham ïs er weer geweest, zei ze op zekeren dag, toen Xancy thuis kwam. Hij dacht dat u misschien van meening veranderd was en hem zou toestaan om het laboratorium te gebruiken. Ik heb hem toch kort en goed gezegd dat ik het niet hebben wil, antwoordde Nancy. Ik weet het en hij was er beleedigd over, zei Sarah Ellen. Hoe het kwam wist Xancy niet, maar plotseling, bij het hooren van Langham's naam, besloot ze alles te probeeren om het doel van haar vriendin te bereiken. Weliswaar bezat ze de formule niet, maar ze had Mary Judson zoo dikwijls aan het werk gezien dat ze het haar misschien zou kunnen nadoen. En van af dien dag werkte ze, eiken avond opnieuw in het laboratorium. Ze hoopte zoo vurig dat ze het eene kleine gebrek in het experiment zou kunnen vin den. Als ik de formule maar had, zuchtte .ze na elke vergeefsche poging. Maar de formule was on bleef verdwe nen. Er was maar één ding mogelijk, dacht ze ten slotte: dat ze gestolen was. Eerst scheen die gedachte haar absurd, maar hoe meer ze erover nadacht, hoe meer ze tot die overtuiging kwam. Maar wie zou de dief zijn? Wie zou iets van het bestaan ervan afweten1? Haar eerste ge dachte was Langham. Hij was zoo dik wijls na Mary's dood gekomen om op nieuw het gebruik van het laboratorium te vragen, maar dat was geen voldoend argument. Als de formule gestolen was, moest dat gebeurd zijn tusschen den dag na Mary's dood en de begrafenis en Lang ham was er gedurende dien tijd niet ge weest. Wie kon het dan hebben gedaan? Er waren een massa vreemde menschen in huis geweest, die dagen, maar de brand kast was zorgvuldig gesloten en alleen zij wist waar Mary de sleutel bewaarde. Dagen lang tobde Xancy over dit nieuwe vraagstuk. Eiken dag was ze er vaster van overtuigd dat de formule was gestolen. Ze dacht eraan dat de tijd voor de optie bijna was verstreken. Drie en een half jaar wa ren voorbij gegaan, ze voelde zich wan hopig worden. Een avond, toen ze thuis kwam van de fabriek, was ze droeviger gestemd dan ooit te voren. De winter was in aantocht en een grijze mist hing over de stad. Welk doel had het leyen voor haar? Ze had haar best gedaan haars vaders wil na te komen, maar het was mislukt. Behalve Jessie Briggs bezat ze geen vriendin in die groote stad. John Trefry scheen ergens in Zuid-Amerika te zijn, maar hij had het haia- nooit geschre- LISSE. Oudersavond. Alle leden van de St. Jos. Gezellenvereeniging komen morgen avond bijeen te half 8 met hunne ouders en de Raad van Toezicht voor de te hou den Oudersavond. Als spreker zal dan op treden de heer Em. Franke, leeraar aan het R K. Lyceum te Den Haag. De Yice- Praeses verzoekt allen tegenwoordig te zijn. LEIDSCHENDAM. Patronaatsfeest. Zondag 12 Febr. jl. is het 121/2-jarig bestaan van het St. Aloysius-Patronaat op werkelijk grootsche en schitterende wijze gevierd, waarop èn Patronaatsdirocteur èn -Bestuur trots kunnen gaan en met genoegen kunnen te rugzien. Woensdag, Donderdag en Vrijdag werd er een triduum tot voorbereiding gehou den, waarbij steeds alle jongens present waren; Zondagmorgen te 7 uur werd er door den Directeur, kap. Pronk, een H. Mis van dankbaarheid opgedragen, onder welke H. Mis alle leden ter H. Tafel naderden; na deze H. Mis was er in het Patronaat een gemeenschappelijk ontbijt en gezellig samenzijn, waarbij het ook inderdaad ge zellig toeging, te 10 uur werd een Plech tige Hoogmis opgedragen. Des middags te 1.30 uur trokken de Patronaatsjongens, de leden van de Voet balclub A. V. V. en de Gymnastiekclub on der de vroolijke toonen van de Harmonie „St. Cecilia" naar het voetbalterrein aan de Willibrordusstraat, waar, dank zij het mooie weer, vele belangstellenden aan wezig waren, waaronder o. m. de zeereerw. heer Pastoor, de edelachtb. heer Burge meester, kap. Pronk, enz. Om 2 uur speelde A. V. V. 2 tegen B. I. A. II. Onder leiding van scheidsrechter Houdé, ontwikkelt er zich terstond een mooi spel, doch spoedig blijkt, dat R. I. A. dat met 9 man speelde, het niet tegen A. V. V. zou bolwerken, want ofschoon R. I. A. een goede partij voetbalde, kon zij te gen het even goed spelende en volledige A. V. V. niet op en moesten met een 5—0 nederlaag naar Den Haag terug; A. V. V. II kwam door deze overwinning in het be zit van de door het Patronaatsbestuur uitgeloofde medaille. Hierna betraden A. V. V. I en een Edoh- combinatie, bestaande uit 7 eerste en 4 derde elftal-spelers, het veld; Edoh zit di rect voor het A. V. V.-doel, doch heeft voorloopig geen succes, doch blijven zij om het A. V. V.-doel zweven en met suc ces, want spoedig hebben zij met 20 de leiding; dit wordt A. V. V. te bar en vu rig wordt er aangepakt, zonder succes. Edoh vergroot zelfs den voorsprong en heeft met rust met 30 de leiding. Xa de rust begint A. V. V. eerst voor goed aan te pakken en thans met succes, want ge leidelijk wordt den achterstand ingehaald, doch Edoh zit niet stil en weet eveneens nog eenige malen te doelpunten; het einde komt dan met een verdiende 6—4 overwinning voor Edoh, welke uitslag ech ter een mooi resultaat mag genoemd wor den voor A. V. V., Edoh kwam door deze overwinning in het bezit der uitgeloofde medaille; het waren beide een paar pret tig en prachtig gespeelde wedstrijden. Tijdens de rust en gedurende den twee den wedstrijd werden door de Gymnas tiekclub S. S. S. verschillende toeren op de brug en aan den rekstok uitgevoerd en werden mooie 6tanden gemaakt; de Har monie vroolijkte een en ander door een mooi stukje muziek op, zoodat het alles bij elkaar een schiterend geslaagde middag mag genoemd worden. Des avonds te 8 uur was de groote feestavond in het Patronaat; om pl.m. S uur opende kap. Pronk dezen avond met een kort woord, hij heette allen hartelijk welkom en feliciteerde allen met dit ko peren jubilé, iets, wat toch zeker, aldus spr., wel een felicitatie waard is; veel is door allen in die 12 1/2 jaar gedaan, daar om wordt ook dezen avond aangeboden om aan allen iets terug te geven, voor het geen zij deden; hij feliciteert eveneens en brengt hulde en dank aan den heer Van Wijk, die gedurende 121/2 jaar Bestuurs lid van het Patronaat was en steeds zijn beste krachten daarvoor gegeven l eeft, namens het Patronaatsbestuur wordt hem een fraaie bloemenmand aangeboden; ten slotte wenscht kap. Pronk allen een reebt genoeglijken avond. Hierna krijgen wij het optreden van het ven en ze was te trotsch om er haar vrien den in Cornwall naar te vragen. Er lag niets anders voor haar in 't vooruitzicht dan een somber en droefgeestig leven ïn deze grijze stad. Wel verdiende ze een goed salaris, maar het idee dat ze liaar heele leven op die manier moest slijten lokte haar bitter weinig aan. Ze was nog altijd jong: bijna vijf en twintig, ze zag er uit als een heel jong meisje, maar ze wist dat de tijd niet stilstond. Wat zou het leven haar nog brengen? Juist sloeg ze Rhododrendon Street in, toen ze vlug ge voetstappen achter zich hoorde. Het was Ben Briggs. Ik hoopte u tegen te komen, miss Xancy, zei hij. Zoo moeielijk ben ik niet te vinden, nietwaar? antwoordde Xancy vriendelijk, want op dat oogenblik voelde ze zich zoo eenzaam, dat Ben's gezelschap haar bijna welkom was. Ik weet het niet, antwoordde Ben. Je ontloopt me zooveel mogelijk. Met welk recht zegt u dat? Ik ben niet blind. Zoo gauw u hoor de dat ik naar Windermere zou komen, verleden jaar, ging u terug naar huis. Je bent toch niet kwaad op me? Waarom zou ik kwaad zijn? Ik moet je iets vertellen, zei hij na een korte stilte. Mag ik even mee naar binnen gaan? Ze hadden Laburnum Cottage bereikt. Kom binnen, zei Nancy, bijna ver heugd. Het idee weer een heele avond al leen tc zitten schrikte haar af. Ben was de laatste drie jaar een belangrijk burger van de stad geworden, Niet alleen dat zijn UIT DE RADIO-WERELD. Programma's voor Donderdag,. 16 Februari. Hilversum, 1060 M. 12.00. Politieber. 12.302.00. Lunchmuziek door het Radio-' trio. 3.004.00 Uurtje voor de wees- en zieken huizen, door mevr. Ant. v. Dijk. 4.004.30. Huisvrouwenhalfuurtje, door mevr. M. Verwey Megan: Weet de huis vrouw wel voldoende hoeveel nut zij van de rijksverpleging kan hebben? 5.307.15. Vooravondconcert door het or kest. W. Waayenberge, bariton, Egb. Veen a. d. vleugel. 7.15. Eugelsche les voor meergevorderden 7.55. Pianosonaten van Beethoven. Analy se van Sonate op. 2 no. 1 door Louis Schmidt. 8.20. Aansluiting van het Concertge bouw te Amsterdam. Het Concertgebouw orkest o. 1. v. Dr. Willem Mengelberg. Louis Zimmerman, viool. 9e Symphonic, Bruckner. Vioolconcert? Joh. Brahms. 10.30. Persber. In de pauze speelt Egb. Veen Sonate op. 2 no. 1 in f. kl. t. Beet hoven. H u i z e n, 3 4 0.9 M. (Na 5.35 1 9 50 M). 12.301.45. X.C.R.V. Lunchmuziek. 6.00—7.00. N.C.R.V. Cursus Paedagogiek (Cursus B., daarna C). door Prof. Wate rink. 7.007.30. Cursus Boekhouden. 7.30—8.00. Cursus Paedagogiek (Cursus A), door Prof. Waterink. 8.00. N.C.R.V. Avond Daventry, 1600 M. 10.35. Kerkdienst. 11.20. Pianokwartet en solisten. 1.202.20. Gramofoonmuziek. 2.50. Lezing: Pairing birds. 3.20. Vespers u. d. Westminster Abbey. 4.05. Reiscau8erie. 4.20. Orkestconcêrt. 5.20. Concert-orgelbspeling. 5.35. Kinderuurtje. 6.20. Dansmuziek. 6.35. Berichten. 6.40. Dansmuziek. 6.50. Nieuwsber. 7.05. Voor padvindsters. 7.20. Muziekbespreking. 7.35. Beethoven's pianovariaties. 7.45. Lezing: Architecture. 8.05. Madrigalen door de Badio-Zangers. 9.20. Een Alec Rowley programma. ,9.20. Nieuwsber. 9.35. „I Reinember"-Herinneringen aatf W. G. Grace. 9.50. Nieuwsber. 9.55. Chariot's uurtje-causerie. 10.5012.20. Dansmuziek. „R a d i o-P a r i s", 17 5 0 M. 10.50—11.00. Concert. 12.502.10. Orkestconcert. 4.055.05. Kinderuurtje. 8.5011.20. Liefdesliedjes en -gedichten. Orkest en solisten. L a n g e n b e r g, 4 6 9 M. 12.251.50. Orkestconcert. 3.504.50 Vocaal concert door een school- koor. q 5.20G.20. Orkestconcert. 7.35. Lichte muziek. Daarna tot 11.20. Dansmuziek. Königswuster hausen, 1250 M. (Z e e s e n). v 1.207.05. Lezingen en lessen. 'A> 7.50. „Requiem" van Dietrich Steinbecker Voor soli, koor en orkest. 9.50. Dansles, daarna dansmuziek. Hamburg, 395 M. 3.35. Licht orkestconcert. 4.20. Dansmuziek. 7.35. „Die Hochzeit in der Pickbalge", vroolijk tooneclspel in 4 acten. 10.5011.50. Dansmuziek. Brussel, 509 M. 5.20—6.20. Kinderuurtje. 8.35. Orkestconcert. 9.35. Literaire selectie uit de werken van Louison. iM 10.0510.35. Orkestconcerfc. zaken schitterend gingen, maar er gingen geruchten dat hij Lord Mayor zou worden. Hij zag er welvarend uit. Hij was goed gekleed en zijn omgang met groote za- kenmenscben had hem een zeker air van Sa voir vivre gegeven, dat Xancy vroeger in hem had gemist. Dit is een gezellige kamer, merkte Ben op, het is me niet gelukt zoo iets bij mij thuis gedaan te krijgen. Maar nu heb ik moeder zoover dat ik mijn eigen kamer volgens mijn eigen smaak laat in richten. Het zal er niet kwaad uitzien, denk ik. Kom eens kijken als je wilt. Was het om me dat tc vragen dat u mee bent gegaan? Gedeeltelijk wel, antwoordde Ben, maar er is nog iets anders; ik ben juist terug uit Cornwall, voegde hij eraan toe. Cornwall? herhaalde het meisje. Hebt uhebt u. Ja, ik heb Trevanion Court gezien. Ben merkte dat het meisje nieuwsgierig was. Ik begrijp dat je er zooveel van houdt, ging hij voort, het is werkelijk prachtig. Ik ben blij dat u het zoo mooi vindt! riep liet meisje uit. Wie zou het niet mooi vinden! Het is een prachtig oud huis en het draagt den stempel van eeuwen. Ik vind het heerlijk dat u er zoo over praat. Hoe oud is het? vroeg Ben. Het werd gebouwd onder Koningin (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 5