gorden van gemeentebelasting voor het riool, waarop de Voorz. antwoordt, dat de gemeente daar toch geen rekening mee kan houden. Daarop vraagt de heer v. d. Meer, of het bedrag der polderlasten dan niet van de rioolbelasting kan worden afgetrok ken, doch de Voorz. zegt, dat dan al dege nen, die Rijnlands bunuergeld betalen zul len vragen om restitutie. Het voorstel van B .en W. wordt echter met 7—6 stemmen verworpen. Tegen stem den de heeren Admiraal, v. Went, Alke made, Meyer, v. d. Meer, Gaspers, Balken ende. Op een vraag van den heer Liefferink, wat voor toestand er op het oogenblik wel bestaat, antwoordt weth. v. Eeden, dat nu op het oogenlolik de eigenaars van do per- ceelen in d/s mooie Wilhelminastraat geen rioolbelasxing aan de gemeente betalen en die uit veel mindere straten betalen het volle 'pond. B,6s.oten werd tot wijziging der politie verordening. in plaats van 1 Mei—31 Oct. 'wordt thans ten aanzien van het sluitings uur gelezen 15 Mei15 Sept. Hierna komt aan de orde een voorstel van B. en W. inzake den aanleg van huur- leidingen voor het electrisch bedrijf, hoofd zakelijk betrekking hebbend op het gebruik van goede materialon, den prijs welke per lichtpunt door de gemeente zal worden be taald e.d. 1 Aldus goedgekeurd. B. en W. stellen vervolgens voor een ver ordening in het loven te roepen tot ver haal van de gemaakte kosten van de reini ging en ontsmetting, verricht door „Het Groene Kruis". 1 In het betreffende voorstel zeggen B. en W. o.m.: De bijdrage is verschuldigd: a. door de gebruikers van de voor de reini ging ©n ontsmetting aangewezen huizen, woonwagens, keeten, vaartuigen en goede ren; b. indien de gebruikers minderjarig zijn door hunne ouuers, voogden of ver- t zorgers. Le bijdrage bedraagt voor hen, wier be lastbaar inkomen bedraagt 1250 of meer, doch minder dan 1750, 25 pet.; 1750 of tneer, doch minder clan 2250, 50 pet.; 2250 of meer 100 pet., van de door de gemeente te betalen kosten, als bedoeld in art. 1 dezer verordening, met dien ver stande, dat voor reiniging en ontsmetting ten behoeve van elders wonenden, steeds de hoogste bijdrage is verschuldigd. 1 Zij, die tot do on- en minvermogenden behooren, zijn van de betaling der bijdrage vrijgesteld. Tot de on- en minvermogenden worden geacht te behooren zij, wier belastbaar in komen minder dan 1250 per jaar be draagt. Deze verordening treedt in werking met ingang van den eersten der maand, vol gende op die waarin hare afkondiging plaats vindt. Dr. v. Hes wil alsnog een poging wagen om deze verordening te voorkomen. Dooi den last, die er op de menschen geschoven wordt, is spr. bevreest, dat men het uit breken van besmettelijke ziekten geheim wil houden zoolang men kan. Vooral men- ichen met zaken zijn bevreesd voor de be kende aankondigingen aan de deur. Wat het beteekent zal ieder begrijpen. Daarom zou spr. liever zien, dat de geheele ont- smettingsdienst voor rekening van de ge meente te nemen. De heer Alkemade een andere re- geling willen getroffen zien ten aanzien van het tarief. Volgens spr. is de kans op besmetting in groote gezinnen veel grooter dan in kleinere gezinnen en daarom zou hij voor de grootere gezinnen liever een progressieve regeling ingevoerd willen zien. Weth. v. d. Wiel is het in groote trekken met de sprekers eens, doch vindt het toch ook alleszins billijk, dat de getroffenen zelf ook iets bijdragen in de bestrijdingskosten. De Voorz. zegt, dat een en ander voor ;ef de gemeente ontzettende kosten zal kun nen meebrengen. Spr. noemt b.v. de besmet ting van een hotel met 100 kamers, 't Zou toch onredelijk zijn de gemeente de kosten van ontsmetting daarvan te laten dragen. Ten aanzien van de bezwaren voor groote gezinnen geopperd door den heer Alkema de, zegt spr„ dat B. en W. dan toch con- errideratie kunnen gebruiken. Tijdens de discussie bleek al meer en atnieer dat de raad veel voelde voor het tx voorstel-v. Nes, doch B. en W. wilden dan reliever het voorstel aanhouden, om te be- be lekenen wat zulks de gemeente zou kosten. a< Daarmee was het voorstel van B. en W. beroorloopig van de baan. ar Daar voor de agenten van politie tot ii leden geen regeling voor de uitbetaling loon bij ziekte en overlijden is vast- gt [esteld, hebben B. en W. een zoodanig er egeling ontworpen. Zij hebben gemeend >ei 'oor de agenten van politie dezelfde rege- or ing te kunnen aanhouden als die welke is 'astgesteld voor de werklieden, De Commissie voor personeelsaangele- be [enheden heeft bericht zich met het vast- tellen eener ziekte-regeling voor de agen do en, analoog aan die geldende voor de ferklieden, te kunnen vereenigen. •bi Met een kleine wijziging wordt dit voor- tel z. h. st. goedgekeurd, ge Hierna ging de raad op voorstel van den T>orz. in geheime zitting, welke 75 minuten :eu luurde. ge Na heropening kwam het verzoek van jol en heer v. Klaveren om ontslag als vee- he rts weer ter sprake. Z. h. s. werd besloten hem tegen 1 April ei ervol ontslag te verleenen. oe B. en W. stellen vervolgens voor aan bj ïverse schoolbesturen voorschotten toe te iel ennen ingevolge art. 101 der L. O.-wet iel n wel als volgt: aan het R. K. Par. Kerk- estuur voor de R. K. Jongensschool da 3180.05, voor de R. K. Meisjesschool 3267.47, tezamen 6447.52; aan de Ver. ng oor Ohr. Onderw. te Noordwijk a. Zee •eb 2.674.63; aan de Herv. Schoolver. tö aal loordwijk aan Zee 2393.23; aan de Ver. isc oor Chr. Lager Onderw. te Noordwijk- de linnen 1469.82. Laatstgenoemd bestuur erzoekt bovendien een voorschot vUn 80 vel 'ct. op de toe te kennen vergoeding vóór i 'et in dienst hebben van een assistent, oc Mschoon daaromtrent geen jurisprudentie [e! bestaat, is de minister van Onderwijs l- «arover gevraagd, van meening, dat aan een dergelijk verzoek moet worden vol» daan. B. en W. stellen in verband hier mede voor 646.8p toe te kennen, waar door het bedrag in totaal wordt 13.632.00. Dr. v. Nes merkt naar aanleiding hier van op, dat uit de cijfers blijkt, dat de ge meente naar verhouding meer kan doen voor de kinderen der bijzondere school dan voor die van de openbare. Niet alleen toch dat het aantal leerlingen der bijz. school grooter is dan dat der openbare-, waardoor naar verhouding de kostprijs la ger wordt, doch ook administratiekosten worden zooveel meer. 't Is daarom, dat spr. zijn waardeering uitspreekt voor het R. K. Par. Kerkbestuur, dat bericht heeft, dat het niet meer dan de werkelijke admini stratiekosten in rekening zal brengen. Het voorstel wordt z. h. s. göedgekourd. De raad besluit verder tot hernieuwde vaststelling van de verordening op de hef fing van schoolgelden cn tot aankoop van grond van de wed. v. Reijzen en den heer C. Jansen. Inzake de uitvoering van 't Prov. We genplan stellen B. en W. den raad voor: lo. over te dragen in beheer en onder houd aan de Provincie Zuid-Holland met ingang van den dag, waarop het Provin ciaal bestuur zal besluiten, dat de over dracht zal plaats hebben: a. den Heerenweg, voorkomende op den legger der wegen van de gemeente Noord- wijk onder muimer 4 vanaf de Noordzijde van de Westeinderbrug tot aan de grens der gemeente Katwijk; b. clen Gooweg, voorkomende op den legger van wegen der gemeente Noordwijk onder nummer 15 van af het begin van den bitumenweg nabij het dorp tot aan de grens van de gemeente Noorclwijkerhout, een en ander met de daarnaast gelegen bermen, paden, slooten, de zich daarin bevindende kunstwerken en de zich daar op of daarnaast bevindende beplanting, alles voorzoover zich geen rechten van derden daartegen verzetten. 2o. jaarlijks vóór 1 Juli aan de provincie een bedrag te betalen, berekend naar 600 per overgedragen Kilometer weg als bijdrage in de onderhoudskosten. De Voorz. veegt hieraan nog tce, dat het niet mogelijk is de doorvaartvvijdte der Westeinderbrug op 6 Meter te brengen, zooals door den heer Alkemade gewenscht. De toestand laat zulks niet toe, omdat het talud veel te kort is en de opritten te steil zouden worden. De heer Caspers vestigt er de aandacht op, dat deze brug zeer slecht is en dat er iedefen dag een ongeluk kan gebeuren. Spr. vraagt daarom, wanneer met de ver bouwing begonnen zal worden, waarop de .Voorz. antwoordt, dat zulks afhangt van de Provincie. Intusschen heeft de gemeente reeds een bord laten plaatsen dat auto's, zwaarder dan 3500 K.G. niet passeeren mo gen. Geschiedt zulks toch en gebeurt er een ongeluk, dan blijft de verantwoording voor betrokkennen. (En wanneer een auto met minder vracht dan 3500 K.G. er door zakt Het voorstel van B. en W. wordt z. h. s. goedgekeurd. .Uitgesteld wordt het punt betreffende de'herstrating van den Zuid Boulevard en dén aanleg van een voetpad. De Voorz. zegt hierbij, dat er kwestie gerezen is tus- schen eenige belanghebbenden en de ge meente over het plaatsen van tafeltjes en stoelen aan dezen weg. De heer Liefferink zegt hierop dat toch in ieder geval begonnen kan worden met de bestrating, doch de Voorz. antwoordt hierop, dat zulks niet kan, omdat het in de bedoeling ligt den weg met 1.20 M. te verbreeden. Het voorstel wordt hierop aangehouden. Bij het punt „rijwielbewaarplaats Noord Boulevard" stellen B. en W. voor op het terrasgedeelte, aansluitende naar de zee zijde op het gemeentelijk autopark aan den Noord Boulevard een gemeentelijke rijwielbewaarplaats op te richten, ruimte biedend voor ongeveer 300 rijwielen, daar voor beschikbaar te stellen een bedrag van 850 en haar van 20 Mei15 Sept. 1928 ondershands te verpachten aan J. v. Kan te Noordwijk aan Zee voor 80.— onder bepaalde voorwaarden o.m. de vol gende: zij moet geopend zijn op denzelfden tijd als het autopark, het tarief bedraagt 5 cent, voor elk rijwiel per dag of gedeelte daarvan. De heer Liefferink verwacht van het aannemen van dit voorstel veel rommel aan den boulevard. Bovendien zijn er in het dorp menschen genoeg, die fietsen'stal len, doch de Voorz. zegt, dat .er steeds veel menschen met rijwielen aan het strand komen voor enkele uren en zulke bezoekers brengen dan hun rijwielen niet voor 10 of 15 cent het dorp in. Daarcm kan men nu voor een matig tarief de rijwielen dicht*in de nabijheid stallen. Verschillende sprekers voeren hierover nog het woord en er wordt o.m. gewezen op concurrentie tegenover ingezetenen. Hier tegenover merkt weth. v. d. Wiel op, dat het eenvoudig een maatregel van orde is. Dat de heer Beuk thans begint met bon netjes uit te geven, van, tien maal stallen tegen 0.50 is geen argument. Daarmee had genoemde heer vroeger moeten komen. Bovendien zijn de menschen, die hun fiet sen maar gewoon op het strand zetten, nooit bij particulieren geweest om te stal len. De heer Krau acht publieke aanbeste ding meer gewenscht, hetgeen door andere leden wordt ondersteund, waartegen over weth. v. d. Wiel opmerkt, dat het slechts voor één jaar is, omdat het volgende jaar het autopark opnieuw wordt verpacht, waarmee dan tegelijkertijd de rijwielbe waarplaats kan worden verpachte Het voorstel van B. en W. tot oprichting van de rijwielbewaarplaats wordt dan aangenomen met 85 stemmen. Tegen stemden de heeren v. Nes, v. Went, Alke- rnadé, Liefferink en Balkenende. Het voorstel tot publieke verpachting wordt aangenomen met 76 stemmen; vóór stemden de heeren v. Eeden, v. Went, Krau, Meyer, v. d. Meer, Caspers en Balkenende. en W. stellen verder voor een ge deelte van het duinterras, dat verhuurd kan worden voor standplaats van auto's, te betegelen. De kosten hiervan worden UIT DE RADIO-WERELD. Programma s voor Zondag 12 Februari. Hilversum, 1060 M. 10.00 V.P.R.O.-Uit zending vanuit de Remon8tr. Kerk te Utrecht. 12.301.40 Lunchmuziek. W. Batenburg, viool. J. Bril; piano. H. Bosch, cello. T. Kloppenburg, tenor. 1.40—2.10 Lezing door Herman de Man: Over landelijke letterkunde. 2.102.15 Concert voor strijkorkest met toevoeging van enkele andore instrumen ten, o. 1. v. A. v. Raalte. Mej. Joh. Rib- bius, alsZangeres. Adolphe Poth, viool. 5.306.00 .Zweedsche kamermuziek. Nico Treep, viool. Egb. Veen, piano. 6.307.15 Vooravondconcert door het orkest. 8.00 Persberichten en sportuitslagen. 8.10 Symphonieconcert door het Utr. Sted. orkest o. 1. v. Evert Cornelis. Mich. Busch, cello. H ui z e n,, 1950 HL (Van <4—6 u., 1840 M.) 8.30—9.20 N.C.R.V. Morgenwijding. 10.30 K.R.O. Dienst in de St. Vituskerk te Bussum. Zangkoor der Kerk o. 1. v. P. J. M. Honore Schncbclie. Broeder Eulo- gius, organist. Predikatie-door Pastoor E. Beumer: Het zaad is het woord Gods. Uitgevoerd wordt „Missa Assumpta est", van Staller, voor mannenkoor. Na de H. Mis wordt gezongen „Adóro te", van Kothe. 12.30—1.30 K.R.O. Lunchmuziek door het K.R.O.-Trió. P. Lustenhouwer, piano. H. Scholl, viooL O. Hendriks, cello. I.30—2.15 K.R.O. Godsdienstonderricht voor ouderen door D. Bont, leeraar Semi narie Hageveld te Heemstede. 2.304.00 Uitzending van het Concert gebouw te Amsterdam. Het Concertgebouw orkest o. 1. v. Willem Mengelberg. 2e Sym phonic, Beethoven. Carneval d'Eté. La Valse, Ravel. 4.00—5.00 K.R.O. Ziekenuurtje met mede werking van Pater Servasius O. Cap. te Tilburg. Muziek en zang. 5.00—5.30 K.R.O. Bijbelexegese door Prof. Dr. R. Jansen O.P. v. d. Keizer Ka- rel Universiteit te Nijmegen. 5.50 N.C.R.V. Dienst in de Rapenburg (Geref.) Kerk te Rijnsburg. Voorganger 1)8. E. H. Broekstra. 8.00 K.R.O. Operette-avond. „De Fee van de Bron", kinderoperette in 4 bedr. Tekst van Jac. Wilson. Muziek van E. Ko ning. Muzik. leiding: A. C. M. Klijnman, Regie:1 J. G. Nelea. K.R.O.-orkest o. 1. v. M. v. d. Ende. „De Fee van de Bron" wordt gezongen door een koor van 50 kin deren van onder de 16 jaar. De kleinste soliste Kabouter „Snelvoet" telt nauwelijks 7 jaren, le bedrijf: In het Paleis v. d. Iva- ning. De volgende bedrijven: In het bosch. Pauze tusschen 2e en 3e bedrijf. In de pauze spreekt: F. J. Lindsen, voorz. v. d- Ned. R. K. Bond van Transportarbeiders: Zonder de R. K. Arbeidersbeweging geen sociale vrede. 10.30 Persberichten. 10.45 K.R.O.- Epiloog door het koor o. 1. v. F. J. Pickers. Daventry, 1600 M. 3.50 Zweedsch Nationaal Programma. 5.40 Vertellingen uit het Oude testament. 5.50—6.05 Missie-causerie. 8.15 Klokkengelui 8.20 Kerkdienst. 9.05 Liefdadigheidsoproep. 9.10 Nieuwsberichten. 9.25 Kamermuziek. 10.50 Epiloog. II.00—11.20 The Silent Fellowship, van Cardiff. „R a d i o-P a r i s", 1750 M. 12.20 Religieus concert. Ivoor v. d. Sainte Chaepelle en preek. 1.052.10 Orkestconcert. 4.505.50 De Homonyme Jazz. 8.35 Circus Radio-Paris. 9.0511.20 Mario Cazes en zijn orkest. Langenberg, 469 M. 8.209.20 Morgenwijding. 10.40—12.20 Feest ter herd, van Mathieu Neumann. Orkest. 12.201.50 Orkestconcert.. 3.504.20 Beethoven's pianosonaten. 4.307.00 Carnevalszitting. 7.057.30 Dansles. 7.5J Zweedsche avond. Daarna tot 11.20 Dansen. Konigswusterhausen, 1250 M. (Z e e s e n). 8.20 Morgenwijding. 10.5012.10 Concert. Schubert-lcwartet en solisten (harp, sopraan, piano). 3.505.20 Orkestconcert. 7.50 Zweedsche avond. Orkest en decla matie. 9.50—11.50 Dansmuziek. Hamburg, 395 M. 8.35 Morgenwijding. 10.50 Ochtendconcert. 1.35 Middagconcert. 4.50 Orkestconcert. ,7.20 Zweedsche avond. Orkest on soli. Daarna dansmuziek. Brussel, 509 M. 5.20—6.20 Dansmuziek. 8.35—10,35 Concert. Zweedsche muziek en gedichten. Programma's voor Maandag 13 Febr. Hilvorsum, 1 060 M. 12.00 Politie,berichten. 12.30—2.00 Luuchmuziek door het radio trio. John Helden viool, M. van 't Woud cello, G. Verhey, piano. 4.40—5.55 Kinderuurtje o. 1. v. Mevrouw Ant- van Dijk. 0.007.15 Dinermuziek door het Radio- Trio. 7.157.43 Engelsclie les. voor beginners. 7.45 Politieberichten. 8.00 Operaconcert, Francisca Fischer, sopraan, Paul Pul, bariton. Het Omroep orkest o. 1. v. Nico Treep. Richard Wagner programma. Egb. Veen pianobegel. 10.00 Persberichten. Huizen, 1 8 40 M. (Na <8 uur 1950 M.) 6.157.00 N. C. R. V. Lezing door Ds. v. Nes: De roeping der Christenen tegen over de Joden. 7.007.30 Engelsche conversatieles voor gevorderden. 7.30 N. C. R. V. Avond in het Geb. voor Chr. Protest belangen a. d. Voorstraat te Katwijk aan Zee. Spreker o. a. Mr. Dr. J. Schokking, Burgemeester van Katwijk: Katwijk in zijn verloden en toekomst. Ds. R. P. A. Rutgers, Herv. Predikant: Over Matth. 16a: Laat Uw licht schijnen. Ds. H. Ph. Ingwersen Geref. Predikant: Kat- wijks Zegen. Ds. W. M. A. Kalkman, Herv. Predikant: Alles inet vleugelen. Do Chr. HarmonieVer.. „Uitspanning na Inspan ning", Dir. P. C. Langmuur, Chr. Zangver. „Hallelujah", Dir. P. do Rook. Chr. Zang- vereen. „Exce'sior", Dir. Jan Couvée. Me vrouw L. E. Verloop, sopraan. Daventry, 1000 M. 10.35 Kerkdienst. 11.20 Pianokwartet en soli. I.202.20' Orkelconcerh 2.50 Causerie. 3.20 Concert. 3.25 Historische causerie. 3.40 Concert. 3.50 Mr. en Mrs. van Dijk a. d. piano. 4.20 Orkest concert. 5.20 Huishoudspraatje. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Dansmuziek. 6.35 Lezing. 6.40 Berichten. 6.50 Nieuwsberichten. 7.05 Dansmuziek. 7.20 Lit critiek. 7.35 Beethoven's pianovariaties. 7.45 Fransche les. 8.05 „The Tongue" en „Shadows", radio- toon eel. 9.05 J. Smith, do fluisterende bariton. 9.20 Nieuwsberichten. 9.35 Lezing: On writing a first novel. 9.50 Nieuwsberichten. 9.55 Vocaal concert 10.20 Militair orkestconcert II.2012.20 Dansmuziek. „R a d i o-Pa ris", 17 5 0 M. 10.5011.00 Concert. 12.502.10 Orkestconcert 4.055.05 Orkestconcert 9.0511.20 „La Mascotte", opera-comi- que van Audran. Orkest en solisten. Langenberg, 469 M. 12.251.50 Orkestconcert 5.200.20 Schubert-concert. 7.40 „Die drei Schwestern", drama in 4 acten van Tschechow. Daarna tot 11.20 Dansmuziek. Konigswusterhausen, 1250 11 (Zee sen). 11-20—7.05 Lezingen en lessen. 7.50 Werken van Wagner en Schubert 9.5011.50 Dansmuziek. Hamburg, 395 M. 4.05 Concert door een schoolkoor. 5.15 Orkestconcert 66.20 Orkestconcert. 7.2011.20 Concert door het muziek corps v. h. Hanseatische Batt. Brussel, 509 M. 5.20—6.20 Trioconcert (piano, viool, en cello. 8.3510.35 Orgel- en orkestconcert. HET LUIDSPREKERFILTER EN V/AAR OM? Bij de montage van een toestel is het gewoonte de luidspreker direct op te ne men in den anodekring van de laatste lamp, wat om velerlei redenen verkeerd is. Mon ziet dit niet alleen bij zelfgebouw de toestelion doch ook bij fabrieks-appa- ruten. Als cenigsle voordeel kan men aan voelen dat het goedkoop is; doch hierte genover staan de volgende nadoelen. 1) De luidspreker (magneet) windingen zijn op een hoog potentiaal wat doorslaan van de dunne isolatie en verbranding ten gevolge kan hebben. 2) De anodestroom van de laatste lainp doorloopt de luidspreker (magneet) win dingen wat vervorming kan veroorzaken tengeyolge van oververzadiging van do luidsprekerskernen. 3) De luidspreker moet zoodanig aange sloten worden dat de anodestroom in de juiste richting door de luidspreker (mag neet) windingen loopt. In omgekeerde richting wordt het magnetisme op de duur verzwakt en de werking van do luidspre ker slechter. 4) De Ohmsche weerstand (gelijksl room weerstand) van luidsprekers varieert van circa 600 Ohm tot 4000 Ohm. Hoe hooger de weerstand hos grooter de spanningsaf- val en dus hoe lager de werkelijke anode- spanning, met een overbelaste eindlamp als gevolg. Wat moet dan gedaan worden om hieraan le ontkomen 1 Men plaatst do luid spreker niet direct tusschen de plus ano debatterij en plaat van de laatste lamp doch zet op de plaat3 van de luidspreker een smoorspoel, dus tusschen plaat eind- lamp cn plu8 anodebatterij. De luidspre ker wordt in serie gezet met. een vaste condensator en ook tusschen plaat eind- lamp en plus anodebatterij verboitfen, zoo dat er twee verbindingen zijn tusschen plaat en plus anodebatterij, nl. (1) via een smoorspoel en (2) via een condensator en luidspreker. De waarde van de gebruikte smoorspoel is niet critisch doch mag niet geringer zijn dan 30 Henries, vooral indien een luid spreker gebruikt wordt welke z.g. laagge stemd is, d. w. z. op de lagere frequenties goed aanspreekt. Met eon lamp van loge inwendige weerstand kan de waarde nog kleiner zijn. De gelijkstroomweerstand van de smoor spoel moet niet grooter zijn dan 500 Ohm. Hierop moeten wij vooral de aandacht vestigen omdat er veel smoorspoeler. van inferieure kwaliteit in de handel zijn, nL met een hooge weerstand en lage zolfin- duct.ie wat een slechte weergave veroor zaakt. Om verzadiging to voorkomen moet de kern van de smoorspoel flink gedimen sioneerd zijn. De waarde van de conden sator kan half Mfd. zijn, doch ook 1 of zelfs 4 Mfd. Een andere methode van luidsprekers beveiliging is door middel van een z.g. uitgangstransformator. De primaire van deze transformator wordt tusschen" de plaat aan de laatste Lamp en plus anode- batterij verbonden, terwijl de luidspreker aan do secundaire komt. De verhouding moet 1 1 zijn, de primaire een lage weer stand en groote zelfinductie bezitten en de-kern van flink formaat. Het gebruiken van een grootere verhouding, bijv. 1 3 heeft in het geheel geen zin, daar do se cundair verkregen energie bij iedere transformstieverhouding gelijk blijft. Het gebruik van een luidsjxrekersfilter kan slechts warm worden aanbevolen en komt het ontvangtoestel en luidspreker zeer ten DENK OM DE GOLFLENGTE WIJZIGING VAN HUIZEN. Zooals bekend gemaakt werd zal Hui zen in de plaats van haar oude golflengte van 1S40 M. een korlo golflengte gaan gebruiken. Lx verband met de noodzake lijke proef-uitzendingen zullen er op Maan dag 13, Dinsdag 14 en Woensdag 15 Fe bruari geen uitzendingon op de golflengte van 1810 M. plaats hebben en vervallen dus de programma's welke normaal voor 6 uur plaats vinden. Na 6 uur wordt do golflengte van 1950 M. gebruikt. Met in gang van Donderdag 16 Februari wordt de nieuwe golflengte, nl. 340.9 M. (korte-golf dus) officieel in gebruik genomen, doch na 6 uur werkt men weer op 1950 M. Men vindt Huizen op de korte-golf even onder Londen (361 M.) mot de spoelen 35 50 75 en 25 bij parallel stand van de condensa tor. INGEZONDEN MEDEDEELING. .E.ÏH.C.O. - RADIO f aiie MKifg liamo CÖMflEïf Rflülfl-IOfSTElLfH. geraamd op 1000. De heer Caspers is bang voor afbrok keling van het duin, waai-door al het werk voor niets gedaan zou zijn, terwijl de heer Alkemade het beter vindt hiermede te wachten om b.v. in 1930 met een alge heels verbetering te komen. De Voorz. is hiertegen, omdat men dan zou moeten wachten tot 1932, terwijl het hier betreft een regeling, die dadelijk prac- tisch nut heeft. Het voorstel van B. en W. wordt hier na verworpen met 85 stemmen. Overeenkomstig hot voorstel van B. en W. wordt besloten tot verhuring van standplaatsen aan het strand voor foto grafen, rijpaarden enz. Hierna besloot de raad tot aankoop van de fa. G. Alkemade Az. ie Noordwijk van een gedeelte Vinkenlaan en tot aanleg van voetpaden enz. Vervolgens wordt na eenige bespreking vastgesteld het verkavelingsplan van bouwterrein aan den Boerenburgorweg, zulks in verband met de bouwplannen van „Patrimoniuïn". ^Overeenkomstig hot voorstel van B. en W. werd besloten tot aanleg van nieuwe gasbuis met een diameter van 200 in.M. in den Lijnbaanweg, om den gastoevoer ten noorden van den Nieuwen Zeeweg en de Schoolstraat beter te maken. De kosten hiervan worden geraamd op 5000. Hierna geschiedt wijziging van de be grootingen 1927 en 1923. Bij de rondvraag vestigt de heer Admi raal er de aandacht op, dat indertijd door den raad is besloten de losplaats aan de gasfabriek te vergrooten. Daarmee is oen begin gemaakt, doch wanneer zal het einde er zijn. De Voorz. zegt, dat de doortrekking van den weg is afgestuit op de hooge prijzen, die de grondeigenaren vragen. Daardoor is men nog niet verder gevorderd. De heer Krau zou gaarne eenige wijzi ging gebracht willen zien in de openbare schoei te Noordwijk aaax Zee, hetwelk met weinig geld kan geschieden. Dp heer Alkemade vraagt, of B. en W al iets gedaan hebben voor de voorgeno men reclames die voor de badplaats Noord wijk gemaakt zal worden en waarvoor do raad gelden beschikbaar heeft gesteld. De Voorz. zegt, dat B. en W. nog geen tijd hebben gehad hiervoor plannen te maken, waarop de heer Alkemade zegt, dat hij dan gaarne op don weg Haarlem—Den Haag bij de zijwegen naar Noordwijk rich tingwijzers te plaatsen om den weg te wijzen. Hierop zegt de Voorz., dat men nu al geen raad weet met de auto's en de raad heeft do standplaats voor auto's aan den boulevard nogal afgeketst 1 En dan, 't is nog geen half Februari en alle kloino villa's zijn bijna reeds verhuurd! Spr. zou het misschien beter vinden op de richting wijzers te zetten: Gaat niet naar Noord wijk De heer Alkeraade zegt, dat hij geen auto's genoemd heeft, doch hij heeft spe ciaal op het oog de wielrijders. Hierna volgt sluiting der vergadoring.

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 7