Gem. Berichten. Buitenl. Berichten. LUCHTVAART. Uit de Rijnstreek. „DE LEIDSCHE COURANT" VRIJDAG 10 FEBRUARI 1928 DERDE BLAD ONGELUKKEN. Overreden en gedood. Te Annen liep een elf-jarig kind van N. 0., bij het spelen tegen een met een paard bespannen wagen en werd overreden. Het bekwam ernstige verwondingen aan het bekken en overleed spoedig daarna aan de gevolgen. i Gistermiddag is te Appingedam de on geveer 60-jarige Aaron Rozema overreden door een ziekenauto die van Delfzijl kwam. Rozema liep midden op den weg en hoorde blijkbaar geen signalen. Hij is kort daarna overleden. 9 Te Schipborg (Dr.) is Woensdag een 11-jarig zoontje van N. S. spelende onder oen stroowagen geraakt en op slag gedood. Onder een wagen. Gistermiddag zijn de 3-jarige J. H. en de 4-jarige J. B. te Rotterdam onder een met 2 paarden bespannen wagen geloopen, bij liet plotsoling oversteken van een rijtuig. Het laatste meisje geraakte met 2 vingers van de linkerhand onder een van de wielen Do toppen van die vingers zijn verbrijzeld. Bedrijfsongeval. Gistermiddag kwam de 20-jarige Sanders werkzaam bij de fa. Reinders Co., oliefa- tfriek te Zwolle, in aanraking met een der oliewringers. In zorgwekkenden toestand werd het slachtoffer naar het ziekenhuis vervoerd, waar operatief ingrijpen noodza kelijk bleek. Een stelling omgewaaid. Gisterochtend is in de Jan de Bouw en- straat te R'dam een heistelling omgewaaid De 22-jarige heier T. S. uit de Dahliastraat die op dat oogenblik boven in de stelling zat, op ongeveer 21 meter hoogte, maakte de tuimeling mee. De stelling bleef tegen pand 9 aan die straat hangen De heier Waagde den sprong naar het dak onder hem en bleef aan de dakgoot hangen. Hij wist zich in die goot te werken. Hij bleek het linkerbeen gekneusd te hebben. De genees kundige dienst heeft hem per auto thuis gebracht. Stoomboot gezonken. Bij Lorch is Dinsdag de te Amsterdam tjhuisbehoorende sleepstoomboot Oranje 3, der Hollandsche N.V. Brandstoffenhandel en Reederij, op een rots gestooten en in den Rijn gezonken. Ingestort. Een gedeelte van de voormalige bier brouwerij Het Scheepje nabij de Amster- damsche Poort te Haarlem is Woensdag middag ingestort. Er gebeurden geen per soonlijke ongelukken bij; het gebouw stond reeds eenigen tijd leeg en te koop. BRUTALE JUWEELENDIEFSTAL IN EEN PENSION. Een Indische dame tijdens haar slaap bestolen. Voor e n waarde vanruim 2 5.0 0 0 vermist. De vorige week is te 's-Gravenhage een dame het slachtoffer geworden van een bru talen diefstal. Bedoelde dame, van Indische afkomst, woont in een pension te 's-Gravenhage, waar zij eenige appartementen gehuurd heeft. Vrijdag j.l. kwam de dame 's avonds laat thuis. Zij was in avondkleeding en droeg voor een groote waarde aan sieraden en juweelen. Zij begaf zich naar hare slaapkamer en legde haar kostbaarheden, op een nacht kastje. Na nog eénige oogenblikken in haar zit kamer geweest te zijn, ging zij naar bed. Den volgenden ochtend ontwaakte zij eerst tegen 11 uur en bemerkte tot haar groote ontsteltenis, dat alle sieraden van het nachtkastje verdwenen waren. Men vermoed, dat gedurende den nacht iemand zich met een valschen sleutel toe gang heeft verschaft tot het perceel en alles uit de slaapkamer der dame heeft weggenomen. De politie heeft aanstonds een zeer mi- nitieus onderzoek ingesteld, dat echter tot op heden niets heeft opgeleverd. Gestolen zijn een paarlen collier, bestaan de uit 98 parels, welk collier een waarde vertegenwoordigt van 18.000. Voorts een dunne platina-ring met grooten brillant in platina-zetting. Deze ring heeft een waarde van 2000. Dan wordt nog vermist een pla tina armband ter waarde van 1500, een platinaring met brillanten in onyx, oen gouden schakelarmband, 'n tasch van rood zwart olifantshaar met gouddraad, een gouden schakelarmban, een tasch van rood Krokodillenleer en een dames-sigarettenko ker van Russisch zilver. De totale waarde van het gestolene moet ruim ƒ25.000 bedragen. De Inbraak in den Juwelierswinkel te Scheveningen. Een tweede verdachte aangehouden. De politie te s-Gravenhage heeft nog een tweede persoon als verdacht van de brutale inbraak in den juwelierswinkel van den heer van W. aan de Badhuis straat, aangehouden. De rechercheurs troffen hem gewond in zijn woning aan. Nadat de man in het zie kenhuis was veibonden, werd hij naar bet hoofdbureau van politie overgebracht. Omtrent deze aanhouding kunnen nog de volgende bijzonderheden worden mede gedeeld In het Kortenbosch is reeds sinds jaren een café gevestigd, toebehoorende aan een zekeren M. De politie had reeds lang baar aandacht gevestigd op dat café met bet gevolg, dat het vorig jaar het verlof 'an M. ingetrokken werd. Het café had allengs meer bekendheid als speelhol gekregen, waar allerlei min der gewenschte elementen uit de samen leving samen kwamen. Zonder dat er veel tegen te doen was van de zijde der politie, zag M. kans zijn café te maken tot een centraal punt voor de Haagsche inbrekers, waar zij elkaar troffen, waar zij afspraken maaktert, waar zij hun rooftochten voorbereiden en waar zij den buit verdeelden, om hun aandeel later weer op dezelfde plaats te vergok ken. Had er in een inbraak in de residentie plaats gehad en waren de daders de. po litie in handen gevallen, dan kwam er meestal bij him verhoor uit, dat de in braak beraamd was in het café van M. aan het Kortenbosch. Zoo was de bekende inbraak ten huize van kapitein G. aan de Houtrustlaan, waarbij de inspecteur Paul gewond werd, den dag te voren door de beide daders, die thans reeds veroordeeld zijn, geheel bij M. in elkaar gezet. Ook de daders van den brutalen diefstal in de Jan van Nas- saustraat, nu ongeveer een jaar geleden, werden den volgenden dag door recher cheurs in het Kortenbosch, bij M., gear resteerd. Het was dus niet te verwonderen, dat het bewuste perceel altijd in hooge mate de belangstelling van de politie trok. Toen men nu Woensdagnacht direct na het ontdekken van den diefstal B. arresteerde herkende één der rechercheurs hem ah den man, die hij s avonds tevo ren in gezelschap van een ander het café van M. had zien verlaten. Mèn begreep, dat ook deze misdaad in het Kortenbosch was uitgedacht en oogen- blikkelijk werd er last gegeven bij M. een huiszoeking te doen. Nauwelijks een half uur na de ontdek king waren rechercheurs reeds bij M. in de hoop, daar den tweeden man, die ont vlucht was, aan te treffen. Deze hoop werd niet teleurgesteld. In een achter kamertje vonden de rechercheurs twee mannen, waarvan een zijn pols verwond had. De ander was de caféhouder. Beiden personen werden gearresteerd. Een voorloopig verhoor van B. bewees reeds voldoende, dat de andere persoon, dien men bij M. aangetroffen had, de voortvluchtige was. Ook hij was geen onbekende van de politie, daar hij reeds eenige vonnissen achter den rug heeft. Het is de 35-jarige W. A. J. van B., van beroep koopman, zonder vaste wooplaats. Men verdenkt beide personen er ernstig Van zich schuldig gemaakt te hebben aan de reeks inbraken, welke in den laatsten tijd in Den Haag plaats gehad hebben. Van B. beweert, dat hij met de geheele geschiedenis niets te maken heeft, doch B. heeft gisteren een volledige bekentenis afgelegd, waarbij hij van B. als zijn hel per aanwees. Deze wilde bij zijn vlucht over een muur klimmen. Eenige ijzeren spijlen waaraan hij zich wilde optrekken lieten echter los, zoodat hij terugviel en zijn pols brak. Hij heeft toen nog kans gezien in het café van M. te komen, waar hij echter na korten tijd gearresteerd werd. De politie liet hem in het ziekenhuis verbinden, waarna hij in bewaring werd gesteld. Bij een huiszoeking in het café vond de politie nog een partij koffers, geheel ge vuld met inbrekerswerktuigen en revol vers, allen van zeer solide en moderne constructie. Van het overige gedeelte van den buit was echter niets te vinden. Een grondig onderzoek is ingesteld, maar vermoedelijk heeft men reeds kans gezien de opbrengst te verdeelen. Ook M. is thans als verdacht van he ling, in het hoofdbureau opgesloten. De Inbraak op de Hooge Vuursche. De beide in arrest gestelde personen heb ben thans bekend de inbraak in het Kas teel de Hooge Vuursche te hebben gepleegd Zij hebben de politie medegedeeld verschil lende kostbaarheden in slooten en vijvers te hebben weggeworpen. In een der vijvers heeft de politie gisteren verschillende zil veren voorwerpen opgehaald, morgen zullen ook de slooten worden afgedregd. Het blijkt de politie meer en meer dat ze met de ar restatie van dit tweetal een goede vangst heeft gedaan. Na afloop van het onderzoek zullen ze ter beschikking van den Officier van Justitie te Utrecht worden gesteld. Houtdiefstallen te Zaandam. Te Zaandam zijn in de vorige week, zoo als gemeld werd, twee Zaandammers door de politie op heeterdaad betrapt bij het stelen van hout van de werf van de firma P. Schipper Gzn. in het Westzijderveld. Thans is ook komen vast te staan, dat van de werf der N.V. v.h. G. Kamphuys en Zoon en Th. van Loosbroek en Zoon een partij hout is ontvreemd. Bij een door de politie ingesteld onder zoek is deze partij hout teruggevonden te Schagen, waar het hout juist gisteren zou worden geveild. De persoon, die het hout ter veiling heeft aangeboden, heeft bekend de partij te hebben ontvangen van de beide verdachten, die voor den vorigen houtdief stal in hechtenis zijn genomen. Hij is, als verdacht van heling, in arrest gesteld. De diefstal van een chèque te Deventer Naar aanleiding van den gepleegden dief stal en valschheicl in geschrifte van een aan- geteekend stuk bestemd voor de firma B. en Co. te Deventer, vernemen wij nader, dat men een dezer dagen ten kantore van de firma R. Borst en Co. een aangeteeken- den brief, uit het buitenland afkomstig, vond, bevattende een chèque van 1200. Men beklaagde zich er toen ten postkan tore over, dat deze brief gewoon in de bus was gedaan. De recherche onderzocht het geval en kwam tot de ontdekking, dat de brief was afgehaald door een onbevoegde en later in de bus waB geworpen. Zij heeft den dader opgespoord, die een boekbinder bleek te zijn, in betrekking bij deze firma. Deze bekende zich de kennis geving te hebben toegeëigend en het stuk daarna door gebruikmaking van een firma- stempel en onderteekening met een gefin- geerden naam te hebben afgehaald. Toen hij den brief echter in handen had, wist hij niet wat hij er mee moest begin nen, daar de chèque op naam van de firma geBteld was. Hij plakte den brief daarop weer dicht en wierp hem na den datum te hebben veranderd weer in de bus. Gebleken is nog bij huiszoeking, dat de dader zich aan meerdere kleine diefstallen ten nadeele van de firma heeft schuldig ge maakt. Hij had verschillende waardevolle voorwerpen verduisterd. Proces-verbaal is tegen hem opgemaakt. Hij is in verzekerde bewaring gesteld. Verduistering in dienstbetrekking. Op verzoek van de Groningsche politie is te 's-Gravenhage aangehouden de 31- jarige C. B., als verdacht van verduiste ring in dienstbetrekking van /v 800.ten nadeele van de N.V. „De Veluwe", bij wel ke maatschappij hij als filiaalhouder in dienst is. B. is naar Groningen overge bracht. Brand. Een brandweerman gewond. Woensdagavond is de woning van K. Assink in de Korte Oostereschstraat 1 te Almelo geheel uitgebrand. Alles was laag verzekerd. Een spuitgast kreeg zoodhnige verwondingen, dat hij naar het ziekenhuis gebracht moest worden. Dorus Rijkers zieK. Naar de Tel. verneemt, is Dorus Rijkers gisteren in het Ant. van Leeuwenhoeckhuis te Amsterdam ter behandeling opgenomen. Hij schijnt ernstig ziek te zijn. Het ijs vóór De Lemmer, Gisterochtend 11 uur heeft de salonboot Holland opnieuw getraoht, door het ijs het open water te bereiken. Ze is daarin thans geslaagd; omstreeks halftwee was men door het ijs heen, dat deze week me9r Zuidelijk is gedreven, waardoor de ijs- zoom vóór De Lemmer belangrijk smaller is geworden. Onveilig strand. Het strand te Scheveningen is onveilig tot den Wassenaarschen Slag op Maandag 13 en Dinsdag 14 Februari a.s., telkens van 10 uur voormiddage tot 2.30 uur namiddag, wegens het schieten met mitrailleurs. De aandacht wordt er op gevestigd, dat het strand eerst dan weder voor het pu bliek toegankelijk is, wanneer de roode vlaggen, waarmede de onveiligheid wordt aangeduid, weder zijn ingenomen. ONGE'tfjKKEN. Ontploffing in Italiaansch munitiedepot. Drie dooden, vier zwaar gewonden. De „Messagero" meldt uit Treviso, dat in het munitiedepot van Castagnola circa duizend granaten zijn ontploft. Drie per sonen zijn hierbij gedood en vier doode- lijk gewond. Lawine-ongelukken. 3 dooden. Wolff seint uit Zuers d.d. gisteren? Hedenmiddag kwamen op de bovenhel ling van den Frittberg twee groote lawi nes neer, waardoor vier ski-rijders bedol ven werden. Een hunner werkte zichzelf uit een lawine los, terwijl de andere drie slechts als lijken geborgen konden worden Benauwd» oogenblikken op een treiler. Een krankzinnige aan boord. Naar het blad „Aftenposten" uit Har- stad verneemt, heeft de bemanning van den Duitschen treiler „Senator Sander" uit Cuxhafen zeer benauwde oogenblikken ge had. De tweede machinist sloeg in een aan val van delirium tremens den kapitein en den eersten machinist tegen den grond, bracht de machine tot stilstand en tracht te daarop een ventiel te openen, om het schip te doen zinken. De overige beman ning hield hij in bedwang, door een straal stoom op hen te richten. Het gelukte echter aan een lid der be manning, het anker uit te werpen en om hulp te seinen, die ook kwam opdagen, zoodat het schip naar een haven gebracht kon worden. Hier gelukte het, den krank zinnige te overweldigen. Een dierentemmer gewond. Een in een Berlijnsch circus optredende Indische fakir, die er o.a. in slaagde uit sluitend door zijn wil leeuwen in bedwang te houden, is gisteren door een dezer die ren ernstig aan het linkerbeen gewond. De fakir, die vooraf reeds wat. kippen, konijnen en leeuwen in kataleptischen toestand had gebracht, kon niet verder optreden. BRANDEN. Katoenspinnerij verbrand. 1 milioen schade. Wolff seint uit Riga: In de voorstad Lenka is een groote ka toenspinnerij, waarin 500 arbeiders werk zaam waren door brand vernield. De schade bedraagt meer dan 1 mil- lioen Lei. De politie arresteerde een 29-jarigen arbeider, die bekende den brand gesticht te hebben, om zich over zijn ontslag to wreken. Gezinsplaatskaarten In Zwitserland Binnenkort zullen bij de Zwitsersche spoorwegen gezinsplaatskaarten worden ingevoerd, waarbij 50 pet. reductie wordt gegeven van de derde persoon af. Kinderen beneden de 12 jaar, die onder geleide reizen, zullen nog slechts een vierde van den prijs behoeven te betalen. Hotelbrand in Salzburg. In het Grand Hotel de l'Europe te Salz burg heeft gisterenmorgen een hevige brand gewoed. Door tot nu toe onbekende oorzaak ontstond in een der bovenverdiepingen van het hotel, het grootste hotel van Salzburg, brand. Het vuur greep snel om zich heen en woedde spoedig over de ge heele breedte van het gebouw. Toen de brandweer van Salzburg en omgeving aan kwam, stond het bovengedeelte 1 an het hotel in lichte laaie. Een uur later stortte het grootste gedeelte van het dak in. Te gen den middag was het vuur nog niet gebluscht, doch gevaar voor uitbreiding was geweken. De vermoorde scholier. Twee jeugdige daders bekennen. De twee scholieren, die er van verdacht waren op de stadswallen van Diest een schoolmakker te hebben doodgeschoten, zijn gearresteerd. Zij bekenden, dat zij, door den bioscoop hiertoe geïnspireerd, een bende „cow-boys3 hadden samengesteld. De eerste jeugdige moordenaar had zich Zondag, met behulp van een valschen brief, een revolver aangeschaft; de an dere had reeds eerder een revolver van zijn vader gestolen. Beide jongelingen verklaarden, dat zij een aanvalsscène van „cow-boys" met hun makker uitvoerden, toen in de hitte van het gevecht een revolver afging, met bet gevolg, dat de kogel in het hart van het slachtoffer drong, dat op slag gedood werd. De twee „helden" werden ter beschik king van de politie gehouden. Een zeeman, die op zee wilde sterven. Op "haar laatste reis had de „Orita", van Liverpool naar Valparaiso, naar verluidt een zonderling passagier aan boord. Een oude zeerob, Spencer genaamd had van zijn doctoren to Londen to hooren gekre gen, dat hij nog maar een dag of tien te leven had en nu uitte hij den wensch, dat hij op zee zijn leven mocht laten. Spencer scheepte zich met zijn zuster en twee be dienden voor ieder een mitsgaders 'n dokter om zijn dood vast te stollen, in. Bij het vertrek uit Santander uitte hij zijn voldoening, omdat, wanneer hij in de haven stierf, de geneeskundige dienst ver plicht zou zijn te zorgen, dat hij aan land werd begraven. Voor het geval hij niet op het eerste ge deelte van de reis zou sterven, heeft Spen cer een retourtje genomen. Vliegongeluk. Twee dooden. Uit San Diego (Californië) wordt ge meld: De piloot en de waarnemer van het marine-vliegtuig T. S. F. zijn bij vlootoefe- ningen om het leven gekomen. BODEGRAVEN. Kiesvereeniging „Onze Plicht". Gis teravond vergaderde de R. K. Kiesver- eeniging in het Patronaat. De benedenzaal was geheel met belangstellende leden ge vuld voor 't grootste gedeelte inwoners van de Meye, omreden er dit jaar geen ver gadering in dat gedeelte der gemeente zou gehouden worden, alsook dat de agen da „reglementswijziging" inhield. De voorz. opende de verg. en heette al len welkom, en dankte de aanwezigen voor hun trouwe opkomst. Daarna deel de hij mede, dat de kas bij de 1.1. gehou den verkiezing geheel ledig was geraakt, in hoofdzaak door de kiezers die op dien dag buiten de gemeente waren. De secretaresse las de uitvoerige notu len der vorige vergadering voor, welke zonder aanmerkingen in dank werden goedgekeurd. De penningmeester gaf daarop rekening en verantwoording. De kas sloot met een nadeelig saldo van 21.18. De voorz. verzocht de kascommis- sie de bescheiden na te willen zien, welke bij monde van den heer A. W. Veelenturf verslag uitbracht en alles accoord bevon den. De voorz. dankte den penningm. en verleende decharge. De voorz., als afgevaardigde naar de vergadering van de Kieskring Leiden, bracht hiervan verslag uit. Vervolgens kwam de reglementswijzi ging ter tafel. De voorz. las art. 31 voor, dat bevat, dat iedere wijziging van het re glement 2/3 der uitgebrachte stemmen moet halen. Ook deelde hij mede, dat alle wijzigingen niet op de convocatie konden medegedeeld worden, daar anders bij iedere convocatie wel een reglement moest gevoegd zijn, daar bijna alle artikelen moesten behandeld worden. De voornaam ste veranderingen bestaan daarin, dat de voorzitter, door de leden wordt gekozen uit het voltallige bestuur. Voor het be stuur is een rooster van aftreding. 1928 af treden le secr., 2e penningm. en 1 lid; jaar daarop: le penningm., 2e voorzitter en 1 lid; daarop volgend jaar: voorzitter, 2e secr. en 1 lid; daarna 2 leden. De voorz. wenschte deze regeling te doen ingaan in 1929, doch op voorstel van den heer H. J. v. d. Poll gaat het dit jaar in. Art. 21: Afgevaardigde en plaatsvervan gers worden door de leden gekozen en moeten verslag uitbrengen, op de eerstvol gende vergadering. Art. 23: Alleen die vóór 31 Dec. lid der vereeniging zijn, mogen aan de verkiezing voor candidaten voor de Gemeenteraad; Prov. Staten en Tweede Kamer deelne- men. Al deze wijzigingen werden met alg£« meene stemmen goedgekeurd. Door eenige bestuursleden werd voorge* steld de namen der candidaten voor de gemeenteraad op drie rijen van de lijst te plaatsen en wel voor alke /groep der be volking één rij n.l. Landbouwers, Midden standers en Werknemers. Die groep welke de meeste stemmen behaalt, krijgt, zijn candidaat op No. 1 van de officieele lijst; groep volgend in hoogst aantal stemmen op No. 2 enz. Bij indiening der lijsten moe ten deze door minstens 25 leden zijn ge- teekend. De heer H. J. v. d. Poll zet deze wijzi ging uiteen en belicht daarmede het goed recht van elk der groepen om een afge vaardigde naar den raad te krijgen. Geen der groepen moet over de andere dorni- neeren wat door deze wijziging dan uitge sloten wordt. Spr. begrijpt niet, dat do voorzitter zijn meening sinds de laatste bestuursvergadering zoo heeft gewijzigd, daar hij er toen voor was en nu tegen. De werknemers hebben 147,leden, de Midden standers 121 leden en de landbouwers 103 leden in de kiesvereeniging. Allen hebben dus ongeveer gelijke rechten. 1 De voorz. zegt de wijziging niet meer, zooals op de bestuursverg., toe te juichen., Mej. de Koning vraagt of er nog geen vrouwenlijst bij kan. Verschillende spre kers brengen hun vóór en tegen in de dis cussie. Ten slotte zegt de voorz. informa ties te hebben ingewonnen en dat de wij ziging der statuten goedgekeurd zou wor den, doch dat deze alleszins afkeurens waardig is en door de hoogere geestelijke overheid wordt afgekeurd. Spr. wilde daarmede de discussie staken en tot stem-» ming over gaan. Verschillende leden ver zetten er zich tegen en laakten de ma nier van den voorz. om op zulke wijze het voorstel te doen verwerpen. Aangetoond werd, dat op vele plaatsen en met veel succes deze wijze wordt toegepast, dat het do éénheid in de Staatspartij bevor derd en dat door op de oude wijze voort te gaan, veel stemmen voor de Katholie ken zullen verloren gaan. Bij de stemming welke mondeling ge schiedde werd het voorstel verworpen met 58 tegen 20 st. De heer v. Dort stelt voor het regle ment te laten drukken en voor den kosten- den prijs beschikbaar te stollen. Zal in overweging genomen worden. De penning meester zegt, dat er op de Kath. lijst voor de Tweede Kamer 540 stemmen zijn uitge bracht en de kiesvereeniging 350 leden telt, dat dus verschillende kiezers geen lid zijn en deze voor de vereeniging moeten worden aangezocht. De heer v. Dort zegt bij de rondvraag, dat hij het met de maatregelen, die B. en W. tegen het blad van den heer Karsse hebben genomen, niet eens is, alsof het niet geoorloofd is zijn meening openlijk te uiten, en dat de uitgever, daar ook niet voor verantwoor delijk is. De heer Aengenent stelt voor in' het vervolg zulke belangrijke onderwerpen als zoo juist, dat drie lijsten-stelsel, met gesloten briefjes te stemmen, daar de om standigheden hier zoo zijn, dat ieder niet zijn eigen meening kan zeggen. Ook dat door bestuursleden bij verkiezing propa ganda wordt gemaakt voor andere candi daten dan nummer één van de lijst, kan sprekers goedkeuring niet wegdragen. De voorzitter spreekt ook zijn afkeuring hier over uit. De heer H. J. d. Poll Is het met de handelwijze van dit bestuurslid ook niet eens. Ook vraagt hij op welken grond de aanwezige raadsleden het voorstel-Jon- gcneel aangaande de rioolkwestie, hebben tegengestemd. TevenB zou spreker eens gaarne zien, dat die geheele rioolkwestie door een der raadsleden voor de vergade ring werd uiteengezet en daar de heer Th. Leliveld reeds 5 jaar raadslid is, hij alles van a tot z heeft meegemaakt, deze daar door den meest aangewezen persoon is. Do heer Leliveld antwoordt, dat hij dit van den heer v, d. Poll een uitdaging vindt en dat hij daarom daarop niet in gaat. Do heer v. d. Poll zegt daarop, dat het raadslid natuurlijk zijn cijfers niet bij zich heoffc, waarmede hij zich van de zaak kan afmaken. Ook heeft spreker nog nimmer in het raadsverslag gelezen, dat de heer Leliveld iets in de raad in het midden brengt, maar altijd zwijgt. Dat de Kath. raadsleden zondigen tegen het R. K. Staatsprogram, dat zegt belasting heffen naar vermogen en de raadsleden Btemmen voor een stelsel waarvan een der wethou ders zegt, of Jan betaalt of Piet, dat ie Hetzelfde, als het bedrag er maar is. De heer v. Soest nam het op voor den heer Leliveld door te zeggen, dat de heer v. d. P. het raadslid Leliveld tracht zwart te maken op de vergadering. Wij laten hem ook met rust en zeggen niet hoe hij werkelijk is. De heer v. d. P. antwoordt, dat niet hij, maar de heer v. Soest het raadslid door zoo te spreken zwart maakt; dat hij nog niet eens met de werkelijkheid voor den dag durft te komen. De voorz. tracht een paar maal den spreker het woord te ontnemen, wat deze niet toe stond. Nieta meer aan de orde sluit de voorz. op de gebruikelijke wijze. ALPHEN AAN DEN RIJN. Volksbr- We herinneren er aan, dat hedenavond de jaarvergadering van den R. K. Volksbond niet in de St. Jo- sephzaal doch in het Patronaatsgebouw zal worden gehouden. Gezonken. Gisteren la een van de wal losgeraakte zolderschuit van de fir ma Oosthoek door een stoomboot in den Rijn aangevaren en gezonken. Gevonden voorwerpen. Portemonnaie met inhoud, een lap voering, een dames horloge met polsarmband, een krik (auto lichter), een zilveren ringetje, een domme kracht, een bruine portemonnaie met in houd, een zak schaapwol, een rijwielbelaa- tingplaatje 1928.

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 9