Buitenl. Berichten. Burgerlijke Stand. ^chipper uit Goes had aangevoerd. De ap pelen lagen nog in de schuit die in den Haringvliet ligplaats heeft. Twee groenten- handelaren, de 27-jarige P. P. H. uit de Zoomstraat en de 26-jarige J. D. B., uit de Rusthoflaan, die wel over kooplust en han delsgeest, doch niet over voldoende con tanten beschikten, zagen de kostelijke waar en besloten er een borrel op te wagen om haar in handen te krijgen zonder be talen. Zij zochten den Krabbendammenaar op ?n noodigden hem uit om in een cafétje te gaan onderhandelen. Het drietal werd spoedig intiem, de kornuitschap groeide naarmate de glaasjes op het tafeltje ver wisseld werden voor volle, zoodat na eenigen tijd de koop gesloten was. Het drietal liep verheugd naar den Ha ringvliet, waar de groentehandelaren de appelen op een kar wilden laten laden. De beurtschipper waarschuwde den Krab bendammeling nog, dat hij boter bij de visch moest hebben, doch die zei, .in een machtig vertrouwen op de credietwaardig- heid van zijn" gastheeren: „Bemoei je d'r niet mee, 't gaat je niet haan, zijn 't jouw happele of de mijne!" Den volgenden morgen zou hij geld krij gen, hadden de koopers op handslag be loofd. De volgende morgen kwam, de appelen lagen te geuren in een koel pakhuis, doch betalen, ho maar. Toen werd de Krabbendammer, die nu niet gedronken had, benauwd voor zijn duiten. Hij zocht steun bij de politie, die de appelen en de koopers opzocht, de laatsten naar het bureau bracht, doch vermoedelijk weinig aan de zaak zal kunnen doen, omdat de koopers zeggen, dat ze eerlijk gekocht hebben en Ook wel betalen willen. Maar wie plukt veeren van een kikker? De appelen zijn ongeveer 350 gulden vjaard. 101-Jarige overleden. Te Surhuizum is de heer Joh. Jan Veen- s£ra oud 101 jaar overleden. Een honderdtwee-jarige. Te Weert vierde mej. C. P. de Haan gisteren haar 102den verjaardag. ONGELUKKEN. Cubaansch stoomschip vermist. Uit Halifax (Nieuw Schotland) wordt ge meld: Het Cubaansche stoomschip „Sagua la Grande", dat met kolen op weg was van Philadelphia naar Halifax, is reeds twaalf lagen over tijd. Men vreest, dat het schip rfjaens de stormen van de vorige maand .ij vergaan. De bemanning bestond uit vijf tien personen, afkomstig uit New Found- Iknd. Spoorongeluk in Rusland. Bij een botsing tusschcn twee passagiers- tteinen op het Koerkerstation te Moskou is één persoon gedood en elf zijn gewond. Zwendel in Duitschland. De zetel van de zwendelaars zou Nederland zijn. Naar Wolff uit Leipzig meldt houdt do justitie aldaar en te Frankfort zich reeds geruimen tijd bezig met een onderzoek naar omvangrijke zwendelarij, van Neder land uit in Duitsche steden op touw gezet. De zwendelaars zochten contact met ver mogende lieden en boden hun onder zeer gunstige voorwaarden deelneming aan in te stichten ondernemingen op Nederlandsch grondgebied. Deze ondernemingen werden ook inderdaad gesticht, maar zonder dat de Duitsche geldschieters er in werden opgenomen. Zij hebben van hun geld nooit een cent teruggezien. Te Leipzig hebben b.v. drie geldschieters er 32.000 M. bij in geschoten. In verband met deze zwendelarij was in December een Leipziger ingenieur gevan gen genomen, omdat hij als tusschenper- soon dienst had gedaan. Naar nu pas be kend wordt heeft deze ingenieur zich in de gevangenis opgehangen. Een jongen neergeschoten. Twee schooljongens aangehouden. De rijkswacht van Hasselt hield twee s'chooljongens aan, omstreeks 16 jaar oud. 5ij waren gaan spelen op de vestingen te 3iest. Een hunner was drager van een re volver. Het wapen was geladen *en moet onverwacht afgegaan zijn, althans een medestudent werd in volle borst getroffen én zeeg stervend neer. Zijn beide makkers, hierdoor verschrikt, sloegen op de vlucht in de richting van Hasselt. Zij werden te Kermpt aangehou den en naar Hasselt overgebracht. De gedoode knaap is de jonge Peeters, die 's ochtends het ouderlijk dak, te Schaf- 'èn-bij-Diest, had verlaten, om zich naar Ie middelbare school te bégeven. Zijn lijk werd op de vestingen ontdekt. De vader van het slachtoffer wordt in e'en instituut voor zenuwlijders verpleegd; le moeder was hem 's ochtends een bezoek jaan brengen. De twee makkers van den gedooden knaap werden reeds vroeger in het bezit gevonden van messen en maskers. Diamantdiefstal te Antwerpen. In pen diamantslijperij te Antwerpen zijn ten nadeele van den heer Jarapolski >5 diamanten ter waarde van 250.000 ,'rancs gestolen. Yan de daders is nog geen /poor gevonden. Jeugdige misdadigers. Uit Boston wordt gemeld, dat de politie '.wee jeugdige brandstichters heeft gear- •esteerd, die bekend hebben o.a. in een cerk en twee scholen brand te hebben^ ge sticht. De eene was 7, de andere 14 jaar iad. Van m'n Boekentafel. TIJDSCHRIFTEN. Het Schild. A. V. Petrus Canisisus. Februari-aflevering. De nieuwe aflevering van „Het Schild" ziet er als steeds weer welverzorgd uit. Deze aflevering opent met het zesde vervolgartikel van Prof. Verhaar over: Moderne Thoo-Sophia, waarin zeer bevat telijk de hoofdlijnen der theosophische an thropologic worden uitgestippeld. J. H. Hooyman publiceert het eerste van zijn artikelen: De kerkvervolging in Me xico, hierin uiteenzettend de geschiedkun dige ontwikeling van dit land, het werk der eerste missionarissen aldaar, de tegen werking vooral van de Loge ondervonden en den voortdurenden strijd. Van D. Huurdeman verscheen een arti kel over: De echtscheiding van Hendrik VIII van Engeland, welk interessant be handeld onderwerp nog in meerdere arti kelen nader zal worden belicht. Verder de altijd leerrijke rubrieken: Op den Uitkijk, Vragenbus enz., die ook van deze aflevering weer een mooi ge heel maken. Dux. Voor de vorming der rij pende jeugd. Februari 1927. De 7e aflevering van bovengenoemd tijdschrift ligt voor ons en behalve door den sierlijken vorm trekt het ook nu weer door den rijken inhoud van verschillende gedegen artikelen. Zoo schrijft G. Lamers over: Gezag en Vrijheid in de jeugd vorming. F. de Dellevue over: Opvoeding tot Vrijheid. Jos. Schrijnen schrijft een uitgebreid artikel getiteld: Opvoeding in Vrijheid. De zelfregeering op de Engelsche scholen, waarop meerdere artikelen zullen volgen. Een tweetal artikelen van B. H. de Groot: De padvindersmethode, en Van de overzijde: hun vrijheidsbeginselen. Ten slotte Boekrecensie en Vragenbus. Dit tijd schrift is een voor jeugdleiders uitnemende gids. BOEKEN. Theo Bosman. Eenvoudige directeuren en koorzangers. Drukkerij v. li. St.-Gregoriushuis, Utrecht. Theo Bosman is gediplomeerd zangon derwijzer en heeft zelf aardige kinder liedjes gecomponeerd. Met de theorie van het zangonderwijs is hij goed op de hoog te en zijn kinderliederen voor zoover wij ze hoorden zijn frisch en levendig. In het St. Gregorius-blad schreef hij een aantal artikelen over spraak- en zang techniek, die met toestemming van Pater Huygens voor enkele maanden in boek vorm verschenen zijn. De hoofdstukken van dit boekje zijn zoo elementair en duidelijk mogelijk ge schreven. Wat hij in het tweede hoofdstuk over de Geluidsleer zegt, kan door iederen lezer, die belangstelt in de vorming van zijn eigen stem, gemakkelijk worden begrepen. Dat geldt evenzeer van wat hij mededeelt over het ademhalingsorgaan. Dit vervult zooals men weet bij het zingen een heel belangrijke functie en verkeerd ade men is verkeerd zingen. Vervolgens wordt op eenvoudige wyze verduidelijkt door teekeningen het stem orgaan behandeld, benevens de resonnee- rende holten. Daarna volgt de behande ling van de juiste uitspraak der klinkers en medeklinkershet onderscheid tus- schen spreken en zingen, de stemregisters, enz. We zullen de hoofdstukken niet ver der op den voet volgen. Aan verschillende hoofdstukken zijn practische oefeningen toegevoegd. Voor koordirecteuren, onderwijzers en voor koorzangers lijkt het werkje, dat ge heel op practisch-theoretisohen basis steunt ons zeer aanbevelenswaardig. Wie grondiger studie wenscht to maken, vindt ten overvloede nog een bronnenvormel- ding. Dr. Peter van Anrooy. In leiding tot de jeugdconcerten. Dit voornaam uitgegeven boekje is ver schenen bij de „Vereeniging voor Jeugd concerten" te 's-Gravenhage. Het is be doeld, om de bezoekers van de jeugd concerten eenigszins vertrouwd te maken met de samenstelling van het modern or kest en de karakteristieke eigenschap pen van verschillende instrumenten. Nu gelooven wij, dat het boekje bij volwassen concertbezoekers minstens evenveel nut zal kunnen stichten als bij de jeugd. Spraak- en Zang-cursus voor koor Hoevele Leidsche bezoekers van de concerten van Haarlemsch en Residentie orkest zouden er niet zijn, die eerst lang zaam de klankkleuren der instrumentale groepen of van de afzonderlijke instru menten leeren onderscheiden. Door veel en goed luisteren en goed kijken naar de opstelling op het podium krijgt men dit natuurlijk wel te pakken. Maar wie de heldere uiteenzetting van dr. Van Anrooy volgt, de mooie photo's daarnaast bekijkt en de notenvoorbeelden eens goed aankijkt en daarna op een concert met bewustzijn gaat luisteren zal zeer zeker zijn muzikaal genot ver hoogd zien, want naast de vreugde aan de loutere klankenweelde, komt het be grip. Als vanzelf dringt daardoor het we zen eener compositie ook dieper tot hem door. Het boekje begint met een overzicht in groote lijnen van de muziekgeschiede nis tot aan Joh. Seb. Bach (16851730). Met Bach begint dje nieuwere muziek en de ontwikkeling van het moderne orkest. Hierna begint de heer Van Anrooy met zijn beschouwing over de geschiede nis der instrumenten en hun eigenaardig wezen. Wij kunnen niet anders dan de lezing i zeer sterk aanbevelen bij de talloos vele Leidsche concertbezoekers. Men zal er veel genoegen van beleven. S. C. Höweler. Inleiding tot de Muziekgeschiedenis. H. J. Paris, Amsterdam 1928. Met een paar woorden uit het „Voor woord" is eigenlijk alles van dit mooie boek gezegd: „Dit boek is zoowel voor muziekliefheb bers als voor musici en muziekstudeeren- den bestemd. De muziekliefhebber kan het gebruiken als leerboek over muziek geschiedenis, maar ook als muziekwoor- denboek, daar het uitgebreide register zoowel de namen van personen als de meeste in het boek voorkomende techni sche uitdrukkingen bevat." We willen nog even uitvoeriger enkele zaken aanstippen. We krijgen eerst eeni- ge paragrafen, beknopt, maar inhoudrijk, over de muziek der Primitieve volkeren en daarna over de Oostersche cultuurvol ken, waarbij zooveel mogelijk dezer opvat ting van het toonstelsel practisch wordt gedemonstreerd. Vooral over de Griek- sche muziek is het boek nog al zaakrijk en uitvoerig. Niet zonder redenWant zooals men weet rust het Gregoriaansch grootendeels op de Grieksche tonalitoit en wijze van voordragen. Een duidelijk overzicht wordt gegeven van de ontwikkeling van 't Gregoriaansch en de in de latere Middeleeuwen ont plooiende meerstemmigheid. Dit is voor al daarom zoo verdienstelijk omdat voor velen de muziekgeschiedenis pas bij Bach begint. Niets is minder waar. De periode vóór Bach was even belangrijk als die daarna. Na Bach krijgen we vooral de ontwikkeling van 't moderne orkest. Maar Bach is niet als een meteoor uit de lucht komen vallen. Hij rust stevig op alles wat aan hem voorafging. En dat ver gat men vooral onder den indruk der Duitsche muziekwetenschap te veel. Een aparte paragraaf wordt besteed aan de liturgische zangvormen, waarvan in bijna geen enkele muziekgeschiedenis melding wordt gemaakt. Voor de niet-ka- tholieke lezers van dit boek is het een groot voordeel. En ten overvloede wordt hieraan toegevoegd een overzicht van het voornaamste studiemateriaal van het Gregoriaansch waarvan men in de meest gangbare leerboeken niets vindt vermld. Het dunkt mij wel een van de hoofdverdiensten van dit boek, dat op dit alles nu eens goed acht wordt gegeven. Menigeen, die goed thuis is in de mu ziekgeschiedenis der laatste eeuwen zal nu het gevoel niet kunnen onderdruk ken, dat er in de Middeleeuwen ook nog muziek was, die de moeite wa^rd is en dat deze muziek voor de huidige muzi kale cultuur heusch nog-van beteekenis is. In de geschiedenis dezer cultupr kan geen schakel worden gemist, wat men in Frankrijk reeds lang heeft ingezien. Im mers de directeur van het Conservatoire te Parijs, Vincent d'Indy stelt als eisoh dat alle leerlingen daar een jaar lang een koorklasse in het Gregoriaansch volgen. Elk tijdperk in de muziekgeschiedenis wordt in dit boek gekarakteriseerd en men volgt daarbij de lijn, die in de histo rie van Bouwkunst en Beeldende kunst reeds lang is gevolgd. Daardoor komt de muziekgeschiedenis veel meer in verband met het alge- meene geestesleven. Tot dusverre werden de muzikale uitingen te veel op zichzelf staand beschouwd en had men er een eigen terminologie voor. Maar het is duil delijk, dat het vroegere Gregoriaansch nog thuis hoort in de Romaansche kerken, het latere in de Gothische en met de ver even Bchoonheidj van de laat-Gothiek in die streken, waar de Gothiek tot haar schitterendsten bloei kwam: Noord-Frank rijk, Zuid-Nederland en het Noorden, in deze streken werden ook de componisten geboren, die weldra de polyphone kunst over geheel West-Europa verbreid. Orlan- lando di Lasso en Palestrina voleindigen deze kunst, maar de Italiaansche Palestri na zou niet geweest zijn zonder de kunst der Nederlanders. Hij is de voleindiging der Gothiek in den zang, al doorlicht de klaarheid der Renaisance reeds zijn klan kenweefsels. Een ander voordeel van dit boek is, dat het de verschillende muzikale v o rm e n kortelijk bespreekt en toelicht. Sonate, Suite, Concert, enz. zijn namen die men zonder eenige toelichting in allerlei mu ziekgeschiedenissen vindt. Wat- ze betecke nen wordt doodeenvoudig bekend veron dersteld. Valsche schaamte weerhoudt meestal den gewonen lezer uitleg van die termen te vragen. Men spreekt over sonate, symphonie, ouverture enz., dat 'fc davert en als men een beetje sarkastisch zou vragen: „Maar wat is nu eigenlijk een sonate dan krijgt men ten antwoord: Een sonate? Wat, dat isdat spreekt vanzelf, dat is.... een sonate Het is maar goed, dat de heer Höwo- ler in zijn werk die dingen even toelicht. In enkele bijlagen wordt nog behan deld „De ontwikkeling van het klavier" en „De ontwikkeling der vormen". Dat alles is zoo elementair en helder mogelijk ge houden. Achter in het boek een naam- en zaak register en achter elke paragraaf, littera tuuropgaven. De omvang is 200 pagina's, dus niet afschrikwekkend groot. Sterk aanbevo len 1 S. Uit de Landbouwwereld. Denemarken ons ten voorbeeld. In menig opzicht kan de Deensche land bouw ons ten voorbeeld zijn. Zoo b.v. het zuivelbedrijf. De melkproductie is daar in de laatste 60 jaar sterk toegenomen, en wel hoofdzakelijk als gevolg van een be tere en meer economische bedrijsfvoering. Het aantal melkgevende koeien is in dien tijd nog niet verdubbeld, terwijl de produc tie bijna verzesvoudigd is. Gaf een koe in 1861 gemiddeld ongeveer 1000 K.G. melk per jaar, thans is het gemiddelde 3000 K.G. Dit is enkel toe te schrijven aan de verbe terde verzorging en voeding der koeien, en van de wetenschappelijke wijze, waarop voortplanting en voeding van het vee thans wordt geleid. Maar niet alleen de melk productie is zeer vermeerderd, evenzeer liet vetgehalte, in 1861 werd van 1000 K.G. melk per koe gemiddeld 31 K.G. boter ge maakt, in 1923 bracht een koe gemiddeld voort 2870 K.G. melk met 118 K.G. boter, welke hoeveelheid tegen hetzelfde vetge halte niet meer had moeten opleveren dan 90 K.G. boter. Het gemiddelde vetgehalte bedroeg over 1923: 3.5 5 Katuurlijk heelt de verbetering in de techniek der boterbereiüing ook voor een deel aan deze verbetering meegewerkt. In 1879 werd door den Deenscken ïandbouwer-econo- inist N. J. Fjord een instrument uitgevon den, waarmee het vetgehalte der melk kon worden bepaald. Toen dan bleek dat dit soms wel 25 verschilde, ging men con- trole-vereenigingen oprichten, de eerste in 1895 op een dorpje in Zuid-Jutland. Spoe dig volgden er meer, alle op coöperatieven grondslag, en aanvankelijk met Rijkssub sidie. In 1925 bestonden er1092, die te- samen ontvingen 'n Staatssubsidie van 119244 Kronen (1 Kr. is 66 ct.) Het resul taat, door de cantrole-verecnigingeu, meestal in samenwerking met de fokver- eenigingen, bereikt, is zonder twijfel groot. Door de minderwaardige koeien te verwij deren en de voortteling alleen te laten ge schieden ■door die dieren, welke getoond hebben, na statistische controle, de meest economische hoedanigheden te bezitten, zijn de uitkomsten hoogst bevredigend ge worden. De boven vermelde verhoogde melkproductie en vetgehalte is voor een goed deel haar werk. Berekend is, dat de productie die met ruim 50 miilioen Kronen per jaar is opgevoerd. Voorwaar geen kleine verdienste van de coöperatieve con- trole-vereenigingen, zoo klein en beschei den aangevangen. Van alle in Denemarken aanwezige koeien wordt reeds ruim 30 gecontroleerd, voor het eiland Seeland be draagt dit reeds bijna 36 dus ruim een derde van alle dieren. Wenken en mededeelingen. Einde 1927 verscheen het jaarverslag van de Rijksse^ .jninrichting over 1926. Er werd in dat jaar afgeleverd 13.000 L. se rum, en entstoffen voor 523000 dieren! Deze cijfers zeggen op zich zelf reeds welk een belangrijk instituut de seruminrichting is. In totaal werden 10110 onderzoekingen verricht, terwijl o.m. 1438 bestrijdingsmid delen tegen muizen en ratten afgeleverd werden. Over de onderzoekingen betref fende drinkwater wordt gezegd: dat de ervaring weer bevestigd heeft, dat water uit undiepe zakputten doorgaans niet ge schikt is als drinkwater voor het vee, en dat nortonwater uit diepere aardlagen dikwijls als drinkwater te hoog zoutge halte heeft. De bekende dr. H. 't Hoen schrijft, dat een groot percentage van de koehuiden wordt beschadigd: le door de runderhorzellarve, 2e door afsluiting der weiden door prikkeldraad. De laatste be schadiging kan worden voorkomen door afsluiting met het gladde draad volgens het systeem van Nord waarvan hij een uit voerige beschrijving geeft. De horzellarve kan thans op eenvoudige wijze bestreden worden door insmeren der rijpe open bul ten met de horzelzalf. Bij samenwerking der veehouders kan in korten tijd de vee stapel in een streek horzelvrij worden ge maakt. Weet gij? Weet gij, dat men in Noord-Amerika, waar vóór 40 jaar voor 't eerst Friesch en Hollandsch vee werd ingevoerd, thans melkopbrengsten worden verkregen, welke die bij ons ver overtreffen; dat daar ech ter let well het exterieur wel wat op den achtergrond is geraakt; dat daar vrijwel geregeld 3 keer per dag wordt ge molken, en de hooge opbrengst der dieren zelfs 4 maal gemolken worden? Weet gij, dat een Amerikaansch tijdschrift o.m. de volgende melk- en vetopbrengsten publi ceerde: 12400 K.G. melk met 462 K.G. vet (575 K.G. boter); 13800 K.G. melk met 480 K.G. vet (597 K.G. boter); 13300 K.G. melk met 432 K.G. vet (540 K.G. boter) en 14800 K.G. melk met 508 botervet? Weet gij, dat een in Argentinië gefokte Ame- rikaansche koe, vier malen gecontroleerd door G. Kuiper, die hiervan mededeeling doet in hetj,Nbl. van Friesland", van 1 Ju ni tot 1 December '27, dus in 6 maanden, reeds heeft gegeven 5517 Kilo melk met eeu gemiddeld vetgehalte van 3.9 pet.; dat haar hoogste dagproductie is geweest 34 K.G. melk, en zij in de 6de maand van haar lactatie-periode nog bijna zooveel gaf als haar hoogste productie? Br. LEIDEN. Geboren: Johannes z. van J. Bennïng en J. de Vroede Antje d. van A. van Sprang en M. N. de Boom Arie z. van L. C. Ju en C. v. d. Meij Johan z. van A. Verlint en J. Labordus Catharina d. van H. W. Nas en M. v. d. Kaay Jo hanna Maria d. van J. J. Veilbrief en M. Wetselaar Helena d. van J. v. d. Lucht en H. Geuke Jacobus z. van J. J. van Hooven en M. C. tikkelorum Mijntje d. van B. Speksnijder en H. J. Boer Albo August Bernhelm z. van A. Helm en J. M. v. d. Linden Jacobus Wilhelmus z. van N. Timmers en J. Labordus Maartje Christina d. van H. D. Sierag en L. v. d. Graaf Gerard z. van P. Glasbergen en M. Dreef Catharina Elisabeht d. van W. Hoogervorst en C. van Diemen Wil- helmina Johanna d. van A. Glasbergen en J. Siera Johanna d. van J. Beekman en A. Crama Teunis z. van A. Hoogeboom en C. Alblas Alida Maria Theresia d. van W. A. D. de Koning en C'. F. v. d. Eerden Maria Margaretha d. van J. H. A. v. d. Meel en M. C. Slierings Jannie d. van J. Boter en C. H. Scharloo Fran- cina Frederica d. van J. Meijer en T .P. Geertsma Wilhelmus z. van B. Epskamp en A. J. Hersbach Elizabeth d. van P. A. Brugman en C. H. 't Hooft Johanna Catharina Gerarda d. van W. Ciere en C. S. Hollebeek Maria d. van I. J. Marij en G. A. v. Nifterik Wilhelmina Eliza, beth Maria d. van W. C. A. Vrouwen velde» en H. v. d. Vegt Leonardus z. van D. de Roo/e en A. de Roode. Ondertrouwd: E. J. Nozeman jm, 25 j. J. P. Slegtenhorst jd. 25 j. G. J. J, Knol jm. 25 j. en J. Mark jd. 27 j. W. v, Steenbergen jm. 21 j. en M. W. Compier jd, 22 j. F. J. Bonnet jm. 21 j. en C. M, Baars jd. 21 j. W. J. Roose jm. 26 j. en en W. P. G. v. Duuren jd. 22 j. P. G. Verbruggen jm. 23 j. en J. ICreuger jd. 19 j. H. A. Schouten jm. 27 j. en C. E. Stokkermans 28 j. W. F. v. Soest jm. 27 Gehuwd: P. Neuteboom gesch. en J. v. d. Blij jd. A. Carton jm. en J. de Ko- nink jd. H. Guldemond jm. en G. A, Doove jd. I. van Tongeren jm. en W. Schouten jd. H. Slijkhuis jm. en J. Stou- ten jm. J. G. G. A. v. Rooyen en J, Stolz. Gehuwd: J. W. Lagerberg jm. en P. J. Ooyendijk jd. P. Koree jm. en H. J. Steenbergen jd. A. Benning jm. en E. II. Jesse jd. W. F. Engels jm. en A. M. A. v. Nifterik jd. Overleden: P. J. H. Rietkens wedr. 85 j. S. J. Anneeze zn. 2 weken. H. Laman zn. 3 j. A. E. Cattel dr. 77 j. G. v. d. Spek-de Bruin vr. 58 j. C. C, H. Kriek—Stafleu wede. 64 j. W. v. Be* len m. 59 j. A. Baalbergen—Passchior lingerhout zn. 8 mnd. L. GertenaarVeil brief vr. 27 j. F. J. v. Gerven ur. 2d.- H. Reinders dr. 44 j. J. J. v. Berkel dr, 2 mnd. A. C. Draper jd. 67 j. C. Dirkse zn. 22 j. P. Akkerman m. 59 j. C. C. Meerburg jm. 54 j. Overleden: C. A. de Vroomen dr. 5 mnd. J. v. d. Hoek m. 33 j. W. J. SecreaeSiljee vr. 33 j. C. H. de Laaf Slewe wed. 60 j. M. E. Otgaar—Finke wed. 77 j. J. Molenaar wedr. 80 j. J. RoordaParmentier vr. 28 j. J. J. A. A v. d. Weerdv. Blanken vr. 49 j. G. v. Nooit wedr. 85 j. J. Buijs m. 65 j. G. v. d. Valk Bouman wedr. 70 j. P. v. d. Lucht wedr. 64 j. G. J. E. Mooy m. 77 j. W. Keijzer z. 5 mnd. C. Kroesemeier—. de Bruin vr. 62 j. N. Dool m. 86 j. A, Lasschuijt m. 59 j. L. H. Wolff z. 14 j. A. Schaart dr. 17 j. S. Galjaard z. 18 mnd. L. H. Taffijn wedr. 86 j. Ir» Leiden gevestigd. J. Alkemade, kantoorbediende, Raam- steeg 5 A. N. Berger en fam., timmer man, Evertsenstraat 34a M. S. C. Both, Heerengracht 60 A. M. Braat, kinker, M. Moonstraat 10a F. P. Burgmeyer, boerenknecht, Rijnzichtstraat 26 P. A. van Buuren, arts, Witte Singel 54 J. van DijkCardol, Zegersteeg 6 C. P. Dons, onderwijzeres, Nieuwe Rijn 86 T. Fokkema, dienstbode, Hooge Rijndijk 30 C. Groeneschey, dienstbode, Doezastraat 31 W. van Heyningen en fam., Rapen burg 13 M. Holtrust, verpleegster, Acad, Ziekenhuis G. Klink, dienstbode, Spil- steeg 19 M. van Kralingen, dienstbode, Stille Rijn 4 C. Kruithof, dienstbode Haarlemmerstraat 156 J. Lauwerier, verpleegster, Acad. Ziekenhuis K. Lo- renz, vertegenwoordiger, Da Costastraat 39 G. A. MarksNifterik en fam., Plan tage 5 P. H. Mooij, O.-I. Ambtenaar, Plantage 2 J. F. M. van Munster, ver pleegster, Breestraat 81 A. Plug en fam., arbeider N. Z. H. T. Mij., Maredijk 69 J. C. M. Rijnen, huishoudster, Breestraat 107 H. A. C. M. Stoetzer, kantoorbedien de, Rijn en Schiekade 27 G. Schmitz dienstbode, Roodenburgerstraat 22 J van der Schrier, dienstbode, Heerengrach 58 C. van Kampen-van Stralen, Morsch weg 89 M. Tijken, kunstschilderes Noordeindsplein 2b J. H. Vink en fam melkhandelaar, Jan Vossensteeg 32 P C. Vis, Breestraat 33a N. A. Visser, ver pleegster, Acad. Ziekenhuis M. J. C Vrensen, dienstbode, Rapenburg 18 VI J. Waasdorp, dienstbode, Groenhovenstraa 12 A. Warendorf, Heerengracht 8 I J. H. Willems of Brilman, timmermai Prins Hendrikstraat 14a C. D. M. Zwie bel, Morschsingel 11. Uit Leiden vertrokken. J. E. v. Langeveld—v. Geest, Oegstgeest, Koninginnelaan 29 Joh. v. Langeveld, Oegstgeest, Koninginnelaan 25 M. Bijle- veld, Koudekerk, Hoogewaai'd 64 Fr Lehmann, den Haag, Laan Copes 133 E Groen, den Haag, Laan v. Meerdervoort 743 Tj. Tizchelaar, Oegstgeest, Rijnzicht- weg 2 J. M. J. Fokken, den Haag, Aca- ciastraat 99 C. M. Noosten, Wassenaar, Schouwweg 44 G. Littel, Oegstgeest, Wijttenbachweg 2 H. v. Santen, den Haag, Valkenboschlaan 5 J. Arnoldus, Amsterdam, v. Renselaarstr. 't Hoekje G. P. Nijhoff, den Haag, Duinroosweg 1 M. Fr. Versélewel de Witt Hamer, Holten (O.), Dijkerhoek 't Oldersluem J. L. N. Hoorweg, Parijs C. de Koning, Haar lem, Plataanstraat 75 A. J. G. de Vries, Veldhuizen (U.), Nó. 5 J. de Jonge, Lei derdorp, Lage Rijndijk O.Z. G. J. Doctor, Enschede, Hengelosche straat 46 J. M. Kleinhans, Utrecht, Rijnlaan 146 W. Trossel, Groningen, Moesstr. 87 H. E, v. Brandenburg, Nijmegen, Tenhoefdwars- straat 34 F. H. Mugge, Hengelo, Wilde- rinckplein 14 J. Roosen, Haarlem, Nagt- zaamstr. 14 rood J. Rinner, Gouda, Oost Haven 17 E. H. W. Koreman, den aHag, Fuchiastr. 114 E. Ramb, Dresden, Schu- machergasse 2 W. v. Loon, Schiedam, Stationstr. 28a W. A. Rietzabel, Delft, Warmoezierstr. lb A. Versnel, Rotter dam, Gaffeldwarsstraat 4 A. v. d. Mee, Leiderdorp, van der Doesstr. 33 Abr. dfl Mooij, Rijnsburg, Koestr. b. v. d. Eijkel - L. Koster, Rotterdam, Benthuizerstr. 80c M. J. Tuns, Oude Tonge, Josef Dreef J. H. Spaanbroek, Amsterdam, Heilsleger J. R. Jonkvorst, Groningen, Turf singel 42a D. Zirkzee, Voorschoten, Leidsche weg 234 C. H. v. Utenhout, Rijssen, Haarstraat W. S. Wiardi Beekman, Rijs* wijk (Z.-H.), Heerenstr. 67 S. v. Weeren, Rotterdam, le Pijackerstr. 131a C. L. Fock, den Haag, Bilderdijkstr. 14.

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 8