TII ER Uit de Omgeving, 1 SLOT-UITVERKOOP I CAHEN's Magazikf i „DE STAD 'PARIfS" Gem. Berichten. drag zal niet voor iedere vereeniging noo- dig zijn, doch B. en W. zouden dit maxi mumbedrag dan ook alleen willen be schouwen als de grens, waarbinnen zij ge machtigd zijn subsidie aan de veroenigin- gen toe te kennen. B. en W. adviseeren den Baad in dezen geest te besluiten. Belasting-ophaaldienst In de raadsvergadering van 20 Septem ber jL werd in handen van B. en W. om prae-advies gesteld een adres van het bestuur van den Leidschen Ophaaldienst voor de belastingen. Deze dienst werd opgericht door verte genwoordigers van eenige vakvereenigin- gen met het doel de aangeslotenen in de gelegenheid te stellen, om, door wekelijk- sche betalingen, hunne belastingen op ge makkelijke wijze tijdig te voldoen. Een evenredig deel van het gezamenlijk be drag der belastingaanslagen wordt daar toe wekelijks bij de aangeslotenen aan huis opgehaald en de aldus geinde gelden worden door den dienst bij den Ontvanger der belastingen gestort, die ze op de aan- dagen afschrijft. Ter bestrijding van de uitgaven van den dienst wordt van de aangeslotenen eene Vergoeding van 5 cents per week geheven, van welk bedrag 3 cents bestemd is als loon van hot mot het ophalen van de gel den belaste personeel, terwijl uit hot res tant de kosten van administratie moeten worden bestreden. Uit den aard der zaak zijn deze kosten niet gering en een bedrag van 2 cents per inning is dan ook geenszins toereikend, om de administratiekosten te dekken. Dat de dienst tot heden met deze beperkte middelen naar behooren heeft kunnen functioneeren, is te danken aan de hulp, welke van de zijde van de Inspectie der Directe Belastingen le afdeeling alhier werd verleend. Niettemin kan, nu het aan tal aangeslotenen zich steeds uitbreidt en reeds tot 2200 is gestegen, niet meer wor den volstaan mot een heffing van 2 cent voor administratiekosten per inning; ver hooging van de incassokosten is, gelijk vanzelf spreekt, niet mogelijk: het goede den dienst zou daardoor voor een groot deel te niet worden gedaan. Het komt B. en W. voor, dat er termen aanwezig zijn om het verzoek tot toeken ning van een subsidie uit de gemeente kas in te willigen. Beeds uit algemeen oogpunt verdient het streven van den par ticulieren ophaaldienst waardeering, ter wijl bovendien het gemeentebelang bij de oprichting meer onmiddellijk gebaat zal ifijn, indien, wat verwacht wordt, het be drag der oninbare posten door zijn werk- iaamheid daalt. Het bedrag van het subsidie zouden B. en W. overeenkomstig het verzoek der vereeniging willen bepalen naar rato van do geïnde gelden, echter met dien verstan de, dat een maximum wordt gesteld, waar boven de bijdrage dus niet gaat. Dit ma ximum ware te stellen op 750.bere gend over een totaal geïnd bedrag van Aw hoogste 200.000.en wel 0.5 pet. 'orcr de eerste 100.000.en 0.25 pet. «ver de tweede 100.000.Mocht te eeni- |er tijd blijken, dat bij toekenning van dit maximum-subsidie tekorten niet uitblij ven, dan zou de ophaaldienst waar ook rijks- en provinciale belangen door zijn werkzaamheden worden gediend - aller eerst moeten trachten van deze lichamen eenigen geldelijken steun te verkrijgen. Vermits de dienst zijn werkzaamheden reeds in 1927 heeft aangevangen, willen B. en W. ook over dat jaar nog steun ver kenen en wel circa 400. Het bestuur van den Ophaaldienst heeft bovendien nog gevraagd de opgehaalde gelden, alvorens zij aan den Rijksontvan ger worden afgedragen, ten kantore van den Gemeente-ontvanger te mogen storten op dezelfde wijze als de bouwvereenigin- gen dit doen, zulks om de aangeslotenen de meest mogelijke zekerheid te geven, dat hun geld goed wordt beheerd. Ook tegen inwilliging van dit verzoek hebben B. en W. geen bezwaar. In het be lang van do aangeslotenen zouden zij in dit opzicht zelfs nog iets vorder willen gaan, door overstorting bij den Gemeente- Ontvanger aan de vereeniging als een plicht op te leggen. Dit kan gevoegelijk geschieden in den vorm van een voorwaar de der 8ubsidie-verleening. Om voorts een vlotten gang van zaken bij het doen van stortingen en afdrachten aan de Rijksbe lasting-administratie te verzekeren, is het uit administratief oogpunt gewenscht te dezen aanzien een regeling als bedoeld in art. 114bis der Gemeentewet vast te stel len. Met betrekking tot de deposito-rekenin gen, die de bouwvereenigingen bij den Ge- i meente-ontvanger hebben, bleef een raadsbesluit tot het vaststellen van een regeling ex art. IMbis der Gemeentewet tot nog toe achterwege. Daar het om for- tteolo redenen gewenscht is in deze leem te alsnog te voorzien, maken B. en W. van deze gelegenheid gebruik den raaa voor te stellen ook met betrekking tot deze ver- eenigingen een dergelijk besluit te nemen. Tegen stichting van een ophaal- en stor ingsdienst van gemeentewege, zooals do heer Groeneveld heeft voorgesteld, blij ven B. en W. gekant. Intusschen is het voorstel van den heer Groeneveld, achterhaald door de Btichting van een particulieren ophaaldienst en heeft het daardoor zijn practische betee- konis verloren. Huurverlagincf. De huurster van het winkelhuis aan den Kieuwen Rijn no. 22, Mevrouw T. Alofs—Marjce, heeft zich bereid ver klaard dit pand, hetwelk aan haar is ver huurd, met ingafag van 1 Mei a.s., opnieuw te huren, mits de huurprijs wordt terugge bracht van 1500.tot 1250.per jaar. B. en W. achten in overeenstemming ïuct de Commissie van Fabricage de voor gestelde verlaging billijk en stellen den raad voor tot deze verlaging te besluiten. (De overige voorstellen van B. èn W. 8e"en wij morgen). OEGSTGEEST. GEMEENTERAAD. De arbeiderswoningbouw van „Buitenlust". Verzoeken van verschillende ingezetenen Aanleg van nieuwe straten. Gistermiddag te twee uur kwam de Raad dezer gemeente in openbare vergadering bijeen. Voorzitter burgemeester J. G. H. van Griethuyzen. Afwezig de heeren C. Bakker en dr. Varekamp. De Voorz. wijdt eenige hartelijke woor den aan de nagedachtenis van het Raads lid, den heer v. d. Hulst. (Reeds in ons vo rig nummer medegedeeld). Dr. Varekamp komt ter vergadering. De notulen der vorige vergadering worden gelezen en onveranderd goedgekeurd. Onder do ingekomen stukken zijn eenige missives van God. Staten, houdende goed keuring van genomen raadsbesluiten. Ook doet de Voorz. mededeeling van den stand der bevolking op 1 Jan. 192S. Verder inge komen schrijven van Ged. Staten, melden de het overlijden van den Comm. der Ko ningin in de Prov. Zuid-Holland. Dit gaf den Voorz. aanleiding in eenige gevoelvolle woorden den overledene te herdenken. Bericht van de Commissie tot wering van schoolverzuim, dat de heer L. J. van Douve- ren tot voorzitter, en de heer J. van Noord tot secretaris is benoemd. Jaarverslag zie kenverpleging voor alle gezindten, waarbij een tekort wordt gemeld van 175,15, met verzoek voor dit jaar een subsidie van C00 gulden te mogen ontvangen. Wordt gezon den naar B. en W. om advies. Voorstel aanvaarding van het Rijksvoor schot voor den bouw der arbeiderswoningen der Vereeniging „Buitenlust". De Voorz. deelt mede, dat was verzocht om 16.300 grondvoorschot en 64.000 bouw voorschot). De minister wil een totaal-voorschot geven van 83361. B. en W. stellen voor dit voor schot te aanvaarden. Goedgekeurd. Wijzi ging gemeentebegrooting 1928. Betreft en kele ondergeschikte wijzigingen en wordt zonder beraadslaging goedgekeurd. Comptabiliteitsbesluiten worden even eens zonder verdere bespreking vastgesteld Door den heer Kerkvliet is een verzoek tot den gemeenteraad gericht om gebruik te mogen maken van het gemeentewater aan de Haarlemmertrekvaart voor den bouw van een tweede schuitenhuis. B. en W. stenen voor dit verzoek toe te staan op de door B. en W. te stellen voorwaarden en tegen eöh tegemoetkoming van 2.50 per jaar. Aldus wordt besloten. Door de heeren Ponsen en Lohinan is een verzoek ingekomen om dispensatie van art. 35 der bouwverordening voor een te bou wen huis hoek KoninginnelaanWillem de Zwijgerlaan. Wordt zonder bespreking toe gestaan. Door de Leidscke Exploitatie Mij. van Onroerende Goederen was een verzoek in gekomen voor stratenaanleg van Duiven voordestraat naar Emmalaan. B. en W. stel len voor dit verzoek toe te staan, en wan neer aan alle eischen is voldaan de straten over te nemen. Een tweetal teekeningen worden door de raadsleden bezichtigd, waarna ook dit voor stel zonder besprekingen onder den hamer doorging. Verzoek der Chr. H. B. S. om subside over 1923; 15 leerlingen uit deze gemeente hebben de school bezocht. B. en W. stellen voor 35.50 per leerling over genoemd jaar subsidie te verlcenen. Goedgekeurd. E.nige jaren geleden is bij besluit be paald, een assistente te benoemen aan de O. L. school Leidsche Buurt. Ku het aantal leerlingen zoodanig is toegenomen, dat een derde leerkracht moet worden aangesteld, en reeds sollicitanten zijn opgeroepen, stel len B. en W. voor genoemd bsluit in te trek ken. Goedgekeurd. Door de Vereeniging. v. Bloembollencul tuur, afd. Oegstgeest, is een verzoek inge komen om belangstelling van gemeente wege bij de te houden tentoonstelling. B. en W. stellen voor een bedrag tot een maximum van 60 gulden beschikbaar te stellen voor het aankoopen van beker of kunstvoorwerp. Aldus besloten. Vaststelling voorschot aan de Bijz. scho len vol/jens art. 103 L. O. wet 1920. 'De Voorz. doet mededeeling, dat de kos ten per leerling berekend zijn op 23.88 per leerling. Hiervan wordt 80 pet. subsidie toe gestaan. Voor de Chr. school bedraagt dat totaal /375S.71; voor de school Duinzicht 1454.53school aan de Morsch 1227.05, R. K. Par. scJiool 3290.66. Aldus besloten zonder discussie. Reclame schoolgeld. De heer K. van Eg- mond, heeft over het 2e kwartaal meer schoolgeld betaald dan over het 1ste kwar taal. De Voorz. zeidc, dat dit op een adm. vergissing berust en stelt ontheffing voor. Goedgekeurd. Rondvraag. De heer Nijssen klaagt over het modderpoeltje voor de woning van den heer Jufferman. De Voorz. zegt, dat dit geen eigendom der gemeente is. Destijds heeft de gemeonte dit in eigondom willen overnemen, doch het R. K. Kerkbestuur had bezwaar. B. en W. zullen echter over wegen of ze nog iets naders kunnen doen. De heer de Graaf vindt het hooge hek, dat is aangebracht op den hoek Kempeuaer- straatTerwecweg nog een belemmering voor het veilige verkeer. De Voorz. ant woordt dat daaraan niets is te doen. De heer v. d. Burg vestigt de aandacht op den gevaarlijken uitgang van het urinoir op het. groentje bij do tramrails. De plaatsruimte tusschen den uitgang en tramrails is zoo gering, dat ongelukken beslist niet kunnen uitblijven. De heer Breda heeft opmetingen gedaan en deelt mede dat genoemde ruimte 2 me ter bedraagt, terwijl de tram in de bocht 75 c.M. oversteekt. Verder meent deze spr. dat ook het urinoir niet op de plaats staat zooals die door den opzichter van wegwer ken der N. Z. H. T. M. is bepaald. De bur gemeester kan op deze opmorkingen niet direct antwoorden, doch zegt onderzoek toe. De heer Breda vrbeg nog bestrating Val- kenburgerweg. Do heer Uitenboogaard in formeert naar het licht aan de Morsch en INGEZONDEN MEDEDEELING. piimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimtiiiq I der nog RESTEERENDE I GOEDEREN van Haarl.straat, hoek Donkerst. 1 op ZATERDAG 18 FEÖjft. ajs. onherroepeiijk eindigt. Indien U derhalve nog een degelijk en modern C0STUUM, REGENJAS of ANDERE KLEEDING voor U zelf of Uwe Jongens noodig heeft, stel dan Uw bezoek aan CAHtN) MAGAZIJN niet te lang uit. Ukodpt daar do BESTE KWALITEITEN, 40 tot 50% BENEDEN DE WAARDE inn bespreekt den slechten toestand van den Rhijnhofweg. De Voorz. kan op de eerste vraag van den neer Uitenboogaard geen verdere in lichtingen geven, omreden de onderhande lingen met de lichtfabrieken in een nieuw stadium zijn gekomen. Op de tweede vraag zegt hij onderzoek toe. Hierna sluiting. TER AAR. Vaklezingen. Het ligt in de bedoeling, dat door den Bond van Oud-cursisten in deze maand twee lezingen zullen worden gehouden, welke voor den land- en tuin bouw, van groot nut kunnen zijn. Op 15 Febr. a.s. zal door den heer Karsemeijer een lezing worden gehouden over het on derwerp: „De nieuwere inrichting omtrent besmettelijk verwerpen" cn op 28 Febr. een 2e lezing door den Rijkslandbouwcon- sulent den heer Neeb, over het onderwerp: „De verhouding tusschen water, lucht en de bodem", beide lezingen in het café v. d. Akker aan den Aard am. Tooneel. Maandagavond gaf de R. K. Tooneelvereeniging „Ontspanning vult Le digheid" haar jaarlijkache uitvoering in het café van den heer G. D. Verhoef. Tegen zeven uur, toen de zaal was gevuld, werd ingezet met een gezellig stukje pianomu ziek, begeleid mot een Btrijkje, dozen keer door de heeren Binken en Vergeer. De Voorz., de heer P. A. Post, opende met eenige welgekozen vorden, waarna het programma op verdienstelijke wijze werd afgewerkt. Het le stuk „De geheime op dracht" werd op schitterende wijze uitge voerd. Toontje, de huisknecht, had do lachers op zijn hand. Ook de andere, vooral de melkboer, hadden luiclen bijval te oog sten. De Burgemeester van Pappelendam ondervond nogal moeilijkheden bij zijn be zoek aan 't Hof. Na de pauze werd inge zet met „Hannes voor het Kantongerecht". Dit stuk voldeed niet minder, zoo ook „De Nachtserenade van van Lummelen". Bij zonder viel in den smaak een zangnummer van den heer Verhoef „De danswoede van de moderne vrouw". Als extra nummer werd, op voorstel van den voorzitter, go- geven door Gerrit v. d. Pijl „Nul maal nul is nul", deze voordracht had grootcn bijval. De Voorz. dankte bij do sluiting voor de getoonde belangstelling; ook aan den pianist en violist bracht hij dank, die do gezelligheid niet weinig hadden verhoogd. O. V. L. heeft den bezoekers weer een genoeglijken avond verschaft. Geboren: Trijntje d, van S. Valk en J. Rietveld. Gehuwd: J. Zanstra 30 j. en E. H. v. d. Starre 29 j. ONGELUKKEN. Auto-ongeluk. Zos personen gewond. Door onverklaarbare oorzaak is een auto met 6 inzittenden allen te Spekholzerheide woonachtig, te Roermond van een hoogte van 8 M. naar beneden gestort. Alle inzit tenden bekwamen min of meer ernstige verwondingen en zijn per auto naar hun woningen vervoerd. Goed afgeloopen. Het te vroeg openen van trein- portieren is gevaarlijk! Toen gisterenochtend te 8.32 uur de trein uit Hilversum het station Bussum binnenreed, werd in een der wagens, nog vóór de trein tot stilstand was gekomen, een portier opengesmeten. De deur trof een der op het perron tot instappen ge reed staande passagiers, een jonge dame uit Blaricum. De slag, dien zij kreeg, kwam zóó aan, dat men dien ver over het perron hoordede getroffene werd be wusteloos tegen het perron geslagen. In haar val maakte zij een buiteling, en in dien zijn niet intijds door de om haar heen staande pasagier3 gegrepen ware, zou zij onder den nog in beweging zijnden trein zijn geraakt, meldt het „Hbld". De dame werd in bewusteloozcn toe stand in do wachtkamer gedragen. Daar bleek dat het ongeluk beter was afgeloo pen dan men aanvankelijk gedacht had. Gelukkig had het opengeslagen portier niet het hoofd, doch alleen een der armen geraakt en kwam de getroffene er met een gekneusden arm en den schrik af. Het gebeurde is echter opnieuw een waarschuwing voor in de treinen zittende passagiers zich te houden aan bet in de wagen voorgeschreven verbod: geen por tieren te openen vóór de trein tot stiletand is gekomen. Dit verbod wordt eiken dag op eiken trein door tal van passagiers overtreden. Overreden en gedood. Dinsdagmiddag is het 3-jarig meisje B. J. van Oyen, dat op den Katendrechtsche Lagedijk te Botterdam plotseling de straat overstak, door een autobus aange reden. De wielen gingen het meisjo over het hoofd. Zij was op slag dood. Te Princenhage is de 6-jarige v. H. onder een houtwagen geraakt. De jongen kreeg een wiel over het hoofd en was ter stond dood. Verbrand. Het 5-jarig kind van den landbouwer A. Moes te Kerkenbovenbeen heeft een ke tel met kokend water over zicb heen ge kregen en hevige brandwonden bekomen. De toestand is zorgelijk. Aan de gevolgen overleden. Vorige week viel te Spekholzerheide in iet logement H. de 60-jarigo Zwerver van Tellingen van een trap. ThaUs is de man in het hospitaal overleden, zonder tot be wustzijn te zijn gekomen. Vermist De commissaris van politie, afdeeling C. te 's-Gravenhage, verzoekt namens de ouders opsporing van de verblijfplaats van Louise Sophia Letterie, geboren 31 Octo ber 1893 te Leiden, verpleegster, wonende ten huize harer ouders aan de Newton- 8traat. Zij verliet op 4 dezer, 's avonds pl.m. 8 uur, de ouderlijke woning. Daar zij den laatsten tijd zwaarmoedig is, wordt aan een ongeluk gedacht. Signalement: lengte 1.75 M., donker haar en dito werkbrauwen, bruine oogen, gave tanden, spitse kin, smal aangezicht, donker uiterlijk, slank postuur. Zij was ge kleed in een donkerblauwen regenmantel, bruinen vilten hoed, lichte kousen, lage zwarte Bchoenen, groen zijden sjaal, ge- streopte rok. Op haar borst was een goud vijfje als broche bevestigd. BRANDEN. Weer een brand te Amsterdam. Een sigarenwinkeluitgebrand Gistermiddag omstreeks twee uur heeft in een winkel in de Vijzelstraat te Am sterdam een felle brand gewoed. In een gedeelte van het groote perceel Vijzel straat 5—13 was gevestigd een sigaren winkel van de heeren Ph. Voet en v. d. Kar een z.g. vliegende winkeL Tegen twee uur zag een klant, die in den winkel wilde te- lefoneeren, dat boven een brandenden haard plotseling vlammen uitsloegen. De man trok zijn jas uit om te trachten het vuur te blusschen, hetgeen evenwel niet meer gelukte. In een oogwenk stond de geheele winkel in lichte laaie. Het vuur vond gretig voedsel in het licht brandbare materiaal. De brandweer was spoedig ter plaatse en tastte met vier stralen het vuur dat inmiddels was overgeslagen naar de eerste verdieping, bewoond door den heer J. Malchus, met kracht aan. Zij was den brand spoedig meester. Het benedenhuis waarin de winkel was gevestigd en een daarachter gelegen keu ken brandde geheel uit. De le verdieping kreeg ernstige brand- en waterschade, ter wijl ook de in hetzelfde perceel gevestigde N.V. Amto-Automobiclbedrijf ernstige wa terschade kreeg. De eigenaren van den winkel, die eerst sinds 3 a 4 weken daar gevestigd was, wa ren tegen brandschade verzekerd, de bo venbewoner, de heer Malchus niet. De brand trok in het drukke middag uur duizenden belangstellenden. Politie hield de nieuwgierigon op voldoenden af stand. Uit Zuidbroek wordt gemeld? Hedennacht is de behuizing, eigenaar J. Valk te Sapemeer, en bewonod door D. Venema, geheel afgebrand. Niets werd gered. Verzekering dekt de schade. Brandstichting? Naar aanleiding van een onderzoek naar de oorzaak van den brand, in een schoenwinkel aan de Groen van Prinste- rerkade te Maassluis op Zaterdag j.l. is de bewoner op last van den commissaris van politie gearresteerd en ter beschikking gesteld van den officier van justitie te Rotterdam. DE GROOTE INBRAAK TE SCHEVENINGEN. Etalagekast van een juwelier leeggeplunderd. In aansluiting op het gisteren reeds in een gedeelte onzer oplage vermelde be richt betreffende de arrestatie van inbre kers te 's-Gravenhage vernemen wij nog het volgende: Gistermorgen tegen half vijf hoorde agent Duisteraar, die surveilleerde in de Badhuisstraat te Scheveningen, achter een hek rinkelen van geld. Toen hij dichterbij kwam, zag hij twee mannen in gebogen houding staaru Hij gelastte hen te voor schijn te komen. Maar de mannen vonden het geraden om op de vlucht te slaan, doch het gelukte den agent don 24-jarigen H. J. B. aan te houden. De ander ont kwam. Om hem tot staan te brengen stuur de agent hem uit .zijn revolver twee ko gels na, maar de man wist zich uit de voe ten te maken. De agent bracht B. over naar het poli tiebureau aan de Duinstraat. Hier werd hij gefouiPeerd. Op hem werden bevonden twee geladen revolvers, een masker, een zaklantaarn, inbrekershandschoenen, twee boren en verder 94 gulden, 188 gouden met diamant bezette ringen, 4 gouden heeren horloges, 22 gouden en 6 zilveren dames armbandhorloges, 8 stel gouden oorijzers, 20 gouden broches, 18 gouden oorbellen, 35 gouden sierspelden, een halsketting met hanger. En nader onderzoek bracht aan heb licht, dat al deze voorwerpen afkomstig waren van een inbraak, denzelfden nacht gepleegd in de juwelierszaak van den heer v. Wijnen op den hoek Bakhuisstraab Heemraadstraat. Door een straatje naast het huis, dat afgesloten was door het hek, waarachter de agent de beide mannen vond, waren zij aan den achterkant van de zaak gekomen. Door het wegwerken van een ijzeren spijl hadden zij het hek vernield, terwijl zij het huis binnendrongen door het indrukken van een ruit. Een politiehond heeft den agenten den weg gewezen hoe beide mannen door het huis gegaan waren. In den winkel hadden zij alles overhoop gehaald. Een ijzeren kist dio zij daar ge vonden hadden, was geopend en geleegd. De tweede dader, die ontkomen is, was bij zijn vlucht gevallen en heeft een arm gebroken. Nadat hij eerst overgebracht was naar het ziekenhuis Zuidwal, is hij, evenals B., in liet arrestantenlokaal opgesloten. Van de bewoners vernamen we nog, dat de eigenaar van de zaak boven woont. Hij heeft niets van de inbraak gehoord. Echter wel zijii dochter, die met haar man bene den hun intrek genomen hebben. Zij wa ren wakker geworden doordat er iemand viel. Ze hoorden roepen: Jan, vlug, dezen kant op, politieDadelijk daarop knalden de twee schoten. Vermist worden o.a. 12 stel oorijzers, 20 zilveren en 50 gouden dameshorloges, 15 gouden heerenhorloges, 400 gouden ringen (waarvan 150 trouwringen). Een gedeelte van den buit is gelijk gezegd reeds op B. teruggevonden. Het overige gedeelte zal vermoedelijk in het bezit geweest zijn van den andoren arrestant. Natuurlijk heeft hij er zich van ontdaan. Maar hij ontkent natuurlijk iets met de zaak uit staande te hebben. Vermoedelijk is er nog een derde persoon bij do inbraak betrok ken, althans er zijn sporen, die hierop wij zen. De inbrekers zijn waarschijnlijk van plan geweest om nog eens terug te komen. Zij hebben eerst een gedeelte van den buit in veiligheid willen brengen. Toen zij hier-* mede bezig waren, werden zij echter door den actieven agent gesnapt. De politie vond later dan ook de werk tuigen der mannen in den winkel. De óta- lagekast die zij gedeeltelijk leeggeplunderd hadden, was geopend met de sleutels dio er naast hingen. Het oorspronkelijke gestolene bedroeg ongeveer tienduizend gulden. Doordat een gedeelte teruggevonden is, bedraagt het ontbrekende nog ongeveer zesduizend gul den. De beer v. Wijnen is vorzekerd. Omtrent deze inbraak kan nog gemeld worden, dat uit den winkel ook een ijzeren geldkist was gestolen. Deze werd later te ruggevonden in de Badhuisstraat, vlak bij het Postkantoor. Een bedrag van 9t werd vermist, maar werd ook in het bezit gevonden van den aangehoudene. De politie stelt nog een onderzoek ïrt naar de mogelijkheid, dat tusschen deze inbraak en den belangrijken diefstal, welke eenige weken geleden in een juwelierswin kel aan den Binnenweg to Rotterdam ge pleegd is, verband bestaat. De aangehoudene H. J. B. is een be rucht inbreker, die reeds eenige vonnissen: achter den rug heeft. k De inbraak in het kasteel Hoogo Vuursche. In aansluiting op hetgeen wij reeds meldden, omtrent de brutale inbraak in kasteel Hooge Vuursche te Baarn. verne men wij nog nader, dat zoowel in de bo ven- als de benedenverdiepingen alles overhoop is gehaald. De politie deelde mede, dat de inbre kers als echte vandalen zijn te werk ge gaan. Zij zijn blijkbaar in hun werk ge stoord, want verschillende kostbaarhedon, die op tafels gereed stonden om meegeno men te worden werden door de recherche aangetroffen. Met behulp van politiehonden van do Amsterdamsche recherche en een expert uit Zeist op het gebied van vingerafdruk ken heeft do politie het onderzoek voort gezet. Zij heeft gegronde vermoedens in do twee gearresteerde jonge mannen de da ders te pakken te hebben. Beiden zijn Amsterdammers en ongeveer 27 jaar oud. Een van hen heeft juist een langdurige gevangenisstraf wegens zeven inbraken achter den rug. Beiden staan ongunstig bekend. De Cojnmissaris van Politie to Baarn houdt zich aanbevolen voor alle inlichtin gen van personen die het kasteel Dins dag tusschen twaalf en drie uur zijn ge passeerd. Opzet mislukt. Gisteravond is to Deventer gearresteerd de bediende van een drukkerij, die een voor de zaak bestemden aangeteekenden brief door middel van valschheid in ge schrifte zelf had afgehaald met de bedoe ling zich den inhoud toe te eigenen. Toen hem bleek, dat do inhoud bestond uit oen chèquo van 1200, waarmede hij niets kon beginnen, had hij den brief weer dichtge plakt en in de bus geworpen. De man heeft bekend. Het geheim van Koningsbosch. Na^. 'e „L. K." uit Schinnen verneemt, heeft de daar verblijvende zwerver Jansr sen verklaard, dat hij ook een tijd lang in Echt-Koningsbosch had vertoefd'; Ho(i wordt dus waarschijnlijker, dat het ger heele moordvorhaal een mystificatie is." Schapen doodgebeten. Te Bryber (Dr.) zijn in de weido een 8? tal schapen, toebehoorende aan den landr bouwer Tj. Anneina, door honden doodge beten. Een slechte transactie. Deze week kwam de koopman J. v. W„ uit Krabbendam, in Rotterdam om 185 Izakken appelen te verkoopen, welko hij per 3 2

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 7