Rechtzaken. SPORT. STADSNIEUWS. 6lellen van bepaalde beroepsziekten met ongevallen als van weinig ingrijpenden aard mochten worden beschouwd, terwijl laatstbedoeld voorstel in nauw verband staat met het ontwerp-verdrag betreffen de schadeloosstelling voor beroepsziekten, aangenomen door de in liet voorjaar van 1025 gehouden zovendo Intern. Arbeids- eonferentie. O.m. wijl van de zijde der risico-dragen de organisaties op het behoud van de be voegdheid om ook geld in pand te geven, prijs wordt gesteld, heeft de regeering de in art. XVI voorgestelde wijziging terug genomen. Met betrekking tot do door eenige le den gestolde vraag of het noodig is, dat Nederland reeds zoo spoedig uitvoering geeft aan het ontwerp-verdrag betreffen de schadeloosstolling voor beroepsziekten, aangenomen door de Zevende Intern. Ar- beidsconferentie te Genève, veroenigt de regeering zich met liet betoog der andore leden, die deze vraag in bevestigenden zin beantwoordden. De regeering betreurt hot, niet in staat te zijn een becijfering te geven van de las- ton, welke van de gelijkstelling der in het wetsontwerp genoemde bedrijf sziekten met ongevallen het gevolg zullen zijn. Het is de regeering niet onbekend, dat over 1923, als gevolg van de beruchte hit- teperiode in Juli van dat jaar, voor de Be- drijfsvereenigingen zware lasten zijn voortgevloeid uit de talrijke gevallen van zonnesteek met doodelijken afloop. Maar aan de ervaring van dat eene jaar mag, gelet op de abnormale omstandigheden, niet al le groote waarde voor de schatting der gemiddelde lasten, voortvloeiende uit zonnesteek en hitteberoerte, worden toe gekend. Hot wetsontwerp is o.m. aangevuld met een voorstel tot opneming in de Ongeval lenwet 1921 van een bepaling, overeenko mende met die, voorgesteld onder Art. 11 van het ontwerp van wet tot wijziging der Land- en Tuinbouwongcvalleuwet 1922. Wijziging land- en tuinbouwonge- vallenwet 1S22. De regeering is van oordeel, dat het be lang, dat do betrokken personen en hun gezinsleden bij een goede verzekering heb ben, voor dezen van veel grooter beteeke- nis is dan het bezwaar, dat door de voor gestelde regeling tot laatstbedoeld gevolg zou moeten leiden. Immers zal de premie betaling bezwaarlijk bij den werkgever den doorslag kunnen geven, omdat hij toch ook indien het werk niet in den vorm van gemeenschappelijken gezinsarbeid, maar door daarvoor in dienst genomen loonar beiders wordt verricht, premie verschul digd zal zijn. De regeering heeft in de bezwaren te gen de voorgestelde opheffing van de commissie van scheidsliedon aanleiding gevonden, dat voorstel in te trekken. In de wetsontwerpen zijn voorts enkele redactieverbeteringen aangebracht. NED. R. K. HANZEBOND VAN SLAGERSPATROONS. 10e AJgemeene jaarvergadering te Gouda. Alvorens Dinsdag hovengenoemde ver gadering te Gouda aanving, werden het hoofdbestuur, het bestuur der afdeeling Gouda, de feestcommissie en afgevaardig den, ten stadhuize ontvangen. De burgemeester hield namens het ge meentebestuur een welkomstrede. De heer G. C. Scholtes, voorzitter van het hoofdbestuur, dankte voor de officieele ontvangst. Tijdens de officieele ontvangst bespeelde de stadsbeiaardier, de heer van Zuijlen, het carillon van den St. Janstoren. Nadat men terloops even een bezoek had gebracht aan de in verband met deze bij eenkomst georganiseerde slagersvakten- toonstelling in de zalen van de sociëteit „Ons Genoegen", ving te 1 uur de jaarver gadering aan in den Grooten Schouwburg. De voorzitter, de heer G. C. Scholtes, opende de vergadering met den Christelij- ken gioet, waarna de voorzitter der afdee ling Gouda, de heer Jansen, een welkomst woord sprak. De bondsvoorzitters dankte voor 't vrien delijke welkomstwoord en heette vervol gens welkom den plaatsvervangend hoofd inspecteur van de Vleeschkeuringswet, dr. Sv. art, inspecteur voor de provincie Zuid- Holland, de vertegenwoordigers der zuster- vereenigingen en den heer Muijlwijk, verte genwoordiger van de Kamer van Koophan del. Met voldoening en dankbaarheid, aldus spr., Ian op den afgeleiden weg worden te ruggezien. Een der bezwaren,d'e de vleesch keuringswet oplevert, namelijk do uitpon- derij, zal wellicht ondervangen worden, want spreker kan mededeolen, dat dienaan gaande een wetswijziging op komst is. Een heugelijk feit noemt spreker de opening van het Eerste Coöperatieve Slachthuis in Go- rinchem, op welk gebied het initiatief van den bond is uitgegaan. Ook Roosendaal krijgt waarschijnlijk in haar afdeeling een coöperatief slachthuis. Intusschon heette spreker nog welkom burgemeester Gaarlandt, die eveneens ter ren dering was gekomen. Aan het jaarverslag van den secretaris qntleenen wij, dat zeven nieuwe afdeelingen tot der bond toetraden, en het aantal leden thans 1400 bedraagt. De balans per 1 Januari 1028 sluit op een totaal van 3377.26, terwijl de verlies- en winstrekening over 1927 op een totaal van ƒ9257.32 een winst van 691.56 aanwijst. De begrooting voor 1928, in totaal op een bedrag van ƒ13.316, wijst een voordeelig saldo aan van ƒ2522.94. De rekening en verantwoording van den penningmoester en die van het beheer van het orgaan werden na ampele bespreking goedgekeurd, waarna de vereischte dcchar- ges werden verleend. Als bestuursleden werden herkozen de heeren H. W. Maseland te Oss en Jrs. Noijen te Helmond; gekozen werden de heeren Ph. J. Fruijtier te Utrecht en C. Burger te Amsterdam. Hierna kwamen de afdeelings-voorstellen in behandeling. Aangenomen werd een voorstel der afd. Leiden en Schiedam, om de actie, welke is gevoerd voor de afschaffing van den ac cijns op het geslacht, zoo krachtig mogelijk voort te zetten. Overeenkomstig het prae-advies van het hoofdbestuur, waarin werd toegezegd te trachtten de Regeering dienaangaande van advies te aicnen, werden aangenomen de voorstellen van do aïdeelingen Assen en Eindhoven, om te trachten met allo gepaste en ten dienste staande middelen van de Regeering to verkrijgen, aanvulling der Vleeschkeuringswet, zoodanig, dat het zoo genaamde uitponden bij de wet verboden wordt. Krachtige actie zal worden gevoerd voor verlaging der slachttarieven. Naar de Commissie van Overleg werd verwezen het voorstel van de afdeeling Rot terdam om terug te komen op hot genomen besluit, betreffende het leveren van vlecsch waren aan restaurants, hotels en dergelijke, omdat in de practijk gebleken is, dat vrij wel .onmogelijk te constateeren is, wie vleeschwaren uit Gelderland betrekken, wijl de vleesohwarenfabrikanten er spe ciaal een restaurant-reiziger op na houden, die deze inrichtingen bezoekt, waardoor van Do toegezegde 10 pet. niets terecht komt. Aangenomen werd voorts het prae-ad vies van het hoofdbestuur op een voorstel van de afdeeling; Utrecht, betreffende in voering van een leerling-stelsel. 0.m. werd voorts besloten om tot oprich ting te komen van een onderlinge ziekte- verzekoring voor patroons. Op verzoek van de afdeeling Helmond, die alsdan haar 25-jarig bestaan herdenkt, werd besloten, dat de 11de jaarvergadering te Helmond zal worden gehouden. De penningmco6ter van den Nederland- schen Slagershond complimenteerde vervol gens het hoofdbestuur met het 10-jarig be staan van den Nederl. R. K. Hanzebond van Ölagerspatroons. De voorzitter uitte voorts zijn genoegen, woord. Een bezoek aan de Slagersvaktentoon- stelling aanbevelend, sprak de voorzitter zijn bewondering uit voor den moed en den durf, dien de kleine afdeeling Gouda ge toond heeft te bezitten door het organisee- ren daarvan. De voorzitter uitte voerts zijn genoegen, dat de bondsambtenaar, de heer van Eeden, thans hersteld van een zware ziekte, we derom aanwezig is. De vergadering werd hierna geschorst. Van 57 uur verpoosde men zich in de zalen van de Sociëteit „Ons Genoegen 1 en werd gelegenheid gegeven tot hot bezich tigen van en het koopen op de tentoonBtel- ling. Te 7 uur ving een gemeenschappelijk di ner en de feestavond aan, opgeluisterd door muziek en zang. Gisterochtend te 8 uur werd in de paro chiekerk van O. L. Vrouw Hemelvaart een H. Mis opgedragen door den Weleerw. Heer Kapelaan J. A. M. Sckartuian uit Utrecht, geestelijk adviseur van den bond. Te 9 uur had een gemeenschappelijk ont bijt plaats in een der zalen van „Kunstmin" aangeboden door de recipieerende afd. Te 10 uur werd de algemeen© vergade ring voortgezet. KAN i ONGEHECHT TE LEIDEN. De overweg. Ter strafzitting van het Kantongerecht van gistermiddag stond voor den Kanton- rcohter-pLv.v. mr. Nord Thomson terecht D. S., die den overweg nabij het Station Leiden was overgestoken nadat het belsignaal had geluid. Na verhoor van twee getuigen, den verbal, agent S. en zijn collega Th. werd verd. veroordeeld tot een geldboete van 0.50 subB. 1 dag hechtenis. Vervolgens werden bij verstek veroor deeld G. S., Wassenaar, te Katwijk op verb, wijze melk vervoeren, 6 of 2 dagen. Ch. v. A., zonder vergunning muziek ma ken op den openb. weg, 0.50 of 1 dag. B. S. d. B., met een rijwiel rijden zonder licht, 3 of 1 dag. N. t. W., openbare dronkenschap, 5 of 5 dagen. J. H., met een hondenkar rijden zonder voorzien te zijn van een drinkbak, 5 of 5 dagen. A. K., met een rijwiel rijden door een verb, steeg, 1 of 1 dag. S. Z., met een rijwiel rijden zonder licht, 3 of 1 dag. Waar niets anders vermeld staat wonen verd. te Leiden. De moord te Vlaardingen. De straf tot 15 jaar verzwaard. Het Haagsch Gerechtshof heeft gister uitspraak gedaan in de zaak tegen den 22-jarigen J. v. d. L., los werkman te Vlaardingen, die door do rechtbank te Rotterdam is veroordeeld tot 10 jaren ge vangenisstraf wegens moord op den por tier Bok te Vlaardingen, die verdachte eenige kceren afgewezen had, toen deze zich om werk bij hem vervoegde. Het O. M. bij de rechtbank, dat 20 ja ren gevangenisstraf had geëischt, was in hooger beroep gekomen. Het Hof heeft in verbajxd met het hoogst ernstig karakter van het gepleegde misdrijf de aan verdachte opgelegde straf verhoQgd tot 15 jaar. De procureur-generaal had bevestiging van het vonnis a quo gevraagd. De verwisselde Albert Cuyp. Voorts heeft het Hof uitspraak gedaan in de zaak tegen den koopman J. B. te Rotterdam, die door de rechtbank aldaar wegens verduistering van een schilderij van Albert Cuyp, welk werk door eeu vergissing bij de Haagsche Bank van Leening in zijn bezit is gekomen, is ver oordeeld tot 250 boete, subs. 25 dagen hechtenis. In deze zaak legde het Hof, opnieuw recht doende, eenzelfde straf op. Persdilect. Voor de rechtbank te Alkmaar heeft terecht gestaan de heer L. S., hoofdredac INGEZONDEN MEDEDEELING. teur van het te Alkmaar verschijnende Noord-Hollandsch Dagblad, beschuldigd smaadschrift.- Verdachte had den llen April 1927 in zijn blad een artikel opge nomen, waarin uitdrukkingen voorkwa men, die de heer G. Smits te Heiloo be- leedigend achtte als aantastende zijn eer en goedon naam. Deze toch werd daarin een man genoemd, die er op uit is om on kruid tüsehen de tarwe te zaaien, en die door zijn lasterende, kwaadsprekende, on ware artikelen en berichten over do ka tholieke vereenigingen en over katholieke particulieren van de parochie Heiloo en zelfs door smadelijke aanmerkingen op bisschoppelijke voorschriften der kerk des te gevaarlijker vijand is, omdat hij zich nog altijd katholiek blijft noemen". In het bewuste artikel wordt dan do vraag ge steld hoe het mogelijk is, dat nog 25 man bereid zijn gevonden, een candidatenlijst voor de raadsverkiezingen ten behoeve voor genoemden Smits te teekenen. Een zaak over hetzelfde krantenartikel heeft al eerder voor de Alkmaarsche rechtbank gediend, n.l. in October, toen de directeur van het N. Holl. Dagblad zich wegens beleediging had te verant woorden. Deze werd toen vrijgesproken. De heer Smits had daarna aangedrongen op vervolging van den hoofdredacteur, en, toen de officier van justitie meende daar in niet te moeten treden, had hij zich gtf- wend tot den minister, op wiens last ten slotte do zaak opnieuw werd vervolgd. Intusschen deden verschillende personen pogingen om den heer S. tot intrekking van zijn klacht te bewegen. S. bleef op zijn standpunt, ook' omdat de afdeeling Alkmaar e. o. van 'de Katholieke Volks partij, die hem gecandideerd had voor den gemeenteraad van Heilo, heb terugnemen van de klacht ongaarne zag. Zoodoende kwam 'd<> zraak gisteren weer in behandeling. Verdachte erkende te hebben toegela ten, dat het artikel, hetwelk door een an der was geschreven, in heb N. H. D. werd opgenomen. Hij meende daarmee het algemeen belang te dienen, omdat S. over velen te Heilo allerlei aantijgingen pu bliceerde. Het O. M. waargenomen door mr. van der Feen de Lille, liet de tenlastelegging van smaad vallen bepaalde zich tot de beleediging. Spr. vond dat er in het artikel wel een beleedigende draad is en eischte 200 boete of 60 dagen hechtenis. Mr. Kusters te Alkmaar meende, dat een raadslid de heele burgerij vertegen woordigt, en, als dan een deel daarvan tegen dat lid waarschuwt, is dat in het al gemeen belang. Spr. beriep zich op Noyon die veroordeeling uitgesloten acht, wan neer kenmerken van smaad aanwezig zijn doch vast staat, dat algemeen belang of noodzakelijke verdediging naar voren komt. Spr. vroeg toelating van het bewijs voor de onbetrouwbaarheid van Smits. Na in raadkamer te zijn geweest be sliste de rechtbank afwijzend op dit ver zoek, omdat het primair ten laste gelegde (smaad) verviel. Mr. Kuster betoogde o.m. nog, dat den heer Speet geen daderschap kon worden ten laste gelegd, omdat hij het artikel niet zelf heeft geschreven. Op zijn hoogst kon men hem medeplichtigheid ten laste leggen, maar daarvan staat in de dag vaarding niets. Aangaande de aantasting van eer en goeden naam beriep spr. zich op Simons, die oordeelt, dat iemand, die aller' achting heeft verloren, niet in eer en goeden naam kan worden aangetast. En zoo is het ook met Smits, die onbe trouwbaar is en altijd onhebbelijk. Spr. concludeert dat verdachte dient te worden vrijgesproken; le. omdat geen medeplichtigheid is ten laste gelegd; 2e. verdachte niet den opzet had te beleedi- gen; 3e. het delict voltooid is door het drukken en verspreiden, waarover in de dagvaarding niets te lezen staat, en 4e. klager geen goeden naam heeft en dezen dus niet kan verliezen. Na re- en dupliek werd de uitspraak bepaald op 21 Februari. De klager stelde zich civiele partij en vroeg een schadeloosstelling van 2500 minimum. VOETBAL. DIOC. HAARL. BOND. Junioren-Competitie. District Leiden. Het programma voor Zondag 12 Fe bruari is als volgt samengesteld: Li88e: Lisse ILisse II Leiden: Leiden IITeijlingen I Noordwijk: S. J. C.Teijlingen II. Do wedstrijden vangon allen te half één aan. De Competitieleider. GEMEENTERAAD. Vergadering van den Gemeenteraad van Leiden, op Maandag 13 Februari, des namiddags te twee uur. De vergadering zal, zoo noodig, des q,vonds worden voortgezet. Te behandelen onderwerpen: lo. Prae-advies op het verzoek van den heer J. B. Meijnen, om ontslag als Amb tenaar van den Burgerlijken Stand, uit sluitend belast met het sluiten der huwe lijken. 2o. Benoeming van een Ambtenaar van den Burgerlijken Stand, uitsluitend be last met. het sluiten der huwelijken. 3o. Verordening, houdende wijziging van de verordening van 14 April 1904 (Ge meenteblad No. 16), regelende het aantal ambtenaren van den Burgerlijken Stand te Leiden en de verdeeling hunner werk zaamheden. 4o. Prae-advies op het verzoek van Mej. A. E. Revers, om eervol ontslag als leerares in de geschiedenis aan de Hoo- gere Burgerschool voor Meisjes. 5o. Voorstel tot verhuring van een strookje grond van het terrein aan den Lagen Morschweg, kad. bekend gemeente Leiden, Sectie P. No. 1036 ged., aan den Staat der Nederlanden. 6o. Voorstel in zake de verhuring van het winkelhuis aan den Nieuwen ltijn no. 22, aan Mevr. T. Alofs geb. Marjec. 7o. Voorstel tot verhuring van het per ceel grond aan .den Haarlemmerweg, kad. bekend gemeente Leiden, Sectie K no. 6, aan A. J. Kat. 8o. Voorstel tot overneming in eigendom en onderhoud bij de gemeente van het ge deelte sloot, 3v5a1. bekend gemeente Lei den, Sectie M no. 97. 9o. Voorstel tot overneming in eigen dom en onderhoud bij de gemeente van een strookje grond aan de Cobetstraat, kad. bekend gemeente Leiden, Sectie M No. 4443 ged. lOo. Voorstel tot verhooging van ver schillende posten der fcegrooting, dienst 1927, waarvan de raming te laag is geble ken en tot toevoeging van eenige nieuwe posten aan die begrooting. llo. Voorstel inzako het sluiten van kasgeldleeningen, gedurende het 2e kwar taal 1928. 12o. Voorstel tot onocrhandsche op dracht van het wasschen van glazen, hout- en andere werken in gemeentege bouwen, alsmede het schoonmaken van bruggen, aan J. Kukler en L. van Es. 13o. Verordening tor voldoening aan art. 178 der Gemeentewet. 144o. Verordening, houdende wijziging van de verordening van 11 November 1897 (Gemeenteblad No. 12) op de Wateren in de gemeente Leiden. löo. Herstemming over het nader prae- aclvies op het verzoek van de Loidsche Katoen-Maatschappij voorheen de Heyder en Co., om vergunning tot het maken van een verbindingsbrug van hare fabriek aan de Heerengracht naar die jn de Looiers- straat. 16o. Voorstel tot verlenging van den termijn van ontruiming van verschillende onbewoonbaar verklaarde woningen. 17o. Prae-advies op het verzoek van de afd. Leiden van het R. K. Huisvestings comité, om de haar toegekende subsidié in de kosten van uitzending van zwakke kinderen, naar buiten te verhoogen tot 'n maximum van 450.— per jaar en op het voorstel van Mevr. Braggaar— de Does, in zake verhooging van die subsidie tot 75 cents per kind en per dag. 18o. Voorstel: a. tot beschikbaarstelling van golden ten behoeve van de aanschaffing van een baggermolen met 5 onderlossers en een motor-sleeboot; b. tot introkking van het Raadsbesluit van 17 Mei 1926, in zake de beschikbaar stelling van gelden voor ex tra-bagger werk 19o. Prae-advies op het verzoek van het Bestuur van den Leidschen Ophaaldienst voor de belastingen te Leiden, om toeken ning van een subsidie uit de gemeente kas en op het voorstel van den heer Groeneveld, inzake de oprichting van oen Gemeentelijken Ophaal- en Stortings- dienst. Herziening verordening op het rijden. Naar aanleiding van eenige voorstellen tot wijziging van de verordening op het rijden en iu verband met een voorstel van den heer Groeneveld om de geheele ver ordening opnieuw vast te stellen, teneinde een doorloopende nummering der artike len te verkrijgen, doen B. en W. do toe zegging om deze verordening in zijn ge heel te herzien. De Comm. voor de Straf verordeningen wenscht echter eerst het advies van den commissaris van politie in te winnen en zal daarna voorstellen indie nen. Vaarverbod in de Maresingelgracht. Omdat de toevoer van koelwater uit de Maresingelgracht naar de Electriciteitsfa- briek somtijds stagnatie ondervindt, door dat do inrichtingen ter plaatse, welke be stemd zijn om dit water te zeeven, ver stopt raken door modder, welke opgewor pen wordt door moterbooten, die de spoor brug in do singelgracht passeeren. Aange zien stagnatie in den koelwatertoevoer stoornis kan brengen in het Electriciteit: bedrijf, komt het B. en W. gewenschfc voor, hiertegen eene voorziening te tref fen, hetgeen zou kunnen geschieden door een verbod in het leven te roepen, om binnen een afstand van 75 M. ter weerszij, den van de Spoorbrug in de Maresingel gracht met mechanische kracht te varen, op straffe van hechtenis van 'ten hoogste 6 dagen of geldboete van ten hoogste 23. De Burgerlijke Stand. De heer J. B. Meijnen heeft eervol ont slag gevraagd als Ambtenaar van den Burgerlijken Stand, uitsluitend belast met het sluiten der huwelijken. Ter vervulling van de door dit ontslag ontstano vacature bieden B. en W. den Raad de volgende aanbeveling aan:, lo. T. S. Goslinga, 2o. Mr. A. F. L. M. Tepe. Tevens stellen B. en W. voor de veror dening, .regelende het aantal ambtenaren van den Burgerlijken Stand te Leiden en de verdeeling hunner werkzaamheden, te wijzigen. Artikel 1 sub a van de thans geldende verordening bepaalt, dat er zullen zijn ne gen ambtenaren van den Burgerlijken Stand, uitsluitend belast met het sluiten der huwelijken. Nu komt het meermalen voor, dat deze ambtenaren om verschillende redenen ver hinderd zijn een huwelijk te voltrekken of daartoe op het laatste oogenblik verhin derd worden. Uit den aard der zaak geeft dit aanleiding tot moeilijkheden. Ter voorkoming daarvan zouden B. en W. den ambtenaar in art. 1 sub b ge noemd, die thans belast is met alle werk zaamheden, behalve het sluiten der hu welijken, in bijzondere gevallen als boven bedoeld, willen belasten met het sluiten van een huwelijk. Eene dergelijke regeling bestaat ook in andere gemeenten. Subsidieverhoogïng voor Kinderuitzendmg Eind vorig jaar ontving het gemeente- P bestuur een verzoek van de afdeeling Lei-1 den van het R. K. Huisvestings-Comité, I om do haar toegekende subsidie in de kos ten van uitzending van zwakke kinderen naar buiten te verhoogen tot een maxi- mum van 450.per jaar. Mevrouw Brag gaarde Does diende daarop een voorstel in, om den desbetreffenden begrootings- post met 550.te verhoogen, ten einde B. en W. in de gelegenheid te stellen, de norm to verhoogen van 0.50 op 0.7q per kind en per dag. B. en W. zijn met de Commissie voor den Geneeskundigen Dienst van meening dat het hier een zaak betreft, die de al- gemeene gezondheid aangaat. Uitzending van kinderen naar buiten is vaak zeer noodig en voorkomt in velo gevallen langdurige verpleging in ziekeninriclitin- gen en sanatoria. De gunstige invloed een verblijf in de buitenlucht is dan ook bij terugkeer van de kinderen duidelijk merkbaar. Nu denke men niet aldus B. en W. dat ieder kind, dat zich daartoe aanmeldt! onmiddellijk naar buiten wordt gezonden; integendeel, er heeft een zeer nauwkeu rig onderzoek van de kinderen plaats en de Directeur van den Geneeskundigen Dienst houdt daarop streng toezicht. 7?anneer bij dat onderzoek blijkt, dat de uitzending noodig of wenschelijk is, wordt daartoe overgegaan, indien en voor zoo ver de geldmiddelen der vereenigingen het veroorloven. Intusschen blijven, ondanks deze nauw keurige selectie, nog vele kinderen, voor wie de uitzending dringend noodig is, daarvan verstoken, omdat de daaraan verbonden kosten, die pl.m. 1.50 per dag en per kind bedragen, niet betaald kunnen worden. Meerdere bijdragen van particuliere zij de, dan nu inkomen, zijn, ondanks de vele daartoe aangewende pogingen, niet te verwachten. B. ën W. achten het daarom, onder de ze omstandigheden wel verantwoord, de helpende hand uit te steken en de ver eenigingen te steunen met een bijdrage, gelijkstaande met de helft van den kost prijs, derhalve met een subsidie van 75 cent per kind en per dag. Maar dan is het ook noodig het maxi mum der te verleenen subsidie te verhoo gen. Zonder die vei-hooging zouden nu reeds een 2-tal vereenigingen niet of na genoeg niet gebaat zijn. B. en W. zouden nu het maximum dot subsidie willen bepaald zien op 600. per jaar voor iedere vereeniging. Dit be- 2—J

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 6