Uit de Rijnstreek. kleur, cu bij P. Piomiju Pz. door de betreji- «kelijk nieuwe „Albino". Het hoekje bij het hek was zeer artistiek verzorgd door de firma D. W. Lefeber en Co. Als uitblinker zouden wij hier op de eerste pla/.te kunnen noemen „Daisy Schae- fer'', een nouveauté met mooi gevormd dekblad, zacht-gele cup en bijzonder goed op steel. Ei verder stippen wij aan de vroege tulp „Olympiade", „Fortuna" en de goud-kleu: ige „Orange Blossom". Het middelperk omvat eveneens een rijkdom van bloemen: do inzending van J. W. A. Lefeber met de witte King Alfred, de prachtige Murillo-collectie van J. en P. Lefeber, de welgeslaagde inzending van L. van Grieken met de trosnarcis „Mignon". Do heer L. Onderwater prijkt hier met „Diadeom" cn andere fraaie soorten. Do nieuwe rose hyacinth „Kroonprinses Mar- garetha" van G. v. d. Weg's Zn. vertoonde al haar schoonheid. Dames en Werkhoven hadden nieuwe, donker-paars kleurige cro- cussen in v zondert. Van J P. Segers, ten slotte, waren eenige mandjes van de rose dubb. tulp Triompbator aanwezig, die hier en daar neergezet de klourenharmonie van dit middenperk nog verhoogden. Golijk men ziet, een uitgebreide collectie, waarvan deze koree opsomming slechts 'n zocr onvolledig beeld geeft. Do jury besliste als volgt: Zilveren beker der gemeente Lisse G. J. Vreeburg; gouden medaille J. en P. Lefe ber; verz. br. raed. Gebr. Tromp; zilv. med. J. \V. A. Lefeber; verg. zilv. med. L. van Grieken; zilv. med Dames en Werkhoven; verg. zilv. med. G. v. d. Mey's Zn; verg. zilv. med. L. Onderwater; gouden med. P. Itomijn P;n.; zilv. med. de GraafGerhar- da; verg. zilv. med. J. Berbée Gzn.; verg. zilv. med. J. Veldhuyzen v. Zanten; gouden med. J. Pijnacker en Zn.; gouden med. D. W. Lefeber en Co.; verg. zilv. med. Gebr. Segers; gouden med. H. de Graaff; verg. zilv. med. (en gouden med. H. B. G.) Gebr. Tegelaar; gr. gouden med. van Rijn en Bee- len; gouden r. ed. H. B. G. Th v d. Vlugt. De opening der bloemen tentoonstelling. Des middags te 2 uur had de opening der bloementeni .onstelling plaats door den iVoorz., der afd. Lisse, dén heer Grullemnas. Spr. ging in gedachten terug naar den tijd van vijftig j~;\r geleden, toen de bloemen tentoonstellingen werden gehouden in de zaal van v. Ri iten. De inzendingen stonden toen keurig kaarsrecht langs de wand iedere artistieke opvatting was zoek. Het deed hem daarom genoegen op deze ten toonstelling aan te treffen, wat in de vroe gere werd gemist en hij bracht daarvoor gaarne hulde de organisatoren, vooral aan de jongere. Spr. hoopt, dat nu dit resultaat is bereikt, de jenge Lissenaren het er niet bij zullen laten zitten. Gesteund door de ouderen, kunnen zij nog heel wat 'presteo- ren, zoodat eerlang wederom, evenals voor vijftig jaren, een roep van de Lissesche ten toonstelling zou uitgaan. Spr. besloot met dank to zeggen aan B. en W. van Lisse, het bestuur van H. B. G. en de tentoonstellings commissie. i Do heer E. H. K'relage, voorz. der Alg. Vereen., voerde hierna het woord, die even eens teruggreep naar oude herinneringen, toen de tentoonstellingen eerst diep in Maart kon 'en worden gehouden. Spr. weos erop, dat de volgende tentoonstelling een uitstekende gc'egenheid is om het 50-jarig bestaan der afd. to herdenken. Do voor: :tter van het comité „Lisse Vooruit'', ue heer F. J. C. v. d. Eerden sprak ten slotte een kort woord. Spr. wees erop, dat na de inzending der broei- producten ter opluistering op de winkel- beurs 1927 door de bloemisten ernstig tverd overwogen, ook hot volgend jaar ge lijktijdig met de winkelbeurs een tentoon stelling te organiseeren. 'Waren de gedachten zei spr. oorspronke lijk ook bij vele heeren bloemisten an ders dan de nu opgezette bloementen- tooi stelling, het is voor een vrijer handel voor de bloemisten beter geheel op eigen terrein te staan, want Uw welvaart is onzo welvaart en wij van onzen kant stellen cr óoch prijs op gelijktijdig in de gebouwen van H. B. G. onf beste kun nen te laten zien. En indien U in het werkelijk telang van ons rnoox dorp Lisse wilt wert en, geeft dan de Middenstand een goede kans. Hierna werd de tentoonstelling be zichtigd. De opening der winkelbeurs. Eenige uren nadien had de opening der winkelbel.:s plaats, waar allereerst ge sproken v:erd door den burgemeester van Lis3c, den lieer Eenhuis. Spr. wees op het groot suceos der vorige beurs, die door 8700 personen werd bekocht en op de uit breiding, d e deze instelling dit jaar heeft ondergaan. Bet is zei «?pr. een gelukkig verschijn sel, dat de i '-eliers den moed en den durf hebben door het houden van een Winkelbeuro te trachten hun positie te ven terken. De etalages van hun star Is, vergeleken bij die van het vorige juar zegfen immers genoeg. Ze zijn toch weder aanmerkelijk verfraaid, verbeterd en uit gebreid. Was het vorige jaar op den Y\Tin- k cl beurs ongeveer 700 M2» door stand, i - genomen, op deze beurs is meer dan U00 M2. aan de verschillende standhouders verhuurd. Ten blijke van sympathie met deze Winkelbeurs hebben ook onze heeren bloe misten willen medewerken. Ze hebben heden in ditzelfgebouw een tentoon stelling geop°nd -.-.p de bloemen onzer wereldberoemd e Tulpen Hyacintheu en Harcissen, hetv elk r.e-r zeker tot het wel slagen dezer beurs zal '-ijdragen. Met «'en wensch, d. i -teze bdurs veel mogv' bijdragen tot v uit: ng van Lisse verklaarde spr. de beurs 1928 voor ge opend. De heer F. J. O. v. d. Eerden nam daarop het woord. Spr. zeide, dat de ge- heele opzet van deze Winkelbeurs is, om te la en zien, dat de Middenstand van Lisse ien strijd tegen het groot winkel- bedri t in de warenhuizen wel aan durft. Wat wij op 't groot winkelbedrijf voor hebben zei i?r„ is, dat bij iedere Stand de vakkundige, belanghebbende zelf staat; n.l. de winkelier, hij ons ontmoeji u niet, dat leger van chefs en bedienden, die uitgebreide expeditie afdeeling, die groote geheime politiedienst, nogmaals niets van dat alles. Bij ons een concentreeren van onze vakkennis op 't artikel, dat wij verkoo- pen. Bij ons een berekenen om beter en daarom goedkooper te leveren dan het groot winkelbedrijf. Bij ons kunt ge zien, dat het in Lisse toch voordeeliger koo- pen is Spr. verwelkomde vervolgens het gemeentebestuur en den gemeenteraad en bracht dank aan „Bloembollencultuur" aan de directie van 't H. B. G., aan den Raad van Beheer van het Electriciteits- bedrijf en aan den heeren Vooren, direc teur van het postkantoor, voor aller me dewerking. Spr. besloot, in vertrouwen op Gods on ontbeerlijke zegen met de zinspreuk: „Lisse Vooruit"! Een der directeuren der Veilingvereeni- ging H. B. G., de heer P. Warmerdam, voerde daarna het woord. Spr. zeide, dat zijn hoogachting voor het Yv'inkelbeurs- comité, nu het wat betreft deze gebou wen, geen oneerlijke concurrentie in de hand heeft gewerkt. Ook bracht hij dank aan „Bloembollencultuur" en hoopte de tentoonstelling ook het volgend jaar in het H.B.G. gevestigd te zien. Spr. uitte ten slotte zijn beste wenschen voor het welslagen der tentoonstelling. De voorzitter van den Raad van Be heer van het Electriciteitsbedrijf, de heer J. P. Gouverneur sprak hierna een kort woord. Het bedrijf Leeft dit jaar, nu do beurs op eigen beenen kan staan, niet meer die concessies mogen geven van ver leden jaar. Spr. geloofde, dat het deti Middenstanders van Lisse onder hun te- genwoordigen voorzitter goed zal gaan. De tijd is nu gekomen, dat de beurs op eigen beenen staan en gaan kan. Do heer Vooren voerde nog het woord over een goede samenwerking van pu bliek en ambtenaren. De heer Grulle- mans stak den heer Vooren als antwoord een pluim op den hoed wegens zijn ijve ren voor een locaal posttarief. Tenslotte sprak de heer Segers, wien het verheugde, dat de tentoostelling Zon dags gesloten was. Daarna werden ververschingen rond gediend en de winkelbeurs bezichtigd. ZEGWAART. GEMEENTERAAD. Overname van den Molenweg. De maximum-snelheid. Benoe ming eener concierge voor het raadhuis. Onder voorzitterschap van burgemeester F. I. G. Bos, vergaderde op 3 dezer de Raad dezer gemeente. Secretaris de heer C. P. Blaauwhof. Afwezig met kennisgeving de heeren D. van Duivenbode en J. Lamens. De opening der vergadering geschiedde op de gebruikelijke wijze, met het voorge schreven gebed. Daarna wordt mededeeling gedaan van een schrijven van Ged. Staten van Zuid- Holland behelzende bericht van het over lijden van den Commissaris der Koningin in de provincie. De Voorz. memoreerde het vele goede, dat de overledene voor de provincie, mits dien ook voor de gemeente had gedaan. De notulen der vorige vergadering wor den gelezen en onveranderd vastgesteld. Hierna spreekt de Voorz. de leden toe en wcnscht hun alle goeds toe in 1928. Als oudste lid antwoordt de heer E. Chardon, met instemming der leden en wenscht den voorzitter den besten zegen voor het jaar 1928. Met alg. stemmen wordt besloten tot kostelooze overdracht aan do Provincie het beheer en onderhoud van den Zeg- waartschen tfeg, per l Mei a.s. Naar aanleiding van een missive van Ged. Staten wordt besloten, in het onder houd van den Molenweg, inplaats van 50 pet. der kosten en 1/10 der reconstructie- kosten, G00 per K.M. bij te dragen. Besloten wordt een stuk grond, achter het Dorp, to verkoopen voor 510 vrij op naam, aan de erven P. van Beek. Aan de orde wordt gesteld wijziging der verordening inzake de maximum snelheid. Door B. en W. wordt voorgesteld deze op 20 K.M. vast te stellen. De heer G. van Straalen merkt naar aanleiding hiervan op dat hij de maximum snelheid verhoogd zou willen zien tot 30 K.M. Na antwoord van den Voorz. wordt het voorstel van B. en W. aangenomen. De heer P. J. Smits dringt er op aan, dat nauwlettend zal worden toegezien op de naleving der verordening, hetwelk door den Voorz. wordt toegezegd. De heer A. van Well brengt nog ter sprake de plaatsing van een waarschu wingsbord bij de straten. Met alg. stemmen wordt besloten aan de R. K. Bewaarschool een subsidie te ver- leenen van 7.50 per kind. Do schoolgeldverordening wordt op nieuw ongewijzigd vastgesteld. De aftredende leden der Commissie tot Wering van schoolverzuim, de heeren J. Akkerman, J. van der Goes, G. F. Bayji, D. Biezebos en J. Reeuwijk, worden her benoemd. Benoemd wordt tot concierge van het Raadhuis mej. wed. J. Bastian, op een jaarwedde van 200, ingaande 1 Jan. 1928. Besloten wordt de kindertoeslag van den ontvanger-ambtenaar ter secretarie te stellen op 50 voor ieder kind. Omtrent het doen baggeren van de vaart, achter het dorp wordt besloten dit niet voor gemeenterekening te doen geschieden, j Een wbziging der begrooting, dienstjaar 1927, wordt goedgekeurd» Bij de rondvraag verzoekt de heer Smits de lanterns in de gemeente tot half elf 1 te doen branden. j De heer Van Well vraagt of al een be grooting is gemaakt voor het leggen van trottoirs. De Voorz. antwoordt, dat aan het vcr- zoek van den heer Smits zal worden vol- INGEZ0NDEN MEDEDEELING. Een nieuwe algemeen /g; drukking; Dat gaat er ine! BROOD VAN TEN t VRAAGT UJVEN daan, terwijl de heer van Well een ontken nend antwoord ontvangt. De punten der agenda leverden geen uitvoerige besprekingen op. Hierna sluiting. HAARLEMMERMEER. Ernstig auto-ongeval. De scholier P. Huigsloot had de onvoorzichtigheid op den Hoofdweg den weg over te steken juist toen een auto naderde. Ernstig gewond en inwendig gekneusd werd hij naar de ouder lijke woning gebracht. Den chauffeur trof geen schuld. Hoewel deze tot het uiterste remde, was de aanrijding niet meer te voor komen. LEIDSCHENDAM. Het bericht over een inval. Ter aan vulling van het bericht over een inval bij den hr. W., Maandagavond in ons blad opgo nomen, verzoekt de heer W. het volgende op te nemen. „Naar aanleiding van Uw berichtje, on der Leidschendam in Uw blad van Maan dag 6 dezer, heb ik de eer U mede te deelen dat, wanneer U van officieele zijde werd medegedeeld, dat bij mij een inval door de Justitie werd gedaan, LT dan ook van die zelfde officeele zijde ook wel de reden had meegedeeld kunnen worden. Wat is n.l. het geval? Dat door v. d. Stel, welbekend in den laatsten tijd, verschillen de gasdirecteuron zijn beschuldigd retour commissies van leveranciers te hebben aan genomen. Dat de Justitie op de gasfabrieken en bij de leveranciers (dus niet alleen bij mij) een onderzoek ïnsteld naar de waarheid van deze beschuldigingen. Dat ik mijn volle me dewerking bij dit onderzoek wensch te ver- leenen. Dat door mij nadrukkelijk aan de Justitie is verklaard, dat door mij nooit retourcommissies zijn gegeven en door mij nooit afspraken met directeuren iZijn gemankt. Zoodat alles wat door v. d. Stel omtrent mij hierover is gesproken leu gen en laster is, wat duidelijk uit het on derzoek der Justitie zal blijken. Mijn vijan den behoeven zich dus niet over dit onder zoek te verheugen, omdat daardoor de waarheid wel aan het licht zal komen". NOORDWIJK. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert Vrijdagmiddag te 2 uur. De agenda vermeldt: 1. Ing. stukken. 2. Weesgelden. 3. Wijziging verordening rioolbelasting. 4. .Wijziging Politieverorde ning (sluitingsuur- en motor- en rijwielbe palingen). 5. Wijziging verordening aanleg huurleidingen electrische bedrijf. 6. Veror dening ontsmettingen. 7. Regeling ziekte verlof agenten van polit'ie. 8. Toekenning voorschotten ex. art. 101 L. O.-wet. 9. Her nieuwde vaststelling schoolgelden. 10. Aan koop van grond: a. van Wed. van Reijzen, b. van G. Janson. 11. Uitvoering Provin ciaal wegenplan. 12. Herstrating Zuid Bou levard en aanleg voetpad. 13. Rijwielbe waarplaats Noord Boulevard. 14. Verhu ring standplaatsen voor photografen, rij paarden enz. 15. Overdracht gedeelte Vin- kenlaan en aanleg van voetpaden enz. 16. Verkavelingsplan bouwterrein Boerenbur- gerweg (Patrimonium). 17. Aanleg gaslei dingen door den Lijnbaanweg. 18. Begro tingswijziging 1927 en 1928. Mij. v. Tuinbouw en Plantkunde. Vrij dagavond hield genoemde Mij. een druk bezochte vergadering in Hotel „Royal", waaruit weder eens duidelijk bleek de groote bloei, welke deze afd. reeds heeft bereikt. De Voorz., de heer H. de Boer, hield zooals gewoonlijk een prettige en leerzame inleiding, waarin hij wees op de stille werkzaamheid der plant. In den wintertijd is schijnbaar allo leven in de plant verdwenen, doch geheel verborgen werkt de plant voort en wacht slechts op zonneschijn en levenswarmte, om het nieu we leven weder te doen uitbreken. De Voorz. sprak hierna zijn vreugde uit over de groote opkomst en over het on verwachte, doch welkome bezoek van den heer Evcleens Maarse uit Aalsmeer, de door het H. B. aangewezen patroon dezer afdeeling. Do tafeltjes waren prachtig gedecoreerd met verschillende inzendingen bloemen en planten, waaronder pracht-exemplaren van Primula Obconica, Chinensis, een Mali- coides, ingozonden door den heer J. Rak horst, tuinbaas bij Mevr. lluys; vooral de twee laatstgenoemden trokken ieders be wondering. Ook de heer Evcleens Maarse, die, komend uit het centrum waar deze cultuur inheemsch is en daar steeds het 1 fijnste van het fijne kan zien, was vol be- won'dering over de tentoongestelde exem plaren. Het grootste deel van den avond werd'in beslag genomen door een geheime vergadering met behandeling van eenige punten, voor een eveneens geheime ver gadering van de Maatschappij op 14 Fe bruari a.s. te Amsterdam. Na gehouden besprekingen werd besloten de afd. hier naar af te vaardigen. De bestuursverkiezing, wegens periodiek aftreden van den heer J. v. d. W ilden, had het resultaat dat deze met alg. st. werd herkozen. In de vacature A. Endema werd gekozen de heer H. Wiecherink, terwijl tot Secretaris werd gekozen het reeds zit tend bestuurslid, de heer A. Overvelde. De heer Eveleens Maarse voerde alsnog het woord, en drukte zijn blijdschap uit er eindelijk toe te zijn gekomen de afdeeling te komen bezoeken. Hij durfde te verzeke ren dat ook bij het Hoofdbestuur do af deeling zeer goed stond aangeschreven, als zijnde zeer actief, doch vooral omdat hier het grondbeginsel der Maatschappij van Plantkunde ten volle tot zijn recht kwam. Nog werd besloten binnenkort weder eens een propagandavergadering te hou den te Noordwijkerhout, terwijl op de eerstvolgende vergadering de heer C. Soc- teman zal spreken over het broeien van bolgewassen. Aan de verloting van bloe men en planten werd met veel animo deelgenomen en velen zagen zich met een mooi prijsje toebedeeld. Na een woord van dank aan allen, inzonder tot den patroon der afd., werd deze zeer geanimeerde ver gadering beëindigd en ging men eerst vrij laat huiswaarts. NOORDWIJKERHOUT. Geboren: Tkeodorus Leonardos z. van W. de Jong cn D. Wijnands Maria Hubertha d. van J. v. d. Berg en O. J. Duivenvoorden Cornelis z. van C. v. d. Star en M. Broekhof Anna Maria The- resia d. van C. J. Ruigrok en W. A. Witte- man Theodorus Hendrikus z. van C. H. Duivenvoorden en A. Th. Kieft. Ondertrouwd: L. J. J. Meijer 23 j. P.ebinck 25 j. en A. v. d. Berg 26 j. C. L. Duivenvoorden 28 j. en C. v. cl. Berg 29 j. J. v. d. Burg 23 j. en W. H. Franken 22 j. Getrouwd: Th. L. Kol 32 j., te Zand- voort, en A. v. d. Berg 29 j. J. W. van der Zalm 24 j., te Noordwijk, en M. H. J. Mens 19 j. Overleden: Appolonia G. van Gijls- wijk 14 j. Cornelis Lief ting 70 j\, te Eg- mond-Binnen, W0UBRUGGE. Gevestigd: In de maand Januari hebben de volgende personen zich hier ge vestigd: J. de Vries van Avereest. M. C. de Blanken van Rijnsaterwoudc. J. Wolthaus van Rijnsburg. M. Slootweg van Valkenburg. M. van Iperen van Leerdam. J. G. H. van Wilpe van Gors- sel. M. A. van de Wereld van Alkema de. P. R. Does wijk van Voorschoten. Vertrokken: W. H. van Leeuwen naar Wassenaar. M. Eigeman en gezin naar Amsterdam. J. Jager naar Mun tendam. A. J. Strookman naar Aals meer. M. Tolchert naar Winterswijk. INGEZONDEN MEDEDEELING. Dit moet Uw eerste dbdachte zijn bij Brand- en Snijwonden, Ontvellingen en allerlei Huidvcrwondingei Hei vei^achijen geneesi 4693 HAZERSWOUDE. GEMEENTERAAD. De veekeuring. De Prot. H. B. S. te Leiden. Overdracht van wegen aan de provincie. Brug- gankwesties. Voorzitter is de Burgemeester, de heer J. van der Meulen. Aanwezig alle leden. De voorz. opent de vergadering met ambtsgebed. De secretaris, de heer B. den Braver, leest de notulen der beide vorige vergaderingen, die worden goedgekeurd en vastgesteld, De voorz. doet voorlezing van ingekomen stukken w.o.: Missive van Ged. Staten, houdende mededeeling dat de goedkeuring van de begrooting 1928 nog niet heeft plaats gehad, maar dat het recht wordt verleend tot de helft der be dragen wan de begrooting uit te keeren. Missive van Ged. Staten met terugzen ding der begrooting met enkele adrni- I nistratieve opmerkingen. Missive van Ged. Staten houdende goedkeuring van.de I verordening op de heffing van keurloonen. en de verordening op cle vleeschkeuring. Vervolgens is ingekomen een schrijven van eGd. Staten inzake de instructie voor den Keuringsveearts, met eenige bemer kingen. Ged. Staten maken bezwaar dat de veearts bij een jaarwedde van 1700.— nog zelf moet voorzien in de noodige mid delen tot een richtige oefening van zijn werkzaamheden. De Inspecteur van de Volksgezondheid, de heer Zwart, deceit ook dit bezwaar. De voorz, deelt mede een onderhoud te hebben gehad met den In specteur over deze zaak, en besproken werd de instructie in dien zin te wijzigen, dat de gemeente zou bekostigen hetgeen tot onderzoek van vleesch noodzakelijk is. De heer D. Buitenhuis acht de bemerking wel wat gezocht, waarop de voorz. ant woordt dat eenige w*ijziging in het belang van den dienst moet worden aangebracht, zal het de goedkeuring van Ged. Staten wegdragen. De heer L. Noordam merkt hierbij op dat het door vele ingezetenen onzer gemeente zeer op prijs zou worden gesteld indien ook op het dorpsgedeelte een gelegenheid werd geboden to aangif te, waarop de voorz. antwoordt dat voor een goede controle, die zeker gewenscht is voor deze zaak, het beter is één gele genheid tot aangifte te stellen. Met alge- meene stemmen wordt daarop besloten de verordening overeenkomstig het voorstel van Ged. Staten te wijzigen. Een ingekomen schrijver avn Ged. Sta ten inzake het Provinciaal Wegcnplan heeft ten doel, dat door Gemeentebestu ren van naburige gemeenten met besturen van polders en waterschappen onderling overleg wordt gepleegd; om te komen tot een gemeenschappelijk plan tot overdracht der wegen aan de provincie. De voorz. deelt hierbij mede, dat voor dit doel door B. en \Y. met het dagelijksch bestuur van het naburige Boskoop een conferentie heeft plaats gehad om te komen tot een gemeenschappelijke overdracht, waartoe in beginsel werd 1" sloten, in afwachting van de vaststelling door Ged. Staten van de kom en de eindpunten van de ge meente. Mededeeling van den Insp. der Dir. Bel, dat voor onvoldoende opgave voor belasi tingen is ingekomen een bedrag varf' 87.38 en een van 7.98. Verslag van den Keuringsdienst voor waren loopend van 2, Jan. 1927 tot 31 Dec. Schrijven van de hee-j ren J. v. d. Meulen en R. Offringa dat zij de benoeming tot lid van de Commissie voor toezicht op het L.O. aannemen. Schrijven van Ged. Staten houdende goed keuring tot een regeling treffen met Kou- dekork en Hazerswoude aan den Rijndijk, met verzoek om vrijstelling van bruggel den voor schoolgaande kinderen. Hoewel het adres niet op zegel is gesteld, is het niettemin voor behandeling vatbaar, om dat het van algemeen e strekking en voor een gemeenschapeplijk belang is ingezon den. De voorz. deelt mede, dat B. en WY van Koudekerk ernstig bezwaar hadden aan het verzoek te voldoen. B. en W. dezer gemeente staan echter zeer sympathiek tegenover deze zaak en zouden er in be ginsel voor zijn. Gelet op de omstandighe den is het echter niet wenschelijk hierop nu in te gaan, daar het groote moeilijk heden zou veroorzaken, die in het belang van een goede samenwerking dienen te worden vermeden. De heer P. F. Veelen- turf merkt hierbij op, dat het zeer ontac tisch zou zijn om deze zaak door te drij ven," maar het gewenscht is zich te hou den aan de gemaakte overeenkomst, nu de zaak officieel haar beslag heeft gekre gen. Bij de gehouden bespreking verkla ren enkele leden zich voor het advfes van B. en W. Mevr. van der Meulen acht het echter van groot belang, terwille van de kinderen, aan het verzoek te voldoen. De heer P. F. Veelenturf adviseert hiertoe niet te besluiten, daar het groote moeilijk heden zou veroorzaken; maar in de toe komen. Een voorstel van B. en W., om der deze zaak te bezien en er op terug te komen. Een voorstel avn B. en W., om thans in de gegeven omstandigheden niet op het verzoek in te gaan, wordt aange nomen met 10 tegen 1 stem, die van Mevr. van der Meulen. Daarop stelt de voorz, aan de orde:' Behandeling en vaststelling van de ge meenschappelijke regeling met Koudekerk inzake de Eoudekerksche brug. De rege ling wordt in den- breede besproken en op enkele artikelen bijzonder do aandacht ge vestigd. Hierbij komt ter sprake de ver goeding aan Koudekerk voor administra tieve werkzaamheden,, waarbij de heer P. F. Veelenturf opmerkt dat in het gemaak te contract deze- zaak geregeld is en Kou dekerk voor administratieve kosten een bedrag van 150.zal ontvangen per jaar. Nadat verschillende punten in den breede zijn besproken, wordt de regeling met algemeene stemmen vastgesteld. Besloten wordt aan het bestuur der Chr. H. B. S. te Leiden op zijn verzoek om subsidie voor twee leerlingen uit deze gemeente, die in 1925 de school bezoch ten, een bedrag van 35.50 toe te staan, te voldoen. Mevr. van der Meulen stemde tegen. Tot lid der commissie tot wering vaö schoolverzuim aan den Rijndijk, werd in de plaats van den heer F. C. A. Wille, dia hiervoor bedankte, gekozen de heer C. 41 van Dam. Bij de rondvraag informeert de heer J, Brugman of bij B. en W. niet is ingeko men een adv es van de Gemeenschappelij ke Landarbeidersbond, waarop de voorz, ontkennend antwoordt. Niemand meer het- woord verlangend sluit de voorz. de ver gadering. KOUDEKERK. GEMEENTERAAD. De overeenkomst met Hazers woude inzake de Kouderkerksché brug. Het heffen der bruggel den. De burgemeester gaat buiten de gemeente wonen. De Gemeenteraad vergaderde op Vrij dag, 3 Februari 's nam. te 7 uur. Tegenwoordig: alle leden. Voorz. is dé Burgemeester. Na opening der vergadering met gebed, worden de notulen der vorige vergadering gelezen en goedgelccnrd. De Voorz. doet daarna mededeeling van de ingekomen stukken, w. o. een beschik king van den Minister van Onderwijs, waar bij deze gemeente wordt toegestaan een onderwijzeres buiten de wachtgeldsters te benoemen, zonder dat de Rijksbijdrage zal worden ingehouden. De Voorz. deelt tevens mede, dat B. en W. opnieuw een oproe ping van sollicitanten deden. De stukken worden voor kennisgeving aangenomen. De Voorz. doet daarna de nè-volgende mededeelingen, betreffende de Koudekerk- sche brug: a. dat de overdracht zal plaats vinden op 1 Maart a.s.; b. dat de brug tegen brandschade en eventueel ook andere risico's zal worden verzekerd c. dat het in de bedoeling van B. en W. ligt, zoodra mogelijk met een voorstel te komen tot verkoop van de woniDgen en stal en tot 't doen bouwen van 'n woning voor den brugwachter; doch dat hiermede in ieder geval, gewacht moet worden totdat de plannen van de nieuwe brug geheel of gedeeltelijk zijn uitgevoerd. d. dat het in de bedoeling ligt voorloopig het bestaande tarief te handhaven. Voor voertuigen wordt overwogen een bonstelsel en voor wielrijders en voetgan gers do invoering van een bus. B. en W. zouden tevens het brughek van af des avonds 10.30 tot 5.30 des morgens voor voetgangers en wielrijders open te la ten, omdat deze maatregel waarmede bij de inschrijvingen voor de bediening reke ning is gehouden van gunstiger invloed is op de bedieningskosten. e. dat door Ged. Staten reeds opr dracht is gegeven tot het maken van een bestek van de nieuwe brug. Aan de orde komt de vaststelling der ge meenschappelijke regeling met Hazerswou^ de, betreffende de bediening van de Kou- dekerfirsche brug. Do heer Oppe'aar vindt een bedrag vaB1 150.— voor administratiekosten veel te si

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 6