- BINNENLAND. NANCY Mill's ERFENIS. Uit de Omgeving. TWEEDE BLAD „DE LEIOSGHE -COURANT" - WOENSDAG 8 FEBRUARI 1928. HET AFBETALINGSSTELSEL. Pro en contra. Een vraagstuk, dat in vele kringen be langstelling trekt dat veel bediscussieerd is en nog wordt, zoowel in kringen van middenstanders als van arbeiders, is gister avond in de lucht behandeld geworden door de Katholieke Radio: het afbetalingsstelsel en huurkoopsysteem. De tegenstanders van deze stelsels zijn tal rijker dan de voorstanders; eigenlijk hoort men heel zelden iemand openljk deze syste men van verkoopen en koopen verdedigen, hoewel ze wel veel en heel veel voorstan- ders vinden.in de practijk Pro. 1 Een verdediging nu is gisteravond gege- ven door prof. H. A. Kaag aan de R. K. Handelshoogeschool te Tilburg. De spreker begon met er op te wijzen, s dat het nieuwe afbetalingsstelsel niets an ders beteekent, dan de verkoop op crediet, s waarbij de afwikkeling dadelijk is geregeld in bepaalde termijnen, d.i. geleidelijk. De kosten daarvan worden afzonderlijk bere kend. Dit in tegenstelling met het oude sys- teem, waarbij koop- en crediet-transactie niet gescheiden waren, zooals in de oude 4 afbetalings-magazijnen. Over dit laatste systeenf wil spr. niet handelen. 1 De verkooper is door het afbetalings- systeem in staat den verkoop aan te moedi- gen. 't Verwondert daarom spr., dat 'vanuit kringen van middenstanders zooveel oppo sitie is tegen het afbetalingssysteem. - De z.g. disconteeringsmaatschappijen ma- 4 ken het aan iederen middenstander moge lijk, het stelsel in toepassing te brengen. 1 Deze instellingen nemen de credieten onder bepaalde Voorwaarden over, zoodat ieder M risico voor den verkooper wordt afgewen- teld. Het stelsel betreft meestal artikelen van I langdurige gebruikswaarde, waarom het ook voor den kooper redelijk is, dat hij de betaling over langen duur verdeelt. Men koopt een gecondenseerde hoeveelheid dien sten, welke men betaalt naar gelang men van de diensten ook werkelijk profiteert. En de betalingstermijn is practisch korter dan de gebruiksduur; men houdt aldus een arti- kei over, dat door geleidelijke besparing is gekocht. Dit, aldus spr., zijn de voordeelen van het afbetalingssysteem. Contra. Hierna was het woord aan den heer Chr. Jansen, directeur van het Centraal Hanze- bureau te Amsterdam, die het stelsel zou bestrijden. 1 In de jacht om de kooplust aan te moe digen zijn, aldus spr., de gemakkelijke be talingscondities, kortingen, cadeaux een latent gevaar geworden voor den oeconomi- schen toestand. c Het koopen op afbetaling had voorheen een beperkten omvang; deze gevallen wa- i;iet per se veroordeelenswaardig; het waren uitzonderingsgevallen. Maar nu is I V een opdringen geworden, waardoor het stelsel, naar spr.'s meening, als eej groot gevaar moet beschouwd worden. I i Er wordt geen nieuwe koopkracht ge schapen, als men het koopen gemakkelijker maakt. En prijsverlaging is een fictie, om dat de rente aan risico-premies, die bere - kend moeten worden, den kostprijs ver hoogt. Men schept kapitaal-armoede en depressies in de toekomst. De conserva tieve banken schuwen het huurkoopsys- t'eem daarom ook nu nog. Zij voorzien een groot bedrag aan bevroren crediet, als er een depressie intreedt. Er kunnen omstandigheden zijn, waar in huurkoop is gerechtvaardigd: tranport- auto's, naaimachines voor naaisters, piano's voor muziekonderwijzers op crediet te koo pen kan noodig zijn. Maar financieele en Dioreele gevaren brengt het mee, als ook luxe auto's, bontmantels enz. op crediet verkrijgbaar zijn. Huurkoop en afbetaling lirengt den consument tot luxe koopen, welke zijn huidige en toekomstige koop kracht te boven gaan. Vooral voor de minder gesitueerden beteekent het stelsel in den grond der zaak een vermindering van welstand. Om aan de termijnen te yol- voldoen, vallen de koopers dikwijls in han den van woekeraars, opdat het gekochte artikel weer niet liit huis wordt gehaald. Rond 18 boven den kostprijs is 't mini mum, dat de huurkoop-kooper meer be- FEUILLETON. Uit het Engelsch van JOSEPH HOCKING 'Vertaald door Carla Simons. 45) Denk eens aan, dat de lucht, die we in ademen, ermee gevuld is en als we die krachten dienstbaar kunnen maken, ver andert alles in de wereld. Maar ik ben bang, dat dit niet gepubliceerd zal worden: het kost te veel geld. Wat ben ik hier blij om, John, riep het meisje uit. Waarom ben je blij? Omdat, omdat.... neen, niets, maar fret ig heerlijk. Ik Fad je dit niet moeten zeggen, ging de jongeman voort. Maar ik ben blij dat ik het weet. Het is een mislukking geweest, Nan- cy.was je maar nooit gekomen, dan had je niet geweten wat een zwakkeling ik was.... Maar nu ben ik eenmaal hier en ik moet het je zeggen. Ik houd zoo van je, Nancy, ik houd zoo van je.... Hij wilde de kamer uitgaan. Ze hield hem tegen maar je mag niet weggaan, John, er zijn zooveel dingen, waarover ik •met je wil spreken Ben je dan niet boos op me, Nancy? Nancy's hart klopte heftig John's woo-den hadden een onbekend gevoel in haar wakker geroepen. Het mysterie van de liefde werd haar opeens geopenbaard. t Ik wou dat ik je kon helpen, fluister de ze. taalt, dan hij die terstond betaalt. Het af betalingssysteem knecht den arbeider voor de toekomst, aldus Henri Hermans zeer terecht. Niet alleen om den handel in bescher ming te nemen wordt tegen het systeem opgetreden. Ook voor den handel is het stelsel ge vaarlijk. De banken vragen een accept, dat ook betaalt moet worden, als de verkóoper in gebreke blijft, terwijl de laatste termijn buiten het risico valt. Huurkoop in uitzonderingsgevallen, en beperkt tot productie-artikelen, moge on der zekere voorwaarden worden toegela ten, het systeem is, aldus spr., niet te ver dedigen en moet worden vervangen door spaargelegenheden. Debat. Hierna hadden de beide sprekers ieder 5 minuten voor debat. Prof. Kaag wees er op, dat de heer Jan sen alleen had gewezen op den grooten om vang, welke het afbetalingssysteem heeft gekregen, en de misbruiken welke er het gevolg van zijn geworden. De functie van het stelsel als zoodanig wordt daardoor niet bestreden. Verder gaf spr. als zijn meening te ken nen, dat de middenstand door dit stelsel een nieuwen vorm van crediet aan den middenstand geeft, en dat de voorsprong van artikelen met directe verbruikswaarde op die met langere verbruikswaarde ver valt. De heer Chr. Jansen betoogd© op zijn beurt, dat de groote omvang en de mis bruiken aan het stelsel inhaerent zijn, daaraan vast zitten. De koopkra^it, aldus herhaalde spr., wordt, om 't zoo eens uit te drukken, voor één ronde opgedreven, maar daarna is deze weer even hoog als voor dien tijd. Menschen met b.v. 3000 gld. inkomen gaan een tijd lang leven als of zij 4000 gld. te verteeren hebben. De heer Jansen besloot met hulde te brengen aan prof. Kaag, die de hem toe gewezen minder dankbare taak, de verde diging van het afbetalingssysteem, op zoo uitstekende wijze had vervuld. Onze meening over het afbetalingsstel sel kunnen we ook na het gesprokene van gisterenavond aldus samenvatten Er is heel veel tegen. Voor zeer velen beteekent dit stelsel practisch een ramp. Maar er is toch ook nog wel zoo veel voor met het oog op b ep a a 1 d e ge vallen dat wij niet zouden durven bewe ren, dat 't gehéél uit de samenleving be hoort te worden geweerdOok de heer Chr. Jansen bepleitte dit niet. In ieder geval moet o.i. de massa voor de financieele en moreele gevolgen, welke het op huurkoop koopen met zich kan brengen, worden gewaarscluiwd. LORENTZ. Bij het gemeentebestuur van Haarlem bestond het voornemen de begrafenis van wijlen professor Lorentz op stadskosten te doen geschieden, waarbij dan een lijk dienst zou gehouden worden in het Stad huis. Daar dit evenwel niet strookte met de bedoeling van de familie en ook niet zou zijn in den geest van den overledene, heeft men dit voornemen opgegeven. Op dezelfde gronden is afgestuit het voornemen om een lijkdienst te houden in het gebouw van de Hollandsche Maat schappij der Wetenschappen aan het Spaarne te Haarlem. Ook van versoheiden landen komen be wijzen van deelneming. Wij noemen er enkele. De Fransche gezant heeft aan den mi nister van Buitenlandsche Zaken de deel neming der Fransche regeering betuigd met het overlijden van prof. Lorentz. De heer De Marcilly wijst in zijn schrij ven op de schitterende loopbaan van den geleerde, die niet alleen aan de tradities op wetenschappelijk gebied van zijn va derland nieuwe luister heeft bijgezet, maar ook zijn groote gaven in dienst heeft gesteld van het algemeen nut. De gezant herinnert in dit verband aan de leiding van prof. Lorentz in de commissie voor intellectueele samenwerking van den Vol kerenbond en schrijft, dat zijn heengaan in alle landen, die zich tot deze taak ver- eenigd hadden, diep zal worden betreurd: Van den secretaris-generaal van den Je hebt me geholpen, riep hij uit. Je hebt me tot alles aangespoord. En ik zal mijn doel bereiken, ging hij voort, met schitterende oogen. Niet dat mijn nieuw boek me geld zal inbrengen, maar ik wil aantoonen, dat electriciteit de bron is van alle leven! Je zult zien dat ik iets groots ontdekken zal.Niet dat ik ooit geld zal verdienen, ik zal altijd wel een arme drom mel blijven, maar, maar.O Nancy. Je moet me een exemplaar sturen van je boek, zei het meisje, of neen, ik weet wat beters morgen moet je het komen brengen. Ik durf niet, zei hij heesch, ik zou alle zelfbeheersching verliezen, ik zou je vragen mijn vrouw te worden, hoewel ik je niet eens een huis kan aanbieden. Maar als ik je ooit kan helpen moet je het zeggen Nancy; ik zou door het vuur voor je gaan om je een dienst te kunnen bewijzen.... Ja, morgen zal ik het boek sturen, maar zelf komen durf ik niet Hij ging haastig de kamer uit en Nancy keek hem door het venster na tot hij uit het oog verdwenen was. Toon ging ze lang zaam naar haar kamer. Er flitsten honderd gedachten door haar hoofd. John Trefry's liefdesverklaring had haar meer ontroerd dan ze direct besefte. Arme, lieve, onpractische John! De jongen die altijd een droomer was geweest zonder iets te bereikenEn toch was hij een gentleman. Wat een verschil met Ben Briggs of Jack Beel; er was geen spoor van burgerlijkheid in hemZe was blij dat hij zoo had gesproken, ze was blij dat ze hem had aangespoord bij zijn werk. Hij begreep haar; haar begreep wat Trevanion Volkerenbond werd een telegram van rouwbeklag ontvangen, waarin Sir Eric Drummond uiting geeft aan de deelne ming van allen, die in den Bond het voor recht hadden met prof. Lorentz samen te werken. Mevrouw Lorentz heeft een telegram ontvangen van koning Albert van België, ook namens de koningin van België. De nieuwe Nederlandsche gezant te Brussel De Brusselsche „Standaard" schrijft: De benoeming van jhr, van Nispen te Brussel zal in Vlaamsch-katholielce middens met genoegen vernomen zijn. Hij toch is katholiek en op de hoogte der toestanden in Vlaanderen. In 1901 werd hij door het district Nijme gen tot lid der Tweede Kamer gekozen. On afgebroken heeft hij dit district vertegen woordigd tot 1915. In de Kamer behandelde hij vele kwesties van juridischen en staats- rechterlij£en aard, doch in het bijzonder voelde hij zich thuis op het gebied der bui tenlandsche politiek. Tijdens het presidium van den heer Van Bylandt, werd hij tot ondervoorzitter der Tweede Kamer gekozen en na het aftreden van den heer Van By landt tot voorzitter. Na 1913 werd hij met den heer Troelstra weder tot ondervoorzit ter gekozen. In 1915 overleed de heer L. Regout, de Nederlandsche gezant bij het Vaticaan, en na dit vergcheiden was het de heer Van Nispen tot Sevenaer, die benoemd werd tot dit ambt, dat hij ruim tien jaren op uitste kende wijze vervuld heetê. Niet alleen toon de hij zich een diplomaat, ten volle opge wassen tegen die moeilijkheden vooral in de oorlogsjaren aan die betrekking verbon den, doch door zijn groote voorkomendheid en fijnen tact wist hij zich in het „corps di plomatique" te Rome een eereplaats te ver zekeren. Vooral bij den Kardinaal-staats secretaris Gasparri was hij „persona grata" Dat men zijn uitsekende eigenschappen van hoofd en hart tijdens zijn verblijf buitens lands ook in het vaderland niet vergat, bleek wel in 1921 uit zijn benoeming tot lid van den Raad van Voogdij, ingesteld bij de wet van 2 April 1909 tot regeling van de voogdij voor den minderjarigen koning. Vrij onverwacht nam zijn diplomatische loopbaan in Rome een einde. In November 1925 werd door de Tweede Kamer bij de be handeling der begrooting van Buitenland sche Zaken het amendement-Kersten tot schrapping van den gezantschap bij den Paus met 52 tegen 42 stemmen aangenomen. Hierdoor w.erd officieel beslist, dat de Ne derlandsche betrekkingen met den H. Stoel met 1 Januari 1926 een einde zouden nemen en gaf Nederland dezen post prijs. Reeds in Mei 1926 werd jhr. van Nispen tot Sevenaer als opvolger van wijlen jhr. M. van Weede van Berenkamp benoemd tot gezant te Weenen, van waar hij thans naar Brussel is overgeplaatst. LISSE. Winkelbeurs en Bloemen tentoonstelling. Wat den beursbezoekers getoond wordt. De Tweede Lïsser Winkelbeurs is weer grootscheeps opgezet. In de enorme hal len van het H. B. G. Veilinggebouw heb ben de winkeliers ieder hun eigen huis getimmerd, en door de straten van dit bontkleurige stadje onder een plaatijzeren hemel beweegt en verdringt zich een groo te belangstellende menigte. Muziek weer klinkt, radio's schetteren en claxons toe teren. Het is er gezellig en behagelijk warm; geen stormvlagen en regenbuien vergallen hier het plezier van winkels kij ken. En er is van alles te vinden. Alle mid denstanders o, zeldzaam verschijnsel zijn in dezen zalen broederlijk onder één dak gehuisvest; zij hebben de handen in eengeslagen en ervan gemaakt niet „wat er van te maken was" zooals de dub belzinnige term luidt maar zij hebben ervan gemaakt een groot succes. Bij de eerste beurs werd één hal in beslag ge nomen, bij de tweede twee hallen waar moet het heen, wanneer de aanwas gesta- Court voor haar beteekende, begreep hoe ze er naar terug verlangde. Als ze van John het geld zou aannemen zou ze niet het ge voel hebben, dat het een onwaardig ge schenk was; integendeel, ze zou er trotsch op zijnZe zat lang in gepeins verzon ken. Ze wist niet waarom, ze was blij om zijn bekentenis, al scheen de toestand nog zoo hopeloos. Toen miss Judson terugkwam was Nancy kalm en rustig. Is de jongen weg? vroeg Mary. Ja. Hoelang is hij nog gebleven? Een half uurtje ongeveer. Je zei dat hij electro-technicus was? Ja. Heeft hij een goede betrekking? Ik denk dat hij drie pond per week verdient. Daar kan hij ook geen kapitalist v**i worden. Hij is heel knap, vertelde Nancy, hij heeft een boek geschreven over elec triciteit. Nooit van gehoord. Heeft het succes gehad Ik ben bang van niet. Ahde wrouw zweeg eenige secon den, toen ging ze voort: wat jammer., alle menschen schijnen te mislukken in de wereld Maar hij zal niet mislukken, riep Nan cy uitje kimt toch slagen zonder er geld bij te verdienen. Zonder geld krijg je je oud tehuis niet terug, zei Mary somber. Gedurende de twee volgende dagen wachtte Nancy ongeduldig het bezoak van John Trefry af, maar hij stelde haar op- dig blijkt? Thans hebben reeds 51 winke liers een stand ingericht een bewijs, hoe het idee van een winkelbeurs is ingesla gen en het volgend jaar is te verwach ten, dat de geheele Lisser winkelstand op de beurs vertegenwoordigd zal zijn. Men begrijpt, het is vrijwel onbegonnen werk van al deze stands een beschrijving le geven. Wij volstaan daarom met deze korte indrukken. Het is er niet alleen leerzaam, maar ook amusant en onder houdend. Gratis thee drinken, gratis pud ding eten, gratis muziek en bovendien kans op een prijs als zoo-en-zooveelste be zoeker. Om welke reden de bezoekers ech ter komen, om warenkennis op te doen of om een verzetje, de standhouders bereiken hun doel: te toonen wat er in Lisso te koop is. Het is niet mogelijk eenigszins een beeld te geven van al hetgeen in dit wa renhuis te zien is. Naast een nuchtere, zakelijke stand van sorieermachines en andere bedrijfsbenoodigdheden, treft men een lieftallig tentje met rose baby-jasjes aan; voor een parfumerieën-zaakje, dat in wijden omtrek zijn zoete geuren uitzendt doet een nevenliggende leerwinkel met doordringende looilucht niot onder. Cor- setten wisselen af met schrijfmachines, boeken met klompen, wiegen met kisten (maar geen doodkisten) en pudding met de nieuwste Fordjes. Men kan het zoo raar niet „pralckizeeren", of op deze ten toonstelling vindt ge het. En kosteloos en zonder eenige verbintenis wordt uitleg ge geven van de dingen.die ge niet begrijpt of die ge maar weten wilt. Van dit drukke warenhuis nu, genaamd „Lisse Vooruit" had hedenmiddag de offi- cieele opening plaats. Deze had te 4 uur plaats, maar reeds te 2 uur was de bloe mententoonstelling geopend, welke in een gedeelte van een der zalen wordt gehou den en waarvan wij thans iets zullen schrijven. De bloemententoonstelling is niet, zoo als verleden jaar, slechts een „dépendan ce" of aanhangsel van de winkelbeurs, maar er thans volkomen van gescheiden, hetgeen tot uiting komt in de vorm van een hekje en een controleur.... Tusschen de bloemen. De tentoonstelling draagt ook een ge heel ander karakter en is van een zwakke poging uitgegroeid tot mooie, bezienswaar dige show bezienswaardig zoowel in de geheele artistieke opzet als in de verschei denheid der bloemvariëteiten. Een ten toonstelling, die zoowel den leek voldoe ning schenkt om de pracht der kleuren en de kunstvaardige wijze van opmaken, als des vakmans hart bekoort door de volko menheid van het broeien en de uitgelezen soorten. Van de firma Sogers staan er goed-ge- broeide Darwintulpen, van de firma de Graaf de zoo'n opgang makende Mendel- tulpen, die een nieuw tijdvak in de tulpen cultuur hebben ingeluid. Bewonderd werd in deze ook de hardsteenen vaas met late tulpen „Scarletta". Gebrs. Tegelaar kwamen met een der mooiste collecties uit; vooral voor de vpl- maakt gevormde hyacinthen nemen de vakmenschen hun hoed af. Het zijn roee- rendeels de betere handelssoorten, zoowel in hyacinthen als vroege tulpen, maar bij na zonder uitzondering zijn ze onberispe lijk uit de kas gekomen. De inzending van v. Rijn en Beeland sluit zich hierbij waardig aan. Gebrs. Tromp zonden kunstmestproeven in en de firma de Graaf en Konijnenburg te Noord- wijk broeiproeven, meest van Darwintul pen. Bij de firma Pijnacker en Zn. vielen op de fraaie Mendeltulpen „Liberty" (rood) en F 2 (rose) en een vaas Rose Bartigon (de bekende Santa Rosa). Ook van de kweekerij Th. v. d. Vlugt waren uitstekende broeiproeven op de ten toonstelling vertegenwoordigd en evenzoo van Jacob Veldhuyzen v. Zanten, waar wij op de eerste plaats noteerden de poetaz „Medusa". Gebr. Vreeburg, als grootste inzending, gingen met den zilveren beker strijken. Zeer viel hier op de mooie rose E.v.t. „Diadeem", een nieuwigheid. Bij J. Berbée en Zn. werd onze aandacht getrokken door de met groote bloem geëxposeerde „Gene raal de Wet" en de narcis Golden Frilled; bij Ir. A. F. de Graaff door de nieuwe tulp „Pacific", goed van vorm en zuiver wit van nieuw teleur. Eindelijk bracht de postbode haar een boek. Het was maar klein en dun en het was Grieksch voor Nancy; ze wist niet zoo heel veel van electriciteit en ze zuchtte toen ze de bladen omsloeg. Maar het deed haar pleizier te zien, dat het al een tweede editie was en dat de uitge vers er uittreksels hadden bijgevoegd van gunstige critieken. Daar heeft hij mij niets van gezegd, dacht het meisje. Ze liep den heelen dag met het boek rond en toen ze slapen ging, legde ze het onder haar hoofdkussen. Nancy, zei Mary den derden dag, ben je van plan met dien boerenjongen to trouwen? Waarom? vroeg het meisje? Omdat je dan zijn hond niet mag houden. Hij zal het als een aanmoediging beschouwen, en als je toch niet met hem trouwen wilt> moet je den hond terugstu ren. Maar het is mijn hond, antwoordde het meisje. Dat is hij niet en je hebt geen recht hem al die dagen hier te houden. Zonder een woord te zeggen ging Nancy het huis uit, gevolgd door John. Bijna zon der te denken sloeg ze den weg in naar Trevanion Court. Ze vroeg den hond: Hou je van de vrouw, John? Het dier kwispelstaartte en sprong tegen haar op. Je wil zeker terug naar dat huis niet? John keek haar aan; hij begreep niet wat ze bedoelde. Bent u daar, miss Nancy? Jonge Jack had haar staan opwachten toen hij haar het veld had zien oversteken. UIT DE RADIO-WERELD. Programma's voor Donderdag 9 Februari. Hilversum, 1060 M. 12.00 Politieberichten. 12.352.00 Lunchmuziek door het Radio- trio. r 3.00—4.00 Uurtje voor de Wees- en Zie kenhuizen door Mevr. Ant. v. Dijk. 4.004.30 Huisvrouwenhalfuurtje door Dr. Ir. H. Gelissen: Wetenschappelijk wasschen. 5.307.15 Vooravond concert door het Omroep-orkest o. 1. v. Nico Treep. Dick Weiman, bariton. Egb. Veen a. d. vleugel. 7.15 Eugelsche les voor meergevorderden 7.45 Politieberichten. 7.558.20 Een causerie door den heer Louis Schmidt, over de 6e Symphonic van Tschaikowsky. 8.20 Aansliting van het Concertgebouw te Amsterdam. Het Concertgebouworkest o. 1. v. Dr. Willem Mengelberg. Aangeb. door Philips-Radio. 1. Concerto grosso in a kl. t., Vivaldi. 2. Concert voor blaasin strumenten, v. Rieti. Pauze, waarin de heer E. P. Westcrveld, voorz. v. h. voorl. best. v. d. A.V.R.O. eenige mededeelingen doet over de vereeniging. Na de pauze 6e Symphonic (Pathétique), Tschaikowsky. 10.30 Persberichten. Huizen, 1840 M. (Na 6 uur 1950 M.) 12.30—1.45 N.C.R.V. Concert. 6.00—7.00 N.C.R.V. Cursus Paedagogiek, Cursus B., daarna C., les XIII. Prof. Wa terink. 7.007.30. Cursus boekhouden. 7.30—8.00 N.C.R.V. Cursus Paedagogiek, Cursus A., Prof. Waterink. 8.00 N.C.R.V. Concert vanuit de Luth. Kerk a. d. Bergweg te Hilversum. Daventry, 1600 M. 10.35 Kerkdienst. lö.oü Nieuwsberichten. 11.2012.20 Pianokwartet. 12.20 Pianokwartet en solisten. 1.202.20 Gramofoonmuziek. 2.50 Causerie. 3.20 Vesper in de Westminster Abbey. 4.05 Lezing. 4.20 Orkestconcert. c, 5.2Ö Concertorgelbespeling. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Landbouwpraatje. 6.35 Concert. 6.50 Nieuwsberichten. 7.05 Concert. 7.20 Lezing: New Novels. 7.35 Orgelsonates van Mendelssohn. 7.45 Lezing over muziek. 8.05 P. Yorke, gesyncop. piano. 8.20 Concert. 9.20 Nieuwsberichten. 9.35 Lezing: In the French zone in Ma- rocco. 9.50 Nieuwsberichten. 9.55 Chariot's uurtje. 10.5012.20 Dansmuziek. 'i'r r „R a d i o-P a r i s", 1750 M. 10.5011.00 Concert. 12.502.10 Orkestconcert. 1.20 Kinderhalfuur. 4.055.05 Klassiek concert. 8.5011.20 Concert. L a n g e n b e r g, 469 M. 12.251.50 Orkestconcert. 5.206.20 Orkestconcert. 7.35 Gevarieerd concert. Daarna tot 11.20 Dansmuziek. Königswusterhausen, 1250 M. (Z e e s e n). 1.207.05 Lezingen en lessen. 8.20 „Salomé", tragedie in 1 acte vaö Oscar Wilde. 9.5011.50 Dansmuziek en dansles. Hamburg, 395 M. 4.20 Dansmuziek. 8.20 „Sind ji all dor?", Nederduitsck poppenspel. 10.5011.50 Dansmuziek. Brussel, 509 M. 5.20—6.20 Kinderuurtje. 8.35 Handharmonika-muzick. 8.50 Theater-causerie. 9.00 Handharmonikamuziek. 9.25 Orkestconcert. 10.05 Dansmuziek. Ja, ik breng den hond terug, ant woordde het meisje. Maar het is uw hond, verzekerde Jack haar, en u moet hem houden. Ik heb Ia Leeds geen plaats voor hem. Houd hem dan zoolang u hier bent. Zie maar, hoe hij van u houdt. Nancy streelde het dier dat haar handen likte. Waarom moet u teruggaan naar Leeds miss Nancy? Ik weet dat ik u niet waardig ben; u bent een Lady, een Trevanion, en ik ben alleen maar Jack Beel, maar ik aan bid u. Er is niets dat ik niet voor u zou doen. Ik zal het heerlijk vinden om al uw wenschen te voorkomen.... Jack's stem beefde van ontroering. Eiken dag had hij naar haar uitgezien. Hij wist zeker, dat ze den hond zou terug brengen en dat zou een goede gelegenheid zijn om opnieuw met haar te spreken. El- ken dag had hij zijn beste pak aangedaan, om er behoorlijk uit te zien als zij kwam. Nancy was onder den indruk van zijn eer lijke bedoeling. En zoo dicht bij het oude huis ontroerde het haar dubbel. Weliswaar was hij maar Jack Beel, de zoon van den ouden Beel, maar hij was toch geen onaar dige jongen. Bovendien zou hij zijn naam veranderenZe zou mrs. Jack Treva nion worden. Ze rilde bij de gedachte. Maar welke an dere mogelijkheid was er, behalve Ben Briggs. Kom, drong de jongeman aan; ik zou de gelukkigste man ter wereld zijn.... (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 5