SPLINTER SPORT. LUCHTVAART. Katholieke Agenda. Algemeene Agenda. KARPETTEN WEEK STADSNIEUWS. KERKNIEUWS. ONDERWIJS. zal komen, opdal dit in een volgende openbare raadsvergadering zal worden behandeld. To oordeelen naar hetgeen is uitgelekt Van het besprokene in een geheime zitting van den gemeenteraad te Sittard, heeft een onderzoek uitgemaakt, dat ook daar ter plaat se door ambtenaren van de bedrijven corrup tie is gepleegd. Zelfs vermeldt de „Limburger Koerier", dat in de/.o gemeonto oen justitioneel onderzoek gaande is naar aanloiding van het acceptoe- ren ven steekpenningen bij de gemeentebe drijven. Door het college van B. en W. is de amb tenaar H. geschorst. Fraude te Meppel? Uit Meppel wordt aan de „Asser Courant" gemeld: De sinds eooigo wekou hangende kwestie Inzake het financieel beheer ter gemeente secretarie alhier, is thans in een ander sta dium gekomen, daar de justitie de zaak in handen heeft genomen. Het parket uit Assen vertoefde Diusdagmiddag te dezer stede, ten einde een voorloopig onderzoek in te stellen. Een bezoek werd gebracht aan den gemeente secretaris in diens woning en tevens word een onderzoek ten stadhuize ingesteld. Roomsche Studentendas;. INGEZONDEN MFDEHEELING. R. K. School en Carnaval. Devr ij eda ge n opgeheven. Uit goede bron verneemt het „Ctr.", dat Z. D. H. de Bisschop van Roermond de bedoeling heeft te bepalen, dat op alle R. K. bijzondere scholen in hot bisdom Roermond, de vrije dagen tijdens de Cariiavalvicring, n.l. Maandag en Dinsdag, worden opgeheven. In verband met do samenstelling van hot leer plan van het loopendo jaar, zal wellicht het vol gende jaar deze voorgenomen, maatregel worden toegepast. DE STORMRAMP WELKE FHATER VLASVELD MEDEMAAKTE. de, jammerende massa's deden me denken aan den dag des Óórdeels, als de menschen tevergeefsch zullen vluchten. Intusschen zijn de studenten met onbe paald verlof naar huis gezonden, en wij tehuizen ons, in de ruïnen, als ik het zoo noemen mag, van wat eens het mooie St. John's Somenary te Nellore was, blootge steld als wij zijn aan regen en tropische zonnehitte, maar genoeg nu van al die ellende. Gij mijn beminde lezers en stadgenoo- ten, zult gij mij in den steek laten, nu wij de armen dubbel uit de mouwen moeten steken, om het verlorene te herwinnen, neen immers, bedenk dat nu meer dan ooit, wij de armsten der armen, en de min sten der Zijnen zijn. Wilt gij uw stad voor een- dex*gelijk ongeluk behoeden, help ons dan nu, en laat niet toe dat ons werk hier ten gronde ga, en Hij die u zal loonen naar wat. ge hebt gedaan, aan de minsten der Zijnen, Hij zal er u voor zegenen. Father B. VLASVELD, St.-John's Seinenary, Nellore, Br.-India. Nellore, 6 November 1927. LAWNTENNIS. De loting om den Daviscup. Nederlan dI e r 1 a n d. Tn tegenwoordigheid van den President der Fransche Republiek en talrijke di plomatieke vertegenwoordigers heeft gis teren op het Elysée te Parijs de loting der landen, die deelnemen aan de wed strijden voor den Davis-cup, plaats gehad. Nederland zal in de eerste ronde tegen Ierland moeten komen. WIELRENNEN. Ernstig onge'uk op den Zesdaagsche te Stuttgart. Het begin van den tweeden dag van den Zesdaagsche te Stuttgart werd ingo- leid met een groote en gevaarlijke val partij. De eerste spurt yoor de tien uren sprint was nog niet eens geheel ten einde, toen Do Wolf, door een velgbreuk viel, zoodat de achter hem komende rijders, die in volle vaart waren, over hem heen sloegen. In den val werden zeven rijders gewikkeld. Hoe ernstig de verwondingen van de gevallen rijders zijn is op het oogenblik niet vast te stellen. De L 127. De nieuwe Zeppelin L 127, welke in de maak is te Friedrichsjiafen. zal 236 M. lang worden bij een grootste doorsnede van 30.5 M. en een inhoud van 105.000 kub. M. Bij een werkingsradius rond 10.000 K.M. kan het luchtschip 20 passa giers en 15.000 K.G. yracht vervoeren. Het stijve geraamte bcltaat uit duraliuin. De hoofdringen hebben een omtrek van een 28 hoek en zijn onderling 15 Al. ver wijderd. Tusschen een paar ziin twee hulpringen aangebracht. Langs de kiel loopt de hoofdbedieningsgang met dwars gangen naar de machinegondels. Een weinig onder de scheepsas is een kleine bedoeningstrap voor de gasinrichting aangebracht in een geraamte van drie- hoeksvorm, dat voor de omspanningen van de hoofddwarsringen wordt gedra gen. Bij den vorm der L 127 hebben de gun stige ervaringen met de gedrongen, doch strenge stroomlijnvormige verkeerslucht- schepen Bodensee. Nordstern en Z. R. Ill veel invloed gehad. Voor aan het lichaam daar waar de omtreklijnen de richting der lengteas nadert, is dicht bii deze de hoofdgondel gehangen met de vertrek ken voor de bevelvoering en de passa giers. Het eerste vertrek, voor in den gondel, is in tweeën verdeeld: een stuur- ruimte in den neus en de navi>atieruimte. Achter deze ligt aan bakboord de cabine der draadlooze. De overige ruimte van den gondel be staat uit een salon voor de passagiers, 'n eetvertrek en kajuiten met twee bedden. Binnen in het geraamte der kiel van het lachschip zijn gelijk tot nu toe gebouwd de vertrekken voor de bemanning, de laadruimte voor reservedeelen, pro viand en vracht, de ballast en de brand stoftanks. Als brandstof zal gebezigd worden een brandbaar gas, dat bijna zoo dicht is als de lucht. Onder het midden van de L 127 zullen twee paar zijgondels en daarachter in het midden een solitaire gondel komen te hangen, welke elk een Mavbach VL 2 motor van 520 P.K. met direct aangedre ven luchtschroef krh'gt, zoodat een ver mogen van 2000 P.K. ontwikkeld kan worden. Dé maximum snelheid zal 130 K.M. bedragen, de gewone 120 K.M. Aan het hek komen kruisvormig de stabilisa- tievlakken met de hoogte- en z'iroeren. Er wordt op gerekend, dat dezen zo mer de L 127 gereed zal ziin. LEIDEN. AGENDA'S. NED. R. K. VOLKSBOND. Afd. Leiden. Dinsdag. 8 uur Ledenvergadering R. K. Tabaksbewerkersbond. Dinsdag, 8 uur Graf. Studieclub. Dinsdag, 8 uur Best. R. K. Volksbond. Woensdag 7.308.30 uur Rechtskun dig Bureau. Zaterdag 7—8 uur Spaarbank. 7—8 uur Voorschotbank. 7.30—8.30 uur Retraitefonds. 7_9 uur Bibliotheek. INTERPAROCHIEELF. ST. JOSEPH'S- GEZELLEN-VEREEN1G1NG. Rapenburg 52. Gelegenheid om zich als lid van de Ka tholieke Gezellen-Vereeniging te doen in schrijven. R. K. Jongelingen vanaf 17 IN0F70\TDF.N MFDEDEEUNO wordtgezoade^sterk het krijgt if O0i4r glans het wordtfvfij wan roos het blijftf heter Zitten indien gij 'heft des rwdrgens inwrijft met een weinig Purol vo&Loei iede/teem jaar iederen Ille Maandag van de maand, 's avonds om half 9, in de Presi dentskamer van het Gezellenhuis. Zondag 1ste der zeven Zondagen die het feest van St. Jozef voorafgaan. Z ondag is de zaal geopend van 12.30 tot 2.30 uur, en van 6.30 tot 10.15; ver plichte bijeenkomst van 8.15-9.45 u. Om 10.15 wordt de zaal gesloten. Na het Lof prijs'oiljarten en voortzettting kaartcon- cours. Om half 1 buitengewone bijeen komst van de Zelateurs van het St. Pe trus Liefdewerk. Allen worden door de zen dringend uitgenoodigd. Zegt het voort! Maandag bijeenkomst voor de leden van 810.15 uur. Te half negen gelegenheid tot het af halen der programma's voor de Jongge zellen (van 17 tot 21 jaar) niemand ver- zuime! Dinsdag te half 9 maandvergadering Afd. Gehuwden, tevens uitkeering Zie kenfonds. Om kwart over 8 maandver gadering Raad van Bestuur. Woensdag om half 9 algemeene verga dering van alle Commissarissen, beurt- verdeeling enz. Woensdag 8.15 uur repetitie Liedertafel Sebastian Schaeffer op de bovenzaal; Te 8.15 uur repetitie Tooneelclub Adolf Kol- ping benedenzaal. Donderdag bijeenkomst voor de leden van 810.15 uur. Van 8 tot 9 uur in de Bestuurskamer zitting R. K. Arbeidsbeurs voor Jongelingen. Vrijdag. 8.15 uur repetitie Tooneelclub Adolr Kolping; 8.30 uur repetitie Sym- phonie Frans Schweitser. Zaterdag is de zaal gesloten. Verdere mededeellngen: Zondag 12 Februari te half 7 uur in de St. Lodewijks Kerk gezongen H. Alis, waaronder plech tige Algemeene H. Communie. Na de Dankzegging van den Eerw. Vice-Prae- ses wordt gezongen „Kniel Christen- schaar". Daarna gemeenschappelijk ont bijt waarbij wordt gezongen Het Lied Voorzang en feestlied uit de Liederen bundel. Insignes en Liederenbundels verkrijgbaar bij den huismeester. R. K. PATRONATENBOND (District Leiden). Secretariaat: Fagelstraat 30. Donderdag van 8—9 uur R. K. Arbeids beurs voor onze Patronaatsjongens in het Gebouw der St. Joseph's Gezellen Ver- eeniging. Rapenburg 52, Telephoon 456. De patroonkeuze is voor den Patro naatsjongen van niet minder belang te achten als de beroepskeuze. Maakt daarom gebruik van onze eigen arbeids beurs. Ouders en Patroons waardeert de ze goed ingerichte R. K. Arbeidsbemid deling door er gebruik van te maken. ST. PETRUS-PATRONAAT Rapenburg 52. (Feitelijke voortzetting der Afdeeling Leerlingen van de St. Joseph's Gezellen- Vereeniging, Augustus 1887—September 1920). Zaterdag. Leerbibliotheek van 8—9 u. Zondag om 4 uur Conferentie; om kwart voor 5 ontspanning, voortzetting van den kaartwedstrijd (Besioue-spel). om half 6 contributie betalen, spaarkas en Retraitefonds. Dinsdag loonelrepetitie. ST. PANCRATIUS-PATRONAAT (Mon Père) Zondag, te 5 uur Conferentie met licht beelden over „Paus en Vaticaan". Daar na ontspanning tot kwartier voor 7 uur, waaronder Radioconcert. Te 7 uur Lof. Aan het patronaat is een Spaarkas ver bonden, waarbij ook zelfs de kleinste bij dragen kunnen worden ingelegd. Bibliotheek geopend tusschen 6. en half 7 uur. Tevens gelegenheid tot sparen voor 'n retraite. ST. ANTONIUS-PATRONAAT (Hariebrug). Zaterdag, 4 Februari, afhalen der pro gramma's voor den feestavond van Alaandag. Zondag, half 5 betaling contributie. Maandagavond 8 uur feestavond voor de ouders en donateurs.. Dinsdagavond 8 uur feestavond voor de donateur. Vrijdag van 810 uur bijeenkomst Ge zellen. Zaterdag 67 uur bibliotheek, betaling van contributie, gelegenheid tot sparen en Retraitefonds. R. K. JONGEVROUWENBOND (Groep B.) Godsdienscursus (leden boven 18 jaar) Maandag, niet Mare, maar N. Rijn 52. Tooneelclub. Blijspel Dinsdag en Don derdag 7 uur Mare. Tooneelsnel Vrijdag 7 uur Mare. Turnclub. Vrijdag 6 en 7 uur Pieters kerkhof. LEIDEN. Maandag. R. K. StudentenvereeniKing „St. Augustinus". Lezing Huib. Luns, „In den Vergulden Turk", 8 uur. Dinsdag. R. K. Studentenvereniging „St Augustinus". jaarvergade ring. Eigen Huis. 8 uur. LEIDEN. Maandag. Fritz Hirsch Operette „Tch hab mein Herz in Heidelberg verlo ren", Schouwburg, 8 uur. (Goed gekeurd). De geneeskundige Zondagsdienst wordt waargenomen door de geneeskun digen Dr. de Graaff, Horst, de Jager en Ras-, sers. De Zondagsdienst der artsen te Oegstgeest wordt waargenomen door dr. Timmermans, telefoon 390. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van M a a n da g 30 Jan. a.s. tot en niet Zondag 5 Febr. a.s. waargenomen door de apotheken van de H.H.: G. H. Blan ken. Hoogewoerd 171. Telefoon 502 en D. J. v. Driesum. Mare 76, Telefoon 406. 1NOE/ONDEN MEDEDEEI ING. Intern. Astronomisch Congres. Door de CoinmisBie van Huisvesting van het Intern. Astronomisch Congres, dat van 513 Juli a.s. hier ter stede wordt gohouden, is een circulaire verspreid, waarin o.m. gezegd wordt: Hoezeer ook Leiden, als wetenschappe lijk centrum, een bij uil stek aangewezen stad is voor een dergelijke bijeenkomst, zal het U niet onbekend zijn, dat de huis vestingsmogelijkheden hier ter stede zeer gering in aantal zijn. Het Comité, belast met de ontvangst, hoopt daarom op Uwe gewaardeerde me dewerking. Indien U bereid zijt gedurende het bo vengenoemde tijdvak aan een of meerde re buitenlandsclie deelnemers (verscheide- dene congressisten zullen vergezeld zijn van hun dames) gastvrijheid te verleeuen, verzoekt het Comité U beleefd daarvan blijk te geven. Met eventueele wenschen omtrent Se nationaliteit of taal Uwer gasten (20 a 30 nationaliteiten zullen vertegenwoordigd zijn) zal gaarne zooveel mogelijk door de Huisvestingscommissie rekening gehouden worden. De huisvestingscomissie heeft getracht met deze circulaire zooveel mogelijk Loi- denaars te bereiken. Natuurlijk zijn er haar adresen ontgaan. De commissie zou er ten zeerste prijs op stellen, indien ook zij, die geen circu laire ontvingen, doch lust hebben om de zen dienst te bewijzen, zich wenden tot den secretaris, dr. O. H. Hins, Sterre- wacht 8. Prof. Lorentz. De toestand van prof. Lorentz was gis teravond zorgwekkend. De temperatuur was tot 39 graden gestegen. Prof. Van der Vlugt. De toestand van prof. Van der Vlugt was gisteravond minder gunstig. Dc koorts was gestegen tot 38,9. Do pols was vrij goed. De patiënt voelde zich wat pijnlijk. Er was evenwel geen reden voor veront rusting. Vacature Prof. Einthoven. Naar wij vernemen kan de benoeming van dr. Rademaker te Utrecht tot hoog leeraar in de physiologic aan de universi teit alhier, als opvolger van prof. Eintho ven, reeds binnen enkele weken worden tegemoet gezien. Het betalen van abonnementsgelden voor de Posterijen en Telegrafie. De Kamer van Koophandel eu Fabrie ken voor Rijnland te Leiden ontving deze week van het Hoofdbestuur der Poste rijen en Telegrafie te 's-Gravenhage eon schrijven, meldende, dat in het vervolg' automatische afschrijving van postreke ningen wegens verschuldigd abonnements gelden (telefoonaansluitingen, enz.) weder in Januari en Juli zal geschieden. Leidsche Reddingsbrigade. Dinsdagvond zal door de afd. Reddings brigade der Leidsche Zwemclub in Oud- Hortuszicht een vergadering gehouden worden, waarin behandeld zal worden de reorganisatie der Reddingsbrigade. De vergadering vangt te 8.1 /4 uur aan. In de gisteravond gehouden maande- lijksche bijeenkomst van de Maatschappij der Nederlandsche Letterkunde te Lei den heeft prof. dr. IT. T. Colenbrandor, hoogleeraar in de vaderlandsche geschie denis aan de Leidsche Hoogescliool, een voordracht gehouden over: Eduard Meyer en de tegenstelling anthropologie-geschie- denis. De leerlingen van de R.-K. Vaksohool voor Meisjes (Noordeinde) zullen a.s. Maandag onder leiding van de directrice de Leidsche Tapijt- en mattenfabriek van de firma L. I. de Leeuw en Zonen, Os- en Paardenlaan, alhier, bezoeken. 2 l De Unie van R. K. Studentenvereeni- ging in Nederland is voornemens op Za terdag 1.1 en Zondag 12 Februari a.s. den twaalfden Roomschen Studentendag te Nijmegen te organiseeren. Als onder werp dezer bijeenkomsten werd geko zen „Student cn Maatschappij". Vrijdag 10 Februari zal ecu interacademiale voetbalwedstrijd georganiseerd worden op de Ouickterreinen en Zaterdag na de H. Mis in de St. Jozef-Parochiekerk aan het Keizer Karelplein zal er op de socië teit (Oranjesingel 42) ontbeten worden. In de ochtendvergadering in het Oranje- hotel (t.g. het station) zal het woord wor den gevoerd door den heer J. Wils uit Nijmegen en in den middagvergadering door Mr. F. Teulings uit Den Bosch, 's Avonds om 7 uur zal in het Oranjehotel een diner worden gegeven met na afloop bal. Zondag n m. half twee beginnen de sectie-vergaderingen. Om half vier in Huize „Bienen" thè dansant en daarna gelegenheid tot dineeren op de sociëteit, 's Avonds om 8 uur feest in het Oranje-hotel; bal masauè et costumé aves attractions. Bij voldoende deelname Alaandag uittocht naar Cleve (Duitscli- land). Pater Bonavenlura Kruitwagen O.F.M. Naar wij vprncmon, is de zeereerw. pater Bonaventura Kruitwagen O.F.M. uit Woerden wederom opgenomen In het Sint Franciscus- gasthuis te Botterdam. Afscheldsreunie te „Katwijk". De oproep aan oud-leerlingen van het St. Willibrordus-College te Katwijk aan den Rijn om, nu dit vermaarde onder wijs- en opvoedings-instituut der EE. P.P. Jesuiten, na een bijna 100-iarig be staan. gaat verdwijnen, nog eenmaal daar samen te komen, heeft weerklank ge vonden bij jong en oud. De lijst van degenen die het program ma van de afscheidsreunie wenschen te ontvangen, toont, hetzij men haar op maakt naar de jaren waarin zii op „Kat wijk" kwamen, of naar de plaatsen hun ner inwoning, een verscheidenheid, die recht geeft op de verklaring dat de be langstelling algemeen is. Seniores van 1867 af. en juniores tot 1923 toe willen blijkbaar nog eenmaal terugzien wat zij in hun tiid hebben lee- ren kennen en lierhebben, hetzii hun be roep hen hield in het vaderland, of deed wegtrekken over de grenzen naar Bel gië, Duitschland, Frankrijk. Italic, tot Borneo toe. De mededeeling dat opgaven van naam tegenwoordig adres en jaren in „Kat- wijk" doorgebracht, tot 1 Februari wer den ingewacht aan ons adres, kan niet gehandhaafd worden, omdat nog dage lijks en in toenemende mate kaartjes en brieven binnenkomen, en niemands al-of- niet-deelnemen afhankelijk mag zijn van een wellicht gemotiveerde vertraging Daarom zal met het afsluiten der lijst worden gewacht tot 15 Februari. Oud-Katwijkers die dit leest, zegt het aan elkander voort, opdat niemand zich ooit met recht kunne beklagen dat 'n zoo historisch gebeuren ongemerkt aan hem is voorbijgegaan. Prof. Drè ALPHONS STEGER. 19. Stolbergplein, 's-Gravenhage R. K. Bijzondere Onderwiizersver. De Diocesaanvereeniging „St. Augus tinus" van R. K. Bijzondere Onderwij zers in het bisdom Haarlem houdt haar 36ste algemeene vergadering te Leiden op Dinsdag 10 April a.s. De afdeeling Hil- legom en omstreken heeft een voorstel ingediend waarbij aan het hoofdbestuur wordt opgedragen er naar te streven, dat de acte van benoeming der R. K. on derwijzers werkzaam bii het Katholiek onderwijs een clausule bevat, waarin de verplichting is opgenomen tot het lid maatschap van de St. Augustinus- of St. Lebuinusvereeniging. Het hoofdbestuur ontraadt ten sterkste aanneming van dit voorstel omdat de S. Augustinusverecniging niet eenziidig een bepaling kan maken, die de schoolbestu ren dwingt ontslag te verleenen bii niet nadering van die bepaling. Daarenboven voorziet het hoofdbestuur bij aanneming verschillende moeilijkheden voor atdee- hngsbesturen en hoofdbestuur. (Vervolg). In de orkaan kon mon niet staan de blijven, en buiten dit kleine verblijf, was verplettering een zekerheid. Zoo duur de dit tot des avonds halftien, wat ons een jaar had toegeschenen, toen plotseling een stilte intrad, die ons deed vermoeden, dat de storm voorbij was. Priesters en studen ten waren behouden, doch wat zou er van de Zusters, zieken en kinderen, geworden zijn, was daar onze hulp niet noodig. Een onzer ging zien, we waanden de or kaan ten einde, en wilden nog redden wat nog te redden was. Helaas, enkele minuten later begon deze opnieuw, zoo het mogelijk is, mot nog grooter gewold, doch nu uit een andere richting en weer zagen wij ons genoodzaakt onze schuilplaats op tei zoe ken, doch nu regende het ontzettend, ons dak was weg dus beefden wij weldra van nat en koude, honger en dorst. Een vree- selijke angst maakte zich opnieuw van ons meester, massa's zand, boombladeren en steenen werden door de wind aangevoerd, zoodat wij ons afvroegen, of dit het einde der wereld was. Deze tweede storm hield «aan tot des nachts 3 uur, en toen de zon des morgens de tweede November de aan gericht® verwoesting aan het oog onthul de, was de indruk overweldigend, Nellore de hoofdstad van de provincie, de stad met 40.000 inwoners, was één puinhoop ge worden, het Missiewerk van de laatste >.0 jaar, had een zware slag gekregen, de mu ren van het Seminarie stonden nog, hier en daar met scheuren van 3 tot 15 centi meter, het dak was verdwenen, het altaar in onze kapel was omver geworpen, ban ken, deuren en ramen waren verbrijzeld, de kruiswegstaties ver weg geslingerd. Het tabernakel alleen was ongeschonden. De misgewaden waren bedorven, de lesse naars van de studenten waren verdwenen, alles was weggewaaid. Op mijn kamer was alles ruïne, de voor mijn werk zoo noodige en kostbare boeken lagen doorweekt van regenwater of waren naar buiten geslin gerd. tevergeefsch zochten wij naar droge kleeding. Ook ds anderen gebouwen had den zwaar geledon: de eens zoo mooie pa rochiekerk gocuigde mede van de kracht der elementen, eenzaam als op de Calva rieberg stond het kruisbeeld op de over blijfselen van beelden en banken en onze daklooze kerk met zwaar géhavende mu ren. Van het ziekenhuis was dc bovenste verdieping geheel weggerukt, het klooster en weeshuis waren eveneens zwaar ge troffen, daarbij alles versperd met ont wortelde boomen. Met bonzend hart zag ik, hoe de eeuwenoude, solied gebouwde heidentempel ongedeerd stond, te midden van dit alles. Doch grooter nog was de el lende van ons volk, van hun hutten was weinig over, de Christenwijk is met de giond gelijk gemaakt gedurende deze vreeselijke nacht, de angst werd nog ver meerderd door het schreien en weeklagen van kinderen en vrouwen, die in onze ge bouwen een toevluchtsoord kwamen zoe ken. Nog dezelfde dag brak de cholera on der de bevolking uit, welke honderden wel dra ten grave sleepte, ongeacht dat er, ter wijl ik dit schrijf, reeds een 500-tal dooden onder de puinhoopen van hutten en hui zen zijn gevonden, en het mag een wonder genoemd worden, dat onze geheele neder zetting, Zusters, zieken, kinderen, studen ten en priesters er allen levend zijn afge komen. Mijlen ver in den omtrek is de ver woesting niet te overzien, en nog ontbre ken ons de berichten, omdat de verbinding van trein en telegraaf verbroken zijn, en do wogen versperd, of in een modderpoel veranderd. Het schoone landschap met eertijds wui vende palmen is oen woestenij gelijk, de angst der bevolking werd bovendien nog vermeerderd doordat de river, waar Nel lore aan ligt met overstrooming dreigde. Do Zee, welke in deze dagen buitengewoon woest was, en welke slechts 24 K.M. van Nellore af ligt, dat is dus ongeveer van Leiden tot Haarlem, is voor 4 Kilometer landwaarts gekomen en heeft alles op zijn weg finaal medegespoeld. Op 3 November kwamen duizenden vluchtelingen van de kustplaatsen, Nellore binnen, met de me dedeeling dat de woeste zee in aantocht was, en dit overweldigde zoo de bevolking, dat de moeders met pasgeboren kinderen weg liepen uit ons Ziekenhuis om hot kroost in veiligheid to brengen, en zich zelf to bergen. Met duizenden en duizen den trok men in langen rijen, landwaarts, en in hun verbeelding zagen onze studen ten reeds de schuimende golven aanko men, doch op ons zonen van het koude Noorden, maakte het idee van overstroo ming niet zoo'n grooten indruk, ik nam mijn fiets en begaf mij in de richting van de zee, terwijl bevolking en Zusters mij han denwringend nastaarden, hoe ik mijn leven ging wagen. Een paar uur later kon ik met voldoening aankondigen, dat het gerucht ongegrond was, de zee was nog 20 Kilome ter weg en kwam niet nader. De vluchten

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 2