NOOT- achterstuk van zijn vrachtwagen was toen tegen getuige's auto geslingerd met het gevolg, dat zijn auto oo het iis terecht kwam. Get. Asseler verklaarde hetzelfde erbij voegende, dat de vrachtauto van verd. door de aanrijding geheel omsloeg, zoodat de wagen weer met de kop naar Den Haag stond. Als getuige a decharge werd gehoord Baren Fransman, koopman te Amster dam. die verklaarde dat verd. niet snel had gereden. Hij weet het ongeluk aan de gladheid en niet aan onvoorzichtig heid. De ambt. eischte 10 ot 5 dg. De zaal; werd daarop uitgesteld tot as. Maandag om nog een getuige a decharge te hooren. Een gezellige boel. A. G. V. te L e 1 d e n stond terecht voor het feit dat in zijn etablissement op de Uiterstegracht zonder vergunning bier zou zijn getapt. Get. Kok. verklaarde dat hij, als lid ecner tooneelvereeniging bij verd. kwam gedurende een iaar en dat het toen 'herhaaldelijk voorkwam, dat in de week per persoon voor 10 bier werd verbruikt. Verd. verkl. dat get. dit ver klaarde om het feit, dat hii door hem als lid dier tooneelvereeniging was gero yeerd wegens verduistering. „Wegens oplichterij" verklaarde een volgende ge tuige. Deze getuige, Binnendijk, had daar evenals get. Distelvelt bier gedronken. Verd. ontkende dat dit bij hem op 10 De cember niet kon zijn gebeurd. De ambt. eischte 10 of 5 dg. De kantonrechter veroordeelde verd. daarna tot 3 of 3 dg. Nog eens: de gevaarlijke bocht. G. v. G. te A 1 p h e n aan den R ij n had, naar hij verklaarde, daags na een ongeval dat hij met een auto op de Lcidsche Straatweg had gehad, een aanklacht ingediend tegen den chauffeur Keldermans. lnstede daarvan stond hij nu zelf als verdachte terecht en werd nu Keldermans als getuige gehoord. Deze verklaarde dat verd. met ziin auto plot seling achter een verhuiswagen was ge komen. Zijn Caddillac had wel een f 1000 a 1500 schade. Verd. betoogde daar tegen dat det. zeer snel reed en dat hij de verhuiswagen reeds gepasseerd was. Vervolgens werden de twee marmen ge hoord, die op de verhuiswagen gezeten hadden. Zij verklaarden, dat verd. te laat nog hun wagen voorbij wilden rijden. Het was onoplettendheid van verd. Dc ambt. eischte f 10 of 5 dg. De uitspraak werd bepaald over 14 dagen. In de volgende zaken veroordeelde de kantonrechter: C. v. d. Z. te Rotterdam, tc Katwijk met een auo in verb, richting rijden 5 of 5 dg.; H. M. overtreding der Trekhondenwet f 1 of 1 dg.; J. R. op ver boden wijze melk verkoopen3 x 4 of 4 dg.; G. v. Katwijk, melk od verb, wijze vervoeren 10 of 10 dg.; A. v. d. L. Noordwijk, als besta van e enauto links van den weg rijden 3 of 3 dg.: H. N. zonder vergunning met koopwaar ven ten 1 of 1 dg.; J. P. met een rijwiel rij den zonder licht 3 of 3 dg. J. J. L. zon der noodzaak met een rijwiel over een trottoir rijden 2 of 2 dg.: B .A. v. D. op den openbaren weg voetballen 3 of 3 dg.; G. N. Katwijk, met een riiwiel rij den zonder licht 3 of 3 dg.; J. C. B. H. met een rijwie Iriiden langs een stilstaan- den tramwagen 2 of 2 dg.: M. B. zich van een hond bedienen zonder mnikorf 0.50 of 1 dg.; A. W. R. met een honden kar riiden zonder nummerbewijs en drinkbak 3 of 3 dg.: J. P. met een hon denkar rijden zonder nummerbewijs en drinkbak 2 x 3 of 3 dg. Waar geen woonplaats is vermeld, Is deze te Leiden. MAG MEN *N AUTO ST A TIONNEEREN OP DEN OPENBAREN WEG? Alleen uit noodzaak en te Leiden uit gebrek aan parkeerterreinen. Een auto is geen „puin of mes t". De Kantonrechter-plaatsvervanger Mr. M. B. Vos. heeit H. A. B. reiziger, te Rijs.vijk, vrijgesproken aan wien ten laste was gelegd dat hij te Leiden od den 14cn December 1927 tusschen 2.20 en 2.35 uur namiddags zonder schriftelijke vergun ning van Burgemeester en Wethouders buiten noodzaak een vierwielig motor rijtuig op den openbaren Stationsweg heeft laten verblijven. dat de ambtenaar v. h. O.M. bij dit Kantongerecht schuldig verklaring en veroordecling van den verdachte vor dert op grond van art. 17 der verorde ning der gemeente Leiden van 2 Mei 1912 (Gem. bl. No., 17) op de straatpolitie, zooals deze thans is gewijzigd, terzake dat de verdachte te Leiden op 14 Dec. 1927 enz. dat allereerst aan art. 17 lid 1 dier ver ordening wel een zeer gewrongen inter pretatie moet worden gegeven om onder „goederen, bouwstoffen, puin. mest of an dere dergelijke voorwerpen en stoffen" deweike men niet op den openbaren weg mag „nederleggen of laten verblijven" mede te verstaan een automobiel, welke men tijdelijk op den openbaren weg laat staan, en deze bepaling, indien zij be doeld heeft ook automobielen te omvat ten, duidelijker en scherper geredigeerd had kunnen worden dan zii thans is; dat bovendien uit lid 2 van art. 17, voorschrijvend dat degeen. die lid 1 over treedt den ouenbaren weg na ontruiming „onmiddellijk behoorlijk moet reinigen of doen reinigen", wel als zeer waarschijn lijk volgt dat lid 1 niet het oog op auto mobielen heeft gehad, doch deze vraag thans daargelaten kan worden, omdat wij allereerst op grond van art. 398 io. art. 350 Wetb. v. Strafv. hebben na te gaan of <le verdachte het telastegelegde feit begaan heeft: dat nu lid 1 spreekt van „buiten nood zaak" en de vraag of iemand „buiten noodzaak" een automobiel gedurende een kwartier doet verblijven od den openbaren weg beantwoord moet worden aan de hand van de elschen en toe standen welke het moderne automobiel- verkeer geschapen heeft: dat het moderne verkeer eischt dat men. persoonlijk zijn automobiel rijdend, tijdelijk deze automobiel ergens op den openbaren weg moet kunnen stationnee- ren, o.a. wanneer een handelsreiziger zooals verdachte klanten bezoekt of in een lunchroom iets nuttigt: dat ,\vaar in Leiden ontbreken open bare parkeerterreinen voor automobie len, wij in dit geval aannemen, dat voor verdachte als handelsreiziger van buiten Leiden komend, noodzaak bestond zijn automobiel gedurende een kwartier op den openbaren weg te doen verblijven voor Heck's lunchroom od den Stations weg op zoodanige wijze dat daardoor het verkeer niet werd gestremd en van verdachte bezwaarlijk kon worden verwacht dat hij tevoren daarvoor schrif telijk vergunning van Burgemeester en Wethouders is gaan vragen. Is de Duinweg te Noordwijk aan Zee een openbare weg? De kantonrechter te Leiden meent van niet De Kantonrechter-plaatsvervanger Mr. M. B. Vos, heeft het navolgende vonnis gewezen in de zaak van E. A. te Noord wijk aan Zee, aan wien ten laste was gelegd ter zake dat hij te Noordwijk aan Zee, in Mei 1927 in ieder geval in den loop van 1927 zonder vergunning van Burgemeester en Wethouders en zonder in acht neming der door hen gegeven voorschriften aan den openbaren verhar den Duinweg palen heeft geplaatst en deze daar nog op 18 October 1927 heeft geplaatst gehad: althans dat hij te Noordwijk aan Zee in Mei 1927 of tusschen Mei en 18 Oc tober 1927 zonder vergunning van Bur gemeester en Wethouders den openba ren Duinweg heeft afgesloten door daar op of bij zijn erf een draaibaar hek te plaatsen, door middel waarvan hij het verkeer over dien weg belette of ieder oogenblik kon beletten: Verdachte is van het hem te laste ge legde vrijgesproken op grond van de na volgende overwegingen dat de verdachte bij monde van zijn raadsman Mr. P. Briët heeft erkend de hem telaste gelegde feiten, onder ont kenning dat de in de dagvaarding ge noemde weg. althans den weg. waarin hij palen en een hek heeft geplaatst, zou zijn een openbare weg; dat de telastelegging slechts dan be wezen is. in verband met art. 25 der Algem. Politieordening voor de gemeente Noordwijk, zooals deze thans luidt in dien vaststaat de openbaarheid van vo ren genoemden weg; dat wij van meening zijn dat door het onderzoek ter terechtzitting niet is ke rnen vast te staan en niet voldoende is bewezen dat vorengenoemde weg zou zijn een openbare weg; dat weliswaar op den legger der we gen en voetpaden in de gemeente Noord wijk vastgesteld door den Raad der ge meente Noordwijk op 6 Juni 1873. ons ter terechtzitting overgelegd, voorkomt de „Duinweg", nader bij dien legger om schreven, en dat de door ons ter terecht zitting onder eede gehoorde getuigen Deelen. secretaris en Jhr. v. Panhuijs, Burgemeester der gemeente Noordwijk de openbaarheid van den weg op dien grond hebben beweerd, doch dat op dien enkelen grond niet door ons de open baarheid kan worden aangenomen, ter wijl bovendien de hieronder nader te noemen .ter terechtzitting ons gebleken omstandigheden tegen openbaarheid pleiten; dat wij van meening zijn omtrent de beteekenis van den „Legger" dat aan den Legger slechts een vermoeden om trent openbaarheid van wegen mag wor den toegekend, indien vaststaat dat de legger met voldoende nauwkeurigheid is opgemaakt, behoudens tegenbewijs; dat nu allereerst aan de nauwkeurig heid van. en derhalve aan het toekennen van den kracht van een vermoeden aan, bovergenoemden legger kan worden ge twijfeld waar de Duinweg in den legger vermeld staat als eigendom van de ge meente Noordwijk, terwijl de juistheid daarvan wat betreft den bij dagvaarding bedoelden weg, aan de hand van de ons openbare verkooping van de bouwmans woning „Puik en Duin" voor ons geens zins vaststaat: dat het door den raadsman van ver dachte opgeworpen verweer dat de in den Legger van vermelden „Duinweg" een anderen weg, n.I. een thans niet meer bestaanden weg boven de duinen zou zijn dan de bij dagvaarding bedoelde Duin weg. welke onder langs de duinen loopt, daargelaten kan worden, omdat wij tot niet-openbaarheid van den bij dagvaar ding genoemden weg kunnen beslissen op de navolgende gronden, zoodat uit dien hoofde genoemd verweer van geen beteekenis meer is: dat deze gronden zijn de navolgende omstandigheden, welke ziin komen vast te staan door de ter terechtzitting ondej eede afgelegde verklaringen der na te noemen getuigen en wel: le van de getuigen Parlevliet, War merdam, Nulkens. van der Meer. Duiven voorde, van der Bent. Jhr. van Panhuijs, die ieder voor zich. doch eensluidend hebben verklaard de omstandigheden dat zich sinds jaren op den weg meerdere hekken hebben bevonden en zich nog be vinden. Dat nu wel Jhr. van Panhui.is heeft verklaard dat deze hekken steeds door de gemeente slechts zijn gedoogd, doch liet zich bevinden van hekken op een weg onvereenigbaar is met open baarheid en de gemeente bij werkelijke openbaarheid sinds jaren de verplichting zou hebben gehad deze hekken te doen verwijderen: 2e. van de getuigen Deelen. van der Meer. van der Bent en Jhr. van Panhuijs. die ieder voor zich, doch eensluidend hebben verklaard, de omstandigheid dat de gemeente Noordwijk nimmer eenig INGEZONDEN MEDEDEELING onderhoud aan den weg verricht heeft, daarentegen gedoogd heeft dat verdachte op eigen kosten een deel van den weg heeft verhard; dat voorts niet is komen vast te staan dat de weg gebruikt wordt door ande ren dan de aan den weg grenzende na buren, en wij mede om die reden den weg niet-openbaar, doch een als bedoeld in art. 719. B. en W. achten: dat door genoegzaamheid dezer gron den. hetgeen verder ter terechtzitting verklaard en opgeworpen is, gepasseerd kan worden; Gezien artikel 352 Wetboek van Straf vordering; Rechtdoende in Naam der Koningin; Verklaren niet bewezen dat de ver dachte de hem tenlastegelegde feiten heeft begaan. Spreken hem vrij. Aanslag in den trein. Op 15 November j.l. zat de studente A. H. H. in een coupé van een trein, die even over eenen van Amsterdam naar Bussum zou vertrokken. Even vóór het vertrek van den trein stond opeens een man, met oen pistool dreigend, voor Jiet meisje en ontrukte haar eeu handtaschje, waarin een zilverbon van 2.50 en een spoorabonnement zich bevonden. Of schoon het meisje zeer ontsteld was, was het aan haar cordaat optreden te danken, dat de man, die het perron van het Cen traalstation afholde, op het Stationsplein door twee agenten werd gevat. Het bleek, dat het pistool een gewoon kindórpistool was, maar in den eersten schrik had mej. H. dit niet bemerkt. De verdachte bekende voor de recht bank te Amsterdam het ieit te hebben ge pleegd. Hjj verklaarde, dat hij die week zijn heelon marktvoorraad, waarmee hij behoorlijk zijn brood wist te verdienen, aan een kameraad had overgedaan en toen aan het zwerven was geslagen. Da revolver had hij al eenigen tijd geleden, zonder eenige bedoeling gekocht. Een psychiater-deskundige achtte ver dachte wel toerekeningsvatbaar, maar was van oordeel, dat de sexueele aanleg van verdachte veel invloed op zijn daden oefende. Het O.M., waargenomen door mr. v. Ar- kel, was van meening, dat men hier wel te doen heeft met iemand van algemeen- psychopatische constitutie, maar dat, waar verdachte wel toerekeningsvatbaar is en hij al jaren in de gevangenis heeft doorgebracht, een zware straf noodig is. Hij eischt derhalve een gevangenisstraf van 2 jaar en 6 maanden. De verdediger, mr. Muller Massis, wees er op, dat verdachte èn voor groote èn voor kleine delicten is veroordeeld, dat hij zich in de gevangenis steeds kalm had gedragen en ook bekend stond als een rustig marktkoopman. Maar het staat vast, dat deze soort menschen, na korten tijd normaal te hebben geleefd, weer aan het zwerven moeten gaan. Do billijkheid zou meebrengen, dat, zoo lang voor menschen van zijn mentaliteit geen gestichten bestaan, deze man in een krankzinnigengesticht zou worden onder gebracht. PI. beveelt verdachte in de clementie der rechtbank aan. Moord. Voor de rechtbank te Maastricht heeft terecht gestaan K. T. S., 30 jaar, schoen maker te Heerlen, Duitschcr, do be ruchte inbreker in de mijnstreek, die reeds elf malen was veroordeeld ter zake van braak met inklimming in den nacht van 7 op' S Dec. Bij nadering van twee perso nen Berma en Biesman vluchtte hij en toen hij werd ingehaald loste hij twee schoten en raakte beiden. Hij werd ver oordeeld tot 6 jaar gevangenisstraf. Nog heeft terecht gestaan E. D., Duit- scher, 20 jaar oud, ter zake van diefstal van 6 rijwielen in dc mijnstreek in drie weken tijds. De eisch iB 1 jaar en 6 maan den. Doodslag. Wegens doodslag heeft de landbouwer E. S. uit Klein Wcldsen voor het ge rechtshof te 's-Hertogenbosch terecht ge staan. Zijn vader was mishandeld en daarover was hij zóó kwaad geworden dat hij een schop had genomen en daar mee P. V. op het hoofd had goslagen, ten gevolge waarvan V. is overleden. Vóór zijn dood heeft V. aan de politie gezegd, dat hij S. zijn misdaad vergaf en dat hij hoopte dat hij geen straf zou krijgen. De rechtbank te Maastricht heeft S. veroordeeld tot 6 maanden gevangenis straf voorwaardelijk.De advocaat-generaal eischte nu zes maanden onvoorwaarde lijk. Onveiligheid. Do advocaat-generaal bij het gerechtv bof te 's-Hertogenbosch heeft tegen J. C. v. G. en G. J. v. G., arbeiders te Oss, 2 jaar, en tegen W. H. T., arbeider te Oss, 2 jaar en 6 maanden gevangenisstraf go- eischt wegens diefstal met braak bij C. v. C'reij. Zij zijn allen reeds herhaaldelijk wegens diefstal veroordeeld. Failiissementen. Uitgesproken: N.V. Drukkerij ,,'t Spaarne", gevestigd te Haarlem, Spaarne no. 3. Cur. mej. mr. M. J. Kluitman te Haarlem. Opgeheven: H. den Hertog Jr., te Leiden. A. G. de Jong te Pijnacker. Land- en Tuinbouw. Groote Aalsmeersche Bloemen- Tentoonstellinz. Door den Plantenziektenkundigen dienst in het Rijksiandbouw-mroefsta- tion voor zaadcontrole, zal op de Groote Aalsmeersche Bloemen-Tentoonstelling, welke van 17—21 April a.s. zal worden gehouden, door een uitgebreide inzen ding gedemonstreerd worden, welke waarborgen Nederland biedt bii uitvoer van tuinbouwproducten. In verband hiermede ziin verschillen de autoriteiten op plantenziektenkundig gebied uit Engeland, Duitschland. Frank rijk. Denemarken. Zweden, België Zwit serland, Oostenrijk en Hongarije uitge- noodigd in 't eere-comitè zitting te ne men. Uit de Rijnstreek. DE BETEEKENIS VAN BOSKOOP ALS CULTUURPLAATS. Wijziging der handelspolitiek Is gewenscht. Door de Christelijke Radio-vereeniging werd gisteravond vanuit de Herv. Kerk te Boskoop een concert gegeven, dat te 9 uur onderbroken werd door een rede, welke de burgemeester, de heer P. A. Colijn, uitsprak over: „De beteekenis van Boskoop als cultuurplaats". De burgemeester vond, dat hij eigenlijk wei nig nieuws meer te vertellen had, want in het „Album van Boskoop", uitgegeven door den directeur der Rijkstuinbouwschool, waren de cul tures van Boskoop zoo volledig beschreven, dat verbetering of aanvulling daarvan onmogelijk was. Het Is niet zonder reden, zei spr., dat de schrij ver van dit bock zoo uitvoerig stil staat bij de vraag: hoe is Boskoop te bereiken? Men heeft wel eens gezegd: Boskoop is niet te bereiken, maar zoo -hopeloos is het nog niet, indien men van goeden wille is en over veel tijd beschikt. Sinds verleden week weten wij echter, dat Bos koop uit zijn isolement zal verlost worden door den aanleg van den spoorweg AlphenBoskoop Gouda. De historie van Boskoop, zei spr., reikt tot in het ver verleden terug, 't Is spijtig, dat geen melding van deze gemeente wordt gemaakt, dat Willibord of Bonifacius zich hier ophielden. Het oudste document, waarin de plaats wordt ge noemd, is niets anders dan een transactie van grondrechten tusschen graaf Willem II en de abdij van Rijnsburg (1222). Gelukkig kan men uit dit feit niet afleiden, dat het materialisme in deze gemeente hoogtij viert. Ook het Boskoop van he den gaat hierin zeker vrij uit: op een bevolking van 7000 zielen telt het een groot aantal gods dienstige gezindten, waaronder tien met eigen plaats van samenkomst. Maar ook dc kweekerij heeft zijn historie. Reeds omstreeks het jaar 1500 trad Boskoop als zoo danig naar voren, eerst als centrum van aard beien en vruchtboomencultuur, later door de boomkweekerij en de sierplanten, waardoor het zich een were ld reputatie heeft verworven. Deze verandering in de kweekerij, bracht ook een verandering in den handel. De vruchten-teelt was hoofdzakelijk bestemd voor Nederland zelf van dc tegenwoordige boomkweekersproduc- ten gaat 95 pet. naar het buitenland. Vaak wordt al te eenvoudig gesproken over het zoeken van afzetgebieden: deze moeten niet gezocht, maar v er o ve r d worden. Mocht in vroeger tijd het Boskoopsch artikel wel 'ns over dc grenzen gaan (voornamelijk naar Engeland), thans wordt uit gevoerd naar 19 staten van Europa en verder naar de beide Amerika's, Australië en Afrika. Altijd weer is behoefte aan onze planten, die op dit stukske van de wereld zoo bijzonder goed gedijen. Maar niet alleen hieraan is de roem der Boskoopsche cultures toe te schrijven. Vier eeuwen vakkennis dragen veel bij tot de voortref felijkheid van de Boskoopsche producten. Tijdens en na den oorlog waren het voor deze gemeente moeilijke dagen, en nog erger werd het. In :m( :lei toen Amerika, ter wering van vermeende plant CCC ziekten, praktisch zijn grenzen sloot Het w toen heel donker voor Boskoop en ieder kw< ker weet zelf het best, hoe dicht hij den ond«M gang nabij was. De derving van de Vereen. Staten kan niet ldc voldoende mate worden gecompenseerd door 1 ge: zoeken van nieuwe afzetgebieden. Toch heeft o lij! der Gods zegen en dank zij de energie der kwe eik kers, Boskoop zijn plaats onder de zon weten lil behouden, waardoor een groot gedeelte van li ee« geleden verlies kon worden hersteld. id; 't Is te begrijpen, dat voor Boskoop het vraa Vt stuk van de heffing van invoertarieven van hïll zondere beteekenis is. Mocht de opdrijving c ïslC invoertarieven door het buitenland worden voo O gezet, dan zal B. niet slechts kwijnen, maar ge :n bestaansmogelijkheid rneer vinden en niet Bc ;ki koop alleen, maar alle andere vertakkingen v itn de tuinderij, de landbouw en de veeteelt. or De Boskooper is uiteraard vrijhandelaar. Ma h het steeds hooger optrekken der tariefmur V wordt zelfs den meest doctrinairen vrijhandelaeei te machtig. Meer en meer wcnschen ook 00 kweekers wijziging der handelspolitiek, het heff ier van minimum- en maximum-invoerrechten, opdirji een middel tot onderhandelen geschapen won wé Boskoop telt 200 kweekerijen; de meeste z us niet grooter dan 3/4 bunder, slechts weinigen b D reiken de 2 H.A. en een heel enkele 5 H.A. Daaee uit blijkt de Intensieve cultuur. Deze is van io( gro'otste beteekenis voor het bevolkingsvraa f0( stuk. Indertijd, bij het kweeken van aardbei jp vonden daarin ongeveer 1500 menschen bestaagj thans, bij intensievere cultuur 7000 en bovendl ;r( is de maatschappelijke welstand thans veel gu -n stiger. Ook de handelsbalans wordt door Boskoij^ gunstig beïnvloed, met 6 mlllicen aan ultvoi waartegenover bijna geen invoer staat De Rijkstuinbcuwschool wilde spr. niet vergf f ten. Op deze school ontvangen de kweekers hij theoretische ontwikkeling: de praktijk wordt VM] leerd in dc kweekerij. De school is een groot sta ces en telt 100 leerlingen. Dit is hieraan te dak ken. dat zij het eenige juiste ideaal begrepftQ heeft: school te zijn niet voor school maar vcL het leven. Ook is er aan verbonden een IndiscLn cursus. I Ten slotte wilde spr. wijzen op de steeds met uitbreidende cultuur van snijbloemen onder gl; y;( Het zou mogelijk zijn, dat Boskoop anderma aan den vooravond staat van een veranderii in dc cultuur, hoewel het er nog niet den schi van heeft Boskoop blinkt nog in iets anders uit, hetgei niet in cijfers is uit te drukken. De gemeen bezit geen monumenten uit het grijs vcrlede maar het toont in zeer bijzondere mate schoonheid van de schepping Gods. In de tarl ven-heffing dor het buitenland zien wij ni alleen een bescherming van de daar inheemscl c producten, maar meer nog een onthouden het volk van de schoonheid der schepping, schoonheid, door God zelf daarin gelegd Boskoops burgemeester besloot zijn redevoerii met het schoone gedicht van Guido Gezelle; „Mij spreekt de blomme een tale Mij is het kruid beleefd Mij groet het altemale, dat God geschapi heeft". KOUDEKERK. Gemeenteraad. Vrijdag a.s. vergadert raad dezer gemeente. De agenda vermeld o.a a Vaststelling Gemeenschappelijke regeling m e Hazerswoude betreffende de Koudekerksche bniC Onderhandsche aanbesteding van de bedienir e van de Koudekerksche brug en de inning v; het bruggeld aan M. van Harskamp Jr. Adrie inzake vrijstelling van bruggeld voor schoolgaan kinderen. Onderhandsche verhuur van de bij brug behoorende woning van de daarachter g< legen woning en den lnrijstal. Roodvonk. In deze gemeente doen thans een 8-tal gevallen voor van besmettelijl5 ziekte roodvonk, waarvan de meeste onder schoolgaande kinderen. Gelukkig echter tot hle 1 toe nog niet van ernstlgcn aard. NIEUWKOOP. De burgemeester met verlof. Dot 2 den Waarnemend Commissaris der K< ningin in de Provincie Zuid-Holland aan den I3urgemeester dezer gemeent verlof verleend om gedurende een maan i uit de gemeente afwezig te zijn. ZOETERWOUDE. Werkloos. Gedurende de maand Janua werden bij het correspondentschap der arbeid.' bemiddeling 49 personen als werkzoekend inge schreven, waarvan er 5 door bemiddeling va den correspondent konden te werk gesteld wol den. Op het einde der maand stonden nog personen als werkzoekend ingeschreven. Personalia. Aan Mej. C. M. Teljeur Is <1 haar verzoek met ingang van 1 Maart a.s. eet vol ontslag verleend als assistente aan de opeCj. bare lagere school alhier. De commissie tot wering van schoolvel zulra benoemde tot voorzitter en secretaris dit commissie respectievelijk de heeren J. Schoutt en N. Roos.

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 6