Buitenl. Berichten. Nederlandsch Oost-lndië SPORT. w LUCHTVAART. Vragenbus. ifyjto. In hoogst gevaarlijken toestand werd hij per autobrancard naar het Binnengast huis vervoerd, waar hij ter verpleging werd opgenomen. Noodlottige schietproef. Een jonge man doodgeschoten. Vrijdag nam de kommies der rijksbelas tingen A. M. van der Wiel te Wernhout (Zundert) schietproeven met een revol ver. Toen het wapen weigerde, wilde hij het onderzoeken, waarbij het afging en een schot hem in de borst trof. Eenige oogenblikken later is v. d. Wiel, die 27 jaar oud en ongehuwd was, overleden. Ernstig auto-ongeval. Een zwaar gewonde. Gistermorgen omstreeks vier uur heeft in Wijk C. te Slicdrecht een ernstig auto ongeval plaats gehad. De heer C. E. Prins, uit Dordrecht, reed met zijn auto in de richting Dordrecht en bleek zijn stuur niet meer te kunnen houden, zoodat zijn auto tegen een huis opbotste. De auto werd zwaar beschadigdde chauffeur ernstig gewond. Hij is in het ziekenhuis te Dor drecht ter verpleging opgenomen. Verdronken. Onder de gemeente 't Zand (N.H.) is de schuit van den 30-jarigen schipper Pe kel uit Akersloot gezonken in het Noord- Hollandsch Kanaal. De man verdronk. Hij laat een weduwe en twee kinderen achter. Uit een der beekjes te Vaals is op gehaald het lijk van de schoondochter der familie H., sinds Woensdag vermist. Aan de gevolgen overleden. Het zoontje van W. de Kort te Vught, dat voor eenige dagen van een aanhang wagen Van een vrachtauto viel en werd overreden, is Zaterdag aan de gevolgen overleden. Ernstige val. Te Tilburg is in de Klaverstraat mej. van G. van de trap gevallen en ernstig aan het hoofd verwond. Zij werd bewuste loos opgenomen en naar het R.-K. gast huis vervoerd. Daar haar toestand levens gevaarlijk is, werden haar de laatste H.H. Sacramenten toegediend. Aanvaring. Zaterdag is in de Waalhaven te Bot terdam' het gesleepte rijnschip Agnes uit Waspik in aanvaring ekomen met 't mo torvrachtschip Spes Salutis. Van dit laat ste schip zijn de roef en de railing be schadigd, de Agnes kreeg geen schade. Persoonlijke ongevallen deden zich niet Op de vlucht voor een spook. In het ziekenhuis te Almelo is opgeno men een jongeman uit Tubbergen, die het slachtoffer is geworden van een spookge schiedenis. Donderdagavond reed hij met twee vrienden op den weg Tubbergen Vasse, toen eensklaps een witte gedaante uit de struiken te voorschijn sprong. Twee der. jongelui,'die van de vooroefeningen te rugkeerden, reden zoo hard mogelijk door, doch de derde raakte de macht over zijn stuur kwijt, stapte af en zette het op een loopen, achtervolgd cloor het spook. De vluchteling struikelde echter en viel zoo ongelukkig, dat hij een der armen op twee plaatsen brak. Het ijs op de Zuiderzee. De pogingen om de Friesland vlot te brengen. Zaterdag tegen den middag is de vlet, die Vrijdag over het ijs naar de Friesland vertrok, naar Lemmer teruggekeerd. De bemanning van de vlet deelt mede, dat de Friesland en de assisteerende sleepboot beide het roer defect hebben. Aan boord van de Friesland bevonden zich vier passagiers, waarvan de vlet er één, een Scheveninger visscher, heeft mee gebracht. De drie vrouwen dorsten de reis over het ijs niet te doen. De vlet was Vrijdagavond te vijf uur bij de Friesland en de sleepboot, na een zwa- ren tocht over het ijs, aangekomen. Alle inzittenden van de vlet waren bek af. Za terdagmorgen om acht uur vertok de vlet weer naar vasten wal. Met den kapitein Van de Friesland werd afgesproken dat getracht zou worden het roer te herstel len. Indien dit niet lukte zou de kapitein vier stooten op de stoomfluit geven en zou de vlet opnieuw naar de Friesland ver trekken om levensmiddelen aan boord te brengen, waarvan er nog slechts weinig zijn. Wanneer het roer kon worden her steld zou opnieuw getracht worden open water te bereiken. Een der vrouwen, die op reis was naar Lemmer, ging daarheen om haar sterven de moeder te bezoeken. Deze is evenwel Vrijdagvond overleden. De persfotograaf, die Zaterdagmiddag met een ijsvlet en vier visschers vertrok om foto's te maken van de in het ijs zit tende booten, was Zaterdagavond nog niet in Lemmer terug. Men vermoedde, dat hij aan boord overnachtte om foto's te maken. Omstreeks 3 uur Zaterdagmiddag wer den door de Friesland vier stooten op de stoomfluit gegeven, ten teeken, dat de booten geen kans zagen de open zee te bereiken. Op dit. sein vertrok kapitein Doornspleet gistermorgen om halfzeven met een vlet met levensmiddelen naar de booten. Ook is te Lemmer bericht binnengeko men, dat er gisteren een zeer sterke sleepboot uit Amsterdam kwam, om de beide in het ijs zittende booten te assis- teeren. Kapitein Doornspleet rapporteer de, dat de Friesland op 7 K.M. van de kust zit. Van de kust kon men met een kijker zien, dat de persfotograaf met zijn helpers ongeveer drie uur dicht bij de booten waren. Toen kwam een nevel op zetten, die alle uitzicht benam. - De valsche munterij te Amsterdam. Hoe de daders ontdekt werden. De beide verdachten inzake de valsche munterij te Amsterdam zullen spoedig ter ^beschikking van de Justitie gesteld wor den. De gehecle geschiedenis werd ontdekt door een man, die tevoren van hen een valschen rijksdaalder had ontvangen. Hij weigerde dien rijksdaalder, waarop een der gebroeders hem een echten daarvoor in ruil gaf. Later zag hij den verdachte voor den kelder in de Foeliestraat 1 staan, waarop hij zijn bevindingen mededeelde aan de politie van het bureau Warmoesstraat. De ontdekker van het misdrijf heeft een belooning van 50 ontvangen. In den laatsten tijd is het opgevallen, dat in het bijzonder ten opzichte van valsch geld door het publiek veel grooter medewerking wordt verleend en de nei ging om te trachten ontvangen valsch geld weder uit te geven, waardoor het recher che-onderzoek naar de vervaardigers der munten zoo moeilijk werd, opvallend is afgenomen. In verband daarmede is het den procureur-generaal mogelijk, meer dan vroeger belooningen uit te keeren aan burgers, die door hun activiteit de aan houding van valsche munters mogelijk maken. Een en ander heeft reeds een sterke afneming van het in omloop zijnd valsch geld ten gevolge gehad. Brutale aanranding. Na berooving in het water g e w o r p en. Zekere Van V., wonende te Geldrop, werd Woensdagavond te ongeveer acht uur aan den noordelijken oever van het Eindhovensch kanaal aangesproken door drie jongemannen, die hem om vuur vroe gen. Toen Van V. zeide, dit niet te heb ben, grepen zij hem vast en begonnen zijn zakken te doorzoeken, waarna zij Zijn geld, dat hij in den binnenzak van zijn overjas droeg, ten bedrage van ongeveer 30, afnamen. Zij gaven hem toen een duw, ten gevolge waarvan hij in het ka naal viel. Met veel moeite kon hij zich weder uit het water redden. De recherche te Eindhoven stelt een onderzoek in. Verduistering ten nadeele van een marktbond. Volgens geruchten acht a tien duizend guld en. Naar „De Crt." verneemt zijn bij den marktbond „Mercurius" te Amsterdam onregelmatigheden in de administratie ontdekt, waardoor de finacieele positie van die organisatie eenigszins in de war is geraakt. Het bedrag zou nog niet met zekerheid vastgesteld zijnvolgens ge ruchten zou het tekort acht a tienduizend gulden bedragen. In verband hiermee heeft het bestuur vergaderd: besloten werd den voorzitter van zijn functie te ontheffen en het on derzoek verder uit te breiden. Een aan klacht bij de politie is nog niet ingediend in verband met de hoop, die men koestert dat het tekort alsnog aangezuiverd zal worden. Op de markt doen verschillende geruch ten den omloop, waarbij veel hoogere be dragen worden genoemd. De débacle van de Mij. voor Scheeps- verband. Ook de tweede advocaat op vrije voeten gesteld. Donderdag 12 Januari werden in hun woningen te 's-Gravenhage gearresteerd, onder verdenking van verduistering van pandbrieven tot een bedrag van 4 a 5 ton ten nadeele van de failliete Maatschappij voor Scheepsverband te Amsterdam, de heeren mr. L. P. D. en mr. M. P. G. K. Nadat zij te Amsterdam door den subs.- officier van Justitie verhoord waren, werd mr. M. K. in vrijheid gesteld, wijl ge acht werd dat bij dezen boos opzet niet aanwezig was. Thans wordt gemeld, dat na behande ling in raadkamer, welke meer dan 3 1/2 uur duurde, het Gerechtshof te Amster dam de beschikking van de rechtbank al daar, waarbij de gevangenneming van mr. L. P. D. was bevolen, heeft vernietigd en do invrijheidstelling van mr. D. gelast. Kapitale boerderij in vlammen opgegaan. Sc ha de van ongeveer ƒ20.000. Te Schaesberg is gistermiddag, vermoe delijk door broeiing, brand uitgebroken in de boerderij van den heer Steinbusch in de Hoofdstraat, direct bij de B. K. kerk gelegen. In allerijl snelden de kerkgangers, die juist de vesper bijwoonden, uit de kerk om behulpzaam te zijn bij het uitdragen van het meubilair en het redden van het vee. De brandweer kon met twee stralen op de waterleiding weinig tegen de vuur zee uitrichten, waarop door den burge meester, don heer Quadvlieg, assistentie van de Heerlensche politie-brandwoer werd ingeroepen, welke weldra met een motorspuit onder leiding van den brand meester-inspecteur Schreuder >er plaatse was. Toen werd een groote massa water in de vlammen geworpen en slaagde men er na een uur in het vuur te dooven. Yan de kapitale boerderij is het geheele middengedeelte, de schuren en 6tallen en een groote hoeveelheid veldvruchten, als mede een dorschmachine in de vlammen opgegaan. Een tweetal varkens moest worden afgemaakt. Met uitzondering van de dorschmachine was alles verzekerd. De schade wordt op ruim 20.000 gulden geschat. „De Crt." Een tramwagen in brand. Zaterdagochtend omstreeks elf uur is op den hoek van Bezuidenhout en Schenkweg te 's-Gravenhage door kortsluiting brand ontstaan op het achterbalcon van een mo torwagen van de N.Z.H.T.M., die uit Kat- EDEDEELING wijk was gekomen. De vlammen^sfoegen eerst uit de schakelkast. De passagiers konden nog tijdig den wagen verlaten. De brandweer werd dadelijk gealarmeerd. Toen deze kwam, stond het achterbalcon in lichte laaie. Met een kleine straal op den motorspuit werd het vuur binnen kor ten tijd gebluscht. Het balcon was geheel uitgebrand, terwijl ook het dak vernield was. De wagen werd op dood spoor gereden en is later aan een anderen trein gekop peld en naar de werkplaats te Leiden ge reden. Brand te Rotterdam. Zaterdagmiddag is te Rotterdam door onbekende oorzaak brand uitgebroken in een opslagplaats van gramofoons. Deze op slagplaats is gelegen op de tweed verdie ping van een pand aan de Dubbele Gang. De tweede verdieping is geheel uitge brand. Met twee stralen op de waterlei ding heeft de brandweer het vuur ge bluscht. De eigenaar van de in het door hem ge huurde pakhuis opgeslagen goederen is verzekerd. Bij deze brand is een man gearresteerd, die op ernstige wijze de orde verstoorde toen een agent van politie hem verbood door de afzetting te gaan. Door het op dringen van het publiek is voorts een jon ge man door een ruit van een markt kraam aan de Binnenrotte gevallen. Hij kreeg geen letsel. Voor vaders verjaardag. Hoe Marietje aan geld kwam voor een cadeautje. Vrijdagavond kwam een man op het po- litebureau te Deventer vertellen, dat zijn 12-jarig dochtertje was overweldigd en dat hij haar gevonden had op den zolder met vastgebonden handjes en een doek om den mond gebonden. En Marietje deed het volgende verhaal, bevend en trillend als een espenblad. In den middag, toen ze alleen thuis was, kwam er een man aan de deur. Die gaf haar een slag op het hoofdje en ver der wist ze niets meer. Ze kwam pas bij, boven op den zolder. Politierechercheurs onderzochten en be vonden, dat laden van kasten waren open gebroken. Een bedrag van 7.50 werd ver mist. Maar polite-ervaring leert, dat kinde ren gemakkelijk fantaseeren. Marietje werd dus faire genomen en jawel, ze kwam ten slotte tot een bekentenis, aldus meldt de „Msb." Ze had alles gejokt en het geld zelf ge stolen. Want vader was jarig en ze had eenigen tijd geleden, toen vader zoo lief voor haar was, hem voor zijn verjaardag een horloge beloofd. Ze zou er voor spa ren, doch daar was niets van gekomen. Maar het horloge had ze gekocht van die weggenomen drie rijksdaalders. En voor zichzelf had ze er ook een pop van gekocht. Poging tot vergiftiging. De heer Bekers, kapper te Workum, ontving dezer dagen een pakje, dat uit Almelo was gezonden. Bij opening bleek het vijf taartjes te bevatten. Na het gebruik er van werd de heer B. ongesteld. Een ingesteld scheikundig on derzoek bracht aan het licht, dat het ge bak vergiftigd was. De politie stelt een on derzoek in naar den afzender, doch tot nu toe tast men nog in het duister. Bontdiefstal. Vrijdagnacht is ingebroken in een bont winkel in het perceel Utrechtsckcstraat 33 te Amsterdam. De inbrekers zijn bin nengekomen door over een schutting te klimmen, die voor een aangrenzend per ceel, dat wordt verbouwd, is geplaatst. Een aantal bontmantels en andere pelte rijen hebben de inbrekers medegenomen. Hoe groot de waarde van het gestolene is, kon nog niet definitief worden opge maakt, hoewel men gelooft, dat voor meer dan 6000 aan pelterijen gestolen is. Van do daders heeft men tot dusver nog geen spoor ontdekt. De ruitenkrasserij. Vrijdagnacht is te Amsterdam weer een ruitenkrasser aan het werk geweest. Dit maal had hij de Kalverstraat als operatie- veld uitgekozen De politie was echter op haar qui vive en de agenten speurden al eenige dagen of zij niet een individu zien, dat het op de ruiten der winkels heeft voorzien. Dien nacht zag een agent van het bureau Sin gel een jongeling, die, naar hij meende, op een ruit kraste. Zekerheid had hij echter niet; hij riep de hulp van een paar re chercheurs in en gezamenlijk ging men den jongeling na. En de politiemannen hadden succes. Even later bekraste de jongeling weer een ruit. Nu was het feit met zekerheid ge constateerd en de politie rekende den jon geling in. Hij bleek te zijn een 20-jarige zwerver. Zijn ouders wonen wel in de hoofdstad, maar in verband met 's jonge- lings gedrag mag hij njet meer thuis ko- dit niet mogelijk is, zijn naam is in elk ge val bekend. Meineed? Door de Justitie te Assen is na verhoor in arrest gesteld P. O., schipper te Gro ningen, verdacht zich in de openbare zit ting van de rechtbank te Assen als getui ge in een smokkelzaak tegen zekeren J., /koopman te Groningen, aan meineed te hebben schuldig gemaakt. Zonder toestemming getrouwd. Een jongmensch te De Lier, dat met oen meisje zonder toestemming van haar vader was getrouwd, werd in zijn woning door den schoonvader met een mes aange vallen. De schoonzoon kreeg slechts een snede in de jas, wijl hij de politie op de hoogte had gebracht van de wraakplan nen van den vader, die terstond werd in gerekend. Voel animo. Voor de betrekking van burgemeester te Aalst zijn ruim 100 sollicitanten. De politie kon niets uit hem krijgen, zoodat het niet zeker is, of hij zich ook schuldig heeft gemaakt aan de krasser ij een paar dagen geleden in de Vijzelstraat en de Utrechtschestraat. Maar zoo er al meer vernielers zijn, één is er alvast be trapt. Het is nog de vraag of hij voorloo- pig kan worden vastgehouden, maar zoo ONGELUKKEN. ELF KINDEREN GESTORVEN NA INENTING. In de Australische stad Bundsberg. Nog zes in levensgevaar. Uit Sydney wordt geseind: Te Bunds berg in Queensland zijn elf kinderen over leden en verkeeren er zes in levensgevaar, nadat zij ingeënt waren tegen diphteritis met een serum, dat, naar verklaard wordt, afkomstig was van den gezondheidsdienst der regeering. Spoorwegongeluk in Achter-lndië. 8 dooden, 29 gewonden. Een te Rangoon ontvangen bericht maakt melding van een ernstig spoorweg ongeluk tusschen Mandalay en Rangoon, dat Zaterdagmorgen plaats had. De loco motief, twee goederenwagens en drie der de-klas personenrijtuigen vielen rtn een brug af en werden verbrijzeld. Er zijn acht dooden onder wie do ma chinist en de stoker. Negen en twintig per sonen zijn gewond. Nadere bijzonderhe den ontbreken. Ontploffing. Veledoódeij. Volgens een bericht uit New-York heeft op een petrolcum-onderneming in Texas een ontploffing plaats gehad, ten gevolge waarvan brand ontstond. Volgens de eer ste berichten zouden daarbij ruim 60 ar beiders het leven hebben verloren. Latere berichten melden echter, dat nog 21 arbeiders vermist worden. Bewusteloos door uitlaatgas. Uit Karlsruhe wordt gemeld: Met een autobus, die op weg was naar Zebruck, is een eigenaardig ongeluk voorgevallen. Uit de uitlaatbuis, die onder den auto doorloopt, drong kool-oxyde naar binnen. In een oogwenk waren alle elf inzittenden op één na bewusteloos. De eenige, die 't bewustzijn niet had verloren, vestigde de aandacht van den chauffeur op het ge beurde. De bewusteloozen werden naar buiten gedragen, waar zij weer tot be wustzijn gebracht konden worden. DE UITBARSTING VAN DEN KRAKATAU. De kust van Bantam geheel verlaten. Aneta seint uit Batavia: De kust van Ban tam is verlaten en naakt den indruk, dat de be volking overal is weggetrokken. De kampongs zijn voor het grotoste deel leeg, de Chineesche toko's nagenoeg alle gesloten. Uit het Laboean- sche zijn 7000 Chineezen naar het binnenland gevlucht, zoodat er practisch geen handel meer is. De Paketvaart organiseerde drie trips naar de plaats van uitbarsting bij den Krakatau. De Rumphius en de Treub worden onmiddellijk vol geboekt. Er zijn thans vijf punten van eruptie, alle van even ^krachtige werking. Donderdag was de werking onregelmatiger. Rustpoozen van lange- ren duur, werden gevolgd door erupties van grootere hoogten. Nader wordt uit Batavia geseind: De wer king van den Krakatau heeft sinds Vrijdag nacht een verandering ondergaan. Er hebben alleen gasontsnappingen plaats doch er worden geen steenen meer uitgeworpen. Er wordt slechts onder zee gerommel gehoort. VOETBAL. R. K. FEDERATIE. Beverwijk IH. B. C. I 12. De Beverwijkers hebben liet gisteren op eigen veld leelijk laten liggen, 'tegen aber erwachting in hebben dj het zoet eener overwinning niet mogen smaken, want M. B. C. uit Heemstede meende dat die eer haar toekwam en nam twee kostbare puntjes huistoe, hetgeen vcor Beverwijk een groote tegensmg is met het oog op de eerste plaats. Di spanning in de/e sfüeeling is door dezen uitslag er niet minder op geworden. Tc iwee uur stellen beide ploegen z<ch op onder leiding van scheidsrechter Ha- ve-kom Hei laat zich al direct aanzien dat beide partijen elkaar niets zullen toe- gever, var.t vliegensvlug verplaatst zkh het leder, waardoor beurtelings beide doelen in gevaar komen. De achterhoe den blijven echter de resp. aanvallers de baas, zoodat doelpunten uitblijven. Al lengs komt echter Beverwijk meer in het offensief, doch door het niet benutten van kansen en in laatste instantie slecht schieten blijft succes uit. Het is haast tijd om te rusten als de linksbuiten van Be verwijk goed opbrengt. Een schot volgt hetwelk den H. B. C.-doelman echter oi voldoende wegwerkt waardoor het <jf Beverwijkschen midvoor mogel k is de bal langs hem in de touwen te jagen (1- Nog een minuut en het is rusten. Wanneer weer is begonnen zet H. C. er alles op om gelijk te maken en we kelijk na vijf minuten heeft zij succe (l—1). Dit is Beverwijk te bar. Onstt mig komt het opzetten en het duurt ni lang of H. B. C. heeft niet veel meer in brengen. Voortdurend wordt baar do belegerd, doch geen enkel schot treft do deels door slecht schieten van de Wijke anderdeels doordat vrouwe Fortuna a; H. B. C.'s zijde is. Dan na twintig mini ten spelens een doorbraak van H. B. waarbij zij niet over geluk te klage heeft, want de rechtsback van Beverwij Joosten, helpt een handje en schiet de bal in eigen doel (12). H. B. C. hee de leiding! De spanning wordt steei grooter. Beverwijk zet er alles op om winnen, H. B. C. om den verkregen voo snrong te behouden, terwijl de scheid rechter zich niet onbetuigd laat en hei haaldelijk moet optreden om het spel bii nen de perken te houden. Hoe Beverwij ook zwoegt het mag niet baten, en hoi wel zij het grootste gedeelte van di strijd in de meerderheid is, moet zij toe met leede oogen aanzien dat twee kos bare punties haar ontfutseld worden. 0: veranderd komt dan het einde van dezi op hoog peil staanden en in de beste ve standhouding gespeelden wedstrijd. Met is thans weer eens bewezen dat sterkste en wie de meeste doelnunti maakt niet altijd overwinnaar wordt. LAWNTENNIS. Dertig landen voor de Davis Cup ingeschreven. De Fransclie Lawntennis Bond hee thans 30 inschrijvingen voor het Dav Cup tournooi ontvangen. De loting zooals bekend is, 3 Februari a.s. in h Elysée door president Gaston Doumergi plaats vinden, waarbij de vertegenwoo digers van alle deelnemende landen aa wezig zullen zijn. Ingeschreven hebben voor de: Europeesche zone: Australië. Oostei rijk, Zuid-Afrika, Duitschland, Belgi Chili, Denemarken, Spanje, Finland, E geland, Griekenland, Nederland, «long: rije, Ierland, Italië, Noorwegen, Pole Portugal, Filippijnen, Argentinië, Zwi seriand, Zweden, Cechoslowakije, Joegc slavië. Amerikaansche zone: Canada, Cub China, Amerika, Japan en Mexico. BILJARTEN. Wedstrijden te Lisse. Gehouden Biljart-nederlaagwedstrijde in den R. K. Volksbond te Lisse. Lisse—Flora (Noordwijk). Pnt. Brt. H: P. Duivenvoorde (Lisse) 200 37 P. v. d. Voort (Flora) 116 36 B. Mastenbroek 200 33 J. R. Koelewijn 114 32 1 B. v. d. Voort Jr. 141 46 lè C. Th. Duivenvoorde 020 46 21J Eindstand: Lisse 600 en Noordwijk 371 car. Winst van 229 car. s Lisse—Excelsior (Haarlem) Pnt. Brt. Hi 1 P. v. Lunenburg (Exe.) 151 52 P. Duivenvoorde Sr. 200 52 (Lisse) C. Th. Duivenvoorde 119 23 R. v. Lunenburg 200 23 H. v. Lunenburg 55 20 B. Mastenbroek 200 20 Eindstand: Lisse 519 en Haarlem 41 car.. Lisse maakt een voorsprong va 113 car. Er bestond voor beide wedstrijden ove groote belangstelling. A.s. Donderdag wordt gespeeld tege Excelsior I uit Lisse. DE OLYMPISCHE SPELEN. 42 landen nemen deel. De volgende 42 landen hebben de ui noodiging tot deelneming aan de Olymp sche Spelen 1928 reeds aangenomen: België, Brazilië, Canada, Chili, Chin Denemarken, Duitschland, Egypte, Fii land. Frankrijk, Groot Brittannniê, Hai! Hongarije. Indië (Br.). Letland, Lithaue Luxemburg, Noorwegen, Nieuw Zeelam Oostenrijk, Peru (voetbal), Polen, Port gal. Spanje, Tsjecho Slowakije, Turki Ver. Staten, Joego Slavië, Zuid-Afrik j Zweden. Zwitserland. Argentinië, Buig: rije, Griekenland, Nederland, Ierland, It: lië, Japan, Monaco, Roemenie, Urugua: Estland. Noodlanding met een kostbare lading. Een postvliegtuig van de lijn BrjsselAi werpenOstendeLonden, heeft, tengevolge va motordefect, een noodlanding moeten doen Beaumarais, in de omgeving, van Calais. Het had o.m. voor een waarde van ongeve twee millioen francs goud in staven en radiui benevens 'n aantal postcolli aan boord. Een ander vliegtuig van dezelfde lijn is kostbare lading gaan halen en heeft die verdi op haar bestemming in Engeland gebracht. Uit Brussel is een mecanicien naar Beaunw rais vertrokken, die het vliegtuig naar Bruss zal terugbhengen. Vraag: Ik ben de 1ste van een maand betrekking gekomen. Als ik nu de 14de van e' willekeurige maand opzeg, kan ik dan de lf van een daarop volgende maand uit mijn b< trekking gaan, zonder daarvan schade te heb, ben? Antwoord: Als de bi-1:-"|stermijn langer is dan vier weken en er Je betrekki) in welke u zijt, geen gebruik bestaat om een bepaalden dag op te zeggen, kan dit

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 6