SPLINTER Laatste Berichten. Telegrammen. Katholieke Agenda. Algemeene Agenda. BEHANGSELPAPIEREN STADSNIEUWS. Voor de rust was het dan ook" nog eenigszins het aanschouwen waard en werd er door de A. S. C.-ploeg zoo goed mogelijk gevoetbald, zoodat niet zulk een elftal als tegenstander geregeld op de Haagsche helft werd gespeeld. Het resultaat was dan ook met de rust een 3—0 voorsprong der Leidenaars, alle drie van de voet van Goslings die tegen de slap spelende Hagenaars ruimschoots was opgewassen. Maar na de rust! Toen werd het een voudig belachelijk, toen was een elftal als dat van B. M. T. zelfs herhaaldelijk ster ker en wist dat spoedig na de rust dan ook al in een doelpunt uit te drukken. Toen nam A. S. C. een poosje den overhand, wat aanstonds weer twee doelpunten tengevolge had. En toen.... was het afgeloopen met A. S. C. Toen werd er zoo vreeselijk geknoeid en wer den de mooiste kansen zoo pardoes om hals gebracht/dat de wedstrijd het aan schijn van een lachwekkende vertooning kreeg. Zelfs Goslings deelde toen in de alge- mecne malaise en zeer ijverig bijgestaan door Van/ der Poel en Brouwer werden de eenvoudigste kir.derkansen ijskoud on benut gelaten. Het was droevig. Dat B. M. T. in deze periode slechts twee doelpunten wist te fabriceeren, is grootendeels te danken aan Josson en Stephanus, en zeker niet aan den Leidschen doelman plaatsver vanger, die al een zeer onbetrouwbaren indruk maakte. Alleen de scheidsrechter tenslotte was goed, hij leidde kalm en correct. Meer zullen wij van deze vertooning maar niet zeggen. Het is het niet waard. Alphen II—Lugdunum II Deze -wedstrijd geleek wegens het slechte terrein meer op een modderballet dan op voetbal. De wedstrijd was dan ook nau welijks het aanzien waard. Daarbij kwam nog, dat liet spel soms meer op rugby dan op voetbal geleek en scheidsrechter Lan- gezaal, hoewel we hem wel eens minder heben medegemaakt, daar niet voldoende tegen optrad. Om twee uur wordt aangevangen. De eerste aanval in den modder geschiedt op het Lugdunum-doel; de keeper blijkt noch tans in goeden vorm. De Alphen-voor- waartsen komen echter telkens terug, doch voor doel schijnen zij de kluts kwijt, ïntusschen verplaatsen de Leidenaars en kele malen het spel naar de overzijde, waarbij hun aanvallen niet zonder gevaar blijken. Na ongeveer een half uur neemt Lugdunum de leiding en weet deze zelfs na eenige minuten met een tweede doel punt te vergrooten. Alphen pakt dan wat flinker aan en verkleint weldra den achterstand. Even voor rust brengt M. Krumpelman den stand op gelijken voet. De vreugde blijkt voor Alphen van korten duur, want enkele minuten na de hervatting herneemt Lug dunum andermaal de leiding (2—3). Al phen is daarna veel in de meerderheid, doch weet steeds de geboden kansen niet te benutten, totdat even voor het einde de gelijkmaker te voorschijn komt (33). Met dezen uilslag kunnen beide partijen tevreden zijn. R.V.C.—U.V.S. 3-4. TJ. V. S. werd het gisteren in Den Haag niet makkelijk gemaakt,. Daar was de po sitie der Hagenaars te hachelijk vooj. Do R.V.C.'ers verkeeren n.L nog in ernstig degradatie gevaar. Over den wedstrijd het volgende. U. Y. S. heeft Vasel en Selier voor de Bruin en Kooreman. Direct na den aftrap zitten de blauw-witten voor het R.V.C-doel, de keeper bleek echter in goede conditie. Eerst na 10 min. maakte Yasel voor U. V. S. het eerste doelpunt, als hij de keeper met een goed schot passeert. De Leide naars blijven in de meerderheid, en als Selier goed aan Laman doorgeeft, denkt ieder reeds aan een 2e doelpunt doch de paal redt. Het is echter uitstel, want even later doet Vasel met een hard schot het R.V.C.- net voor den tweeden keer trillen. In deze periode van een U.V.S.-overwieht komt echter een tegengoal, als de midvoor een voorzet van rechts kalm langs Kramp schiet (12). Ook de gelijkmaker laat niet lang op zich wachten, als de rechtsbinnen via Kramp's handen doelpunt (22). Het verder gedeelte voor de rust, we ten Meerburg en Wondergem verdere on heilen te voorkomen, zoodat de rust met 22 intreedt. Na de rust heeft U. V. S. den steun van den wind. De blauw-witten zijn weer het eerst in de meerderheid. Het duurt toch nog geruimen tijd voor Peter U.V.S. de leiding geeft (23). R.V.C. is geenszins ontmoedigd. Inte gendeel, een schot van den midvoor uit een voorzet van links, keert de U.V.S.- doelman meesterlijk. Even later wordt hij echter toch gepasseerd, door een schitte rend schot van den linksbuiten (33). Dat is U.V.S. te bar. De blauwwitten tooncn thans hun kunnen en herhaaldelijk moet de R.V.C.-doelman in actie komen. Tenslotte kan hij den druk niet weerstaan, en zwicht hij voor een keurig schot van Vasel. R.V.C. houdt toch goed vol, doch de U.Y.S.-verdediging speelt thans op volle kracht, zoodat er voor de Hage naars geen doorkomen aan is. Den Hol lander ontneemt den R.V.C. linksbuiten nog een goede kans om te doelpunten ter wijl de U.V.S.-rechtsbuiten voor open doel naast schiet. Dan is het einde daar en heeft U.V.S. een niet makkelijke over winning behaald, waardoor de kans op de eerste plaats blijft bestaan. Bij U.V.S. geen uitblinkers, bij R.V.C. ■waren rechts- en linksbuiten goed. De heer Drilsma tenslotte floot goed, zonder meer. DIOC. HAARL. BOND. Overzicht. De Noordwijksche Sportclub heeft gis teren ernstig teleurgesteld door met 21 van Teijlingen te verliezen. Teleurgesteld 1 is eigenlijk het woord niet, want we wa- ren wel bang voor een nederlaag. We schreven immers, dat S.J.C. in kampioens- vorm zou moeten zijn, om succes te beha len ïntusschen heeft S.J.C. met het kam pioenschap in 't zicht weer twee kostbare punten verloren. In de lagere klassen vielen geducht groote uitslagen te noteeren, zooals blijkt uit De uitslagen. Eerste klasse C. Sassenheim: Teijlingen IS.J.C. j 2—1 Tweede Klasse D. Lisse: Lisse IIGr. Willem II 3 10—0 D er d e K1 a ss e E. Sassenheim: Teijlingen IIS.N.A'. I n.g. Vierde KI as se G Leiden: Leiden IIIV.V.L. II 5—14 Junioren-Competitie. District Leiden. Lisse: Lisse IILeiden II 11 Teijlingen I—S.J.C. I 2—1. Wat velen niet zullen gedacht hebben, is gistermiddag gebeurd. Het nog ongesla gen Noordwijksche S.J.C. moest genoegen nemen met 'n 21 nederlaag tegen Teij lingen. Na een periode van enkele maan den rust, hadden wij geenszins dit succes verwacht. De Teijlingers hebben blijk ge geven het spel nog niet verleerd te zijn, al was het hen aan te zien dat heel veel in spanning noodig was om behouden aan wal te komen. Voordeel van terrein was er niet, daar dit de eerste wedstrijd was op het tijdelijk nieuwe veld aan de Teij- lingerlaan. Buitengewoon veel publiek was aanwe zig. Onder leiding van scheidsrechter Witman uit Schiedam stelde S.J.C. zich volledig op, Teijlingen bracht een inval ler in 't veld. Als Teijlingen de toss heeft gewonnen trapt v. d. Berg voor S. J. C. af. Het be gin is vrij zenuwachtig. Na eenige verken ning beiderzijds, is Teijlingen het eerst in den aanval, waarbij de invaller Casper een fraai schot lost, wat Holst verdienste lijk stopt. Bij een aanval van S J. C. ont komt ook het Teijlingen-doel ternauwer nood aan een doorboring. Nu volgt een periode van gelijk opgaand spel, met van tijd tot tijd gevaarlijke S.J.C.-aanvallen. In deze periode toont ook de scheidsrech ter zich voor zijn taak berekend, want de teugels worden door hem goed in handen gehouden. Reeds is een half uur verstre ken als v. d. Berg Jr. een fraai staaltje solo-spel laat zien en Zandbergen onhoud baar passeert (01). S.J.C. heeft nu de leiding. Teijlingen gaat zich ook nu wat roeren en maakt het de S.J.C.-achterhoe- de soms heel lastig. De linkerwing van Teijlingen blijft bij het aanvallen wat te veel achter. Weer draaien de rollen om en is het S.J.C., die het Zandbergen lastig maakt, waarbij het hout hem ook twee maal zeer verdienstelijk helpt. Dan weer een aanval van Teijlingen, de bal belandt bij Casper, die zonder aarzelen door eeni ge S.J.C.-spelers heen Holst het nakijken geeft en den stand op gelijken voet brengt (11). Groot gejuich bij de T.-supporters. Spoedig is het dan rusten. Na de rust krijgt de thuisclub zon en wind mede, waardoor de kansen even be ter waren. En direct zijn zij in den aan val, doch de S.J.C-backs beheerschen-het terrein. Nu komt het winnende doelpunt Als Vink goed opbrengt, geeft deze aan den linksbuiten, die prachtig voorzetHa ver is er als de kippen bij en deponeert in eens langs Holst (21). Een oorverdoo- vend hoera stijgt nu uit de massa op. Dit overbluft de S.J.C.'ers, en verwoed ko men zij nu opzetten. Zij geven blijk van te willen winnen en nemen nu vrijwel het spel in handen. Een groote fout van de T.- halflinie was het steeds maar terug drin gen waardoor ook de voorhoede werkeloos bleef. S.J.C. blijft daarentegen gevaarlijk aan vallen en geeft de T.-achterhoede moei lijke situaties. Toch gelukt het Casper bij na voor T. ten derde male te doelpunten. Holst loopt uit en bezweert zoodoende het gevaarlijke schot. Hoe meer het einde na dert, hoe meer spannend doch minder fraai is het spel. Teijlingen houdt echter taai vol. In de laatste minuten trekt heel S.J.C. ten aanval. Ook dit doorstaat T. en onder groot gejuich van spelers en pu bliek blaast de scheidsrechter, die uitne mend leidde, einde. De kansen zijn voor Teijlingen hierdoor heel wat verbeterd. Teijlingen II stond om 12.30 uur met scheidsrechter Paardekooper in 't veld, maar S.N.A. was niet te zien. Toch is de wil goed geweest daar zij om 1.30 per auto arriveerde maar jammerlijk kon deze wedstrijd geen doorgang vinden daar om 2 uur Teijlingen I—S.J.C. I moesten spe len. Een schadepostje voor S.N.A., daar dit dubbele reiskosten beteekent. Lisse IIGr. Willem III 100. Op het prachtige terrein ,dat door de werk zaamheden van eenige leden deze week nog weer verbeterd is, zoodat het voor een eerste klas terrein niet onderdoet, stelde de bovenge noemde elftallen zich op. Lisse 2 spelde dzen middag, dat het een lust was en heeft zich door deze overwinning tot de 2de plaats opgewerkt. Voor rust bood Gr .W. nog krachtigen tegen stand, maar kon toch niet verhinderen dat de stand op 30 werd gebracht. Na rust was het met G. W. gedaan en ge leidelijk bracht de goed samenspelende voorhoe de den stand op 100. De Gr. W. keeper hield nog wel een groot aantal schoten, maar de voorhoede van Lisse zat het laatste half uur steeds voor zijn doel. Lisse 2 heeft door deze overwinning het doel- gemidedlde aardig opgeknapt. Leiden III—V. V. L. II 5—14. Als de scheidsrechter, die goed heeft voldaan beginnen fluit is V. V. L. met 10 man: bij Lei den zijn er slechts 7, zoodat er gewacht moet worden tot er nog 2 spelers 10 min. over tijd komen aanzetten. Leiden wint den toss en ver kiest met de zon in den rug te spelen. Reeds lNTr,F70VnFN MFDFDFELING. Voor Allen Ule Sukkelen JP1 met Verstopping of moeilijken, tragenen onregelmntigenjfStoelgang tawc Mijnhardt's Lkxeertablétten onmisbaar. Werken vlAg zondeykramp of pijn. Bij Apothekers en progi^ttm. Doos 60 ct. dadelijk is V. V. L. in de meerderheid hetgeen zij weet uit te drukken met een onhoudbaar doelpunt (01). spoedig daarop gevolgd door no. 2. Dit is Leiden te bar en de voorhoede, die den geheelen wedstrijd heeft gezwoegd, slaagt er door Goddijn in den achterstand te verkleinen (21). Dan is de beurt weer aan V. V. L., die in de achterhoede geen moeilijk struikelblok ziet en er voor de rust op haar gemak nog 5 doel punten weet bij te voegen. Rust gaat in met een 71 voorsprong voor V. V. L. De thee heeft de Leiden-voorhoede goed gedaan, want nau welijks is er begonnen of van Noort verkleint den achterstand met een onverwacht schot (72). Doch dit helpt al heel weinig, want de V. V. L.-voorhoede wandelt opj haar gemak door de Leidsche achterhoede heen en het is 82. De Leidsche voorhoede is geenszins ont moedigd, want binnen 7 min. heeft v. Noort door 3 doelpunten de stand op 58 gebracht. Doch dat vindt de Leidsche achterhoede zeker te erg want zij laat de V. V. L.-voorhoede kamlpjes de stand opvoeren tot 514. Het is ontmoedi gend voor de goedwillenden. LIsse Jun. II—Lelden .Tun. III—f. Om half een stellen beide elftallen zich onder leiding van scheidsrechter de Bruin op. Direct onderneemt Lisse een aanval, welke wordt on derschept docr een der backs. Deze zet zijn voorhoede aan het werk. Als er ongeveer 5 min. gespeeld is, neemt Lisse eenigszins gelukkig de leiding. Leiden laat het er niet bij zitten en wel dra kogelt Kraan met een schitterend schot den gelijkmaker in de touwen. Na de rust komt Lisse eenigszins in de meerderheid en Leiden wordt geheel ingesloten, waardoor subliem werken van backs en keeper worden goals voorkomen en eindigt de eerste wedstrijd der jeugdige Lei- denspelers in een gelijk spel. KORFBAL'. De uitslagen. West. Afd. Eerste klasse N. Amsterdam: SwiftExcelsior 01 West. Afd. Eerste Klasse Z. Rotterdam: VeloxFluks 51 Oost. Afd. Eerste Klasse A. Zutphen: Z. K. C.Rapiditas 40 Oost. Afd. Eerste Klasse B. Enschede: D. O. S.A. K. C. 53 De Competitiestanden. Eerste klasse Noord. D. D. V. gesp. gew. gel. verl. v.t. pnt. 10 6 2 2 36—25 14 Excelsior 11 4 4 3 33—31 12 Koog-Zaandijk 9 4 2 3 26—20 10 D. T. V. 10 4 2 4 28—23 10 D. V. D. 9 -) 1 4 27—24 9 Westerkwartier 11 2 5 4 24—29 9 D. E. V. 9 3 2 4 17—29 8 Swift 11 3 2 6 26—36 8 Eer ste klass e Z uid. H. S. V. 12 7 3 2 28—18 17 Het Zuiden 7 6 1 34—14 12 Velox 10 5 2 3 36—12 12 Fluks 9 4 1 4 20—26 9 H. K. V. 9 3 2 4 16-19 8 Deetos 10 3 2 5 22—28 8 Vitesse (L.) 8 2 1 5 20—25 5 D. K. C. 7 1 6 8—32 1 Velox— Fluks 5— 1. Door het wegblijven van een harer spelers verschijnt Fluks met 5 heeren. Velox laat uitval len. Aanvankelijk is Fluks er geheel uit, zoodat Velox doorloopend in het offensief is. De bal komt slechts zelden in den Fluks-aanval en het is volgens den normalen gang van zaken als mevr. van Dijk aan de thuisclub na 10 minuten de leiding geeft (10). Fluks speelt dan wat minder weifelend, maar is toch nog niet goed in staat zich te verweeren tegen de vininge aan vallen der Rotterdammers. Een fout der Leid sche verdediging geeft Molenaar gelegenheid het tweede doelpunt te maken (20). De thuis club is wel heel fortuinlijk met het schieten, want dadelijk daarop benut Erwich zonder aar zelen een mooie kans om den voorsprong te vergrooten (30). Een tijdlang gaat het spel gelijk op. maar de onvoltallige Fluks-aanval schiet alleen van afstanden en heeft daarmede geen resultaat. Kort voor het ingaan van de rust schiet Mazurel van verre door den korf (4-0). De wisseling blijkt in Fluks' voordeel. Echter mist haar aanval de noodige samenhang. Van Weesel wordt niet genoeg in het spel betrok ken, Louwrier schiet vaak gehinderd. De dames brengen er bij de Leidenaars niet veel van te recht In het midden der tweede helft heeft een speelster van Velox' aanvals-drietal met een zuiver schot succes (50). De wedstrijd ver slapt daarna. Na vele wanhopige pogingen weet Fluks de eer te redden (51met welken stand het einde wordt aangekondigd. 445ste STAATSLOTERLI. Trekking van heden. H o o f d p r ij z e n. Prijs van 1000: Nos. 7983. 11232, 11716 '13234, 13242 en 18979 Prijs van f 400: Nos. 3070. 5568, 8227 en 12050. Prijzen van f 200: 1469. 3624, 7670, 12439, 14063, 15070 en 20473. Prijzen van 100: Nos. 757. 1968, 2995. 5668. 6911, 7859, 10609. 11141 11779, 13772 15499. 15881, 17594, 17632. 18106. 20476. J. H. M. Evelijn. f Gisteren is te Vijfhuizen plotseling over leden op ruim 80-jarigen leeftijd de heer J. H. M. Evelijn, een der oudste landbou wers in de Haarlemmermeer. De heer Evelijn, een zeer bekende persoonlijkheid in den polder, was jarenlang lid van den gemeenteraad en wethouder. Voorts was de overledene voorzitter van de afd. Haar lemmermeer der Holl. Mij. van Landbouw. Het ijs in de Zuiderzee. Men meldt ons uit Lemmer: De „Friesland" zat hedenmorgen nog steeds met een ijsbreker in het ijs be kneld. De sterke sleepboot „Wilhelmina Goedkoop" is bezig beide schepen uit het ijs te werken. De zich aan bord bevinden de passagiers, een oude man en een vrouw, zijn beiden ziek. Doornspleet, die gistermorgen opnieuw met een ijsvlet naar de „Friesland" was vertrokken, was hedenmorgen 9 uur nog niet terug. Enkhuizen—Stavoren. De dienst EnkhuizenStavoren is he den hervat. De uitbarsting van de Krakatau. Aneta seint uit Batavia: De werking van de Krakatau neemt langzaam weer toe. Zware regenval in het Oran-gebied. ALGIERS 29 Jan. (V. D.). Tengevol ge van den zwaren regenval is er in het Oran-gcbied door overstrooming opnieuw groote schade aangericht. Een prettige aankomst. LONDEN, 30 Januari (V. D.). Wan neer James Mac Neill heden van Londen naar Dublin vertekt om de post van gou verneur-generaal te bezetten, zal hij ver gezeld worden van een gewapende macht. Deze maatregel is genomen in verband met een bericht van de autoriteiten te Dublin, dat een samenzwering tegen hem is ontdekt. Bij zijn aankomst te Dublin zal hij door een wacht van de Iersche po litie worden bewaakt, terwijl zijn huis te Londen Zondag eveneens onder bewaking heeft gestaan. Aanhangers van Trotsky. LONDEN, 30 Januari (V.D.). Uit Riga wordt gemeld, dat eenige officieren van het garnioen te Moskou zijn vervan gen, daar zij verdacht worden Trotsky te steunen. Stalin heeft in hun plaats eenige kozak kenofficieren benoemd. Via Warschau ontvangen geruchten om trent militaire troebelen worden tegenge sproken. De Engelsche troepen in China. LONDEN, 30 Januari (V. D.). Het mi nisterie van Oorlog deelt mede, dat bin-'' nen 14 dagen weer een belangrijk aantal Engelsche troepen uit Sjanghai zal wor den terugetrokken. Uit de Katholieken Wereld. DE VERLIEZEN DER ANGLICAANSCHE KERK. Het is een algemeen bekend feit, dat de An- glicaansche kerk sterk in ledental achteruit gaat. sectenwezen ontstaan is, is die overvloed van kerken geenszins te verwonderen. Op de bisschoppen-conferentie die dezer dagen te Londen gehouden werd, kwam deze onrust barende achteruitgang ter sprake en de officieele cijfers uit jaarboeken der Anglicaansche kerk leveren een afdoende bewijs voor het grote aan tal leden, dat deze kerk ieder jaar verliest. In 1923 werd het vormsel toegediend aan 233.427 personen, in 1924 aan 226.766, in 1925 aan 219.091, in 1926 aan 209.565, dus een ver lies van 23.862 of ongeveer 10 pet. Ook het aantal doopen loopt sterk terug. In 1923 503.362 ln 1924 490.647, in 1925 477.954, in 1926 466.913 Het bezoek der z.g. Zondagscholen werd vroeger als een graadmeter van het Godsdien stig leven in de Anglicaansche kerk beschouwt. In 1924 bezochten 1.928.355 kinderen de Zon dagschool, in 1925 1.895.753, in 1926 1.861.336, dus in drie jaar tijd een verlies van 67.000. .IET LAND DER KERKEN. Men zou het niet voor mogelijk houden dat de Amerikanen, die gaarne op ieder gebied re cord behalen thans ook op het punt van kerken bouw 't oude Europa naar den kroon steken. En toch is het zoo, zooals 'n statistiek betreffende de kerken in de Vereenigde Staten bewijst. De ontelbare publieke en particuliere kapellen daar gelaten zijn er in de V. S. niet minder dan 194000 kerken met in 't geheel 59 millioen zit plaatsen. Zoo kan iedere tweede Amerikaan de godsdienst zittend bijwonen indien hij zulks ver kiest. Het bezit, dat de kerk trekt uit roerende en onroerende goederen, baten en prebenden be draagt ongeveer drie millard dollar. Daarbij moet nog gememoreerd, dat de rijke Amerikanen, die geen prijs stellen op een zit- of staanplaats in de plaats hunner inwoning, doch ieder jaar aan de kerk groote sommen afstaan in de lof felijke veronderstelling, dat de betreffende kerke lijke organen grootsche werken van barmhartig heid uitoefenen. Het aantal kerken staat vaak in geen verhouding tot het aantal inwoners der plaats. Zoo heeft b.v. Albany de hoofdstad van den staat New York met zijn 100.000 inwoners 77 kerken, heel kleine plaatsjes, zooals Deruyter (538 inwoners) en Pittsford (425 inwoners) hebben er vier a vijf. Bij de jammerlijke gesple tenheid van het godsdienstige leven die door het DE KATHOLIEKE BURGEMEESTER EN GOUVERNEUR VAN NEW YORK. Aan het hoofd van de groote wereldstad New York staan twee katholieken: Burgemeester Wal ker en de Gouverneur Al. Smith. Volgens algemeen gevoelen zijn het twee uit stekende bestuurders. Natuurlijk hebben zij om wille van hun geloofsovertuiging al veel tegen werking ondervonden en worden zij dikwijls uit gelachen, omdat ze zoo goed katholiek zijn, maar van den anderen kant zijn er toch vaak oprechte en eerlijke menschen, die hun groote verdiensten openlijk prijzen. Zoo heeft bijv. de Predikant van de Doopsgezinde Gemeente van New York Dr. Moor onlangs een lofrede gehouden over de katholieke bestuurders der stad: hij verklaarde o.a.: „dat New York op zedelijk gebied gerust een vergelijking met andere steden kan door staan, en dat het juist aan de goede zorgen van burgemeester Walker te danken is, dat de ópen- LEIDEN. Woensdag. De Hanze, „In den Vergulden Turk". 8 uur. Dinsdag. R. K. Bond van Spoor en Tram wegpersoneel, Bondsgebouw, 8 uur. Donderdag. R. K. Bouwvakarbeiders, Bondsgebouw. 8 uur. Maandag. „Het Wonderkind". Rott. Hof* stadtooneel, Schouwburg, 8 uur. (Goedgekeurd). Maandag. 3 Octoberver.. Harmonie, 8.15 uur. De avond-, nacht- eri Zondagdienst der apotheken wordt van M a a n da g 30 Jan. a.s, tot en met Zondag 5 Febr. a.s. waargenomen door de apotheken van de H.H.: G. H. Blan ken, Hoogewoerd 171, Telefoon 502 en D. v. Driesum, Mare 76, Telefoon 406. INGEZONDEN MEDEDEEL1NG. 4721 l/J "YS'ISSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM). (Niot officieel). Berlgn 59.07 Londen 32.08J/g New-York2.4727/g2 Parijs. o 9'74'A Brussel 34.53 Zwitserland 47.73 Milaan13.12 Madrid 42.24 Oslo65.9 2V2 Kopenhagen 66.371/% Stockholm 66.50 Weenen34.95 Praag 7.35V2 bare zedelijkheid op een behoorlijk peil gehou den wordt. Burgemeester Walker, zoo ging Do- miné Moor verder, is nergens anders voor in de weer, als om de stad New York op zedelijk en maatschappelijk gebied te verbeteren. Hij maakt nooit onderscheid, onverschillig tot welk gods dienstige gezindte, ras of nationaliteit men be- Vijf en twintigjarig iubileum. Heden herdenkt de grof- en kunstsme derij van den heer M. den Os, gevestigd Heerengracht 85, haar zilveren iubileum. Deze dag is voor den patroon en fami lie niet alleen, maar ook voor het geheele personeel oen feestdag geworden. Om half elf hedenmorgen werd de pa troon en zijn familie met een auto van bet woonhuis te Oegstgeest naar het kantoor, op de Heerengracht gereden, waar de hul-, digingsplechtigheden begonnen. In het privékantoor had het uit ruim 60 man bestaande personeel zich verzameld om den jubileerenden patroon met fami-. lie te ontvangen. Van het gebouw wapperde de driekleun, In het kantoor werd de heer den Os toe gesproken door den meester-chef W. Bonte, die het zeer kleine begin der zaak releveerde, en de groei ervan besprak, welke uitkwam in het feit, dat een paar malen naar grootere ruimte moest wor den omgezien. Begonnen op de Pieters kerkgracht, ging men vandaar naar de Volmolengracht om de zaak vandaar vee r te verplaatsen naar de Heeren- g'acht, waar nu na 25 iaar de fabriek is ïevestigd. De heer Bonte besprak de prettige sa menwerking tusschen patroon en perso neel en bood vervolgens namens het per soneel een in brons gegoten plaauet aan in eiken lijst. Deze plaquet. die gemodel leerd is door den onlangs overleden beeld houwer, den heer M. Zwollo en vervaar digd is door de firma Prowareck en Sto- xen, stelt aan de eene zijde voor het ge bouw. waarin de zaak begonnen werd en aan de andere zijde het tegenwoordige gebouw met het portret van den oprich ter. Namens de familie bood de oudste zoon van den jubilaris nog een geschenk aan, waarna de heer den Os. met eenige hartelijke woorden bedankte. Bijzonder herdacht de jubilaris hierbii de oudste knechts, die bijna 2o jaar aan de zaak verbonden zijn, n.l. de heeren W. Bonte. E. Vermont en C. de Groot. Daarna werd de eerewiin rondgediend. De fabriek is vandaag den heelen dag gesloten. Hedenmiddag van 3 tot 5 uur zal de Heerengracht 85. haar bilveren iubileum. ren, terwijl hedenavond om 6 uur een d ner wordt gegeven in de Stadsgehoor zaal, waaraan behalve de jubilaris en zijn familie, het geheele personeel met hun da mes zal aanzitten. Een goede vangst. De politie blijkt met de arrestatie van de personen, verdacht van den kaasdief stal, een goede vangst gedaan te hebben. Thans is nog gearresteerd de schipper G. J. F. De drie eerst aangehoudenen had den reeds bekend, waarop ook uitkwam welk aandeel G. J. F. in den diefstal gehad heeft. De chauffeur P. M., die in verband hiermede ook aangehouden was. doch la ter op vrije voeten was gesteld is inmid dels weer gearresteerd omdat bij een huiszoeking in zijn woning een gedemon teerd rijwiel werd gevonden, waarvan het nummer bekend was als van een gesto len rijwiel. De drie eerst aangehoudenen hebben voorts nog bekend, zich schuldig ge maakt te hebben aan diefstal van zes dekens uit een spoorwegwagen, welke de kens eigendom waren van de fa. B. Zij hadden die dekens verkocht aan twee caféhouders en zekeren v. d. B. 2-1

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 2