Uit de Rijnstreek. S. G. J. OPRUIMING RESTANTEN LEBER SE» SPORT. v,\i,.l.ian R. FUius werd uitgesteld tot de volgen de vergadering. Bij dè rondvraag vroeg de heer v. Gugten de aandacht van B. en W. aan de mogelijkheid om grond te koopen, straten te maken of uit te zetten ter bevordering van het bouwen en om te ^oor- zien in den bestaanden woningnood, waardoor jonggehuwden verplicht zijn een deel van een wo- nig te betrekken of naar elders te verhuizend Wethouder S. Schoneveld merkt op. daT het geen de heer v. d. Guglcn vroeg omtrent woning bouw onuitvoerbaar is. De gemeente zou daartoe aan grondpolitiek moeten gaan doen, en deze zal zich wel 10G0 maal bedenken eer deze richting uit te gaan. Er moet ook wat aan het particulier initiatief worden overgelaten. Indien echter de heer v. d. Gugten een bepaald gunstig geval op het oog heeft, houden B. en W. zich voor aan wijzingen aanbevolen. De heer v. d. Gugten zal B. en W. nader In lichten. t Hierna ging de Raad In geheime zitting. NOORDWIJK. Zlc'cenhulsfonds. Eergisteravond vergader de tn het Juvenaat het R. K, Ziekenhui'Jcüiids SL Joannes de Deo, waarbij de opkomst zeer goed was. De' financicele controle-commissie Droog en de Llncel hadden geconstateerd, dat alle bescheiden van den Pcnningm. in {jóede orde waren bevonden. Het finantieel Jaarver slag wees uit, dat 1927 een niet al te gunstig jaar Is geweest en men het reservekapltaal flink heeft moeten aanspreken. De inkomsten bedroe gen 2989.56, de uitgaven 3868.83, alzöÖ een nadeelig saldo van f 879.27, waardoor H-.-f re servekapltaal terug liep tot 452.33. Vefplcegd zijn geworden 45 patiënten, met een totacl'van 1162 verplcegdagen, waarvan 3 patiënten zijn overleden. Het ledental is met 142 vochiïtqe- gaan en bedraagt nu 1152. In verband met het zeer ongunstige jaar verkreeg het bestur vrij mandaat, om zoo noodlg met 1 April a.s. de contributie met hoogstens 2 cent te verhnogen voor den tijd van 1 Jaar. De gratificatie voor den Secr.-Pennlngm. werd evenals vorig Jaar bepaald op 100. Deze functionaris, de heer P. Smit, die aftredend was, werd met big. st. herkozen. Na eenlgc huishoudelijke besprekin gen bij de rondvraag, wees de Voorz. er nog op, dat kinderen van 16 Jaar direct als lid moe ten worden opgegeven. Hierna sluiting. De Post. Lijst van onbestelbare brieven en briefkaarten van welke de afzenders onbekend zijn. Terugontvangen In de le helft der maand Januari. Brieven Binnenland: J .Barnhoorn NoctrdwlJ- kerhout Dlna den Enting Amsterdam J. Slegtenbroek-Oostmeijer, den Haag. ,nifc' Briefkaarten Binnenland: Rusting den. Haag L. Schaers, Epe. Brieven Buitenland: Frater Albanus, Brussel. RIJNZATERWOUDE. GEMEENTERAAD. Benoeming gemeente-ontvanger. Afwezig, zonder kennisgeving de heer v. d. Knljff. Voorzitter, de heer J. A. Bakhuizen, bur gemeester der gemeente. De vergadering wordt door den Voorz. met ge bed geopend. De notulen der vorige vergade ring worden gelezen, goedgekeurd en getëekend. Aangezien het de eerste vergadering 'J/j het nieuwe jaar ls, wenscht de voorzitter allen le den. zoowel als lid van den Raad, als In hun particulier leven, een voorspoedig Jaar toe. Het jaar 1927 was voor deze gemeente niet slecht. Vele Ingezetenen hebben met angst en beven hun belastingbiljet- tegemoetgezien, maar ten slotte ls alles nog meegevallen. Dat de fi nancicele toestand der gemeente ook in 1928 steeds beter moge worden, is de wensch vnn den Burgemeester. Ook tot den wethouder, den heer Visser, richt hij nog een enkel woord. Hij spreekt den wensch uit, dat de verhouding, tus- schcn Burgem. en Weth. weer beter moge wor den. Van zijn kant zal niets In den weg,, staan, om aan alle Incidenten den pas af te snijden. De heer Visser dankt den voorzitter voor zijn welgemeende woorden. Namens den Raad zegt de heer Compeer den voorzitter dank voor de door hem gespro ken woorden en wenscht den voorzitter met zijn gezin een door God rijk gezegend 1928 toe. De heer v. d. Zwan dankt den Raad vqor het blijk van sympathie, hem onlangs bij zijn 40- Jarig huwelijksfeest aangeboden. De Voorz. doet mededeeling van het rapport van het Centraal Bureau van Verificatie en fl- nandeele adviezen der Vereen, van Ned- Ge meen'en. uitgebracht naar aanleiding van de op 15 December gehouden overname van kas en bo ken van den overleden gemeente-ontvanger. De zekerhcldsstclling van den te benoemen gemeente-ontvanger, wordt bepaald op 1500. Am de orde komt thans de benoeming van een gemeente-ontvanger. De aanbeveling van B. en W. luidt: 1. J. W. de Ren, ambt. ter secretarie, ge meente-ontvanger te Leimulden. 2. Th. v. d. Burg, ambt. ter secretarie te Lel den. Uit de gehouden stemming blijkt, dat de heer J W de Ren met algem. st. benoemd is. Thans komt aan de orde een schrijven van Gcd. Staten van Zuid-Holland, naar aanleiding van het besluit tot verhaal van pensioensbijdra gen der gemeente-ambtenaren. Gcd. Staten kunnen niet toelaten dat van den gemeente-veldwachter geen 8.5 pet. 'pen sioensbijdrage gevorderd werdt. De Voorz. deelt mede, dat de heer J. l'Aml indertijd is aangesteld op een jaarwedde van 1200 1400. Dit is geschied in afwijking van de Provinciale regeling. Was de gemeente-veld wachter op die regeling aangesteld, dan zou zijn jaarwedde van 1400f 1900 loopen. Naar aanleiding van een en ander stelt de meerder heid van B. en W. Voor, de Jaarwedde van den gemeente-veldwachter met f 150.te verhoo- gen, en zulks met ingang van 1 Januari'1927, dus met terugwerkende kracht. Het voorstél- der minderheid Is, verhooging der Jaarwedde' met f 75.De heer Visser zet zijn standpunt hier omtrent nog uiteen. Het mecrderheidsvoorstel wordt met 5 tegen 1 stem aangenomen. Tegen stemde de heer Visser. r' Besloten wordt nog aan den heer GtxSene- wolt 5 maanden restitutie te verleenen van het door hem betaalde vergunningsrecht. Vastgesteld wordt nog een model D. tot wij ziging der begroting 9127, tot een bedrag van f 850.73. Ten slotte legt de nieuw benoemde gemeen te-ontvanger. in handen van den Voorz. nog de •erelschte eeden af. De heer Wcststeljn doet nog eenige mede- deelingen over den toestand waarin zich hst ge meenteuurwerk bevindt. Herstelling wordt toegezegd. Daarna sluiting. VOORHOUT. Gemeenteraad. De raad dezer gemeente is op Vrijdag 27 Januari des avonds om kwart over zeven ter openbare vergadering bijeenge roepen ter behandeling van de navolgende pun ten: Notulen. Ingekomen stukken en mededee- lingcn. Verzoek van de Vereeniging van Bloem bollencultuur, afd. Voorhout, om adhaesie te be tuigen aan haar adres gerich aan de Ned. Sporwegen bercffende verbetering der wachtlo kalen op de perrons. Verzoek van A. Eggen om verhooging van kleedinggeld. Voorstel van B. en W. tot wijziging van de Hondenbelasting door vaststelling van nieuwe verordeningen. Voorstel van B. en W. met ontwerp-besluit tot het overdragen van de Teljlingerlaan en d.n 's-Gravendamschen weg in eigendom, beheer en onderhoud aan de provincie. Schrijven van Gcd. Staten Inzake de nieuwe alpemcene po litieverordening. Verzoeken van de besturen der Bljza Lagere scholen om voorschot op de ge meentelijke vergoeding bedoeld in art. 101 der L. O.-wet. Reclames tegen schoolgeldaanslagen. Wegenbelasting. De Hcoge Raad heeft uitspraak gedaan In het cassatie-beroep van 11 personen, die door de gemeente zijn aangesla gen in de wegenbelasting en die meenden ten onrechte te zijn aangeslagen, omdat hunne eigendommen niet grensden aan een bij de ge meente in eigendom en onderhoud zijnde weg, doch aan een weg in eigendom en onderhoud bij den Elstgeestcrpolder. welke uitloopt op een bij de gemeente ln onderhoud en eigendom zijnde weg. De Hooge Raad heeft in deze aangelegen heid het gemeentebestuur van Voorhout in het gelijk gesteld. ALPHEN AAN DEN RIJN. Patronaat. Het St. Pancratius-Patro- naat vierde het jaarlijksch Opdraohtfeest. Zondag werd de feestviering ingezet met. een algemeene H. Communie der leden, waarna gezamenlijk ontbijt in de St.-Jo- sephzaal. Tijdens het Lof had 's avonds de plechtige opdracht plaats der nieuwe leden. Gisteravond waren in de St.Joseph- zaal weer vele genoodigden bijeen, waar onder de plaatselijke geestelijkheid en ka pelaan Heskes, tot bijwoning van de feesfc- uitvoering. De eerw. directeur sprak een openingswoord, waarin allen welkom wor den gehecten. Spr. woes met voldoening op de groote opkomst, waardoor de aanwezi gen toonden, dat zij het werk van het be stuur, om de jongens tot degelijke men- Bchen in en buiten de kerk op to voeden, op prijs stelden.. Spr. besloot met den wensch, dat deze feestavond voor velen aanleiding moge zijn het Patronaat te steunen. Door do jongens van het Patronaat werd hierna opgevoerd „De dortiende klakslag" en „Jopie als Standbeeld", twee blijspe len, welke bijzonder bij de aanwezigen in den smaak vielen, Mej. Streng gaf ter af wisseling tusschen de bedrijven een goed verzorgd pianonummertje ten beste. Personalia. Voor het examen Machine- schrijven van de Ver. v. Dir. v. Pont-Scholen slaagde: mej. J. T. Prins. HAZERSWOUDE. Loop der bevolking. Loop der bevolking over het jaar 1927. De bevolking bedroeg op 1 Januari 1927: 2187 m. en 2217 vr. of 4404 zielen. Zij vermeerderde door: vestiging: 112 m. en 169 vr. of 281 zielen: door geboorte: 67 m. en 63 vr. of 130 zielen. Totaal: 179 ra. en 232 vr. of 411 zielen. Zij verminderde door: vertrek: 135 m. en 182 vr. of 317 zielen: overlijden 18 m. en 18 vr. of 36 zielen. Totaal: 153 m. en 200 vr. of 353 zie len. Totaal vermeerdering: 26 m. en 32 vr. of 58 zielen. Tctaal bevolking op 31 December 1927: 2213 m. en 2249 vr. is 4462 zielen. Totaal aantal huwelijken 50. Onderling HulpbetoonDe ledenverga dering van de vereeniging „Onderling Hulpbe toon" werd bijgewoond door 73 leden. De Voor zitter, de heer W. Slootweg, opende de verga dering met een welkomstwoord en herdacht ln korte trekken het verloop der vereeniging in het afgelopen jaar. De toestand is gunstig en de fl- nancieele positie bijzonder goed. Slechts twee leden werden in het afgeloopen jaar door den dood weggenomen, waarvan de heer A. Quartel een der oprichters der vereeniging was en jaren lang deel van het bestuur uitmaakte. Met trouw en ijver heeft hij steeds de belangen der vereeniging behartigd, zoodat zijn nagedachte nis steeds in eere zal blijven in ons midden. Met den wensch dat de vereeniging groeie, in ledental moge toenemen en Gods zegen ln rijke mate moge worden g:schonken, sloot spr. zijn overzicht. De secretaris, de heer W. J. Dekker, las de notulen der vorige vergadering, die onder dank worden goedgekeurd. Uit het finantieel verslag van den penningm., den heer Jac. van Pijlen, bleek, dat de ontvangsten hadden be dragen 3183.02, de uitgaven f 1416.05, zoodat de kas sloot met een batig saldo van 1766.97. De commissie, benoemd tot nazien der rekening, bracht bij monde van den heer C. Opdam rap port uit, waaruit bleek, dat alles ln de beste orde was bevonden. De Voorz. bracht pen ningm. en commissie een word van dank voor hun arbeid. Tot leden der commissie voor het nazien der rekening 1928 werden benoemd de heeren G. van Aalst Azn. en J. C. Windhorst, en tot plaatsvervangers de heeren A. Maas kant en L. Rademaker. Bij de gehouden be stuursverkiezing werden herkozen de heeren Y. de Bruijn en Jac. van Pijlen. Overeenkomstig een voorstel van het bestuur werd besloten de uitkeering bij ziekte weer te bepalen op ƒ7. per week. In betrekking tot het lidmaatschap der vereen, van den Provincialen Bond werd, na gehouden bespreking, besloten aan het bestuur machtiging te verleenen, indien het gewcnscht voorkwam, voor 1 October a.s. te bedanken voor genoemden Bond. Aan he1' einde bracht de Voorz. een woord van dank voor de betoonde belangstelling en sloot de vergadering. Staande de vergadering traden 9 nieuwe le den toe, zoodat het ledental thans bedraagt 182. Gaarne bevelen wij deze zoo nuttige vereenl- q ng ln aller steun en belangstelling aan. daar zij bij de geringe wekelijksche premie die ge vraagd wordt van de leden een daadwerkelijken steun verleent, wanneer dit noodlg is ln het ge zin. Over het jaar 1927 werd aan zlcktegeld een bedrag van 1185 aan de leden verstrekt. ElerenveJHnR. De jaarvergadering van de Hazerswoudsche eierenveiling werd gehouden in café Natzijl, onder INGEZONDEN MEDEDEELING WOORDEINDE II. voorzitterschap van den heer J. Noor- dam. De secr., de heer N. Stokman bracht jaarversalg uit. De penningm., de heer J. Raaphorst, deed rekening en verant woording van gehouden beheer, waaruit bleek dat de kas sloot met een batig saldo van 28. In het afgeloopen jaar waren aangevoerd 40702 eieren. De ge middelde opbrengst der eieren bedroeg 6.50 per 100 stuks. Het grootste aantal eieren op 1 dag was geweest 15.880, het kleinste aantal 1376. Er was voor een be drag van 26.384 verhandeld. De groot ste aanvoer van eieren was van A. van der Lelie met 25777Gebrs. van Vliet 18441; P. Kooman 15394; A. van Gorsel 15746; J. Noordam 13576 L. Noordam 10810 I. Kooman 10290; Gebr. Stokman 8966; A. Kaashoek 8565; A. Noordam S884. De grootste aanvoer in October, November en December was van A. van Gorsel 4153 A. van der Lelie 2126 en Gebrs. van Vliet met 1524 eieren. Bij de gho.uden bestuursverkiezing werden her kozen de heeren A. van der Lelie, N. Stokman en A. Hoogendoorn. De voorz. sloot met een woord van dank voor de betoonde belangstelling. NIEUWKOOP. Gevestigd: M. W. van den ÏJssel uit Alphen aan den Rijn. P. H. van don T.Tssel uit Alphen aan den Rijn. C. M. Wable uit Zevenhoven. Th. Griffioen uit Wilnis. P. J. Splinter uit Zevenho ven. G. Berkouwer uit Boskoop. G. Vos uit Bodegraven Th. Verkerk uit Mijdrecht. Vertrokken: G. Zaal naar Velsen. L. van der Sar naar Bodegraven. J. C. van Wijngaarden naar Wilnis. P. de Wit geb. Bunnik en gezin na a r Amster dam. J. Kloot naar Rotterdam. C. Th. en Th. F. van den Bosch naar Voor hout. J. Kalshoven naar Oegstgeest. J. A. van Vliet naar Waddinxveen. C. van der Meer naar Noord w ij kerkout. M. Huisman aar den Ham. WOERDEN. Wagen in 't wat er gereden. De vee houder J. Th. van Dam uit Zegveld bevond zich met zijn „Utrechtsch" wagentje, waar in nog drie personen gezeten waren, in do Pannenbakkerijen alhier, toen het paard plotseling schrok, doordat iemand den mo tor van een langs den weg staanden auto aansloeg. Voordat v. D. iets kon doen, wa ren paard en wagen reeds te water gere den. Het paard kreeg hierbij den wagen op het lichaam, ten gevolgfe waarvan het on middellijk verdronk. De vier inzittenden wisten zich echter spoedig te redden, dank zij dat een der inzittenden een ruit stuk sloeg. De materieele schade is groot. ZWAMMERDAM. Schip gezonken. Gistermorgen ls het mo torschip „Voorwaarts", schipper N. G. Knol, dat met ijzer geladen was. op den Rijn alhier omgeslagen en gezonken. De schipper, die zich alleen aan boord bevond, ls gered. ZOETERWOUDE (H. Rijndijk). Schietwedstrijd. Bij de Zondagavond ln het Patronaat gehouden schietwedstrijd om „wild", werden de prijzen gewonnen door: 1. A. Kap- tein, 2. C. v. Velzen, 3. W. Tijssen, 4. P. Omt- zlgt. 5. N. v. Diemen. VOETBAL. DIOC. HAARL. BOND. R. K. Sportvereeniging A.V.V. Zondag speelde A.V.V. I te Hoek van Hol land tegen H.V.C. I: A.V.V. verscheen met nee tweetal invallers en speelde bovendien met 10 man, terwijl H.V.C. een invaller had. Onder de goede leiding van scheidsrechter Houde, werd te pl.m. 2 uur begonnen en ont wikkelt er zich terstond een uiterst vlug spel. waarbij beide doelen om beurten in gevaar zijn. Spoedig heeft A.V.V. succes (01), doch van af den aftrap maakt H.V.C. mooi gelijk om spoedig daarop de leiding te nemen (21). De linkshalf van H.V.C., moet dan wegens een knie blessure uitvillen en belde ploegen spelen dan met 10 man, doch dit neemt niet weg. dat er vlug en goed gespeeld wordt. A.V.V, zit niet stil en belaagt voortdurend het H.V.C.-doel. Bij een dezer aanvallen maakt de linksbinnen uit een voorzet van rechts mooi gelijk, terwijl dezelfde speler met een mooi hard boogschot, dat den H. V.C.-kecper verraste, er 21 van maakte. Na de rust blijft het een mooie en vlugge wed strijd. Op schitterende wijze maakt de A.V.V.- linksbuiten het 4e doelpunt (24), doch H.V.C. maakt even schitterend er 43 van. Alweer is het A.V.V.-llnksbuiten, die keurig 35 maakt. De strijd gaat dan eenigen tijd gelijk op. Tegen het einde komt A.V.V. nog eens opzetten en de midvoor maakt op werkelijk keurige wijze nog 2 doelpunten (27). Spoedig hierop is het einde daar en heeft A.V.V. met 73 de over winning behaald en blijft daardoor op de le plaats. Het 3e elftal moest te 2.30 uur spelen tegen V.A.C. Daar echter de scheidsrechter wegbleef, verkoos V.A.C. niet voor de competitie te spe len en werd er vriendschappelijk gespeeld, waar bij A.V.V. Ill met 10 de overwinning be haalde. NEDERLANDSCHE VOETBALBOND. Roode Duivels—Zwaluwen. De technische commissie heeft naar de Sokr. meldt, het Zwaluwen-elftal, dat op Mardi (.ras (Dinsdag 21 Februari) te Brussel den jaarlijksclien wedstrijd tegeri de Roode Duivels zal spelen, als volgt samengesteld: De Boer (Ajax): Van Run (P.S.V.) en v. d. Zalm (V.U.C.); Kool (N.A.C.), Vis (H.V.V.) en Van Nus (Voorwaarts); Schipper (Heracles), v. Kesteren (H.B.S.) Kluin (A.G.O.V.V.) v. d Griendt (HD.V.S.) en Van Gelder (V.U.C.). Reserves; Halle Jr. (Go Ahead), Bul Jr. (Feijenoord), Schreurs (Roermond), Viergever (Sparta). De Olympische elftallen. In de Zaterdag te Groningen gehouden vergadering van de technische commis sie is besloten op Zondag 1 Februari de volgende oefenwedstrijden te houden: Olympisch elftal RoodZuidelijk elf- lal (te kiezen door de Zuidelijke Elftal commissie). Olympisch elftal Wit—Zuid-Hollandsch elftal (te kiezen door de Westelijke Elftal commissie). Olympisch elftal Blauw—Oostelijk elf tal (te kiezen door de Oostelijke com missie). Olympisch elftal Groen—Noordelijk elftal (te kiezen door de Noordelijke Elf- talcommisslie). De plaatsen, waar deze wedstrijden gehouden zullen worden, zullen nader in overleg met de bestuurscommissie wor den vastgesteld. Besloten werd de elftallen te laten spelen in dezelfde samenstelling als voor de Kerstmis en Nieuwjaar vastge- stede wedstrijden, die wegens het weer niet doorgingen. Alleen werd in het Groene elftal v. d. Broek (Xerxes) ver vangen door Krom (R.C.H.). De elftallen zijn nu als volgt: Rood: v. d. Bergen Excelsior); Van Run (P.S.V.)Van Kol (Ajax); Van Box tel (N.A.C.) Vis (H.V.V.) Van Heel (Feijen oord); Elfring (Alcmaria Xictrix); Van Kesteren (H.B.S.); Kluin (A.G.O.V.V.); Van der Griendt (Hermes D.V.S.); We ber (Sparta) Wit: De Boer (Ajax) Dènis (H.B.S.); Van der Zalm (V.U.C.); Kools (N.A.C.); Massy (Roermond): Verlegh (N.A.C.) Schipper (Heracles); Ruisch (D.F.C.); Tap (A.D.O.); Ghering (L.O.N.G.A:) Van Gelder (V.U.C.). Blauw: Van der Aa (Willem II) Van Zwietcren (Sparta); Stuwe (Enschedé); Van Nus (Voorwaarts); Den Hoed (Her mes D. V. S.) Schreurs (Roermond); Knape, Viergever, Prins (Sparta); Ba- rendrecht (Feijenoord); Huysman (Ex celsior). Groen: Halle (Go-Ahead); Horsten (Vi tesse), De Bruin (Hennes D. V. S.); Den Boer (Z. F. C.); Grobbe (Excelsior); Krom (R. C. H.); Gerritse (Blauw Wit); Koonings (Fijenoord); B. Freeze (Hera cles); Van Ommeren (Excelsior): Camp- man ('t Gooi). (Sp.kr.) Wat er In het Westen nog gespeeld wordt Eerste afdeeling. We laten hieronder de nog te spelen wedstrijden volgen Ajax: thuis HBS, VOC en Hilversum, uit HB.S. en Hilversum. DFC: thuis Excelsior, uit HBS, RCH en Excelsior. EDO: thuis VUC, VOC en Excelsior, uit VOC, UW en Excelsior. RCH: thuis DFC en Hilversum, uit VUC en Hilversum. Hilversum: thuis HBS, RCH en Ajax, uit VUC, RCH en Ajax. Excelsior: thuis DFC, VOC en EDO, uit VUC, DFC, VOC en EDO. HBS: thuis DFC en Ajax, uit Ajax en Hilversum. UWthuis VUC en EDO. uit VUC en VOC. VUC: thuis RCH, UW, Excelsior en Hilversum, uit EDO en UW. VOC: thuis EDO, UW en Excelsior, uit EDO, Ajax en Excelsior. Tweede afdeeling. Feyenoord: thuis ADO, Blauw Wit en De Spartaan, uit Blauw Wit. Blauw Wit: thuis ADO, ZFC, Feyen oord. uit HVV, ADO en Feyenoord. ZFC: thuis HVV, 't Gooi, uit HVV, HFC en Blauw Wit. Sparta: thuis hFC, 't Gooi, uit ADO, HFC en De Spartaan. ADO: thuis Sparta, Blauw Wit, De Spartaan en Stormvogels, uit Blauw Wit, Feyenoord en Stormvogels. Spartaan: thuis Sparta en Stormvogels, uit ADO en Blauw Wit. 't Gooi: thuis Stormvogels, uit ZFC en Sparta. Stormvogels: thuis ADO, uit ADO, 't Gooi en Spartaan. HVVthuis Blauw Wit en Spartaan, uit HFC en ZFC. HFC: thuis HVV, ZFC en Sparta, uit Sparta. Het A. S, C.-elftal voor Zondag. Voor den Zondag a.s. te spelen thuis wedstrijd tegen B. M. T. is het A. S. C.- elftal als volgt samengesteld (v. 1. n. r.): Van der Meer, doel; Josson en Stephanus achter; Wassenaar, de Jongh en Van der Poel, midden: Dellebaere, Brouwer, Gos lings, Bliek en Janssen, voor. Geen proces-verbaal tegen Hagels. Men schrijft uit Enschede aan het „Vad.": Door het Persbureau Vaz Dias is Zondag middag het bericht verspreid, dat in den wed strijd Z A C.Euschedc tegen den Enschedé- schen achterspeler Hagels proces-verbaal zou zijn opgemaakt wegens unfair spel. Een later bericht meldde, dat dit proces-verbaal, op zoek van het Z.A.C.-bestuur, om verdere on aangenaamheden te voerkomn, weer was inge trokken. Naar de betrokken speler ons mededeelt, ls echter tegen hem in het geheel geen proces verbaal opgemaakt, zoodat dat ook later moei lijk kon worden ingetrokken. Hij heeft in wer kelijkheid zelfs niet met een politieman gespro ken. Bovendien was de overtreding van zóó lich ten aard, dat scheidsrechter Bos het zelfs niet noodig oordeelde hem daarvoor een waarschu wing toe te dienen. Vermoedelijk is dit bericht ln de wereld komen door het feit, dat op het moment, dat de overtreding plaats had, een veldwachter het pu bliek, dat zich bij de lijn. waar ook Bakhuis Hagels stonden .had verzameld, tot achteruit gaan aanmaande. Het bekende geval-Vos, dat zich verleden jaar voordeed, zal den berichtgever wei'- Lii LL RALio--i-D. Programma's voor Donderdag 26 Jan. Hilversum, 1060 M. 12.00 Politieberichten. 12.35—2.00 Lunchmuziek door het Ra- dio-T rio. 3.00—4.00 Uurtje voor de Wees- en Ziekenhuizen, door Mevr. Ant. v. Dijk. 4.00—4.30 Huisvrouwhalfuurtje door H. van Aken Jr.: De behandeling van onze huiskat. 5.30—7.15 Vooravondconcert door het Omroep-orkest o. 1. v. Nico Treep, Sam Tromp, viool, Egb. Veen a. d. vleugel. Tot slot fantastische dansen. 7.15 Engelsche les voor gevorderden. 7.45 Politieberichten. 8.10 Aansluiting van het Concertge bouw te Amsterdam. Het Concertgebouw orkest o. 1. v. Pierre Monteux. Aangeb. door Philips-Radio (Onder voorbehoud). 10.30 Persberichten. Hulzen, 1849 M. (Na 6 uur 1950 M.) 12.30—1.45 NCRV Lunchconcert. 6.007.00 Sursus Paedagogiek (Cur sus B, daarna C). Les XI, door Prof. Wa terink. 7.00—7.30 Lessen Instituut Schoevers vanuit Den Haag. 7.308.00 Cursus Paedagogiek (Cursus A), door Prof. Waterink. 8.00 Spreker. D a ven try, 1600 M. 10.35 Kerkdienst. 11.20 Daventrykwartet en solisten. 12.50—1.50 Australisch programmma. I.50—2.20 Gramofoonmuziek. 2.50 Causerie. 3.20 Vesper uit de Westminster Abbey. 4.05 Causerie. 4.20 Orkestconccert. 5.20 Concert-orgelbespeling. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Landbouwberichten. 6.40 Pianoconcert. 6.50 Nieuwsberichten. 7.05 Pianoconcert (vervolg). 7.15 Novellen-bespreking. 7.30 Causerie over beeldhouwwerk. 7.50 Halleconcert. „Fidelio". opera van Beethoven. Halle-koor en orkest. 9.00 Celloconcert door C. Fuchs. 9.20 Vervolg „Fidelio'*. 9.50 Nieuwsberichten. 10.05 Nieuwsberichten. 10.10 Reisverhalen: T..he discovery of Manhattan". 10.20 Een uurtie humor van Chariot. II.20—12.20 Dansmuziek. Vier bands. Finale' danskampioenschap. Radio-Paris. 10.5011.00 Concert. 12.50—2.10 Orkestconcert. 1.20—2.10 Kinderuurtje. 4.00—5.00 Causerie van Mr. D. d'Indes 8.50—11.20 Operette-concert. Langenberg, 469 M. 12.25—1.50 Orkestconcert. 5.20—66.20 Concert voor 2 piano's. 7.35 Afrika. O. L. Brandt, causerie, We- rag-orkest. „Die Sonne", onder het tee- ken van de Scarabaus tot aan den onder gang van Cleopatra. Daarna dansmuziek. (Z e e s e n), 1250 M. 1.20—7.30 Lezingen en lessen. S.20 Populair concert. Het orkest speelt Weber. Tschaikowsky en Liszt. 9.50—11.50 Dansmuziek. H a m b u r g, 395 M. 3.35 Orkestconcert. 4.20 Dansmuziek. 7.20 „Da Jesus auf Erden ging" (so praan, tenor, bariton). 9.20 Causerie. 10.50—11.50 Dansmuziek. Brussel, 509 M. 5.20-45.20 Kinderuurtje. 8.35—10.35 Concert en gedichtenvoor lezing. EEN ANTENNE-TOREN VERPLAATST. Op z'n Amerikaansch. Voor oude stadstorens zijn bouwers van huizen en bestuurders van verkeers middelen gewoon uit den weg te gaan. Aan de traditie en schoonheid der monu menten mag niet worden geraakt, terwijl het ook niet doenlijk is de steenen kolos sen eenige meters op zij te zeten. Maar antenne-torens maken geen aan spraak op architectuur of ouderdom, en zijn evenmin voor goed aan hun plaats gebonden. Met hen kan dus anders wor den gehandeld. Vandaar het staaltje van Amerikaansche handigheid, dat Maandag jl. op het terrein der N. S. F. te Hilver sum werd geleverd. Een der antenne-masten van den N. S. F.-zender stond in den weg, een moeilijk heid door de belangrijke uitbreiding van het bedrijf veroorzaakt. De bouwers. De Vries Robbé Co. kregen de opdracht: twintig meter achteruiit, zonder de anten ne zelf langer te maken. Het zestig me ter hooge en 25 duizend kilo zware ge vaarte werd, terwijl zes tuien het vast hielden, als een stuk mecano-speelgoed naar zij nieuwe standplaats gebracht. Met behulp van scheepsglijders werd de toren naar 'n nieuwe stadplaats gebracht. Mei geschoven, om, toen hij 170 meter van zijn collega verwijderd was, op vier nieu we, 15 meter uit elkaar liggende, beton blokken verankerd te worden. De verbinding tusschen de antenne en de beide masten werden inmiddels tot een overeenkomstige afmeting verlengd. mede aanleiding hebben gegeven zijn fantasie wat al te veel den vrijen loop te laten. Een stadion te Soerabaja? Den laatsten tijd is, aldus de „Nw. Soer Crt." een grootere belangstelling der gemeente vj'-i' sporiaangelcgenhedeij waar te nemen en - «'en bouw van een grcot sportpark wordt -te Interesse getccnd. Het plan i 2 inielij erij ls oni te kwed.'- jetbt in S' eds hart Het htinc ouw \z. Soi elcd< licrtc pfa

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 6