PRIESTERJUBILEA. Uit de Omgeving. TWEEDE BLAD „DE LEIDSCHE COURANT" WOENSDAG 25 JANUARI 1928 FATHER P. TIMP. pelaan B. Timp in het Pius Gesticht te Lise een plechtige H. Mis op tot intentie van het koperen priesterfeest van den Weleerw. heer Missionaris P. Timp. Het zangkoor van de zusters assisteerde hierbij en vertolkte na afloop op zeer ver dienstelijke wijze een feestcantate. FATHER TH. LEFEBER. De eenige van het jubileerende drietal missionarissen, die in Holland zijn pries terlijken arbeid uitoefent, is Father Th. Lefeber, geboren te Lisse, thans directeur van het St. Bonifaciuscollege te Hoorn. Maar het was hem een groot offer, toen zijn overheid hem riep niet tot recht- streekscho arbeid in 's Heeren wijngaard, doch hem de moeilijke en zeker even ver dienstelijke taak oplegde van de opvoeding der „wijngaardeniers". Pater Lefeber maakt zijn gymnasiale studies te Zundert bij de Fransche Laza risten. De rhetorica beoefende hij te Uden bij de Kruisheeren, waarna hij zich aan sloot bij de St. Joseph Congregatie van Mill Hill. Zijn philosophische en theologi sche studies volbracht hij respectievelijk te Roosendaal en Mill Hill en den 25sten PATER H. POST. Heden herdenken een drietal priesters uit Leiden en Omgeving hun 12 1/2-jarig priesterfeest. Twee hunner zijn werkzaam in de mis sie, zoodat, indien er al eenige herdenking van hun feest plaats heeft, wij in ieder ge val geen verslag daarvan zullen kunnen geven. De Weleerw. father P. Timp, wiens por tret wij hierboven geven, werd den 28sten Maart 1892 te Leiden geboren en voelde Izich al jong geroepen tot het missionaris leven, hetgeen tot gevolg had, dat hij in kennis kwam met de Missionarissen van Mill Hill. Na de beide seminaries te Tilburg en Roosendaal doorloopen te hebben, werd hij 25 Juli 1915 te Mill Hill priester gewijd. Al spoedig werd father Timp benoemd voor de Belgische Congo en werd zijn standplaats Bokakata, waarheen hij 28 October van datzelfde jaar vertrok. Na aldaar circa 8 jaar gewerkt te heb ben, werd hij verplaatst naai* Simba, een nog nieuwe nederzetting, nog 12 dagen dieper het land in, waarvan de vier laat ste te voet moesten worden afgelegd. In Juni 1926 kwam Zijneerw. voor va cantia (rust) een jaar naar het vaderland Ien ongeveer bij zijn terugkeer in Aug. 1927 kreeg hij opdracht af te reizen voor de Philippijnen te Hoilo. Daar aangekomen werd hij na eenige dagen benoemd tot pastoor te Ilog, op 't eiland Negros, alwaar Zijneerw. heden op rustige wijze ver van alle bekenden en familie verwijderd zijn koperen feest her denkt. In tegenwoordigheid van de familie I droeg hedenmorgen de Weleerw. heer Ka- ABBENES. De Leidsche Brug. Een aanvang is. ge maakt met de voorbereiding der te maken fun- deeringswerken voor de brug te Abbenes. Deze rijbrug. die de loopbrug zal vervangen, komt nu onmiddellijk recht voor de Dr. Heijelaan te lig gen. Door de gemeente is het grondwerk in eigen beheer gehouden, zoodat vele werkloozen te Abbenes nog nuttigen arbeid zal kunnen wor den aangeboden. HILLEGOM. Paard op hol. Gistermorgen brak op de Wilhelminalaan een ijzeren pen van een melk wagen. Daardoor geraakten het Iemoen en de voorste wielen los. De bak van den wagen, waarop gevulde melkbussen, schoof schuin naar onderen en naar voren, waardoor de bussen over den kop sloegen en op den grond terecht kwamen. Twee bussen verloren de stoppen, zoodat ongeveer 60 L. melk over den weg vloeiden. Het paard schrok en ging er met het voorste gedeelte van den wagen vandoor. Op den hoek der laan, liep het dier met den bek tegen een boom en sloeg tegen den grond. De eigenaar, de heer H. Droog, kon nu de stren gen los snijden en nam het paard mee, dat wat uit den bek bloedde, doch overigens geen let- FEUILLETON. (Jit het Engelsch van JOSEPH HOCKING Vertaald door Carla Simons. 33) Luister, fluisterde Mary, ik zal op den stroom letten; in achttien minuten heeft het de juiste temperatuur. Dan moet het er twee uur in staan en dan..— de stem stierf weg in een fluistering. Is dat alles? vroeg Nancy. Ik zal het deksel er vast over leg gen, ging de vrouw voort, en dan hebben we niets anders te doen dan te wachten. Het ergste in de wereld is wel te moe ten wachten, geduldig, rustig, afwachten. Het leek Nancy of haar toekomst afhing van de volgende uren. Gedurende het mengen van de stoffen was Nancy kalm en zeker van zichzelf geweest. Ze volg de precies elk van Mary's bewegingen en ze zou het zonder zich te vergissen heb ben kunnen nadoen. Nu was het werk volbracht, tenminste dat dacht Nancy. Maar op het laatste oogenblik had Mary een bruin-uitziend poeder over het meng sel gestrooid. Wat is dat? vroeg Nancy. Mary Judson gaf geen antwoord. Wat is dat? herhaalde het meisje. Ik mag je het niet vertellen, Nancy, ik durf het niet. Is het belangrijk? Ja, heel belangrijk. Vertel me dan wat het is. Nancy was even koortsachtig-nerveus Juli 1915 werd hij te Mill Hill priester ge- Avjjd. Een groot offer was het voor den jon gen priester, die missionaris hoopte te worden, dat zijn overheid hem benoemde tot leeraar in het Instituut der St. Joseph- congregatie te Tilburg, waar hij tien jaren lang zijn leeraarsambt met veel vrucht be kleedde. Hij onderscheidde zich als een nuchter en doortastend zakenman, waar om Mgr. Biermans, die een college wilde stichten in het Bisdom Haarlem, aan hem deze zware taak opdroeg. In 1924 werd Father Lefeber thans de stichter en eerste directeur van het St. Bonifacius-Missiehuis te Hoorn. sel bekwam. Toch was het een leelijk schade- postje aan den wagen en aan melkvcrlies. DE KAAG Scheepsbouw. Gistermorgen werd met goed gevolg te water gelaten een motor-direc- tleboot, geheel zeevaardig gebouwd, uitgerust met een nieuw type 60 P.K. 2 cylinder „Krom hout" ruwe olie-motor, voor rekening van de Stoomvaart-Mij. „Nederland" te Amsterdam. Direct hierna werden de kielen gelegd voor twee nieuwe motorbooten, waarvan een boot met 60 P.K.-motor. de andere boot met 100 P.K motor. KWAKEL. L. T. B. Maandag werd in café Leenders de jaarvergadering van den L. T. B. gehouden onder voorzitterschap van den heer P. Pouw. De secretaris bracht verslag uit van twee bondsvergaderingen, gehouden te Haarlem. Bij acclamatie werd de heer M. Klijn gekozen als bestuurslid van den kring Roelofarendsveen, waaronder de afd. ressorteert. Vervolgens bracht de secr. verslag uit over 't afgeloopen jaar. Uit het verslag van den penningmeester bleek dat er een batig saldo is van 45.84. De aftre dende voorz. werd met bijna alg. st. herkozen; leenen ad 10, voor ijver bij "t vele werk, dat de vereeniging hem geeft, wordt met alg. st. goedgekeurd. De secr. dankte voor dat blijk van waardeering. geworden als de ander, maar Mary gaf geen antwoord. Hoewel ze haar de me thode had laten zien, durfde ze haar niet alles toevertrouwen. Twee uur en twee-en-d.p-tig minuten, fluisterde ze, zoolang moeten we wachten. Waartoe dient die electrische stroom? Om het mengsel te verhitten. Hoeveel volt is het? Tweehonderd vijftig. Nu niet meer praten: we moeten afwachten. Gedurende de volgende twee-en-een- half uur besefte Nancy hoe hard het is te wachten. Het eerste half uur ging vlug voorbij, maar daarna duurde iedere se conde een eeuwigheid. Ze probeerde te lezen: het was onmogelijk. Er was een chaos in haar denken. Zou het lukken? Wat zou er gaan gebeuren? Waarom zou die kleverige massa in rubber verande ren? Wat gebeurde er in dien oven? Het was een onmogelijke geschiedenis, die niet meer beteekenis had dan de ho cus-pocus van een kermisklant. En waar om eigenlijk zou het niet mogelijk zijn? Mary Judson had verzekerd, dat het rub ber dat op tafel lag. eenige uren geleden door haar was bereid. Haar hoofd bons de, haar zenuwen waren tot het uiterste gespannen, de minuten kropen om. Het eerste uur was eindelijk verstre ken. Ik ga naar huis om me wat bij het vuur te warmen, dacht Nancy, die hui verde van kou. Maar ze verroerde zich niet. Ze scheen vastgeketend aan haar plaats. Ze was bang dat er iets gebeuren zou ter De derde jubilaris is de Weleerw. Pater H. Post uit Leiden, aldaar in 1890 geboren. In September 1901 begon de Weleerw. Pater H. Post zijn studie bij de Paters van de Congregatie der H.H. Harten in de Damiagus Stichting te Grave, alwaar hij zijn vier eerste humaniora-jaren door bracht. Dan vertrok hij naar Aerschot en na het doorloopen der humaniora maakte Zijneerw. het Noviciaat te Tremeloo. Na de philosophische studies te Kortijk door loopen te hebben werd hij in 1910 benoemd tot professor aan de Damianus Stichting te Grave, alwaar Zijneerw. gedurende zijn twee-jarig professoraat een zeer ernstige ziekte gelukkig doorstond. In 1912 keerde Zijneerw. naar Kortrijk terug, ter voortzetting van zijn theologi sche studies. Bij het uitbreken van den oorlog, in be gin Augustus 1914, vluchtte Zijneerw. met Hollandsche studiegenooten naar het va derland, om kort daarna zijn studies voort te zetten en te beëindigen in het klooster van de Duitsche provincie der Congrega tie, te Simpclveld. Daar ontving Zijneerw. den 25sten Juli 1915 de H. Priesterwijding. Den 15den September 1915 vertrok Zijn eerw. naar Valparaiso, alwaar hij tot pro fessor aan het Braziliaansche college der Congregatie werd aangesteld. Na een 6- jarig verblijf aldaar werd Zijneerw. overge plaatst naar het gymnasium te Concepcion (Chili), alwaar hij thans zijn koperen pries terfeest viert. Nu volgde de rondvraag. De heer M. Hol- scher zou gaarne zien, dat er volgenden winter worden. Het bestuur zal 't in overweging nemen De heer J. v. d. Meer zou gaarne zien, dat er in de plaats van den heer C. v. d. Jagt, die de afd. heeft verlaten, wordt gekozen de heer J. v. d. Meer, die de functie aanvaardt. Het voorstel van den voorz., om evenals het vorige jaar aan den secr. een gratificatie te ver- op een der Kruisdagen een H. Mis zou opge dragen worden voor de vruchten der aarde. Al dus wordt besloten. De voorz. drong er vervolgens op aan, dat niemand den 12den Februari a.s. zal vergeten, dat er dan in verband met het patroonfeest der afd. een H. Mis voor de vereeniging is. Spr. zou dan gaarne een alg. H. Communie der le den zien. Verder werd meegedeeld dat de feest avond wordt gehouden op 9 Februari. De geestel. adviseur sprak dan een opwek kend en aanmoedigend woord tot de aanwezigen De voorz. dankte den pastoor voor deze woor den en voor al hetgeen Z.Eerw. voor de ver eeniging doet, bracht dan nog een woord van dank aan de aanwezigen en sloot daarna de vergadering. H00GMADE. R.-K .Volksbond. Op 19 Jan. hield de R.-K. Volksbond de gewone ledenvergade ring. Medegedeeld werd dat aan de beurt van aftreden zijn de voorz., de penningm. wijl zij er niet bij was. Kon ze maar wat doen! Maar ze had alleen te wachten. Ze probeerde aan allerlei dingen te denken: aan haar meisjesjaren, aan de St. Andrew school, aan de Universiteit, maar het lukte haar niet haar gedachten te con- centreeren. Alles hing af van deze schei kundige proef, die onder haar oogen ge beurde. Ze keek op haar horloge. Het stond stil; ze had vergeten het op te winden. Hoe laat is het? Kwart voor drieën. Natuurlijk. Mary Judson sprak automatisch', haar gedachten waren ver weg, ze keek met een glazigen, afwezigen blik naar den oven. Na een pauze die een eeuwigheid scheen, sprak ze: Nog een uur. Het leek Nancy een oneindigheid, ze voelde, of ze het niet langer kon uithou den. Duizend gedachten woelden door haar geest. Het was haar of ze stemmen hoorde. Wat is dat? Wat? Ik hoor voetstappen. Er staat iemand buiten. Onzin. Iedereen in Leeds is naar bed, zei Mary. Nog twee minuten. Goddank, de tijd was voorbij. Die twee en een half uur zouden' voor altijd in Nancy's geheugen gegrift staan. Zelfs een fiasco was beter dan dit eindeloos wach ten. Ik zal de stroom uitschakelen. En de vrouw voegde de daad bij 't woord. En eenige minuten later tilden beiden en de 2e secr., waarvoor tot aan de vol gend ledenvergadering candidatenlijsten ingeleverd kunnen worden, onderteekend door minstens 5 leden. Door den penningmeester werd een dui delijk verslag gegeven, waarbij bleek dat er een saldo was van 52.30 1/2. De penningm. der aankoopcommissie kon nog geen volledig verslag geven, daar alle baten nog niet bekend waren, maar deelde mede, dat de commissie besloten had aan do afnemers van brandstoffen, die voor 31 Oct.. betaald hadden, 10 cent per H.L. terug te betalen en aan hen, die voor 31 Dec. betaald hadden 5 cent per H.L. Op betalingen na dien tijd zou niets teruggegeven worden, met welke voorstel len de vergadering accoord ging. Na be handeling der circulaires van het C'ontr. Bestuur en R.-K. Werkliedenverbond en antwoord op gestelde vragen door hot Contr. Bestuur, werd oor den voorz. me degedeeld, dat een aantal vrouwen- en kinderklompen tegen halven prijs beschik baar gesteld werden ten behoeve van bondsloden en hun gezinsleden. Medege deeld werd, dat er in de volgende leden vergadering oen gratis verloting gehouden zal worden. Na de rondvraag, waarvan nog al gebruik gemaakt werd, werd de verga dering met gebed gesloten. Hulp in Nood bracht 1.43 op. LEIDSCHENDAM. Tooncel. Zondag had in het Patronaatsge bouw de groote Feestuitvoering plaats van de R. K. Tooneelclub „St. Genesius" bij gelegen heid van haar 15-jarig bestaan. Na een ope ningswoord van den Voorz.. den heer v. d. Meer, werd opgevoerd het dramatisch spel in 2 bedrijven „Bij den Kerstboom", een zeer mooi stuk, dat bij de aanwezigen wel in den smaak viel. De verschillende rollen waren In goede handen en vooral de hoofdrollen werden op uit stekende wijze vertolkt; de spelers hadden dan ook op het einde een welverdiend applaus in ontvangst te nemen. Vervolgens werd opgevoerd het blijspel in 2 bedrijven „Het is vandaag de Eerste", een grappig en dol studentenstuk, dat vlot en goed werd gespeeld en de lachspieren dan ook danig in werking bracht. Vooral Hans, de knecht, wist zijn rol meesterlijk te vertolken en had veel succes, doch ook de overige rollen werden aar dig gespeeld. Zeer zeker kan St. Genesius met genoegen op deze avond terugzien, daar alles een aan genaam verloop had. Vermeld zij nog, dat een goed strijkje voor een aangename en gezellige afwisseling zorg droeg. KATWIJK AN DEN RUN. Aanrijding. J. V. wonende Comman- deursweg, was met zijn fiets op weg naar Wassenaar en werd nabij „Den Deijl" aan gereden door een vrachtauto van den bode B. te Rijnsburg. Ernstig verwond werd hij opgenomen en direct naar het Acade misch Ziekenhuis te Leiden vervoerd. Be halve vele uitwendige verwondingen en gebroken arm, was hij ook inwending ge kneusd. Het dampige weer plus de lichten der auto, benevens het niet rijden op het riiwiclpad moeten de oorzaak der aanrij ding zijn. Kwaadwilligheid. Zooals al meerma len gebeurd is, zijn ook 1.1. Zondagavond weer een 10-tal blokken uit het brugdek van den brug aan de Sandtlaan gelicht. Dergelijke kwaadwiligheid geschiedt meest al Zondagsavonds. Enkele Rijnsburgsche jongelieden worden hiervan verdacht. LISSE. Harddraverijvereeniging. De Hard- draverijvereeniging „Lisse en Omstreken" hield gisteravond in de „Witte Zwaan" haar 31ste jaarlijksche vergadering onder voorzitterschap van den heer C. Lange- veld. De opkomst was goed. Met een woord van welkom opende de voorz. de vergade ring en wees er op, dat het afgeloopen ju bileumjaar uitstekend is geslaagd. Het be stuur meende dat ook deze vergadering in de sfeer van het jubileum moet staan en had besloten aan alle aanwezigen een vrije comsumptie aan te bieden en een verlo ting te houden om mooie prijzen. De secr. bracht hierna verslag uit van de gehouden harddraverijen in 't afgeloo pen jaar. Uit het finantieel verslag van den penningmeester bleek, dat was ont vangen 6391.21 en uitgegeven 4344.34, alzoo een saldo van 2043.87. Onder de het zware deksel op. Nancy kon eerst niets zien. Een zware walm sloeg haar tegemoet en een minuut later zag ze een donkere stof voor zich. Is het gelukt? vroeg ze koortsach tig. Ik zal het direct onderzoeken. Maar Nancy kon niet wachten. Met den stok waarmee Mary de ingrediënten had ge mengd, voelde ze in de pan. Het was niet langer vloeibaar. Daarvan was ze zeker. Iets anders was ervoor in de plaats gekomen. Mary Judson nam den stok uit Nancy's handen en voelde ook. Het is rubber! roep ze opgewonden; het is rubber! Nancy was zoo opgewonden, dat ze met haar handen wilde voelen, maar Mary hield haar terug. Pas op!, schreeuwde ze. dit is witgloeiend! We moeten wachten tot het afgekoeld is. Het was dus mogelijk. De vloeistof in den oven was veranderd in een vaste massa. Of die goed was, was een tweede vraag, maar in ieder geval was er al vast een resultaat. Ik ga in huis om een kop thee te zetten, zei Nancy: Graag. Je kunt het gastoestel ge bruiken als het vuur uit is. Nancy deed de deur open en verdween in de duisternis. Maar een oogenblik was ze er zeker van, dat ze iets hoorde dat op het ritselen van kleeren geleek en op zich verwijderende voetstappen. Het moest verbeelding zijn geweest. Mary Judson had beweerd dat iedereen al lang naar bed was en toch meende ze de voet stappen te herkennen. Maar toen ze het inkomsten was hefc saldo 1926 groot 1S04.97. Aan de orde is hierna de verkiezing varï vier. bestuursleden wegens aftreding van de heeren D. Guldemond, J. O. do Haan, Joh. v. d. Meij en Th. v. d. Vlugt. Allen werden bij acclamatie herkozen. De secr. bracht hierna een prachtig jaarverslag uit, waatïn hij op zeer onderhoudende wijzo een'terugblik wierp op de afgelegde 25 ja ren. Uit dit verslag bleek, dat het ledental is gestegen tot 297. De heer Mathijs bracht eeri 'Jseoord van hulde aan het bestuur voor de wijze, waarop zij in Lisse de Paarden sport weet te bevorderen en tevens voor de gastvrije wijze, waarop zij de aanwezi gen dezen avond onthaald. Na de rond vraag volgde sluiting. Aanbesteding. De gehouden aanbeste ding van het ophoogen van het terrein, ge kocht door de gemeente, vanaf Beelen tot de Smalte door in gezetenen is als volgt: L. v. d. Lans 8000, C. de Jong 8170, S. Broekhuizen 6192, T. Obdam 6150, G. Verschoor ƒ8340, J. Broekhuizen ƒ5670, aan welke laatste het werk is gegund. Do begröoting was 5808,50. Do aannemer is verplicht gehuwde werklieden in dienst te nemen en mag bij goedvinden van B. en W. '20 procent ongehuwde werklieden in dienst nemen. OEGSTGEEST. Bloembollencultuur. In café „De Harmonie" te Leiden hield de afd. Ocgstgeest en Omstreken der Alg. Vereen, v. Bloembollencultuur een le denvergadering. De heer W. v. Egmond deelt mede, dat voor de tentoonstelling reeds een groot aantal inschrij vingen is binnengekomen. Er is echter nog een betrekkelijk klein zaalgedeelte beschikbaar. De commissie acht het zeer wenschelijk dat dit gedeelte in gebruik zoude genomen worden voor meerdere belangrijke nieuwigheden, waardoor de belangen der afdeeling zeker nog meer gebaat zullen zijn. Naar. aanleiding van punt 5 der agenda: Voor stel tot vorming van een waarborgfonds voor de tentoonstelling, geeft de voorzitter nadere toe lichting. Spr. acht het zeer gewenscht, om af te wijken van de steeds gevolgde wijze inzake de fi nanciën,, en de gelden van de kas der afdeeling niet beschikbaar te stellen voor een mogelijk te kort. De heer W. v. Egmond zegt dat al dien tijd dat Klj'penningmeester der afdeeling was, de kas steeds ter beschikking stond als er een tekort was en vraagt: zal de kas in 't geheel geen borg zijn voor Cén mogelijk tekort? Na- eenige bespreking wordt besloten met 26 tegen..J 9 stemmen, om de kas aansprakelijk te stellen bij een mogelijk tekort. Hierna wordt een lijst aangeboden voor toe zegging waarborgfonds, op welke lijst voor een flink bedrag geteekend wordt. Vervolgens wordt door den heer W. van Eg mond tot het samenstellen van een commissie, ten einde opheffing van de N. Z. H. stoomtram te verkrijgen. Na een uitvoerige discussie, welke echter geen nieuweCgezichtspunten opleverde, werd een com missie ingesteld, waarin zitting namen de heeren W. van Egmond, A. Colijn en A. Hendriksen. Bij punt 8, belangen der afdeeling, wekt de heer v. Varlk het bestuur op tot het organlseeren van lezingen in 't belang van de leden. De heer G. Luhbc vraagt, naar aanleiding van het verslag van „Wetenschappelijk onderzoek en onpers. reclame", een andere weg te zoeken; b.v. toekenning van een premie voor het uitvinden van een afdoende bestrijdingsmiddel tegen ziekten bij bollen-wi planten. Over dit punt worden eenige besprekingen ge houden dn het zal, zoo mogelijk op een volgende vergadering aan de orde gesteld worden. Na een gehouden verloting van een aantal bloeiende planten en bollen, sloot de voorzitter deze zeer geanimeerde vergadering onder dank voor de opkomst. Personalia. Den beer J. A. Lacomblé, controleur le klasse bij het Binnenlandsch Bestuur in do gewesten buiten Java en Madoera, is verlof verleend uit den Indi- sclien Dienst. RIJNSBURG. GEMEENTERAAD. In de j.l. gehouden raadszitting werd aan dc Chr. H. B. S. te Lelden een bijdrage verleend van f 130,17. Op verzoek van den heer A. H. Hoge- wonig te Noordwijk werd met 7 tegen 4 st. be sloten tot doortrekking van de electrische kabel en gasbuis aan de Zandtlaan om een daar te bouwen! woing te kunnen aansluiten. Door den aanvrager moet een bedrag vbn 600, ineens, ge stort worden. De benoeming van de gemeente huis binnenkwam, was alles er doodstil cn donker. Ze moest zich hebben vergist. In haar opwinding dacht ze natuurlijk de dingen te hooren die er niet waren. Eeni ge mi/iuten later was het water aan de kook .gebracht en Nancy maakte voor haar vriendin en zichzelf thee. Ze voelde zich verwonderlijk blijmoedig gestemd; ze was ervan overtuigd dat de proefne-, ming was gelukt. Mafy Judson opende de deur van hef laboratorium toen ze Nancy met het theeblad hoorde komen. Is het al afgekoeld? vroeg Nancy. Dat duurt nog minstens een uur. Ik gploof het wel. maar ik kan hef niet zeker zeggen voor het is afgekoeld. De thee smaakt heerlijk. Een uur later hadden de beide vrou wen den inhoud van de pan overgeschud op de tafel, terwijl Mary de stof nauw keurig bestudeerde. Ik geloof dat het mislukt is, zei ze ten slotte dof. Mislukt! Onmogelijk; het Is toch rubber. Ja, het is rubber, maar het is niet zoo goed als wat ik straks gemaakt heb. Het heeft niet dezelfde substantie, de zelfde kwaliteit. Ik dacht dat ik het ont-, dekt had, maar ik geef den moed op. Hoe kun je dat zeggen! Ik weet ze ker dat het rubber is en dat het rubber is en dat het zich zal laten vulcaniseeren. De vrouw gaf haar geen antwoord en staarde eenige oogenblikken voor zich uit. (Wordt vervolgd.)

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 5