LUCHTVAART. STADSNIEUWS. Ruwe e„ Schrale f 30 Laatste Berichten. Telegrammen. Marktberichten. Advertentiën. f TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Hoogste barometerst.: 772.1 te Ia Coruna Laagste barometerst.: 717.8 te Vesmanoer [Verwachting tot den avond van 24 Jan.: Zwakke tot matige, later toenemende Westelijke tot Zuidwestelenke wind. Be trokken tof zwaar bewolkt. Waarschijn lijk regen. Iets zachter, vooral in het Noordoosten. O.N.A. U.V.S. Lugdunum gesp.gew.gel.verl. 8 6 2—24- 9 6 1 1 29- 8 6 2 20- t. pnt —9 14 14 13 3—0 4—0 6—2 1—3 0—4 4—1 3—1 2—4 3—1 3—0 2—5 2—2 5—1 1—2 0—0 3—0 5—3 4—0 1—3 1—1 0—2 4—2 1—2 0—6 De uitslagen. AFDEELING I. Eerste kl asse. Haarlem: E.D.O.H.B.S. Dordrecht: D.F.C.Hilversum Amsterdam: AjaxV.U.C. Haarlem: R.C.H.—U.V.V. Tweede klasse A. Helder: H.R.C.Alcmaria Koog a. d. Zaan: K.F.C.W.F.C. Velsen: V.S.V.Helder Utrecht: VeloxV.V.A. Tweede klasse B. Zandvoort: ZandvoortZeeburgia Bussum: B.F.C.Haarlem Blocmendaal: BloemendaalH.V.C. Hilversum: DonarA.F.C. AFDEELING II. Eerste klasse. Amsterdam: Blauw WitStormvogels Den Haag: A.D.O.Z.F.C. Hilversum: 't GooiH.F.C. Den Haag: H.V.V.De Spartaan Rotterdam: SpartaFeijenoord Tweede klasse A. Utrecht: HerculesSteeds Hooger Schiedam: Hermes D.V.S.A.S.C. Den Haag: QuickFortuna Den Haag: V.I.O.S.Voorwaarts Tweede klasse B. Rotterdam: C.V.V.—O.D.S. Rotterdam: OvermaasS.V.W. Gorlnchem: UnitasS.V.V. Dordrecht: MervvedeL.S.V. Derde klasse A. Den Haag: ScheveningenLugdunum Gouda: O.N.A.—U.V.S. Vierde klasse A. Katwijk: Quick BoysV.D.S. Res. tweede klasse A. Den Haag: H.B.S. IllQuick II Schiedam: S.V.V. II—H.V.V. II Res. derde klasse A. Den Haag: V.U.C. II—R.V.C. II AFDEELING 'III. Eerste klasse. Arnhem: VitesseEnsch. Boys Almelo: HeraclesRob et Velocitas Apeldorn: A.G.O.V.V.D.O.T.O. Zwolle:. Z-A.C.Enschede Deventer: Go AheadWageningen AFDEELING IV. Eerste klasse. Tilburg: Willem IIWilhelmina Den Bosch: B.V.V.Roermond Eindhoven: P.S.V.M.V.V. Breda: N.A.C.Eindhoven AFDEELING V. Eerste klasse. Groningen: VelocitasBe Quick Leeuwarden: LeeuwardenFrisia 12 (Ged. ontleend aan de Crt.). LEIDSCHE VOETBALBOND. Eerste klasse. Katwijk: Quick Boys IILeidsche B. I 03 Scheveningen—Lugdunum 0—2. Lugdunum heeft door haar fraaie overwin ning haar kans op het kampioenschap behou den. Het is anders geen „makkie", een zeer fa natiek en dikwijls forsch spelend Scheveninger van het lijf te schudden. Temeer waar elk puntje hun behoud op de 3de kl. sterker maakt cn een kat in het nauw maakt dikwerf rare sprongen. Zij waren ondanks zwoegen en forsch- heid niet in staat het geheel volledige Lugd. een nederlaag toe te brengen. De groen-witte voorhoede gaf blijk van eenige vrees voor het pootige spel der achterhoede, terwijl de half- linie goed op dreef was. De achterhoede met - Hcijmans en Bekkering als backs, waren schit terend op dreef, terwijl D. v. d. Berg speelde als in z'n oude dagen. Over dien wedstrijd het volgende: Precies 2 uur trapt Lugdunum af: in de eerste 5 minuten zijn ze niet van den Schev. keeper weg te slaan, die 2 maal keurig redding bracht. Bij een al- gehcelen aanval knalt v. d. Laan juist langs de paal, terwijl de Jaeger door treuzelen een mooie kans verknoeit. Allengs komt Schev. echter in den aanval, doch de achterhoede houdt stand. De strijd gaat dan wat gelijk op en neer, beide partijen willen winnen. Na 20 min. geeft d. Laan het leer aan de Roo die, hoewel in zeer moeilijke positie staande, schitterend In schiet (01). Dan volgt een periode van over wicht der Scheveningers, doch tegen de rust neemt Lugd. het spel wederom in handen. Bij een schitterende kans wordt v. d. Laan op un faire manier bewerkt, wat hem tot de rust op halve kracht doet spelen. Spoedig is het rusten met 10 voor Lugd. Na de thee doet de ge dwongen 6 weken stilstand zich bij de groen- wittcn gelden, en Schev. onderneemt een groote serie aanvallen. De achterhoede der gasten is echter onpasseerbaar. v. d. Berg ontneemt de voorhoede elke kans tot scoren. Het publiek staat hoofdschuddend zijn verrichtingen te aan schouwen. Het is in deze periode een strijd tus- schen de Schevcningsche voorhoede en de Leid sche achterhoede. Als de rechtsbinnen alles is gepasseerd, de uitgeloopen v. d. Berg incluis cn hij schiet, denkt ieder dat de stand gelijk is. doch plots werpt Heijmans zich voor de doel lijn cn kop het leer schitterend uit den doel- mond. Nog 12 min., plots een snelle Lugd.- doorbraak, een goede voorzet van Keereweer, de back kan niet vlug wegwerken en de Jae ger schiet keurig in (02). Even geeft Schev zich gewonnen doch zij waagt nog een laatste poging. Echter voor het einde komt de mid- voor alleen voor v. d. Berg, die zich languit op het leer laat vallen, alzoo deze laatste kans in rook latende opgaan. Bi) een snellen Lugd.-aan val, fluit de heer de Vletter, die goed voldeed, eindigen van deze spannende kamp. Een tegen- Runt had Schev. echter wel verdiend. 1—2 5—1 2—2 0—1 6—0 Proces verbaai wegens unfair spel. Na afloop van den wedstrijd Z.A.GEn twee veldwachters proces-verbaal opgemaakt te gen Hagels, rechts-back van Enschedé, wegens gen Hagels, rechts-vack van Enschedé, wegens unfair spel en wel door het toebrengen van op zettelijk lichamelijk lescl aan den raidden-voor Bakhuizen van Z-A.C. Nader wordt gemeld, dat het proces-verbaal, om verdere onaangenaamheden te voorkomen, is ingetrokken. DIOC. HAARL. BOND. De uitslagen. Eerste klasse C. Noordwijk: S. J. C. I—Celer I 31. Derde klasse E. Noordwijk: S. J. C. IITeyl. II 21 Voorschoten: V. V. L. I—O. V. V. I 90 Junioren competitie. Voorschoten: V. V. L.Teylingen 0—2 KORFBAL. De uitslagen. WETELIJKE AFDEELING. Eerste klasse Noord. Amsterdam: SwiftD.V.V. (122 u.) 26 Amsterdam: D.V.D.Koog Zaandijk 24 Amsterdam: Westerkw.D.T.V. 13 OOSTELIJKE AFDEELING. Eerste klasse A. Zutphen: Z.K.C.Noviomagura 06 VLIEGH0TEL VAN VIER ETAGES. Honderd gasten. Het monstervliegtuig voor d e.n dienst Londe nE g y p t e. In vier of vijf maanden zal het nieuwe reuzen-inchtschip van de Imperial Air way s, de E, 100, voor het verkeer tusschen Londen en Egypte, met aansluiting op Bagdad,^ in gebruik worden genomen. Dit luchtschip met zijn vier etages is het grootste ter wereld en zou mot recht nen naam van vlieghotel kunnen dragen. Midscheeps en voorin bevinden zich parterre de navigatie- en controle-vertrek ken; daarboven de hutten en recreatie-ka mers en andere vertrekken voor honderd en vierde etage bevinden zich slaapka mers en andere vertrekken voor honderd passagiers. Zoo is er een eetzaal voor 50 personen, die kan worden veranderd in een. balzaal, waar de toeschouwers in ge makkelijke leunstoelen op een balkon, de dansende paartjes kunnen gadeslaan. Langs het geheele luchtschip loopen vier van vensters voorziene promenades, zoodat de reizigers zich ruimschoots kun nen vertreden en kunnen zien waar zij zijn. Het geheele lucht shcip heeft een inhoud van meer dan 140.000 kubieke meter en weegt, in weerwil van de solide construc tie, bij volle belasting slechts 156 ton. Zes motoren met samen 4500 P.K. drijven zes reuzenpropellers met een middellijn van meer dan vijf meter. Vijf en dertig petro- leumtanks, elk een ton kunnende bevat ten, zijn in het luchtschip gebouwd om het van brandstof te voorzien. De R. 100 kan daardoor zonder onderbreking een afstand van 6700 K.M. afleggen, hetgeen voldoen de is, om, ook onder de ongustigste om standigheden, de vlucht Londen-Bagdad zonder tusschenlanding te volbrengen. Bijna 133 K.M. per uur kan het lucht schip afleggen en het kan dagenlang met een gemiddelde snelheid van 120 K.M. per uur in de lucht blijven. Cobham vertrokken. Sis Alan Cobham is Zaterdag eindelijk met zijn echtgenoote van Malta opgeste gen naar de Afrikaansche kust der Mid- dellandsche Zee om zijn rondvlucht langs Afrika te beginnen. Hij was sinds eind No vember door schade aan zijn vliegtuig te Malta opgehouden. GEMEENTERAAD, Nieuwjaarsrede burgemeester. Hedenmiddag te 2 uur vergaderde de gemeentex-aad. Bij den aanvang der zitting sprak de vorozitte, mr. A. v. d. Sande Bakhfuyzen, de volgende Nieuwjaarsrede uit: Het is mij een behoefte bij den aan vang van de eerste zitting van den Ge meenteraad in het nieuwe jaar U en door U aan de geheele burgerij mijn hartelijke gelukwenschen aan te bieden en allen, die mij hunne wenschen toezonden, daarvoor nogmaals te danken. God moge onzen arbeid ook dit jaar ze genen en wij mogen ons door Zijnen Geest laten leiden in het verantwoordelijke werk, dat wij hier tezamen tot stand te brengen hebben. 1927 is voor onze stad net van groote beteekenis geweest; voor groote onheilen, behoudens dan de brand in de drukkerij de Leidsche Courant, bleef de stad gespaard. Uit de rijen der vroede vaderen verloor de gemeente een der ijverigen, in den beer Witmanszijn doodsklok was blijkbaar ook die voor zijne partij, want toen de raad in Juni van het afgeloopen jaar verneuwd werd, verdween zij uit de rij. Met de raadsverjonging ging samen een verandering in het College van Burge meester en Wethouders, dat thans ont worsteld aan de tijdroovende begrootings- beslomeringen het schip op koers hoopt te houden op den weg der voorspoed. Onder de kringen van het personeel in dienst der gemeente betreuren wij het ver lies van Dr. van der Kolk, de door den dod aan zijn nuttige werkzaamheden ont trokken w erd. Ir. Driessen, Dr. Beversen en Mej. Kuman verlieten den dienst met pensioen. Onder de velo belangrijke raadsbeslis- singen mag ik noemen die tot den bouw van 174 woningen aan den Morsehweg, tot het bouwen van een groote Havenbrug, tot verbreeding van het Gangetje, tot het leggen van een deel van het stanniool der INGEZONDEN MEDEDEELING H EIEREN-Ï*1ÖBE- ARTIKELEN centrale rioleering, alsmede tot een uit breiding van de Gestichten met twee pa viljoens, een verbreeding van de Morsch- poortbrug en verandering van den toe gangsweg tot die brug. ;Grootendeels zijn deze werken reeds voltooid. Van groot be lang v/as de totstandkoming en in ge bruikneming van de Jan Vossenbrug, van het nieuwe kaasmarktterrein, alsmede de opening van het nieuwe Politiebureau. De bevolking van Leiden is maar ter nauwernood in zielenaantal toegenomen. Er is toeneming door geboorten, er is ver loop der bevolking door vestiging elders. Het is moeilijk te zeggen of toeneming on der alle omstandigheden een zegen is, stil stand of achteruitgang is echter zeker na- deelig en wij mogen er wel op bedacht zijn de levensvoorwaarden in deze ge meente zoo £e maken, dat begeerenswaar- dge elementen zich tot vestiging aange trokken, niet daarvan afgeschrikt zien. Betreuren doe ik liet, dat het levendig schouwspel dat de bewoonde Kweek school voor Zeevaart in vroeger jaren bij het betreden der stad opleverde, thans geheel van aanzien veranderd is. Moge deze mooie en goede Leidsche stichting, die dit jaar naar het schijnt zelfs alle banden met onze nationale marine ver brak, spoedig een passende bestemming herkrijgen. De gang van het economische leven geeft weinig stof tot juichtonen, al ziet het er in het algemeen voor handel en industrie iets beter uit: summa summa rum zou men kunnen zeggen, dat 1927 voor Leiden geen slecht jaar geweest is, indien niet over onze samenleving een donkere wolk hing en blijft hangen: de werkeloosheid, die maar niet wijken wil. Regeeringen staan daartegen hulpeloos. Werkverruiming, werkverschaffing waarvan heil verwacht wordt, blijken of onmogelijk of verlichten niet noemens waard. Zij kunnen ook geen genezing brengen. Staat noch gemeente kunnen de economie beheerschen. hoogstens be- invloeden en dan nog slechts in dien zin dat gevaren worden afgewend of moei lijkheden uit den weg geruimd. Het zijn economische wetten die de werkeloos heid veroorzaken, er ontbreekt even wicht tusschen vraag en aanbod en het is niet mogelijk dat vraag en aanbod zich altijd op een steeds hooger wordend niveau ontmoeten dat kunnen menschen- hand en menschenverstand niet bewer ken. Laat ons hopen, dat overleg tus schen belanghebbenden de oogen moge openen vor een juister inzicht, opdat daarna het nut van allen gediend en ver zorgd kunnen worden in de mate waar in dat economisch mogelijk is. Het is mijn innige wensch dat 1928 vooral in dit opzich een jaar van voor uitgang moge zijn. Gouden huwelijksfeest. Heden herdenkt het echtpaar Andries Vermeer en Zwaanttje Kroon, wonende Kooilaan 22, zijn gouden huwelijksfeest De echtelieden, die respectievelijk 77 en 74 jaar zijn, mochten van veel zijden be wijzen van belangstelling op dezen ge- denkwaardigen dag ondervinden. De Indonesische studenten. Naar wij vernemen zal dezer dagen het gerechtelijk vooronderzoek worden geslo ten in de zaak van de Indonesische stu denten, die, zooals men weet, zijn gearres teerd als verdacht van opruiing. Ontslag directrice Acad. Ziekenhuis. Aan mej. S. G. Heidema, directrice van het Acad. Ziekenhuis, alhier, is mot in gang van 1 Maart, wegens opheffing der functie, ontslag verleend als zoodanig, Dankbetuiging. Pastoor Röben dankt de geloovigen van de St. Petrus-parochie hartelijk voor de 738.20 welke de collecte Zondag heeft opgebracht. Moge het Goddelijk Hart op de voorspraak van St. Térésia hen rijke lijk er voor zegenen. J. RöBEN, Pr. Bree 77, Giro 9024. - R'dam-Zuid. Ten huize van den heer P., Rijnsbur- gerweg 88, is ingebroken. Een gouden horloge wordt vermist. De partij kaas en de vaten vet, die vorige week op de Haven werden ont vreemd, zijn teruggevonden in een sloot te Oegstgeest. De winkelier J. C. heeft bij de politie aangifte gedaan, dat de ruiten van zijn winkel aan de Hooigracht zijn ingedrukt. Gehouden verkooping in het Notaris huis op Vrijdag jJ. ten overstaan van G. Versluys, Notaris alhier. INGEZONDEN MEDEDEELING Gebruik bij springende lippen en hot allerbeste middel, en dat is Doos et. i Drie perceelen weiland, in den Morse belpolder te Oegstgeest samen groot 4,36,90 hektaren, kooper J. B. Beider, q.q. voor 12102.Vier perceelen weiland, te Oegstgeest bij den Lagen Morsehweg, sa men groot 2,84,50 hektaren, J. J. Mastrigt q.q. voor 8509. B. H. Stumpel, Notaris alhier. Tien nog niet geheel afgewerkte Heerenhuizen te Leiden, aan de Fagelstraat, J. Bergsma, voor ƒ60100.Apothekersdijk 26, J. v. d. Poel, voor 6100. muzïFk. Maatschappij voor toonkunst. Prisca Quartett. Het voor de Leidenaars nog onbeken de „Prisca quartett" uit Köln, dat op het le abonnementsconcert van de Maatschap pij voor Toonkunst optrad, had met de kwartetten van Haydn, Schubert en Mo zart een programma gekozen, waarin het zich naar hartelust kon uitleven. De le violist Prisca, de 2e violiste Mevrouw Schulze-Prisca, de heeren Kraach en Schneider, altist en cellist, zijn ontegen zeggelijk musici om respect voor te hob- bcn en bewondering. In technischen zin is er uitnemende hoogte bereikt en kan het zich om de groote en voorname capaciteit gevoeglijk scharen onder die kwartetgczcl- schappen welke zich al naam verworven hebben in ons land. Wij hoorden dan Haydn's Lerchenquartett in D dur. Subtiel en poëtisch belicht hf. Eenvoudig, warm en innig openbaarde zich de idee Haydn werd goed begrepen. Er is hier een zeer hoogstaand samenspel te waardeeren, ook geestelijk. Er is een muzikaal, spontaan en enthousiast samengaan, vrijheid en be- heersching en inwerking van het gevoel. De Schubertvertolking, „kwartet op. 79 A moll", deed nog meer genieten. De prach tig reine Schubert-melodie kwam voor treffelijk tot haar recht. De conservatieve geaardheid van de muziek deden zij aan voelen in rust en mooi rubato-spel. Er lag in de uitvoering liefde om het allermooi ste te benaderen. Er werd op het werk in gegaan. En zoo kwam Schubert's muziek, in perfecte saamhoorigheid één en al zang, in een stralende .gevoelsuitstorting tot ons. 't Was mooi. En wat deed Mo zart's G dur kwartet gelukkigmakend en verblijdend aan. Zonnig, nobel van geest werd het gespeeld met lokkende gevoelig heid. De polyphonie, waarvan Mozart in dit kwartet graag gebruik maakt, komt mooi en evenwichtig tot haar recht, 't Was een aanvullen, een geven en teruggaan over en weer, een gearticuleerd optreden van het thema en wie de begeleiding had gaf haar een zeer fijne afwerking. De Mo- zart-karakteristick was er in stijl en toon- kleur, in weelde, die voordurend werd ge handhaafd in melodische en rhytmischo accenten. 't Ensemble is bijzonder wel ingespeeld; een aanbrengen van belichtingen, die plot seling opkomen en weer weggaan worden gegeven en niets wordt verwaarloosd. Do menschen waren heel onder den indruk van dit emotioneel musiceeren, dat stem ming wekt. 't Was een glanzende praesta- tie, er werd fameus expansief en opbou wend gespeeld. Geen wonder, dat het ap plaus zoo ovationeel werd aan het slot. Het Prisca-quartett heeft dezen avond een zeer enthousiast succes mede huis waarts genomen. J. K. 446e STAAATSLOTERIJ. trekking van heden 5e klasse, 5e lijst. Hoofdprijzen f 10.000 112048: f 15.00 3121: f 1000 3251, 6807, 14326; f 400 4485, 8573, 9623; f 200 302, 15346, 16919, f 100 314, 1508, 4414, 4635, 7230, 9312, 9879, 10866, 11899, 11954, 13450, 15016, 16022, 17435, 18329, 18579, 19375, 18545, 19755. Huiselijk drama in Den Haag. Op zijnvrouw geschoten. In den nacht van Zaterdag op Zondag heeft de blikslager W. wonende in de Rijswijksche straat te den Haag met een revolver op zijn vrouw geschoten. De vrouw werd evenwel niet getroffen cn vluchtte gillend naar de buren. De dader, een man, die geen al te gunstige reputatie geniet en geen onbekende van de politie is, had doorloopend ruzie met zijn vrouw. Den nacht was hij dronken thuis gekomen. Bij zijn arrestatie verzette W. zich als een dolleman. Na zijn roes uitgeslapen te hebben, verklaarde hij, dat hij zijn vrouw slechts schrik had willen aanjagen. Een geval van nekkramp. In de kazerne te Groningen is een militair overleden aan een ziekte, waarvan de ver schijnselen duiden op nekkramp. Ofschoon het bacteriologisch onderzoek nog niet met zeker heid heeft aangetoond, dat men hier inderdaad met deze gevreesde zi,ekte te doen heeft, zijn in overleg met den hygiënist der landmach te Utrecht, door den waarn. chef van den mil. genecsk. dienst dr. M. v. d Rijs alle maatre gelen getroffen om eventueele uitbreiding der ziekte te voorkomen. Verdronken. Zaterdagmiddag 12 uur is te Broek-op- Langendijk nabij sluis verdronken de 23-jarige schippersknecht J. Molenaar uit Alkmaar, die bij het losmaken van een vlet van een motorschuit te water ge raakte met het noodlottig gevolg dat hij verdronk. Branden. Door onbekende oorzaak ontstond Zondag morgen brand in de woning van den arbeider H. Janssen te Maasnicl bij Roeri—rad. De ar beider en zijn vrouw waren niet thuis. Vier kinderen sliepen echter in het brandende huis. Het gelukte den buren met groote moeite, de BIOSCOPEN. In de week van 23 tot en met 26 Jan.: City Goedgekeurd voor volwassenen Casino Goedgekeurd. Luxor Niet afgekeurd voor volwassen nen. Trianon Niet afgekeurd voor volwas senen. kinderen uit het vertrek, dat reeds geheel met rook gevuld was, in veiligheid te brengen. Een van de beide Jongste kinderen verkeert In vrij ernstigen toestand. Zondagavond omstreeks 8 uur brak brand uit I de boerderij tevens café van den heer Rol- berds te Horn bij Roermond. In een oogwenk stond het huis in lichtelaaie. Het huls brandde geheel tot den grond toe af. Er kon weinig van den inboedel gered worden. Een tegenover liggend huis werd eveneens ernstig beschadigd. De oorzaak is tot nog toe onbekend. Nooit meer oorlog? Geen verdrag, docheen verklaring. PARIJS 23 Januari. (V.D.) De „New York Herald" meldt uit Washington, dat men in Amerilcaansche politieke kringen van meening is, dat het antwoord van Kel logg het einde van de onderhandelingen over een veelzijdig verdrag tegen den oor log beteekent. Alle verdere onderhande lingen over dit plan zijn doelloos. Nog één weg blijft slechts open, n.l. dat de met de groote mogendheden gevoerde onderhan delingen leiden tot de publicatie van een verklaring, waarin de oorlog veroordeeld wordt. Deze verklaring zou dan een surro gaat voor het voorgenomen veelzijdig ver drag beteekenen en zeker een groote mo- rcele beteekenis hebben, zonder dat de re geeringen zich tot iets verplichten. Kellogg zal, nadat hij zijn voorstel ook aan de ander groote mogendheden heeft voorgelegd, hun antwoord afwachten, voordat een verdere stap te verwachten is. Dit beteekent evenwel niet, dat de zuiver persoonlijke onderhandelingen niet verder gevoerd zullen worden. Stabilisatie van de frank. PARIJS 22 Jan. (V.D.) In goed inge lichte kringen verluidt, dat de Fransche regeering na de verkiezingen zal overgaan tot stabilisatie van de frank en wederin voering van den gouden standaard. De stabilisatie zal geschioden op 1/5 van de frank vóór den oorlog. Na de stabilisatie zullen maatregelen worden ovorwogen ten behoeve van de renteniers, die het meest door de daling van de waarde van het be taalmiddel zijn getroffen. Groote koude In New York. BERLIJN 23 Jan. (V.D.) Naar de och tendbladen melden, is tengevolge van een plotselinge daling in de temperatuur in de voorsteden van New-York de thermometer plotseling tot 23 graden onder nul ge daald. Reeds zijn tal van personen door de lcoude omgekomen. AMSTERDAM, 23 Jan. Fee. Aanvoer 530 vette koelen, le kw. 1.001.08, 2e kw. 0.86—0.98, 3e kw. 0.70—0.84. 120 melk- en kalfkoeien 280360, 97 vette kalveren 0.92— 1.05, 0.740.90, 90 nuchtere kalveren 1622. 93 schapen 36—44. 660 varkens Holl. le kw. 0.73—0.74, 2e kw. 0.70—0.72. Overz. en Gcl- dersche le kw. 0.73—0.74. Vette varkens 0.70 —0.72. 77 paarden 100—225 R'DAM, 23 Januari. Vee. Aanvoer 213 vette kalveren, 8O3 schapen of lamme ren, 1203 varkens. Koeion le kw. 0.47—0.49, 2e kw. 0.40—0.44, 3e kw. 0.27—0.32, Ossen le kw. 0.4G—0.49, 2e kw. 0.40—0.43, 3e kw. 0.37, Kalveren le kw. 0.850.90, 2e lew. 0.700.75, 3e kw. 0.550.60, Schapen 28 33. Lammeren 18—30. Varkens le kw. 0.32,5, 2e kw. 0.31,5, 3e kw. 0.31. Overzicht: Koeien en ossen gewone handel, prijzen iets vaster; vette kalveren gewone handel, prijzen iets vaster; scha pen en lammeren redelijke handel, prijs houdend varkens tamelijke handel, prij zen weinig veranderd. ALPHEN AAN DEN RIJN. 20 Jan. Veiling Groenten. Per 100 K.G. Kleipcren f36. Groene Peren f 67. Spruitkool I 2225.60, id. II ƒ16. Kroten 8.30, Per 100 stuks: Kip eieren 8—10.40, Eendeieren ƒ10. Aanvoer 2825 stuks. Heden overleed tot onze diepo droefheid na een lfengdurig, doch ge- dxjldig vlijden, voorzien 1 men ten le Zus ter HENDRI deij 45 jan ZoetefMTou 1 Famfié DECKËRS Axoexent. O ud-Ade: Familie JANSEN— Angexent. De Uitvaartdienst zal plaatshebben op Dinsdag 0 uren in do Parochiekerk St. Bavo to Oud-Adc.

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 3