w Uitwies? kooft^ Uw zenuwen g KERKNIEUWS. Uit de Rijnstreek. De prijzen zijn nu op zijn laagst! Uit de Omgeving. Katholieke Agenda. 4 SPORT INGEZONDEN A1EDEDEELING komen tot rust ai rtflprden gesterkt door Mijnhardt's len'uwtabletten Glazen Buisje 75 efmöfj Apoth. en Drogisten pet. bereikt liet uitgeworpene een hoogte van 250 meter. De zee is bij de plaat sen van eruptie tijdens de periode van rust kokend, borrelend en stoomend. De gloed van de bommen wordt sedert de eerste dagen steeds lichter, waaruit Dr. Stehn conculdeerf. dat de punten van eruptie de oppervlakte van de zee nade ren, zoodat het niet lang zal duren of zij steken boven water uit. Voor de omge ving is geen direct gevaar. Dit ontstaat alleen, wanneer het gat waardoor uitge worpen wordt, verstopt raakt, dan is een ontploffing onvermijdelijk. Draad- looze telefonie wordt noodzakelijk geacht voor het waarschuwen van de bedreigde punten. De Gouverneur van West-Java zal daarom aandringen op het ter be schikking stellen van personeel voor den radiodienst. INGEZONDEN MEDEDEELINO. EEN ONDERHOUD MET MGR. HAYASAKA. In de ruime rectors-kamer van „Huize Bijdorp" hebben wij Vrijdagmorgen een onderhoud gehad met mgr. Hayasaka, den bisschop van Nagasaki. Het interview duurde niet lang. Mgr., die 's morgens de H. Mis had opgedragen in de kapel van „Bijdorp", moest reeds om 10 uur ver trekken, en er schoot nog een half uur over, in welken korten tusschentijd wij in de gelegenheid werden gesteld tot een onderhoud. De Japansche bisschop was een en al voorkomendheid. Gezeten in een groote armstoel, zoo dicht mogelijk tegen den schoorsteenmantel geduwd o, wat is het kil in Holland! beantwoordde hij zoo duidelijk mogelijk de vragen, welke een driemanschap van journalisten op hem afvuurde. Evenals alle Japanners is mgr. klein en tenger van gestalte, wat vooral sterk uitkwam in vergelijking met de toch niet buitengewone afmetingen van de mede-aanwezigen, rector Bek kers en mgr. Olichon, de directeuren van S. P. L. voor Nederland en Frankrijk. Het interview liep natuurlijk over Japan en over de Kerk aldaar. Op onze vraag, of de heidensche be volking 64 millioen sterk vijandig staat tegenover de Christelijke missie- arbeid. antwoorddè mgr., dat zoo iets vijftig jaar geleden misschien wel het ge val was, maar tegenwoordig heerscht er algJieele vrijheid van godsdienst. Voor het Katholicisme is de massa volkomen onverschillig; zij trekken er zich niets van aan. Maar het omgekeerde is wel het geval: de missionarissen trekken zich het lot van Japan aan. En de eenige manier om de bevolking te lokken, kennis te nemen van de kath. leerstellingen is het inrichten van scholen. De Fransche broeders Ma- rianisten en verschillende congregaties van religieuses hebben er scholen opge richt. Waarom heeft u speciaal ons land de eer van een bezoek aangedaan? vroe gen wij want mgr. Hayasaka had reeds verteld, dat hij na bezoek in Holland te rug ging naar Frankrijk, om zich te Le Havre in te schepen naar Amerika. Over Amerika gaaf de terugreis naar Japan over de Stille Oceaan „een reisje van maar twee weken." Mgr. antwoordde op onze vraag, dat Nederland zoo bewonderenswaardig uit blonk in de missie-actie, en zoo energiek te werk ging. dat hij bepaald nieuwsgie rig was het land te zien, waar het katho licisme zoo stevig was georganiseerd. Zijn er ook katholieke Japansche kran ten? Neen, geen kranten, wel eenige weekbladen. De bevolking is echter te arm. om de hooge kosten zelf te kunnen dragen. Over kranten gesproken, zei Mgr.. en hij richtte zich tot pater Hyacinth Her mans van „De Maasbode", ..bent U een vertegenwoordiger van „De Tijd". Daar in heeft eenigen tijd geleden een artikel gestaan bij het bezoek van de Koreaan- sche prins en prinses Li. dat „trés drole", grappig van inhoud was. Algemeen ge lach, en rector Bekkers lichtte den bis schop in over de betrekkingen tusschen Neerlands twee groote katholieke dagbla den. De „drolerie" van het artikel be stond hierin, dat in liet bewuste artikel aan Japan onderdrukking van Korea was ten laste gelegd en dat is in 't geheel niet het geval. Wij begonnen bezorgd naar de klok te kijken, die op slag van tienen stond, juist toen mgr. het belangwekkend onderwerp aansneed: de Nederlandsche missionaris sen in Japan „Kent U „broeder Jan Bap tist", vroeg mgr., „die de Holsteiner koeien in Japan invoerde? „Neen. maar er waren nog enkele andere Nederlan ders." Rector Bekkers kwam echter waar schuwen. dat de auto voorstond en hef tijd was tot vertrek: Hoewel wij nog een reeks vragen op ons programma hadden, moest mgr. on middellijk weg en na van ons afscheid te hebben genomen en de zegen gegeven, vertrok hij met mgr. Olichon en rector Bekkers naar den Haag. WEKELIJKSCH OVERZICHT KAASHANDEL. Slechts weinig kaas aan de de markt, willige handel. In de afgeloopen week is er weinig kaas aan gevoerd. Alleen te Bodegraven was voor dezen Üjd de aanvoer nog al beduidend. De andere markten konden geen van allen de 100 partijen halen. Bodegraven 152 partijen, te Woerden 85 partijen. De markt te Woerden brengt het in het winterseizoen in den regel niet tot den aan voer van Bodegraven, wat deze week dan ook zeer sterk geïllustreerd werd. Doch over 't al gemeen heeft Woerden den grootsten aanvoer, hetgeen ook weer blijkt uit de cijfers van het jaar 1927. Te Bodegraven werd in het afgeloopen Jaar aangevoerd 16.165 partijen en te Woerden 17.775 partijen. Alzoo in Woerden 1610 par tijen meer, wat gemiddeld 30 partijen per week meer beteekend. Doch in het winterseizoen zijn er te W. vele markten die kleiner zijn dan te Bodegraven en waardoor deze laatste de ach terstand eenigermate kan inhalen. Zoo ook deze week waar Bodegraven bijna het dubbele van Woerden kon registreeren. Te Leiden werden deze week 56 partijen aan gevoerd, wat gezien 't seizoen, redelijk is. De prijzen zijn nog steeds zeer goed, vooral van de Goudsche kaas. De Leidsche kaas heeft zich niet zoo goed kunnen handhaven als de Goud sche en noteerde op de Leidsche markt c.a. 5 lager dan de Goudsche, hetgeen zeer wel te ver klaren is. De Leidsche kaas toch, afgezien van de waardebepaling naar het vetgehalte, wordt grootendeels slechts gebruikt wanneer ze in meer of mindere mate belegen zijn geworden. Het huidige product leent zich daar echter min der goed voor en bovendien kan de Leidsche kaas niet worden geexploiteerd, waardoor de export-vraag langs haar heengaat en deze kaas op de binnenlandsche consumptie is aangewe zen. Toch zijn de prijzen nog bevredigend en van dien aard dat de bedrijfsuitkomsten, al thans voer heden, bevredigend geacht kunnen worden. Voor de Goudsche kaas blijf goede vraag bestaan, welke het beste in den prijs is terug te vinden en de ai in dan ook worden verdiscon teerd. De hoogste noteering goldt 58 tot 59, terwijl het g .•n'vVelde product voor den prijs van f 52 tot 36 werd gedaan. ZOETERWOUDE. GEMEENTERAAD. De zinkerskwestie Hef arres- tantenlokaal Het verdwenen keurloon Verleden week vergaderde de gemeente raad, onder voorzitterschap van den burgemees ter. Alle leden zijn aanwezig. Te ongeveer tien uur opent de voorzitter deze vergadering en houdt een korte nieuwjaarsrede. Daarna doet de Voorz. medcdeeling van den loop der bevolking in het afgeloopen jaar. waar uit blijkt dat het zielental met 34 is vermeer derd en gestegen tot 3544. Met alg. st. wordt vervolgens aan den heer Starrenburg toestemming verleend tot het hou den eener interpellatie over het arrestantenlo kaal. welke behandeld zal worden na de af werking der agenda. Eenige ingekomen stukken worden voor ken nisgeving aangenomen. Een voorstel van den heer Starrenburg om de hoekvormige leuning aan de Vrouwenbrug te vervangen dor een rechte leuning, met het oog op de veiligheid van het verkeer, wordt niet on dersteund en kan derhalve niet in stemming ko men. Op een verzoek van de Chr. H. B. S. te Leiden om een subsidie van 59.17 wordt con form het voorstel van B. en W. met 10 tegen 1 stem (de heer Stadhouder) gunstig beschikt. Naar aanleiding van een schrijven van den Hoofdingenieur van den Rijkswaterstaat omtrent de overdracht van den eigendom der Kippen- burg aan het Rijk ontspint zich een lange dis cussie, of het al of niet wenschelijk is, aan het Rijk alleen de brug .zonder waterwerken, ter overname aan te bieden. Tenslote wordt beslo ten het schrijven voor kenisgeving aan te nemen. Op een verzoek van de assistente verbonden aan de openbare lagerer school alhier, om haar salaris van 300 te verhoogen tot 500, wordt conform het voorstel van B. en W. afwij zend beschikt. Eveneens op een verzoek van de Lange om een bijdrage in de kosten voor het leggen van een verlichtingskabel in de Rij- negommerstraat, omdat hem indertijd de grond toch al veel goedkooper is gegeven. Op een verzoek van v. d. M. om onderstand in de huis huur. wordt na een toelichting van den heer Starrenburg, afwijzend beschikt. Een verzoek van J. van Dr. wordt op voorstel van den heer De Graaf ingewilligd, terwijl het bedrag der on dersteuning op voorstel van den heer Stadhou der word bepaald op een gulden per week. Hierna komt in behandeling een voorstel van B. en W. om een overeenkomst aan te gaan met de Ned. Thermo Chemische Fabrieken in zake de verwerking van afgekeurd vee en vleesch. Zonder eenige discussie wordt hierna besloten conform het voorstel. Daarna doet de Voorz. voorlezing van het Kon. Besluit, waarbij het openbaar belang wordt erkend door de Kroon van de door den raad be volen werken in verband met de drinkwater voorziening dezer gemeente, zijnde het hebben van een tweetal zinkers aan den Hooge Rijn dijk in het aan H. M. Starrenburg toebehoorend water. In verband hiermede en met het vroeger genomen besluit tot toepassing van de wet tot opheffing van privaatrechtelijke belemmeringen stellen B. en W. voor, zulks ter uitvoering van de aangegeven procedure, om den heer Starren burg een schadeloosstelling aan te bieden van 100. De heer Stadhouder vindt het woordje „schadeloosstelling" niet juist want er wordt geen schade geleden, daarom zou hij willen spreken van tegemoetkoming. De heer Jac. van Leeuwen zou de waarde der schadeloosstelling willen doen bepalen door drie deskundigen, die onpartijdig moeten oordeelen. De voorzitter zegt dat dit later aan de orde komt, thans moet de gemeente een bedrag noemen. Op een vraag van den heer De Graaf of de Wet van toepassing is op oude toestanden, be antwoordt de Voorz. bevestigend, daarbij wij zende op de formulcering van het K. B., waar bij de indertijd genomen raadsbesluiten worden aangehaald. De heer Los merkt op dat het zijn bedoeling niet was om niets te geven, doch hij heeft bezwaar tegen het genoemde bedrag en hij wenscht dat zoo miniem mogelijk te nemen, INGEZONDEN MEDEDEELING. slissing genomen zal moeten worden. Derhalve stelt hij voor f 1 te presenteeren. want belang hebbende heeft van die zinkers schade noch voordeel. Op een vraag van den heer De Graaf of de heer Starrenburg. na die Koninklijke beslissing, nog het recht heeft de zinkers te doen verwij deren, antwoordt de Voorz. bevestigend. De heer Starrenburg zegt, dat het voorstel-Los pas in aanmerking kan komen, wanneer het vroeger genomen raadsbesluit om 100 te presenteeren, wordt ingetrokken. De Voorz. merkt op, dat bij dat raadsbesluit een termijn bepaald was, binnen welken het voorstel moest geaccepteerd worden en die termijn is thans verstreken. De heer Starrenburg persisteert bij zijn vroe ger gedanen eisch van 500. Hij erkent de belemmeringenwet niet ten aanzien van dit ge val en lacht er mee. Spr. is bereid om zoo ver te gaan als men maar wil. Hij zegt dat iedereen weet dat hij zijn rechten heeft en vraagt zich af waarom de raad zoo dwaas is om de wet te willen toepassen. De heer Jac. van Leeuwen ondersteunt het voorstel van den heer Los; aangezien dit niet voldoende is kan dit voorstel echter niet in stemming komen, waarna de voorzitter in stem ming brengt het voorstel van B. en W. hetwelk wordt aangenomen met 9 tegen 1 stem (de heer Jac. v. Leeuwen) en een onthouding (Starrenburg). Vervolgens deelt de Voorz. mede, dat de klinkers van den Vrauwenweg zijn aangewend voor verbetering van den Zuidbuurtschen weg; dat de kwestie van der Salm. inzake aansluiting aan de waterleiding cal behandeld worden in ge heime zitting; dat de ingenieur mededeelt dat de Vrouwenbrug geen 6 duim overhelt en nog onderzocht zal worden van gemeentewege hoe veel dan wel; dat voor T^t vdrvder van het vuilnis aan den Hooge Rijndijk een schuit is ge huurd en dat de eigenaars van het voetpad aan den Hooge Rijndijk zijn aangeschreven of zij genegen zijn het onderhoud aan de gemeente over te doen. Hierop zijn nog niet alle antwoorden binnen gekomen, weshalve B. en W. besloten hebben om ter plaatse, waar zulks noodig is, grint te doen brengen. Verder zegt de Voorz. dat B. en W. geen toestemming hebben kunnen verkrijgen om een buitenlandtaarn te plaatsen bij de wonin gen aan den Ommendijk. De heer de Graaf zegt dit die bewoners hoogst kwaliik te nemen, omdat zij hem eerst verzocht hebben hiervoor te willen zorgen. Vervolgens krijgt de heer Starrenburg gele genheid tot het houden zijner interpellatie over het arrestantenlokaal. Dit gaat vergezeld van het Indienen eener motie. Devoorzitter antwoordt dat hij in eene vol gende vergadering op die vragen zal antwoor den. De heer Los informeert naar het stadium van de werkzaamheden aan den Vrouwenweg; hij betreurt dat de mooie boomen weg zijn. De heer Stadhouder vestigt de aandacht op een stinksloot tusschen Kompier en Hoogewo- ning aan den Rijndijk. De heer Starrenburg zegt dat de slager van der Ploeg eene koe heeft aangegeven, waar van het bedrag van 8.door den keurmees ter den Hertog ter secretarie is gestort, door dat de keurmeester aan den ambtenaar ter se cretarie L. een briefje van 10.heeft ge geven en daarvan 2.heeft terugontvangen, terwijl later blijkt dat die koe niet is geboekt. Spr. zou hieromtrent gaarne inlichtingen wen- schen. De Voorz. zegt dat het in de bedoeling had gelegen van B. en W. om van een en ander mededeeling te doen, weshalve hij de terzake betrekking hebbende stukken aan den secretaris ter voorlezing overhandigd. Na eene uiteenzetting van den secretaris doet deze voorlezing van de correspondentie terzake door her»; gevoerd met den directeur van het abattoir te Leiden en van de door de ambte naren uitgebrachte rapporten, waaruit blijkt dat de hulpkeurmeester de H. eerst in het bijzijn van den veldwachter, opzichter enz. heeft ver klaard ter secretarie, dat hij op 7 December j.I. aan v. D. eene koe heeft betaald met 8 zilveren guldens, terwijl hij een halven dag later komt beweren, dat hij aan den ambtenaar L. heeft betaald met een briefje van f 10.waarvan hij twee gulden terugontvangen zou hebben. In de boeken komt evenwel geen aangifte voor en in de ter secretarie berustende kas is geen bedrag van 8.te veel, terwijl aan de betrouwbaar heid en de eerlijkheid der ambtenaren ter secre tarie niet valt te twijfelen, evenmin als aan hun coirfclheid. Dat de hulpkeurmeester beweert de Sbetaald te hebben is mogelijk, omdat zulks betrekking kan hebben op eene vroegere door hem gedane aangifte: ontvangen voor het onderhevige geval zijn ze echter niet. Ten- slvte zegt de secretaris gehoord te hebben, dat de rijksveldwachter beweert er bij tegenwoordig geweest te zijn toen die bewuste tien gulden wericc betaald, doch dat kan genoemde rijks veldwachter niet verklaren, omdat, al heeft hij gezien dat er inderdaad tien gulden overhan digd werden en daarvan twee gulden terugbe taald, dit nog geen betrekking behoeft te heb ben op de aangegeven koe, waarover thans de kwestie is. omdat toch wel tot in hoogste instantie de be- De heer Starrenburg wijst er op, dat er weer beëedigde personen een andere verklaring afleg gen dan de ambtenaren ter secretarie. Zoowel op den eenen als op den anderen ambtenaar wordt een blaam geworpen door dit geval en dat er een verzuim heeft plaats gehad is zeker. Spr. wenscht de zaak uitgezocht te zien. want artikel 322, dat over verduistering spreekt, is hier van toepassing. Geven B. en W. hieraan geen gehoor dan zal spreker naar den officier van justitie gaan. De Voorz. antwoordt, dat aan den wensch van den heer Starrenburg niet voldaan zal wor den; wat de heer Starrenburg wil doen moet deze zelf maar weten. Na nog eenige discus sie tusschen den Voorz. en den heer Starren burg omtrent dit punt. waarbij de Voorz. zegt, dat hij geen antwoord meer zal geven, sluit deze de discussie. De heer Starrenburg merkt dan verder op, dat bij een brandje bij Duprie wel het slan- genwagentje aanwezig was, doch dat dit geen dienst behoefde te doen.Doch dit neemt niet weg dat wanneer men de slangen op de waterleiding had willen zetten dit niet gekund had, omdat de kranen bevroren waren. De Voorz. antwoordt dat alle kranen werden nagezien, doch dat ze het volgend jaar nog met een vet ingesmeerd zullen worden tegen het bevriezen. Overigens wijst spreker er op, dat het geen usance is dat er hier of daar iets aan hapert, want in Leiden was de motorspuit zelfs bevroren. Na nog eenige discussie tusschen den voorz. en den heer Starrenburg gaat de Raad m geheime zitting. Feestvergadering L. T. B. In verband met diverse omstandigheden werd de feestvergadering van de plaatselijke afd. van den Land- en Tuinbouwbond uitge steld tot Donderdag j.I. Nadat 's morgens het kerkelijk feest was gevierd had er des avonds een feestelijke bijeenkomst plaats in het patronaatsgebotiw aan den Schen- kelweg. De voorz., de heer C. H. de Boer, sprak een welkomstwoord, waarbij hij er zijn spijt over uitdrukte, dat deze vergade ring zoo slecht was bezocht. Hierna werd het Bondslied gezongen, waarna Jt woord werd gegeven aan den heer Ganzeboom, voor hét houden eener feestrede. De heer Ganzeboom schetste in zijn van humor tintelende rede, met rijke aanhaling van de bronne waaruit hij zijne gegevens kon putten, het ontstaan van den boeren stand in Nederland. Spr. besloot zijn interessante rede, die door allen met de grootste aandacht werd gevolgd, met een beroep op de aanwezi gen om trouw lid te blijven van hunne or ganisatie en anderen aan te sporen om daar lid van te worden. Na een warm ap plaus bedankte de voorz. den heer Ganze boom voor deze schoone rede en werd er een collecte gehouden, waarvan de op brengst bedroeg 65. Hierna werd de avond verder feestelijk doorgebracht, waaraan de heer Klaas van Bijt, de plaatselijke humorist, zijn mede werking verleende. Met een slotwoord van den geestelijk adviseur en een kort woord van dank van den voorz. werd te ongeveer 11 uur deze vergadering gesloten. HAZERSWOUDE—KOUDEKERK. Tooncel. De R. K. Tooneelvereeniging „St. Michael", heeft de vorige week met groot succes haar eerste uitvoering gegeven in café Boers. De Rijndijkers en Koudekerkers hebben weer eens gelachen en genoten van een eigen tooneelgezelschap. De spelers waren allen weer goed op hun post en de grimeur G. Hoppezak, had ook keurig werk verricht. Al had de ver- eeniging goeden moed in het welslagen van het begonnen werk, toch had zij niet verwacht drie avonden voor stampvolle zalen te kunnen spe len. RIJNZATERWOUDE. Gemeenteraad. De Raad dezer gemeente is bijeengeroepen tegen hedenavond 7.30 uur. Punten van behandeling. Notulen. Ingek. stuk ken. Benoeming van een Gemeenteontvanger. Pegehg pensioensbijdragen door den gemeente veldwachter J. l'Ami. Restitutie vergunnings recht aan Groenewolt. WASSENAAR. Ondertrouwd; J. M. Strubcn en A. M. Stokhuizen. Geboren' Jacobus z. v. C. P. van Beek en Ch. H. A. var. der Hoeven. Cornelia Maria d. van J. de Rooij en C. M. Blom. Ov c r 1 e d a: Martha Pedersen, ongeh. 27 j. Marinas Schrama ongh. 59 j. WOUBRUGGE. Geboren; Wilhelmus Theodorus, z. van A. C. Colijn en P. Fransen. Overleden; J. van Leijden 63 j., echtgenoot van J. Hartman. OEGSTGEEST. Brand in de kleerkast. Gistermiddag om- het gevondene erkend. Van de daders geen heer A. brand op de tweede verdieping. Zij waarschuwden hun vader, die tot de ontdekking kwam, dat er brand was ontstaan in de kleer kast. Door cafébezoekers en voorbijgangers werd de brand met emmers water gebluscht. De po litie en de opperbrandmeester, spoedig ter plaatse zijnde, behoefden niet actief op te tre den. De brand was ontstaan doordat een doch tertje van den heer Averdich iets gezocht had in de kleerkast en een daarbij gebruikte lucifer achteloos had weggeworpen. De schade aan de kJeeren is vrij groot. Kazen in 't water gevonden. Gisterenmid dag werd de politie in kennis gesteld, dat ter hoogte van Hoeve Veltheim verschillende ka zen in de sloot lagen. Dadelijk toog de politie op onderzoek uit. Er werden opgevischt: 10 vette kazen; 56 p. verpakt rundvet en 20 p. margarine in doos. Per handwagen werd dit alles naar het politiebureau gebracht. De gemeentepolitie stelde zich onmiddellijk in verbinding met de politie te Lelden, die me dedeelde, dat van Vrijdag- op Zaterdagnacht een en ander was ontvreemd uit een schuit van een schipper van Aalsmeer. De schipper inmiddels gewaarschuwd, heeft streeks halftwce bemerkten de kinderen van den spoor. Gemeentelijke Aankondiging. DIENSTPLICHT. Aangifte ter inschrijving, Waarschuwing. De Burgemeester van Leiden herinnert bij deen hen, die in dit jaar 19 jaar oud worden (alzoo de geborenen in 1909 en die krachtens de Dienstplichtwet (wet van 4 Februari 1922, Staatsblad No. 43) binnen deze gemeente voor den dienstplicht moe ten worden ingeschreven, voor zoover zij zich nog niet ter inschrijving hebben aan gegeven, aan hun verplichting om de aan gifte alsnog te'doen, waartoe meer be paald gelegenheid bestaat "fer Gemeente secretarie alhier (afdéjgling .Militaire Za ken) Breestraat.no. lw, hoak Wolsteeg, op 23 Januari a.s. vato desjvoormid- dags 10 uur t4t d e sin*nr a g s 3 uur. Hij vestigt erf tevejfl. de aandicht op dat, indien de in jte s«ir|ven persfon ver hinderd is zelf aaaigme ie doen, fijn wet tige vertegenwoormgér ftaartvg/'verplicht is. De aangifte kan ooWft geschieden door tuschenkomst van een d£irtoe schriftelijk gemachtigde. Ten slotte brengt liij ter kennis van be langhebbenden, dat degene, die verplicht is voor de aangifte ter inschrijving zorg te dragen, bij nalatigheid in dezen zal wor den gestraft met hechtenis van ten hoogste veertien dagen of geldboete van ten hoog ste honderd vijftig gulden en, indien de aangifte opzettelijk wordt nagelaten, met gevangenisstraf van ten hoogste tw ee maan den of geldboete van ten hoogste zes honderd gulden. Leiden, 20 Januari 1928. A. VAN DE SAXDE BAKHUYZEN. Burgemeester. Afsluiting verkeer Gansoordbrug. B, en W, van eiden brengen ter alge- meene kennis dat de Gansoordbrug, in verband met het verrichten van her stellingswerken, op Dinsdag 24 J a nuari a.s., voor alle landverkeer zal zijn afgesloten. A. VAN DE SANDE (BAKHUYZEN, j Burgemeester. VAN STBIJEN, Secretaris. Leiden, 21 Januari 1928. t Vischakten. V De Burgemeester van Leiden brengt ter kennis van hen, die zich voorahet a.s. sei zoen- 1928— 29 in het bezit Jrenschen te zien van een vischaktf, dat c© aanvraag formulieren ter bekorting daarvan gratis verkrijgbaar zijn tér Gemeente-Secretarie (Kamer 10), alwaaifc if behoorlek ingevuld en onderteekend, i vóór den lonen Maart a.s. moeten zijn terugbezorgd, ten einde aan den Commissaris der IConingin in deze provincie te worden togezonden. Hij vestigt er de aandacht op, dat voor Kct -vïoBolieix' mot <Sén hengel, geon -luop-of sleephengel, en geen peur zijnde, geen aan vraag behoeft te geschieden. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. Leiden, 21 Januari 1928. LEIDEN. Woensdag. Geloof en Wetenschap in „In den Vergulden Turk", 8 uur. Woensdag. R? K. Dioc. Onderwijzers. „In Den Vergulden Turk, 6 uur. Donderdag. Wetenschappelijke lezing over het Katholicisme door prof. Verhaar. Klein Auditorum, Uni versiteitsgebouw Rapenburg, 8 uur. Vrijdag. Genootschap van. den Stillen Omgang. St. Josephsgezellen Vereeniging, 8.15 uur. Ho ye W( tro lijk Mn INGEZONDEN MEDEDEELING. VOETBAL. NEDERLANDSCHE VOETBALBOND. Overzicht. We moeten heel kort zijn met ons overzicht en bepalen ons daarom tot het allervoornaamste Ajax handhaafde zich aan den kop van Afd I, maar D.F.C. won eveneens. Ook de Haar- lemsche clubs deden goed werk door te win nen, waardoor zij de derde en vierde plaats be zet houden. In deze afdeelingen was het d e dag der thuisclubs. In Afd. II doet H.F.C. zich van haar beste ziide zien en alles wordt er schijnbaar opge zet om van de laatste plaats af te komen. Door dat de Stormvogels in Arasterdam gelijk speel den is het verschil tusschen H.F.C. cn de Stormvogels nog slechs één punt. Voor Blauw Wit was het gelijke spel een teleurstelling, wijl Feijcnocrd. bij haar stadgenoote Sparta op be zoek, met 30 verloor. In de tweede klasse verloor A.S.C., zooals te verwachten was, van Hermes D.V.S. Met 40 werden ae Leidenaars geslagen. Ook Voorwaarts verloor echter opnieuw, zoodat de stand tusschen de laagstgeplaatsten in deze klasse thans luidt: gesp.gew.gel.verl. v.t. pnt. A.S.C. 11 2 3 6 16—38 7 Vios 15 3 4 8 2043 10 B.M.T. 9 1 1 7 9—37 3 Voorwaarts 11 1 10 1243 1 In de derde klasse deed U.V.S. leelijke din gen. Van haar grootste concurrent, O.N.A., werd met 42 verloren. Lugdunum daarentegen won opnieuw, thans met 20 van Scheveningcn. De stand tusschen de leiders in deze afdee- ling is thans: 2—1

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 2