UIT DE RIJNSTREEK. GEMENGD NIEUWS. SASSENHEIM. Kinderfeest. Het zilveren jubileum van den heer Matze Bis hoofd der Par. Jongensschool werd gis termiddag voortgezet met een kinderfeest in het K.S.A.-gebouw. De bovenmeester te midden van zijn jongens! Van de allerklein ste peuters tot de leerlingen van de Mulo- school werd den jubilaris in poëzie en proza lof toegezwaaid. Het is iets treffends deze hulde-betuiging van de kinderen aan hun opvoeder en meester Matze was werkelijk aangedaan, toen hij de jongens dankte voor het prachtig geschenk hem aangeboden: een mooie schemerlamp op standaard. De jongens hebben zich den verderen mid dag verkneuterd van plezier. Zjj werden getracteerd op limonade en chocolade en epacoqjsA oiuoijuy "joj^ 'sjejppf jeem Sou zjjp ontstellende goocheltoeren, waarvan niet alleen de kinderen, maar zelfs de boven meester zal moeten getuigen, dat hij er niks niemendal van snapte. Meneer Anto nio weet heel aardig met kinderen om te springen, hetgeen ook bleek bij de ver tooning van de9 poppenkast. Het was een middag vol van pret, en misschien, dat de ouderen nog het meeste plezier hebben ge had in de glunder-stralende jongensoogen, de rake opmerkingen en het Indianen-ge- huil, dat bjj iedere huldebetooging uit de zaal opsteeg. Aan het begin van den middag sprak de pastoor de kinderen toe en de heer Matze vond in dit feest een schoone gelegenheid aan de kinderen, behalve de herinnering aan dezen leuken middag, een wijze les mee naar huis te geven. Het onderwijzend personeel, dat dezen middag de leiding had, had natuurlijk de handen vol om hun discipelen in het gareel te houden. De jubilaris betuigde hun zijn dank voor hun goede zorgen en Ook voor het schoone geschenk, dat hjj van zijn medewerkers had ontvangen. STOMPWUK. Burgerlijke Stand. GeborenHendrikus Nicolaas Marie, Z. van J. L. v. d. Helm en L. A. v. Leeuwen. - Adrianus Jacobus, Z. v. A. P. Overgauw en H. E. v. d. Helm. Marinus Petrus, Z. v. C. J. Demeijer en A. Th. Tettero. Alida Agatha, D v. E Rotteveel en M. Knijnenburg. Cornelis Petrus, Z. v. H. W. Mooijman en A. M. L. Buijs. An to ni a Maria Therisia, D. v. N. de Groot cn C M. Hillenaar. Overleden: Johanna Goes, 77 j., wed. v. D. den Besten. Gerardus van Eijk, 56 3., ongeh, VEUR. Burgerlijke Stand. Geboren: Hendrika, D. v. L. v. Dongen en T. M. van Wolferen. Leonardus Gijs- bertus, Z. v. B. G. Remmerswaal en C. J. Tettero. Elisabeth Geertruida Maria, D. v. A. Nieuwland en W. J. E. Versse- put. Adrianus Leon ar dug, Z. v. A. Frensch en P. Th. v. d. Meer. Tbeodo- Tus Adrianus, Z. v. Th. Enze en J. Th. J. Schutte. Overleden: Helena Adriana Muusers, 5 m. Hendricus Cornells van Tol, 2 m. VOORHOUT. R.K. Muziekvereeniging. Maandagav. hield de R-K. muziekver eeniging „St. Cecilia" in café „Boerhaave" hare 13de groote uitvoering. De voorzitter opende dezen avond met een kort welkomstwoord, waarin hij in het bijzonder verwelkomde den pastoor, den kapelaan en den burgemeester. Spreker wenschte vervolgens allen een genoeglijken avond toe. Onder de bekwame leiding van haren directeur, den heer M. Bolderdijk, te Leiden, bracht de vereeniging de nummers op het programma vermeld ten gehoore en oogstte hiervoor een dankbaar applaus van het pu bliek. De avond werd gevuld door eenige voor drachten van de bekende humoristen, de heeren Lamboovan der Peet. Deze vielen bij het talrijk aanwezige publiek zeer in den smaak, hetgeen bleek uit den grooten bijval. Hedenavond zal dan ook zeer zeker de zaal weer flink bezet zijn, aangezien men slechts twee avonden speelt in tegenstelling met de vorige jaren. VOORSCHOTEN. „Rijndijk Vooruit". Maandagavond hield de vereeniging „Rijn dijk Vooruit" een algemeene ledenvergade ring in Hotel „De Groote Vink" onder lei ding van den heer G. G. v. d. Plas, voorzit ter. Deze opende deze eerste bijeenkomst in 1928 met 'een enkel woord en sprak zijn beste wenschen uit voor de leden en hun huisgenooten en voor deze vereeniging. Nadat de notulen van de vorige vergade ring waren vastgesteld, kreeg de waarn. secretaris, de heer VV. Derogee, de gelegen heid verslag uit te brengen over het jaar 1927. Spr. bracht hulde aan het energiek optreden van het bestuuj- voor het in stand houden van de halte „De Vink", daar deze halte vrij zeker zcu zijn verdwenen. Nadat alle aanwezigen waren opgestaan werden enkele oogenblikken van stilte ge wijd aan de nagedachtenis van wijlen den heer N. P. van Cassel, in leven secretaris van de Vereeniging, terwijl de waarn. secre taris de verzekering uitsprak, dat zijn nage dachtenis in de vereeniging zou geëerbiedigd worden. Ten slotte sprak de heer W. Derogee de beste wenschen uit voor de vereeniging in het jaar 1928, waarin naar hij wenschte, veel zou tot stand komen. Nadat dit verslag onder dankzegging was aanvaard kwam de bestuursverkiezing aan de orde. Herbenoemd werden de heeren G. G v. d. Plas, E. Jansen, B Koning en W. Meyer en gekozen de heer W. Derogee, ter wijl voor 1928 tot voorzitter werd aangewe zen de heer G. G v. d. Plas. Alle heeren namen hun benoeming aan. Door een der leden werd geklaagd over de postbestelling des morgens, welke voor zakenmenschen zeer bezwaarlijk is. Meer dere malen komt het voor, dat de bestelling omstreeks halfelf in huis is. Hij verzoekt het bestuur stappen te doen om hierin veran dering te krijgen en zoo noodig te bespreken het vestigen van een hulp- of bijkantoor. Daarna is aan de beurt de bespreking van den noodtoestand van den weg. Er zijn gaten en geulen, vooral bij de toegangen van de woningen. Er wordt ter plaatse gegraven voor aanleg van een gasleiding en inplaats van deze geul direct dicht te gooien, wordt hiermede gewacht en niet voldoende acht ge geven op de overpaden. Besloten wordt zich tot den Rijks-Waterstaat te richten. De toe gang tot den Valkenburgschen weg nabij het Haagsche Schouw geeft volgens één der aanwezigen meerdere malen het beeld van een rivier van ongeveer 30 Meter lengte. Voor afvoer van water is een te dunne buis aangebracht, die direct verstopt is. Ook dit zal aan den Rijks-Waterstaat worden ge meld. In verband met de vele ongelukken nabij de Haagscl^. Scjiouw en de Vink zal we derom aan B. en W. te Voorschoten wordeo gevraagd een maximum snelheid te willea bepalen, geldende voor het wegvak Haag sche Schouw tot aan de woning van den heer Kalesvaart en Haagsche Schouw tot aan Ter Waddingerbrug. In verband met divere vragen verzoekt de secretaris den leden die iets te vragen of le klagen hebben, hiermede voortaan niet te wachten tot een vergadering maar hiermede bij het bestuur te komen dat zoo noodig voor afwerking zal zorg dragen. Daarna is aan de beurt de bespreking van de oprichting van een ijsclub en het organi- seeren van een ijsfeest, daar men dezen winter van een ijsclub niets heeft bespeurd. Het bestuur van „Rijndijk Vooruit" zal een vergadering beleggen voor de oprichting van een vereeniging van liefhebbers van ijsport, echler buiten deze vereeniging staande en wordt voorts gemachtigd bij een eventueel ijsfeest, uitsluitend ten bate van arme ge zinnen, hiervoor een bedrag uit de kas be schikbaar te stellen. Nadat over het zandstrooien bij gladheid was gesproken kwam aan de orde een betere telefoonverbinding met de politie te Voor schoten. Na 4 uur des middags kan men deze niet telefonisch bereiken Een der aan wezigen deelt mede, dat in verband met on gelukken een regeling is getroffen met de politie te Oegstgeest. die steeds terstond aan wezig was, maar dit geldt alleen voor nab'j de Haagsche Schouw. Het bestuur zal dit punt bespreken. Uitvoerig werd van gedach ten gewisseld over eerste hulpverleening bij ongelukken. Waar een der aanwezigen de eerste hulpdienst uit Leiden bespreekt en mededeelt, dat men van de E. H. D. naar de politie en van de politie naar de E H. D wordt vervoerd, waarbij meestal wordt ge vraagd wie de kosten betalen zal, deelt de voorz. mee dat men steeds kan verwijzen naar het Groene Kruis. Tot slot wordt de hinderpaal nabij de spoorboomen besproken, waarna omstreeks halftwaalf de voorzitter deze vergadering sloot. WARMOND. De heer Bergman gaat jnhileeren. Maandag 16 Januari (de datum in ons vorig bericht opgenomen was onjuist) zal het 25 jaar geleden zijn, dat de heer Berg man als postbode bij den Post- en Tele graafdienst te Warmond in dienst trad. Ge durende dien tijd heeft hy door zijn eerlijke en trouwe plichtsbetrachting de achting van zijn superieuren weten te verwerven en door zijn welwillendheid tegenover het publiek is Bergman in Warmond bij een ieder bekend en geacht. Deze populariteit gepaard aan groote werkkracht is dan ook reden, dat de jubilaris, buiten zijn werkkring, in ver scheidene vereenigingen een leidende positie bekleedt. Allereerst is de heer Bergman secretaris van den Bond van het Nederl. Post-, Telegraaf- en Telefoonpersoneel, afd. Leiden, voorzitter der Muziekvereeniging Warmond's Fanfare, penningmeester van het Protestant Fonds voor Ziekenhuisverpleging, 1 secretaris-penningmeester van de Vereen Gemeentebelang, voorzitter van het War- mond's Leesgezelschap en administrateur van de Woningbouwvereen. „Warmunda". Ook maakte hij destjjds deel uit van de Warmondsche Huurcommissie, in welk col lege zijn adviezen op hoogen prijs werden Ongetwijfeld zal het den jubilaris, die hier en in Leiden vele vrienden heeft verworven, dien dag niet aan belangstelling ontbreken. ALPHEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Jacoba Cornelia Maria d. van J. L. v. Bastelaar en M. C. Schrama Cornelis zoon van C. Boot en M. Meijer Hendrika d. van J. Nagtegaal en J. Paling. Gehuwd: G. Th. v. Nieuwland jm. 27 j. en J. J. Penders jd. 23 j. A. J. van Ooi jm. 27 j. en A. C. v. d. Elshout jd. 24 j. J. Koelewijn jm. 22 j. en J Vreeken jd. 24 jaar. Overleden: M. v. d. Hoeven 77 j. A. Straver wed. van A. Vink. eerder wed. van G Kooijman S6 j. Gevestigd: G. M. Hoogendorp en gezin, Brug9t. 13 uit Bodegraven L. Kalshoven Julianastraat 35 uit Barneveld W. M. Esveld, Groeneweg 45 uit Ter Aar M. v. d. Hoeven, P. H.str. 69 uit Bodegraven J. M. Oppelaar echtg. v. C. v. Tilburg, Hoofdstr 91 uit Zegveld G. Kalshoven Wilhelminastr. 22 uit Barneveld N. Hogervorst, Fr. Hendr.str 69 uit Leiderdorp D. C. L. Collignnn. Noordeinde 28 uit Amsterdam G. Th de Jong en gezin. Steekterweg 130 d. uit Zuilen A. van Hanswijk *en gezin J. Nieuwenhuijzerstr 16 uit Zegveld P. Snabel, Vijverstr. 1 uit Ter Aar. Vertrokken: S. M. Schellingerhout naar Den Haag. Fr. Ruijsstr. 16 P. J. v. d Voort naar Warmond M. J. Blom naar Amsterdam, Wingerdweg 6 G. Th. D. v Niekerk, naar Hazerswoude A. Ulm naar Hoensbroek (L.) L. J. Rikken naar Koudekerk II. Kasteelen naar Leiden, Levendaal 91 H. Wagter en gezin naar Rijnsburg F. Kuil naar Apeldoorn G. Nap en gezin naar Soest J v. d Ploeg naar Zeist H. v Klink naar Vlaardingen P. v. d PouwKraan naar Hazerswoude Door de gladheid kwamen Maandag morgen in wijk Hoorn twee auto's in botsing. Het eene voertuig, eigendom van B. uit Aar- landerveen, werd zwaar beschadigd; het andere een personen auto uit Lisse kon, hoe wel beschadigd, de reis vervolgen. Persoon lijke ongelukken hadden niet plaats. Maandagmorgen in de vroegte sloeg in de Raadhuisstraat een paard op hol. Het bruintje veroorloofde zich de vrijheid bij een bewoner een raamkozijn met ruit te ver nielen, waarna het tot staan werd gebracht. De Maggi-producten zijn iedere huis vrouw bekend, doch minder de fabricage er van. Maandag heeft men alhier de gelegen heid gehad zich hiervan wat meer op de hoogte te stellen door middel van een film voorstelling, die door de Fabr. van Maggi- producten in het Nutssgebouw werd gegeven. De geheele bedrijfsorganisatie, de hygiëni sche wijze waarop deze producten vervaar digd worden, het landbouwbedrijf hetwelk aan de fabriek verbonden is, alles werd op het doek gebracht Alle aanwezigen kregen onderwijl een kopje geurige soep. Aan het slot kreeg men een serie natuur opnamen uit Zwitserland, de beoefening der skisport en kunstrijden. De belangstelling was 's middags zoowel als 's avonds vrij groot. HA ^ERSWOUDE. Gemeenteraad. De Kondekerksche brug in handen der gemeente Dit jaar nog een nieuwe brug. Spoedeischende openbare vergadering op Zaterdag 7 Januari 1928, des voorm. 10 u. Voorzitter is de heer J, v. d. Meulen, burgemeester. Tegenwoordig zyn alle leden, behoudens de heer C. Patjjn, die afwezig is met kennisgeving. De voorzitter opent de vergadering en vangt aan met het uitspreken van een gebed. Daarna spreekt hij e9n bijzonder woord van welkom en wenscht allen leden op deze eerste vergadering van het jaar Gods bes ten zegen toe voor hun persoon, hun gezin, hun arbeid en bedrijf en hoopt, dat allen ook dit jaar gespaard mogen bljjven en de belangen dezer gemeente behartigen in een geest van eensgezindheid en oprechtheid Hierna staat de voorzitter stil by het overlijden van den heer Commissaris der Koningin in deze provincie. Zijn nagedach tenis zal ook in deze gemeente in aange name herinnering blijven voortleven. Op voorstel van den voorzitter wordt besloten aan de familie een brief van rouw beklag te zenden. Wethouder D. de Bruyn Yzn., namens den raad sprekende, dankt den voorzitter vooi de goede wenschen en hoopt, dat God hem ook in het nieuw aangevangen jaar de krach ten moge schenken de zaken zooals voor* j heen voor te bereiden en de belangen der gemeente te behartigen. Aan de orde is nu een voorstel van R. en W. inzake de Koudekerksche brug. De voorzitter deelt mede, dat, nadat de eigenares van de brug overleden was, dt gemeente Koudekerk en deze gemeente zich in verbinding hebben gesteld met de Ged. Staten dezer provincie. Na onderhandelingen is van Ged. Staten der prov. een voorstel verkregen, dat in hoofdzaak op het volgende neerkomt: De beide gemeenten koopen de oude brug, het veerreebt, de woningen en de terreinen. De provincie legt een nieuwe brug. De beide gemeenten dragen in de kosten daar van bij tot een bedrag van f7000. Wanneer de brug tolvrij is, zal de provincie in de kosten van bediening en onderhoud f 900 bijdragen. Met het gemeentebestuur van Koudekerk is een overeenkomst aangegaan, die de be ginselen der samenwerking regelt. Het voor naamste daaruit is, dat het bruggeld zoo- la Qg gehandhaafd blijft tótdat de geldlee- ning, die wordt aangegaan om de brug enz. te koopen, uit de opbrengst enz. is afgelost, alsmede de f7000, wegens bij drage aan de provincie in de kosten van een nieuwe brug en verder uit de opbrengst een onderhouds- en bedieningsfonds is ge vormd, groot f24.000. Koudekerk zal de brug enz. voor f 45.500 koopen en het beheer er over voeren. Zoo lang bruggeld geheven wordt, zullen de onderhouds- en bedieningskosten enz. uit de opbrengst van het bruggeld betaald wor den en zal elk der beide gemeenten ge durende dien tijd jaarlijks f 250 bijdragen ter bespoediging van de aflossing der geld- leening, terwijl tot dit doel ook nog door middel van de Kamer van Koophandel een jaaiiijksche bijdrage van f500 zal worden verleend. Zoo spoedig de geldleening is afgelost en een fonds van f 24.000 is gevormd, zal de brug tolvrij zijn en zullen de onderhouds- en bedieningskosten enz. betaald worden uit de gekweekte rente van genoemd fonds, de bijdrage van de Provincie groot f 900, nog enkele baten en het ontbrekende door de beide gemeenten elk voor de helft. Des Zondags zullen de inwoners der beide gemeenten vrij zijn van het betalen van bruggeld. Na lezing van genoemd voorstel van de Heeren Ged. Staten en de voorloopige over eenkomst met Koudekerk, stellen B. en W. voor het voorstel van de Heeren Ged. Staten te accepleeren en met Koudekerk een ge meenschappelijke regeling te treffen met als basis voornoemde voorloopige overeenkomst. De voorzitter licht dit voorstel nader toe. Doordat het bruggeld voorloonig gehand haafd blijft, kost het deze gemeente de eerste jaren niet meer dan f 250 elk jaar uit de gemeentekas Wanneer de brug tolvrij is. vermopdplijk wat meer. Dat Koudekerk het beheer over de brug krijgt is gedaan om moeilijkheden fusschen beide gemeenten zooveel mogelijk te voorko men. Wanneer beide gemeenten de brug zouden moeten beheeren zou voor allerhande kleinigheden overleg noodig zijn. Waar het de Koudekerksche brug is en Koudekerk zich voor het beheer het meest aangewezen achtte, hebben B. en W. gemeend daarvan geen kwestie te moeten maken. Vervreemding of bezwaring der gekochte eigendommen, verandering in het tarief enz. behoeft de goedkeuring van den Raad dezer gemeente. Mogelijke voordeelen moeten beide ge meenten gelijkelijk ten goede komen. Verder moet elk jaar aan deze gemeente een gespecificeerde rekening van inkomsten en uitgaven worden gezonden. Aan de bespreking dezer zaak wordt alge meen deelgenomen. Dat de brug thans uit de handen van particulieren zal komen wordt van groot gewicht geacht. De Voorzitter en de" Wethouders geven alle inlichtingen. Op een daartoe strekkende vraag van den heer D. Buitenhuis antwoordt de Voorzitter dat vermoedelijk dit jaar nog begonnen wordt met de stichting van een nieuwe brug De he'er C. A. van Dam zou tegen het voorstel bezwaar hebben wanneer te voor zien was dat het bfugrecht toch spoedig werd opgeheven doch waar daar. naar het zich liet aanzien, de eerste 10 tot 15 jaren zeker gec-'n kans op is kon hij zonder be zwaar met het voorstel mee gaan. De heer A. J de Jong bespreekt het be heer door Koudekerk. De heer P. F. Ve'elenturf zegt te mogen verwachten dat dit zoo economisch mogelijk geschiedt waar zulks ook in het voordeel van Koudekc-Tk is. Verschillende heeren juichen toe dat het tegenwoordig geslacht in zooverre van den aankoop van de brug profijt zal hebben dat Zondags geen bruggeld behoeft le worden betaald. De Voorzitter hoopt, dat dit door de He'eren Ged. Staten zal goedgekeurd worden Na sluiting der bespreking wordt met alg. st. besloten overeenkomstig het voorstel van B. en W. Eveneens wordt op voorstel van B en W. met algemeene stemmen besloten aan de Heeren Ged. Staten machtiging te vragen tot het aangaan van een gemeenschappe lijke regeling in betrekking tot de Koude kerksche brug met Koudekerk De heer P. F. Veelenturf zegt dat aan deze zaak vele bijzondere werkzaamheden voor den Voorzitter verbonden zijn geweest. Hij feliciteert hem met den uilslag en hoopt dat allen het mogen beleven dat de brug tolvrij zal zijn. De Voorzitter dankt de heeren We'thouders voor hun steun in deze zaak die ook van hen veel zorgen heeft gevraagd. Van de Rondvraag wordt geen gebruik gemaakt. Sluiting ZEVENHOVEN. I11 een vork geslagen. Zaterdag sloeg de landbouwer M., toen hij hooi wilde oppakken, met zqn hand in een hooivork. De punten drongen bijna tot den anderen kant van dit lichaamsdeel door. Dr. A. Lucardie verleende de eerste hulp. ZQETERWOUDE (DORP). Vrydag Alg. jaarvergadering van het R.-K. Zieken huisfonds „St. Antonius van Padua", in het Patronaat te 7 uur. In verband met het faillissement der Veendammer Hypotheekbank is de verdere afbouw van de 50 in aanbouw zijnde wonin gen aan den Vrouwenweg alhier stopgezet. Tengevolge van een lek in de hoofd buis der waterleiding heeft een groot ge deelte der gemeente gisteren een halven dag bijna zonder water gezeten Door het vlugge optreden van het waterleidingbedrijf werd een en ander spoedig hersteld en ging niet veel water verloren. WEER EEN SPOORWEGONGEVAL. Bij Utrecht twee wagens gederailleerd. Gistermiddag zijn van het lokaaltreintje, dat te 14.41 van het Buurtstation te Utrecht naar Baara vertrekt, de twee wagens welke direct achter de locomotief volgen, precies voor den spoorweg overgang aan den Vleutenscheweg ontspoord, ten gevol ge van het ontüdig overtrekken van een wissel, meldt het „U D." De eerste wagen die derailleerde, was een bagagewagen, de tweede een personenwagen. De vertraging, welke het onmiddellijk gevolg was van dit déraillement, was van tweeërlei aard. Het verkeer naar en van het Buurtstation was over drie sporen ge stremd en bovendien het rijverkeer over den overgang omdat de heele trein precies over den overweg stond. Alle rijverkeer te Utrecht in de richting Nieuw-Engeland moest daarom over den Leidscbeweg door den tunnel naair de Damstraat worden geleid Het voetgangers verkeer bleef natuurlijk gewoon doorgaan, dank zij de voetbrug over den overweg. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. De mateneele schade is gering. Het Haarlemsche parket heeft te Zand- voorfc een onderzoek ingesteld, naar de oorzaak van het spoorwegongeluk, dat Za terdagavond aldaar plaats vond. Bij dit onderzoek waren aanwezig de sub stituut-officier van justitie mr Andnnga^ de rechte:-commissaris mr. dr Schutte, de hoofding. bij de Staatsspoorwegen, de heer Loman en de hoofdinspecteur bij de Staats spoorwegen mr. Hagenius. Een proef werd genomen met de wagens van den veronge lukten trein en daarbij is gebleken, dat de luohtklepptn van alle wagens goed werk ten Een nader onderzoek moet nog inge steld worden naar de werking der lucht- kleppen van de locomotief Locomotief en tender zulleD weggesleept worden naar de Centrale Werkplaats te Haarlem. INGEZONDEN MEDEDEELINQ, 1 Hedenmorgen meldt men ons uit j meer: Vermoedelijk door het niet goed aat ten van een wissel had gisteravond bi rangeeren op het stationsemplacemem Boxmeer een treinongeval plaats, wa een goederenwagen uit de rails liep en v door ruim een uur de geheele lijn was sperd en het treinverkeer veel vertra ondervond. De materieele schade is niet zeer j Een onderzoek wordt ingesteld. DE MOORD TE KERKRADE. Gisteren heeft de vrouw van den moorden L. bekend dat N. den moon haar man heeft bedreven. Zij was vat les op de hoogte gesteld. De moord; schiedde met haar goedvinden. BRANDEN. Gisternacht is brand uitgebroken in boerderij der gebr. V. te Schoonoord. I er geen water in de nabijheid was, aan blusschen niet te denken. Een der woners kon zich alleen nog door een ri in veiligheid brengen. Eenig kleinvee kwam in de vlammen De oorzaak van den brand is onbeket Verzekering dekt de schade. Maandagmiddag om bij tweeën on Is' door nog niet opgehelderde oorzaal; i den Kleverweg te Apeldoorn in dei&a staande woning van E. J. Steunenberg, uitslaande brand. Het vuur vond gi voedsel in het rieten dak en den aan zigen hooi, waardoor niet verhinderd i worden, dat het huis geheel uitbranf De schuur bij de woning bleef behoud het vee kon in veiligheid worden gebr1 Verzekering dekt de schade. HONDERDJARIGE OVERLEDEN, Gistermorgen is te Eindhoven overls de oudste inwoonster, mej. de wed. M van Hooff Loots, in den ouderdom 100 jaar. US IN DE ZUIDERZEE. Een henvelland gelijk. Uit Enkhuizen meldt men aan het „H dat de kom van de Zuiderzee door de schuivingen thans op een heuvelland lijkt. Overal verheffen zich ijsheuvels, 1 dat dan ook de Urkerboot dit eiland 1 heeft kunnen bereiken, maar gisteren Enkhuizen is teruggekeerd. De kapitein van het te Enkhuizen stationneerde rijksbetonningsvaartuig 1 porteert nog dat op vier meter water ijsb veis zijn ontstaan, die zich vaak zes acht meter daarboven verheffen, terwijl t scheidene een omtrek hebben van tact tot honderd meter in het vierkant. Tussen Medemblik en Harlingen is alles één ijsr Stavoren en Lemmer zijn vrijwel door ijs geblokkeerd. EEN NIENWE DOORBRAAK VAN Dl BOLSBEEK. Uit Markelo wordt gemeld, dat het t sende water in de Bolksbeek een uiti heeft gezocht door de doorbraak in de re terkade, zoodat het Stokkumer en het M kelosche Broek weer diep onder staan. De doorbraak was nog niet geheel dicht; men is weer even ver als te voi HET BETOOVERDE KIND. Men schrijft uit Wageuingen aan „Geld." Een 4-jarig kind van een echtpaar all was al geruimen tijd ziek, ten slotte me de men dat het betooverd zijn zou. 11 won het advies in van een dame fce Ze die ontdekte dat het kind was aangerai door een „kwade hand", welke de hi zou zijn van den kostganger, die met 1! helm geboren moet zijn. De kostganj moest negen dagen de deur uit, dan zou 1 kind genezen zijn. De kostganger we daarop buiten de deur gezet, waarop beterschap intrad. De kostganger he echter zijn beklag ingediend bij de bevex de macht. NOODLANDING. Een Nederlandsch mibtair vliegtuig, 1 stuurd dooT een sergeant-vlieger, heem f termiddag om twee uur wegens motori fect een noodlanding moeten maken het strand ten Noorden van den Nooi pier te IJmuiden. De vlieger bleef on| deerd. HET s.s. „VANG" WEER VLOT. Het stoomschip Vang dat bij Petten ff gestrand, is gisteravond dooi de sleepboot Drenthe, Vlaanderen, Stentor en Heef1 vlot gebracht en wordt naar Nieuwedi' 2-S

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 6