/ING Telegrafisch weerbericht. UIT DE OMSTREKEN. UIT DE RIJNSTREEK. EERSTE KAMER. TELEGRAMMEN. MARKTBERICHTEN. JOH/W'M5!IIH VAN KLEEF Leiden or hen N. V. nidde- n van in straal No. :ZEN, ter. waarnemingen in den mnrcen van 11 Jan., medegedeeld door het eteorulogiscti Instituut te De Bildt. ogste stand 767.2 te Zurich. Laagste 731.8 te Thorshavn. Verwachting tot avond van 12 Januari: ivankelijk meest matige Zuid-Weste- tot Westelijken, later krimpende en 'schijnlijk weer toenemende wind. ibewolkt en kouder des nachts. Over- toenemeude bewolking met later weer <4 op regen. Zelfde temperatuur. ir de atro- e Regeering moet weten hoe lang in concurreerende landen in bepaalde he pen gewerkt wordt, niet theoretisch, doch fctisch, of vrouwen- en kinderarbeid be lt, of er dumping-politiek toegepast wordt, i andere woorden, welk is, en waaruit uit voort het verschil tusschen de pry zen het land van oorsprong en die in ons ik komt de vraag aan de orde: is er illeering in het buitenland? Onder welke mdigheden is deze mogelijk geworden? jft dat voor de gemeenschap winst of lies afgeworpen, is een dergelijke kar- Wing ook bij ons te lande gewenscht unogelrjk? Je Regeering moet ook materiaal heb- i om te kunnen nagaan of een bepaald berrecht prysverhooging ten gevolge zal jben of dat zulks niet is te verwachten, eelfs, dat er prijsverlaging uit kan voort- er deze vragen acht ik de Regeering t den haar ten dienste staande voor- jtingsdienst niet voldoende georiënteerd. i moest onmogelijk zyn, dat de Regeering ie Kamer bijv. geen antwoord kon geven "onze vraag, of naar haar meening het lerrecht op dakpannen, eenigen invloed id heeft op den prys van inheemsche lucten. Een dergelijke onwetendheid lonstreert ten duidelijkste, dat het ma al, waarover de Regeering beschikt* ildoende is. lok zal gelegenheid moeten bestaan, te onderzoeken in hoeverre de [taansmogelykheid onzer Nederlandsche lernemingen wordt bedreigd, in hoeverre ireidingsmogelijkheden bestaan, al of niet it invoerrecht. Voorts ook, welke de ge- L;en zullen zijn ten aanzien der werk eenheid,. maar vooral ook ten aanzien de prijsvorming in ons land, wanneer Nederlandsche Industrie is lamgeslagen Irdat zy ten gevolge der te zware con- rentie het bedrijf niet op modernen voet ift kunnen inrichten. Alleen al het vraagstuk, of een bepaald .voerrecht moet worden geheven, vraagt i veel meer gegevens dam onze Regeering >t haar beschikking zal krijgen, indien niet iet krachtige hand en doelbewust onz9 ionomische voorlichtingsdienst wordt ge- jganiseerd. Over een welvaartspolitiek, zoo- Engeland die o.a. voert ten aanzien van kagstukken uitnemend op de hoogte is. n verbouw van suikerbieten of zooals li lach land .in. toepassing brengt by zyn loorwegtarieven, of verbouw van groenten, vijg ik nog geheel. Dat jets dergelijks, Dowel in het origine wriilin.ndoiGn.a^in/ta Ingeland als in 't protectionistische Duitsch- ind, mogelyk is, bewijst, dat de regeering aar te lande ten aanzien van economische plet groote belangstelling wacht ik daar in ai de resultaten van de Staatscommis- e-Postun^ (Onze bevolking neemt snel toe, en daar- Dor moet werkgelegenheid komen, boven, ien raken vaste afzetgebieden voor ons erloren. In bovenstaand verband is het rifs eenigszins onrustbarend te moeten ïnstateeren hoe Indië, dat zoo gaarne ais én met ons wordt voorgesteld, voor onze federlandsche industrie langzaam verloren aat. 'De cijfers der laatste jaren wijzen er met vergroote duidelijkheid op, dat sinds 1913 pze export naar Nederlandsch-Indië gesra- ig afneemt. In mijn Nieuwjaarsrede van 921 heb ik op dit verschijnsel reeds ge- 'fezen en te dien opzichte niet veel goeds oorspeld; de feiten, zooals die thaos be- end zijn, doen zien, hoe ernstig de toe- tand is. Wanneer zelfs Indië, het land raar onze eigen volkszonen in zoo belang- jjke mate over aankoop te beslissen hen gen, zich wendt tot andere landen, vooral apan en Amerika, om daar zijn behoeften e dekken, clan bewijst dat o.a. zonne jaar, dat wij to duur produceeren en dat .et met de Nederlandsche Industrie sinds 918 den verkeerden kant opgaat. Ook laarom is het noodig, dat onze regeering oowel de feiten kent alsook de oorzaken reet. Spr noemde vervolgens eenige cijfers om Ien ernst van dit vraagstuk te doen zien. Is het onze Regeering clan nog niet dui delijk, dat de Nederlandsche Industrie te duur fabriceert en dat grondige bestudee ring van dit vraagstuk, en het treffen van maatregelen een levenskwestie is In dit verband kan zonder kans op te genspraak ook geconstateerd worden, dat vij een veel te duur ambtenarenapparaat lebben. Op de uitgaven van Rijk en de Provincie en vooral van de Gemeenten, moet véél meer worden bezuinigd. I Een andere, voor de industrie niet min- 3er ongustige factor, is, dat de Industrie /otaal onvoldoende vertegenwoordigd is in snze overheid. Het zal wel daaraan zijn toe te schrijven, dat wij in Nederland van uit het tijdperk der sociale onthouding to ver gegleden zijn in de richting, waarbij ae Staat te hulp geroepen wordt. Ik zal zeker niet meegaan met hen, die, ook wan neer misstanden zijn aan te wijzen, de roe ping van den Staat om in te grijpen, ont kennen. Het komt mij echter voor, dat vee» te veel de gemakkelijke weg is gevolgd, dat men van boven af met een wet bewerkt heeft, wat uit sociaal-economisch oogpunt :Veel beier van onderop had kunnen en {knoeten tot stand komen. Een wet is een uitermate lom,p breekijzer, dat betrekkelijk makkelijk door onbevoegden gehanteerd ■wordt en soms ruw loswrikt, wat met groo te moeite is opgebouwd. In dit verband denk ik ook aan de Ziek tewet, welke na een zoo lange lijdensge schiedenis, thans haar invoering schijnt te naderen. Op hoe treffende wijze is niet ge bleken, dat het particulier initiatief zu-D zelf weet te redden, en dat, terwijl van overheidswege meer werd tegengewerkt dan meegewerkt Dreigde de wetgever de eerste twintig jaar van onze eeuw elke uit het particulier initiatief opkomende zieken, kas het bestaan onmogelijk te zullen ma ken, desondanks zijn er honderd-en en hon derden van dergelijke kassen opgericht. In het buitenland, o.a. in Engeland werden voor reeds meer dan 100 jaar wettelijke maatregelen getroffen om deze kassen te begunstigen, terwijl de wetgever de ontwik keling der kassen op deD voet volgde. Het is daarom niet anders dan inlossing van een eisch van billijkheid, dat thans gepoogd wordt aan wat uit de maatschap pij zelve opkwam, in leven te laten en wet telijk te beschermen. Dat de wetgever daarin behoorlijk is geslaagd, waag ik te betwijfelen. Aan nagenoeg alle fabrieks- kassen zal, als de plannen ongewijzigd doorgaan, het bestaan onmogelijk gemaakt worden. Ook hier is het de algemeen wer kende wet, welke ruw vernietigt, wat met zorg en liefde is opgebouwd. In het bij zonder meen ik te moeten waarschuwen tegen het drijven dergenen, die niet kunnen slagen als zii niet een rpgeling gevonden hebben, die sluit als een bus, die de maat schappij willen vervormen naar eigen denk 'beelden en opvattingen. Ik voor mij geef verre de voorkeur aan een regeling, welke welbewust zoo noodig enkele groepen piet omvat, dan aan een schijnbaar moeilijk sluitend geheel, dat, terwüle van een uni forme administratie, vernietigt wat uit het particulier initiatief is voortgekomen. Achteraf blijkt toch meestal, zooals hier b.v. ten aanzien der losse arbeiders, dat het maatschappelijk leven zich aan het mooie stelsel weinig stoort en zich niet dan met grooten dwang in het keurslijf van wetten zal laten persen. Laat men daaren tegen de maatschappelijke organen vrij uitgroeien, dan vinden deze gewoonlijk wel middelen en wegen om aan te vullen, wat aan een algemeene doorvoering nog ontbreekt. Wanneer men zijn oor te luis teren legt, dan komt men tot de slotsom, dat dit ontwerp ziektewet van Minister Slotemaker de Bruine in tegenstelling met het voorontwerp al zeer weinigen bevre digt. Het aantal onderwerpen, hetwelk in 192? de aandacht der Kamer en inzonderheid van het Bureau, opeischte, was groot, en vormt een bonte rij. In afwachting van het jaarverslag der Kamer, volstond de heer Ten Gate Brouwer met het aangeven van enkele dezer onderwerpen. Spr. gaf vervolgens een overzicht van eenige tentoonstellingen, jubilea en andere plechtigheden waarbij de Kamer was verte genwoordigd. om aldus te eindigen: Aan het eind van dit overzicht kan ik niet nalaten met een enkel woord te herin neren aan de komst van den nieuwen Bur gemeester. Zij die weten welk een groote populariteit zijn voorganger, Jhr. Mr. Dr. N G. de Gijselaar, genoot, kunnen iets aan voelen van de niet geringe moeilijkheid, welke de nieuwe functionaris in den eer sten tijd te overwinnen had, vooral ook, omdat hij zich in zoo talloos vele kwesties had in te werken, welke hem van den och tend tot den avond in beslag namen. Dat desondanks de Burgemeester steeds bereid was om over onderwerpen, welke de belan gen van Industrie en Handel raakten, m>t ons te confereeren, kan de Kamer dank baar stemmen. Veilig mag dan ook worden geconcludeerd, dat in de stad, waar onze Kamer haar zetel heeft, een magistraat dc leiding heeft, die voor het belang van han del en nijverheid een open oog heeft. Ik spreek daarom den wensch uit, dat hel Burgemeester Van de Sande Bakhuyzen ge geven moge zijn nog jaren lang in deze ge meente aan het hoofd te staan, overtuigd als ik ben, dat de belangen, welke wij hier dienen, hem 'zeer na aan het hart liggen. Handelsregister. Ten aanzien van het Handelsregister kan medegedeeld worden, dat het laatste dossier thans is -1561. Totaal werden 1632 opgaven ingeschre ven, terwijl dit cijfer over 1926 bedroeg 1232. Beliep het aantal nieuw ingeschreven dossiers in 1926 1-fl, in 1927 steeg dit tot 267. Het aantal verstrekte inlichtingen beliep in totaal 4111, tegen in 1922 1306. Het aantal uitgaande brieven, voor het Handelsregister bedroeg 50, en de ingeko men brieven 855. Meer speciaal op het algemeene werk der Kamer hadden betrekking 1775 ontvangen en J105 verzonden brieven. Bij deze cijf.ers bomen nog vele drukwer ken, formulieren en stencils, welke door onze Kamer werden verzonden. Het aantal faillissementen in Rijnland bedroeg 22. Hiermede mijne heeren, meen ik mijn beschouwingen te mogen beëindigen. Alvoren (e eindigen, gevoel ik mij echter gedrongen u, als leden der Kamer te dan ken voor de aangename samenwerking en daadwerkelijken steun,- welke het Bureau mocht ontvangen. Inzonderheid de Commis sies voor het Handelsregister en voor Ver voer, Post en Telegrafie, hebben tal van malen moeien vergaderen. Dank breng ik hierbij ook aan mijn mede leden van het Bureau. Onze wekelijksche vergaderingen verloopen steeds op de aan genaamste wijze, iets wat ik bovenmate waardeer. Inzonderheid is het mij aangenaam ook dit jaar weder mijn waardeering te kunnen uitspreken voor het werk der secretarissen en hef personeel der Kamer. Ik wensch u, mijne heeren, en ons ge- heple district, een alleszins voorspoedig 1928. Rijndijk ging, aangereden. De chauffeur reed in de bocht geheel links. Materieele schade kwam niet voor. Gistermiddag te circa halfdrie is de ruim 20-jarige expediteur A. van der L. op den Hoogen Morsch te Oegstgeest met zijn been bekneld geraakt tusschen een muurtje en den hak van een vrachtauto, seladen met zand, tengevolge waarvan genoemd lichaamsdeel inwendig gekneusd werd. Na binnengedragen te zijn bij den heer J van R., voor wiens huis het ongeval zich afspeelde, werd hij later naar zijn woning vervoerd. Voor het examen Duitsche handels correspondentie, afgenomen door de fede ratie van handels- en kantoorbedienden, alsmede'voor dat afgenomen door de Ver- eeniging van leeraren in talen (Liteh) is.ge slaagd de heer A. C. Sommeling, alhier. Naar wij vernemen, zal het nog ge- ruiraen tyd duren alvorens prof. mr. A. J. Blok, hoogleeraar in het Strafrecht en de Strafvordering, die zich overwerkt had en op medisch advies rust moet nemen, weer zijn colleges zal hervatten. Voor het praktykdiploma boekhouden Mercurius slaagde te 's-Gravenhage de heer W. Rensink. Gistermiddag brachten de officier van Justitie, mr. Van Doesburgh en de sub stituut-officier, mr. Rrjkens, uit Den Haag, een bezoek aan de plek, waar het spoor wegongeluk alhier heeft plaats gehad. Zij 8t6lden een uitgebreid onderzoek in en onder wierpen eenige personen aan een verhoor. Met het opruimingswerk is men den ge- heelen dag bezig geweest. Te ongeveer vier uur was gistermiddag de lijn naar Utrecht vry. De lyn Den HaagLeiden bleef der. geheelen dag versperd. Gisteravond laat was ook het verkeer over deze lyn weer hersteld. Naar wy verder vernemen, zal door do directie van de Ned. Spoorwegen een en quête naar de oorzaak van het ongeval worden ingesteld, welke vermoedelijk a.s. Zaterdag in de le klas-wachtkamer van het station zal worden gehouden. Aan het postkantoor Leiden en zijn wykkantoren werd in den loop der maand Dec. 1927 op spaarbankboekjes i ngelegd f93.239.73 en terugbetaald f 103.132.49, Derhalve minder ingelegd dan terugbetaald f 9.S92.76. Het aantal nieuw uitgegeven spaarbank boekjes bedroeg 107. Door tusschenkomst dezer kantoren werd ter Directie op staatsschuldboekjes inge schreven nominaal f4200 en afgeschreven f3900. Derhalve meer in- dan afgeschreven f300. Het aantal nieuw uitgegeven staats schuldboekjes bedroeg 1. Een paard, gespannen voor een wagen van G. K., schrok gisteren op de Breestraat dusdanig voor een reclamewagen, dat het terzijde sprong en een ruit van een schot van café „In den Vergulden Turk" vernielde. A. v. R. heeft bij de politie aangifte gedaan, dat hij uit de Gevangenlaan een schuit vermist. Omstreeks één uur gistermiddag heeft de bestuurder van een melkauto van de Gebrs. O., le Zoetenvoude. die van de Pa- I Mej. van de si beter. de H„ die het slachtoffer werd da-vergiftiging, maakt het iets MUZIEK. Haarlemsche Orkestvereeniging. Het orkest speelde onder Van Beynum's geestdriftige leiding den ganschen avond gelukkig en met veel toewijding. De dirigent bracht een Beethoven-programma, waarvan als eerste nummer de „Coriolan ouverture", daarna het vioolconcert in D gr. t. door mevrouw Sepha van BeynumJansen le spelen en tot slot de „Zesde Symphonic". De Coriolan-ouverture dan, dramatisch van vertolking met hier en daar een lyrische verteedering! De uitvoering van de rhyth- mische figuratie en de overgang van het dramatische in het zangthema met een bijna onwillekeurig uitkomen van de me- lodienoot doen de band van den fijn voe lenden musicus kennen. Daarna vertolkte mevrouw Sepha van Beynum „Vioolcon cert op. 61" met lofwaardige techniek en emolioneerende bewogenheid, die wij bij deze violiste ruimschoots aantreffen. Haar streek is forsch, de toon welluidend, de stolc- voering zwierig. Wij apprecieeren haar ca paciteit betreffende geacheveerd passage- spel en toonsgelijkheid. Daarbij speelt zij natuurlijk en impulsief en vol expansieve aandacht en charme. Telkens weer frap peerden van die heel mooie momenten, hoe wel wij gelooven, dat zij in de langzame middensatz het mooiste gegeven heeft. Het orkest begeleidde zeer verzorgd en met veel piëteit. Het is haast niet te be grijpen, dat Beethoven's vioolconcert, bij dc eerste uitvoering in 1806 door Clement ge speeld, zoo weinig indruk maakte, dat de componist het onmiddellijk tot een piano concert omwerkte. Vermoedelijk is niet ge noegzame voorbereiding de oorzaak geweest en kunnen wij niet anders dan dankbaar wezen, dat het allermooiste op dit gebied in zijn origineele gedaante, dus als vioolcon cert, is blijven bestaan. Een storm van applaus barstte los en zoo werd deze avond voor mevrouw Van Bey num en voor het orkest, dat onder leiding van haar echtgenoot veel hiertoe had bijge dragen, een volledig succes. Hierna kregen wij de pastorale vreugde van Beethoven's „Zesde" te hooren. Met ware ..Heiterkeit" werd het 1ste deel le vensvol, prikkelend en verzorgd uitgevoerd, liet tweede groote deel heeft zonder indruk van lengte met goed in acht nemen van het „molto moto" voortdurend de aandacht geboeid: de stemming is behouden, toon- kleur is aangebracht, de warmte is ons tegengestroomd. Daarna het lustig „Alle gro". dan breekt de beklemming voor het onweer uit en met wonderbaarlijke imita tiekunst schildert Beetho.ven het onweer. Met respect voor de veelzeggende woorden, die de componist hoven de partituur schreef: „Mehr Erfindung als Mahlerei". heeft Van pengracht komende, de Breestraat op wilde I Beynum het werk sensitief enthousiast en rijden ,een stadstram, die naar den Hooge poëtisch aangevoeld en met verscheiden heid uitgevoerd. Hij ageert op de levensbe weging van een melodie, zoekt oprecht naar de kern. de karakteristieke wending, de juiste belichting. Een woord van waardee ring op de eerste plaats aan het corps strij kers. De uitvoering gaf aan de talrijke toe hoorders aanleiding tot groot en daverend applaus. De dirigent liet het orkest deelen in het huldebetoon; voor de soliste waren er bloemen. J. K. HILLEGOM. Eën der vier wijzerplal.van den toren aan den Stationsweg is in reparatie. Door de storm was de plaats die 's avonds ver licht wordt, stuk gewaaid De storm heeft ook een grooten boom op Treslong achter den vijver, geveld. KATWIJK AAN ZEE. Voor het diploma Engelsche Handels correspondentie. afgenomen door de Ver. v. Leeraren, slaagde te 's-Gravenhage de heer G. J Guyt, alhier. HAARLEMMERMEER. COÖPERATIEVE VER. „HOLLAND". Gistermiddag is te Haarlem een alge meene vergadering gehouden van de Coop. Ver. „Holland", waarin met algemeene stem men is aangenomen het voorstel tot ont binding en liquidatie der vereeniging. In de liquidatie-commissie werden benoemd de heeren K. de Vries Sr., Groote IJpolder, H. J. Treur, Haarlemmermeer, P. de Zeeuw, Haarlemmermeer, A. van Splunter, Halfweg en J. Verkuvl, Heemstede. De coöperatie had in 1919 besloten de suikerfabriek ..Holland", te Halfweg, te koonen; in 1920 was de koopsom van 3'/^ millioen bijeen, doch toen werd geweigerd de aandeelen van de „Holland" af te staan. Het gevolg daarvan is geweest het bekende proces. Gedurende eenige jaren hebben de ver bouwers toen hun bieten op andere plaatsen laten verwerken. Ook is getracht een eigen fabriek te bouwen. Intusschen hadden zich echter verscheidene bieten-verbouwers bij andere coöperatieve suikerfabrieken in ons land er zyn er zeven aangesloten, zoodat er geen reden meer was om de Coop. Ver. „Holland" te doen voortbestaan., LISSE. Kind onder de tram. Gisteravond te kwart over zes is aan de Cathrynelaan, alhier, waar de stoomtram Leiden—Haarlem vlak langs de huizen rydt, het achtjarig zoontje van een der bewoners uit die laan, zekere W., aangereden. Het knaapje liep de deur uit op het oogenblik dat de tram passeerde. De wagenbestuurder zag wegens de duisternis het kind te laat om nog tijdig te kunnen remmen. Het jon getje kwam onder de tram terecht. Een voet werd afgereden. Verder verkreeg de kleine ernstige hoofdwonden. Na voorloopig ter p'aatse t9 zijn verbonden is hy naar het Academisch ziekenhuis te Leiden overgebracht en in hoogst ern3tigen toestand aldaar opgenomen. ALPHEN. Uitslag Pluimveetentoonstelling. Beker, uitgeloofd door C. de Jong, te Leiden, voor 't hoogst aantal punten, behaald in afd. Krielhoenders, gewonnen door R. de Groot Beker, uitgeloofd door idem, voor 't hoogst aantal punten in afd. Duiven, door Rob. II. W. Kuipers. Mooiste Kuif- hoen P. Verkade. Mooiste Leghorn, idem. Medaille Gemeentebestuur voor mooiste trio, gewonnen door H. van Beek. Grootst aantal inzendingen Joh. H. v. Vliet. Mooiste Konyn v. d. tentoonstelling door Rob. K. W. Kui pers, met Fr. Langoor konyn. Mooiste konyn op één na door idem. Mooiste konyn op twee na door J. Roodakker. Mooiste konijn op drie na G. Sterk, Bodegraven. Mooiste postduif door P. Borgers. Mooiste Krielhoen door R. de Groot. Hoogst aantal punten hi afd. Konijnen door Gebrs. de Keyzer, Ter Aar. BODEGRAVEN. Jaarvergadering Burgerwacht Gisteravond had in hotel Van Haaften do jaarvergadering plaats van de Burger wacht De voorzitter heette allen welkom. De secretaris las daarna zijn uitgebreide notulen voor, welke werden goedgekeurd. Vervolgens deed de penningmeester reke ning en verantwoording, waarvoor hem, na dat de boeken en bescheiden door een com missie waren nagezien, onder dankzegging voor zjjn accuraat beheer, decharge werd verleend. Vervolgens had de prijsuitreiking plaats van den gehouden wedstrijd*. le klas: 1. C. Zaal; 2. F. Loov; 3. N. Bos; 4. H. Göbel; 5. J. Hietbrink; 6. A. Breedijk; 7. Ph. Jongeneei; 8. M. v. Vliet; 9. A. M. Vink. Troostprijs: C. Teeken?*, 1. Roozenboom; 2. K. Punselie; 3. N„ v. d. Berg; 4. R. Kauüng; 5, G. Veelenturf; 6. C. Michiele; 7. F. Batolaan. Troostprijs: J. P. Dam,. Se klas: 1. J. P. Fauth; 2. A, Bruynis; 3. W. Uithol; 4. H. Jewée; 5. C. Boerlijn; 7. M. v. Vulpen; 8. T. Domburg; 9. W. Domburg. Troostprijs Groenedjjk. Bij de daarop volgende bestuursverkiezing werd het aftredende bestuur met groote meerderheid herkozen. Daar niemand bij de rondvraag het woord verlangde, sloot de voorzitter de vergadering. BOSKOOP. Maandagavond waren de kooplieden Z. en B. met paard en wagen langs de Gouw©- kade nabjj Reineveld. Terwjjl beiden zich even voor zaken hadden verwijderd, ia het paard te water geraakt en verdronken voor aleer men hulp kon verleenen. Een heele schadepost. Bij de laatst gehouden examens in de Ned. Handelscorrespondentie (Mercurius) slaagde dezer dagen onze plaatsgenoot P. v. d. Berg Azn. Door de z.g. Otterclub is weder, thans in den Laag-Boskoopschen polder, een visch- otter gevangen. Door de politie ter plaatse zijn in het afgeloopen jaar 253 processen-verbaal op gemaakt. HAZERSWOUDE. Burgerlijke Stand. Bevallen: M. Overbeeke, geb. Verkerk, M. Wortman, geb. Van Harskamp, z. Overleden: F. Windhorst, wed. van Joh. Goldberg, 84 j. K. Goldberg ,echtg. v. J. Bljjleven, 88 j. -w, WOUBRUGGE. In het 4de kwartaal 1927 zijn ter kou- ring aangeboden de volgende slachtdieren: 1. Gewone slachtingen: 13 runderen, 1 pjnk, 71 varkens. 2. In noodgeslachte dieen: 5 runderen, 2 graskalveren, 1 nuchter kalf, 2 varkens en 3 schapen. 3. Gestorven dieren: 8 koeien, 3 graskal veren en 9 schapen. Afgekeurd, ook verschillende deelen we-< gens tuberculose, 5 runderen, 3 graskalve ren en 7 chapen. Goedgekeurd op voorwaarde van verkoop in het klein onder toezicht. 3 runderen, 2 graskalveren, 1 nuchter kalf, 1 varken en 5 schapen. (Gedeeltelijk gecorrigeerd.) (Vergadering van gisteren). De VOORZITTER deelt mee, dat de Cen trale afdeeling besloten heeft dat Woensdag in de afdeelingen zullen worden onderzocht de wetsontwerpen die onder dagteekening van 5 Januari aan de leden zijn toegezon den en dat het afdeelingsonderzoek Don derdag en zoo noodig Vrijdag zal worden voortgezet. Het is spr.'s bedoeling de Kamer vermoe delijk tegen 7 Februari weder in openbare zitting bijeen te roepen. De vergadering wordt te 8.40 uur gesloten INTERNATIONAAL TELEFOONVERKEER. BERLIJN, 11 Jan. (V. D.) De bladen mel den dat binnenkort het telefoonverkeer tus schen Berlijn en New-York wordt geopend Ook zal in April 1iet telefoonverkeer Ber lijnBuenos Airos bij wijze van proef worden opengesteld. HAZERSWOUDE. Aanvoer 1887 eieren. Prys kipeieren f 10.30f 11.55 per 100 stuks. Hanen f0.95fl.90; Duiven f0.20 per stuk. BOSKOOP, 10 Januari. Bloemenhandel. Er is hier op het oogenblik heel weinig leven in den bloemenhandel, er is slechts twee maal per week veiling n dan is do aanvoer nog heel klein. Rozen komen er op heden in het geheel niet ter veiling. Dinsdag 10 Januari werden nog heele mooie tulpen aangevoerd welke verkocht werden voor 6059 cent per 10 stuks. Een partijtje Catesbaitakken werden verkocht voor 16 cent per bos. KOUDEKERK (Rijndijk). 10 Jan. Eieren. Aanvoer 910 st. Kipeieren f 9.75f 12 p. 100 Eendeneieren f7f9 p. 100; Kuikcneieren f8— f9 p. 100. Hanen f 1.30—12.20. VOORSCHOTEN, 10 Jan. Vrije veiling. Eieren f9.50fll p. 100. Kippen 11.75— f 1.85; Konijnen f 1.05f 1.20; Duiven 30 35 cis. Heden overleed, tot onze diepe droe'heid pa een kortstondige ziektfe voor zien van de laatste H.H. Sacramenten <nzo innig gelieide ifoeder, Behuwd- en GrooUïioedOr, Mevrouw Wed van den WelEd Heer FrANCISOUS JoNKER&düW, m den ouderdom van 66 jaren. 4380 Uit aller naam: A J JON KEKGOUW Haarlem. 10 Jaoaari 1928. Coornhertstraat 37. Eenige en algemeene kennisgeving. Heden overleed, tot onze diepe droeiheid na een korte od geste ld hel di voor zien vat)/ Ae U.11. fc»cra inenten onzfl geliefd* Echt genoot, Va|er, Behwvd-en Grootvadea de Heor HENDRlt KETTClfiS/ in den onJferdom v. 714W Mede nanfens de Kinderei Wed. H KETTENIS- 49J8 Krebs Leiden, 10 Januari 19*28. Paul Krugerstraat 6. Algemeene Kennisgeving

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 3