zijn- TELEGRAFISCH WEERBERICHT. naar waarnemingen in den morgen van 10 Jan., medegedeeld door het Üfetötirujngisch l.irhiuut te De Bildt Hoogste stand 767.7 te Zurich. Laagste stand 721.2 te Veslmanoer. Verwachting tot den avond van 11 Jan.: Matige tot krachligen. tijdelijk wellicht stormachtlgen. zuidelijken tot westelijken wind. Betrokken met regen. Later opkla rend. Aanvankelijk zachter, later kouder. fautie" (1892—1894) bleef onder Van An- rooy's kunstzinnige leiding haar karakter behouden, De lichte, beteeKenisvolle mu ziek, werd maar even beroerd, heerlijk welluidend. Niet op het massale, maar op het genuanceerde concertree-rt zich de aan. dacht. Debussy hield niet van groote af- (j metingen, maar van fijnheid van geest, at- mosfeer en accenten. Heel anders dan MStrauss. De grootst mogelijke tegenstelling van wat de Fransche meester in zijn ob jectieve, jong klinkende muziek goeft, on dervindt men bij het aanhooren van Strauss' zwaaT geaccentueerde harmonieën naar beredeneerd plan. „Till Eulenspiegel's Lustige Streiche nach alter Schelmen- weise", een jeugdwerk van den componist, hoorden wij uitvoeren in de grillige Eulen spiegel's geest met zijn buitensporige op vattingen en ondernemingen. Dr. Van Arirooy is met hartelijkheid en dank toegejuicht. Hij deelde de hulde gul weg met het hem zoo uitmuntend ten dienste staand orkest. J. K. EEN ONGELUK DAT GOED AFLIEP. Twee treinen bij het station alhier op elkaar geloopen. Alleen groote materieele schade. Omstreeks halfzeven heeft hedenmorgen tusschen de Gevangenlaan en het Station alhier een botsing plaats gehad tusschen twee treinen, dat, wonder boven wonder, .:n zooverre goed is afgeloopen dat de schade beperkt bleef tot het materieel. Trein 1200, de eerste trein uit Utrecht, die om 6 uur 34 moet binnenkomen, arri veerde precies op tijd. Men had daarom het signaal voor den goederentrein, die ongeveer Lezelfder tijd uit de richting Voorschoten naderde, onveilig getrokken, teeninde den goederentrein, die over hetzelfde wissel als de Utrechlsche trein op een ander spoor moest binnenkomen, op een afstand te houden. De goederentrein reed evenwel door en kwam daardoor in botsing met de laatste wagons van den personentrein, die uit de rails werden gezet. Door den hevigqri schok vloog de machine van den goederentrein uit de rails en kwam zij scheef, met de linker- xvielen in den grond te liggen. Van den langen goederentrein hadden de wagons, die kort achter de locomotief volg den, het hevigst te lijden van de botsing en de z.g. pakwagen, waarin de hoofdgeleider in zijn uitkijkposL gezeten was, werd door denvolgenden wagen, die geheel in den eer sten wagen werd gedrongen, vrijwel geheel vernield. De beide wagens waren in elkaar geschoven en het mag zeker een wonder heeten, dat de hoofdgeleider er slechts met een niet ernstige verwonding aan den voet is afgekomen. De man werd spoedig door dr. Timmermans behandeld. Het mag trouwens ook een geluk worden genoemd, dat van den personentrein uit Utrecht de personenrijtuigen juist het wis sel waren gepasseerd op het oogenblik, dat de goederentrein het wissel naderde. Daar door kwam de goederentrein slechts in bot sing met eenige goederenwagens; die achter den Utrechtschen personentrein waren ge- i koppeld en bleef de schade aan den perso- nentrcin toegebracht, beperkt tot het ma- I terieel. I Tengevolge van het ongeval was de trei- I nendienst op Utrecht aanvankelijk eenigs- 1 zins vertraagd. Spoedig nam de slations- I chef evenwel maatregelen waardoor de trci- I nenloop ongestoord Icon voortgaan. Aanko- mende cn vertrekkende reizigers werden onder geleide van spoorwegambtenaren van I en naar de plaats waar de treinen stopten X gebracht. i Het verkeer op de lijn LeidenAmsler- i dam kon men slechts onderhouden door alle I treinen op de hoofdlijn langs het tweede perron te leiden. Zoo slaagde men er in l spoedig het personenvervoer normaal te I doen plaats hebben. I Onmiddellijk na hel ongeval werd met X veel personeel en het benoodigde goreed- schap, onder leiding van den heer Van der Born het oprui mingswerk begonnen en zoo I hoopt men heden tegen den avond de laatste 1 sporen van het ongeval te hebben verwij- l derd en ook de treinen van en naar Utrecht r weer te kunnen laten doorloopen tot het ff station. Nader vernemen wij, dat de hoofdgeleider van den goederentrein, Rapfer uil Amster dam1- na door dr. Timmermans te zijn ver- bonden, met een gewonen personentrein naar zijn woning te Amsterdam is kunnen reizen. N. F. REYST f Gisteren is in den ouderdom van bijna 80 jaar alhier overleden de heer N. F. Iteyst, oud-npothekei te dezer stede. De heer Reyst was gedurende zeer vele jaren I lid van den kerkeraad der Waalsche Ge- 1 in een te alsmede regent van het onder die gemeente ressorteerende Michelshofje, het j Jan Pesijnshofje in de Kloksteeg, benovens <1 van het voormalige Höpital Walton aan K net Rapenburg, voor welke instellingen hij T zich zeer verdienstelijk heeft gemaakt, f De teraardebestelling van het stoffelijk j overschot zal plaats vinden op Donderdag a.s. des middags te 12 uur op de begraaf plaats Rhijnhof. De eerstvolgende vergadering van den Gemeenteraad de eerste in het nieuwe jaar, zal plaats hebben op Maandag 23 'Jan. I9£8_g.s, Bij Kon. besluit is overgeplaatst bij het Regiment Grenadiers de eerste luite nant J. J. llasselbach, van het 1de reg. Infanterie. Van do commissie lot bestrijding van den Woeker hier ter stede vernemen wij, dat van het Bureau tot aangifte en voor lichting in zake credietverschaffing, door A*elen gebruik wordt gemaakt. De Commissie vestigt er nogmaals de aandacht op. dat de behandeling van alle zaken geschiedt onder strikte geheimhou ding en dat alle inlichtingen kosteloos worden verstrekt, zoodat zij. die voorlich ting of bemiddeling noodig hebben zich zonder schromen tot dit bureau kunnen wenden. Voor de zittingsdagen verwijzen wij naar de in dit blad voorkomende advertentie. Voor het examen EngeLehe Handels correspondentie, afgenomen door de „Ver- eeniging van Leeraren in Talen en Handels correspondentie'' (L.I.T.E.H.) zijn geslaagd mej. J. van de Kreke, en de hoöreo E. Kooreman en J. W. Nagtegaal, allen alhier. Voor het diploma Duitsche handels correspondentie, afgenomen door de Fede ratie van Handols- en Kantoorbediend en- ver eenigingen te Utrecht, slaagde onze stad genoot, de heer J. Boter. Nog slechts enkele dagen zullen de Weldadigheidszegels cn -briefkaarten wor den verkocht. Wij herinneren er nog eens aan, dat de zegels en briefkaarten nüt 15 Jan niet meer verkrijgbaar zullen zijn, doch onbeperkt geldig blijven, ook voor het bui tenland. De minister van Binnenlandsche Za ken en Landbouw heeft benoemd tot ledert der oentralen commissie voor de keuring van films onze stadgenooten, mej. J. Kortr nr.ann en de heeren A H. Boekraad, A. P. A Eskens en F. Kooistra. Vrijdag werden drie fietsen ontvreemd welke thans allen zijn teruggevonden. Ver schillende onderdeelen waren van de rij wielen afgenomen. In den nacht van Zondag op Maandag is een motor gestolen (merk B.S.A. num mer H. 8783) welke voor een café aan den Stationsweg was geplaatst. Uit den drogistenwinkel aan den N. Rijn zijn 24 zeemlecrenlappen ontvreemd. De dader is vermoedelijk een 17-jarige jon gen, die zoogenaamd iets kwam koopen. De drogist, ging het gevraagde halen en in dien tusschentijd sloeg de jongen zijn slag. Toen de winkelier terug kwam, zeide hij geen geld bij zich te hebben en verliet de winkel zonder iets te koopen. Bij de politie zijn inlichtingen te he komen omtrent een rijwiel, dat onbeheerd voor een café' is aangetroffen. UIT DE RIJNSTREEK. KOUDEKERK. Gemeenteraad. Terugblik in 1927. De raad besloot met 52 stem men tot aankoop van de Kou- dekerksche brug. Een geldlcening van f 50.000. Tegenwoordig alle leden. Voorzitter de burgemeester. Na opening der vergadering met gebed worden de notulen der vorige vergadering gelezen en goedgekeurd. De voorzitter wil hoewel deze vergadering een spoedeischende is, niet nalaten evon de jaarwissling te gedenken. Spreker dankt voor de ontvangen geluk- wenschen en wenscht den leden en hunne gezinnen alles goeds toe; dank zij 'sraads medewerking mochten in 1927 weer ver schillende verbeteringen tol stand komen, waarbij spr. noemt den straatweg in de be bouwde kom en dp clectricileitslevering ju den Hooge Waard. Een der wethouders, de heer Reyneveld ontviel ons door den dood; twee leden kwa men in September niet meer in den nieuw gekozen raad. Voor een prettige samenwer king houdt spr. zich weer aanbevolen. Do heer Oppelaar dankt namens den raad voor de wenschen van den voorzitter en voor hetgeen de burgemeester in het afge loopen jaar deed. De voorz. dankt voor de gesproken woorden. Daarna herdenkt de voorzitter het over lijden van den Commissaris der Koningin en zegt dat B. en W. reeds schriftelijk een brief van rouwbeklag zonden. Thans stelt de voorz. aan de orde: de Koudekerksche brug. De heeren Oppelaar én Lievcrsc verzoe ken tot besloten vergadering over te gaan; de voorz. acht dit onnoodig, omdat reels met de fam. de Graaf over den prijs gecon fereerd is. De voorzitter geeft hierop een uitvoerige toelichting en een verslag van de onderhan delingen met Ged. Staten en B. en W. van Hazerswoude. Het is den raad bekend dat spreker er 9terk legen was om op het oorspronkelijke voorstel van Ged. Staten in te gaan; door onderhandelingen met God. Stalen is echter zooveel bereikt dat B. en W thans voor stellen over te gaan tot aankoop van de Koudekerksche brug, het brugrechl, de wo ningen met aanhoorigheden voor de som van f 45.500 Uil een gisteren met de erven de Graaf gehouden bespreking is gebleken dat dit de uiterste prijs is. Den toeslag afwachlen acht de meerderheid in hel college van B. en W. te gevaarlijk. De toestand zou aldus wor den: Hazerswoude draagt bij voor de helft in alle nadeelen en verkrijgt de helft van alle voord eel en. Met de heffing van brugrecht wordt door gegaan tot de leening is afgelost en tot een fonds is gevormd van f21.000 waaruil dan de onderhoud- en hedieninpskosten worden betaald Eerst als dit fonds er is wordt da brug tolvrij. Er is echter kans dal de Pro vincie eerder hel fonds volstort. Ged. Staten leggen onmiddellijk een nieuwe brug, aau alle oischen van land- en scheepvaartver keer voldoende. De gemeente betaalt hiervoor f 7000, welke som ook afgelost wordt met do brug- rochlen. Beide gemeenten storten, zoolang het fonds van f 24.000 er nog niet i9, ieder f 250 per jaar in het brugfonds; verder worden daarin gestort de bijdragen van in- dustrieelen uil Leidon en van Rijnland, te zamen bedragende f 600 per jaar. Al deze bijdragen worden aangewend voor Bedienings- on onderhoudskosten zouden volgens bet eerste plan van Ged. Staten geheel voor rekening der twee gemeenten komendeze plicht kwam reeds op de ge meenten te rusten na aflossing der schuld. Thans is bereikt dat de Provincie in de toekomst t' 900 per jaar bijdraagt, uit het fonds van f 21000 zal plm. f 1000 per jaar aan rente worden gekweekt, zoodat slechts als onderhoud en bediening meer eisoht dan plm. f 2000 per jaar, de beide gemeen ten mooten bijspringen. Voorts mogen de bijdragen van particulieren behouden wor den. In het brugfonds zal mede worden gestort de opbrengst der woningen. Verder geeft spreker een uitvoerige ver handeling van de verhouding tusschen beido •gemeenten. De heer v. Egmond zou gaarne van deze regeling een concept ontvangen. De voorz. zal allen leden een ontwerp zonden, doch wijst er op dat de regeling pas jn de volgende vergadering aan de orde mag komen. Eerst moet machtiging van Ged. Staten worden verkregen. De heer v. Egmond vraagt naar de par ticuliere bijdragen, waarop de voorzitter antwoordt dat deze f 600 per jaar beloopen, verder betalen de gemeenten samen f 500 per jaav. Voortgaande, zegt de voorzitter dat Koudekerk f 150 per jaar vergoeding zal krijgen voor administratiekosten De hee ren Van Egmond en Lieverse achten dit bedrag veel te laag; het bezit eener brug geeft veel zorg en verantwoording, ook gel delijke. De voorz. zegt dat de eigenlijke admi nistratie niet veel tijd vereischt, wel hst beheer. Hot cijfer is voorloopig opgenomen en de raad kan zich er nader over uit spreken. Op verzoek van B. en W. van Hazerswoude is ook voorloopig overeenge komen, dat de ingezetenen der beide ge meenten vrij van betaling van brugrechten Verschillende leden wijzen er op dat dit een speciaal belang voor Hazerswoude is, omdat vfelen te Koudekerk ter kerke gaan. De voorz acht het 't beste aan Ged. Staten de beslissing te laten; dezen zullen er zeker niet mee instemmen, omdat het interlocaal verkeer niet vrij van betaling is. De heer Oppelaar zal zijn stem niet aan het voorstel kunnen geven. Spreker twijfelt of de bediening en het onderhoud straks als de brug tolvrij is, mot f 2000 per jaar te betalen is. Er is wel vc-cl bi re .kt door B. en W., maar toch wil spreker de zaak laiten loo- pen. Ook de heer Lieverse is van hetzelfde zelfde gevoelen, het tolvrij maken van de brug is slechts voor enkele ingezetenen van groot belang. Bovendien duurt het nog jaren. De voorzitter zegt het vreemd te vinden dat de heeren Oppelaar en Lieverse het al gemeen belang niet zien. Er zijn toch gegevens over Augustus 192Q en men kan veilig aannemen, dat onze in gezetenen meer dan f2000 per jaar aan brug rechten betalen. Laat men de brug in particulier bezit, dan komt men nooit van het brugrecht af. Er is nu door B. en W. veol bereikt; voorloopig kost het plan do gemeente f 100 per jaar, later hoogstens enkele honderden. De beer Lieverse meent dat do opbrengst zal tegenvallen. De voorz. zegt dat dit vol gens de gegevens onjuist is. Het voorstel in stemming gebracht, wordt aangenomen met 5 te^pn 2 stemmen; tegen stemmen de heeren Oppelaar en Lievers?. Thans stelt de voorz. voor aan Ged. Sla- ten machtiging te verzoeken tot het aangaan epner regeling met de gemeente Hazers woude op de gronden, hierover medegedeeld. Aldus wordt besloten. Verder stelt de voorzitter voor met de Bank van Ned. gemeenten aan Ie gaan een geldleening groot hoogstens f 50.000 legen een rente van 4 7/8 pet. per jaar, tegen den koers 100, met aflossingen van minstens f 2500 per jaar cn de bevoegdheid lot meer dere aflossing. De heer Oppelaar acht het wenschelijk de leenin? zoodra mogelijk af te lossen en dus zoo weinig mogelijk vrijdom van tol recht te verleenen. De voorz. is het hiermede eens; voor iedere vermindering is echter ook goedkeu ring van Ged. Sla ten vereischt. De heer van Egmond zogi dal op 15 De cember j.l. de tegels van het trottoir bij Harskamp bij het doen vari een herstelling der waterleiding eenvoudig vernield zijn. Do voorzitter zal zorgen «"jat de schade door den betreffenden loodgieter vergoed wordt. De heer van Egmond zegt ook namens de andere bestuursleden, dank voor de op 3 Dec. namens de gemeente1 Kouderkefk ge schonken cadeaux. v Daarna sluit do voorzitter de verg v- boden, voor het vele werk, door haar zoo succesvol besteed, waarbij Pastoor Meyer zich aansloot en de hoop uitsprak, dat nog vele malen een uitvoering zal worden ge geven. Tusschen de bedrijven was er een vroo- lijke stemming. Bekend gemaakt werd de naam van de pop, waarnaar velen hadden geraden. De naam was „Louisa"» Bij toting werd de pop toegewezen aan mej. Cath. Slingerland. De verjaardag van de andere pop had niemand geraden, deze was 27 Juni. Ten voordeele van het patronaat moest nu het rad van avontuur over haar lot bo slissen, evenals over verschillende andere artikelen, o. m. een taart, geschonken door den heer J. v. Leeuwen en een tulband van den heer C. v. Velzen. Omstreeks elf uur gingen allen wel voldaan huiswaarts. De uitslag van de verloting is: 1ste prijs, no. 224: een huiskamerameublcment. ALPHEN. Wel animo. Voor de functie van directeur dn water en licht bedrijven a)hier, hebben naar de „Crt" meldt, zich 118 sollicitanten annge- meldt o.w. vele nict-gaslechnici. Auto-ongeval. Vrijdagmorgen omstreeks elf uur is de vrachtauto van de firma Spreij, beladen meL hout, tegen do pannen fabriek van Van Noord opgereden, doordat de rommen weigerden. De fabriek is ernstig beschtdigd; de auto kwam er beter af. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Dq collecte gehouden in de Ned. Horv. Kerk ton bate van het weeshuis dier gem. heeft opgebracht f 387.82s. NIEUWKOOP. Gevestigde en vertrokken personen. Gevostigd: P. Bek. uit Wilnis II. J. Stolwijk, uit Zegveld A. Wenlzel, uit Amsterdam G. van der Graaf, uit Amster dam J. Slingerland, uit Wilnis II. Pnardenkooper. uit Laag-Nicuwkoop J. W Morbus, uit Zevenhoven. Vertrokken: C. M. van der Tol. naar Zeg veld K. Kenlrop, naar VinWeen c a M. G. .1. Balvert. naar Zegveld G. Zaal, naar Velsen L van der Sar. naar Bode graven J. C. v. Wijngaarden, naar Wil nis P. de Wit. geb Bunnik en gezin naar Amsterdam. Gevonden voorwerp Ten gemeente huizo is als gevonden voorwerp gedeponeerd een bus met benzine'. KUNST EN LETTEREN. JAN TCOROP. Gisteren zijn aan Jan Toorop, hoewo! zijn toestand niet geheel onbevredigend werd geoordeeld, de laatste 11.11. Sacramenten toegediend. ZOETERWOUDE (HOOGE VilB.j Zondag werd het lst£' .am van het Fatronaat besloten met een ïooneel-uiU voering door de meisjes van het Theresia- Patronaat. Pastoor Meyer opende dezen laatsten feest avond met een woord van dank voor de belangstelling en wenschte allen een genoeg lijken avond. Hierna werd opgevoerd het tooneelspel in vier bedrijven „Om 't Kind". De jongedames hebben getoond, dank zij do leiding van mej. Clarsy, iets goeds te kunnen presteeren, yooral de hoofdrollen waren in goede handen. Na afloop werd door een der jongsten namens de meisjes, BUITENLANDSCH GEMENGD. DE ONTPLOFFING TE BERLIJN. Het Is een wonder, dat bij de ontploffing in Dahlem slechts 2 personen zijn omge komen. In den kelder van de villa, die gedeel telijk werd verwoest, zijn namelijk niet minder dan negen vaten ontplofbare stoffen gevonden. Indien deze vaten eveneens wa ren ontploft, zou een groot gedeelte van Dahlem en bet nabij gelegen Sclnnargondorf in de lucht zijn gevlogen. De autoriteiten waren door de bewoners, die een labora torium in do villa hadden, niet op de hoogte gesteld van de aanwezigheid van deze hoogstgevaarlrjke stoffen; ze hadden alleen vergunning om in het huis een la boratorium in te richten voor de vervaar diging van cosmetische producten. Het parket heeft terstond een onderzoek geopend en alle bewoners van het huis, voor zoover ze er heelhuids zijn afgekomen, onderworpen aan een verhoor. Hierbij bleek, dat het personeel niet het niiuste vermoeden had van wat er in bot laboratorium werd gedaan. Men had vroeger wel eens een kleine ontploffing in het laboratorium ge hoord en ook was eens een deksel van een ijzeren kachel afgevlogen, nadat oen knecht een stuk watten in een onbekende vloei stof er in had gestopt, maar aan deze feiten had men niet veel aandacht gesehon- daar geenerlei schade word berokkend. Weingiirter, de bewoner van de villa, wiens compagnon en zwager bij de ramp werd gedood, bekende, dat af en toe proet- nemingen met verschillende ontplofbare stof- leu werden genomen. Dit was noodig voor de vervaardiging van signalen, die men in opdracht van de spoorwegmaatschappij ver vaardigde. Dozo signalen zijn capsules, die, indien door het een of andere toeval een wissel niet werkte, met een luiden knal ontploffen als de trein er over been rijdt. Weingiirter zal zich naar aanleiding van de ramp te verantwoorden hebben en is reeds gearresteerd. Uit het onderzoek is gebleken, dat de ontploffing veroorzaakt werd door knalkwik* zilver, op welke wijze is echter nog niet .gebleken. Stammer was een koopman, die uit liefhebberij aan scheikunde deed en hier bij eenige belangrijke resultaten had kunnen boeken. Voor den oorlog was hij antiquair en tevens had hij te Feiten een fabriek voor conserven, 'die hij later tot een vuurwerk fabriek liet omhouwen. Ongeveer een half jaar geleden had hij met zijn zwager de villa te Dahlem betrokken. De kwetsuren van den portier en twee ri zijn dochters zijn lichter gebleken, dan eerst vermoedde, zoodat zij repds uit net ziekenhuis ontslagen konden worden. De vijf overige gewonden zijn allen buiten le vensgevaar. DE OVERSTROOMING DER THEEMS. Lord Dcsborough. voorzitter van «re com- jnissie voor toezicht op do Theems, heeft verklaard, dat de overstroomingen het ge volg zijn geweest van een springvloed in do Noordzee, die het wateroppervlak in de zee zoodanig deed sliigen. dat het woler van de Theems eenvoudig teruggedrongen werd; daardoor werd Londen van twee hgenge- slelde zijden bedreigd, het nfloopende water van den bovenloop der rivieren cn het BIOSCOPEN. CASINO: Niet afgekeurd voor volwassenen CITY: goedgekeurd voor volwassenen. TRIANON: goedgekeurd voor volwassenen. LUXOR: goedgekeurd. drang van beide zijden werd de rivier Ie Londen zoo plotseling omhoog gedreven, dat de autoriteiten het gevaar pas bemerk ten, toen het reeds te laat was. Sprekende over dc maatregelen, die zul len genomen worden om een herhaling ft' voorkomen, zei lord Dcsborough, dat vol gens hem lu;t beste middel was om van Tilbury tot Gravesend een dam langs d< Theems lo bouwen, met hier en daar ope ningen. Over de ramp worden nog de YolgenJó tragische bijzonderheden gemeld: Een werkman, Harding, aan de Grosv» - nor-road, die vier kinderen verloren heef» vertelde welke vreesclijke oogenblikken hij doorleetd had toen het water kwam opzet ten. Ilij sliep met zijn vrouw boven cn werd gewekt door een groot geraas. Hij snelde naar het 8QU8terrein, waar vier van zijn dochters sliepen, liij hoorde een van du meisjes aan hein roepen om de deur open tc doen, maar het water stroomde niet zulk oen geweld naar binnen, dat hij, ondanks alle krachtsinspanning, de deur niet open kón krijgen. De meisjes verdronken in hun bed. Dok door het raam konden zij niet weg. omdat dit door dikke ijzeren staven be schermd was. Een andere jonge werkman in Hindi- cliffdstreet wns thuis gekomen toon het wa ter begon tc stijgen Hij liop ijlings naar hel' sou.-terrcin om wat eten to halen en op het zelfde oogenblik werden de ramen inge drukt cn liep de ruimte vol. De kracht van het water drukte de deur dicht, zoodat bij in een val zat cn verdronk. Een politic-agent en andoren deden dap- pcre pogingen om een jongen te redden, die ook in een sousterrein opgesloten zat. Ook hier waren ijzeren staven voor het raam aangebracht en kon de deur niet open ten gevolge van den druk van het water. De jongen riep zielig om hulp cn do menschcn die hem wilden redden, deden hun uiterste best om de staven uiteen to drukken en wringen, maar zij waren te stevig. Honderden arme gezinnen langs de rivier hebben hun huisraad en verdere hebben en houden verloren. Het is vernield of door het water weggevoerd. De Lord Mayor van Londen heeft een fonds voor verschaffing van hulp aan de slachtoffers geopend. De Koning en Koningin hebben belui gingen van sympathie tot hem gericht en cheques gezonden, onderscheidenlijk voor 100 en 50 p. st. BOMAANSLAG. De „Journal" verneemt uil Madrid dat. tijdens een feest te Priego do Cordoba, waarbij een vuurwerk werd afgestoken, een onbekende plotseling midden tusschen de feestvierende menigte bommen beeft ge worpen welke ontploften cn verscheidene personen troffen. Van de vele gewonden zijn reeds verscheidoncn gestorven. ERNSTIG MIJNONGEVAL. Te West-Frankfort .in Amerika .zijn bij een ontploffing In een mijn 8 personen gedood. 10 worden er nog vermist. ARBEÏBSONGELUKKEN IN ENGELAND. Hij is do jongste moordennar, (joit in den staat Ohio terechtgesteld. Twee mijnwerkers werden door een ko lenwagen doodgereden jn een mijn in Mod moiitsliire. Drie meisjes werden gedood bij een brand in een suikerfabriek te Norwich. MARKTBERICHTEN. v.- ■- - J-• - J - -I - II I 1' II IIUI I ll|l.»l|l "I-I lil'-'1." Lil I I' I II" mej. Clarys een vaas met bloemen nange- I komende van de Noord?ee. Door dez.*n LEIDEN, 10 Januari Vette Varkens- markt. Aangevoerd aantal 625. Vetto varkens 549, prijzen por K.G. (lev. gew.) f 0.62—f 0.59; Licht soort 76,10.60—f 0.57. Handel matig. Vour het buitonland werden tuikic- zware gekocht tegen 2 ets. boven de noteoring. AMSTERDAM, 0 Jan. - Veemarkt. 619 vetto koeien, waarvan de prijzen waren: lo kw. f 1f 1.14, 2o kw. f 0.82—f 0.98, 3e kw. f 0.G6—f Ü.SO p. K.G. slachtgew. 70 melk- cn kalfkoeien f800f425; 30 vette kalveren 2e kw. f0.95f 1.05, 2e kw. fO.SCf0.94 per K.G. levend gewicht.; 45 nuchtero kalveren 15—20; 26 schapen 32 86; 620 varkens Holl. Overz. en Geld le kw. vleeschvarkens f0.74f0.75; HolL 2e kw. f 0.72—f 0.73; Vette varkens f0.72 10.73; 42 paarden f125f225 p. stuk. BOTTERDAM, 9 Januari. Binnunlandsche Granen Tarwe, met tamelijk aanbod in de puike soorten lager verkocht, verder on veranderd verkocht: Puike kwaliteit van f 13.tot 114.50, Tusschensoorteu van f 10.75 tot I 11.25. ovcrigen9 van f JO.lot f 10.50; Kogge, van 11150 lot 112.25 Gerst Chevalier: van 112.50 lot f 13.25; Haver, lager van f 11.tol f 12 Erwten kleine groene, lager van f21.tot f23.50; Schokkers, puike van 1 32:50 tot f 35. Overigens van f25.tot f31.Bruine Boonen, puike vaster van f 29 tot f31. Overigens van 124.tot f27—; Karwij- zaad, van f38. tot f39.inclusief, Blauw Maanzaad, van f35.— tot f 38.— inr'i'smf Alles per 100 kilo ifello. BODEGRAVEN, 10 Januari. Kaasmarkl Aangevoerd 157 wagens, in .totaal 6280 stuks. Prijzen met rijksmerk tstc soort f 0.56f 0.60; 2do soort f 0.50f 0 51zon der rijksmerk f 0.19f 0.59. Handel matig. HAZERSWOUDE, 9 Januari: 1887 Kippen eieren f 10.30f 11.55 P. 100 stuks. Hanen f 0.95f 1 90 per stuk; Duiven f 0.20. ZOETERWOUDE, f) Januari. Eic-renvei ling. Aangevoerd: 1437 stuks. Kipeieren f 9.50f 11.90; Kuikcneiercn I 8 50f 9.50 Eendeneieren f 9.20 per 100 stuks. Pluimvee lianen f 1.60f 1.80; Konijn n f 1.f 2.50 per stuk.

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 3