EET MEER CHOCOLADE MEPEH IJ3BERICHTEN. STADSNIEUWS. EET DAN voor slechts GEVONDEN VOORWERPEN. TELEGRAMMEN. BIOSCOPEN. Burgerlijke Stand v. Leiden. MARKTBERICHTEN. Gisteren nog vele wedstrijden gebonden. Trots de dooi zijn gisteren en eergisteren Bog vele wedstrijden gehouden. Dinsdagmiddag werd op de Kleine Poel te Aalsmeer een hardrijderij gehouden, uitgeschreven door de ijsclub „Uiterweg". onder haar leden. De uitslag was: Klasse 1 (1829 jaar): 1. G. Eveleens Wzn 2. G Spaargaren Gzn.; 3. L. Onos; 4. C Noórdhoek. Klasse II (3015 jaar): 1. J Joren Gzn.; 2. Alb. Buis Jzn.; 3. K. Joren Jzn.; 4 J. v. Doesburg. Klasse lil (-16 jaar en ouder): 1. C. Maarse Azn.; 2. H. Lanser, 3. W. Eveleens Dzn.; 4. C. Spaargaren Jzn. Er was voor dezen wedstrijd veel animo. Ee.i en ander werd door muziek opgeluis- tsrd. Uit Sassenheim wordt ons gemeld- Niettegenstaande het dooiweer, is dj hard rijderij voor jongens toch doorgegaan. E n groot aantal had zich opgegeven en hoewel het flink regende werd de kamp tot het einde doorgezet. Er waren zelfs nog vele toeschouwers. Dinsdagnamiddag had op den vijver op ..Zandvliet" vanwege de ijsclub Lisse en Omstreken éen hardrijderij plaats voor in gezetenen. Het inleggeld bedroeg f 1.Er waren 26 deelnemers. Precies te 2 uur nam de wedstrijd onder groote belangstelling een aanvang. Na een spannenden kamp van ciréa drie uren was de uitslag Is volgt: H. vn der Zon 1ste prijs f 15; Ant. van der Zwet 2de pr., f 10; L. Halfschepel 3de pr., f5," en J. Bergman 4de. pr.. f2.50; troost prijs f 15 S. Zwetsloot en troostpremie f 2.50 H. J: Bisschop. Ondanks de ongunstige weersomstandig heden stond gisteren A 1 p h e n in het toe ken van hardrijderij op schaatsen; op niet minder dan drie plaatsen werden op den Rijn. wedstrijden gehouden, n.l. aan Gouw- sluis, 's Molenaars en den Aanslag. Het aantal personen dat aan deze wedstrijden deelnam, bedroeg resp. 41, 112 en 189. De prijzen bestonden uit levensmiddelen, welke verroden moesten worden ten bate van be hoeftige gezinnen. De gelden, benoodigd voof aankoop der prijzen, werden bijeen gezameld bij de ingezetenen, tot een bedrag van bijna f 1000, hetwelk in dezen winter tijd-, voorzeker een mooi staaltje van mild- dadigheidszin genoemd mag worden. De voornaamste prijswinners waren: Wedstrijd 's Molenaars: le prijs K. Hes- seling; 2e pr. Nic. de Jong; 3e pr. R. Ver kade. Wedstrijd Gouwsluis: le pr. C. Kamping; 2e >pr. L. Koopraans; 3e pr. S. Koopman; 4dq pr. J„ Koopmans. Wedstrijd Aanslag: le pr. J. Krumpel- man, 2e pr. M. Krumpelman; 3e pr. IJ. Krumpelman. Als bijzonderheid mag worden aange merkt. dat bij twee wedstrijden drie ge broeders met.de hoofdprijzen gingen strijken Te Bodegraven hield de ijsclub „Wintersport" in een stroomenden regen een-.hardrijderij, die nog tamelijk slaagde. Na verschillende zware en vinnige ritten werden de prijzen toegekend aan M. Krijgs man, P. Potuit en M.' van Briemen. Tus- schen beide laatstgenoemden werd 4-maa! gereden, .terwijl ten slotte met een schaats lest# gewonnen werd. Een wedstrijd voor jongens werd daarna gehouden, waarin als winnaars uitkwamen Schouten, Van Brie- men, Domburg en Van Rijn. Te Hazerswoude had op de Poel een ringrijderij voor paren plaats, waarvoor zioh. 29. deelnemers hadden aangemeld. De eerste prijs, f 10, werd behaald odor M.: de Groot en mej. S. Fase; de tweede, f 5, door P. Npordam en mej. L. Dorsman Td.; de derde, f 2.50, door A. Hoogendoorri en.mej. Cath. Visser; de vierde, f 1, door W.. Oppclaar en mej. Jac. Noordam. Te Roelofarendsveen gaven de ijsciubs „Wilhehnina" en.,Ons Genoegen" op haar banen een gecombineerder wed strijd voor dames en heeren. waarvoor fraaie prijzen waren beschikbaar -gesteld 33 paren namen aan den wedstrijd deel en menige sportliefhebber sloeg den wedstrijd, vergezeld van zijn regenscherm, gade. De wedstrijd bestond in het ringsteken. De uitslag was als volgt: le prijs E. Rodewijk met mej. A. Schouten; 2e prijs P. Dobbp met mej N. Verdel; 3e prijs W. Loos met mej. E. Loos; 4e prijs R. Warmerdam mei mej. N. -van der Meer en 5de prijs M. van Beek en mej. C. Verhaar. Vermeldden we gisteren, dat de schaats op het Brasemermeer tijdens de wedstrijden tentoongesteld, een lent had van 2 Meter, dit is niet jist geubleken. De schaats is long 4.20 Meter en behoort in eigendom toe aan de ijsclb „Wilhelmina" en is vervaardigd door den heer J. Verhaar. ft De ijsclub .„Hoógmade" heeft een ring rijderij gehouden, waaraan door 47 paren werd deelgenomen. Na eon mooien strijd en na eenige kampritten werden de prijzen ge wonnen door: le prijs mej. E. Bank en den heer Joh Wierina; 2e prijs mej. H. Klein en F. .Otte; 3e prijs mej. Verkley en S Moone; 4e prijs M. Olie en Jac. Jansen; 5e prijs mej. Cl. Disseldorp en Jac. v. d. Star; 6e prijs mej. M. de Velte en J. de Vette Na afloop werden de prijzen onder een opgewekt woord in café Hiltebrand uitge reikt. Hulde werd gebracht aan den heer J Jansen, die 25 jaar Lestuurs'id der ijsclub was, voor zijn vele werkzaamheden. Dinsdagmiddag hield de ijsclub „Kager- nteer" een hardrijderij voor de leden. Door 20 personen werd hieraan deelgenomen spannende ritten verden de prijzen ge wonnen door: 1. .1 Zwetsloot; 2 J Zwetsloot Dzn 3 G Reynink- De troostprijzen: 1. R van Nieuwoop; 2. Chr. Zwetsloot Qzn.: 3. A. v. Vliet. DE HANZE. Ontwikkelingsavond. De ontwikkelingscommissie van De Hanze gaf gisteravond haar eerste ontwikkelings avond in „In den Vergulden Turk". Om circa kwart voor negen opende de voorz. de weleerw Pater v. d. Donk, de bij eenkomst met een uiteenzetting van het feit, dat deze eerste avond zoo lang op zich heeft laten wachten. Spr. heette alle aanwezigen van harte welkom, speciaal den weleerw heer Janus, kapelaan te Delft, die dezen avond een cau serie met lichtbeelden zou houden over een pelgrimsreis naar het H. Land. De voorz. deelde mede, dat het met den tweeden ontwikkelingsavond ook alweer niet meeliep, daar voor dezen avond was aange zocht tot het houden van een lezing de heer C. Korteweg, de kortelings overleden voor zitter der middenstandscentrale, zoodat nu voor een anderen spreker moest worden ge zorgd. Hierna was het woord aan den weleerw. heer Janus, die, na de organisatie van zulk een reis besproken te hebben, die volgens spr. het best met een reisgezelschap kan worden gemaakt, eenige algemeene wen ken gaf. Na een korte inleiding begon spr. aan het verhaal zijner reis, dat ging over Marseille, Genua, door de Middellandsche Zee, naar Constantinopel en Athene, waarbij intus- schen ook nog Cairo werd aangedaan. Ook van dit gedeelte der reis liet spr. ver schillende mooie plaatjes zien. Van de ha vens en de havensleden, de landschappen, die zich op de verschillende reizen per boot voordeden enz. Uitgebreider behandelde spr. Constantinopel, de godsdienstige strevingen aldaar, de Aya Sophia, de tempel, die nu in het bezit is der Mohammedanen, waarvan spr. meerdere plaatjes liet zien. Na een reis door Syrië en het land der Drusen, werden de heilige plaatsen bezocht, waarna Jeruza lem aan de beurt kwam. Zeer uitgebreid werd de heilige stad be sproken in de schoonheid der oude monu menten, die daar in de oude stad nog te vin den zijn, in de strijd tusschen de verschil lende secten, die elk een gedeelte der hei lige plaatsen in bezit hebben en het dage lijks leven in die stad tot in de kleinste finesses. De causerie van den eerw. spr., die met aandacht door een flink aantal aanwezigen werd gevolgd, muntte uit door veelzijdig heid en uitgebreidheid. Eerst om kwartier voor twaalf eindigde spr. zijn reisverhaal, waarna de weteerw. Pater v. d. Donk hpm dank bracht voor zijn interessante causerie. Tevens zeide spr. nog, dat het hem ge noegen deed, ook de R.K. Jonge Middenstan ders hier op een Hanze-avond te hebben gezien, waarna hij de bijeenkomst op de gebruikelijke wijze met den Christel, groet sloot HULDE AAN EEN LEIDSCH INDUSTRIEEL Gistermiddag heeft de Herdenking plaats gehad van het feit, dat de heer P. A. Wernink Sr. veertig jaar ge leden de Werninksche zaken zelfstandig ging drijven. Om halfdrie waren in een gedeelte van de stamperij, dat feestelijk met doeken en groen was versierd, behalve de beide com missarissen de heeren D. J. J. de Koster en Van Eyck, met eenige familieleden van den jubileerenden patroon aanwezig het voltal lige personeel van Wernink's fabrieken. Nadat ook de bestuursleden van het De partement Leiden der Mij. van Nijverheid de heeren N. C. F. van Ginkel en rar. B. Vos, resp. voorzitter en secretaris, waren gearriveerd, kwam de heer Wernink Sr. met zijn echlgenoole en een van zijn zoons de „zaal" binnen. De Jieer P. A. Wernink Jr., directeur van de N.V. Wernink's Beton-Mij. was de eer ste, die het woord tot den jubilaris richtte. Hij wees er op, dat ofschoon gewoonlijk de toegang voor iedereen tot de stamperij was verboden, men heden een uitzondering had meenen te moeten maken. Het is onnoodig aldus spr. de aanleiding te memo- reeren van deze huldiging, die wij welis waar wetende dat het tegen uw wensch is om daarvan het middelpunt te zijn, hebben voorbereid, zult ons dit ten goede moeten houden, aldus de heer Wernink Jr. Spr. ging vervolgens na al het moeilijke en verantwoordelijke werk, dat de heer Wernink Sr. sedert het overlijden van zijn vader in 1.887 op de schouders had geno men Hij wees op de verhuizing van Alphen naar hier en op de verschillende neven- bedrijven, waarmede de jubilaris in den loop der jaren zijn zaak, aanvankelijk een pannenfabriek en een kalkfabriek, had uit gebreid. Er spr. bracht vervolgens in her innering hoe de betonfabriek werd opge richt en de heer P. A. Wernink Sr. zich de medewerking van een technischen kracht, een kapitein der genie, verzekerde. Ook bracht spr. in herinnering hoe zijn vader in 1906 na een operatie gelukkig her stelde van een ernstige ziekte, waardoor hij zijn krachten aan de Werninksche za ken kon blijven wijden. Nadat spr. zijn vader nog de verzekering had gegeven, dat men zijn streven om den naam van de zaken hoog te houden, zou blijven eerbie digen, wees hij nog op de vele functies, die zijn vader steeds naast zijn druk za kenleven in sociale instellingen en vereeni- gingen had vervuld en gaf spr. zijn bewon dering te kennen voor diens groote vitali teit. Spr. memoreerde nog verschillen le medewerkers en deelde verder mede, dat de echtgenoote van den jubilaris het initia tief tot deze huldiging had genomen. Spr. besloot met de aanbieding van een bronzen plaquette, vervaardigd door de Edel metaal bedrijven te Voorschoten, die bestemd is om geplaatst te worden in de vestibule van het ka-ntoorgehouw. Een boekje met de namen der schenkers bood spr. gelijklijdig aan. Tot de aanbieders van de plaquette be- hooren ook de heide zonen van den heer Wernink. die in de tropen vertoeven. De tweede spreker was de procuratie houder de heer J. P. de Groot, die namens het geheele personeel den heer Wernink huldigde en eveneens herinnerde aan alles wat er in de afgeloopen veertig jaren was geschied. Hij wee9 o.a. op de geweldige uit breiding van de zaken, die de jubilaris met een personeel van ten hoogste tien man wa9 heeonnen. terwijl de sterkte thans ruim 100 man bedraagt. Onder aanbieding van een bloemenmand besloot spr. met de beste wenschen van het personeel voor den groei en bloei van het bedrijf, die spr. hoopte dat de heet Wernink nog jaren moge zien. Namens Commissarissen sprak de heer A. C. van Eijk en ook hij huldigde den jubilaris om zijn vele verdiensten. Hij heeft aldus spr. maar één fout gemaakt, n.l. toen hij meende te oud te zijn om zijn zaken verder te blijven waarnemen. Spr. eindigde met den wensch, dat de jubilaris nog vele jaren als commissaris van de Beton-Mij. zijn gewaardeerde adviezen aan de tegenwoordige sympathieke directie zou kunnen blijven geven. Een der oudste werklieden, de heer Schippers, kwam ook nog van zijn hulde getuigen en hij dankte zijn patroon vooral voor diens medeleven met zijn personeel, waarvan deze steeds blijk gegeven had. Moge u nog lang getuige zijn van den groei en bloei van Wernink's fabrieken, zoo be sloot spr. Het woord was daarna aan den voor zitter van het Dep. Leiden van de Mij. voor Nijverheid, den heer N. C. F. van Ginkel, die het een groot genoegen noemde den jubilaris te mogen gelukwenschen. Spr. prees zijn voortvarendheid en hij wees er op dat de heer Wernink een trouw bezoe ker was van de vergaderingen van het Dep. Leiden van de Mij. voor Nijverheid, waar van hij geruimen tijd deel heeft uitge maakt. De heer Van Ginkel overhandigde den heer Wernink vervolgens den gouden draagpenning van de Mij. en sprak de hoop uit, dat hij nog lang aandeel moge hebben in de Werninksche zaken. De heer Wernink Sr. heeft daarna de verschillende sprekers bedankt en het per soneel toegezegd, dat hij zou overwegen op welke wijze hij het een aangename ver rassing zou kunnen bereiden. Na afloop bleef het personeel nog eeni- gen tijd in de stamperij waar het ont haald werd op ververschingen gezellig bijeen. Directie, commissarissen en familieleden trokken zich in het kantoorgebouw terug. Later hebben vele vooraanstaande stad- genooten den jubilaris in diens woning te Wassenaar gecomplimenteerd. EEN ZELDZAAM JUBILEUM. 70 jaar in dienstbetrekking. Op 26 Januari a.s. zal onze stadgenoot W. v d. Wijngaard spinmeester op de Lakenfabriek van de firma J. J. Krantz aan den Ouden Singel den dag herdenken waar- j op hij 70 jaar geleden als 9-jarige knaap in 1 dienst kwam bij de (irma. waar hij onafge broken werkzaam tóee* en nog altiid naar het volle genoegen tan de directie zijn taak vervult. STOPPLAATSEN VAN AUTOBUSSEN. Met ingang van 1 Januari 1928 zijn door j den Commissaris van Politie op de navol gende wegen vaste stopplaatsen voor auto bussen aangewezen: Rijnsburgerweg, Steenstraat, Kort Ra penburg, Breestraat, Hoogewoerd, Hooge- Rijndijk, Haarlemmerstraat, Havenplein, Lage-Rijndijk. Vermoedelijk zullen door de autobus ondernemers op de aangewezen stopplaat sen halte-borden, worden aangebracht. EEN ENTHOUSIAST KRANTENLOOPER. Door de politie alhier is op heeter- daad betrapt een- courantenlooper van de N.K.Ct., die zich naar het schynt bij herhaling reeds had schuidig gemaakt aan ontvreemding van exemplaren van het Alg. Hdbld., die hij uit de brievenbussen van twee in de omgeving van den Witte Singe: woonachtige abonné's van dit blad haalde. De abonné's die door deze vriendelijkheid telkens weer zonder krant zaten, hebben van deze herhaalde vermissing aangifte gedaan en de Recherche slaagde er daardoor spoe dig in den schuldige te betrappen.. RECLAME. 'S morgens om 11 er» 's middags om 4 uur»; wanneer c/e maag begint te vragen; neemt de anbeidskr&cnb- Qr; voec/zaa m versterk end Gevonden in de Electr. tram (stadslijn). Parapluie, muziekboek, tang, portemon- naie met inhoud, Yale sleutel, ring met 2 Lipssleuteis. Terug te bekomen en inlichtingen te ver krijgen ten Politiebureele alhier, eiken werk dag, behalve Donderdag en Vrijdag, tus schen 1 en 3 uur n.m. Men meldt ons, dat de N. V. Blectri- citeit- en Gas-Mij. v.h. De Vties Stevens heden' 60 jaar bestaat. Waar het 50-jarig bestaan luisterrijk gevierd werd, heelt de directie gemeend hei 6)-ja:ig b&>t3an aLeen in eigen kring te herdenken. Op 10, 12 en 13 Januari zullen in de kleine zaal van de Stadsgehoorzaal, Ingang Aalmarkt (aanvang 21/.* uur) open bare voordrachten gehouden worden over by den belangstellenden het geheeie Maggi- Producten, waaraan kookdemonstraties en een filmvertooning verbonden worden, waar- bij den belangste.lenden het gehce.e Maagi- bedrijf, zoowel landbouw- als fabr.ek bedrijf, wordt getoond en gelijktijdig een kijkje krijgt op het Zwitsersche landschap. Met Stscrt. no. 2 zijn verzonden af drukken van de statuten betreffende de Eerste Leidsche School-Ver., gev. a.hier. Op 2den Paaschdag (9 April) a.s. zal hier ter stede worden gehouden do alg. vergadering van den Nederl. Bond tot het redden van Drenkelingen. Het aantal werkzoekenden ingeschre ven bij de Arbeidsbeurs op 4 Januari 1928 bedroeg in totaal 1162 (bovendien nog 315 vorst-werkloozen), tegen 1165 op 6 Ja nuari 1927, Zooals reeds gemeld, herdacht prof. dr. H. A. Lorentz Woensdag 25 dezer den dag van zftn 50-jarig profassoraat aan de Universiteit alhier. Naar wy uit de beste bron vernemen, tAeft prof. Lorentz als zijn uitdrukkelijken wensch te kennen gegeven, dat deze dag geheel onopgemerkt voorby Perforator, bril, handschoenën, sleutels, ceintuurs, portemonnaie met inhoud, wind- kap van een rijwiel, zilverbon, eindje gum mislang, Lipssleutel, „Ingenius"-sieütel, slinger van een auto, rozenkrans, paarden deken, bruin lederen damestaschje met in houd, bankbiljet van f 10, trouwboekje van B. Kasbergen, notitieboekje, blauwe wollen muts, rijwieltaschje, kerkboekje van G. Montanu9, pakje kindergoed, paar blauwe pantoffels, nieuwe roode pantoffel, zilveren dameshorloge aan zwart bandje, zilveren heerenhorloge met dito ketting, scheermes in étui, gebrand zilveren damesarmband horloge, paarlmoeren rozenkrans, rooie wollen muts, onderdeel van een ontroomer, vulpenhouder, rijwielpomp, hondenzweep, staart van een bont, behangersschort inh. gereedschap, breiwerk, zakmesje, kralen halskettinkje, vermoedelijk gouden lorgnet, bruine eend, bruin lederen motorhand schoen, schroevendraaier, ijzerzaag, schaats doublé broche met 8 steentjes, aardrijks- kundeboekje. koperen gewicht, hoek getiteld „Beginselen der Natuurkunde", blauwe jon- genspel, gouden broche (2 ringen inéén), bruin lederen damestasch met inhoud ver moedelijk van Mia Lodder, klissen, rich tingaanwijzer. zilveren armbandje, gedeelte van een rijtuiglantaarn. 2 moltonnen de kens, koperen roede lang 2.90 Meter, kin derboekje met inhoud, gutla nercha rol van een wringmaehine. zinken bus (gevallen van een vrachtauto), pakje inh. 2 stukjes kant. nikkelen heerenhorioge, pocket ba lance, honden. STAKING AAN DE UNIVERSITEIT TE RIJSSEL. PARIJS, 5 Jan. (V.D.) Meer dan de helft van de studenten van de Katholieke Univer siteit te Rijssel zijn in staking gegaan in verband met maatregelen, die tegen een aantal royalistische studenten werden ge- pomen. HET TELEFOONVERKEER TE LONDEN GESTOORD. LONDEN, 5 Jan (V.D.) Gisteren waren te Londen ongeveer 2500 telelounaansluilingen tengevolge van de overstroomingen gestoord. Vooral de voorsteden in het Noorden zijn getrolfen. Ook het telefoonverkeer met het buitenland heeft nog steeds in beperkte mate plaats, vooral met Frankrijk en Zwit serland. GEBOREN. Egon Dick Herman, z. van D. H. van Leeuwen en M. Schmerenbeck. Lientje Atsje, d. van K. de Groot en A. S. Stokvis. Jacobus, z. van S. W. Langelaan en E. J. Bierman. Jannetje, d. van N. v. der Pluijm en J. Beij. Adrianus Wilhels., z. van W. v. Elk en A. W. v. d. Weijden. Gerard Johan, z. van J. Jonk en J. M. de Groot. Petronella Maria, d van P. G. v. d. Geer en E. Maas. Petrus Mattheus, z. van L. J. Thijssen en B. P. M. Berkhout. Herms Nies Gers., z. van N. v. d. Star en P. v. Slingerland. Geerlruida, d. van N. Boom en M. v. Kampen. Corna. Mar tha Maria, d. van C. P. T. Omtzigt en B. C. M. Laken. Petronella Adriana, d. van G. Schaap en C. Brussee. Willem F rede- rik en Jansje, z. en d. van W, F. Stouten en E. C. v. Duuren. Theodorus, z. van P. H Kerkvliet en C. van Gerven Wilhelmus Egbertus, z. van E. C A. Peelers en W. M. W. Schouten. Jan Gijsberlus, z. van T. Blanken en A. Helsloot. Adriana Anna, d. van J. A Herfst en A. A v. d. Blink. Hendrik-a Johanna, d van tl 11. v. Es en J. M. v Emmerik Pieter, z van C. v. d. Burg en J M Ouwerkerk Elisabeth Jo hanna. d van P. J v Steijn en P J Lange- zaal. Andries, z. van P. Chaudron en A. LUXOR: Goedgekeurd. TRIANON: Niet afgekeurd voor volwassenen CASINO: Goedgekeurd voor volwassenen. CITY: Goedgekeurd. en J. Oudshoorn, j— Maria, d. van J. G. Bo- Ilannaart Jannetje, d. van M. v. d. Keur termans en M. Broekhof. Jannetje, d. van S. Kraan en A. v. Triest. GEHUWD: J Boom j.m, en H. Laterveer j.d. L. A% v d. Krogt j.m. en M. C. Blom j..d P. v, d Velden j.m. en G. Pelt j.d. C Ket j.m. en J. 'H. Thiel j.d. B. Honsbeek j.m. en M. de Graaf, j.d. F. K. v. d. Broek j.m, en S. van Ginkel j.d. C. v. Leeuwen j.m. en W. H Bevelander j.d. A. Segaar j ra. en H. H. Verboon j.d. J. H. Nooij j.m. en E. Potters j d. A. J. le Clerq j.m. en C. T. v. d. Klip j.d. OVERLEDEN. J. C. van der Heemst—van Zonneveld, vr., 63 j. J. M. W. van Elzeiingen, m., 68 j. S. van Frank—van Amerongen, vr., 68 j. C. W. Schlagwein—Choufour, wea., 88 j. J. A. Bonn, z., 2 m. J. Turnhout—Akerboom, vr., 33 j. A. Ouwerkerk, wednr., 79 j. C. Tegelaar, d., 10 ra. C. Korteweg, m., 43 j. C. Bakker—Van der Mark, vr., 27 j. P. Braggaar, m., 52 j. C. Boom- van der Nat, vr., 45 j. M. van der Bent, ongeh. vr., 44 j. AMSTERDAM, 4 Jan. Veemarkt. 24ó vette kalveren le kw. f 1.00f 1.10, 2e kw. f0 80—f 1.00, 3e kw f 0.70—f 0.80 per kilo levend gewicht; 50 nuchtere kalveren f 10- f 17 per stuk; 740 varkens Holt. le lcwalit, f 0.73—f 0.74, 2e kw. f 0 72—0 73 per kilo slachtgewicht; Overz. en Geld le kwaliteit 0.74—f 0.75. 2e kw. f0 73—f0 74 p. kilo slachtgewicht; vette varkens f 0.71f0.73. WOERDEN, 4 Jan. Aanvoer 132 partijen, le kw. 4956, met rijksmerk le kw. 54 57, 2e kw. 5053 Handel matig. ALPHEN AAN DEN RIJN. 5 Jan. - Kaas. Aanvoer 24 partijen; met Rijksmerk le soort f53f 55, 2e soort 149f 52. Handel flauw. VEURLEIDSCHENDAM. Op de heden gehouden vrye veiling in café „Heb eiland'' werden aangevoerd: Kippeneieren f 11.1012.25; kuikeneieren £9.50—10.50 per 100 stuks; Konijnen f2—3.30; Kippen f 1.20—1.60; Duiven f0.20—0.27; Hanen fl .40—1.70 per stuk; Leidsche kaas f0,40 0.51Zoete kaas in v. f 0.550.65 p. p. ALPHEN AAN DEN RIJN, 6 Jan. Kaas. Aangevoerd 24 wagens. Prijzen, met Rijks merk, le soort f 0.53f0.55; 2de soort f 0.49f 0.52; zware geen aanvoer. Handel flauw. BOSKOOP, 4 Januari, Rozen per stuk. Ophelia 1012 cent. Golden Ophelia 1015 cent; Hadley 3040 cent. Cl. Pernet' 3550 cent, Columbia 3015 cent. Butterfly 30t •13 cent. Wilhelm Kordes 3550 cent. KAT WIJ K AAN DEN RUN. 4 Jan. Tuin- bouwvereeniging Katwijk en Omslr. Uien p. 100 K.G. f9.20—9.70; Peen per 100 K.G. f3.70—4.50; Roode kool per 100 f26—35.10 Gele kool per 100 f 2425.90; Spruiten per 100 K.G f 18—22. KOUDEKERK-RIJNDIJK, 3 Januari. -♦ Eierenveiling. Aanvoer 1162 stuks Kippen eieren f 10.5012; Eendeneiirt-n f77 50; Kuikeneieren f8—8.50 per 100 st.Kippen f 1.752.per stuk. LEIDSCHENDAM, 4 Jan. Vrtfe Vei ling in Café Het Eiland. Kippeneieren 11.10—12.25; Kuikeneieren f9...U—f 1.J.50 per 100 stuks; Kippen f 1.20— f L.60; Ha nen f 1.40—f 1.70; Duiven f0,20—10.27; Kcnynen f2f3.30 per stuk. Beren 10 09 f 0.16 per pond. Zoete kaas f 0.55-f 0.65 per pond. Leidsche kaas f 0.40—f 0.51 p. pond. VOORSCHOTEN, V.P.V. 4 Jan. Aange voerd 1910 kippeneieren, prijs f 9 ftO 12.10 per 100. Middenprijs f 10 50 p. 100. WADDINXVEEN, 4 Januari. Aangevoerd aan de eierenveiling: 812 kipeieren. Prijs (groote) van f 10.tot f 11.20; kleine van f 8.50 tot f 9.— 3—1

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 3