UIT DE OMSTREKEN. ALGEMEENE AGENDA. SPLJjïfER UITVERKOOP UIT DE RIJNSTREEK. HAARLEMMERMEER. Tot voorzitter en vice voorzitter van dc plaatselijke commissie van toezicht op het lager onderwijs in Haarlemmermeer zijn benoemd respectievelijk de heeren pastoor P. F. W. Soepnel en A. Kroes. Door den opdooi waren op verschil lende plaatsen in den Haarlemmermeerpol der Woensdag de wegen zóó glad. dat een vijftal auto's, doordat de wielen slipten, van den weg afgleden en in de wegsloot terecht kwamen. Een der bestuurders, dio uit de auto sprong, liep daarbij een been kneuzing op. Een knaap, de 12-jarige S. B., had op den Sloterweg het ongeluk met z'n fiets te val len. De jongen, die met het hoofd op den grond was terechtgekomen, bekwam een lichte hersenschudding en werd onder ge neeskundige behandeling gesteld. HILLEGOM. n Vondel." Gisteravond gaf de Tooneelvereeniging Vondel" een uitvoering voor donateurs en belangstellenden in de groote zaal van „Flora". De zaal was tjokvol. Opgevoerd werd: „Onschuld en Misdaad", drama in 9 tafereelen, door J. Hu^ertus Janssen. Dit tooneelspel werd schitterend vertolkt en is een succes geweest. Het publiek volgde het met onverdeelde aandacht. De speelsters en spelers oogstten een dankbaar en welver diend applaus. „Vondel" bestaat thans 20 jaar en de directeur, de heer J. v. Houten, heeft van de oprichting af er zijn beste krachten aan gegeven. Ditmaal was al de tijd (tot circa half 12) noodig voor het drama, daarom bleven de komische tusschenspelen ditmaal achter wege. We sluiten met een welgemeend „tot weerziens". Felle nitslaande brand. Gisteravond ontstond door onbekende oor zaak brand ra een houten schuur van den beer Jac. Jansen, aan den Parallelweg al hier Door den feilen wind aangewakkerd viel aan blusschen niet te denken. De brandweer kon geen hulp verleenen al was zö onmiddellijk op de plaats des onheils. Behalve de schuur, die totaal uit brandde, kwamen eenige varkens in de vlammen om. Gelukkig stond de schuur ge heel vr\j, anders was de ramp niet te overzien geweest. LISSE. Uitvoering Kinderoperette. Dinsdag- en Woensdagavond werd onder de kundige leiding van mej. Kruydenberg uit Hillegom door de kinderafdeeling der R.K. Dameszangvereeniging opgevoerd de kinderuperelle „Goudmuiltje" van M. A. Brandts Buys Jr. Op beide avonden was de zaal van het Patronaatsgebouw mooi bezet. Uit het ap plaus concludeerden we dat het mooie spel uitstekend voldeed. Na het eerste bedrijf werd door een der dwergjes met enkele schuchtere woorden aan mej Kruyder namens alle kinderen ais blijk van waardeering een nieuwe met zil ver belegde dirigeerstok aangeboden welke dankbaar werd aanvaard. De dames Ko v. d. Veld en J. Prins verleenden hare belang- looze medewerking. Aan hel einde werden èn aan mej. Kruy denberg en aan mej. v. d. Veld alsmede aan mej. Prins bloemen aangeboden. Na afloop bracht de zeer eerw. heer pastoor aan leidster en speelsters een harte lijk dankwoord, voor het gebodene. Rest ons nog Ie vermelden dat de bloemen en groen- versiering op hel tooneel was uitgevoerd door den heer H Gropnewegen alhier. Heden. Doderdagmiddag zou deze ope- relte worden opgevoerd voor de kinderen. NOORDWÏJK. Het missiewerk in China. Dat in onze parochie veel belangstelling bestaat voor het missiewerk, bleek gister avond overduidelijk uit de geheel bezette groote zaa! van bet Juvenaat, waar pater Kruijtwagen een lezing met lichtbeelden hield over het missiewerk ld China. Bij het openingswoord sprak dan ook deken Bors- boom zijn groote voldoening hierover uit en hg hoopte dat door de meerdere kennis van het missiewerk ook Je liefde hiervoor zou toenemen Hierna verkreeg de Pater het woord, welke zelf 27 jaren als missio naris in China ts werkzaam geweest en daar in Zuid-Cbina. het gedeelte hetwelk onder de hoede der Hollandsche paters is ge- steld, zijn apostolisch werk heeft verricht, j Aan de hand van een serie eigen opnamen, toonde spreker op het doek de zeden en gebruiken in het Hemelsthe Rijk en hield hierbij een zeer onderhoudende toelichting Duidelijk illustreerde spr. het werk der missie en de primitieve middelen welke haar dienaren daarbij ten dienste staan in dit land, hetwelk 500 000 inwoners meer heeft dan geheel Europa. Tijdens de pauze hield zi.jneerw. een col lecte. waarvan hij met vreugde mocht me- dedeelen. dal deze flink had opgebracht. Na de pauze behandelde zijneerw nog het Sint Petrus Liefdewerk, het onderwijs en de Seminane's daar te lande, tot vorming van inlandBche priesferF. Bijeengenomen was dit zeker voor alfiWi een interessante en leerzame avond. RIJNSBURG. Huldiging van den heer A. Versteeg. De heer A. Versteeg alhier, die op 1 Ja nuari j.l hel feil herdacht dal hij voor vijf en twintig jaar alhier in gemeentedienst kwam. is deswege gisteren gehuldigd. Mei zijne echlgenoole per aulo van zijn° woning afgehaald, arriveerde de jubilaris oin kwarl voor elf in de raadszaal, waar aanwezig waren burgemeester en wethou ders en hel voltallige personeel van de ge meente en de bedrijven. Allereerst werd de jubilaris aldaar toege- spruken door den Iv.irgemeesler, die he-o huldigue als een nauwgezet en plichlsgv INGEZONDEN MEDEDEELING. Maandag. Het Residentie-Orkest, Stadsge- 4 hoorzaal, 8 uur. trouw arbeider, die zich steeds bereidwillig en behulpzaam beloonde. Spr. ging hierop na. hoe Versteeg, na als arbeider bij den bruggenbouw aan de Langevaart werkzaam te zijn geweest in dienst van de gemeente kwam. waarbij bleek, dat men een goede keuze had gedaan, want steeds wa9 Versteeg een goede kracht gebleken. Veel zegeningen heeft de jubilaris hier ondervonden, zij hel ook, dat hem ook hit j leed niet gespaard is gebleven. Spr. wensch- i te hem nog vele gelukkige jaren toe in dienst der gemeente. In het bijzonder dankte de burgemeester Versteeg nog voor zijn werkzaamheden bij het waterleidingbedrijf, die met 1 Januari voor hem geëindigd zijn. Namens het gemeentebestuur bood spr. hierna een enveloppe mei inhoud aan. Met enkele gevoelvolle woorden dankte de heer Versteeg hierna voor de hartelijke ontvangst en de felicitaties van den burge meester, waarna de eerewijn werd rond gediend. Vervolgens 9prak wethouder S. Schone- veld, mede namens weihouder J. van Kla veren een enkel woord. Spr huldigde nog maals Versteeg als iemand aan wien alles kan worden opgedragen en wiens adviezen zeer werden gewaardeerd en daarom dik wijls opgevolgd. Namens het gemeentepersoneel, als oudste 'in dienstjaren, wenschle hierna de heer A. C. de Wilde, commies ter secretarie, deu jubilaris namens het gemeentepersoneel ge luk. Voldoende aan den harlewensch van den heer Versloeg bood hij hem namens dit personeel een divan aan. alsmede een oud- Hollandsch sinellje. Na dat de jubilaris alle sprekers had be antwoord. bleef men nog eenigen tijd ge- noegelijk bijeen, waarna den jubilaris gele genheid gegeven werd verder het feest in huiselijke!) kring te vieren. Des namiddags werd door hem receptie gehouden, waarvan velen gebruik maaklen, om den algemeen geacht »n jubilaris hun ge- lukwenschen aan te bieden. SASSENHEIM. Ziekenhoisverpleging. De vereenïging lot voorziening in de onkosten van ziekenhuisverpleging heeft haar algemeene vergadering gehouden in „Concordia". De voorzitter, de heer J de Jong, opende de vergadering met gebed, waarna de no tulen der vorige algemeene vergadering werden gelezen en onveranderd goedge keurd. Het jaarverslag werd eveneens, na een enkele toelichting door het bestuur, goedgekeurd. Hierna kwam het bestuursvoorstel om de contributie op 25 cent per maand en per lid te bepalen, ter sprake. Dit voorstel werd ge daan, omdat het boekjaar met een nadeelig saldo sluit. Het tekort zou met deze ver- hooging ongeveer gedekt zijn. Het voorstel werd met algemeene stemmen aangenomen. Deze contribtieverhooging gaat terstond in. Verder werd besloten, dat van de 8 be stuursleden er minstens 6 te Sassenheirn moeten woonachtig zijn-, de algemeene ver gadering zal in het vervolg in Januari moe ten worden gehouden. Hot aantal dagen van uitkeerin» was vastgesteld op 50. Dit blijft gehandhaafd, maar er kan verlengii. worden toegestaan van ten hoogste 25 dagen. Ieder lid ontvangt gratis een nieuw, her zien reglement. Tot bestuursleden werden gekozen in de vacature S. Molema. de heer Jac. Oudshoorn; in de vacature J. de Jong, de heer P Potman. Hierna werd de vergadering gesloten. RIJPWETERING. Ter vervanging van den heer J. A. M. Sieringh. die wegens ziekteverlof voor eenigen tijd buiten dienst is, is tot tijdelijk onderwijzer a. d R.K school alhier benoemd de heer R. L. Snijders. ZEVENHOVEN. Gemeenteraad. De Raad dezer gemeente kwam onder voorzitterschap van den burgemeester bij een. Tegenwoordig waren alle leden. Mededeeling heelt plaats van verschillen de door Gedep. Stalen goedgekeurde beslui ten. Op het verzoek van de Wed de Bruin te Gouda om ook aan haar de aan haar nu overleden man toegekende bijslag op diens pensioen als oud-gcmeenteveldwachter, te blijven uitkeeren, wordt besltoen haar jaar lijks f 100 toe te kennen. Het verzoek van de Ned. Poütiehonden- vereeniging om subsidie c.q. lidmaatschap, wordt afwijzend beschikt. Van den heer J. M. Chardom is ee nschrij- ven ingekomen over den slechten toestand, waarin de schoeiing voor zijn pakhuis ver keer!. en waarin hij vraagt een oplossing die èn de gemeente ên hem bevredigen zal.' B. en W. hebben v. Vliet een opgaaf laten maken van een betonnen schoeiing, welke afdoende is. B. en W. gevoelen er wel iets voor, om den toestand daar te verbeteren en b.v. een gedeelte in de kosten bij te dragen. Chardon deelde den voorzitter echter o.a. mede. dat hij het voorkeursrecht voor laden en lossen wil behouden, wat natuurlijk niet kan. Na eenige bespreking wordt op voorstel van den heer Veerman besloten aan Char don voor te stellen de schoeiing van ge meentewege volgens opgaaf van v. Vliet te doen maken, dat Chardon ons daarin de helft der kosten vergoed, geen voorkeurs recht voor laden of lossen heeft en hel on derhoud en hel hebben dier sehoeiing als een servituut op zijn zaak vestigt. Na eenige bespreking wordt op het ver zoek van den Bond tegen het ijdel gebruik van Gods H. Naam door het vloeken afwij zend beschikt, zoodat geen strafbepaling ten aanzien daarvan zal worden vastgesteld. Vóór stemden de heeren Veerman en Brunt, terwijl de heer Breedijk zich van stemmen onthield. Op verzoek van de heer v. d. Bosch zal worden uitgezien naar een bepaling, waar in het verboden wordt, dat personen van beiderlei kunne zich langs de bermen der wegen ophouden. Óp diens verzoek wordt de heer Karse- meier te Nieuwveen ontslag verleend als herkeuringsveearts volgens de Vleeschkeu- ringswet. Aan den heer Wiel in ga wordt eervol ont slag verleend als Hoofd der Openb. School. Met algemeene stemmen wordt afwijzend beschikt op een verzoek van het R.K. school bestuur om gelden beschikbaar te stellen voor de betegeling van een gedeelte der speelplaats. Na bespreking wordt besloten als nood- slachtplaats voor de gemeente te huren een gedeelte der door Hakker en Veenboer te stichten slachtplaatsen, -en wel beiden voor f 50 per jaar. Tot leden der Commissie tot wering van Schoolverzuim worden herbenoemd de hee ren M. v. d. Berg, L. J. de Groot, Jac. Slin gerland, A. J. de Groot en J. Veerman, ter wijl in de plaats van de heeren Veltman en Wielinga (beiden op verzoek ontslag) wor den benoemd A. P. v. d. Weijden en J. Brunt. LANGERAAR. Naar wij vernemen is de St. Liduina- vtreeniging alhier voornemens een ten toonstelling te houden van door de dames j der naaikrans gemaakte kleedincslukken. Tegelijkertijd wordt op die dagen bazar en loterij gehouden ten bate van de kas dier vereeniging. Gezien het schoone doel dier instelling n.m. het verleenen van hulp aan behoeftige I kraamvrouwen en arme gezinnen, vertrou- wen wij dat een ieder iels zal bijdragen om dit mogelijk te maken. HOOGMADE. Uitvoering. Dinsdagavond werd door het R.K, Dames gezelschap van Rijpwetering een uitvoering gegeven in 't café Hillebrand. Opgevoerd werd „De Kindermoord van Bethlehem", spel met zang in 7 tafereelen. Door een van de speelsters werd vóór elk bedrijf een korte uiteenzetting gedaan waar door het gemakkelijk werd om het spel en de zang te volgen. Het Kerstspel van Pastoor Kwakman werd zeer mooi uitgevoerd. Tusschen de bedrijven door werden vier Oud-Holl. en vier Koelederen van den heer Th. Bosma gezongen, dié toepasselijk op het spel waren. Door Pastoor Borsboom werd dank ge zegd aan Pastoor Kwakman voor zijn regie, aan den heer Bosma voor zijn toepasselijke muziek en aan de speelsters voor het mooie spel. Hij vertrouwde, dat Vrijdagavond bij de tweede opvoering, er weer groote belang stelling mocht beslaan. VOORHOUT. Burgerlijke Stand. Geboren; Marcelis Johannes, Z. van J. de Groot en M. A. Verhaegen Johannes, Z. van J. Hoogervorst en S. Duivenvoorden. Ondertrouwd: H. v. Dam jm. 27 j. en M. J. A. v. d. Burg jd. 26 j. Getrouwd: P. Vlasveld 47 j. en F. W. van Wouw 38 j. H. H. Dijsselbloem 29 j. en Th. C. Langeveld 28 j. J. A. v. d. Meer 25 j. en M. J. M. Angevaren 22 j. Door het College van B. en W. is aan besteed het maken van een muziektent. Raming f 1334.03. Ingekomen waren 2 in schrijvingen en wel: P. v. d. Geer voor f 1370 en H. Bakker voor f 1193. Aan den laagsten inschrijver is het werk gegund. WASSENAAR. Gemeenteraad. Wijlen E. C. baron Sweerts de Landas Wyborgh herdacht. Benoemingen. De regeling van den school artsen dienst. Woensdagmorgen heeft de Raad dezer ge meente vergaderd, onder voorzitterschap van den burgemeester. Afwezig is de heer Prins. Bij deze eerste vergadering in het nieuwe jaar is het den voorzitter een behoelte den leden zijn hartelijke gelukwenschen aan te bieden zoo voor zichzelven als voor hunne huisgenooten. Spreker hoopt, dal het jaar 19*28 een gelukkig jaar moge zijn en dat alle leden hun beste krachten zullen aanwen den ter bevordering van den bloei der ge meente. Spreker wil er op wijzen dat o.m. het Jtraagsluk van woningbouw en in ver band daarmede het opruimen van krotwo ningen zal dienen te worden opgelost. Bij de ingekomen stukken was o.m. een schrijven van Ged. Stalen waarbij hel over lijden van den Voorzitter van dat College ter kennis van den raad wordt gebracht. B. en W. stellen voor dit schrijven met een brief van rouwbeklag te beantwoorden. De voorzitter zegt nog, dal als er één strijder in het harnas is gestorven het deze man is. Tot voor enkele dagen was hij als een jonge man werkzaam. Hij was geestig en vlug. Spreker behoort tot hen die de bewonde raars zijn van hel vele goede, door hem aan den lande verricht. Hij ruste in vrede. Door opstaan betuigen de leden hunne instemming met deze rede. Het voorstel van B en W. wordt met al gemeene stemme naangenomen. Vervolgens deelt de voorzitter mede. dat h ijvan dr. van Leeuwen bericht heeft ont vangen, dal hij binnenkort met de uilvoe ring van hel plan tot aanleg van een die rentuin zal beginnen. Van den heer A. A. Content is bericht ontvangen dat hij ontslag neemt als raads lid, terwijl van den voorzitter van hel Cen traal Stembureau een schrijven is ingeko men, dat de heer W. Boender als raadslid is benoemd verklaard. In de Commissie van onderzoek der ge loofsbrieven worden benoemd de heeren J. M. Drop, C. C. v. d. Kroft en D. v. Barne- veld, en tot plaatsvervangers de heeren H. C. Provo Kluit, J. C. Vogels en A. Versteeg. D ebegrooting van uitgaven voor het dienstjaar 1927 wordt verhoogd met f 6527,901/9 voor den gewonen dienst en met f 191,85 voor den kapitaaldienst. Tot leden der Commissie tot wering van schoolverzuim worden benoemd wegens het niet aannemen der benoeming door de hee ren K. W. Boogaard, G. G. Knijnenburg en J. A. Veelo, de heeren J. J. Jonker, L. Looyenga en W. Smoor. Tot onderwijzer aan de openbare lagere school No. 1 wordt benoemd de heer J. van 't Veer te Egmond a. Zee. Op een verzoek van het bestuur der Chr. H.B.S. te Leiden om een bijdrage te willen verleenen van f35,50 per leerling uit deze gemeente, die de H.B.S. te Leiden in 1925 heeft bezocht, wordt gunstig beschikt. Met algemeene stemmen wordt daarop besloten van de N.V. Exploitatie-Mij Rijks- dorp in eigendom en beheer over te nemen een drietal wegen in het park Rijksdorp, nadat door de Maatschappij een som van f 4253, zal zijn gestort voor het in ordo brengen van de wegen en een som van f 7281, ter bestrijding der kosten van on derhoud dezer wegen. Een van de over te nemen wegen weike volgens het uitbrei dingsplan niet breed genoeg is, maar als verbindingsweg wel behouden kan blijven zal niet als bouwstraat worden aange wezen. Vervolgens komt ter tafel een voorstel van B. en W. om de Kerkstraat bij do R.-K. Kerk te verbrecden. De voorzitter zegt, dat de onderhandelingen met de Kerk en Armbesturen gevoerd met goede uitslag zijn bekroond, zoodat de voorgenomen ver breeding van dit wegdeel thans kan door gaan. Het Kerkbestuur is bereid gevonden een strook grond van 4 Meter gratis af te staan mits het hek voor rekening der ge meente wordt teruggezet en het plantsoen in goede wordt gebracht. Het armbestuur is insgelijks bereid ge vonden een grondstrook van 4 Meter gra tis af te staan, onder voorwaarde, dat het gedeelte straat langs hun eigendom als bouwstraat zal worden aangewezen en een som van f 1.25, zal worden betaald voor het verplaatsen van het hekwerk. Met algemeene stemmen wordt besloten op deze voorwaarden in te gaan en den grond in eigendom te aanvaarden. Vervolgens is a*n de orde een adres van den heer W. Jochems, waarin vergunning wordt gevraagd voor het afgraven van duin- terrein, gelegen in de Pan nabij de grens der gemeente, ten einde de vrijkomende grond als teelland te kunnen bestemmen- De voorzitter zegt, dat B. en W. den Raad moeten voorstellen afwijzend op dit verzoeka te beschikken omdat zij van oor deel zrn, dat dit terrein zoo dicht bij den Katwijkschen weg gelegen uit een oogpunt van natuurschoon oehouden moet blijven. Het voorstel van B. en W. om geen ont heffing te verleenen word! daarop verwor pen met 7 tegen 4 stemmen. Tegen stera- den de heeretn Mansvelt, Rooyakkers, Drop en Van Leeuwen. Hierop wordt even gepauseerd, om de Commissie de gelegenheid te geven den geloofsbrief van den heer W. Boender te onderzoeken. Na hervatting der besprekingen deelt de heer Drop mede, dat de Commissie advi seert tot toelating. Aldus wordt besloten. Hierna is aan de orde een voorstel van B. en W. om met den exploitant van de ziekenauto een overeenkomst aan i-e gaan omtrent het vervoeren van zieken en ge wonden voor den tijd van drie jaren en hem deswege een subsidie toe te kennen van f 800 per jaar. De voorzitter /egt, dat de heer Goemans bereid is gevonden nun alle wensch en van B. en W tegemoet te komen en dat uit de exploitatierekening is geblek»n dat de verhooging der subsidie van f 500 tot f SOO gewettigd is. Met algemeene stemmen wordt het voorstel aangenomen. Vervolgens komt weder Ier tafel het be roepsschrift van C. A. Voorham, tegen de af wijzende beslissing van B. en W. op zijn verzoek om zijn perceel aan den Achterweg te mogen verbouwen De voorzitter zegt, dat de onderhande lingen met Voorham geen resultaat hebben opgeleverd. -B. en W. en ook de commissie van openbare werken zijn van oordeel dat om tot een gezonde oplossing te komen ont eigening van dit perceel en de overige drie pereeelen tot aan de Langeslraal slechts mo gelijk is. Zij stellen daarom den Raad voor een besluit te nemen waarbij B. en W. wor den gemachtigd de onteigening van deze pereeelen in het algemeen belang aan te vragen. Mei algemeene stemmen werden B. en W. daarop gemachtigd slappen tot onteigening van de vier pereeelen to doen en wordt hel verzoek van Voorham van de hand gewezen. Vervolgens komt aan de orde een verzoek van den heer Leyen om terug te kompn op de afwijzende beschikking in de vorige ver gadering genomen len opzichte van hel bou wen van garages aan den Lange Kerkdanr». De voorzitler zegt. dat B en W zich aan de verordening hebben gehouden en wijst er op, dal de Raad geen ontheffing kan ver leenen Het adres kan dus hoogstens als een interpel la lit worden aangemerkt. Het bezwaarschrift van den heer Leyen wordt daarop voor kennisgeving aangeno men/ Ten slotte komt ter tafel een voorslel van B en W. tot regeling van den schoolartsen dienst. INGEZONDEN MEDEDEELING. 2614 De voorzitter zeA dat in de vorige ver gadering is besloten, dat deze gemeente de regeling zelf ter hand zou nemen en niet in samenwerking met andere gemeen ten. Uit verschillende inlichtingen, elders ingewonnen, is gebleken, dat bijna nergens een schoolarts is ingesteld met verbod tot uitoefening van particuliere praktjjk. Spr. lee.'t verscheidene inlichtingen voor en geeft den Kaad in overweging voor deze gemeente de mogelijkheid tot aanstelling van drie schoolartsen te openen, één voor de Chr. schoien, één voor de Katholieke en één voor de openbare scholen. Spr. leest een ont- werp-verordening voor uit de gemeente Baarn en vraagt machtiging voor deze gemeente een ongeveer geiyke verordening te doen samenstellen. De heer Van Barneveld vraagt of de ouders zeggenschap bekomen bij het be noemen van een arts voor de openbare scholen. De voorzitter zegt, dat B. en W. met de hoofden overleg zullen plegen, die op hun beurt zich met de ouders in verbin ding kunnen stellen. De heer Van Leeuwen heeft bedenkingen tegen een bepaling, dat de schoolbesturen worden vrijgelaten tot het al of niet ia- j voeren van het instituut op hun scholen. I De voorzitter zegt, dat men hen niet kan dwingen. Hij vertrouwt echter, dat allen j fcö deze oplossing zullen toetreden Met algemeene stemmen worden B. en i W. daarop gemachtigd voorbereidende maatr regelen te treffen. Bjj de rondvraag dringt de heer Wout> ters op spoed aan voor de insteling van. i een schoonheidscommissie. De voorzitter zegt zulks toe. De heer Van Leeuwen u t nogmaals een klacht over den overlast, die vele inwoners van bedelvolk en kramers ondervinden en vraagt den voorzitter strenger toezicht van de' politie. De voorzitter zal de politie op het euvel wijzen. De heer Drop zegt, nu er toch over de politie gesproken wordt, dat het hem vaak eigenaardig heeft aangedaan, dat zoo dikwijls het twee-agenten-systeem wordt toe- gepast. Hij vindt dit ten eenenmale over bodig. De voorzitter zegt, hierop al meermalen te hebben gewezen. Hl] zaï zorgdragen, dat het niet meer zal voorkomen. De heer Van Barneveld informeert naar den stand van den bouw van arbeiders woningen. De nood op dit stuk wordt steeds grooter. De heer Ruys zegt, dat voor 14 dagen pas zekerheid werd bekomen, dat de vereeni ging met de voorbereiding kan voortgaan; thans wordt met den noodigen spoed ge werkt. Hierna sluiting. LEIMUIDEN. Gisteren me'ldden wij dat de heer J. A. Bakhuizen benoemd werd tot tijdelijk secre taris-penningmeester van den Griet- en Vriessekoopschen polder. Dit ls onjuist; het moet zijn van den Wassenaarschen polder, R0EL0FARENDSVEEN. Dinsdagavond was het Muziekgezel schap L. V. Harmonie* alhier in vergadering bijeen tot het verkiezen van een voorzitter wegens het bedanken van den heer N. Koek Pz In deze vacature werd gekozen de heer N. van der Haak. terwijl in diens plaats als bestuurslid werd gekozen de heer Jac Pouw Lz. Verder werd besloten op Koppermaandag de jaarlijksche uilvoering te doen plaats heb ben voor eereleden, kunstlievende leden en donateurs en op Dinsdag 10 Januari d. a. r. tegen entree. Wegens het groote succes van het vorige jaar werd de hoop gevestigd op een volle zaal. Wij hopen het van harte. TER-AAR. Bevolkingsstatistiek 1927. De bevolking dezer gemeente vermeerderde in 1927 door geboorte met 72 ra en 55 vr. totaal 127 door vestiging 54 m. en 67 vr, totaal 121. Vermindering door overlijden 26 m. en, *20 vr., totaal 46. Vertrek 80 m en 84 vr.. totaal 164. Bevolking op 1 Januari 1927 1966 m. en 1829 vr. totaal 3795. Bevolking op 1 Januari 1928. 1986 m. en 1847 vr.. totaal 3833. Vermeerdering 20 m. en 18 vr., totaal 38. In het afgeloopen jaar kwamen in deze gemeente 10 gevallen voor van besmettelijke ziekte; 9 diphtheritis en 1 roodvonk Geen enkele dezer ziekten met doodelijken afloop. BODEGRAVEN. Dinsdagmorgen heerschle in het Beursgebouw een levendige drukte, die alle optimistische berekeningen sloeg. Het vrij talrijke bedienend personeel had handen vol werk. De inrichting van het gebouw werd algemeen ten hoogste geroemd. Do handel is blijkbaar met de inrichting der boxen wel ingenomen, want behalve de aandeelhouders hebben nu ook verschillende kooplieden ook buiten onze pemepnle een box gehuurd. De huurprijs bedraagt f 50 per iaar. 2—1

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 2