GEMENGD NIEUWS. IJSBERICHTEN. SPORT. nadeele van een slager aldaar. Verdachte ontkende en beweerde bet rgwiel van iemand gekocht te hebben. Deze „iemand" is ech ter niet door de politie gevonden kunnen worden. Het O.M. geloofde dan ook niet veel van bet bestaan van dezen onbekende en eischte 1 jaar gevangenisstraf tegen verdachte. Verdachte's raadsman, mr. Vrijberghe de Koningh, pleitte vrijspraak. De zelfde verdachte had zich vervolgens nog te verantwoorden, thans tezamen met zekeren P. N., uit Leiden, die echter niet verschenen was, wegens diefstal van stuk keu leder uit een schoenmakerswerkp.aats aan de Janvossensteeg te Leiden, gepleegd iri den nacht van 6 op 7 Nov. j.l. tn dele '■sak bekende verdachte. Hg zeide echter uit een soort baldadigheid gehaudeid te hebben. Het O. M. eischte tegen ieder der ver dachten 6 maanden gevangenisstraf. Voorts is een jaar gevangenisstraf ge- eischt tegen, den los werkman C. A. M., uit Leiden, gedetineerd, wegens diefstal van oen rijwiel, gepleegd op 25 Nov. j.l. te Leiden. Door dezelfde Rechtbank zijn nog ver oordeeld De arbeider J. v. E., uit Leiden, gedeti neerd, wegens verduistering van een hand wagen, tot 2 maanden gevangenisstraf; dc stoker J. v. I., uit Leiden, wegens dief stal van een heerencostuum, eveneens tot 2 maanden gevangenisstraf: de straatma ker P. J. G., die met een sïeen geworpen had naair een troep op de kaasmarkt te Leiden spelende jongens waarbij een dezer den steen tegen zijn hoofd kreeg en vrij ernstig werd verwond wegens het ver oorzaken van lichamelijk letsel door schuld tot f 40 boete. EEN RELLETJE IN KATWIJK. Voor de Haagsche rechtbank hebben te recht gestaan de timmerman M. v. d. P. en de bakker N. v. T., uit Katwijk aan Zee, wegens wederspannigheid en de tweede bo vendien wegens eenvoudige beleediging van een politieagent. In den avond van 31 Juli vorig jaar ww er bij het tramstation te Katwijk een op loopje en de agenten De Jong en Klein- man maanden tot doorloopen aanv. d P. zou daaraan geen gevolg hebben gegeven, wat voor de agenten aanleiding was tot arrestatie over te gaan. Van der P. zou zich daartegen hebben verzet, en v T. hem daarbij geholpen. Later zou v. T. de agen ten nog uitgescholden hebben voorschur ken, schooiers en moordenaars. Behalve de beide agenten en drie an dere getuigen charge, werden negen ge tuigen a décharge gehoord. Verklaarden de agenten, dat het verzet ernstig was ge weest, dat v d. P. den agent De Jong bij een been had gegrepen, dat zij toen samen op den grond zijn gerold en dat daarna v T. er bij gekomen was en den agent Kleinman bij de keel had gegrepen en diens sabel had beetgepakt, anoerzijds beweer den de verdachten en de getuigen A dé charge, dat de agenten onnoodig hardhan dig waren opgetreden Volgens deze ver klaringen zouden v. d. P. en v T geducht zijn afgerost door de agenten Hierbij is v. d. P. met den agent De Jong over den grond gerold. Van T. had weliswaar de sabel van Kleinman beetgegrepen, maar die zou alleen gebeurd zijn om ver dere slagen af te weren. Het O. M., waargenomen door mr. Rij- kens, eischte tegen iederen verdachte zes weken gevangenisstraf Mej. mr. Labohm pleijte vrijspraak. H.i. is het gebeurde alleen te wijten aan on tactvol optreden der agenten. Uitspraak 17 dezer. BRAND DCOR SCHULD. Voor de Haagsche rechtbank heeft zich te verantwoorden gehad de tuindersknecht G. H. A. A., uit Boskoop, ter zake van "brand door schuld. Verdachte had achte loos een brandende eindje sigaret wegge worpen in een houten loods in de tuinderij, v^iar hij werkzaam was. Het stukje sigaret kwam terecht in een hoopje houtwol, dat in brand geraakt is. De gehecle loods is ten slotte afgebrand. Eischf 50 boete. Uitspraak 17 dezer. DE CULEMBORGSCHE MOORDZAAK. Naar gemeld wordt, zal de Culemborg- scho moordzaak Donderdag 2 Februari wederom in openbare behandeling komen voor het Arnhemsche Gerechtshof. INGEZONDEN MEDEDEELING. Pijnloos Scheren Vlug Scheren jScihoon Scheren zonder dat JJw hji d stukgaat ,ot naschrijrft» ook ai is Uw baajjd nog zoo zwaar en^fiaid, mdien u sjechtsï vóór het inzegen dc baardopperdlaktel.inwrijlt met tü\n winig Doos 30, 60, Tube 80 ct. 1 purol 4301 KOLENDAMPVERGIFTIGING TE AMSTERDAM. Een vrouw gestikt. In 'n perceel in de Roetersstraat te Ara- sterdam is een 66-jarige man in bewuste- loozen toestand en zijn 64-jarige vrouw dood aangetroffen. De oorzaak hiervan is vermoedelijk kolendampvergiftiging. De irian is naar het Binnengasthuis vervoerd. Zijn toestand is nog ernstig. De man en de vrouw waren Zondagavond uit geweest en hadden bij thuiskomst ecD kacheltje bijge vuld. Daarna waren zij naar bed gegaan, 's Morgens vonden de buren het huis ge sloten Zij waarschuwden den zoon, die de deur forceerde. Hij vond zijn moeder dood liggenzijn vader lag bewusteloos op den grond. Het kacheltje had niet goed ge trokken. BOTSING TUSSCHEN TRAM EN AUTO. Gistermiddag, ongeveer één uur, geraakte een auto op den Rijksstraatweg tusschen Halfweg en S'.oterdijk door de gladheid van den weg af en schoot door de haag van de trambaan op de rails. De tram, die om één uur uit Haarlem vertrokken was passeerde op dat oogenblik, zoodat een bot sing volgde. De auto werd ernstig bescha digd en van 'een tramwagqp werden tree planken afgescheurd en een paar o'iepoiten vernield. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. DOOR DE TRAM AANGEREDEN. Te Heemstede werd de 78-jarige landbou wer G. K. op het Raadhuisplein door de tram aangereden Vrij ernstig gewond werd hij ter verpleging in de Mariastichting te' Haarlem opgenomen. DE GEÏSOLEERDE EILANDEN. De verbinding door de lucht. Naar de K. L. M. mededeelt is gisteren wederom gevlogen naar de door het ij» ge- isoleerde eilanden Schiermonnikoog en Ameland. Gistermorgen te ongeveer negen uur steeg een machine op met een groote lading post, drie passagiers en een soldaat der radio-afdeeling, die aan wal gezet werd om assistentie te ver'eenen bij de draad- looze verbinding. Het toestel keerde terug met zes passagiers en een groote hoeveel heid post. De passagiers waren in hoofd zaak zeelieden, die tijdig op hun schepen moesten terugkeeren. De verbinding met Schiermonnigoog in hersteld roet behulp van het mobiele radio station der genie, hetwelk met eenige man schappen deor een vliegtuig der K. L. M. is overgebracht 'Telegrammen voor genoemd eiland wor den van het telegraafkantoor te Leeuwar den overgebracht naar den militairen ra- diopost in de kazerne aldaar en vervolgens langs den radioweg verzonden. De postboot ,,De Volharding"heeft Maandag de reis van Harlingen naar Ter schelling gemaakt en is gisterochtend te elf uur met post en passagiers vertrokken. De boot moest echter wegens het zware ijs naar de haven van Terschelling vertrek ken Vermoedelijk zal heden weer getracht worden Harlingen te bereiken. BRANDEN. Bij den heer Vredenburg aan den Berg- huizerweg te Apeldoorn is door onbekende oorzaak in een schuur, staande bij zijn boerderij, brand uitgebroken. De schuur brandde geheel uit; de voorraad hooi en stroo ging verloreDeen paard en vijf koeien kwamen in de vlammen om. De cementpannenfabnek en de groote landbouwschuur van den heer Hemmer te Geesteren (O.) zijn geheel door brand ver nield Al het vee, behalve twee kalveren, kon gered worden. Verzekering dekt de -'schade. Te Oploo (N.B.) is totaal afgebrand de boerderij van den heer J. Selten. Twee varkens kwamen in de vlammen om. Oor»- zaak vaD den brand onbekend. Verzekering dekt de schade. Te Batenburg (G.) is door onbekende oorzaak afgebrand de boerderij bewoond door Th. Haerkens. De geheele inboedel ging verloren. Verzekering dekt de schade. De woning van W Dupon te Garijp is af gebrand. De woning van P. Koop te Bergumerheide is een prooi der vlammen geworden. Te Dongen is de schoenfabriek van den heer Koks aan de Jozefstraat geheel afge brand. Ook de machines en voorraden gin gen verloren. Verzekering dekt gedeeltelijk de schade VERDRONKEN. De' 15-jarige A. H is te Megen met een fiets over het ijs gereden, in een wak ge komen, en verdronken. Te Oosthuizen zijn twee zoontjes, van resp. 14 en 11 jaar, van den heer J. Hartog, in een wak gereden en verdronken, naar de „Tel." meldt. Te Bovenkarspel is de 14-jarige zoon van J. de H. verdronken. TE WATER GEREDEN. Tusschen Zevenaar en Doesburg is een auto van de firma Van Dijk en Witte in een kolk gereden. De wagen kantelde en de bestuurder geraakte te water. 'Tg wist zich te redden door op de kap de auto te klimmen en daarna aan den kant van de kolk te springen. Hij was door de koude bevangen; op zyn hu'pgeroep werd hij door een postbode naar eeu café gebracht, waar hg van droge kleeren werd voorzien. De zwaar beschadigde auto is uit de kolk opgevischt. HOOG WATER. Onder Moergestel (N Br.) is het rivier tje de Reusel buiten haar oevers getreden en heeft in wijden omtrek het land onder water gezdt, waarop groote ijsvlakten zijn ontstaan. D00DELUKE TRAP VAN EEN PAARD. Gistermiddag is in het hospitaal te 's-Hertogenbosch overleden de 61-jarige Jo hannes Verhoeven, die laatstleden Donder dag een trap kreeg van een paard, toebe- hoorende aan de Maatschappij Paarden tram 's-Hertogenbosch—Voorburg, ten ge volge waarvan hij geopereerd moest wor den. Verhoeven, die reservekoetsier bij deze tram was, Laat een gezin met 4 kinderen achter. - Ook heden bereikten ons, terwijl het hardnekkig dooit, nog een aantal ijsherich- ten uit de omgeving en van elders. Het zul len waarschijnlijk voorloopig wel de laat- sten zijn. Uit de omgeving. De ijsfeesten te Woubrugge heb ben een gezellig en opgewekt verloop ge had. Bij het hardrijden ten behoeve van weduwen en ouden van dagen, voor wie de bons voor slager, kruidenier en kolen- hamdelaar een welkom geschenk waren, ontvingen de rijders voor deze groep ter aanmoediging prijzen in sigaren. Arie Wittebol, die tevens het genoegen smaakte voor zijn grootmoeder den extra-prijs te winnen (witte wollen deken, uitgeloofd door dc firma J. P. Bochove alhier) werd eerste. W. den Horder en N. Senne wonnen ieder een 2den prijs: Jan Bulk den derde. In den wedstrijd voor jongens van 12 16 jaar, won Adriaan van der Bijl den lsten prijs (IJlster schaatsen); Dirk van Straalen den 2den; Thomas Westdijk den 3den en Piet Bochove den 4den. Gisteren werd er tevens nog een wed strijd in ringrijden gehouden, waarin de dames Lena Noordam Jd. den lsten, E. Westmaas den 2den en Jana Overvliet den 3den prijs wisten te veroveren; van de heeren wonnen M. Kroes Mz. den lsten, Jan van Kooien den 2den en Jan Bochoven den 3den prijs. Deze ijsdagen zijn goed geslaagd, waar toe behalve het fraaie winterweer, niet weinig bijdroeg de opgewekte muziek van ons Woubrugsche Fanfarecorps. Ook aan de gebr. Van Luiing, die als commissie leden de zorg van baanaanleg op zich had den genomen, een woord van lof. Ten slotte werden nog twee grappige wedstrijden gehouden voor kleine jongens en meisjes, waarbij 8 prijzen werden uit gereikt. Bij dezen laatsten wedstrijd had het ijscomité den steun van mevr. J. van WijkBoot. Dinsdagmiddag gaf de ijsclub Wilhel- mina te Roelofarendsveen op het Brasemermeer een wedstrijd op schaat sen. In verband met den invallenden dooi was de belangstelling nog grooter dan Maandag, zoodat er dan ook een prettige drukte heerschte. 22 deelnemers namen aan den wedstrijd deel. De uitslag is als volgt: le prijs W. van der Meer Sebzn., f 10; 2e pr. Leo Turk, f5: 3e pr. B. Wesselman, f2.50 en 4e pr. Koos van der Meer Pzn., f 1. Voor reclame had de heer J. Verhaar, scheepmaker alhier, een eigenhandig ver vaardigde schaats op het ijs geplaatst, welke een grootte had van 2 Meter. Deze schaats trok zeer veel belangstelling. Gistermiddag werd vanwege de ijsclub „Nut en Vermaak", te L e i m u i d e n kinderwedstrijden gehouden op de Drecht alhier. De uitslagen luiden: Jongens van 810 jaar: le prijs Dirk van Berkel; 2e pr. Tiet van Veen; 3e pr. Dirk van Egmond; 4e pr. Jan Visser; 5e pr. Piet Semp. Jongens van 1012 jaar: le prijs Theo Heuzen; 2e pr. Jo Berends; 3e pr. Lauw Hoogenboom; 4e pr. Jac. v. Muiden; 5e pr. Cor van Beijeren. Op de baan te Oudewetering van de ijeslub „Ijsvermaak zij ons Doel" had een wedstrijd plaats voor de leden. Er waren 27 deelnemers. Na de eerste rit ten vielen 14 rijders af en bleven er nog 13 over. Door het bestuur waren 11 prijzen beschikbaar gesteld, waarom vinnig werd gestreden. Jammer was het, dat in de eerste serie reeds enkele snelle rijders te gen elkaar uitgevallen waren. Zoo was hst ook jammer, dat de jeugdige H. dé Jeu. na in de eerste serie den veteraan C. van Sta veren geklopt te hebben, zoo spoedig tegen den eersten prijswinnaar B. Kraan viel. Ook de snelle A. Mollers werd het slacht offer van Kraan en moest zich tenslotte met een der lagere prijzen tevreden stellen. Niettemin bleven er nog genoeg spannende ritten over, zoodat het op de baan recht gezellig was. De uitslag luidt: 1. B. Kraan. 2. D. Lang- hout, 3. KI. Pecht, 4. J. Hoogenboom. 5. K. Droogh. 6. B. van der Meer. 7. H. de Jeu, 8 A. Mollers, 9. J. Schoenmaker. 10. G. Mollers en 11. J. Bos. De prijzen, bestaande uit bedraden varieerende tusschen f 1 en f 10. werden door den voorzitter der ver- eeniging, den heer du Pau, op de hem eigen geestige wijze in hotel Van den Bosch uitgereikt, waar men onder een gezellig stukje muziek den verderen avond genoeg lijk doorbracht. Gistermiddag had de ijsclub „Voor waarts" te K a t w ij k a. d. R ij n een ijsfe'est uitgeschreven, bestaande in ring- rijderij voor paren. Dit had plaats op de Zanderijvaart en uitkomende op den Rijn. Voor het publiek was hier een mooie ge legenheid om vanaf den wal toe te zien. 16 paren waren ingeschreven, die om mooie geldprijzen reden. De prijzen werden gewonnen door: 1ste prijs M. van Tol en E. Coster, 2de pr. A. Vooys en J. Jongeneel, 3de pr. L. J. v. d. Valk en Adr. v. d. Valk Aarts, 4de pr. Adr. Luyten en Netje Lange. Na afloop had in „De Roskam" de prijs uitreiking plaats. Sinds vele jaren had de ijsclub niet het geluk een dergelijke feeste lijkheid te organiseeren. Gistermiddag hadden op het verlengde van de Schiesloot te Noord w.ij k wed strijden plaats onder belangstelling van R. K. SPORTBEWEGING. Gymnastiek. Het heeft natuurlijk niet gelegen in da bedoeling van de R.-K. Leidsche Commissie! voor Lïch. Opv., om, na de propagandadagen van November, stil te blijven afwachten; zg wil daden zien. Er is .enthousiasme gewekt voor de Roora- sche Sport, de rqgultaten daarvan wil cjé Commissie aanschouwen. Daarom zal er eerst een Propaganda» vergadering worden gehouden voor de Gymnastiek. Verschillenden, die bekend zijn als lief hebbers, zullen worden uitgenoodigd pep speciale convocatie. Maar waarschijnlijk zgn er buiten hea nog meer, doch hun namen zijn ons on bekend. Evenwel zijn ook zg van harte welkom. Feitelijk mag iedereen komen, die er iets voor voelt aan de Roorasche zaak raed te werken, of die meer speciaal goed ge zind is aan de Gymnastiek. Hoe meer han den hoe lichter het werk. Wanneer de vergadering voor de Gym nastiek is? Zij zal gehouden worden den llden Jan., d. i. dus Woensdags, en wel in de zaal van de St. Josephgezellen-vereeniging, des avonds om kwart over acht. Moge het waar zijn, dat de bestaand® Gymnastiekvereniging „Jeanne d'Arc" na j deze vergadering verdubbeld is in leden- aantal. J. C. C. GROOT, Sportadviseup. zeer vele toeschouwers. De juTy, bestaand® uit de heeren H. Reekers, P. van Dam en J. II. Imthorn, kende de volgende prij-» zen toe: Schoonrijden voor paren: le prijs: G, Steenvoorden2e pr. Th. van Rijn; 3e pr, P. Gooi; 4e pr. M. Rijnbeek. Ringrijden voor paren: le prijs: mej. Kampman; 2e pr. mej. Sleenvoorden, 3e pr, mej. Droog. Schoonrijden voor heeren: le prijs: F, Morel. 2e pr. P. Droog, 3e pr. G. Vogelaar, j 4e pr. P. Gooi. Eenige voortvarende ingezetenen van 1 Noordwijkerhoui besloten, o. r. er geen ijsclub meer beslaat, een hard- rijderij op schaatsen te doen houden. Met goedvinden van den burgemeester gingen 1 eenige jongelui met een lijst rond en in eenige uren was een aardig sommetje op gehaald. Deelnemers mochten de behaalde prij- zen niet zelf behouden, doch van te voren moesten ze opgeven, aan welk behoeftig gezin, of aan welke weduwe ze alles zou- j den afdragen. Er waren 41 mededingers en op 't kanaal van Guldemond was het Dins- 1 dacmiddaK oor» onorm» Uruliia Er werd flink geredenI Een kranig jong- mensch behaalde den lsten prijs en kon een arm gezin verblijden met 12 pond spek en met f 7 uitsluitend om brandstoffen la koonen. De prijzen werden als volgt toegekend* le pr. G. Vreyling, 12 p. spek. f 7 brand stoffen: 2e pr. N. Duivenvoorden, 12 p. spek, f6 br.st.; 3e pr. C. Guldemond, 10 p, spek, f5 br.st.; 4e pr. II. Zuiderduin, 10 p, spek, f4 br.st.; 5e pr. P. Brama, 10 p. spek, f3 br.st.; 6e pr. J. Lammers, 9 p. spek, f2.25 br.st.; 7e pr. A. Bouwmeester, 9 p. spek, f2 br.st.; 8e pr. A. Weyer. 9 p. spek en een deken; 9e pr. J. v. d. Berg. 9 p. spek: f 1.50 br.st.; 10e pr. Joh. v. d. Wéyden, 8 p. soek. f 1 br.st. Bovendien werd nog uitgereikt aan tien andere deelnemers 8 of 5 pond spek en de 20 overigen kregen als troostprijs ieder 3 pond spek. Een en veertig gezinnen werden aldut met een flinke hoeveelheid levensmiddelen verblijd. De 7 baanvegers ontvingen iedef 5 p. spek. De nieuwe geïmproviseerde ijsclub kan rekenen op de sympathie der domsgenoo- ten, welke gaarne zullen zien. dat er we der. als van ouds een permanente ijsclub tot stand komt. Aan G. Vreyling. lsten! priiswinner. werd persoonlijk een kistje sffearen aangeboden. Ik zou u het graag vertellen, maar ik kan het niet. Ik ben het aan de nagedachte nis van mijn vader verplicht, zei ze lang- zaam. Maar denk eens aan, kindje-lief 1 Tien duizend pond is een massa! Als je 'n jongen was in plaats van een meisje, zou het nog mogelijk zijn, maar nu.... Ik zie er geen gat in. Neem aan. dat je als ontwerpster slaagt, en een salaris van vijfhonderd pond per jaar kunt verdienen, hoe hun je daar dan tienduizend van overhouden? Maar ik moet! Daarom wil ik direct be ginnen. En hoe wil je aan het werk komen? Ik wil zoo gauw mogelijk op kamers gaan wonen. Ik heb geld genceg om een ka mer te betalen en dan ga ik de teekeningen van de beste ontwerpeis bestudeeren. Daar na wil ik het zelf probeeren. Juist, zei Elyah nadenkend, en daarna? Dan ga ik naar de beste fabrikanten. Misschien wilt u mij daarbij helpen, zei het meisje na een oogenblik. U zult me wel een introductie willen geven en dan word ik vanzelf toegelaten bij de fabrikanten. Ik wil niet dat ze het aannemen als hel onbruik baar is. zei ze. de gedachten volgend van den Yorkshirer: dat zou ik met kunnen ver dragen- Uit vriendschap voor u zouden ze dat misschien doen. maar Je ken de tabrikanten uit Yorkshire en Lancashire niet Zaken zijn zaken en al kwam de koning in eigen persoon dan zou nog niemand zijn teekeningen aanne men, als ze er gpen verdienstp in zagen Ik zal je alle infroduclies gpven die je nnodig hebt. maar dit is alles wat ik voor je doen kan Dat is alles wat ik noodig heb! riep Nancy uit. En als je niet slaagt? vroeg Mrs. Briggs. Wat gebeurt er dan? Dan zal ik iels anders probeeren, was het antwoord, ik zal mijn best doen tot ik slaag. Maar waarom wil je van on3 weg gaan? Vroeg Jessie opnieuw. Daar kan ik de reden niet van inzien. Ze heeft gelijk, zei Mr. Brigg3. Ze moet ergens zijn waar ze baas is over haar tijd. En ik kan haar hierin ook helpen, geloof ik. Heb je mij niet verteld, moeder, dat Mary Judson de dochter van Amos Judson, een jong meisje zocht om mee samen te wonen? Mary Judson! riep Mrs. Briggs veront waardigd uit. Die is minstens vijf-en-dertig, en ze is leelijk als de nachtl En zuur als azijn op den koop toe. Zou je willen dat Nancy daarmee ging samenwonen? Een oude vrijster! En met zooveel ku ren alsof ze op de eerste April geboren wasl lachte Jessie. Ze heeft een goed hart, protesteerde Elyah, en ze woont in een mooi, klein huisje. Ze is heel verstandig bovendien en ik ben er zeker van, dat ze Nancy goed zal kunnen huisveslen. Spreek met haar maar eens over chemie; ik zou niets verwonderd zijn, als ze daar ook verstand van had! Een rare snijboon, herhaalde Mrs. Briggs, net als haar vader was En wat was het eind van het liedje? Hij liet Mary niets meer na dan dat kleine huisje en een boel stinkende scheikunde-dingen en dat kleine laboratorium En ze zeggen dat Marv pre cies nel zoo is Ze zeggen, dat ze eiken avond tot laaf in den nacht zit te lezen, of proeven doet Hoe kun je Nancy daarmee opschepen? Elyah Rriggs lachte vrnolijk Alles is waar wat je daar vertelt. Mary is een zure, oude vrijster, geen man, die haar heeft willen hebben, maar wat komt dat er op aan? Nancy zegt, dat ze niet bij ons wil blijven wonen en ofschoon we haar allemaal dol graag zouden willen houden, moet ik haar toch gelijk geven. Maar waar moet ze heen? Ze wil werk zoeken als ontwerpster, maar ze kent er eigenlijk nog niets van, ze heelt ervaring noodig. praktijk en een rustige plaats om te werken. Waar kan ze dat krij gen? Ze bezit weinig geld en ze hoort niet tot degenen, die van liefdadigheid willen leven. Jullie weten heel goed. dat de kost huizen in Leeds bitter weinig voor haar ge schikt zijn, en toevallig kennen we Mary Judson. Haar vader slierf een paar maan den geleden, en liet haar juist genoeg na om in dit huisje te leven. Het staat op hun eigen grond en is aardig en ruim gebouwd Voor een paar weken was Mary ziek en toen hebben ze haar aangeraden cm een dienst meisje te nemen. Maar omdat ze daar niet mee overweg kan, ziet ze uit naar iemand, die bij haar wil inwonen. Ik moet naar haar toe! riep Nancy. Morgen zal ik haar opzoeken. Ik weet zeker, dat het precies is. wat ik zoek. Maar ze is zoo zuur als azijn, hield Jessie vol. Ja, en soms spreekt ze geen woord in een week tijd, beweerde Mrs Briggs. Maar ze is toch van goede familie? vroeg Nancy Dat zeker, zei Mrs Briggs. Er was een tijd. dat de oude Amos Judson een van de eerste mannen in de stad was Hij heeft een hoop geld weggesmeten aan die onzin van hem Hij wilde altijd nieuwe dingen uitvin den. maar pr kwam nooit iets van terecht. Wal Marv betreft, ik wpp| zeker dat ze knap is. De oude Amos heeft haar allemaal vreemdsoortige dingen geleerd, en men zegt dat ze nog meer van de scheikunde afweet dan haar vader. Ze is keurig genoeg, en on danks haar armoede houdt zij haar naam hoog. Dan ga ik morgen naar haar toe, zei Nancy opnieuw. Dat kan in elk geval geen kwaad. Gedurende dit heele gesprek had Ben Briggs scherp toegeluisterd zonder mee te spreken. Hij rookte de eene cigaret na de andere en gooide ze weg na ze half opge rookt te hebben. Meer dan eens stond hij op het punt zich in het gesprek te mengen maar hij hield zich in. Had iemand in de kamer notitie van hem genomen, dan zou den ze gemerkt hebben, hoe opgewonden hij was. Zijn lippen waren op elkaar ge klemd, zijn onderkaak stak vooruit. Een keer maar had hij zich bewogen van zijn plaats, maar hij stond nog steeds bij de schoorsteenmantel toen zijn vader opstond om naar bed te gaan. Goeden nacht, Ben, jongen. Goeden nacht, vader. Ik ben blij, dat je den heelen avond thuis bent gebleven Ben, zei Mrs. Briggs, terwijl ze hem een kus gaf. Ben gaf zijn moeder een zoen terug en wachtte tot ze de kamer had verlaten. Ben je van plan den heelen nacht hier te blijven staan, Ben? vroeg Jessie, die ook aanstalten maakle om naar bed te gaan. Dal hangt er van af, antwoordde Ben. Waarvan? Jullie hebben allemaal met Nancy ge sproken. ik wil Nancy alleen een paar woor den zeggen Heb je een half uurtje tijd voor me? vroeg hij hel meisje. Zeker, antwoordde ze. Wat wilde je me zeggen? Ib zal het zeggen als Jessie weg is ga- gaan, antwoordde hij en keek veel-beleeke- nend naar zijn zuster. Jessie keek verwonderd naar haar broerf toen ging ze. zonder een woord te spreken, de kamer uit. HOOFDSTUK VII. Het voorstel van Ben Briggs. Wil je niet gaan zitten? vroeg hij haar kort-af, want Nancy was op een klei nen afstand van hem blijven staan, wachi tend tot hij begon te spreken. Zeker wel, antwoordde ze vroolijk Ik kan me niet vereenigen met ja plannen, begon hij, na een oogenblik stilte. Neen? Dat spijt me werkelijk; ik had gedacht, dat je me misschien zou willen helpen. Ik wil je ook helpen, maar niet op deze manier; het is dwaasheid, het is pure onzin. Wat is dwaasheid? Het idee om van* ons weg te gaan en veel geld te verdienen. Je zult er nooit toe in staat zijn. nooit. Dus je gelooft niet, dat ik in staat zal zijn mijn eigen brood te verdienen? Ik wil het niet toestaan, dat is alles. Wil je het niet toestaan? Ik ben bang, dat ik je niet begrijp. Mijnheer Ben. Waarom blijf je me „Mijnheer" Ben noemen? Ik noem jou toch ook Nancy, zonder er „juffrouw" bij te zeggen- Op deze woorden volgde een onaange naam stilzwijgen, tot Ben eensklaps uit barstte: Jij houdt toch van me, is het niet? (Wordt vervolgd). 2-2

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 6