„HET FOTOHUIS" - NOORDEINDE10 SPLINTER - I.E.M.C.O. - RADIO - GEOPEND 19e Jaargang DE LEIDSCHE COURANT, Zaterdag 31 December 1927. Vierde Blad No. 575 9 STADSNIEUWS. HET ZESTIGJARIG BESTAAN DER AARTSBROEDERSCHAP DER H. FAMILIE. Afdeeling Vrouwen. In de maand November was het 60 jaren geleden dat deze aartsbroederschap voor de ^vrouwen der geheele stad Leiden in de Mon-Père kerk door Deken Bots zaliger werd opgericht. De oudere dames, die deze plechtigheid hebben bijgewoond, getuige van de buiten gewone geestdrift, die er heerschte, zoodat de kerk te klein scheen om alle dames een zitplaats te verschaffen Men zag er dame3 uit alle standen die het als een groote eer beschouwden in den broederschap als lid maat te worden opgenomen, want zij allen begrepen, dat zij leeren moesten van het verheven voorbeeld van het H. Huisgezin van Nazareth. Het 60-jarig bestaan zal gevierd worden den 8en Januari, eerstkomende, op het feest der H. Famlie. Het wordt voorafgegaan door een Triduum, dat beginnen zal op Woens dagavond 4 Januari om 8 uur. zoodat alle dames in de gelegenheid zijn het Triduum bij te wonen. Bovendien zal er des morgens om 6 1/2 uur H. Mis zijn met preek, spe ciaal voor de leden of voor haar die zich nog als lid willen opgeven. Den Sen Januari moet de kerk te klein zijn om alle dames.eene plaats te geven, het moet zijn als op de op richtingsavond. Moge de oude geestdrift nog eens opvlammen en vele oud-leden, en nieuwe leden in onze rijen brengen ONZE ZWAKKE KINDEREN! Aan het einde van het jaar wordt door ieder zakenman balans gemaakt. Hij gaat na of hij verlies heeft geleden of winst heeft gemaakt. Ook het R.-K. Huisvestingscomité, afdee ling Leiden heeft dit gedaan Ziehier in het kort de uitslag. Ruim 80 zwakke kinderen zijn uitgezon den. Daarvoor werd betaald 80 x 35 gulden of 2800 (zegge acht en twintig honderd gulden). Dciarvan is ongeveer 300 gulden vergoed door de ouders der uitgezonden kinderen en we ontvingen 250 gulden sub sidie1 van de Gemeente, zoodat meer dan twee duizend gulden moest-betaald worden uit andere inkomsten. Ternauwernood kon den we aan onze verplichtingen voldoen, en onze balans sluit dan ook met 0. Wie helpt ons nu voor 1928? Wc-1 zouden gaarne in 1928 honderd zwakke kinderen uitzenden. Wie zendt ons b.v, de eerste 35 gulden voor de uitzending van een zwak kind? Ook kleinere giften zijn natuurlijk zeer welkom. De adressen zijn bekend. Gironummers zijn 65680 31553 12316. Ir. G. L. DRIESSEN. Vanmorgen heeft de directeur van ge meentewerken, die den dienst met pensioen gaat verlaten, officieel afscheid genomern Wij hebben reeds indertijd gewezen op de groote verdiensten, die de heer Driessen ttjdens zijn langdurig directeurschap zich heeft verworven: Leiden heeft heel veel aan dezen ambtenaar te danken. Daar wij vandaag vroeg moeten afdrnk- kunnen wjj heden niet meer een verslag INGEZONDEN MEDEDEELING. Mare 70 LEIDEN Tel. 1118 Groote Radio-Sorteering Accu-. Laad en Reparatie-Inricbtino UIT DE RIJNSTREEK. NIEÜWKOOP. Burgerlijke Stand. Geboren: Theodorus Hermanns Petrus, Z. van J. Mourite en M. P de Groot. Alberfaha, D. v. D. A. Noordegraaf en H. van der Vliet. CoraeliB, Z. v. C. Bal- vert en J. van der Voorn, WOERDEN. Burgerlijke Stand. OverledenJohanna Cornelia Struik, eehtg. van J. van d. Haven 35 j. te Bar- -Woutswaarder. Wilhelmus v. Dam 68 j. OndertrouwdGerrit Griffioen en Grietje van Zuidam. GetrouwdH. Rasker en W. H. A. de Vries. Op den Oostdam werd een zilveren dames-armbandhorioge gevonden. Inlich tingen zijn hierover op het politiebureau te bekomen. - De Woerdensebe IJsclub loopt het de laatste jaren nu niet wat je noemt mee. Worden viswedstrijden of andere ïjsfeesten georganiseerd, dan is men gewoonlijk een dag te laat en treedt de dooi in. Verleden •week even,zoo. Over de geheele ijsbaan werd electrische verlichting aangebracht, toen de boel klaar was begon het natuur lijk te dooien. Thans zou men er wat vlugger bij zijn. Donderdag werd het ijp geïnspecteerd, het welk, wegens de gevallen sneeuw, erg hobbelig was. De brandweer werd in den arm genomen en zou cneD met behulp der motorspuit een laag water op bet ijs spui ten. Een fliraantal werkeloozen werd opgetrommeld om. de zaak mede te helpen beredderen. De motorspuit werd over bet besneeuwde weiland naar den waterkant getrokken, een gat in het ijs gehakt voor den watertoevoer en.de zaak kon beginnen Juist had men den motor opgang, of een koperen cylinder der machine sprong met een harden klap uiteen, zoodat de spuit voorloopig defect is. De sl angen werden weer opgerold en de zaak was al weer van de baan. ZOETERWOUDE. (Hooge Rijndijk). Ie Lustrum Patronaat. Op waardige wijze is het 1ste lustrum van hel Patronaat begonnen met een tri duum, hetwelk werd beslolen op den 2den Kerstdag met een algemeene H. Com munie der leden, waarna een gezamenlijk onlbijl in het Patronaatsgebouw. Des namiddags werd de tentoonstelling van de prijzen der verloting geopend en van de verschillende vermakelijkheden werd een ruim gebruik gemaakt. Gisteravond gaf de gymnastiekvereni ging „Orde en tucht'" met medewerking van de tooneelvereeniging „Liefde voor Toóneel" een uitvoering in de groote gymnastiek zaal. Na de opmarsch der grymnaslen, sprak pastoor Meijer een woord van welkom, m het bijzonder tot den heer burgemeester P Wap. Spr. dankle alle medewerkenden en alle aanwezigen voor hun belangstelling en zag hierin een bewijs van waardeering voor het vele en' zware patronaatswerk. Oak daRkle pastoor Meijer den heer P. Bruines, die gedurende 5 jaren de leider der gymnasliekvereeniging1 is geweest, en nu wegens gezondheidsredenen heeft moeten bedanken. Tevens werd de nieuwe leider der gym nasten, den heer Castelein uit Leiden voor gesteld. Hierna volgde de afwerking van het pro gramma, de verschillende lenigheidsoefe ningen, vrije oefeningen. Bok- en paard- springen werden vlot en vlug afgewerkt, wij vertrouwen dat de leiding bij den heer Castelein in goede handen is. De oefeningen werdden afgewisseld met muziek (piano en viool) en eenige komi sche voordracten van de tooneelvereeniging L. V. T. De pauze die voor deze gelegenheid nogal vrij lang gehouden werd gaf ruime gelegen heid voor verschillende vermakelijkheden, waarvan door allen een ruim gebruik ge maakt werd. Industrie. Naar wij vernemen zal door de firma Oosthoek van Alphen a. d. Rijn, langs het van ouds bekende Lage-rak een pannen- fabriek worden gesticht. INGEZONDEN MEDEDEELING. wr MEUBELEN -w» UIT DE OMSTREKEN. HAARLEMMERMEER. Burgerlijke Stand. Geboren: Arie, Z. van A, de Vormer en 'W. v. d. Ochtend. Krijntje, D. van K. v. Grootveld en J. M Spaargaren. Johanna, D. van J. Ferdolage en C. Harding. Dirkje D van A. Colijn en A Post. Willem Hen drik. Z. van J. Klootwijk en M. Vos. Bou- dewijn, Z van C. Rip en M. van de Wete ring. Cornell's. Z van C. van Oudenaaren en A W. van Staverden. Jan Hendrik, Z van W. J Evers en M. van der Snee. Onderlrnuwd: J. van Zuiden 19 j. en A. Bareld? 20 j. Gehuwd: A. van Rooijen 23 j. en V. Ger ritsen 20 j. C. van Iperen 26 j. en H. En (hoven 24 j. Overleden: Johannes Andreas, 6 m., Z. v. J v d Putten en G. A. V. Udo. Aagje Derlagen, 85 j._ wede. van J. Metz. Cor nelia Maria Engelin 21 m., D. van J. Slingerland en W. P Lamboo. Theresia Cornelia Maria Jan=sens. 25 j.. gehuld met G Smid Antje Schouten. 77 j., geb met L Tanis Cornelia Ppnne 74 j., geh met A de Vries. Kafharina Middelloon. 19 j, on"oh D van P M^deR-nop en C. Van 't Hof. Klaas Siderius. 69 j.. geh. met A. Blootshoofd: Gijshert de Kwaasteniet, 75 j., geh. met M. v. d. Spruit. Adolf Sa lomon van Nierop. 50 j., geh. met J. Polak Daniels. Julia Polak Daniels, 45 j., wede. van A. S van Nierop. Marianne van Nierop. 21 j., ongehuwd. Bastiaan van Beusekom, 62 j.. geh met ,T H Buis. Levenloos geboren: kind van het m. g. van M. van der Helm en M. A. Westdijk. LISSE. Dinsdag-, Woensdag- en Donderdag avond had de jaarlijksche feestavond plaats voor donateurs(trices) van het St.- Josephs en St. Aloyciuspatronaat. Op alle avonden was de zaal goed bezet. Onder de aanwezigen merkten we ook op de plaat selijke geestelijkheid. De tooneelelub „Guido Gezelle" luisterde de feestavond op. Ouder de bekwame leiding van den heer N. v. d. Eist werd door haar opge voerd ,,De Politiekas", tooueelspel m drie bedrijven, en ..De Rooverhoofdman of een tooneeluitvoering te Niemansdorp", klucht iD één bedrijf. Beide stukken werden goed gespeeld en vonden veel bijval. Orn de klucht is onbe daarlijk gelachen! Tot c-en goede vertol king droeg ook veel bij de costumeering van den heeT Koningsbruggen uit Haar lem en de grime van den heer Pijl uit Leiden. Onder de pauze werd een verloting gehouden van godsdienstige en andere voorwerpen, waarvan de baten ten goede kwamen aan de kas van het patronaat. De pastoor dankte na afloop de tooneel- club voo-r haat mooi spel en riep haar een tot weerziens toe. LANGERAAR. Ten balp van hef R.-K Jongelingspa- tronaat werd een Kerstuitvoering gpgeven in 't Café van den heer D. Hoogendijk. Aller eerst werd opgevoerd „De Wraak der kabou ters", wat zeer goed voldc-ed. Ook het Kerst spel in drie acten „Vrede op aarde", was bijzonder mooi: evenals de muzieknummers. Bij het einde dankte de Pastoor den Kape laan. namens de ouders en donateurs, voor de ijver, waarmede hij het patronaatswerk aanpakt; ook de jongens voor het volgen der lessen voor de uitvoering Spr. roemde dezen avond vol kunstgenot en pleizier, en het Patronaatswerk. waar de jongens wor den ontwikkeld en vooruitgaan in geestelijke vorderingen. Spr. beveelt tenslotte het Patronaat in aller steun aan. RIJPWETERING. Op Maandag 26 en Woensdag 28 Decem ber gaf de R.-K. Tooneelvereeniging alhier in het café Rustoord een goedgeslaagde uit voering, beide avonden voor een vrij talrijk publiek. Bij het begin der uitvoering van Maandagavond sprak de Zeer Eerw. Heer Th. Kwakman, pastoor onzer parochie een kort inleidend woord, waarin Z. Eerw. wees op hel nut van een vereeniging als deze en waarbij de aanwezigen werden opgewekt tot daadwerkdijken steun voor deze instelling. Als eerste numme r van het programma werd dan opgevoerd het dramatisch spel: „Stemmen die niet zwijgen" van J R. v. d. Raamsingel. Dit stuk viel buitengewoon in den smaak, getuige het langdurig en welge meend applaus na elk der vijf bedrijven, getuige ook de ademlooze stilte, waarmede het werd aangehoord. Na de pauze volgde het tweede nummer n.I. het blijspel getiteld: „Het sprekend portret van Oome Toon" van P. Servatius Bij dit stuk daverde herhaalde lijk de zaal van het onbedaarlijk lachen, een bewijs, dat ook dit werk het publiek beviel. Wij meenen dan ook zonder over drijving te mogen constateeren, dat onze tooneelvereeniging met voldoening mag terugzien op de twee uitvoeringen en dat het publiek zeer tevreden' is over hetgeen i9 ge presteerd. NOORDWIJKERHOUT. De gezondheidstoestand van pastoor Quant gaat slechts heel langzaam vooruit. VOORSCHOTEN. Gemeenteraad. Voorstel schoolartsen kosten hooiverwerking tij brand Regeling loonen personeel der bedrijven Nieuwe openbare straat Verlenging riool Uitbreiding waterleiding. Voorzitter de heer -E. Vernède, burge meester. Afwezig met kennisgeving de heer J. W Bakker. De notulen der vorige vergadering wor den voorgelezen en onveranderd vastgesteld Voor kennisgeving worden aangenomen de navolgende ingekomen stukken, enkele mis siven van Ged Staten, een rapport van liet bureau voor verificatie en financieele ad viezen van de vereeniging voor Ned. ge meenten betreffende het onderzoek van de boeken van de bedrijven en de Woning bouwvereniging, een anonym schrijven, en een adres van de Kon. Poliliehonden-Ver- eeniging. In handen van B. en W. wordt gesteld ter afdoening een adres van A Schötteln- dreier. waarin gevraagd een betere afslui ting aan het einde van de Burg. Treubstraat. Waarschijnlijk zal ter plaatse een hekwerk worden aangebracht, zoodal geen personen meer in het land kunnen rijden. Een dank betuiging van de heeren W. J. II. A. Boot en A. J. Turion worden voor kennisgeving aangenomen. Het verzoek van de Ned R.K. Bond van Overheidspersoneel waarin 12 dagen vacan- tie werd gevraagd voor het werkliedenperso- neel zal gelijktijdig worden behandeld bij de loonregeling voor de overige bedrijven. Er ia slechts twee man gemeentepersoneel. Het verzoek inzake een vloekverbod zal gelijktijdig worden behandeld met de nieuwe politieverordening, waarover spoe dig de raad zijn oordeel kan uitspreken. De heer J. J. Dijkman vraagt of er een voorstel komt. Het adres inzake Chr. Middelb. Onder wijs te Leiden gaat naar B. en W voor prae- advies 2. Tot leden van de plaatselijke School commissie worden herbenoemd met alge meene stemmen Mevr. II. PieronGobius du Sart en Mevr. L. M. F. de Kleermaker Maas. 3 Tot leden van de Commissie tot wering van schoolverzuim worden herbenoemd de heeren J A Mens. J. Eggink, J. H. Romijn, J. 11. Rutten, J. J. Smit, E. Vernède en Th. J. Broers. 4. Aan de Burgerwacht wordt over 1928 een subsidie verleend van f 150. Tegen 9temden de heeren J. Braggaar en L J. van Leeuwen. 5. Inzake de schoolartsendienst stellen B. en W. voor, zich bij een district dal mogelijk gevormd kan worden, aan te sluiten. Gede puteerden willen aan de provinciale stalen voorstellen 50 pCt. te vergoeden. De heer G Eggink Sr.. Wethouder, vindt de schoolartsendienst een nuttige zaak, maar wanneer deze instelling mocht komen zou hij gaarne zien dat de instructie voor de schoolarts werd gemaakt in overleg met de besturen der bijzondere scholen, opdat er geen belemmering zou komen van het vrije onderwijs Do heer J. Braggaar spreekt er zijn ge noegen over uit dat B. en W. reeds zoo spoedig met een voorstel komen, om in begiDeel te besluiten een schoolartsen dienst in te voeren. Nadat de voorzitter gezegd heeft dat de instructie in overleg met de besturen zal worden gemaakt en er op gewezen heeft dat tn de steden dit instituut reeds bestaat zoowel op de open bare als op de bijzondei scholen, wordt het voorstel zonder hoofdelijke stemming aangenomen. 6. L)oor de heeren J. J Dijkman e.a. is een motie ingediend om bij brand het hooi voor rekening van de gemeente te doen verwerken B. en W. zeggen m hun prae- adviee dat het verwerken van hooi niet tot de taak van den brandweer behoort, hetgeen met de verordening wordt ge staafd Hierin staat dat het altijd voor rekening van den eigenaar moet worden verwerkt. INGEZONDEN MEDEDEELING. HET MEEST MODERNE ATELIER TE DEZER STEDE. UITSLUITEND le KLAS WERK AAN LAAGSTE PRIJZEN. B. en W. hebben m verschillende ge meenten een onderzoek ingesteld en ma ken dit aan den raad bekend. Als over gangsmaatregel stellen B en W. voor de helft dei kosten door de gemeente te be talen en de andere helft door den eige naar. De heer J. J. Dijkman vraagt, waar in het prae-advies staat, dat de afzetting van het terrein óók niet tot de taak van de brandweer behoort, of de eigenaar dit óók voor zijn rekening krijgt. Tevens wijst hij nog op brand door on weer. Hieraan heeft de> landbouwer toch geen schuld. De heer W. G. Duynisveld noemt een geval dat de deskundigen de vuurhaard niet hadden gevonden en moet men dan toch den eigenaar als de schuldige aan wijzen De heer A. Verboon wenscht gedurende den boni bid een kerumcester. Hij vindt 't niet billijk de eigenaar de kosten te laten dragen. Wethouder C. Eggink Sr. wijst er op dat 't niet gemakkelijk is mt te maken voor het gemeentebestuur waar de schuld zit en daarom wil hij de kosten door beide laten dragen. In gevallen van nood kan hij er zich mee vereenigen dat 't voor re kening van de gemeente geschiedt. Wethouder J. A. Mens wenscht een prik kel te behouden voor den eigenaar om spoedig te verwerken en deze is niet aan wezig wanneer de gemeente de geheele kosten draagt. Nadat de heeren de motie hebben ingetrokken wordt bepaald dat bij gebleken hnoibroei, het verwerken van het hooi voor wat betreft de kosten de helft voor de gemeente is en de helft voor den eigenaar en bij andere gevallen de geheele kosten voor de gemeente zijn. De heer A. Verboor vraagt bij brand vaste deskundige hooiwerkers. Bij den brand van de Donkwoning heeft hij dit an ders gezien. Nu bij brand geen gebruik meer wordt gemaakt van de handbrandsnuiten en de blussching wordt verricht met behulp van de waterleiding en zoo noodig met de roo- torspuit en een vaste ploeg van brand weerlieden hiervoor is aangewezen, stellen B. en W. voor de verordening op de per soonlijke diensten in te trekken. De heer J. J. Dijkman had paamp het hoofdstuk, algemeene dienst, gehandhaafd gezien. Nadat de voorzuter verzekerd heeft dat zoo noodig hulp zal worden aan gewezen of gevraagd, wordt deze verorde ning ingetrokken. 8. Het voorstel van B. en W. inzake loo nen personeel der bedrijven luidt. 4 groe pen te vormen. Werklieden met bijzondere viakkenni®, vaklieden, hulp-vaklieden en leerlingen. Groep I salaris f 28 p. week met jaarlijksche vei hoogingen van fl per week, max. f 34. Groep 2 f 22 p. week, max. f 30 per week. Groep 3 f 17 pet week, max. f 25 per week. Groep 4, leerlingen van 16 jaar f 8 p. week 17 jaar f 9, 18 jaar f 12, 19 jaar f 15, 20 jaar f 18, 21 jaar f 20. Werklieden van 22 jaar vallen iD de groep vaklieden en gaan dan verdienen f 22 per week. Er heeft geen korting plaats voor pensioeüpremie, terwijl thans gelden de is een vacantie van 7 werkdagen per jaar voor vast personeel boven 18 jaar en 3 dage nper jaar voor tijd. personeel dat. langer dan 1/2 jaar in dienst is. Waar echter het geheele personeel maar uit vijf menschen bestaat achten B. en W. het instellen van een werkliedenreglement niet wenschelijk. Voor rijwielen ontvangt echter het vaste personeel ook nog 60 cent per week, benevens een vrij belastingmerk. terwijl bij ziekte gedeeltelijk het loon wordt doorbetaald. De heer D. Limburg ia B. en W. dank baar voor deze regeling. De uitkeering bij ziekte van een leerling gedurende één maand vindt hij te weinig. Voorts had hij gaarne van dergelijke voorstellen een ge drukt exemplaar in zijn bezit voor bestu deering. De heer J. Braggaar is voldaan omdat hij al zoo dikwijls naar een regeling had gevraagd; het is hem niet tegengeval len, in sommige opzichten niet meegevallen. Ook hij had gaarne een dergelijk voorstel thuis. De tijdsduur van 22 jaar (voor vak lieden tot het maximum vindt hij le lang lang. Inplaats van 8 jaar, zou hij dit na 6 jaar bereikt willen zien. De vergoeding voor de rijwielen bij de bedrijven vindt hij te gering. Hij zag gaarne een regeling getrof fen inzake den arbeid bij het Waterbedrijf, opdat het personeel óók eens vrij was Za- terdagsmaiddag en Zondag. De heer L. J. van Leeuwen vindt het verschil te groot tusschen geroep 1 en groep 2 Met maximum van groep 2 moet op f 32 per week worden gebracht. Een loon van f 30 per week is niet voldoende, aldus spr., om met een gezin van rond le komen en met de wissel van premievrij pensioen kan de werkman geen broodje krijgen. De voorzitter vindt het niet gemakkelijk grenzen te trekken B en W. willen niet verder gaan. Voorwat betreft de rijwielen wil hij nog we! eens nader overwegen, maar bij de politie is het geheel iets an ders. De politie moet zich behoorlijk ver- toonen. Wethouder C. Eggink Sr. wijst er op. del het gebruik maken van een rijwiel in het eigen belang is van het personeel. Hel heeft daardoor langer de beschikking over hun vrijen tijd, zijn vroeger thuis. Hij acht f 0.60 per week genoeg. De voorzitter is niet geheel voorbereid in zake de regeling van den vrijen Zaterdag middag in de aansluiting met den vrijen Zondag. Er zijn bezwaren gekomen van v. d. Blom. Er was geen overeenstemming te krijgen en niet mogelijk een regeling te treffen. Met het voorstel-v. Leeuwen kan hij zich in het geheel niet vereenigen. Wij vinden die loonen niet lang en dat Moolen iels meer heeft, ligt in den aard van de zaak en rust op liern een bijzondere ver antwoordelijkheid. De gemeente-werklieden, hebben als hiet-vaklieden eèn hoog salaris. Er kunnen geen redenen bestaan deze rege ling aan te vallen. Na rijpe overweging zijn B. en W. mgt deze voorstellen gekomen. Ten slotte maken de heeren L. J. v. Leeu wen en J. Braggaar elk een voorstel. Het voorstel-v.Leeuwen groep 2 verhoo ging f 1.50 per week, (jaarlijks) maximum inplaats van f 30, f 32 wordt verworpen met 8 tegen 2 stemmen Vóór de heeren J. Braggaar en L. J. v Leeuwen. Het voorstel-Braggaar maximum 130 op 28-jarigen leeftijd wordt aangenomen met 6 tegen 4 stemmen. (Tegende heeren C. Eggink Sr., W. A, A. J. Baron Schimmel- penninck v. d. Oye, A. Verboon on J. J» Dijkman. Vervolgens worden de voorstellen van B. en W. met algemeene stemmen aangenomen en voor. de twee gemeente-werklieden de vacantiedagen bepaald als voor het perso neel bij de bedrijven. 9. Besloten wordt van den heer P. van Santen, te 's-Gravenhage, over te nemen de laan nabjj de Donkwoning en deze te bestemmen voor openbare straat. De her bestrating is voor rekening van de gemeente. 10. Dit punt wordt van de agenda af gevoerd. 11. Besloten wordt het riool nabij de woning van den heer A. Anker met 25 Meter te verlengen. 12. Aan B. en W. wordt een crediet verleend van f 10500 al# aanvullingscrediet voor de verdere voltooiing der zoo urgente uitbreiding van het waterleidingbedrijf. Allea bij elkaar zal deze verbetering en uitbrei ding f 17.000 kosten. De heer L. J. van Leeuwen vraagt of oen ingenieursbureau vulgens een bepaaid tarief werkt, daar hij dit loon niet laag vindt. Hem wordt aangeraden bij zoo'n bureau te komen. 13. De wijzigingen in de begrooting dienst 192S zijn alleen van adminisiratieven aard en worden, evenals punt 14: besluiten comp tabiliteit, door den raad goedgekeurd. 15. Reclames schoolgeld ziilleu in besloten zitting worden behandeld. Bij de rondvraag verzoekt de heer A. Verboon herplaatsing van de kolken in den Leidscheweg, die bij de vernieuwing van do bestrating ?\jn verwijderd; er vormen zich voor de woonhuizen zeer groote water vlakten. De heer J. J. Dijkman vraagt wanneer er aan de Kerksloot wordt begonnen en ten slotte wenscht de heer D. Limburg do politie verordening te bezitten ter bestudeering. Aan de vragen zal worden tegemoet ge komen. Hierna sluit de voorzitter de laatste openbare vergadering in het jaar .1927, ZEGWAART. Burgerlijke Stand. GehuwdA. de Kater, 27 j. en L. Krijgs man, 29 j. OverledenJ. Bastian 04 j. echtg. van F. Boo ij. ZOETERMEER. Bnrgerlijke Stand. Geboren: Johanna Alida, D. v. A. de Wit en C. A. van der Kraan. Gerrit, Z. v. F. J. van Wienngen en M. Verkerk. ZOETERMEER—ZEGWAART. Plotselinge dood. Woensdagmorgen is de heer J. Scheer op deD openbaren weg doodgebleven. Hij had bij den rijksontvanger, die zitting hield in het Spaaibankgebouw, belasting betaald. Met een kennis verliet hij prar tende het gebouw. Buiten komende zakte hij ineen en de onmiddellijk ter plaatse verschijnende dokter S, constateerde den dood. Wijlen de heer Scheer had zitting in den Raad dezer gemeente van |8yi tot September 1927, vanaf 1S95 tot laatstge noemden datum als wethouder; vaD 1911 tot 1918 was hij lid van de Provinciale Staten van Zuid Holland. Hij vertegen woordigde de A.-R. partij. Verder was hij tientallen van iaren dijkgraaf van ver schillende polders en kerkvoogd van de Ned.-Hevv. Kerk Hij genoot de achting van alle ingezetenen. De Burgerwacht beëindigde een zeer ge animeerde serie schietwedstrijd. Deze duur de 6 weken en er we-d geschoten met geweer model |895 K S.O. Maximum te be. halen punten 6 x 50 is 300 punten. De schutters waren verdeeld in 3 klassen, resp. A B en C. Het verloop was als volgt: Klasse A: le prijs Sj. Hoogma 296 pun*1

Leidsche Courant | 1927 | | pagina 7