TELEGRAFISCH WEERBERICHT. naar waarnemingen in den morgen van 23 December, medegedeeld door het Meteorologisch Instituut te De Bil#t. Hoogste stand: 758.3 te Janmayen. Laagste stand: 727.3 te Helder. Verwachting tot den avond van 24 Dec.: Stormachtige tot kraclit'gen, tijdelijk af- ïiemënden, meest Zuid-Westelijken wind. Be trokken tot zwaarbewolkt, mogelijk met opklaring. Aanvankelijk nog regenbuien. Weinig verandering in temperatuur. Barometerstand. Het dunne lijntje geeit den stand aan van gistermiddag 3 uur. Gistermiddag, 3 uur: 741. Hedenmiddag, 3 uur: 737. LUCHTTEMPERATUUR. Laagste temp.: 3 gr. C. (37 gr. F.) Hoogste temp.: 7 gr. C. (41 gr. F.) 9 u. voorm.: 7 gr. C. (41 gr. F.) 12 u. 's midd.: 7 gr. C. (41 gr. F.) 3 u. nam.8 gr. C. (43 gr. F.) LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Vrjjdag 23 Dec.: 4.08 v.m. tot 7.43 v.m. hoopte, dat de „beschermheer der corres pondenten in dit district", de heer Wijk- mans, pogingen in het werk zal willen stel len, hierin verbetering te krijsen. Over de verschillende wegen, die tot dit doel zouden kunnen leiden, werd uitvoerig van gedach ten gewisseld. Waarschijnliik zullen hiertoe binnenkort nadere voorstellen worden ge daan. Namens de correspondenten bracht de heer A. L. Verhoog, uit Sassenheim, dep heer Wijkmans ten slotte dank voor de bui tengewoon aangename leiding der vergade ring en voor de zeer leerzame besprekingen, die gehouden waren, waarhiï spr. de hoop uitsprak, dat deze en dergelijke besprekin gen in de toekomst zullen leiden tot ont plooiing der arbeidsbemiddeling. (Luid ap plaus). Hierna slocjt de voorzitter de vergadering. ELECTRICITEITSSTORING. Duisternis in eenige gemeenten en tramstagnatie. Gisteravond heeft een eigenaardige elec- triciteitsstoring plaats gehad, waarvan slechts eenige gemeenten van de vele. bij de Leidsche Centrale aangeslotenen, hinder hebben ondervonden. Omstreeks 5 20 werd de electricileitsvoor- ziening in de gemeenten Zoeterwoude, Voor schoten. Wassenaar en in de streek van Ter Aar stop gezet en de eerste gemeenten zaten tot ongeveer 7 uur, de laatste tot on geveer 8 uur in het donker. Ook het tramverkeer van Leiden over Voorschoten naar Den Haag ondervond een twintigtal minuten stagnatie door stroom- onderbreking. Naar wij vernemen vinden deze storingen vermoedelijk haar oorzaak in de sterke temperatuursverwisseling bij den ingeval len dooi. Hierdoor is in de stations vocht opgetreden, dat kortsluiting tengevolge had. AAN DE GEVOLGEN OVERLEDEN. De 82-jarige wed B., wier kleeren vorige week Vrijdag in haar woning aan de Lange- slraat met vuur uit de kachel in aanraking kwamen, tengevolge waarvan zij ernstige brandwonden bekwam, is gisteren in het Acad. Ziekenhuis aan de gevolgen overleden. „DE TUÏNSTADWIJK". Gisteravond hield deze vereeniging een ledenvergadering in Staahvijk aan de Hee renstraat. Wat de badhuis-kwestie betreft werd na toelichting door het bestuur de volgende motie met algemeene stemmen aangeno men „De ledenvergadering der woningbouw. vereeniging „De Tuin stad wijk", gehouden op Donderdag 22 December 1927, in „Staalwijk", gehoord de uiteenzetting van het bestuur betreffende een badhuis buiten de voormalige Koepoort, constateerende dat ook nu weder door het College van B en W in de Memorie van antwoord op bet verhandelde in de Becties van den gemeenteraad te kennen is gegeven, dat een prae advios ter zake na de behandeling van de begrooting spoedig kan worden tegemoet gezien, dringt er met den meesten nadruk bij het bestuur onzer gemeente op aan deze belangrijke zaak niet langer te traineeren, maar zoo spoedig mogelijk in de groote behoefte aan een badhuis in dit stadsge deelte te voorzien Als bestuurslid werd in de plaats van den heer H. Müller de heer K. van Zanen ge kozen Voorstellen van bet bestuur om tot af bouw van de beid" bestaande woningplan nen te geraken werden toegelicht door den heer S< hol architect re Wasspnaar. Ze wer den goedgpkeurd en zullen nader aan het oordeel van B en W. worden onderwor pen. Gisteren slaagden te Den Haag voor het Staatsexamen, voorloopig diploma ma chinist ter Koopvaardij, de heeren Joh. v. d. Burg en Hendr. Velthuyzen, beide leer lingen van den machinisten-cursus, verbonden aan de Ambachtsschool te Leiden. De 28-jarige Duitsche dienstbode Else Wilhaus die hier diende heeft eergisteren achterlating van haar koffers en haar pas poort. Ieder die inlichtingen kan verstrek ken omtrent dit meisje gelieve zich te ver voegen op het Hoofdbureau van Politie al hier. Tegen J. H.. bode van Ter Aar op Lei den, is procesverbaal opgemaakt ter zake van verduistering van f 41 ten nadeele van de fa. W alhier, voor wie hij een rembour- sement had. Hedenmorgen is uit het portaal van de Ilartebrugskerk een rijwiel ontvreemd ten nadeele van zekeren L., alhier woonachtig. Hedenmorgen om halfnegen kwam een juffrouw per fiets de Diefsteeg uitrjjden, toen juist een andere op de Breestraat pas seerde. Daar beiden nogal haast schenen te hebben, was een botsing onvermijdelijk. Van een der dames werd het rijwiel ernstig beschadigd. Beiden kwamen met den schrik vrg. MUZIEK. UITVOERING BURGERZANGSCHOOL. Prins Panweveer. Bravo! Dat was een aardige, een mooie en gezellige avond l) hebt goed gekozen, mijnheer de Rook! Prins Pauweveer is een allergenoeglijkste operette en werd kostelijk uitgevoerd. Alkmaar huisvest een tweetal menschen van goeden smaak n.l. Dyne Ciamer-Schaap, die de vaak rake tekst dichtte en Jac. Jansen, die het gedicht toon zette. 't Is de geschiedenis van Prins Pauwe veer, een ijdel jochie, die op een keer dat de koning en koningin uit waren de Zondag- sche jas van zijn papa voor een galabuis voor zich zelf liet versnijden. Nog meer streekjes haalde mijnheertje uit en tot straf werd hij een half jaar bij den opperkok in de leer gedaan, die hem flink morus leerde. Dat halve jaar van tucht maakte van hem een aardigen goeden jongen. Hier en daar dachten wij wel eens aan „Eén dag kalief". 'I Moge dan niet heelemaal origineel zijn, dit werkje, 't geheel is uitnemend geslaagd. De luchtige vroolijke muziek aardig ge ïnstrumenteerd werd door een klein or kest gespeeld. Veel koorwerk komt er in en goed gedisciplineerd deden de kleinen en grooteren uitnemend hun best. Alleraardig ste tafreelen speelden zich af Het tweede bedrijf in de keuken spande de kroon. Al die vroolijke kokkies die daar rondpa- trouilleerden, kookten en rolden en kneed den en klopten, 't Was goed er zat hande ling en leven in. Er waren een paar dreu- messen bij zóó in actie, dat 't de moeite van zien wel waard was. En waar er ge zongen moest worden erbij 1 En mocht een inzet een oogenblik falen, de leider vroeg onverdeeld de aandacht van het zang koor. Waar er gesproken werd zou hier en daar bij de kleinen de uitspraak Heter ver zorgd kunnen zijn. De hoofdpersonen zijn geen vreemden meer. Prins Panweveer' In andere rollen zagen wij haar meermalen Er zit veel goeds in haar optreden, vooral wat spel betreft. Dit soort rollen ligt haar en haar spreek stem leent zich voor melodrama Ook de andere hoofdpersonen kweten zich best van hun taak De welgedane bofkok was geheel de gemoedelijke commandant van de feeu- kenafdeeling. Dr. Likkepot, gewichtig, de koningin charmant, de koning, een jonge dame met een krachtige spreekstem be gaafd. was een voorname figuur. Zij hoede zich voor tè declamatorische spreektrant. De lakeien, correct in hnn rol. de school kinderen fleurig en de sprofckelvrouwtjes oud en katiivig Het ballet onder leiding van Liedy Blankenburg was alleszins fijn verzorgd. Nu rest de aankleeding. Smaak was hierbij aan den dag gelegd. Wij weten, dat a-Is mevrouw Van der Liike aankleedt en regisseert, de costumes kleurrijk en mooi zijn, het tooneel in orde. de enscenee- ring goed. de actie levendig is, en dat er tuoh heerscht Van der Piil zorgde voorde prime. Er is gelachen en genoten beide, 't Was een avond, waarin de oude heer Duyster fdie de Leidenaars toch nog wel niet vergeten zullen hebben), pl ei zier zou hebben gehad '1 Was een succes voor allen, niet 't minst voor den muzikalen lei der en regisseuse Er waren bloemen, en veel toejuiching. J. K. N. V. SANDERS' GEMENGD KOOR „DE STER". Uitvoering. Sanders' gemengd koor „De Ster" heeft zich gisteravond weer eens laten hooren. Een volle Graanbeurszaal heeft de uit voering bijgewoond van een keurig pro gramma, dat. veel en prettige muzikale af wisseling bood en waarmede het koor en de solisten dan ook terecht telkens weer een warm applaus oogstten Er waren ook solisten: de heer Louis de Ruyter uit Delft, die zich deed kennen als een toonkunste naar die niet alleen de moeilijke techniek beheerscht. maar die ook gevoel weet te leggen in ziin spel En dan heeft mej Annie v. d Reyden met veel toewijding eenige liederen ten gehoore gebracht, waarbij zij uitstekend werd becreleid door deD heer Willem Mizée. den directeur van het koor. Maar laten wij niet verzirmen het koor den lof toe t-e zwaaien die het verdient. In de eerste plaats voor den ernst waar mede werd gezongen. maar vooral ook voor de biizonder verzorgde voordracht van de verschillende liederen, waardoor het genot van luisteren niet gering werd verhoogd. De voordracht en de discipline van het koor heeft ons zeer getroffen en voor beide gunstige eigenschappen mpenen wij vooral aan den leider, den heer Mizée hulde te mogen brengen 7<jn directie mankte trou. wens in ieder opzicht ppn goeden indruk. Er is genoten van dp verschillende koor- werken en in het bijzonder van Diamant's I Kerstlied en het Zonnelied van J. G. van Herwaarden, twee werken waarmede „De Ster" op het groot nationaal concours te Zandvoort in Mei, een eersten prijs ver wierf. Maar vooral ook den zang van mej. v. d. Reyden en het vioolspel van den heer De Ruyter was prachtig en de voordracht van het Adagio uit Mas Bruch's tweede vioolconcert was werkelijk af. Of eigenlijk veel meer dan technisch af, want het was juist een verdienste van den violist dat bij in dit fraaie werk zoo veel en goed ge voeld persoonlijk gevoel wist te leggen. De bloemen die men beide solisten en ook mej. Annie van Rossnm. de accompag. natrice van den heer De Ruyter aangeboden heeft, waren ten volle verdiend. En ook bij de hulde het koor en zijn knappen direc teur gebracht, sluiten wij ons gaarne aan. ACADEMISCHE EXAMENS. LEIDEN: Geslaagd zijn voor het doctoraal examen geneeskunde de heeren J. L. Edixhoven (Leiden), W Springer (Den Haag). Y. Ro denhuis (Apeldoorn), P. H. Verspijck (den Haag). Bevorderd is tot doctor in de geneeskunde op proefschrift getiteld: „Over Prikkel-The rapie" de heer Th. I. J. M. Deelen geboren te Tilburg. UIT DE OMSTREKEN. SASSENHEIM. Burgerlijke Stand. Geboren: Cornelia Johanna, d. van J. Koek en M. Waasdorp. Johanna Jacoba, d. van J. van Siest en J. J. Mink. Gijs- bert Marinus, z. van M. Overvliet en M. Oudshoorn Arie, z. van P. C. Havenaar en P. de Ridder. Overleden: Maltheus Zandbergen 75 j., wedr van A. Vooijs. Johannes Machielse de Ridder 78 j., wedr. van J. Brama. Gevestigd: W. Oomsen en gezin van 's-Gravenhage. P. Staring van 's-Graven- hage. M. Jansen van Wijk aan Zee en Duin. Vertrokken: Mej. M. H. Koek naar Lisse. VOORSCHOTEN. Plnim veetentoonstelling. Hedenmorgen is men begonnen de kooien fe gaan zetten in de gymnastiekzaal nabij het Raadhuis, waarin morgen en Maandag vogels van diverse pluimage ter bezichti ging zullen zijn Dank zij de geschonken eereprijzen heeft het bestuur van de Voor- schotensche Pluimveevereeniging kans ge zien ongeveer 600 dieren naar deze plaats te verzamelen, waar zij morgen, stuk voor stuk, door een jury zullen worden beoor deeld Er wacht den heeren E Mandpmaker uit Leiden. G. de Graaf te Oegstgeest en G. J Blok te Woerden geen'gemakkelijke taak. Toen wij hedenmorgen een kijkje gingen nemen was de heer C. de Jongh uit Leiden druk bezig de opstelling gereed te maken en waren reeds enkele zendingen aange komen. Het was er nog een mengplmoes van manden, kisten, zaagsel en turfmolm en kondigden enkele hanen reeds hun tegenwoordigheid aan. Door B en W. is vergunning verleend tot het houden van een verloting, waar voor uitsluitend op deze tentoonstelling zal worden aangekocht. Voor afwisseling wordt gedurende deze dagen eveneens gezorgd Door den heer P. Kaavk, radio handel alhier, zulten enkele radio-toestellen worden gedemonstreerd, terwijl door den heer E. J. Oher. zaadhan delaar. alhier, voor eiken 50sten bezoeker een priis wordt beschikbaar gesteld De advertentie, voorkomend in dit blad vermeldt de uren voor bezichtiging. VRAGENRURRIEK. VRAAG: Negen jaar geleden hebben wij (4 personen) een erfenis gekregen, met de bepaling dat het geld zou b ijven staan en hel vruchtgebruik eene rente van 4 pet. jaarlijks aan de erfgenamen zou ten deel vallen. Die reiite is nooit uitbetaald. Wordt die rente nu vanzelf bijgeschreven op het kapitaal? Kan dat later geen moeilijkheden geven? Bovengenoemde bepalingen zijn door een notaris beschreven. ANTWOORD: Wij durven u niet te zeg gen of die rente jaarlijks wordt bijgeschre ven: wie heeft het beheer over dat kapitaal, waarvan u het vruchtgebruik geniet en waarvoor wordt de vervallen rente jaarlijks niet uitbetaald? Wendt u eens tot den be heerder. Indien geen andere bepalingen ge maakt zijn. en u vermeldt daar niets van, dan hebt u toch recht op de rente. VRAAG: Kunt u mij ook zeggen, of een dagmeisje, dat haar salaris per maand ont vangt. met 14 dagen haar dienst moet op zeggen? ANTWOORD: De opzeggingstermijn is een maand. VRAAG: Door mij is een schuur gebouwd op grond van mijn huishaas en een afdak of portiek aan mijn woning vast Hel onder houd heb ik zelf altijd bekostigd Nu ga ik mijn huis uit. mag ik dit nu afbreken? ANTWOORD: U kunt. wat u gebouwd of gemaakt heb. na het eindigen der huur, weer tot u nemen, mits dit geschiede zonder beschadiging van het gehuurde goed. VRAAG- Een los werkman heeft 7 weken zij een baas gewprkl en deze geeft hem Vrij dagsavonds gedaan voor Zaterdag voor het laatst Drie uur na werkenstijd zeide de patroon dat de werkman terug mocht ko men indien hij gepn werk had. Heeft hij nu recht op wepkloon of nipt? ANTWOORD- Als'de dienstbetrekking per week was aangegaan of hpt loon per week wprd uitbetaald dan is eene opzpgging pp Vrijdag gedaan tegen den volgenden dag, onrechtmatig en hebt u recht op een week loon als schadevergoeding. Dat men later op die opzegging terugkomt, behoeft u niet te aanvaarden. SPORT. SCHAATSENRIJDEN. WAT BEROEPSRIJDERS VERDIENDEN. Men schrijft uit Heerenveen aan de N. R. Crt.: De hardrijder Klompmaker heeft in vijf dagen tjjds f555 aan geldprijzen plus de gouden medaille als nationaal-kampioen ge wonnen. De rijder Slof won f325 aan geld prijzen. LAATSTE BERICHTEN. DE VERGADERING DER EERSTE CA MER. In de openbare vergadering van de Eerste Kamer van Donderdag 29 December zullen verschillende kleine wetsontwerpen in behandeling komen. Daarbij zijn o.a. de wetsontwerpen tot onteigening van eigendommen enz., nootiig voor de verbreeding vaq de lsto v. cL Boschstraat te 's-Gravenhage, tot onteige ning van eigendommen enz noodig voor de verbreeding van de Prinsenstraat, de Hoogstraat en het aan de Hoogstraat gren zende kruispunt van de Streeferstraat met den Heerlenschen weg te Scbaesberg; ont eigening ten behoeve van tramverlegging in de gemeenten Etten en Leur; voorziening in de behoefte aan kasgeld voor den Indi- schen dienst hier te lande gedurende 1928; goedkeuring van den ondershnndschen ver koop aan de gemeente Alkmaar vnn de voormalige Cadettenschool c.a. aldaar. TWEEDE KAMER. HET VACCINATIEWETJE. (Zitting van heden). Aan de orde is het Vaccinatiewetje. De heer KERSTEN (S.G.P.) betoogt, dat tienduizenden zuchten onder den vaccinatie- öwang Ten onrechte hebben doctoren de vaccinatie steeds als een onschuldige ope ratie voorgesteld. Thans is de wetenscliap bankroet. In Nederland sterven meer kinderen aan vaccinatie dan aan pokken. Het middel is dan erger dan de kwaal. Dat pokken hier niet voorkomen en in het buitenland wel bewijst dat er geheel andere factoren in het spel zijn. Mevr. DE VRIES BRUINS (S. D. A. P.) acht hel gevaar voor pokken veel "rooter dan een jaar geleden. Van al" heele af schaffing van den dwang mag geen sprake zijn. Thans zou de beste oplossing te vinden zijn in een tijdelijke stopzetting van de aflevering van vaccine. De heer KRIJGER (C.H.) acht de gewe tensbezwaren tegen de vaccinatie een dwa ling. doch hij is tegen indirecten °nc. Het ontwerp gaat hem dan ook niet ver genoeg. De leden der Tweede Kamer Bakker en Sannes konden wegens ongesteldheid de vergadering van heden niet bijwonen. DUIZEND GULDEN GESTOLEN TE EINDHOVEN. Hedennacht is ingebroken in het kantoor van de firma B. de Jongh, gelegen aan de Kleine Berg te Eindhoven De inbrekers hebben de brandkast opengebroken en een bedrag van f 1000 ontvreemd. Van de da ders nog geen spoor. EEN MISLUKTE INBRAAK TE UDEN. Hedennacht omstreeks 4 uur hoorde de zoon van den stationschef te Uden dat er onraad was. Door de ruiten van zijn kamer zag hij dat er licht brandde in het bureau. Hij wekte zijn vader en hierdoor schijnt de dief gestoord te zijn Over het perron wist hij weg te komen. Hij moet een sleutel van het bureau hebben gehad, daar de deur niet geforceerd was. Er wordt niets vermist De dief schijnt ook een bezoek te hebben ge bracht aan een keet van een ploegbaas in de buurt. Hier was de deur geforceerd. De dief die op sokken over zijn schoenen moet hebben geloopen (een paar sokken zijn in de buurt gevonden) schijnt in de keet naar gereed schap te hebben gezocht, dat evenwel was opgeborgen en door hem niet werd gevtfn- den. De politie stelt een onderzoek in. Gisteravond is ingebroken te Hengelo (O.) bij den heer Lensinfe aan de Delde- nerstraat. Vele gouden voorwerpen zijn gestolen benevens f 100 aan papiergeld. BRAND. Te Noordwelle (Zeeland) is de kapschuur van den landbouwer L. P. Hanse uitge brand. De inhoud, een partij vlas en olie zaad, benevens motor en dorschmachine, werd een prooi der vlammen. Ook de in de onmiddellijke nabijheid staande stapels graan geraakten in brand. De oogst ging verloren De schuur en het woonhuis kon den behouden worden; 150 kippen vonden den dood in de vlammen. De oorzaak wijt ir.en aan het gebruik van benzine in de nabijheid van een brandende lantaarn Ver zekering dekt de schade, zeg' het „Hbld." TWEE ETMALEN IN HET IJS. Het heeft der bemanning van de Urker postboot, de „Directeur Jhr. van Geusau", kapitein W Kroon, nog niet mogen geluk ken zich uit het ijs te bevrijden Reeds meer dan twee etmalen zit de boot onwrikbaar vast Met dit stormweer drijven groote ijs velden naar de postboot toe en deze heeft het zwaar te verantwoorden. De boot is sterk en er bestaat dan ook geen direct ge vaar voor de bemanning Te 's-Gravenhage is heden op ruim 60-jarigen leettjjd overleden mevr. Harte van Tecklenburg, geboren Jurgens, echtge noot! van jhr. Harte van Teclclenburg, mi nister van financiën onder het ministerie- Kuiper, thans lid van den Raad van State. De overledene stond bekend wegens haar grooten weldadigheidszin. Volgens de „N. Tilb. Ct." is de heer Simon A. Maa« met zijn echtgenoote over gegaan tot het R.-K. geloof. TELEGRAMMEN. REIS VAN COSGRAVE. DUBLIN, 23 Dec. (V D.). Cosgrave zal op 11 Januari naar Washington vertrek ken en op 4 Februari weer van New-York naar Ierland terugkeeres. SPOORWEGONGEVAL. HAMBURG, 23 Dec. (V. D.) Op het station Bahrenfeld ontspoorden door het slecht functionneeren van don wissoi ten gevolge van ijzel, bij het rangeeren, drié goederenwagens. De spoorweg werd ver sperd. Persoonlijke ongevallen zijn n'e* *e betreuren. MARKTBERICHTEN. LEIDEN, 23 Dec. -- Vee. Aangevoerd 340 runderen. 80 kalveren, 442 schapen. 2 Stieren; 70 kalf- en melkkoeien f205— f375; 118 varekoeien f160f230; 141 vette ossen en koeien f260f360. schoort a. d. haak fO.fiO—fl p. K.G 4 vette kate veren f 55f 175. schoon a. d. haak f 1.20— f 1.35 p K.G.; 76 nuchtere kalveren f 101 f 17; 362 vette schapen f26f45. 80 wei- deschapen f 22f 34, traag; 2 H5 magere varkens f 15f45; 40 Londensche f 0.49 f 0.52 p. K G. levend gewicht; 70 Zouters f0.54f0.57 p. K G. levend pcw.; 227 big gen f5fll; 7 hokken of geiten f2f 10. Kaas. Aangevoerd 38 partijen. 1ste soort Godscbe kaas f55f58, 2e soort f62 f 54; le soort Leidsche f 46f 60 2e soort f 40f 45, alles p. 50 K G. Handel voor beide soorten malie. Aan de Stadswaag gewogen 20 narfiien. 778 stuks. 5786 K G. DELFT, 22 Dec. Boter f2.40 p. K.G. Vette koeien f ISO—f425; Kalfkoeien f220 f425; Vaarkoeien f150f275; Magere varkens f 16—f48; Nuchtere kalveren f3 f22, alles le kw.; Biggen f6flO: Paar den f100f300; Runavleesch per K.G, f 1.05—f 0.95—f 0.75. Aanvoer 101 run deren, 6 paarden, 58 magere kalveren, 20 schapen of lammeren, 268 varkens, 23Q biggen. VEUR—LEIDSCIIENDAM, 21 Dcc. Vrije veiling. Aangevoerd: Kippeneieren! f 1050—f 11.70; Kuikeneieren f 10.25^ f 10.45 per 100 stuks; Kippen fl.30f l.TOj Konjjnen fl.70f3.20; Duiven f0.20 f025; Hanen f 0.85—f2.50; Ganzen f3, alles per stuk. Zoete Kaas (R.M.) f0.50— f 0.61Leidsche Kaas f 0.35f 0.50 p. p. VEUR. Eierenveiling. 6111 kippen eieren, f9.20—f12.25 per 100 stuks; 52 kippen fl.10f2.20; 33 eendon f 1.05 f 1 60 76 konijnen f0.55f3.90; 20 Duiven f 17—f 0.30, alles per stuk. ZOETERWOUDE. 21 Dec. Veiling Zorg en Vlijt. Kipeieren f 1065f 11.65: kui keneieren f 9.35; konijnen f 1.10f 3.15; kippen fl.30. BODEGRAVEN. Uitslag eierenveiling B. P. K. V. Aanvoer 3403 kipeieren Prijs f9. tot fll 10; 95 eendeneieren Prijs f8 20 tot f8.70 Kippen f 1.40 tot f 1.79. Hanen f 1.50 tot f2.20. ALKMAAR, 23 Dec Kaasmarkt. Aange voerd 66 stapels zijnde 72000 K G. Fa- briekskaaa met merk 49 Boerenkaas met merk 45. Fabrieksrnmmissie met merk 48. Boerencommissie met merk 48, handel goed. Ondertrouwd: COR J. RUBERS en ANNIE M. WANNET. Huwelijksvoltrekking: 17 Januari 1928. 9578 Sassenheim, Teylingerlaan 41. Nijmegen, Van Rosendaelstraal 51. 9581 Handelskantoor. Gevraagd; flinke Jongste Bediende. Leeftijd 1416 jaar Zij, die eerder als zoodanig werk zaam waren, genieten de voorkeur. Eigenhandig geschreven Brieven Bureau van dit Blad RECLAME-80N. Wijnhuis „Johan da Witt" HOOBEWOERD 38. 3 fl. Wijn naar kenze f210. Punch 1/1 2.40, 1/2 1.20. Advocaat Zw Kip Dl 2.30, 1/2 1.15. Boerenjongens per literpot 00-105. 7139a TOT 30 DECEMBER.

Leidsche Courant | 1927 | | pagina 7