Parol bij Winterhanden en Wintervoeten Doos 10 rf HOLENS!!! BEBGEZ0E9DEN MV.BEDEELING. Buitenl. Berichten. ONGELUKKEN. AMERIK AANSCHE DUIKBOOT GEZONKEN. DE 36 OPVARENDEN "WAARSCHIJNLIJK VERLOREN. Nog eenige kans op redding? De duikboot S 4 der Ver. Stalen is Za terdag bij Wood End door den torpedoja ger der kustwacht „Paulding'' geramd en tot zinken gebracht. Het Departement van Marine deelt mede dat de geheele bemanning, bestaande uit 30 koppen, is omgekomen. De identiteit van de gezonken duikboot staat niet on- omstootelijk vast, maai* vrijwel zeker was het de S 4. De „Paulding" heeft de haven van Pro vince Town (Massachusetts) bere:kl. Het benedenruim staat vol water. Zij is aan den grond gezet om te voorkomen dat zij zinkt De marinewerf te Boston, die on middellijk was gewaarschuwd, heeft in allerijl technische hulp gezonden. Uit New York wordt omtrent de ramp nog gemeld, dat het schip verongelukt is op zijn eersten proeftocht na bet onder gaan van herstellingen te Portsmouth. Aan boord van de „Paulding" is een man ge wond door het springen van een pijplei ding. Onmiddellijk na het gebeurde zette de „Paulding'' booten uit, doch er werden geen drenkelingen gevonden. Door eenige schepen, die kort na de ramp ter plaatse aankwamen, werd met boeien aangegeven, waar de S 4 was ge zonken. Ten gevolge van de zeer ruwe zee kon nog niet met het reddingswerk wor den begonnen. Men hoopte echter Zondag bij het aanbreken van den dag een begin te kunnen maken met het lichten van de duikboot, die ongeveer 75 meter lang is. Hiervoor hebben zich ook diepzeeduikers haar de plaats des nheils begeven. Inmiddels is er nog eenige hoop, dat men de bemanning zal kunnen redden, omdat de S 4 op zoodanige wijze is ge bouwd, dat het zelfs na deze aanvaring niet uitgesloten is, dat er geen water is binnengedrongen. Wanneer dit inderdaad niet het geval is geweest, zal de beman ning zonder al te groote ongemakken het leven veertig uur kunnen rekken, terwijl zelfs daarna nog gedurende twaalf uur de luchtvoorziening gehandhaafd kan worden. Een der booten, welke zijn uitgezet door de ter plaatse van de ramp aanwezige reddingssc hepen, heeft bericht gebracht, dat een duiker, die tot de S 4 was afge daald, in de duikboot heeft hooren klop pen. Hij verklaart, dat dit geklop slechls kon worden beschouwd als het geven van teekens door de bemanning. Van dit be richt kon nog niet onmiddellijk bevestiging worden verkregen. DE BRAND TE QUEBEC. Heldhaftig dienstmeisje. Bij de reddingspogingen omgekomen. Uit de puinhoopen van het St. Charles Hospice te Quebec zijn thans, de lijkeu van 36 kindereu en 1 non te voorschijn ge haald. Uit het medisch onderzoek blijkt, dat de dood voor de meeste kleinen gena dig is geweest. Slechts weinige lichamen vertoonen brandwonden en de kinderen zijn dus blijkbaar in den slaap door den rook gestikt. Tusschen de baren in het doodenhuis staat ook die van het kleine dienstmeisje Rosa Goudreault. de heldin, die haar moe dige reddingspogingen met den dood heeft moeten hekoopen. Vele malen ging zij het brandende gebouw binnen om de kleine weesjes te redden en verscheidene van hen bracht zij in veiligheid, totdat zij ten slotte een heroischen dood in de vlammen vond- Beschuldigingen tegen de brandweer. 90, 60 en UU UI. Ö27 zelfs zoo ver te beweren, dat bijna allen ge- I led hadden kunnen worden. Alle R.K. gebou wen bewaakt. I Omtrent den brand in de St.-John Berchman's Academy te Quebec worden I nog de vo'gende bijzonderheden geme.d: De brand brak u t tijdens een der he vigste sneeuwstormen, welke ooit te Que bec hebb engewoed. De 150 jongens en de b lirL. J. <i s en de gebouw bevonden, werden tijdens een he vige koude op straat gedreven door de vlammen, die in het geheele zes verd e- pingen hooge gebouw oplaaiden. Er waren vele gewonden, doch zooals geme'd gin gen er gen menschen'evens verloren Evenals bij den brand in het St.-Char- lesweeshuis is men er niet in geslaagd de oorzaak van de ramp op Ie sporen, doch tal van personen beweren, dat er opzet in het spel is. Alle Roomsch-Kalholieke ge bouwen in de stad zijn ónder scherpe be waking geste'd. Bij de lijkschouwing van de slachtoffers der ramp in hot St.-Charlesweeshuis werd door de brandweer ontkend, dat zij zich schuldig zou hebben gemaakt aan na latigheid bij de redding. WEEK EEN BRAND TE QUEBEC. Tientallen personen gewond. De St. John Bercbmans Academy geheel vernield. In de St. John Bercbmans Academy te Quebec, waar 200 jongens gehuisvest zijn, is brand uitgebroken. Het gebouw is ge heel afgebrand. Tientallen personen wer den gewond, doch menscbenlevens zijn niet te betreuren. Twee auto's in brand geraakt. Vier inzittenden omgekomen. Gisteren heeft bij Parijs een ernstig auto-ongeluk plaats gevonden, waarbij de twee inzittenden óp verschrikkelijke wijze om het leven kwamen. Bij het Bois de Vin- ceunes kwam een auto in volle vaart in botsing met een tram. De auto vloog in brand en werd daarbij zóó snel vernield, dat de twee inzittenden, de bestuurder en zijn vrouw, slechts als verkoolde lijken onder de puinhoopen vandaan gehaald konden worden Een soortgelijk ongeval heeft bij Ch&lons sur-klarne plaats gevonden, waar een auto uit België met een boom in botsing kwam. Daarbij vatte het benzinereservoir vlam, waardoor de twee inzittenden, en heer en een dame, levend verbrandden. De beer was een Belgisch hotelier, terwijl de iden titeit der dame nog niet kon worden vast gesteld. Tragische dood van een chauffeur. Uit Berlijn wordt gemeld: Op het landgoed Roloffsbagen was een chauffeur bezig met het repareeren van een auto. Hij was daartoe onder den wa gen gekropen. Een collega van hem liet onvoorzichtigerwijze de benzine wegloopen die vuur vatte, met het gevolg, dat de klee ding van den chauffeur in brand geraak te De man bekwam zoo ernstige brand wonden, dat bij kort na zijn overbrenging naar het ziekenhuis overleed. Aardbevingspaniek te Rangoon. Groote scb ade aangericht. Uit Rangoon wordt gemeld: Een hevige aardbeving, die acht seconden duurde, heeft gisternacht om haifdrie plaats ge had en groote schade aangericht. Tal van huizen zijn min of meer beschadigd en een deel van de historische Suie-pagode is vernield. Aan de aardbeving ging een rommelend en sissend geluid vooraf, dat met een luiden knal eindigde. Dit wordt toegeschre ven aan een schitterende meteoor, die ge zien werd op hetzelfde oogenblik, dat de aardbeving plaats had. De bevolking was in hooge mate verontrust en rende in nachtgewaad de straat op. Slechts zeer weinigen konden bewogen worden, vóór het aanbreken van den dag hun huizen weer te betreden. Aardbeving te Los Angeles. Een draadloos N.T.A.-telegram uit Los Ange'es d.d. gisteren meldt: In het Zuidwestelijke gedeelte der stad werd een lichte aardbeving gevoeld. Er werd geen schade aangericht. DE KOU IN HET BUITENLAND. In Frankrijk. In geheel Frankrijk heerscht hevige kou de. Het vriest overal, behalve te Perpignan, waar de temperatuur in den loop van Zon dag tot 1 gr. boven 0 steeg. Te Parijs en in de provincie had de koude verscheidene sterfgevallen ten gevolge. Een merkwaardig gevolg van de vorst te Parijs was te zien op de Pont du Carousel. Het ijzer, waarvan de brug geconstrueerd is, was zóó sterk gekrompen, dat het hou ten plaveisel op de brug geheel naar bui ten was geperst, zoodat het verkeer over deze brug onmogelijk was. Uit Cannes wordt gemeld, dat ei i^dag- morgen aan de Fransche Riviera een dik pak sneeuw is gevallen. In de strain van Cannes lag de sneeuw gemiddeld 20 M hoog. Sneeuwballongevechten vielen w*». in den smaak en waren een bron van groo te vreugde voor de kinderen, die nog nooit sneeuw hadden gezien. De telefoonverbindingen langs de ge heele kust ondervonden groote stoornis Vrijwel alle treinen uit hef Noorden kwa men uren te laat aan. In Duitschland. ZWARE BlUMJOUKBHArru. Vuurzee binnen, ijsbaan op straat. Gisternacht heeft te Assen een zeer felle brand gewoed, Omstreeks één uur merkten enkele voorbijgangers dat uit het bioscoop theater „Apollo" verdachte rookwolkjes opstegen. Zij waarschuwden de politie, en spoedig bleek dat achter in de bioscoop brand was uitgebroken. Dadelijk werd de brandweer gealtirineerd, die onder leiding van den brandmeester-generaal, den heer Baakman, met veel materiaal u.trukte. In- tusschen had de brand zich verder uitge breid en viel het te voorzien dat van üet theater weinig zou overblijven. Het vuur, dat een gretigen prooi vond in de vele brandbare sloffen, greep snel om zich heen en in minder dan geen lijd was een enor me vlammenzee ontslaan. Het blusscbings- werk werd zeer bemoeilijkt door de stren ge vorst, die het hanteeren der slangen zeer lastig maakte en de straat voor het gebouw in den ijsbaan veranderde Toch wist de brandweer de aangrenzende hut- zen te behouden. Enkele films werden door den direc teur-eigenaar met groote moeite en gevaar in veiligheid gebracht. Het gebouw is vrij wel verlóren gegaan. Omtrent de oorzaak tast men in het du ster Gedacht werd aan kortsluiting, ^och gistermorgen bleek dat de zekeringen iet zijn doorgeslagen. „De Crt." Langdurige diefctallen opgehelderd. Eenige honderden aakken bloem gestolen. Reeds geruimen tijd werden op de N V Meelfabriek Weert v. h. Gehr. Van der Venne te Weert, zakken bloem vermist, doch alle nasporingen hieromtrent bleven vruchteloos. Het gevolg was, dat vorige week Zondag, het personeel der fabriek door de directie op het kantoor ontboden werd. Tot opheldering kwam bet echter niet. Vrijdag werd door het kantoorper soneel der firma echter geconstateerd, dat do ruim 60-jarige bakker J. S aldaar ge durende eenigen tijd -meer ledige zakken inleverde dan er volle betrokken waren Zulks gaf de directie aanleiding een on derzoek in te stellen of door St. elders meel werd betrokken in zakken met het merk der N V. Toen dit echter niet het geval b-ook, werd de marechaussée met een en ander in kennis gesteld. De man werd hierop per auto naar de kazerne overge bracht, waar hy spoedig door de mand lir' Rij een onderzoek le zijnen huize werd ®o*t oen groote partij zakken met het zelfde merk aangef-offen. De ledige zak ken werden door S. naaT de meelfabriek teruggebracht, waar hij daarvoor met 1 per stuk werd gecrediteerd. Naar verluidt moet liet totaal verduisterde zakken min- etos 260 bedragen. Tnfer is tevens gebleken, dat de ongeveer lS-'arice bakkersgezel H. H., die eenige maanden geleden hij S. in dienst was, ann do diefstallen medeplichtig is. Daar deze desfüds in een huis woonde, dat aan de meelfabriek is aangebouwd, kostte het hem geen moeite mpt behulp van S des nachts aakken door een venster te gooien, waarna F zo naar zijn woning overbracht. Ook is thans naar Weert overgebracht en naor het Huis van Bewaring fn Roermond getransporteerd. Hij was te Blorik woon achtig. Na de inbraken in de mijnstreek. Vier koffers met gestolen voorwerpen. In verbruid met de in braken in de mijn streek hebben de gemeente-politie van Kerkrade en de marechaussee van Vaals, te Keulen in de woning van den te Heer len aangehouden inbreker S een viertal groote koffers met gestolen voorwerpen, van inbraken in de mijnstreek afkomstig, in beslag genomen. i Inbreker cp heeterdaad betrapt. r En toch nog ont snapt. Te Mijdrecht werden Vrijdagnacht op eenige plaatsen pogingen gedaan om in te breken. De indringer, die echter telkens in zijn werk gestoord werd. moest drie maal het hazenpad kiezen. Uit de opgaven van het signalement, bij de politie ge daan. bleek dat men met een en denzelf- den persoon te doen had. De veldwachter, die hem bij zijn laatste poging betrapte, slaagde er in den vluchte ling te achterhalen. Hij wist hem te over mannen en een eind mee te sleepen. De man verzette zich echter hevig en bracht den politieman eenige verwondingen aan bot hoofd toe, waarna hij zich losrugte en verdween. De politie zoekt ijverig in alle richtingen. „Tel." Inbraak. In Gees leren is door een ontvluchten fongen uit het opvoedingsgesticht te Ave- reest, ingebroken bij de familie O. Ont vreemd werden een zilveren en gouden ket ting, geld en eenige andere kostbaarheden. De politic is den dader op het spoor. Oplichting. Tc Olsl is zekere v. d. M. hel slachtoffer geworden van een oplichter. Aan zijn wo ning vervoegde zich een persoon, die voor gaf belast te zijn met herstellingen aan de telegraaflijn DeventerZwolle, waarvoor hij do hulp van een werkloozc noodig had. Het loon zou 27.per week bedragen en bet werk waarschijnlijk zes weken duren Daar v. d. M. zelf werkloos was, ging hij hierop in en noodigde den vreemdeling in zijn woning. Hier zich thuisgevoelende, verklaarde hij, dat hij bovendien nog voor ©en kennis een aantal kippen moest koo- pen, waarvoor hij bij v. d. M. inlichtingen vroeg. Deze zoide, zelf eigenaar te zijn van kippen en ze wel tegen een goeden prijs te willen verkoopen Zoo werd de vreemdeling kooper van zes kippen tegen 2.50 per stuk. Omdat hij nog ©ven naar •Zwolle moest om zijn gereedschappen te balen, nam hij de kippen maar dadelijk moe, die hij den volgenden morgen zou betalen, wat tot op heden nog niet is ge schied. De vreemdeling heefA zich niet meur laten zien. Naar de „Msb." verneemt, heeft deze persoon te Kampen eenzelfde oplichting gepleegd. Een doorgeprikt woonschip. Vrijdag wilde een schipper van een hout vlot, teneinde te voorkomen, dat het vlot, waarmede hij in de Rotte voer, tegen een aan de Zwaanslialskade gemeerd woon schip zette, prikte hij door den scheeps- afduwen. Toen hij den haak tegen het schip zette, priket hij door den scheeps wand heen, waardoor het water naar bin nen begon te stroomen. In het scheepje la gen de drie kinderen van den bewoner, den lossen werkman A. J. D., onderscheiden lijk 3, 4 en 5 jaar oud, ziek te bed. De geneeskundige dienst heeft de kinderen naar het ziekenhuis aan den Bergweg ge bracht, waar zij ter verpleging zijn opge nomen. Het lek in het scheepje is tijdig gestopt kunnen worden, zoodat het niet is gezonken. Gevaarlijke automeöilisten. Vrijdagavond, aldus de „Zw. Crt." ont ving de politie te Enschedé uit Oldenzaal telefonisch bericht dat een auto van daar m vliegende vaart vertrokken was met drie personen. Een hunner bad een geladen ge weer bij zich waarmede hij tijdens het rij den in het wilde schoot. Bij onderzoek bleek, dat <de auto reeds te Enschedé was aangekomen en op de Markt voor een café stil stond De drie inzittenden zaten in een café. Het bleken le- zijn J. M. R. H., chauffeur, uit Olden zaal, J. L. V., koloniaal uit Nijmegen en G A H. te Losser. Zij waren danig aan geschoten. Het jachtgeweer, dat in den auto lag, is in beslag genomen en togen het drietal is proces-verbaal opgemaakt. Een dierenbeul. Tegen een bakker te Zuidbroek (Gron.) is proces-verbaal opgemaakt wegens hel verbranden van zes levende jonge honden in zijn oven. Valsche munters aangehouden. Eenigen tijd geleden werd mededeeling gedaan dat er in verschillende winkels te 's-Gravenhage valsch geld door een Chi nees was aangeboden. Vrijdag is de politie er in geslaagd den man aan te houden, die verdacht wordt dit geld te hebben ver vaardigd. Het bleek te zijn een 26-jarige Javaan- sche huisknecht, A. B. genaamd, in betrek king in de Frederik Hendriklaan. In zijn bezit werden gevonden twee val sche guldens en twee valsche rijksdaalders Bij een huiszoeking werd een volledige installatie gevonden om valsch geld te ver vaardigen. Echter ging men op vrij primi tieve wijze te werk. Enkele matrijzen en een zakje met gips worden in beslag geno men. De vrouw van den huisknecht is, als verdacht ven medeplichtigheid, eveneens gearresteerd. Waarom de scholen gesloten werden. Bij het overtappen van gas uit den ouden in den nieuwen gashouder te Rijs- sen. is door onattentheid van het perso neel een groote hoeveelheid ontsnapt, ten gevolge waarvan de voorraad zoodanig ver minderde, dat de scholen (die met gas ver warmd worden) Zaterdag moesten worden gesloten. Ten einde de bevolking niet geheel in 'net donker te brengen, had de gasdirectie tevens verzocht. Zondag «de kerken niet door middel van gas te verwarmen. Een al te ijverig college. „De Gelderlander" bevatte dezer dagen het volgende bericht: In een plaats van 14.000 zielen, in het noordoosten van onze goede provincie Noor«d-Brabant, verheugt de gemeente zich, behalve dan in het heerlijke bezit van een heeleboel andere nuttige dingen, ook in het bezit van het nuttig instituut, dat heet Commissie tot wering van Schoolverzuim. De leden zijn ijverig: de secretaris is ijveriger, doch de voorzitter is het ijverigst. lederen keer als het vergadering is. ver schijnen voor deze ongebefte en niet geloog de rechters de delinquenten en herbaalde- lijk worden de stereotiepe vragen gericht, die, al naar gelang man of vrouw, oud of jong, meer of mindeT ontwikkeld, ver schillend worden beantwoord. Thans verscheen een machinist van een der fabrieken van de plaats waar het ge beurde voor de vierschaar. Langen tijd was zijn kind niet naar school geweest. Maanden lang had zelfs het schoolhoofd den kleine gemist. Waarschu wing op waarschuwing was gekomen bij den vader, hoofd van het gezin, den een zamen machinist. Totdat hij nu stond voor het gerecht. Hij keek meer nieuwsgierig dan bevreesd en toen men hem wees op zijn halsstarrig heid om te verschijnen, vroeg hij tot niet geringe verbazing van den voorzitter en tot verdere groote ontsteltenis van dit zoo „ernstig" college, of men een grapje met hem voor had; of de heexen wellicht April- grappig waren. De voorzitter meende reeds de telefoon te moeten grijpen, denkend, dat de machi nist, wellicht door te hard werken, in een sterk overspannen toestand moest ver keer en. Gelukkig werd men echter gerustgesteld, en bleek de veronderstelling des heeren voorzitters van allen grond ontbloot te zijn. Want.... vader T. H. sprak toen de merkwaardige woorden: „Heeren, bedoelde scholier, mijn kleine jongen, is nu al meer dan vier jaar geleden overleden". Verbazing bij het illustor gezelschap De gedagvaarde af. Het gordijn valt. Tableau! De moeder-overste van het weeshuis St. Charles en de kapelaan hebben bij de lijk schouwing de brandweer er van beschul digd de oorzaak te zijn van het groote aantal slachtoffers. Zij zeggen, dat, als de brandweer den brand had bestreden zoo ris werd aangegeven, vele levens nog gered hadden kunnen worden De kapelaan ging Ten gevolg© van do koude weersgesteld heid zijn de Oostzeo-vlieghavens Trave- münde en Stettin dichtgevroren. Te War- nemünde is slechts een naar zee gerichte startlaan ijsvrij. Alleen de vlieghaven te Kiel bleef van den invloed der voost geheel v cr.-choond. Het „Berl. Tagvbl. meldt nil Maagden- Door een besluit van Ged. Staten van Noord-Hol'and om de pol ders te electrificeeren, zullen in den Schermer vijftig mo'ens ver dwijnen. (Courantenbericht). In de vlakke Schermerpolder Om haar mo'enschoon beroemd. Zijn nu plots'ling vijftig molens Wreed ten ondergang gedoemd. Vijftig maal een mooie mo'en Een voor één gaan zij eraan, Wat zal dan de Schern"»rpolder Leeg en triest en eenzaam staan! Vijftig maal een mooie molen Die haar wieken niet meer s'aat. Vijftig maal een mooie molen Voor wie dan de doodsklok slaat. De Gedeputeerde Staten Zijn daar vast n:et goed bij 't hoofd Is dat wijsheid, die een landschap Van zijn schoonst bez't berooft? Vijftig roaa' een rcuzebrandj® Met een molen-lucifer. En de molen valt ter aarde Als een ondergaande ster. Of neen, las ik in 't bericht niet Dat ze worden wepgesloopt? 'k Denk dat ieder lid der Staten Daar bes'ist met molens loopt. Noorderlingen als dat waar is, Zet uw Staten aan don dijk, Zet ze in een mallemolen In uw polder daar te kijk. Noemt uw mooie groene polder Dan geen Schermerpolder meer. Want bescherming is verdwenen Ende mo'ens vallen neer. Vijftig maal een mooie molen Voor wie dan de doodsklok slaat, 't Is de doodsklok voor de Schermer, Die dan óók ten onder gaat Molen met je mooie wieken. Schoonheid in het vlakke land, Mo'en. jij bent maar een onding. Jij moet zwichten voor „verstand" burg, dat sedert vannacht de Elbe en hiar zijrivieren van zwaar d^ijfijs voorzien zijn. Uit dien hoofde is dp scheepvaart stopgezet. Tengevolge van de gevallen sneeuw en de heerschende koude is er veel stagnatie in het spoorwegverkeer ontstaan. De trei nen uit alle richtingen, vooral uit hef Wes ten en het Zuiden, komen met groot»» ver tragingen te Berlijn aan. Zoo had de Ween- sche D-trein gisterenmorgen een vertraging van bijna 2 uur, terwijl do Parijsche trein '40 minuten vertraging had. Men verwacht, dat de vorst nog eenigen tijd zal aanhouden. In Koningsbergen is de thermometer Zaterdagnacht tot 22 graden onder nul gedaald. Gladheid te Berl ij n. De sneeuw, die Berlijn Vrijdag in een mooi wit kleed hulde,'is helaas de oorzaak geweest van talrijke ongevallen en ver- keersstoornissen. In 40 gevallen werd de eerste hulpdienst gewaarschuwd. Tien ge wonden moesten naar het ziekenhuis wor den overgebracht In Engeland. Een draadloos N T. A.-teleg**am uil Londen meldt d.d. gisteren: Door de Oostelijke winden heerscht er in geheel Engelónd hevige vorst. Sommige voetbalvelden zijn met stroo bedekt om bet srel mogelijk te maken. Sneeuw in ric Ardennen. In sommige streken van Hoog-België is tot 50 centimeter sneeuw gevallen. Op vele wegen, in de Ardennen, is alle verkeer on mogelijk geworden. De buurttrams en ook de autobussen rijden ongeregeld en hebben meestal veel vertraging. AFGRIJSELIJKE MISDAAD. Meisje van 12 jaar ontvoerd en gedood. Een afschuwelijke moord is tc Los An geles op een twaalfjarig meisje gepleegd en in geheel Ca.ifornië wordt naar den laaghartigen misdadiger gezocht. Donderdagmiddag verscheen ©vj to* dusver onbekend gebleven man bij de meisjesschool van Mount Vernon en ver telde aan de twaalfjarige Maron Parker, dat haar vader een ongeluk had gekregen en naar haar vroeg. Z'j ging met den ma mede en eerst in den avond vernam do vader, dat het meisje dien middag niet op school was geweest. Hij waarschuwde terstond de politie. Vrijdag en Zaterdag ontving hij vier hrieven, alsmede verschillende telegrafi sche en telefonische boodschappen, waar in hem een losgeld van 150Ó dohar vooi het kind werd gevraagd, met de bedrei ging, dat het gedood zou worden, wanneer het geld niet onm ddcl ijk betaald werd. Parker kwam met de politic overeen, dat hij het losgeld zou betalen, waarna de po litie trachten zou, den misdadiger op te sporen. Gisteravond lialfacht belde iemand hem op en gaf hem bevel, zich naar een be paalde plaats buiten de .stad le begeven. Parker deed, zooals hem gezegd was. Een •■•aar minuten, nadat hij met zijn auto W9,s aangekomen, verscheen een man in een kleinen auto, met het meisje naast hem. „Hier is zij", zeide hij tol den vader, „geef mij het geld. Zij slaapt nu. Ik zal haar aan den kant van den weg neerzet ten Parker deed zooals hem gezegd werd. De vreemdeling stapte een eind verder uit en legde het kind neer lang» den berm van den weg Toen de vader evenwel bij het kind kwam, zag hij. dat de kleine Marion dood was. Rondom haar bals was een staal draad gebonden, die zoo sterk was aang^ trokken, dat een diepe snede was vtronw zaakt. Beide beenea waren dicht bij bel lichaam afgesneden. Meer dan 200 xnefceroheurs uit Los Aa- geks en de politie uil alle omliggende ste-* den speuren ttoni naar den moorden aai Ook draadloos is om zijn oantmudlxrg zeeht.

Leidsche Courant | 1927 | | pagina 6