GEEN VREDESKUS. Geheimzinnige sterfgevallen. .11 hel chemisch laboratorium van do universiteit te New-York is onlangs do oorzaak van veel voorkomende geheim zinnige ziekte, waardoor een groot aantal arbeiders en arbeidsters van de „United sals Radium Corporation" New-York in den staat New-Ycrsey stierven, opgehel derd. To Newark staal oen van do grootste ra dium fabrieken van de Vereenigdo Staten, wel is waar niet in dien zin. dat hier ra dium vervaardigd wordt, maar de fabrie ken maken voorwerpen met radiumkleu- ren Er zijn oen massa voorwerpen voor welke het van be'ang is, dat zij des nachts licht uitstralen, zooa's wijzerplaten of wij zers van horloges, opschriften van recla mes e.d.m. Voor zulke zaken worden ra- diuinvcrvon gebruikt, welke de eigenschap hebben des nachts de voorwerpen, welke ermede bestreken zijn, zichtbaar te ma ken Men weet, dat do bestraling van den menscb met radium voorzichtig moet ge schieden, daar anders ernst'ge nadee'en voor de gezondheid kunnen ontstaan, welko onder sommige omstandigheden den doo i ten gevolge kunnen hebben. Ook do radium verven zijn, wat men tot dus verre n'ot wist, zeer pevaar'ijk. Het is ge bleken, dat de arbeiders door de voort durende aanraking met rad umhoudende stoffen 'angzamorhand een ernstige been- derter ng in den mond kregen, vooral daar zij gewoon waren, het penseel, waarmede zij de kleuren op de voorwerpen aanbrach ten eerst in hun mond te bevochtigen. Door do kaak van eenige arbeiders, dio slachtoffer waren geworden van de mas sa-sterfte, te onderzoeken, stelde men vast, dat deze kaken wonderlijk genoeg in hot donker ':cht uitstraalden. Op deze wij ze kwam men gcloide'ijk tot den oorsprong van de ziekte, welke van de kaak uit het gehec'c 'ichaam aantastte. Sinds de slech te gewoonte om het penseel in den mond te steken opgehouden heeft en de noodige voorzor -^maatregelen genomen zijn, is de ziokte bij allen, die aangetast waren, ter stond afgenomen SPORT VOETBAL. DIOC. HAARL. BOND. Teijlingen IExcelsior II 90. Met sprekende doch geenszins geflat teerde cijfers, is het Teijl-ngen wederom ge'ukt de beide puntjes in Sassenheim te houden. Excelsior II was ditmaal de gast on bleek ons een zeer zwak elftal te zijn. Daarentegen was Tcijüngen in zeer goede cond'tie en was er op belust oen flinke overwinning in eigen home te behalen. TJit de cijfers spreekt dan ook duidelijk, dat Excelsior weinig of niets kon inbren gen, tegen den heel wat sterkeren aanval van Teij'ingen. A's om kwart over twee onder leiding van den heer P v. d. Lans do spe'ers zich opstellen, doen ook nu zon en wind niet aan den wedstrijd mee. Al leen tamelijk wat publ'ek loopt om het ter rein te dr hhe'en teneinde de voeten iets warm te houden. Als is afgetrapt neemt Teij 'neen na eenige verkenning het spel in handen, en heeft d:l den geheelen wed strijd niet losgelaten Het duurde ook niet lang, dat Haver uit een goeden voorzet met een mooi doelpunt do score opent. (1-01 Van Schicdnmsch spel is weinig sprake, a'loen de achterhoede n.l. de backs doen af en toe goed werk, doch ook zij zijn niet van 't eerste soort en al ras ligt no. 2 in net. C2-0). Dit doet Teij'ingen goed, en allen doen er daarom nog een schepje op. Ook Kerkvliet, die tot nogtoe een onzekcren indruk achterliet is nu van de partij, on keurig dribbel hij door de achterhoede om met een onhoudbaar schot den voorsprong te vergrooten (3-0). Even later is de beurt weer aan Haver, door goed werk van de Caspers daardoor in staat gesteld. (4-0) Als nog eenige doel punten door buitenspel zijn geannuleerd, kogelt Kerkvliet liet vijfde goaltje in de touwen, waarna men gaat rusten. De eerste oogenb'ikken na de rust geven ons niet veel bijzonders te zien. De Teijlin- gers vinden het b'iikbaar al wel, en de improduckove voorhoede van Excelsior weet ook deze ooeenblikken niet te benut ten om althans de eer te redden. A's zoo eenigen tijd is gespoeld, geeft 't publiek filter te kennen daar niet mee tevreden to zijn Er wordt nu weer beter aangepakt met als resu'taat spoedig no. 6, wederom van den voet van Kerkvliet (6-0). We krij gen nu een perindo waarin Teijlingen bij na al'cen voetbalt, en achtereenvolgens nog 3 punten aan het totaal toevoegt, 2 van Kerkvliet en 1 van Hoogervorst, waarmede het p'oit is bes'echt, en deze eenzijdige wedstrijd ten einde is. Zooals gezegd waren deze cijfers geenszins ge flatteerd, doch is het resultaat van een partij voetbal zooals 't behoort. Het sa menspel was goed en het mooie plaatsen der hn'flinics was mede oorzaak van do massa's aanvallen, welke goed werden af gewerkt In dezen vorm worden zeker meerdere successen geboekt. Leiding en vorstandhoiul'ng waren naar behooren. Teijlingen II Jun.Lisse I Jun. 01. Op het kantje af heeft Lisse dezen wed strijd gewonnen hoewel Lisse een s^hte partij voetbal to zien gaf, terwijl de Teij- lingcrs te danken hebben aan hun zwoe gen, dat dit een uitslag is waarmede zij tevreden kunnen zijn. S.N.A IT—Teijlingen III 0—4 LeidAi IITcijüngen II 21 WATERPOLO. De „Vliegende Hollanders" in Duitschland Zondagochtend om 10 uur is het Olym pisch zevental, dat onder den naam van Vliegende Hollanders in Duitschland zal epê'on, uit Utrecht vertrokken. Do volgende personen vertrokken A. G. SI,,,, (O z e A II C. V. Sonus (Maas), I' Kuyper (Dolfijn), H. Minnes (U.Z.C.), Jac. Ivöh'or (IJ) en Barents (S.V.H.), be nevens oefenmeostor Meigen. Dc secretaris van den Nederlandschen Zwemhond. de heer C. Minnes Jr., deed de spelers uitgeleidde. Buys (L.Z.C.) miste de aansluiting in Den Haag en vertrok eerst Zondagmid dag. Siifhout is ziek, doch hij hoopte heden na te komen, zoodat Barents (Hülegers- berg) hem in de voorhoede zou vervan gen. De Vliegende Hollanders, die Zondag te Osnabriick uitkwamen tegen het Stede lijk vijftal van Osnabrück, wonnen mot 10—1. Het vijftal van de Vliegende Hollanders bestond uit: Slop, van Senus, Minnes, Ba rents en Köliler. Over den wedstrijd schrijft men aan de „N. R. Crt." het volgende: In verband met de geringe afmetingen van het bassin (20 M. lang en 7 M. breed) was het onmogelijk met een zevental te spc en Zooals de cijfers uitwijzeh is het een historicloozc wedstrijd geworden. De Hol landers waren zoo uitgesproken sterker, dat S op slechts weinig te doen kreeg. Weliswaar boden de Du'tschers, vooral in het ondiepe deel, heftigen tegenstand, doch zij schoten zoowel technisch als tac tisch veel te kort en spelend erwijs voorden do Neder'anders de score op. Met de rust was de stand reeds 60, dank zij diverse verre schoten van Köhl^r en Minnes. Na rust deden van Senus en Kohier, tezamen met den reserve Barents er nog vier bij. Goed spel was in het smalle had vrij- we' onmogelijk. Uit Hamburg wordt aan de „N. R. Ct geseind: De Vliegende Hollanders sloegen giste ren de Harburger Sladtemannschaft met 4—0. Barents verving van Siifhout. Wegens ziekte van Van Siifhout is als nog Leenheer telegraphisch verzocht gis teravond in Hannover uit te komen. OLYMPISCHE SPELEN 1928. DE BOUW VAN HET OLYMPISCH STADION. Architect Wils verzekert, dat het Stadion vóór 1 Maart 1928 geheel gereed zal zijn en de bijgebouwen vóór 1 Mei 1928. Do stand der werkzaamheden aan het Olympisch Stadion is volgens den archi tect, den heer Jan Wils, zeer bevredigend. Begonnen werd met de overkapping der eere-tribuno van het hoofdstadion, die binnenkort zal zijn afgestort, waarmede dan het geheele betonwerk zal zijn vol tooid. De rioleering van het terrein is bijkans gereed, terwijl de betonfundeeringen der bijgebouwen zijn gelegd, zoodat reeds kon worden begonnen met het overeind stel len van het ijzorgeraamto van het kracht- sportgebouw. De woningen, bestemd voor het perso neel, zijn bijna onder do kap. Do Marathon-toren, die 45 M. hoog zal werden, is reeds tot aan de eerste verdie ping opgetrokken. Het zwembad is op diepte gegraven en weldra zullen dc be ten wanden worden gegoten. Do tennisbanen zijn voor het grootste gedeelte gereed. De fundeeringen voor de terreiuscbeiding zijn gelegd en weldra za-1 worden begon nen met het verharden der wegen rondom het Stadion, evenals met de verharding van het autopark, dat zooals men weot, achter het oude Stadion komt te liggen. De beplanting van het terrein met zijn ligustcrhciggcn, iepen, leastanjeboomen, rhododendrons enz. zal straks een goed effect maken, vooral als de da-rwintnlpon, die daartusschen worden geplant, zullen bloeien. Nu ook het zachte weer zoozeer mede werkt, is de verzekering van den heer Wils, dat het groote Stadion vóór 1 Maart en de bijgebouwen in den loop der' maand April gereed zullen zijn, zeker alleszins gewettigd. Uruguay's voetballers zullen zich te Velr.en trainen. De ongeveer 30 voetballers, athlelen enz. uit Urugua-y, welko in 1928 aan de Olympische Spe'en zullen deelnemen, zul len zóó vroegtijdig in ous land komen, dat zij zich een maand lang kunnen trainen. Zij zullen dit doen op 'een afgesloten ge deelte van het park Velserbcek te Velsen, dat daartoe door B. en W. beschikbaar is gesteld. RECHTZAKEN KANTONGERECHT TE LEIDEN. Luim en ernst. We haddon in de openbare zitting vau gisteren weer eens een chauffeur en wel een chauffeur, die aanleg voor humor reeft. Het was G. B. te Leiden, die op do Haarlemmerstraat een grapje had uit gehaald. door plotseling met een slakken gang van 16 K.M. het stuur links om te gooien en op een troepje mannen blijk baar goede kennissen van den chauffeur in tc rijden. Tot groot ongeluk van den, linken chauf feur werd die aardigheid opgemerkt door den inspecteur van politie den heer Weijers die het geval minder humoristisch vond on verd. op de bon zette. Verd. vorantwoorddo zieb nu door te zeggen, dat hij wel plotse ling naar links was uitgeweken, maar eerst s:gnaal had gegeven. De ambt vond derge lijke grappen eeu ernstig gevaar voor dc verkeersveiligheid en cischte 12 of 6 dg. wat de kantonrechter in 10 of 10 dagen veranderde. Katwijkschc troebelen of de .onfortuinlijke huisbaas. Voor iedereu historie- of romanschrijver zou Katwijk een ideale woonplaats zijn, daar iedcrcn dag nieuwe onderwerpen ge schikt tor bewerking "zich in Katwijk open baren. Nu was het weer een juffrouw uit Kat wijk, zekere A. K., die „heibel" had go- had niet haar „oude lui" en deswege „uit angst" het ouderlijk huis had verlaten en haar intrek had genomen in een onbe woonbaar verklaarde woning Daar liad zij 56 dagen zelf verklaarde zij drie weken in absolu'e eenzaamheid gehuisd, zonder den huisbaas ook maar één cent vergoeding daarvoor ter hand te stellen. Als gevolg van de huiselijke ruzie werd nu de huisbaas M. v. d P. voor den kan tonrechter gedirigeerd en tegen hem door den ambtenaar 56 maal 0.50 boete ge- ciscbt. Do kantonrechter zal over 8 dagen u'lspraak doen. De Lcidsche vlceschverordening. In onze schoone stad verheugen de sla gers en aanverwante lieden zich in liet bezit van een bijzondere vleescnverorde ning, die bepaalt, dat vleesch dat liier van elders wordt ingevoerd opnieuw moet worden gekeurd en van het gemeentestem- pel moet worden voorzien. W v. R. te Leiden zou nu vleesch en vet in voorraad hebben gehad, dat niet het Lcidsche stempel droeg, terwijl het bo vendien nog aanwezig was in een lokaal dat voor de uitoefening van dat bedrijf niet was gekeurd. De in beslag genomen goe deren werden echter goedgekeurdDe ambt. e'schto 2 maal 10.of 2 maai 5 dagen. De kantonrechter veroordeelde verd. con form den cisch. P. S. te Leiden was met diezelfde verordening in conflict gekomen. Het be trof hier echter vleesch uit blik nl. corned beaf, waarvan Mr. Trapman, die verd. verdedigde, de inbeslagname bestreed Ook hier trad, evenals in dc vorige zaak c'o keurmeester Stoelman als getuige op. Mi Trapman besteed vervolgens de gel- d'gheid der dagvaarding, daar deze niet in overeenstemming met de feiten zou zijn, aan de hand van een aantal artikelen den ileeschkeuringswet ontslag van rechtsver volging eischend De ambt eischte 6 of 3 dagen. Uitspraak over 14 dagen. In de volgende zaken werden daarna veroordeeld: W. D. VZoeterwoude, te Zoeterwoude met een voertuig rijden zonder licht en rood achterlicht 3 of 3 da"ou; J. L. J., te Leiden met een hondenkai rijden zon.Ier nummerbewijs, 5 of 5 dagen; W M O., zwervende, openbare dronkenschap als- voor; J. van L., met een rijwiel rijden zon der licht 3 of 3 dagen; J de H., idem, f 2 of 2 dagen; F van S., met een rijwiel rijden zonder bil alsvoor; A van D., zich van een hond bedienen zonder muilkorf aisvoor; H. D., idem. alsvoor, H D., te 1 eiden op een hondenkar zitten, alsvoor; P. G.. buiten de daarvor bestemde plaats eenige behoefte doen, 1 of 1 dag: M. W M., open den openbaren weg personen na schreeuwen 3 of 3 dagen; H. P H te Leiden met oen auto door verb, straat rij den; 2 of 2 dagen- W J R overtreding der IJkwet 0.50 of 1 dag met verbeurd verklaring; J. D., idem 2 of 2 dagen; J E S. vrouw J. de H.. idem 4 maal f 0 50 of 4 dagen idem; B. B idem 0 50 of 1 c'ag idem; E. V. idem 2 maal 0.50 of 2 dagen idem; Th. G. F van Kidem, 2 of 2 dagen idem: J J P vrouw W H., :Jem f 0.50 en 2 of 2 dagen idem; G Z., idem, 2 of 2 dagen idem: D. N. idem, 0 50 of 1 dag idem; E. M S., idem als- toor; E. V, idem, 2 maal 2 of 2 dagen idem; W. M. O., idem, 2 of 2 dagen idem; B. S., idem, alsvoor; T G. 0.. idem, 0 50 of 1 dag idem; J S., idem, alsvoor; M V. vrouw P. van Eidem, alsvoor; Th. uc M., Rijnsburg, idem, 2 maal 0.50 of 1 dag idem; J. van B, Stompwijk, met een rijwiel rijden zonder licht 3 of 3 dagen; J P., zwervende, varen in water van Rijn land zonder verguhri.ng 10 of 1" dagen; W. de B.. Katwijk, een auto op een weg laten staan zonder voor en achterlicht f 5 of 5 dagen; D Z„ te leiden als best. van een rijwiel niet de hevelen der verkeerspo litie opvolgen 6 of 6 dagen: G W Z., overtreding der Arbeidswet 2 of 2 dagen U V., Alkemade. met een rijwiel rijden zon der licht f 3 of 3 dagen; S. S., Rijnsburg. met een rijwiel rijden zonder licht, zonder rood achterlicht en zonder bel 2 maal 3 of 3 dagen: S. G K-, Leiderdorp, met een rijwiel rijden zonder rood achterlicht f 3 of 3 dagen; J. v d. B., zwervende, in wa ter van, Rijnland te snel varen, 10 of 10 dagon; J H. K Katwijk aan Zee, met een ijwicl rijden zonder licht, f 3 of 3 dagen; A de J.. Noord wijk. openbare dronken schap. 5 of 5 dagen- J J v d. M.," Noordwijk. tegen een muur leunen, 2 of 2 dagen; A. H Noordwijk, idem, alsvoor; I<i P. C., Noordwijk. idem alsvoor De Aardenburgsche verkiezingskwestie. Door den Officier van Justitie hooger beroep aangoteekend. Men meldt uit Middelburg aan do „Msbd.": De officier van justitie bij de rechtbank te Middelburg heeft hooger beroep aange- leekend tegen hot vonnic van dc recht bank, waarbij C. P. H. W., gemeente-ont vanger to Aardenburg, werd vrijgosporken van do hem ten laste gelegde ongeldigma- king van stembiljetten bij de in Mei ge houden raadsverkiezing. De officier had 6 maanden gevangenisstraf gevorderd. U8T DE OMGEVrnG UITHOORN. GEMEENTERAAD. De heer Camphuynder bijna al leen aan 't woord. Da gemeen te-opzichter krijgt „straf". Het zielental gaat achteruit. Dc Raad der gemeente vergaderde Vrij dagmiddag te 2 uur. Voorzitter Mr. D. F. Pont. Afwezig dc heer Geurls. Daar de vergadering een voortgezette vergadering was, worden er geen notulen vastgesteld. Na do ingekomen stukken wordt een verzoek behandeld van den heer W Steen- lcamp om een aparte regeling op de keur en slachtloonen. Hii vraagt om grootore reductie van een groot aantal slachtingen. Dc directeur van 't slachthuis ou de commissie van hijstand hadden B. en W. van advies gediend en hebben het voorstel n.l. 1. tot 500 slachtingen J 6, 500 tot 1000 slachtingen 5, 1000 tot 1500 slachtingen 4.50, 1500 tot 2000 slachtingen f 4, boven de 2000 slachtingen f 3.50. Het voorstel B. en W. wordt met 91 stem aangenomen. De heer Camphuynder stemde tegen. Daar door den gemeente-opzichter f 340 te veel besteed is voor het maken van een woonwagenterrein buiten B. en "VV. om stellen B. en W. voor liet salaris van dezen ambtenaar met f 100 te verlagen. Prac- lisch gesproken aldus de voorzitter 3 jaar lang. De heer Bosman zegt tegen te zullen stemmen, de beer Essenius ziet de billijk heid er niet van in. De voorzitter zegt, dat de raad in zijn voorgaande vergadering wel 't billijk oor deelde. De schuld ligt bij den gemoeme- opz.cbter. Wethouder Verwoerd zegt dat er een be grooting gevraagd is, zelfs een tweede, daar de eerste niet bevredigde. Wethouder Nederland licht zijn ingeno- onin standpunt nog even toe. Het voorstel wordt met 73 stemmen aangenomen. De heeren Essemus, Bosman en Blom stem men tegen. Vervolgens wordt de gemeente-begroo ting 1928 verder afgehandeld te beginnen met hoofdstuk IV. De heer Camphuynder stelt voor 25 voor do malaria-bestrijding beschikbaar te stellen. Na eenige besprekingen verwor pen met 101 stem. Hoofdstuk IV wordt aangenomen. Op het volgende hoofdstuk wenscht de heer Camphuynder een post voor woning- lelling ad 100 te plaatsen. Wethouder Verwoerd zegt, dat hij moeite genoeg heeft om de 80 woningen verhuurd te houden De voorz. oordeelt, dat genoemde zaak meer rijkszaak is. 't Zielental dezer ge meente is achteru.tgaand. De gegevens van voor enkele jaren is nog wel toepasselijk op 't oogenblik. Voorstel G. wordt niet on dersteund en kan dus niet in behandeling komen. Hoofdstuk VEH schoolgelden wordt druk besproken. Art. 3 van de verordening zegt, dat men bij een belastbaar inkomen van 600 schoolgeld moet betalen. De heer Gampliynder wenscht grooter progressie en te beginnen bij een belast baar inkomen van 1000. De Voorz. stelt zich op het standpunt, onderwijs is voor ieder, dus óf iedereen moet schoolgeld betalen, al is 't maar 0.10, óf niemand betaalt schoolgeld on worden de kosten per belasting geheven Het voorstel-Campbuynder werd met ondersteund. De heer Camphuynder zegt, dat geen bedrag is uitgetrokken voor middelbaar onderwijs. De gemeente Amsterdam vraagt 400 voor H.B.S.-bezoek. Hij wenscht, dat de gemeente stappen doet om tot een overeenkomst te komen De Voorz. is er voor een regeling te tref fen. Dit hoofdstuk wordt aangenomen. Hoofdstuk IX behandelende hot salaris van heeren doktoren en de vroedvrouw in armenpractiik. De heer Camphuynder vindt f 500 voor de vroedvrouw te hoog, wijl verscheidene inwoners zich niet kosteloos laten verple gen. De Voorz. zegt, dat zij, die voor koste- looze verpleging in aanmerking wenschen te komen, zich moeten wenden tot B. en W. Het voorstel van den heer Camphuyn der om de post ziekenverpleging met 300 to verhoogen, wordt door den heer v. Die pen ondersteund, maar verworpen met 9 2 stemmen (van Diepen en Camphuynder). De post „steunregeling aan werkloozen' wordt door den heer Camphuynder te laag geacht. Het voorstel-Camphuynder om 300 voor niet-georganiseerden te voteeren wordt door wethouder Nederland onder steund, maar verworpen met 83 stem men. (Camphuynder, Bosman, Nederland). Vervolgens wordt hoofdstuk XI be lastingen behandeld. Belastingvoorstellen: 80 pet. bebouwde eigendommen; 20 opc. onbebouwde eigen dommen; 100 opc. personeele belasting, 100 opc. Rijksinkomstcnbelasting; 98 pet dividend; 100 opc. vermogensbelasting. Inkomstenbelasting 33100 gld.; Honden belasting 4S0 gld.; Vermakelijkheidsbelas ting 725 gld. Om de begrooting kloppend tc krijgen moet het belastingcoëfficiënt gebracht worden van 21 op 3. De heer Camphuynder vindt de aftrek voor noodzakelijk levensonderhoud ad 600 en den kinderaftrek tot 14 jaar niet in orde. Hij wenscht f 700 noodzakelijk levensonderhoud en kinderaftrek te bren gen tot 16 jaar. Wethouder Verwoerd zegt dat de finan ciën der gemeente het niet toelaten, hoe sympathiek hem Camphuynder's voorstel len zijn. Het voorstel-Camphuynder wordt niet ondersteund. Hoofdstuk XI in stemming gebracht, wordt met 101 stemmen aangenomen. Do heer Camphuynder tegen. Vervolgens wordt de begrooting met alg. st aanvaard. Bij de rondvraag vraagt den heer v. Diepen om art. 14 van de steunregeling te wijzigen. Do Voorz. vraagt of hij zijn voorstel bij B. en W schriftelijk,wil indienen. Hierna sluiting. ALKEMADE. Gevestigd: G. J. Sch&fer van Hil- lcgom. A. Zondervan en gezin van Am sterdam. M. C. Zwirs van Wassenaar. Th. M. Dalcman van Oegstgeest. A. Korporaal van Zeist. A. F. Stofmeel van Alkmaar. M. W. Bakker van Ter Aar. P. J. Bax van Leiden. C. J. van der Meer van Venlo. G. J. van der Meer van Voorhout. M. K. Touw van Rijnsater- woude. M. C. P. dc Geus van Doorn. A. Verschoor van Pemis. M. J. van der Loo van Zaandam. P. Borst van Haar lemmermeer. Vertrokken: M. J. M. van den Broek naar -Woubruggc. E. van Klave ren en eebtgen. naar Haarlemmermeer. M. Th. Loogman en gezin naar Haarlem- Miss Gleitze die vertrokken is om de straat van Gibraltar over te zwemmen, weigerde iedere toena^ dering, die door haar concurrente Miss Hudson, werd gepoogd. (Courantenbericht). Wat was dat voor een berichtje, Dat ik in de krant zag staan, Allerschattigste Miss Gleitze, Nee, dat is verkeerd gedaan. U wilt geen reclame, zegt U, Waarom dan zoo ongewoon, Kijk, je valt met zulk een houding Heelemaal juist uit den toon. U waart voor den grooten aftocht Beiden op 't station present, Waarom was je zoo onhart'lijk Voor je lieve concurrent? Waarom haar geen kus gegeven? Samen niet op het portret? Lieve Miss, neem mij niet kwalijk, Maar d&t was een demme zet. Ofals ik het eens geweest was En gezegd had: Lieve schat (Met een knipoog) Ja, dan had i k Vast van jou een zoen gehad. UIT DE PERS 0=3 AFKEURENS 'AARDIGE JOURNALISTIEK. Onder dit opschrift schrijft Hot Cen trum: Wanneer iemand, van een misdrijf be klaagd, voor de Rechtbank terecht staat, plegen de bladen den naam van dien be klaagde door initialen aan te duiden. En tere'kt. De man kan onschuldig blijken, en. worden vrijgesproken. Maar wat dan te denken van de „N. R. Crt.", die Zaterdagavond het hiervolgen- de bericht opnam, met alle namen voluit: ONRECHTMATIGE EXECUTIE VAN EEN CREDTTEUR? De heer Xoud stoombootonder nemer te Leiden, heeft bij den officier van justitie een aanklacht ingediend te gen den heer Qdirecteur-gere-ial van de Zbank, met verzoek - m voorloopige inhechtenisneming. De aan klacht luidt, dat de heer Qin sa menwerking met den rechtskundige mr. Yop onrechtmatige wijze een cre diteur zou hebben geëxecuteerd, door welke manipulatie een bedrag van f 12.000 ten onrechte zou zijn ontvangen. Bij den raad van toezicht van advoca ten is een verzoek tot royement van ge noemden advocaat ingediend. Het is eenvoudig een publiek schandaal, dat een dergelijk bericht van een aan klacht tegen bepaalde personen gepubli ceerd wordt in een blad als de ,,N. R. Crt." met volle vermelding der namen .van de personen, die er in beklad worder We laten nu daar, do klaarblijkelijke dwaasheid va-n een crediteur, die geëxecu teerd zou zijn. Vermoedelijk is hier een debiteur geëxecuteerd, op grond van een hypotheekacte of van een gerechte-Iiik von nis, en is de geëxecuteerde daarover woest, loopt naar de justitie en lanceert dit bericht als wraakneming. En de „N. R. Crt." is aanstonds bereid, hem daarbij de behulpzame hand te bie den! 't Is meer dan ergerlijk, 't is schande lijk! mermeer. J. Ravestein en gezin naar Haarlemmermeer. M. J. Borst naar Al phen aan den Rijn. L. N. van Kins en echtege. naar Leiden. A. M. Verby naar Woubrugge. N. A. M. Straathof naar Oegstgeest. E. D. M. Hansen naar Frie- drichstadt (D.). Th. Loos naar Alphen aan den Rijn. WASSENAAR. Kerkverwarming. De verwarmingsin stallatie in de kerk van den EL Willibror- dus alhier is gereed gekomen en in ge bruik gesteld. Zondag j.l. konden dc pa- rochianen voor het eerst van deze aange name verbetering genieten. Het hek voor de kerk. Naar wij ver nemen heeft het kerkbestuur van den H. Willibrordus besloten het massale ijzeren hek een viertal meters terug te plaatsen, zulks op aandringen van het gemeentebe stuur. Al moge het aanzien van het plein voor de kerk de eerst-o jaren er onder lij den, toch gelooven wij, dat dit besluit heb verkeer zeer ten goede zal komen. WARMOND. Geboren: Willem Arend, z. van W. A. Visch en C'hr. M. J. Angeneind. An- dries, z. van L. H. de Nie en N. Nek. Johannes, z. van W. Kaak en P. I. Nuijens. Antonius Jacobus, z. van A. J. Haverkort en Chr. M. F. v. d. Voort. Hendrina, d. van W. de Vos en W. C. A. Wille. Overleden: M. Oostveen, wede. Duijnhoven 75 j. S. M. J. C. G. Sander 85 j. Gevestigd. Sa. Ha. Bönner van Nij megen. Joh. Hoogstraten en gezin van Hillegom. H. Fischer van Munchen. J. B. Ciggaar van Haarlemmermeer. F. Th. H. Pelgrim en gezin vaai Rotterdam. Vertrokken: B. J. Bekman naar Hilversum. L. J. Spierings naar 's-Gra- venhage. Ma. Aa. van Egmond naar Aerdenhout. G. van Leeuwen naar Voorhout. A. Brcuer naar 's-Graven- liage. R. Unscr naar Duitschland. M. V. Beiner naar Leiden. M. H. van Winsen naar Lisse. W. Oomsen en gezin naar 's-Gravenhage. G. Donobauer naar 's-Gravenhage. A. G. van Dongen naar Terheijden. Joha. van Fessem naar Nieuwkoop.

Leidsche Courant | 1927 | | pagina 6