;&E BEGRO0TINGSDEBATTEN INI IEN LEIDSCHEN GEMEENTERAAD NANCY TREVANION's ERFENIS tweede blad „DE LEIDSCHE COURANT" DINSDAG 6 DECEMBER Algemeen© Beschouwingen - I OVERZICHT. 't Is gisteren begonnen. De heer Sijtsma, de eerste spreker bij de 5 algemeene beschouwingen over de geineen- a tebegrooting, had vergeten, een Sinter- 'klaaspakje aan te trekken. Hij deelde lof prijzingen uit aan den burgemeester en drie der vier wethouders den heer Rei- peringer had 't er zeker niet naar ge- li maakt bij hem; hij zweeg, goedmoedig, I over de_e maar daar tusschen door moest hij er toch, zooals sommige Sinter- klaassen gewoon ziju, wat hatelijkheidjes uitgooien, en dat alles met een vriendelijk gezicht 1 Nadat .n den heer Sijtsma de geheelé vrijz. democr. partij had gesproken, was de heer v. Eek aan het woord. Mr. v. Eek heeft toen een rede van meer dan anderhalf uur gehouden. Naar In- g houd en vorm over het algemeen gematigd; il wat den vorm betreft ook wei-verzorgd. 5 Maar, na de redevoeringen bij vorige ge- I meentebej. rooiingen gehouden, niet veel nieuws mededeelend. En er zat zoo weinig houvast in voor directe, practische ge meente-politiek in de gemeente Leiden, zooals deze nu eenmaal is met een, zooals de heer v. Eek zelf zelde, meer en meer uitsluitende arbeidersbevol king, dus met e*m bevolking, die betrekke- lijk weinig belasting kan opbrengen, met een bevolking, waar er maar betrekkelijk wc'nigen zijn, van wie te balen is! Na den heer v. Eek was diens partij genoot Schiiller aan het woord. Dit lid van den Leidschen gemeenteraad houdt er nu eenmaal niet van met bescheidenneid te koop te loopen; daarvan gaf hij ook gis teren weer blijk. In de eerste begrootings-zitting zijn al leen deze twee sprekers aan het woord ge- weest. Daarvóór waren de gemoelen verhit ge worden eer we eigenlijk niet wat voor re delijke verklaring daarvoor te vinden. De heer Schiiller werd boos, omdat zijn voorstel inzake Levendaal-demping zal be handeld worden bjj de behandeling van het uitbreidingsplan, tegelijk met een reeds eerder ingediend voor stel van den heer Sijtsma, dat do Raad tot dien tijd heeft ver schoven. Volkomen logisch zouden wij zeggen Eu de heer v. Eek werd kwaad, omdat zijn voorstel inzake uitbreiding Commissie Fabricage en Commissie Grondbedrijf van 3 op 5 leden, naar B en W om praeadvies zcu gaan. Dit beteekent een uitstel van eenigo weken, hoogstens eenige maanden. Heel. erg! Gis:, er., op strooiavond van Sinterklaas dag. begonnen in den Leidschen gemeente raad de jaarlijksche debatten over de be- -groot ing. Vol verwachting klopt ons hart. Zouden er nog surprises te voorschijn &p ineen. Of zouden de debatten ook in dit opzicht overeenkomst vertoonen met de Sinterklaasdagen, dat beide n.l. zijn: een dure grappenmakerij? Een dertigtal inge diende voorstellen en moties belooft heel waf! Te 2 uur begon de pret gisterenmiddag toen de voorzitter mr. A. v. d. Sande Bak- 'hu ijzen de vergadering opende Wethouder Snlinter is afwezig. Daarna wordt overgegaan tot verdeeling der amendementen en voorstellen. De motie van den heer Van Eek, de wenschelijkheid uitsprekend, dat het leden tal der Commissies van Fabricage en voor het G ondbedrijf worde uitgebreid, ten einde daardoor te bereiken, dat zooveel mogelijk alle politieke richtingen in deze belangrijke commissies worden vertegen woordigd, wordt aangehouden tot na af loop der algemeene beschouwingen. De V o o r z stelde voor deze in handen van B. on W te stellen om prae-advies. De heer v Eek had daartegen gepro testeerd, omdat hij van meening was, dat dit gelijk stond met verwerping. De heer Heemskerk vond juist het tegendeel het geval. Juist wanneer deze motie in de politieke sfeer der algemeene beschouwingen zou worden behandeld, is bet gevaar groot dat z'n voorstel „gekel derd" word) Drie sprekers op één middag Het voorstel van den heer Schiiller, om te besluiten tot demping van het geheele Levendaal en B. en W. uit te noodigen een plan voor deze demping en begrooting te doen opmaken, wordt uitgesteld en zal be handeld worden bij de behandeling van het ui'I^'cidingsplan. De beer Schüller (S. D. A. P) had ten scherpste daartegen geprotesteerd. In dien de raad aldus voortgaat, zoo zeide bij, zal hij 'n scherpen tegenstand van dt zijde der S. D. A. P. verwachten. Aldus wordt elke actie van de S. D. A. P. doodgedrukt Het voorstel van B. en W. tot uitstel werd aangenomen met alleen de S. D. A. P. tegen. De heer Sijtsma Sinterklaas. De heer Sijtsma (Vrijz.-Dem.) opent dit jaar de rij der algemeene beschouwin gen. Hij wil teruggrijpen tot de verkiezingen De heer Heemskerk (R.K.): Waarbij jullie partij er zoo ongenadig is afgeko men. De heer S ij t s m a constateert, dat de Chr. Hist, belangrijke winst behaald heb ben bij de verkiezingen, doordat zij konden prijken aan het hoofd van de lijst met een naam als die van mr. Schokking. Daardoor is de vertegenwoordiging in don raad der Christ. His4 niet in overeenstemming met bet aandeel' Christ. Hist, kiezers. De samen stelling van den raad is mede daardoor meer conservatief geworden. Het college van B. en W. dito. Wanneer de S. D. A. P had gewMd. zou er een socialistische wethouder geweest zijn Doch de socialis ten wenschten twee zetels en dat is toch wel wat te veel bij een dergelijke samen stelling van den raad Spr. vindt het jam mer. dat de heer Meijnen als wethouder is terzijde gezet, die op zoo'n accurate wij ze hef wethouderschap heeft waargeno men. Eerlijk gezegd is de nieuwe wethou der mr. Tepe, spr. erg meegevallen. (Ge roep: rofeliciteerd!), Snr. drukt hem op het hart: Wees u zelf en laat u niet souflee-en door uw collega van financiën Vender deelt spr. complimentjes uit aan het adres van den heer Splinter en van den heeT Goslinga. De heer Heemskerk (R.-K.): Je lijkt Sint Nicolaas wel, (Gelach) De heer S ij t s m a gelooft verder, dat wij niet te veel het oor moeten leenen aan bezuinigingskreten De zuinigheid moet de wijsheid niet bedriegen Wat de zakelijke belasting op het bedrijf betreft, verklaart spr., dat hij vóór invoering daarvan zal siemmen Nagaande de situatie der ge meentebedrijven, geeft spr. in overweging te onderzoeken of het vraagstuk der vuil- verwijdering niet anders, minder duirr, kan worden aangepakt. Den heer Tepe geeft spr. den raad, het openbaar onderwijs niet stiefmoederlijk te behandelen Waar ook wel bezuinigd kan worden, is bij het instituut der politie. Bij een bezoek van prinses Juliana waren niet minder dan vier insnecfeurs op de been Is dat niet wat overdreven? Verder zijn er vooral van de S. DAP vole voorstellen ingekomen. Het is bijna alles oude wijn en nog niet eens in nieuwe zakken. Zelfs heeft de heer Schiiller een bijna gelijkluidend voorstel inzake bet Le vendaal ingediend als snreVor eenigen tijd eeleden beeft gedaan. Het doet spr genoe gen, dat over dit voorstel thans niet gede batteerd wordt, omdat een rustige behan deling beter is, dan een bespreking, wan neer straks de politieke hartstochten wor den opgezweept. Ten slotte dient spr. een motie in, om in te stellen een commissie van minstens 5 raadsleden om een onderzoek in te stellen naar de loonen van ambtenaren in gemeen tedienst. Over deze motie zal beslist wor den na afloop der algemeene beschouwin gen. Een lange rede van mr. v. Eek. De heer v. Eek (S. D. A P.) vat voor eerst vlam op de aanmerking van den heer Sijtsma over den welhouderszetel der S D A. P. De S. D. A. P. heeft nu eenmaal geheel andere begrippen omtrent de politiek dan de burgerlijke partijen Wanneer de socia listen in bet college van B. en W zouden treden, zouden zij tegen zich vinden: de vnn don ro-rt v°n Pot ge, van Ged. Staten, van dc regeering enz. Wij zouden dus in zeer moeilijke positie komen. Daartegenover vragen wij waarbor gen, dat er met ons rekening zal wonden gehouden. Wanneer er 2 roode wethouders zouden zijn, dan pas zou het karakter van het college veranderd zijn. Met 1 roode ze tel was niets veranderd. De raad zou al onze voorstellen verwerpen. Het aantal wethouders wordt niet bepaald door de ge talsterkte der partijen maar wil men dat laten gelden, dan heeft de S. D. A. P recht op ruim 1% zetel. Wij zullen aan het bestuur deelnemen, zoodra de burgerlijke partijen zullen inzien, dat zij ons niet langer kunnen missen. De socialisten streven een eigen program na, de bevordering van het socialisme en te vens bevordering van de belangen der pro letarische massa nog tijdens het regiem van het kapitalisme. Onze politiek is er op ge richt om le. de productie te doen toenemen en 2e de resultaten daarvan rechtvaardig te verdeelen. Op de eerste plaats is daartoe noodig bestrijding der werkloosheid en de oorzaken daarvan. Dit is op de eerste plaats een taak voor de eemeente, door middel van werkverschaffing en werkver ruiming. Uitvoerig wondt het verschijnsel der werkloosheid onder de oogen gezien, zelfs citaten van economie-professoren ko men eraan te pas. Verder noemt spreker als tweede middel om de productie te doen toenemen: toeneming van de overheidsbe moeiing. Daardoor komt het kapitaal on der de controle van het publiek. De rech terzijde is daarvan afkeerig, omdat bij hen nog vast zit het oude liberale beginsel van volkomen vrijheid voor den particulie ren eigendom. (Reeds geplaatst in een gedeelte onzer vorige oplage). Spr. schetst vervolgens de ontwikkeling der maatschappij, zooals spr. zich die in groote lijnen denkt. Do heer Huurman (A.-R.): Laat die beschouwingen circuleren. Wat hebben wij daar nu mee te maken. De heer v. Eek: Ik vind het ook mis schien wel eens vervelend, als u spreekt. De heer Huurman Datzelfde kun je in de Prov. Staten ook zeggen. De heer v. Eek: Meneer Huurman, ik wensch tegen u ook te spreken. Spr. gaat voort met aan te halen een A -R. beschou wing over het gemeenschapsbedrijf, waar steeds een goeie exploitatie gewaarborgd is De heer Wilmer (R.-K.): Hebt u wel eens van v. d. Stel gehoord? (De corruptie onder de gas-directeuren. Red.). De heer v. Eek: Zeker meneer Wilmer maar zulke dingen worden als een schan de gevoeld en als zoodanig vervolgd. In het particulier bedrijf kraait er geen haan naar. De beer Bosman (V-B): Dat zou je denken! De heer Schüller (S. D. A. P.): De opzetjes in het bouwbedrijf. De heer v. E c k gaat daarna de wer king der overheidsbedrijven na en hij be strijdt verschillende argumenten legen het overheidsbedrijf aangevoerd. De leiding berust bij ambtenaren,- die echter" slechts een adviseerende bevoegdheid hebben en worden gecontroleerd door de gemeen schap. Dan wordt het bedrijf geleid zooals de gemeenschap dat wenscht en dus in het belang van allen De werkers zullen door medezeggenschap meer meeleven met het bedrijf, hetgeen den arbeid ten goede komt Spr. haalt in dat velband verbluffende staaltjes aan uit Amerika, welke de hilari teit der raadsleden opwekken. Spr. wil met deze medezeggenschap een bescheiden be gin maken, als hij voorstelt vertegenwoor digers van hef personeel der gemeentebe drijven toe te laten tot de vergaderingen der raadscommissies. Tot nu toe hebben alleen de directeuren toegang, doch dit contact met de arbeiders acht spr. niet vol doende. Een medezeggenschap, zooals spr. voorstaat, wordt hier blijkbaar niet nood zakelijk geacht, doch in verschillende an dere steden wordt het nut daarvan wel ingezien. „De financieele positie der gemeen schap binnenkort nog belangrijk ongustiger". Vervolgens behandelt spr. het probleem der rechtvaardige verdeeling, waarbij hij allereerst komt tot de bezuiniging. De fi nancieele toestand va.n Leiden is helaas niet zoo rooskleurig. Sommige economen golooven zelfs, dat wij nu nog op een hoogtepunt staan, zoodat do financieele po sitie der gemeenschap binnenkort nog be langrijk ongunstiger zaJ worden. De heer Eikerbout A. R.)Zeg dat maar zachtjes! De heer v. Eek bespreekt dan de tac tiek om de financieele positie der gemeen te te doen stounen op den winst uit de ge meentebedrijven. Dat is een te onvaste basis, om daar op te steunen. Door aller lei omstandigheden kan dit winst ophou den. Men zal verbetering moeten zooken door de verhouding tusschen rijk en ge meente te wijzigen. Vandaar spr.'s voor stel om zich met een adres tot de Tweede Kamer te wenden om do noodzakelijkheid aan te toonen, dat do nieuwe regeling van do financieele verhouding tusschen Rijk en Gemeente spoedige verbetering behoort te brengen in de financieele po sitie van Leiden. De gemeente moet niet te angstvallig zijn en hier is petitie ten zeerste op haar plaats. Doch dit middel helpt niet onmiddellijk Er zullen meer directe middelen gevon den moeten worden. Spr. vestigt in dit verband de aandacht op een belasting op de bouwterreinen, welker invoering spr. voorstelt. Deze nieuwe bouwterreinen wnr- den tenminste vorkregen cn bet is billijk dat een deel daarvan komt in handen der gemeente. Deze belasting is ook nuttig, omdat speculatie er door wordt tegenge gaan. Als tweede middel tot onmiddelijko verbetering der gemeentekas noemt spr. zijn voorstel tot verhooging der opcenten op de vermogensbelasting. De opcenten zijn thans 15; en spr. stelt 50 voor. In ver schillende andere gemeenten worden 100 opcenten gevraagd. De heer Huurman (A. R.)Hoe is het in Amsterdam. De heer v. Eek: Daar worden geen op centen geheven. Maar men moet niet al tijd kijken naar slechte voorbeeldon. (Hilariteit). Vervolgens noemt spr. als derde middel invoering van de zakelijke belasting op het bedrijf. Spr. verzet zich tegen hot op drijven der winst uit de overheidsbedrij ven. Want daardoor legt men de lasten voor een groot deel op de schouders der minder gegoeden, omdat de prijzen der waren omhoog gedreven worden. Men moet in tegendeel de producten der overheidsbedrijven zoo goedkoop moge lijk aan de gemeentenaren leveren. Van daar twee voorstellen, n.l. van spr. en van den heer Eikerbout, om de gas- en elec- triciteitsprijzen te verlagen. Spr.'s voor stel gaat verder, doch ook met het voor stel van den heer Eikerbout lean spr. mee gaan. Spr. constateert verder, dat er ver band bestaat tusschen het stoffelijk en zedelijk peil der menscheid. Spr. verzet zich daarom tegen die in to] lectueelen. die van hun positie gebruik maken om een te hooge bezoldiging te eischen. Maar van den anderen kant noemt spr. het nutteloos te strijden togen don drang der massa om zich een hoogere stoffelijke welvaart te verschaffen, dan haar tot nu ten deel valt. Een stem: Hij komt aan het eind. De heer v. Eek: Neen, ik ben nog lang niet klaar. Spr. gaat verder to spreken over liefde van het volk, en hij beklaagt zich over de weinige medewerking van do zijde van hen, die zich Christenen noemen. Spr. zou zoo gaarne de hand willen rei ken aan een soort Christen-socialisten. Spr. noemt in verband met do houding der Christelijke partijen het geen wonder, de zoovele Christenen hun vroegere rijen verlaten en overgaan tot de gelederen der S. D. A. P. De heer Elkorbout (A. R.) interrum peert: Of omgekeerd! De heer v. Eek: Waar groeien wij an ders van7 De beer Eikerbout (A. R.) De mid denstof en de communist zijn weg, maar rechts is belangrijk gegroeid De heer Bergers (R. K.) Een kleine onjuistheid kan er wel bij „Leiden wordt meer en meer een arbeidersstad". De heer v. Eek verdedigt vervolgons zijn voorstel tot verhooging van aftrek van het noodzakelijk levensonderhoud. FEUILLETON. Uit het Engelsch van JosophHocking Vertaald door Oarla Simons. (Nadruk verboden). 3> T Nancy, lieveling, ging hij met zwakke 6tem voort, ik had altijd gehoopt dat je hier had kunnen blijven wonen, ik had mijn hart er op gezet dat niemand anders dan een Trevanion op Trevanion Court zou buizen, maar.... maar... Geef me nog een paar van die droppels, wil je? Ik voel me zoo mat worden. En ik heb je nog zoo'n boel te zeggen. De dokter zei, dat hij uit Truro een verpleegster zou sturen, zei het meisje, misschien kan die u beter helpen dan ik. Neenneen. Ik wil geen verpleeg ster hebben; ik wil jou bij mij hebben; jij kunt me beter helpen dan de beste ver pleegster. Bovendienals ze komt is ze al niet meer noodig. Het meisje drukte zijn hand in wanho pig verdriet en haar lippen trilden. Maar overigens beheerschte zij zich volkomen. Nancy, lieve, meid, ging Felix voort, je bent doodarm als ik er niet meer ben. Ze antwoordde niet maar kon de huive ring die over haar rug liep niet tegen houden. Ik steek in schulden, ik steek tot over de ooren in de schulden. Het huis, de boer derij, do inventaris, de oogst, iedere cent die ze opbrengen is voor de hypotheek. Ik weet dat het verkeerd was, maar ik heb het voor jou gedaan, kind. Wie is de hypotheekhouder? Ze vroeg het werktuigelijk en het antwoord liet haar eigenlijk onverschillig. Wat kwam het er opaan? Jack Beel, antwoordde hij. Je kent hem. Vijftig jaar geleden maakte hij mijn stallen schoon en verzorgde mijn paarden, maar hij had het instinct om geld te ma ken en hij hééft het gemaakt. Handige kerel! Langzaam maar zeker is hij vooruit gekomen. Hij begon met stcenen te rijden voor het onderhoud van de wegen. Toen kocht hij een machine om steenen te klop pen. Later werd hij mede-eigenaar van een cement-fabriek. Hij leefde als een bede laar maar spaarde geld. Hoopen geld! Nu is hij een man van duizenden. Het was een bittere pil om te slikken, maar ik heb hem geslikt. Het moest wel. Hij bood me aan om mo geld te leenen en in de hoop op betere dagen heb ik het aangenomen. Toen ben ik gaan speculeeren en heb verlorenalles verloren. Het huis, de boerderij, het zal allemaal verkocht moeten worden, om hem te betalen. Er zal geen penny voor je overblijven, arm kind. Ik heb het je nooit willen zeg genik kon nietbovendien: ik heb nog altijd gehoopt en gehoopt Er kwam een trek van pijn op liet ge zicht van Felix Trevanion en hij hijgde naar adem. Tob er niet over, vader, zei het meisje weer. Het zal werkelijk allemaal in orde komen. Bovendien, u zult wol gauw weer beter zijn. Ze wist wel dat dit laatste niet waar kon zijn, maar in haar behoefte om hem te troosten ontsnapten de woorden haar. De zorg heeft me langzaam kapot ge maakt, klaagde de oude man. Ik voelde bet voortdurend, maar ik wilde het mezelf niet bekennen. Ik wilde het niet inzien zoolang er nog een greintje leven in me was. Het zal beslist in orde komen, tracht te ze hem opnieuw op te beuren; we zullen een weg vinden om het huis te houden. Zul je? riep hij opgewonden. Zeg bet nog eens! Natuurlijk zal ik, zei ze, met een vaag gevoel dat ze woorden zonder inhoud sprak. Maar ze kwamen haar over de lippen in de hevige behoefte van baar hart om haar stervenden vader troost te geven. Beloof het me, Nancy I ze hij wild, terwijl hij koortsachtig haar hand kneep. Beloof het me, lieveling! Het is het huis van de Trevanions, het is het land van de TrevanionsHet is het eenige wat ons uit het verleden gebleven is. Laat het niet uit de familie gaan, lieveling! Je bent jong en intelligenten mooi. Als het ver kocht moet worden, koop het terug, koop het terug terwille van onzen ouden naam. Ja vader, ik zal het doen. Beloof je het? Ik beloof het u, vader. Een oogenblik zweeg hij en ofschoon er een diepe zucht over zijn lippen kwam, glansde er een licht van vreugde in zijn oogen. Maar een paar seconden later zei hij: Heb niet te veel verwachting van je zelf! Het zal niet zoo gemakkelijk zijn neen, je kunt het niet. Ik heb het gepro beerd en het is me niet gelukt; hoe zou het jou wél kunnen gelukken. Bovendien: Het komt er niets op aan.... het is alle maal ijdelheid en windWat beteekenen naam en familie? Wat zijn zij, daar komt 't op aan, niet hoe we heeten. Dat weet ik allemaal en tochhet is samengewevcn met iederen vezel van mijn lichaam.... bet gaat zoover terug! Eeuwen achtereen hebben Trevanion's in dit huis gewoond cn ik kan er niets aan doenhet is al tijd mijn hartewensch geweest, dat ze hier zouden blijven wonen, altijd on altijd en dat geen vreemde dit huis zou bezitten, maar tob er niet over, lieveling, tob or niet over Maar ik wil het, vadertje; ik wil het cn weer zag ze lichtende vreugde in zijn cogen. Maar iedereen moet betaald worden Er kwam een strenge klank in zijn stem. Er zal nooit mogen gezegd worden, dat een Trevanion ooit iemand iets is schuldig gebleven. —Iedereen zal betaald worden. Weer sloot hij zijn oogen en zijn lippen trilden. God vergevo mo als ik verkeerd ge daan heb, hoorde ze hem mompelen, maar ik hou zooveel van liet oude huis.... het is het huis van mijn geslachtEn op nieuw verviel hij in stilzwijgen. Er gingen minuten voorbij zonder dat een van beiden iets zei. Ze hield maar steeds de hand van den zieken man in do hare geklemd en keek met oneindige tec- derheid op hem neer. Het lijkt zoo weinig, zoo'n paar woor den, zei hij, maar jo hebt me toch zoo on uitsprekelijk gelukkig gemaakt. Ik dank je, lieveling, ik dank jomisschien is UIT DE RADIO-WERELD. Programma's voor Woensdag 7 December. Hilversum 1060 M. 12.Politieber. 12.352.Lunchmuziek door het AN- RO-trio. 3.4.Maak het zelf, door Mevr. G. Schaako-Verkozen. 5.307.15 Dinermuziek door het AN- RO-trio. '7.157.45 Gezondhoidshalfuurtje door Dr. H. H. T. Bokenkamp, Inspecteur v. d. Volksgezondheid: Wijkverpleging. 7.45 Politieber. 8.10 Opera-concert. Een avond gewijd aan den componist Albert Lortz'ng Lotti Muskens-Sleurs, sopraan. Jules Moes, te nor. Anton Dirks, bariton. Het ANRO-or- kest o.l.v. Nico Troop. 10.Persber. Huizen 1840 M. (Na 6 uur 1950 M.). 12 30—1.45 N.C.R.V. Concert. Mevr. Ina MulderBe'ser. alt. Mevr. S. Brau- tigamIdes, sopraan. Mej Lies van Mou- rik, piano. 5 156.15 N.C.RV. Kinderuurtje o.l.v. P de Zeeuw Jzn., hoofd eener school m. d. Bijbel te Nijkerk. Mevr. v. d. Poort Wissels, zang. 7.—7.30 NCRV. Lessen. 7.308.N R.G V. Causerie over Pluimveeteelt door den hoera Joost Sluis te Weesp. 8.N.C.R.V. Dameskoor „Zang ver edelt" te Loenen, o.l.v. H J. v. Maurik to Utrecht. Spreker: Prof. dr J. A. Cramer te Utrecht: Het werk van den wereldbond van de kerken. Daarna Persberichten. Davontry 1600 M. 11.20 Daventry. Radio-dansband en soli 1 202.20 Orkestconeert. 2.50 Engolsche les. 3 10 Concert. 3.20 Shakespeare, Richard II. 3.50 Daventry-kwarlet. 4.05 Lezing. 4.20 Klass;ok concert. Daveatry-slrijk- kwartet en soH (alt, piano) 5 35 Kinderuurtje 6.20 Daventry-slrijkkwarlet. 6.40 Tu inpraat je. 6.50 NieuwsboT 7 05 Daventry-kwarlet. 7.20 Gezondheidspraalje, 7.35 Mendelssolins pianomuziek. 7 45 Kmesley Martin- Waal anciMv means. 8 05 Madrigalen. Dc Wireless singer? 8.20 Debat tusschen Rebecca Wa« Ben Greet: Why act Shaknspnr'0 9 20 Nieuws. 9.40 Populair orkestconcert. 10.15 „Oh! Kayl", operette *an U:p Majesty's theater 11.1.1.20 Ponu'air orkestconeert 11.2012.20 Dansmuziek. R a d i o-P a r i s 1790 M 10.5011.Concert 12.502 10 Orkestconcert. 5.055.55 Concert. Populaire muziek door orkest 8.5011.20 Orkestconoeri Langen i erg ^69 12.351.50 Orkestconeert. 5 206 20 Orkestconcert 7.35 ,,0p Hoop van Zegen", visschers- Iragedie m 4 acten van tfermon Hcyor- raans. Daarna tot 11 20 Dansmuziek Königswusterliausen 1250 M. 11.20—7.50 Lezingen cn lessen 8 20 P'anoconcerf van M. v. Zudora. 8.50 Concert. 9.5011.50 Dansmuziek. a m b u r g, 395 M 4.20 Orkestconcert. 5.20 Orkestconeert. 8.20 Volks-orkestconccrt. 10.5011 50 Dansmuziek. B r a s 6 e 1 509 M 5.206.20 Trioconoert (piano, viool, ccl'o). 8.3510.35 Orkeslooncert. het verkeerd van me, maar ik had 't ge voel, dat ik niet rustig kon sterven als ik moest denken, dat het huis in "vreemde handen kwam, Wil jo mo nu een poosje met rust laten, lieveling? Tk ben zoo tnoc.. ik wil rusten. Een minuut later sliop hij zoo rustig als een kind. Voor de zon dien dag onderging, was Felix Trevanion gestorven. Hij was rustig bijna gelukkig heengegaan. Do laatste be wuste blik in zijn oogen was op Nancy ge richt geweest; zijn laatste woorden waren vrijwel onverstaanbaar, maar Nancy had ze toch nog kunnen hooren. Mijn kleine meid;mijn kleine moid, hadden zijn trillende lippen gefluis terd, ze is alles wat ik nalaat.maar zij zal het doenzij zal het doen. Eenige uren tevoren had hij getracht haar zijn toestand uiteen te zetten en zijn wenschen kenbaar te maken, maar bohalvo dat hij haar gezegd had waar de papieren, dio betrekking hadden op het huis, lagen, bad hij haar niet veel meer kunnen ver tellen. "Gedurende de dagen, die verliepen tus schen hot overlijden van haar vader cn do begrafenis, had Nancy geleefd als in een droom; iels drong in zijn wczcnlijko ge stalte tot haar door. Ze wist, dat er een groote, donkere schaduw over haar leven was gevallen, omdat haar vader van haar was weggenomen, maar alle dingen waren 1 ''it vaag voor haar. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1927 | | pagina 3