beesee blad „DE LEIQSCHE COURANT" WOENSDAG 30 NOVEMBER plicht respect en genegenheid kan "win nen. Dat is, zoo zeide de heer v. Eek, een democratische opvatting. Dat is ook een Christelijke opvattingl Er zijn heel wat dwaze opvattingen omtrent stands- eischen in allerlei kringen, die wij in strijd moeten achten met het gezond ver stand; die dus daarom alleen al onchris telijk zijn. Enkele voorbeelden daarvan Hoevelen achten het b.v. een eisch van stand, om in den zomertijd geruimen tijd naar zee te gaan of in het buitenland te vertoeven, ook al hebben zij er voor zich of voor hun gezin geen behoefte aanl Dwaasheid! Hoe velen meenen zich b.v verplicht, lid te zijn van een deftige socië teit, ook al zijn zij geen drankliefhebber en houden zij niet van bittertafelpraat, om dat hun stand dat noodzakelijk maakt! Gebrek aan gezond verstand! Neen, in eenvoud en in soberheid, in waarheid en oprechtheid moet de eer van eiken stand, óók, en zelfs vooral, van de hoog ste, worden opgehouden! Dat kan men noemen een democratische opvatt.ug; wij heeten het liever een Chris t-e 1 ij k e op vatting. Maar met dit al moet men toch niet de oogen sluiten voor de waarheid en werke lijkheid; er is inderdaad ook een minimum standseischen waaraan men behoort te voldoen. .41s een socialistische arbeider Kamerlid wordt houdt hij er óók stands eischen op na; en gaat hij misschien wel verder dan dat minimum. t Om deze reden en gedrongen door ver gelijking met andere wedden in land en stad achtten wij een salaris van 12.000 gld voor den burgemeester van Leiden nog afgezien van de overweging, dat het reeds vroeger eenmaal zoo vastgesteld is vol strekt niet te hoog. Ook waren nog aan de agenda toege voegd een tweetal voorstellen tot aankoop van een viertal perceelen bouwgrond, ter linker en ter rechterzijde gelegen van den Rijnsburgerweg, in totaal voor resp. 71.182 en f 38.997, 15.200 en 41.250 Ongetwijfeld is over deze zaak ook in de geheime zitting gesproken, want er werd geen woord in openbare vergader ng aan gewijd, terwijl bij het tweede voorsicl (de gronden ter rechterzijde van den Rijnsburgerweg) vijf tegenstemmers wa ren. Wij krijgen den indruk, dat deze grondaankoop geen bepaald doel heeft, doch een min of meer speculatief karakter draagt; wat de twee laatstgenoemde ter reinen betreft, in verband met de Leidsche Hout Dat de discussie over het voorstel van B. en W inzake verplaatsing van het Ge meentelijk Waschbureau niet werd voort gezet, beschouwden vele leden als 'n Sin terklaas-surprise! B. en W. hadden kort vóór de vergadering, zoo deelde de voor zitter mede, eenige gegevens ontvangen, welke zij nog nader wenschten te overwe gen. Een tweetal sprekers van de S. D. A. P. kregen daardoor den indruk, dat B. en W. overwogen, van meening te verande ren en het Gemeentelijk Waschbureau te willen opheffen. Op ons maakte die mede- deeling juist een tegenovergestelden in druk. Wij zullen afwachten. Intusschen is er druk geadresseerd. Eigenaardig toch: adressen schijnen vaak te komen als uit een automaat: er moet eerst op een knop worden gedrukt. En bij de vorige behande ling van deze zaak in den Raad is er, naar nu gebleken is, op den gewenschten knop gedrukt geworden. Vóór die vorige Raads zitting had geen sterveling buiten den Raad geadresseerd of, voorzoover wij we ten, er zich ook maar één minuut druk om gemaakt. Louter toevallig viel er in die Raadsvergadering nog geen beslissing, om dat men niet met praten was klaar geko men. De beslissing werd uitgesteld; en toen zijn èn de geheele middenstand èn do waschindustrieelen aan het adresseeren gegaan. Inderdaad: 'n eigenaardig verloop van zaken. ESE9MESSLAI3D. HET VRAAGSTUK DER VACCINATIE. Een adres van de vereeniging voor kinder geneeskunde. tegen tijdelijke opheffing van den indirecten vaccinatieciwang. De Nedorl. Vereeniging voor Kinderge neeskunde heeft aan de Tweede Kamer een adres gezonden, waarin het nadrukke lijk verzoekt, te bewerkstelligen, dat niet overgog.ian wordt tot een tijdelijke op heffing van oen indirecten vaccinarie- dwang door tot. 1 Januari 1931 buiten wer king te sullen het hierop betrekking heb bende welsarid el Adressante is van oordeel, dat de stand van zaken op dit oogenblik niet een der- geiüjken volgens haar meening over ijlden maatregel rechtvaardigt, maar dat eerst dienen te worden afgewacht de resultaten van het onderzoek der door den minister van arbeid, handel en nijverheid ingestelde, wetenschappelijke studiecom missie. Adressante voorziet ook van een slechts tijdelijke afschaffing van den indirecten vaccinatiedwang groote gevaren voor de volksgezondheid en zij acht deze gevaren grootor dan die, zelfs op dit cogenblik aan de inenting verbonden. Zij acht het wenschelijk, dat, behoudens voor dringende gevallen, de verstrekking van koepokstof op dit oogenblik wordt gestaakt tot het tijdstip, waarop een, door de studies i^missie gesanctioneerde koe pokstof ir ^omloop kan worden.. BESPREKING PACHTVRAAGSTUK Naar wij vernemen, heeft het bestuur van den Bond van Landpachters in Neder land alle provinciale landbouworganisa ties. de R. K? Boerenbonden, den Chr. Boeren- en Tuindersbond, de Jongerein in Friesland en de landarbeidersbonden tot een bijeenkomst op 12 Dec. a.s. te Utrecht uitgenoodigd ter bespreking van een ge meenschappelijke actie inzake het pacht- ^jaagstuk. Het ontwerp aardewerk-noodwet. Een motie van den gemeenteraad van Maastricht In de gisteravond gehouden vergadering van den gemeenteraad van Maastricht heeft de r. k. fractie do volgende motie in gediend De raad der gemeente Maastricht, gelet op de in zijn vergadering van 28 Novem ber gevoerde besprekingen, waarbij duide lijk is komen vast te staan, lo. dat de toestand der Maastrichtsche hoofdindustrie zeer zorgwekkend is; 2o. dat de achteruitgang der kerami sche industrie niet kan of mag geweten worden aan achterlijkheid, maar dat in tegendeel deze industrie modern ingericht en goed geoutilleerd is; 3o. dat deze zorgvolle toestand voorna melijk moot worden toegeschreven aan den geweldigen invoer van keramische produc ten uit het buitenland, terwijl de Neder- landsche export door hooge tarieven in zeer ernstige mate wordt belemmert; dringt met klem bij de volksvertegen woordiging aan op spoedige behandeling en aanneming van het ontwerp Ardewerk- noodwet, om daardoor de Maastrichtsche keramische industrie gelegenheid te bie den, tot nieuwen bloei te geraken en de welvaart der gemeente Maastricht, die dreigt ten gronde te gaan, te herstellen. besluit deze motie ter kennis te bren gen van de regeering, de beide Kamers der Staten-Generaal en de pers. Deze rantie, die toegelicht werd door den heer Schreurs en bestreden door den heer Paris (s.-d.) werd aangenomen met 19 tegen 7 stemmen. De Koningin en de Prins naar Amersfoort. Terb ij woningvan de herdenking van het 70-j a-rige bestaan der B ij s c h o o 1. Het staat thans vast, dat de Koningin a.s. Donderdag te Amersfoort de feeste lijkheden ter herdenking van het 70-jarige bestaan der Rijschool zal bijwonen. De Koningin en de Prins zullen Donder dagochtend per gewonen staatsspoortrein om 11 u. 29 min. uit Den Haag naar Amers foort vertrekken, waar zij te 1 uur aanko men. Van het station Amersfoort zullen zij per auto naar de Rijschool rijden; aan komst aan de Rijschool ongeveer 2 uur. H. M. en Z. K. H. keeren uit Amersfoort naar Den Haag terug des middags 4 u. 38 STADSNIEUWS. UIT DE LEIDSCHE VROEDSCHAP. In de kou. 'n Extra-felicitatie. Niet meer dan 6000 gld. ver dienen. Stand ophouden. Grondspeculatie? Op den knop gedrukt. J)e Raad is begonnen met een zitting juet gesloten deuren, welke twee uur duur de, En de verslaggevers gingen in de kou al dien tijdTerloops willen wij toch pel de opmerking maken, dat het een tieetjo al te mal is, om tijdens een geheime {ittiag den verslaggevers een onverwarmd tertrek ergens in een ander deel van hel itadliuis aan te wijzen! Vermoed werd, dat in de geheime zit- liDg de benoeming van een Directeur van Gemeentewerken een onderwerp van bo- raadslagïng uitmaakte. Als dit zoo is, dan mag de benoemde wel 'n extra-felicitatie hebben: no. 1 van de voordracht, de te genwoordige adj.-directeur, ir. de Blaauw, is later in openbare zitting met algemeene gtemmen benoemd tot Directeur van Ge meentewerken, als opvolger van ir. Dries een, die, zooals men weet, met Jan. a.s. den dienst eervol met pensioen gaat ver laten. Arnold Marcus de Blaauw werd 23 Februari 1879 te 's-Hertogenhosch gebo ren. üf 21-jarigen leeftijd werd hij be noemd tot twede-luitenant der gen e h. t 1 Als officier diende hij afwisselend bij het Regiment Genietroepen en bij den Staf van het Wapen. In 1903 werd hij bij de Marine gedetacheerd voor de draadlooze telegra- pbie. Van 19041906 volgde hij de electro technic be studie aan de Technische Hoo- geschool te Delft. Hij had een werkzaam aandeel in den bouw van de Kromhoutka- Krne te Utrecht en in het totstandkomen van verschillende andere militaire bouw en verdedigingswerken. Tijdens de mobili- ealie was hij werkzaam op het Ministerie van Oorlog en trad op als kapitein-adju dant van den Inspecteur der Genie. In 1917 werd hij chef van den Militairen Ra diotelegraafdienst van het gemobiliseerde leger. In October 1920 verliet hij den actie ven militairen dienst in verband met zijn benoeming tot adjunct-directeur van ge meentewerken alhier, in welke functie hij voornamelijk was belast met de voorberei ding en de uitvoering van de belangrijke gemeentelijke werken der laatste jaren. Aan de gepubliceerde agenda waren nog eenige voorstellen toegevoegd. Eerstens een voorstel, namens de drie rechtsche en de Vrijheidsbondsche Raads fractie ingediend, om het salaris van den Burgemeester weer te stellen op 12.000 gld. Wij herinneren er aan, dat indertijd op persoonlijk verzoek van Burgemees ter De Geselaar dit salaris met 2000 gld. ia verlaagd, dus teruggebracht op 10.000 gld. Er was inderdaad alle reden voor o. i-, om nu weer het burgemeesterssalaris op het vroegere bedrag terug te brengen. De heer v. Eek hield namens de S. D. A. P. een betoog, waarin hij verklaarde, dat zijn fractie op het standpunt staat, dat er geen hoogere salarissen moeten worden uitge keerd, dan van 6000 gld. En dat, terwijl er in den lande heel wat ambtenaren e. d. méér verdienen, ook met medewerking van de S. D A. P., terwijl leden van de S. D. A P. zelf, als zij er toe in de gelegenheid komen, niet het minste principieele be zwaar toonen, 'n degelijk salaris in ont vangst te nemen! Ook in Leiden zelf zijn ambtenaren, die een hooger salaris genie ten, en de Leidsche S. D. A P. heeft daarop nooit aanmerking gemaakt, óók niet bij vacatures! Intusschen, waar is en sympathiek, wat de heer v. Eek beweerde, dat een burge meester niet achting en waardeering be hoeft te zoeken in het uitspreiden van veel geld kostend vertoon, maar louter en al- leendoor het goed vervullen van zijn FEUILLETON. Een arme Verschoppelinge. Vertelling uit Bohemen. Naverteld door P. G. Hoeks. 17) Nu trad hij voor het raam. Een kale muur trof aan deze zijde zijn oog. Hij keek eens door het andere. Dit verschafte hem een levendiger uitzicht, want het kwam uit op den tuin. Maar één ding miste hij: het kerkhof. Het kerkhof, waar zijn moeder zaliger rustte en waar zijn stu deerkamer in zijn vroegere pastorie te Werbitz op uitzag. De pastoor was al heel gauw in zijn pastorie en in zijn parochie te huis. j En Rosalie? Van 's morgens vroeg tot a avonds laat gleed ze als een schim door het in haar oogen zoo groote en holle huis. Alles was haar vreemd en onbekend en ongezellig. Van lieverlede werd dit wel heter, maar ze voelde er zich niet op haar gemak. Met do parochianen stond ze op goeden voet. Ze ontving bezoeken, maar tegenbezoeken bracht ze niet en wees iede- 16 uitnoodiging beleefd van de hand. Het gevolg hiervan was, dat ze hier spoedig eyen alleen stond als in Werbitz, omdat teen haar niet meer met bezoeken lastig •teel. En dit was haar niet onaangenaam, ^ant ze had hier heel wat meer werk te Africhten dan in haar vroegere pastorie. Zoo gingen voor haar weer eenige ja-ren voorbij, jaren vol zorg en arbeid, alleen nu en dan onderbroken door een uitstapje naar Werbitz, waar ze dan telkens een paar dagen verbleef, met het doel om te zien, of moeders graf wel goed onderhou den werd door den doodgraver, wien ze uit haar eigen zak daarvoor een flinke belooning gaf. Keerde ze na die gelukki ge dagen want dat waren het weer naar Bokitz terug, dan vond ze de pasto rie aldaar, in vergelijking met de vorige, stil en doodach, en koud en kil als een graf. XI. „Neen, de pastoor ziet er niets goed uit. Hij bevalt me heelemaal niet," mompelde Rosalie zoo nu en dan, als ze den eerwaar den heer oplettend aankeek. Inderdaad zag hij er den laatsten tijd zéér slecht uit. Hij verviel met den dag en werd hoe langer hoe magerder. Zijn toog fladderde hem om 't lijf en daarbij werd zijn gang onzeker en begonnen-zijn handen te beven. Eten deed. hij weinig en heel dik wijls moest Rosalie alles weer meenemen, zooals ze het voor hem op tafel gezet had. Ook sliep hij slecht. Dat bleek haar, als zij 's morgens zijn bed opmaakte. Dan zag ze duidelijk, dat hij den heelen nacht had liggen woelen en geen oog dichtgedaan had. „Als het zoo doorgaat," dacht ze, „loopt het slecht met hem af." Eindelijk kon zo het niet meer uitstaan. Ze wilde, ze moest hem er over spreken. „Pastoor," begon ze, ,scheelt er wat aan? U eet bijna niet en ziet zoo ver schrikkelijk bleek. Als ik U was, liet ik den dokter maar eens komen". Maar daar kreeg ze den wind van voren, dat verzeker ik je. „Wat of ze zich wol verbeeldde? Hij mankeerde niets, heelemaal niets. Dat hij minder at dan vroeger, was niet te ver wonderen. Hij werd ouder en sliep niet meer zoo best ook. 't Was beter, dat ze zich maar met haar eigen zaken bemoeide. Al lang had hij gemerkt, dat ze hem bij wijlen zoo vreemd aankeek. Dat kwam haar heel niet te pas. Hij werd wat ouder en dat was 't eenige. Dan had je wel eens meer een tijdje, dat je je niet zoo lekker voelde. Hij zou wel weer gauw opknap pen." Ze zei geen woord terug, maar haar ge moed schoot vol. Zoo'n antwoord had ze niet verwacht. Toon de Pastoor later nog eens over Rosalia's vraag nadacht, speet het hem in den grond van zijn hart, dat hij haar op die manier bejegend had, want hij moest haar gelijk geven, Hij voeldo zelf maar al te goed, dat hij met den dag aftakelde en dat, als het zoo doorging, hij binnen kor ten tijd zijn geestelijko bediening zou moeten neerleggen. Rosalia had toch niets miszegd't Was enkel belangstelling van haar. Nog niemand had zich over zijn toe- min.; aankomst to 's Gravenliago 6 u. 20 min. De Koningin en de Prins zullen bij het bezoek aan de Rijschool vergezeld worden door jonkvrouwe Van Swindoren, eerste ■hofdame; Hr. Ms. eerste-stalmeester, baron Bentinck; majoor jhr. De Jonge van Elle- meet, adjudant van Hare Majesteit; den adjudant van Prins Hendrik, majoor jhr. Lanian Trip, en den ordonnance-officier der Koningin, de luitenant baron Sirtema van Groves tein. Het gemengde huwelijk bij de Israëlieten. Onder prosidum van mr. M. Levie uit Groningen heeft Zondag do voreeniging van Israëlitische gemeenton in Nederland te Amsterdam haar jaarvergadering ge houden. Zestien gemeenten waren verte genwoordigd. De heer A. de Liemo Bzn. heeft, volgens het „Hbld.", de bespreking ingeleid om trent een circulaire van de vergadering van Opperrabbijnen inzake het gemengde huwelijk. De circulaire luidt als volgt: „In verband met de toeneming van ge mengde en andore ongeoorloofde huwelij ken ook ten onzent, heeft do vergadering van Opperrabijnen unaniem de opneming van het volgend artikel in de gemeente reglementen noodzakelijk geacht: Voor personen: a. die een gemengd hu welijk hebben gesloten, b. die hun volgens de joodsche wc geoorloofd kerkelijk hu welijk niet kerkdijk doen voltrekken, c. die een huwelijk hebben aangegaan, dat naar de joodsche wet niet*mag blijven voortbestaan. gelden zoolang de hieruit ontstane toe stand duurt, de aan het lidmaatschap ver bonden rechten niet, voor zoover betreft 1. de verkiesbaarheid tot lid van bestu ren en kolegieën tot eere-ambten en be dieningen bij de gemeente; 2. de benoem baarheid tot bezoldigde ambten en be trekkingen; 3. het waarnemen van kerke lijke ceremoniën." De inleider noemde een aantal gerneeh- ten, die reeds aan het verzoek van de Op perrabbijnen hebben voldaan, en spoorde de andere tot navolging aan. Al bevat do circulaire geen enkel bevel, zij is toch als zoodanig op te vatten. Gewezen werd op de wenachelijkheid, dat do vergadering va-n Opperrabbijnen duidelijk zal doen uitkomen, wat onder het waarnemen van kerkelijke ceremoniën moet worden verstaan. Een voorstel om zich met het verzoek daartoe tot het kol lege te wenden, werd nochtans verworpen. DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. GEMEENTERAAD. Critiek op de schooi-cokesbtboet ten. Vaststelling gemeentere- kening 1926. Behandeling gemeentebegrooting 1928. Dc Wethoudersverkiezing. Invoe ring van een vermakelijkheids belasting. Do raad dezer gemeente vergaderde gistermiddag te 2 uur onder voorzitter schap van dr. H. J. Lovink, burgemeester. Aanwezig alle leden. Na opening der vergadering met ge bed herdenkt de voorzitter met eenige woonden het onverwacht ovorlijden vin den heer A. Hildernisse, directeur der water- en lichtbedrijven. De heer Hildernisse kwam in Decem ber 1904 als hoofd der bedrijven in dienst der gemeente en in die 23 jaar beeft hij at bedrijven onder zijn leiding zien uit groeien (ot een omvang als zij thans heb ben bereikt. Hij heeft getoond opgewassen te zijn tegen de vele moeilijkheden aan dit ambt verbonden en hij heeft zijn beste krachten eraan gegeven. Namens den raad hebben B. en W., al dus deelt do voorz. mee, de weduwe en kinderen schriftelijk rouwbeklag gezon den. Deze woorden werden door de raads leden staande aanhoord. Do voorz. doet hierna mededeeling van verschillende door God. St. goedgekeurde raadsbesluiten, terwijl voorlezing wordt gedaan van do antwoorden van B. en W. op eenigo door sommige raadsledèn ge stelde vragen. Daarna worden de .ingekomen stukken behandeld. Hierbij was o.m. een schrijven van do afd. Alphen a. d. Rijn van den R. K. Volksbond, den Chr. Besturenbond en den Alphenschen Bestuurdersbond stand bekommerd. Zij was de eenige! Een week of wat daarna hij had juist de H. Mis gelezen overviel hem een flauwte. Toen hij weer wat bijgekomen was, werd hij door zijn kapelaan en den koster naar zijn kamer gebracht en ont bood men dadelijk den dokter. Deze on derzocht den zieke en haalde de schou ders op. ,,'t Kan nog wel een tijdje duren", zei hij bij 't weggaan tegen den kapelaan, •„maar beter worden doet hij niet. Voor hem is geen kruid gewassen. Ik zou u aan raden hem meteen maar te bedienen." „Het gaat slecht met den pastoor", zei den do dorpelingen tegen elkaar, nieuws gierige blikken werpend naar do ramen van de ziekenkamer, „hij is vanmorgen bediend en er is een liefdezuster gekomen om hem op te passen". „Gelukkig! Die oude Rosalia zal daar niet veel slag van hebben. Die is goed om te werken, anders niet. En dan van welke kom-af is ze!" Voor Rosalia brak nu een droeve tijd aan. Telkens, als ze do ziekenkamer be trad, keek zo met schuwen blik naar de schrijftafel van den pastoor. In plaats van zijn boeken cn papieren stonden or allerlei fleschjes met geneesmiddelen. Deheclo kamer rook naar ether. „Een dooden- lucht", dacht ze, „een zelfde reuk, die ze in Werbitz waargenomen had, toen „moe dertje" voor goed heenging". En als zo dan het wasgele jelaat van den zieke bc- UIT DE RADIO-WERELD. Programma's voor Donderdag 1 De*< Hilversum 1060 M. 12.Politiober. 12.352.Lunchmuziok door het trio D. Groeneveld, viool. A. v. Leeuwen, collo. P. Jochemse, piano. 3.4.Uurtjo voor do wees- en zie kenhuizen, door Ant. v. Dijk. 4.4.30 Huisvrouwenhalfuurtje door B. Meroma: Jonge menschon en de beelden de kunst. 5.307.15 Concert door het ANRO-or- kest. Otto Beok, tenor. Wiener Operette programma. Egb. Veen a d. vleugel. 7.15 Engelscho les voor gevorderden. 7.45 Po itieber. 8 10 Aansluiting van het Concertgebouw te Amsterdam. Het Concertgebouworkest o.lv. Pierre Monteux. Ferdinand Holl- mann, viool. 10.30 Persber. Huizon 1850 M. (N a 6 u. 1950 M.) 12.30—1.45 N.C.R.V. Cursus Paedago- giek (le cursus B., darna G.). Les door Prof. Waterink. 7.—7.30 N.C.R.V. Lessen. 7.307,45 Cursus Paedagogiek (cur sus A) door Prof. Waterink. 7.45 N.G.R V Concert in de Gemeente zaal a. d. Nieuweweg te Renkum. Spr. J. v d. Molen Tzn., burgemeester van Renkum. G. v. Beukering, lid v d Kamer van Koophandel to Renkum: Renkurasch m.ddenstand. Het Renkumsch Chr Gem koor. Dir. H' Houterman, a.d. vleugel Ji Qahn. Het Renkumsch Fanfarekorps, dir. A. de Brouw. I. A. de Vos (b ind pianist), piano. H. Aartsen, declamatie. O a v e n t r y. 16UU M 11.20 Daventrykwartet en solisten. 1.202.20 Gramofoonmuziek. 2.50 Lezing. 3.20 Vesper van do Westminster Abbey. 4.05 Lezing. 4.20 Orkestconcert. 4.35 Lezing. 4.50 Orkeetconcert. 5.20 Concertorgcbespeling. 5.35 Kinderuurtje. 6 20 Dansmuziek. 6.35 Landbouvybcr. 6.40 Dansmuziek. 6 50 Tijds., weerbor., nieuws. 7.05 Lezing. 7.15 Lezing: New novels. 7.30 Lezing: The romance of the subma- rinecablc. 7.50 Hal oconcerl. „Romeo and Juliet", Ber ioz. Orkest en solisten. Om 9.10 on derbroken voor nieuwsber). 9.50 Lozing: President Hindenburg. 10.05 Nieuwsber. 10.10 Variété. 10,5012.20 Dansmuziek. „Radio-Paria". 1750 M. 10.5011.Concert. 12.502.10 Orkestconcert. 5.055.55 Kinderuurtje. 8.503-1.20 Concert Orkest en solis ten Langen b e r g 469 M. 12.251.50 Orkestconcert. 5.20-*-6.20 Kamermuziek. 7.20 Duitsche halladen. Daarna tot 11.2', Dansmuziek. Königswusterhausen 1250 M. 1.407.05 Lezingen en lessen. 7.30 Steubon-herdenking. Koorzang, de clamaties en redevoeringen. 9.5010.50 Dans'es en dansmuziek. Hamburg 395 M 3.35 Vocaalconcert. I. Ehlort, zanger. 4.20 Dansmuziek. 5.20 Orkestconcert. 8.20 Orkestconcert. 10.5011.50 Dansmuziek. Brussel 509 M. 5.206.20 Kinderuurtje. 8 35 Orkestconcert. Onderbroken door een litcrairo causerie in de Vlaamscho taal door Willem Putman. 10.35 Slu'len. Weer een nieuwe kraclitzcnder. Tien kilowatt op do 4 2 2-m e t e r g o 1 f. Den 4den December a.s. zal hot nieuwe Poolscho omroepstation Kattowitz in ge bruik worden genomen. Dit station zal werken met een antenne-onergio van 10 a 12 kilowatt en op een go'flenpte van 422 meter, schouwde, nog geler dan 't werkelijk was door 't helderwit van 't beddegoed, dan koek ze vol angst door 't vertrek, of zo daar soms don dood al zag zitten, loerend op zijn prooi. Eindelijk braken dc laatste oogenhlik- ken voor don zieke aan. Do kapelaan, stond aan hot hoofdeneinde van het bed en bad luide. Rosalia cn den zuster, ge knield naast het sterfbed, baden mode en ook do stervende bewoog langzaam de lippen als in gebed. Nu en dan opende hij half zijn oogen om een blik te slaan op het kruisbeeld, dat zijn uitgeteerde vin gers nog vast omstrengeld hielden cn een vredig lachje speelde dan om zijn bloede looze lippen. Plotseling liet hij het glip pen. Zijn vingers ontspanden zich. No£ een paar bdjna onhoorbare zuchten... Pt pastoor was dood. „Heer geef hem de eeuwige rust". „Dat het eeuwig licht hem verlichte." „Dat hij rust !n vrede." „Amen." „Hij is overleden", sprak do kapelaaf geroerd, terwijl hij het lijk met wijwater besproeide. Als een loopend vuurtje verspreidde zicL do mare van het ovei'lijdcn van uen pa stoor door het dorp en kort daarop maak- to het doffe gebrom van dc doodsklok zijn dood aan allen bekend. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1927 | | pagina 7